Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
8. jan 2014

@zuzanasaw Ahoj Zuzka, z trvaleho pobytu na SK sa mozes odhlasit aj ked nemas ine obcianstvo len slovenske 😉

janula148
8. jan 2014

@yanni ale to jej zoberu obciansky aj pas a bude bez dokladov totoznosti. Alebo sa mylim?

yanni
9. jan 2014

@janula148 ano mylis sa. Ked sa obcan SK odhlasi na SK z trvalehobpobytu musi vratitvobciansky ale pas mu nezoberu. To je nadale jeho doklad totoznosti a aj dokaz jeho sk obcianstva.

mamelka
9. jan 2014

Ahojte prosim vas viete mi poradiť? ☹

Ešte zatial to budeme riešiť len emailom ... no ak nič nevyriešime, tak neviem či sa nam to oplati 😢 ☹

Jedna sa o Kindergeld ... od december2012 ich vybavujeme ... už tam maju od nas 3x žiadosť ... prečo? ... v aprili2013 sme volali, že kedy nam poslu čo a ako Kindergel - žial žiadosť sa nenašla, tak sme hned v aprili posielali žiadosť ... no zas nič ... až v oktobri ked sme volali čo s tym je ... tak nam až potom poslali žiadosť aj s tym Kinder nummer ... vyplnili, všetky podklady sme dali ... no teraz budu tri mesiac odpoved žiadna, že pred 6t niekto s tym niečo robil a nič ...

jedna mamička tu na MK mi poradila to riešiť sťažnosťou a potom ist za pravnikom ... aj učtovnička čo sa snaži nam s tymto pomocť, nam povedala, že pravnika zohnať a tak to riešiť ...

riešili ste to niekto sudnou cestou???...

ked nedostavam Kindergeld, nedaju ani vypomoc od Bayern, nedaju mi nič ...

ohladom vypomoc od Bayern ... posielali sme žiadosť, no 2x nam prišiel od nich papier, že potrebuju potvrdenie, že poberame Kindergeld, poslali sme všetky podklady, že to vvybavujeme-teda, že nedostavame ... aj sprievodny list sme napisali, že sa to stale rieši ... volala tam naša učtovnička, že im žiadne papiere neprišli, že preto nam neposlali rozhodnutie ani peniaze ...

fakt už nevieme čo robiť ... od aprila sme tu nahlasene ... nechapem čo mame spraviť aby nam Kidergeld dali 😔 😔 😔

paula
9. jan 2014

@mamelka nejlepsi je zadost na Kindergeld podavat osobne, kdyz tam urednik najde nejake nesrovnalosti, tak hned na miste resit. Ja bych nic neposilala, kdyz se jim to nezda, tak to zustane lezet a dal se to neposouva. Urcite tam zajdete osobne a pujde to hned rychleji.

@yanni ty tu na konikovi porad aktivne fungujes a radis vsem novym i "starym" v tolika zalezitostech "Hut ab"!
ze na to mas stale trpelivost! Vzdyt jsou to tolikrat ty same otazky dokola...

@zuzanasaw ty jsi tu take jeste? ;)

mam se znovu zapojit holky, je tu jeste diskuse, nebo jen poradna pro nove prichozi?

mamelka
9. jan 2014

@paula mame to cez 200km 😢 😔 keby to bolo len tu kusok tak určite by sme tam išli ...

rpinguin
9. jan 2014

@paula nove prichozi s tymi istymi otazkami....tiez by som tolkokrat poradila, ale naozaj sa mi nechce a tie strany, kde sa to neustale riesilo, som zabudla...je to blbe pre tie nove zenule, my sme tiez kedysi potrebovali pomoc, ale co mam robit, ked sa mi tttaaaaaaaaaaaaaak nechceeeeeee 😠 ☹ 🙂

@zuzanasaw Zuzi, ty reagujes dost neskoro, ze uz ani neviem, co som kedysi pisala 😀

@yanni Kati, nejake inofsky ohladne dvojiteho obcianstva?

yanni
10. jan 2014

@rpinguin renci, zial nemam. Som sa aj mamusky pytala, ci niekde nieco v presse bolo ale zase to nejak utichhlo. Nechapem to, lebo oficialne rozhodnutiecmalo byt niekedy na jesen.

paula
10. jan 2014

@rpinguin aaa renca je tu také jeste! 🙂 mas pravdu, mě uz se také nechtělo, protoze je to porad to samé? ;) jakpak se mate?

paula
10. jan 2014

@mamulka to se mi moc nezdá, síně kindergeldstelle by mělo byt na vašem nejbližším ( okresním ) arbeitsamtu? Kde bydlíš?

rpinguin
11. jan 2014

@paula no zena, az teraz to vidim...ty si tehulaaaaa, ja sa pototo 😀 no budes mat babysitterku v podani Laury 😉 Velkaaaaa GRATULACIA 😉
Inac mna decka neustale nervuju, ze chcu brata/ sestru (kazdy chce samozrejme to svoje pohlavie) ze musime dat cukor na okno, ze pride bocian a normalne ma prosia o to 😀 😀 😀

paula
11. jan 2014

@rpinguin díky, však to je také důvod návratu na koníka, ja uz ani nevím, jak to chodí ...
Cukr na okno pro capa? To neznám, to je slovensky zvyk? Moc pekne ;) tak proč ne? Však jsi jeste mladice! 🙂

seny83
11. jan 2014

@07jana2014
@ivanajelinek ahoj holky, ja jen chtěla poznamenat, že abych pobirala elterngeld tak dítě nemusí být hlášeno v Německu, já ho mám hlášené v ČR a beru Elterngeld z Nemecka, když tam pracuju... je to jenom složitější vyřídit, ale jde to v poho, kindegeld prý to samé, jenom ti se mi ještě neozvali... u elterngeldu chtěli němci at mi vyplácejí primárně češi, když dítě bydlí tady ( v mém případě i manžel pracuje i bydlí v ČR), tak mi elterngeld museli dát i češi, když je dítě hlášeno tady a němci mi dávají rozdíl, což nakonec když celkově sečtu kolik dostanu za celou mateřskou v ČR + DE, tak mám víc než kdybych měla jenom německý elterngeld 😀 takže mi němci svou paličatostí nakonec ještě pomohli 🙂

seny83
11. jan 2014

@yanni ahoj, elterngeld dostanu aj rodičia žijuci napr. v ČR s dietatom v jednej domacnosti, ak jeden z rodicov pracuje v nemecku... ale prac. uvazok musi trvat, nie byt preruseny, lebo som musela dolozit aj vsetky poistenia ze stale plynu atd... + papiere od zamestnavatela...

rpinguin
12. jan 2014

@paula no v nasej diskusii sa moc toho nedozvies ohladne tehu, ja som vsetko pozabudala, nic neviem a mladica si ty, ja teda uz nie 😨
To s tym bocianom je zo skolky, ja take zvyky naozaj nepoznam. Decka s tym prisli 😀

yanni
13. jan 2014

@paula Pavli ty tajnostkarka 😉 Gratulujem 😉

ivusaaa
13. jan 2014

Ahojte baby, chcela by som sa Vas opytat, ci tu nie ste niektora v rovnakej situacii,alebo ci by ste mi nevedeli popripade poradit. Pracovala som v nemecku na zmluvu, priatel tak isto, malinka mala teraz 2 mesiace. Ale chcem sa s nou vratit spat na slovensko na par mesiacov. len neviem ako by to bolo s pridavkami, ci by som ich dostavala nadalej a hlavne ako by to bolo s lekarskou starostlivostou pre malu. ze ci by som na vsetky vysetrenia musela s nou chodit do nemecka,kedze zdravotne poistenie mame obe tu v De.dakuejm

mooc
13. jan 2014

@ivusaaa na u4 mozete uz teraz.. A potom mate 4 mesiace cas na u5 potom vyse pol roka na u6.. A keby bola chora na sk, tak vas na de preukaz vysetria aj tam.. Nevidim dovod, preco by mal byt problem s pridavkami.. Ak sa chcete vratit naspat a mate tu trvaly pobyt sowieso..

ivusaaa
13. jan 2014

@mooc trvaly pobyt tu nemame,len sme tu nahlaseni, trvaly mam na svk.. na U4 ideme zajtra, tak sa musim popytat, ze kedy je preockovanie, aby som si to vedela naplanovat. len som xcela vediet ze ci nemci s tym nerobia problemy, keby som aj 2 mesiace prec, lebo pravdupovediac uz mi to tu pada cele na hlavu, nikoho tu skoro nepoznam, mladu mamicku ziadnu, tak som s malou stale sama, este ze je internet.. 🙂

iii
13. jan 2014

@paula pauli, gratulujem!!! napisem viac neskor, momentalne nemam ani jednu ruku poriadne volnu 😉

mooc
13. jan 2014

@ivusaaa presne, staci dohodnut Terminy s dr. Ja osobne kym nemusim, nebudem na sk riesit ziadnu zdravotnu starostlivost.. Dve skusenosti stacili.. 😉
A problemy ti nemaju preco robit, vsak ty sa mozes so svojim dietatom pohybovat kde chces.. Nemusis sediet doma, to uz by len bolo keby sa aj take kontrolovalo.. (Tu nie sme na sk 😀)
A neviem kde si, ale s dvojmesacnym babom sa da u nas a my sme pidimalomesto ist do stillcafe, Krabbelgruppe.. Na prechadzke clovek stretne kopu kocikujucich mamin, uz sa len pustit do reci.. Tiez som mala pri prvom problem nadvazovat nejake kontakty, ale to prejde.. 😉
Mna by na sk (s takym malym babom toboz) na dlhsie ako 3 tyzdne nedostalija nikto! Boli sme teraz cez vianoce 2 tyzdne a cista katastrofa.. 😝

mooc
13. jan 2014

@paula pripajam sa ku gratulantom..
@iii v jednej ruke rozcitana kniha a v druhej vecerne cajik predpokladam.. 😝

ivusaaa
13. jan 2014

@mooc my sme tiez v malom meste, popytam sa hebamme ked pojdem tento tyzden na kontrolu, nex mi da nejake typy kam by som s malou mohla chodit, nex vypadnem aspon na xvilu medzi ludi 🙂

iii
13. jan 2014

@mooc ee, v jednej ruke pohar vina a v druhej ciga 😀

mooc
13. jan 2014

@iii na vino som myslela, ale nechcela som to prehnat.. toz ja som makka..

paula
14. jan 2014

@iii Ingi, ja jsem tak strasne zvedava na zpravy od tebe!!! 🙂

iva98
14. jan 2014

Babulky potrebujem poradit. Znama je tehotna a sa dopocula,ze IKK nepreplaca vsetky vysetrenia pocas tehotenstva...je to pravda??? ja som v AOK,a pocas tehu som nemala ziadne problemy..ona je teraz na vazkach,nevie ci ma prestupit do AOK alebo ostat v IKK. dakujem za rady

seny83
14. jan 2014

@mooc dakujem za tip, nasla som stillcafe i krabbelgruppe 🙂

rpinguin
15. jan 2014

@iii Zeno,ty si robis prcu dufam a je to nejaky fake 🙂

yanni
15. jan 2014

@rpinguin renci, ziadny fake 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre