Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
19. mar 2014

@ivanajelinek - ja som si nedavno davala prekladat rodny list maleho a platila som 30 Euro.

hocy79
20. mar 2014

ahojte dievčata,mohli by ste mi niekto kto byva vo Schwabing-München pomôcť.Chcem dať Gastschulantrag na niektoru zo škol vo Schwabing-u
an der Simmernstr., an der Wilhelmstr., alebo Schwindschule.A potrebovala by som niekoho kto byva v okoli nahlasiť ako Tagesmutter,čo mi bude vyberať dieťa zo školy (akože,vyberiem si ho sama).Počula som,že to ako Grund na Gastantrag akceptuju.nevedel by mi niekto pomôcť,poradiť?dakujem.

lauri
20. mar 2014

@hocy79 ak potrebujes Tagesmutter, tak musis hladat Tagesmutter.
Nemozes predsa len niekoho "akoze" nahlasit?!?!

hocy79
21. mar 2014

@lauri hľadam niekoho kto byva vo schwabing a nahlasim si tu osobu,ako osobu čo vybera moje dieťa zo školy.bud baby siter,alebo tagesmutter alebo babku,dedka....kedže tu babku nemame prichadza do uvahy to oststne.doležita je ta adresa , v okoli školy,aby mi tam vzali na Gastantrag syna.

marosko
21. mar 2014

Baby, viete mi poradit ci existuju tu v Nemecku klasicke bavlnene latkove plienky? Ci uz farebne alebo biele.
Ak ano pod cim to hladat. Ak ste uz kupovali, tak dajte vediet, v kotrych obchodoch. Dakujem

hocy79
21. mar 2014

@marosko ja som videla v Real-y.Volaju to spucktuch.

evinkaaa
21. mar 2014

@marosko - samozrejme, ze existuju a mne osobne pridu este lepsie a krajsie, ako na sk. Ja som si kupila cisto biele a potom take vzorovane a zhodou okolnosti som dostala vcera ako darcek pre maleho dalsie. Velmi kvalitne a nadherne.
A kde som kupovala uz neporadim. To som kupovala, ked som bola este tehu a kupovala som v roznych obchodoch, takze fakt uz neviem.
A hladat mozes aj pod nazvom - mullwindeln alebo stoffwindeln.

stellamaris
21. mar 2014

@marosko maju ich v drogerii Müller,videla som biele aj vzorovane.Ja som nekupovala ziadne,lebo som zdedila uplne nove od sestry,kupovane pred 25 rokmi 🙂 dobra komunisticka kvalita 😀

iii
22. mar 2014

@rpinguin renci, pocuj, a mas pre decka pasy? alebo cestujes v ramci schengenu bez pasov? ako dlho platia tie detske pasy? danka a viki su uz totizto od narodenia nemky, usetrili sme ich einbuergerovania.
hah, a cim menej prace na zahrade, tym viacej casu zahradnikovi ostane! 😀

@mooc reni, v dome naproti byvaju traja chlapci, vekovy odstup 2 roky vzdy, a je to neuveritelna trojka. uz skoro v postpubertalnom veku, a velmi sa teraz o svoju mamku pekne staraju, taky pekny vztah, ona to potiahla prve roky a teraz sa ma ako vo vaticke....vsak pockaj, to sa ti po rokoch urcite vrati! ako ti je inak?

claire90
22. mar 2014

@marosko my kupovali online tu http://www.mytoys.de/Windeln-Wickelzubehör/Wick... jednu z tech sad po 6 🙂 a pak dve taky ty pevnejsi v Babywalz pod hlavicku do postylky a do kocarku 🙂 jinak jsem je videla i treba v Rossmannu 🙂

mooc
22. mar 2014

@iii ingi, nasi maju len tie detske vsak na Nase cestovanie (at, ch, obcas sk) staci.. A platia tusim 6 rokov a daju. Sa potom o dalsich 6 predlzit.. Nasi tam maju babatkovske fotky.. Na nete sa cosi pise, ze by to mali vediet na urade vymenit ale ked som sa pytala, tak mi tetula povedala, ze to nerobia, ze to plati.. Noooo tak neviem ako to bude, ked zacne prcek chodit do skoly a pojdu tuto za kopec na vylet, sa mu budu spoluziaci smiat, alebo dame radsej Novy pas robit.. 😉
Inak sa mame dobre.. Moj ciel je potiahnut do Terminu 😉 lebo Nicky tam ma narodeniny a neviem ako by to vyzeralo, keby chlap sam riesil 8 skolkarov (predtym tortu a obcerstvenie)

yanni
22. mar 2014

@marosko jeeeeej a vy cakate babo? Dlho si sa tu neukazala ☹ Plienky maju a krasne. Objednaj v babymarkt, mytoys alebo babywalz, casto najdes aj kupony na nete a budes to mat este lacnejsie. Ja poznam pod "Stoffwindeln".

@iii 6 rokov platia. a potrebujes ich aj ked pojdes len do susednej krajiny v ramci EU. Renca pinguin ma tiez pre obe deti.

iii
23. mar 2014

@mooc reni, a prave skolkarska narodenonova party je super priprava na porod! den po marcelkovej oslave sa nam tiez narodili dievcata, perfektne nacasovane!
pocujte, ja sa to neviem akosi docitat nikde, ten detsky pas je karticka, a normalny je knizka? deti do 6 rokov este ajtak nedavaju odtlacky prstov, aky je potom zmysel toho detskeho pasu?

@yanni katka uz si nazad? ako to vyzera na baustelle?

mooc
23. mar 2014

@iii nie je karticka, vyzera ako normalny pas.. 😉 odtlacky im nerobia, dokonca netreba ani lichtbild, staci nieco tomu podobne, co si doma odfotis aj sama.. Aspon teda u nas..
Tiez to mam tak naplanovane ingi, ze v piatok dame Party, v sobotu sa spustia kontrakcie a v nedelu sa prcek narodi (pri mojom stasti a 24hpdinovych porodoch) inak dr. Sa mi smiala,mze nakoniec si odbehnem v piatok rano ambulantne odrodit a poobede uz mozem Party schmeißen..

yanni
23. mar 2014

@iii uz som spät. od utorka. uz zase trenujem 😕
Baustelle je odmerana, uz pridu pomaly bagre. Najhorsie bolo s Heizungom, to je fakt veda sama o sebe. Ale mame zlateho architekta, ten sa stara fakt o vsetko.

mooc
23. mar 2014

@yanni 😉 vsak si to aj vsetko necha zaplatit Pan Architekt.. 😉 ze kati? Nejake foto nebude? Nech slintam..

yanni
24. mar 2014

Dobre ranko damy 😉

@mooc Reni a aku fotecku chces? Toho pana architekta? Nooooo ten je nie na zahodenie. Taky mlady stramak ;-DDDDD ale zaplatit si da, to mas pravdu. Vseho vsudy len Architektenhonorar ca. 50 000 Eur (slovom pätdesiattisic efracov grrrrr).
Fotecku z vykolikovanej Baustelle nemam, nemam kedy ist kuk. Len este ked to bola Wiese, ale to asi neces, vsak?
Ale mozem ti poslat link aky zachodik som si vybrala ;-DDDDDDDD

mooc
24. mar 2014

@yanni Dokumentuj vsetko.. Ja som tuze zvedavy clovek.. Nech pocitam ako pocitam, pride mi ze to bude ozaj len taka minihütte, ked architekti v nasich krajoch ca. 10% bausumme beru.. A to ste este ani poriadne nezacali.. O 20-30% ked sa to navysi (minimalne) 😝

yanni
24. mar 2014

@mooc no takmer 200 m2 Wohnfläche Minihütte nie je a k tomu este 120 m2 Keller. Kedze dom bude plne podpivniceny. Ono neviem ako tie Tabulky pre architektov su, ci su nejake Bundesweite alebo aj pre jednotliche Bundesländer. Nas ide podla Mittelwert a kedze doteraz robil s otcom a az poslednych par rockou berie Aufträge aj len na seba, tak este neplati Steuer, kedze oni su nejak do urcitej rocnej sumy oslobodeni. V piatok sme zase boli u neho, tak vravel, ze 2014 uz jeho honorare nebudu bez Steuer, kedze uz ma velky prijem, ale kedze my sme ho beaftragt este 2013, takze usetrime fakt super sumicku. A este sme nejake tie polozky skresali (podla dohody sa da tiez). Ono to tie jednotlive polozky su smiesne percenta, najväcsie percento beriet tak ci tak Baustelleaufsicht. Jednotlive vybavovacky a to samotne nacarbanie Bauplanu nestoji takmer cic. Cize keby sme mali cas a nervy chodit stale na baustelle a kukat, ci sa stavia podla planu aj casoveho, tak by sme usetrili este viac. Ale to sa nam fakt neda. A kedze my fakt staviame "sami", t.j. ziadny Fertighaus, ziadna firma beauftragte, co sa o vsetko postara, tak je ten nas architekt na nezaplatenie. Ten komunikuje s uradmi, hanwerkermi atd. Jedine co sme mu dali za podmienku, ze chceme ze tie fazy stavby a jednotlive roboty skor stredne firmy a handwerkerov z regionu. A okolo Dachau je ich fakt neurekom a on pozna kopu, s ktorymi uz nejednu stavbu dokoncil. Ja tym firmam s Fertighäuser a velkym stavebnym firmam, co ti naslubuju aj modre z neba neverim. Firma akoze vybavi vsetko a zrazu je pleite. No hladaj, kto ti dokonci rozostavany dom. Ked maly handwerker nemoze, skrachuje atd., tak najdes tu v okoli bez problemov dalsieho.

yanni
24. mar 2014
mooc
24. mar 2014

@yanni kati, ved ta Hütte bol vtiiipek.. Zachodik pjekny, dufam, ze ich bude viac v domceku.. 😉 inak to cele co pises dava hlavu aj patu.. Vsak chlap nejaku tu skusenost so stavbami ma a na mna sa uz tiez nieco nalepilo.. 😝 trosku zavidim, ze mate uplne volne ruky, ale ovela viac ti to prajem.. 😉 kludne ma spamuj fotkami a linkami.. 😀

mooc
24. mar 2014

@yanni kati este k zachodom.. Mm uz aj ine "instaloval" ako elektrikar.. Ze samocistiaca doska, pripadne samostatny okruh specialne len voda na splachovanie.. Stvorcova doska s podsvietenim.. No ludia si vymyslia hocico.. 😉 ten tvoj mi pride celkom normalny, az na tie "specialne" funkcie, ktore na prvy pohlad nebiju do oci..

yanni
24. mar 2014

@mooc kupelni bude viac ale takyto hajzlik asi len jeden. Ono je to nie najlacnejsie. Ani podkrovie zatial nejdeme davat ausbauen, len nech je to vsetko riadne izolovane, vsetky okna a vsetky Anschlüsse, na vodu, elektriku, telefon, antenu pripravene. To podkrovie zatial fakt nebudeme potrebovat, ved mame dve plnohodnotne poschodia plus ta pivnica.
Tak Architektenhaus stavat je lahoda. Mozes si povedat a dohodnut co chces. Sme pozerali a hovorili aj s Fertighäuserfirmen. Ono s nimi tiez mozes dohodnut nejake zmeny ale die Schale je vzdy ako v katalogu. A vzdy to ma nejaky hacik. To sa neda, to musi, to nemoze atd. No nech si trhnu. A takto si mozem stavat co a ako chcem. Ale tiez sa musi clovek drzat Bebauungsplanu dediny, musime mat Satteldach, cize acko a acko musi mat aj garaz. Ale ja som aj tak nikdy nechcela nejake rovne strechy atd. A trosku bol problem s kurenim, ale to by sme mali aj keby to bol Fertighaus. Cela dedina nema Gasleitung a zase nejaky Öltank alebo Gastank zakopany v predzahradke nech mi to vyhodi dom do vzduchu, som nechela. Elektrika je draha, solarko na cele vykurovanie nedostacujuce, to je tak akurat na vodu zusätzlich dobre. Tak bude geotermia. Ale to tiez bol boj, ten vrt do 100 m hlbky je tiez o nicom, to "podlahove vykurovanie travnika na pol zahrady" tiez o nicom. Ale je este jedna metoda tej geotermie, tak to sme volili. No ti poviem, raz stavat a nikdy. Ak ked si clovek nic nerobi sam ako pisala Renca @renpinguin, ale ak si to vsetko nedas urobit jednou firmou, tak je okolo toho fakt vela roboty.

yanni
24. mar 2014

@mooc no to s tou samocistiacou doskou to som mala tiez v oku, ale to fakt cloveku netreba. Aspon nie vo vlastnom dome, ved aj tak musis pucovat a to tiez zase viac vody po kazdom pouziti, no dost neekologicke. Aj ked ten zachod, aj ked mina menej vody, je tiez dost neekologicky, aj ked nepotrebujes papier hajzliak. A inak, tem moj ma tiez nocne svetielko ;-DDDDDDD

miskah
24. mar 2014

ahojte, je tu niektora z okolia Ulmu?

ivanajelinek
24. mar 2014

Baby kde mi urobia apostilu na tu Einbürgerungsurkunde? Ide ma porazit. Najskor povedia ze staci len kopia normalna, dokonca len naskenovat a poslat cez e-mail prekladatelovi a dnes som este raz preistotu pisalal na ten konzulat a uz musi byt apostila. Mna ide fakt porazit. Mam pocit ze to papierovanie nikdy neskonci. Ta slovenska strana to robi tak hrozne komplikovane, ze to neni mozne. 😠

ivanajelinek
24. mar 2014

A neviete ci je nejaky rozdiel medzi apostile a beglaubigte kopie?

mooc
24. mar 2014

@miskah 100km.. 😉

iii
25. mar 2014

aj ja chcem fotku architekta!

yanni
25. mar 2014

@ivanajelinek Apostilu ti urobia napr. na sude. a ano medzi apostilou a "beglaubigte Kopie" je rozdiel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre