Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
25. mar 2014

@iii @mooc bab zvedave ;-DDDD
http://www.mayr-schuetz.de/profil/wir-stellen-u... ten mlady brilaty 😉

ivanajelinek
25. mar 2014

@yanni a na tu apostilu to musim poslat original dokument? Alebo len kopiu? Asi zavolam na slovenske urady aky je postup. Ani neviem kolko casu je na to nahlasenie aby nebola ta pokuta.

yanni
25. mar 2014

Apostilu chces na preklad?@ivanajelinek

yanni
25. mar 2014

@ivanajelinek v mnichove dava apostilu na preklady Landgericht. Mozes si dat ten preklad okopirovat a tu kopiu beglaubigen u notara alebo mesto/gemeinde a potom tu beglaubigte Kopie dat apostilovat.

andruska80
25. mar 2014

Ahoj kocky, idem poprosit o radu - neviete mi poradit nejaky telefonny pausal, najlepsie taky, ze by boli neobmedzene volania z Nemecka do krajin EU a zaroven by bola dobra cena aj na hovory v Nemecku? Dakujem za kazdu radu 😉

saska.t
25. mar 2014

@andruska80 tak taky do celej EU som za 8 rokov nenasla 😅

andruska80
25. mar 2014

@saska.t no nie je to podmienka, ale proste taky, aby sa co najviac oplatil, potrebujem aspon co najlacnejsie volania na SK, CZ a PL. respektive nie je nieco ako u nas napr. platinovy O2 pausal, za 45e neobmedzene volania do EU?

beeee
25. mar 2014

A Co pevna linka? Do nemecka zadarmo a do zahranicia s lacnymi predvolbami, vyjde to ca 1,5 centov za. min napr na slovensko?

andruska80
25. mar 2014

@beeee dakujem, pevna linka to viem, potrebujem na mobil... zhanam to pre kamaratku, pracuje v roznych mestach, tak sa jej neda vsade vybavovat pevnu linku.... ale este raz dakujem za snahu🙂

yanni
26. mar 2014

@andruska a co tak smartphone plus internet plus skype?

yanni
27. mar 2014

@iii takze si ani nevybavovala dvojkam slovenske?

iii
27. mar 2014

@yanni katka oni uz automaticky dostali nemecke. vsetko ostatne by pre mna zamenalo nevyhnutnosti cesty do berlina, co je v momentalnej situacii nemozne, resp. mozne, ale nepredstavitelne 😀
a pocuvaj, pre kolko deti bude ten dom? to teda s hütte nema nic spolocne!

yanni
27. mar 2014

@iii aha, tak to je lepsie, ked nic nemusis vybavovat. Ja prave rozmyslal, sa z Sk odhlasit. Uz mi to lezie na nervy, furt mame nieco posielat aby to tym rachetlam na urade predlozila, ze ja neprodukujem na SK smeti. Boze to je vsetko take byrokraticke. No a porodne pre dlhodobo zijucich Slovakov v zahranici zrusili, tak kasla na ich obciansky. Nech si s nim vytru vies co. Obcianstvo mi vziat nemozu a keby nieco dam si urobit pas. Zatial mi v pohode staci aj ten nemecky.

Nooooo Hütte postaci tak pre 4-5 deti 😀

iii
27. mar 2014

@yanni myslela som, ze to porodne zrusili pre vsetkych.... pockaj, 4 az 5, chces to vziat po dvojiciach? ci trojiciach??!!

yanni
27. mar 2014

@iii nie ja som citala tie podmienky co su po novom a tam je o tom pobyte. a este nieco o lekarskych prehliadkach, ktore musis s dietatom absolvovat na Sk. Ale plati to az od 01.01.14, cize ty by si pre dvojky mala este narok.

No tak ja som skor myslela na dvojicky. A tak tri deti by mi stacili ale nie ako trojicky. By som sa zblaznila 😀

mooc
28. mar 2014

@yanni vsak ale porodne davaju jen Po tretie v poradi, nie? Teda aj davali.. 😉

yanni
28. mar 2014

@mooc neviem po kolke dieta. Moze byt, ze len po tretie. Ale uz ma to ani nezaujima, kedze ja aj tak nic nedostanem. No co uz.

mooc
28. mar 2014

@yanni vsak ani my nedostaneme.. Neriesim.. Aspon nemusim ako pako behat Po dr. A vysvetlovat naco tam chcem Stempel..

yanni
28. mar 2014

@mooc no ved to a este sa na teba aj cudne pozeraju. A sk obcianstvo budes vybavovat?

iii
28. mar 2014

@yanni katka, my sme dostali prispevok pri narodeni dietata, ale nedostali sme pridavok k prispevku, ten sa dava len na prve trei deti. inak chapem, ze to rusia, je nezmysel vyplacat cosi rodinam, ktore na slovensku neziju. ja som o to ziadala sice vzdy, ale peniaze sme potom nechali nasim, nech sa im aspon zcasti pokryju vydaje, ked sme u nich na navsteve.

mooc
28. mar 2014

@yanni nie kati, ani starsi dvaja nemaju..

paula
29. mar 2014

@yanni ten mladsi brylaty? ;) je to fesak!

yanni
29. mar 2014

@paula ano Pavli ten to je 🙂 keby som nemala toho mojho, tak by som ho hadam aj "okusila" 😀 😀 😀 😕 😨

rpinguin
30. mar 2014

@yanni tak mne sa nepaci ten vlavo dole, aj ked okuliarnati su mi sympaticki vzdy a aj boli 🙂 Ti dvaja hore vlavo a vpravo sa mi zdaju zaujimavejsi 😉
Inac som si obzrela ten hajzel, to tam ako dlho musis sediet, aby si bola ocistena? A potom sa este aj utriet musis, ved s holou ritou sa hadam nezabalis do gati, ci ako?
Akosi nie som fan takychto vymozenosti 😀

@iii inac hej ako Katka pise, mame knizky pasy detske a zatial staci

Inac sme sa vratili z Pitztalu vcera, decka jazdia uz ako draci 🙂

yanni
30. mar 2014

@rpinguin utriet sa nemusis. Ved ti to rit aj vyfenuje 😀 😀 😀 😀

rpinguin
30. mar 2014

@yanni no ved, preto som sa pytala, ako dlho tam mam sediet....na to neni cas 😀

iii
31. mar 2014

@paula
@yanni pauli a katka, to nemyslite vazne s tym mladym brylatym? toho tak akurat strepat....

yanni
31. mar 2014

@iii no na bokovku je dobry, nie? Ved nasi chlapi su uz taki stari, treba mat nieco v zalohe, ked uz nebudu vlac vladat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

paula
5. apr 2014

@iii no jo Ingi, takovy stramak jako Palo to neni 😉

yanni
7. apr 2014

@mooc jeeeej uz ste pätka? Gratulujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre