Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evulienka22
9. aug 2014

@saska.t Tak moj pripad bol, ze som si sama chcela platit prispevky do Deutsch.Rentenv. este rok, kedze chcem byt doma s malym. Pani mi povedala po telefone, ze mi doplati stat pokial bude mat dieta 3 roky. Mam vyplnit len formulare ktore poslu. Ty im napis, ze si sem prisla a chcela by si aby ti zapocitali roky odrobene na Slovensku, pisem vzdy do Berlina, trva to mesiac kym odpisu, ona ti posle formulare, co potrebuje od teba. Mozno, odo mna chcela vsetko preto, aby mi mohla vypocitat prispevok, ktory budu za mna platit. Na to mi este nedala odpoved. Poslala som, prelozene vysvedcenie z maturity a tie odpracovane roky na Slovensku neboli prelozene. Myslim, ze oni poslu ziadost este aj tak do Slovenskej poistovni, aby im to potvrdili. Mne napisali, ze mi vsetko uznali to ti poslu list tam to vsetko vidis. Tak som si myslela., ze je to vybavene, preto som bola prekvapena ked mi 2 mesiace neskor prisiel list este aj zo soc. poistovne z BA kde odo mna chceli to maturitne vysvedcenie, to im asi chcu poslat. Na odrobene roky sa ma z BA nepytala, ze si to mam dat prelozit.

saska.t
9. aug 2014

@darca85 ak je aspon jeden z rodicov oficialne v DE 8 rokov,mozes zaziadat o nemecke obcianstvo a bude mu pridelene ,podmienka je 8 rokov plneho zitia(prihlasenia v DE a slovenske ma automaticky po matke,len treba vybavit rodny list 😉

darca85
10. aug 2014

@saska.t ďakujem za odpoved. 🙂

sasaa22
11. aug 2014

@yanni Ďakujem za info , ale tie linky mi nejdu , uvádza mi chybu , nemáš nejaké aktuálne ,prosím ťa?A potrebujem na Finanzamt aj sobášny a rodný list - preložené v nemčine?

philipha22
11. aug 2014

Taka trosku zvlastna otazka..... ale.... je mozne si v Nemecku dat zmenit meno???? tzn. zo Zuzana na Susanne????

yanni
11. aug 2014

@sasaa22 no mne tie linky idu. to su aktualne.

yanni
11. aug 2014

@philipha22 da sa ale len ked mas nemecke obcianstvo. Vola sa to Namensangleichung nach deutschem Recht.
Ale ty si mozes uz aj na SK dat zmenit meno. Zaplatis 5 euro a v pohode. Vybavuje a to na matrike.

philipha22
11. aug 2014

@yanni jeejda, tak to si ma potesia 😉 dakujem za dalsie nove info 😉

sasaa22
11. aug 2014

@yanni a ako sa prosim volaju tie formulare?skusim ich najst zvlast.....

rpinguin
11. aug 2014

Zmenit krstne meno je akoze k comu dobre? Znami a priatelia sa naucia a ostatni by mi boli tak akurat na haku.... Este Aby som si ja dala Ecko na koniec, no dikes 😀 😀

evulienka22
11. aug 2014

@sasaa22 aj mne sa da otvorit, je tam vsetko co som dostala aj na Finanzamte, este k tej Steuerklasse, mala som spravne od Finanzamtu 1,len na personalnom vo firme si to nevsimla a zaradila mi 6, tak si prvu vyplatnu listinu dobre skontrolujte. Papiere odovzdane, tak mi poslu ak bude nieco chybat, celkom jednoduche a vsetko som dobre vyplnila 🙂 nie som taka hlupa 😀

sasaa22
11. aug 2014

@evulienka22 a nemozes mi prosím ťa poslať do IP?alebo na mail ako prílohu už otvorené formuláre?mne tam vypisuje chybu....neviem,kde je problém....

yanni
11. aug 2014

@rpinguin Reni no ja by som si tiez krstne menit nedala ale tam my dve mame nastastie "normalne" /aj pre Nemcov/ mena. Mne napr. tetus uradnicka, taka hyperaktiv 😀 😀 😀 😀 , chcela , ze nech si tam dam to "H". A ja jej na to, ze naco, ved je to take "originalne" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
11. aug 2014

inak baby, dnes som bola vybavovat na SK rodny list aj s apostilou. A ze vraj na sk je byrokracia. Tak neviem kde, za dve minuty som mala rodny list v ruke a za dalsie dve minuty apostilu na nom. A to vsetko za 15 euro. A ani to nebolelo. A tetusky nemali ani problemy s mojim nemeckym pasom 😀

sasaa22
11. aug 2014

@yanni hladam,hladam to tlacivo ale som v koncom....mozem ta poprosit o presny nazov toho formulkara pre steuerklasse?prepac,ale asi som fakt mimo......

lubicakl
12. aug 2014

Ahojte baby, ja by som presne potrebovala nieco podobne B

Vereinfachter Antrag auf Lohnsteuer-Ermäßigung ale tlacivo v slovencine aby som ho vedela spravne vypisat.

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
12. aug 2014

@lubicakl no v slovencine ho asi nenajdes.

lubicakl
12. aug 2014

@yanni manzel si to ma vybavit a zrejme napisat aj mna....len neviem ci sa to niekde aj ma potvrdit (danovy urad). Predtym ked sme vybavovali E109 tak mu prilozila firma aj slovensku verziu, ktoru sme potvrdili aj na slovenskom danovom urade.

yanni
12. aug 2014

@ada12345 no tak ja som s Krankenkasse nikdy nemala problem. Ci uz s gesetzlich alebo privat. Ale ak mas AOK alebo DAK tak na tie zabudni.

Co sa tyka Kindergeld a Elterngeld tak to trva a maju problemy vacsinou len ti, co sa im deti bud naodili este na SK alebo byvaju sice v DE a popripade sa deti uz narodili tu ale maju este slovensku zdravotnu poistovnu. Ked si v DE riadne prihlasena a mas nemecku poistovnu, tak urady nemaju co riesit. Podas ziadost ma vsetko hned po narodeni a ide to rychlo.

ada12345
12. aug 2014

@yanni No práve, že máme DAK. Manžel keď nastúpil do práce tak si musel nejakú rýchlo vybrať, tak mu odporúčali túto (väčšina jeho firmy ju má) a on neznalý, že ok. No a potom keď som ja za ním došla a videli sme tie procedúry, tak sme to aj chceli zmeniť, ale že najskôr sa môže zmeniť poisťovňa až po 18 mes. Tak super.

To ma teší, keď hovoríš, že by tie detské príspevky mali byť v pohode. My sme tu zdrav. poistení a aj dieťa sa už narodí tu. Tak snáď to pôjde rýchlejšie.

ivanajelinek
12. aug 2014

Baby ake gesetzliche Krankenkasse su vlastne dobre.

evulienka22
12. aug 2014

@ivanajelinek ja mam BarmerGek som spokojna ale rozhodla som sa, ze prejdem do Technicker, podla Profilu bola na 1.miest a BarmerGek na 4.mieste,

evulienka22
12. aug 2014

@ada12345 mne trvalo kym vybavili pridavky 2 mesiace, pracovnicka mi povedala, ze to trva 5-6 tyzdnov

ivanajelinek
12. aug 2014

@evulienka22 a podla coho sa krankenkasse lisia. Kazda ponuka nieco ine alebo ako? Ako zistim ktora je dobra? My sme v aok uz od zaciatku. Problemy sme nemali nikdy, tak sa ale pytam ci su aj lepsie a v com sa odlisuju.

yanni
12. aug 2014

@ivanajelinek v percentach sa neodlisuju, maju vsetky rovnake. Odlisuju sa v ponuke, Leistung. Moj chlap je v Techniker. Techniker dava dokonca dividendy(i. baby ake i??? ja uz v tomto DE fakt osprostievam 😠 😠 😠 😠
Ale inak su vsetky gesetzliche ako sa povie "cert ako diabol" 😕

saska.t
12. aug 2014

@ivanajelinek my sme tiez vsetci v AOK a doteraz mi vsetko preplatili,dokonca aj to,co sa uz automaticky nepreplaca (potrebovala som inhalator pre dieta za 170,-Eur) zavolala som poprosila som dostala som 😀

@yanni dividendy 😀 mne uz niekedy tiez uchadzaju,musim fakt dost casto rozmyslat haha a to mam dostudovanu slovencinu 😎 niezeby som nemcinu ovladala lepsie 😅

rpinguin
12. aug 2014

Ja som v TK a nedavno mi poslali 150€, to teda potesi 🙂 problemy nikdy ziadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre