Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
16. mar 2015

@mirka0703 no ja som sa akurat vratila z Emiratov a este v maji poletim za muzom. toto tehu uz som letela 4 krat, uz sa na mna zenske aj cudne kukaju ale doc s tym nema nijaky problem.

No ono sa da v ramci Europy aj nejaky Europcar pozicat, ze ho mozes potom vratit aj v DE. Lne ja uz som asi velmi rozmaznana, ja netrepem uz niec ani ako netehu. Dost bude roboty s balenim. 😕

Inak, kam sa stahujete? Kratkodoby prenajom bude asi problem, aj ked, aj take su., ale Vermieter to nerobia radi.

mirka0703
16. mar 2015

@yanni to si aj ja obcas hovorim ze som si moc zvykla na pohodli ze radsej niekoho zaplatit ako mat kopu roboty... 😀 Do Hannoveru sa stahujeme... sme tam boli pred 3r ale potom manzel siel pracovne do ciech na 3r tak sa nam to krati a vraciame sa nazad.... kratkodoby je tazsie najst ale sme pozerali na immobilien a cosi tam bolo..... tak myslim ze par mesiacov vydrzime....alebo je moznost na mesiac kdesi v hoteli pobudnut resp nejakom penzione len sa obavam ci by sme za mesiac nasli nieco pekne.......ale ideme este v juli na par dni do hanoveru tak mozno pojdeme poobzerat nejake byty a mozno najdeme cosi aj skor.... hlavne chcem nieco min 3izbove....

yanni
16. mar 2015

@mirka0703 tak ono byvaju aj take inzeraty, ale nenechavajte to na poslednu chvilu. A zamestnavatel by vam nejak nemohol pomoct? Alebo nech ide najskor len muz, ten moze pobudnut aj dlhsie v hotely a ked najde nieco, tka pridete za nim.

mirka0703
16. mar 2015

@yanni ved nad tym sme tiez uvazovali len na bude koncit najom v cechach v auguste....ale nieco urcite najdeme....ved zamestnavatel by mu platil hotel na mesiac...ale verim ze nieco najdeme...je to sice drahsie na kratsiu dobu no ked ina moznost nebude budeme brat vsetko co sa naskytne... 🙂

ivusaaa
16. mar 2015

@mirka0703 priamo v skolke som sa este pytat nebola... planujem malu dat az zaciatkom leta, dovtedy si chcem najst pracu,takze v tomto ti mocporadit neviem.
Co sa tyka nemocnice, tak na prehliadky som chodila ku svojmu gxnekologovi, ktory mal svoju prax v nemocnici ale ja som lezala v inej nemocnici az do 35 tt kvoli rizikovemu tehu. Ale poprepusteni som prisla do nemocky, automaticky ma priradili ku hebamme ,ktora tam prave bola,ale pokial by sme si "nesadli" ,alebo z inych dovodov by som chcela inu,tak som ju mohla zmenit. Konkterne v nasej nemocke boli myslim 3 alebo 4. na prehliadky ku gyndosovi som chodila kazde 2 tyzdne, kuhebamme najskor 1 krat, neskor 2 krat tyzdenne priamo na porodnicu.nespominam ci som nirco vyplnala. Ale pri porode,ked ma prijali, tak so mnou vyplnala sestra nejake udaje.dufam, ze sonaspon troska pomohla

mirka0703
16. mar 2015

@ivusaaa jasne ze si pomohla, dakujem...ja chodim v CR zatial na prehliadky a posledne 2m pred porom pojdem k nejakemu nemeckemu....len si uz robim predbezne prehlad aby toho potom nebolo vela... 🙂

saska.t
16. mar 2015

@mirka0703 nosim malu ku Tagesmutter,ma rodinny dom a tam patruje deti,ak je to kvalifikovana opatrovatelka,mas moznost,ze ti cast zaplati jugendamt,len neviem ako to je,ked ty budes doma,väscinou je to pre zamestnane matky...
Tak ako ti @yanni napisala,hebamme mozes mat aj nemusis a predporodny kurz pri druhej som tiez neabsolvovala,ten prvy nestal za nic,o porodnych bolestiach mi vykladala hebamme,ktora nikdy nerodila a tak to aj vyzeralo 😝 Hebamme,tu ktoru som mala pri prvej som zavolala az ked sa druha mala narodila,samozrejme zalezi od ich vytazenosti...
@yanni ty si blazon 😀 ale tiez sme hodili po dovolenkach a lietala som s bruchom este v 6 mes. nikto si to ani nevsimol...

saska.t
16. mar 2015

@mirka0703 Hannover,tak to budes tak 80 km odomna 😉

jahodka11
17. mar 2015

@mirka0703 ja som sa tak stahovala do nemecka pred 3 rokmi, v 7-mom mesiaci....neboj nic, prebehlo to uplne v poriadku,svokrovci pomohlli, brali sme si aj gauc,chladnicku, pracku...dost toho bolo 🙂 a kedze som bola tehotna, mohla som sa vyhovorit na unavu a svokra pobalila taniere...atd 🙂 maaaa to aj svoje vyhody 🙂

mirka0703
17. mar 2015

@jahodka11 tak balenia sa az tak neobavam...ved postupne zacnem mesiac pred stahovanim balit vsetko nepotrebne...akurat dnes som rozmyslala ze by som mohla dat zimne topanky a oblecenie do nejakej krabice nech nam to v botniku a skriny nezavadzia....ved oteplovacky snad uz nebudem potrebovat.... 😀.... a drobec chodi do skolky tak som doma sama......tak mam pocit ze mam kopu casu... 😀 ale tak mozno v 7m budem unavena a zagulatena a nebude sa mi nic chciet.....a vyuzijem sluzby rodiny... :D

yanni
17. mar 2015

@saska.t no ja som nejak stale na cestach. A to este normalne robim. Ale nejak mam vela dovolenky 😀 Tiez som v 6. a minuly tyzden som sa vratila z Emiratov. Brucha nikde, ani nik nezistil, ze som tehu. Muzov kolega, com ma pozna ani necekol. A muz mu este nic nevravel 😀 Buduci tyzden idem na sluzobku, Velka noc Rakusko, potom este let do Berlina, to bude trosku hekticke v jeden den ta a spät a v maji za let za muzom. To bude este sranda. To uz budem urcite pupkata. Ale nejak sa neviem zastavit. Aj vcera som si vychutnavala beh, len keby tak nefukalo. Ja vobec nejak nepocitujem, ze by som sa mala nejak vzdat veci, ktore mam rada. Pokial sa bude dat a bude mi to prijemne a doc nebude mat namietky, tak nic nemenim. Ved uz teraz mam nervy, co ja budem doma cele dni robit este tri mesiace pred porodom. ale co mam tu dovolenku niekomu darovat? 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀 😀

saska.t
17. mar 2015

@yanni jaj ja som dostala Beschäftigungs Verbot a skoro ma je. ..lo nakoniec aj tehu cukrovvku (zevraj moj vyssi vek) 😈 nemohla som skoro nic jest tak tehu katastrofa ale teda do emiratov by som zvazovala letiet, ale inak som podobny zivel ako ty , ale dalsie dite uz neeeee😂

yanni
17. mar 2015

@saska.t jaaaj no tak Beschäftigungsverbot je nie bohvie co. To potom ani cas tak rychlo neprejde. ja som rada, ze je to tak ako to je. Ze mozem este vsetko. Na ten Zuckerbelastungstest idem po Velkej noci, tak som zvedava ake hodnoty vyjdu. Ma porazi aj nejake zvysene a zakazu mi vsetko jest. Uz teraz mam problemy s palenim zahy a uz to je o nervy. Co je dnes dobre o dva tyzdne mi vadi.
Inak ja som na lietanie zvyknuta a do Emiratov lietam kazdy rok a je to v pohode. 6,5 hodky v noci, v Business Class sa pekne vydrichmem, ziadny problem. A nejake choroby atd. su tam tiez nie, takze kein Problem 😉

mirka0703
26. mar 2015

@saska.t a kde prsne si? mne vcera manzel oznamil ze mozno sa budeme stahovat uz v juli nie konocm augusta.... 🙂 .
Inak baby su v nemecku skolky aj cez letne prazdniny? viem ze kazdy region ma inak...l

saska.t
26. mar 2015

@mirka0703 ja som pri Bremach, skolky su aj cez letne prazdniny ale nie celych 6 tyz.,u nas väcsinou 2-2,5 tyzdna

iwka6
26. mar 2015

Ahojte, dnes sme dostali v skolke papier (STIKO), kde treba vyplnit proti comu bol a nebol syn zaockovany, neviete o co ide??? Dostal to este niekto? Nie je preockovany MMR vakcinou, mozu ho vylucit zo skolky aj ked ockovanie v Nemecku nie je povinne?

saska.t
26. mar 2015

@iwka6 nemozu ockovanie/neockovanie nemoze byt dovodom na vylucenie z MS,kedze ako pises,zakon to neprikazuje, u vas v MS to ma asi len informacny charakter....

margaretka07
26. mar 2015

Ahojte žienky, žijeme v Nemecku ( Bayern ) a potrebovala by som niečo poradiť ohľadom materskej ( cez ip poprosím ) nájdem tu niekoho ? vďaka

jahodka11
26. mar 2015

@iwka6 my sme tusim priniesli potvrdenie od dr,ale bolo to len preto, ze ak by sa vyskytla nejaka epidemia,proti comu maly nie je ockovany, boli by sme upozorneni a nemohol by ist do skolky...pocas tej doby....ale nestalo sa nic... 🙂
to je asi len pre ich info...zo zakona vas nemozu vylucit....podla mna to ma informativny charakter 🙂

jahodka11
26. mar 2015

@mirka0703 my sme byvali v boeblingene,skolka bola zatvorena max 3tt, ze je to tak zo zakona, deti v skolkach nemozu byt bez skolky dlhsie ako 3 tyzdne, samozrejme,to sa netyka chorob 🙂

iwka6
26. mar 2015

@saska.t dakujem

mirka0703
26. mar 2015

@jahodka11 dakujem....
@saska.t a ako ste sa prihlasovali do skolky vyplnali ste nejake tlacivo na nete ci ste boli osobne?

saska.t
26. mar 2015

@mirka0703 podali sme ziadost v mieste bydliska (samtgemeinde)co je zriadovatel ak je to statna skolka da sa aj postou aj osobne

mirka0703
26. mar 2015

@saska.t no my mame mensi problem ze koncom jula sa stahujeme do hannoveru a este nevieme kde budeme byvat...myslela som ze sa prihlasime postou prip. mailom...no asi to budeme musiet riesit na mieste...snad nieco najdeme

jahodka11
26. mar 2015

@mirka0703 my sme sa nahlasili,az ked sme prisli....nenapadlo nas skor a to tam manzel byval 3 mesiace pred nami,ale vlastne v byte len 1 a to december,tak asi uz aj chapem,preco sme to nestihli....kazdopadne, boli sme v skolke v januari a maly nastupil 16.4.,cize podla mna uplne v pohode 🙂 najskor na pol den, casom aj 2x do tyzdna na poobedie a potom od septembra na cely den 🙂 urcite sa aj vam podari najst skolku 🙂

iwka6
26. mar 2015

@jahodka11 dakujem

krissy1
27. mar 2015

Ahojte,
mam len taku informacnu otazku pre tie,co zijete v nemecku uz dlhsie:
kolko asi zarabaju predavacky,ci uz v Lidl,abo nejaky iny obchod?
Dakujem

mirka0703
27. mar 2015

@jahodka11 dakujem, mna vsetci strasia ze nenajdem skolku ale aj znama nasla za 2-3mesiace..... ved ak sa aj nepodari hned nevadi, som tehotna tak moze byt so mnou par tyzdnov doma.....🙂 a tvoj maly vedel nemecky ked siel do skolky? trosku sa obavam ako to zvladne lebo teraz ma cesku skolku ...tak hovori cesky/slovensky... 🙂

jahodka11
27. mar 2015

@mirka0703 -vsetci vedia len strasit, podporit podpori malokto...bohuzial....a najmudrejsi su ti,co nikde neboli, moja skusenost 😀
nevedel po nemecky, trvalo mu cca pol roka,kym sa naucil...a teraz je uz uplne perfektny 🙂 neboj, to zvladnes, u nas bol problem ten,ze deti sa s nim nechceli hrat,lebo nerozumel, dovtedy mal vela kamaratov, lebo je strasne spolocensky, mne to trhalo srdce, ale myslim, ze to nebolo take zle,ked sa na to pozriem s odstupom casu...ujala sa ho jedna pani ucitelka, pomohla mu, aj ostatne boli velmi fajn a koncili sme skolku s tym, ze bol jednym z vodcov triedy 🙂 🙂 🙂

lusinda1989
27. mar 2015

@mirka0703 my sme blizko hannoveru tak sa potom ozvite ked sa prestahujete 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre