Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
29. apr 2009

velmi pekne dakujem za radu.....mas pravdu....

marhulka88
29. apr 2009

ahojte chcela by som sa s vami poradit ohladom zdravotnej starostlivosti v nemecku...
ak mozete porovnat so slovenskym zdravotnictvom je to lepsie? horsie? ... pristup, lieceb. postupy, komunikacia
a este ... je tu niekto v okoli erlangen? 🙂

paula
29. apr 2009

Reni, zadej si v e-bay Schrittzähler a vyjde ti jich spousta. Drahy to neni. 😉
Az uvidim spargel, tak teda koupim a zkusim to zapect. I kdyz slehacku vubec nepouzivam. Tak si recept asi taky trochu upravim. 😉 😀
Vendi, ja se nebojim, ze z kola spadnu, i kdyz stat se to samozrejme muze vzdycky, ale jezdime hlavne po meste, cyklistickych stezkach a rovine, takze jsme jeste zadnou nebezpecnou situaci nemely. L. navic nosi helmu a rada, tak by to snad nejhorsimu zabranilo. Me prave ten prives pripada do mesta neprakticky, ale vam se urcite hodi vic. To musi asi kazdy zvazit, jak moc chce jezdit a kde, co se mu vic hodi. 😉

marhulka88, kde je Erlangen? Zdravotnictvi ti neporovnam, protoze neznam slovenske, ale s nemeckym jsem spokojena. Pristup a komunikace, to hodne zalezi od jednotlivych doktoru, nejlepe se zeptat po znamich, ktery v okoli je dobry. Ja uz teda narazila na vsechno mozne. 😉

paula
29. apr 2009

Ingi, pekna nova fotka. mas uz ji teda dele, ale zatim jsem vzdycky zapomela ti ji pochvalit. 🙂
ja bych taky rada novou, ale zadnou nemam. Protoze fotim jen ja. Vsak to znate. 😉 😀

honnig
29. apr 2009

Ahojky holky,
ted uz nestiham ani cist, natoz psat. Takze opet jenom kratka zprava od nas..

V nedeli jedeme k nasim, Kacka se zlepsila sama. Reni, nejak chytla nachlazeni asi 3 tydny po narozeni, asi od dedu a porad tak chrcela. Dr. rikal, ze je to normalni. Poprve nam dal Prospan a kapky do nosa, tak se ji ulevilo, ale minuly tyden ji znovu chytla hodne silna ryma, tak jsme odsavali, kapali, a pak to vymenili za morskou vodu, kterou ji muzeme zvlhcovat nosik casteji. Pres vikend zacala kaslat, ale spravilo se to. Byla trochu mrzuta, ale vydrzela. Teplotu nemela, tak jsme k dr. uz ani nesly. Ted se ji ulevilo zase o trochou vic. Asi jsem ji v nedeli na prochazce trochu vic zahrala v kocarku, nebyla prehrata ani spocena, ale byla mooooc spokojena 🙂

Jani, odsavam odsavackou na vysavac i tou malinkou balonkovou. Ale melo by se maximalne 7x denne. No, vubec se ji to nelibi. Ale je rada rozbalena, kazde mimco ma neco... 😀 Ted miva vecer zase boleni, takze si krici a krici, ale to taky prejde. Muzu te ujistit, ze kazdy tyden je lepsi a hezci. Uz si pozvatlava a krasne se smeje, tak to za to rozhodne stoji. 😉

Trochu se ochladilo, ale zaprselo, cili me prani se vyplnilo castecne, dite vola, snad jeste dnes nakouknu. Mejte se hezky. 🙂

oli1104
29. apr 2009

Vendi, tak od nas taky v rychlosti. Jedeme do Playmobilu.
Tak M. ma stale tu 9-18, mame Romer myslim King Plus. Adac doporucuje menit sedacky az v uplne nejkrajnejsim pripade, protoze proste kazda ta dalsi kategorie je mene bezpecna. Doporucuje jak kouka hlava, ale ne kousek, ale jakmile se vyska oci dostane do te horni hrany sedacky. Mame od nich celkem velkou brozuru o bezpecnosti, my jsme oba cleny Adacu.
Ja bych, pokud by K potrebovala vetsi a M. mel stale moznost byt v teto, tak bych ho v teto urcite nechala. A male bych koupila novou vetsi.
To ale u nas nebude, ja chci, aby v babyschale jezdila do roka, proste aby byla proti smeru jizdy. A pak dostane po Misovi a Misovi koupime novou. Ale jeste stale ne, myslim, ze je mu v ni ok a jak pisu, je proste bezpecnejsi nez ta dalsi a to proste nemam co resit.

Tak a jedeme.

oli1104
29. apr 2009

Marhulko, my jsme z Norimberku !!

marhulka88
29. apr 2009

paula erlangen je pri norimbergu 🙂 ... bohuzial do nemecka ideme tzv. naslepo ... resp. kvoli synovi ktory ma zdravotny problem ktory tu na svk velmi neriesia tak sme chceli lepsiu starostlivost a tak nevieme ci to mame risknut alebo nie...znamych v nemecku nemame takze sa opytat nebudeme mat koho :(
oli ahoj..ako sa vam zije v norimbergu? resp. v nemecku 🙂

rpinguin
29. apr 2009

Marhulka, ja teda skusenosti so slovenskou zdravotnou starostlivostou nemam, ale mozem len z pocutia hovorit, ze som vlastne rada, ze som tu. Takze ak syncekov problem na SVK riesit nevedia, tak by som urcite isla sem do Nemecka.
Ingrid by ti vedela viac povedat, ved ona ti napise, ked nas precita dnes. Urcite kdesi beha s Elenkou 😉
V Erlangene mam kamosa, dokonca som tam aj bola, je tam pekne.

Oli, ja som tej mienky, co ty, ale porad, co by si robila na mojom mieste, ked budem mat deti od seba vekovo 1,5 roka?

Hani, drzim palce, nech to uz mate za sebou, ale naozaj. Inac ja som neskusala tu vysavacovu odsavacku vobec, mam len taku balonikovu, s ktorou mi to aj tak nejde, takze sopel len klasicky utrem a hovoto, ako sa to robilo za neseho mladi 😀 No nema asi rada, ked sa jej niekto hrabe v nose 😀
Jankin Bartik zasa nema rad byt nahaty, takze fakt ma kazde baby nieco 😕

Verus, tebe som zabudla odpisat. Kupila som teda flasku so slamkou, takze uz vonku nejdem s flasou, kde je dudel, ve dje to hanba a este aj mi od Hippu Newsletter, ze je to skodlive na zuby, takze uz sme len pri tej jednej nocnej mliekovej flasky, ktoru coskoro musim zrusit, kedze to vstavanie je fakt o nicom.
A kedy sa ide k moru?

mausi
29. apr 2009

Ahojky marhulko, Erlangen zname, bydleli jsme kousek odtamtud, v Bamberku. Hodne stesti ! 😉

Holky, mate pravdu, s tema sedackama to nechame az podle toho, kdy Rebecca vyroste z jednicky a Valentin z dvojky. Oli, prekvapilo me, ze bys kupovala dve dvojky a vozila deti ve dvou dvojkach soucasne. Proc myslis, ze dvojka je bezpecnejsi nez trojka ? Nedokazu si to nejak vysvetlit, prijdou mi koncipovane obe stejne. Nebo ne ?

Renco, Valentin jezdil ve dvojce asi tak od 9-10 mesicu a jezdi v ni dodnes. Dvojka se da taky pekne polohovat, takze to bylo od zacatku ok, i kdyz chtel spat.

Ingi, k chrestu jsme mela uplne stejne otazky jako ty. Taky jsem netusila, jestli se vubec loupe a kdy. Naladily jste me, tak ho dneska zkousim podle Dancina jednoduchyho receptu.
Jinak s hudbou: Valentin od malicka vykazuje k muzice docela velkou naklonost. Od malinka vydrzel sedet u CD s klasikou a vyposlechnout ho bez spitnuti. U nas v mestecku se "proslavil" svymi vehementnimi dirigentskymi vystupy pri koncertech na namesti. 😉 😀 Ja jsem dost dlouho hrala na kytaru a manzel je doslova fanatik do klasiky, hral leta v orchestru a ted to ma spis jen jako pasivni, ale zato velke hobby. Doufam, ze svoje znalosti jednou detem preda. Ja mam desne rada housle a klavir, nejlepe v kombinaci. Jediny, co me mrzi je, ze Valentin sam nechce zpivat, ale nutit ho nechci. Asi se stydi, spis rad posloucha nebo se maximalne tise prida, ale na solo jsem ho jeste nepresvedcila. 😉

Holky, Rebecca mi tady leze rychlosti blesku a z pusy ji couha kde co najde na zemi, tak radsi koncim. Zatim ahoj vsem !

rpinguin
29. apr 2009

Vendul, ale pytala som sa, ci mozem dat Maxika v 2,5 roka do trojky, kedze dvojku bude potrebovat baby, ked dovrsi rok, takze vyfasuje Maxikovu terajsiu.
Teda, vy taki muzikanti? No super, a nemate v meste Musikschule? U nas to je skor v tych skolach ako v skolkach. Proste ako kruzok.

fabienamata
29. apr 2009

Ahojte zenule, no rubeola je na ustupe, ale pre istotu sme sa zdrziavali doma, takze ziadna elektricka a bus. Nechcela by som nejakej tehulke sposobit vrasky na cele.
Inak to ide zo zvaysenymi teplotami a mierne zdurene lymfaticke uzliny mozu byt. Nesvrbi to! No a ockovana samozrejme ze bola a aj tak to dostala.Tak teraz je uz imunna urcite 🙂

Horsie je zo zubami stolicky!!! UF, nejako sa nevedia dostat na svet, tak sa trapime skor po tej stranke a nie s rubeolou.

Marhulka porovnavat nemecke zdrav. zo slovens. je dlha tema. Asi najdolezitejsie je,ze nemusis nikoho uplacat, aby si mala vsetko na co mas narok.Inak je vsetko o ludoch a v ludoch. Na slov.je to zial tak ,ze pacient ani nevie na co ma narok , a je velakrat na poslednom mieste.Je to uz biznis.
Ja som tu bola velmi spokojna, starostlivost, personal , nemozem nic zle povedat.
A otazka nocnej sluzby,ze co moze pre mna urobit, ma vzdy dojala.

Joj a co hovorite na prasaciu chripku, uz je v De prvy pripad. 😲

fabienamata
29. apr 2009

Hani ta odsavacka je dobra vec,Ze? Mna to celkom bralo,ked mala Sophi sopliky a nevedela poriadne dychat, a vyrusovalo ju to zo spanku.
Ale odsavala som ju max.4 krat za den. Viac nebolo treba. Raz aj v noci ☹ a zobudila cely dom 😀 , ale potom sa Sophinke dychalo pekne.
No vysavac by nemusel byt tak hlucny, ale co uz.
Ozaj a ako Kacenka spi v noci, da sa???
Ja idem testovat zehlicku na vlasy,zevraj aj naparuje.Hmm

Majte sa pekne.

marhulka88
29. apr 2009

dakujem dievcata za vase odpovede...povzbudili ste ma lebo je tazke len tak niekde odist neznaly domacich pomerov a navyse s chorym miminkom
celkom urcite nas neminie pobyt v nemocnici tak sa trochu obavam toho ze neovladam nemcinu a anglictinu no tak tak ziadne odborne vyrazy tak musim asi dostudovat 🙂
chcem sa vas opytat este aky je vas zivot v nemecku? ako vas prijalo okolie? nepozeraju sa na vas ako na pristahovalcov..resp. neviem ci ste sa tam vydali alebo...
este raz vam velmi pekne dakujem 🙂

jabera
29. apr 2009

ahojte, no vy ste toho popisali!!! aj som si to precitala a uz som to aj zabudla...tak uz som samicka uplne... boris odisiel na slovensko aj s maminou... potrebuje potvrdenie do inej prace a este kvoli rodnemu listu...

neurologia prave teraz vybavujeme rodny list na slovensku. pokial budes chciet podrobne info, daj vediet, napisem ip.... mam to este v hlave.

baby ja sa zblaaaznim!!! bart sa prave teraz na mna naozaj usmial!!! mne uz sa to zdalo, ale teraz to bolo uplne iste! mam ho na kolenach na kojacom vankusi a cumi na mna a obcas nanho a on takto na mna !!!!!!! no, to je neco...

ja bartikovi odsavam pred spanim, niekedy tak pochrochtava a takto mu je zjavne lepsie. ta vysavacova odsavacka mi maximalne vyhovuje.

lubi, ako sa naparuju vlasy? nepali to??

marhulka drzim palce, ale verim, ze mas vacsie sance tu, ako na sk. mam vela skusenosti so zdrav. na sk a nie vela dobrych. tu som velmi spokojna, ale tiez sa moze stat nieco neprijemne, to je jasne.
co sa tyka okolia, susedia nas prijali velmi dobre, manzela v praci tiez. ale napr. ked mi hladal manzel gyndosa, este v dobe, ked som tu ja nebola, stretol sa so sestrickou, ktora ho poslala prec doslova so slovami, ze oni cudzincov nepotrebuju... aj detsku dr. mame doporucenu, resp. vedeli sme, kde ist nemame, lebo jedna je vyslovene hnusna k cudzincom a to nam povedala original nemka... ale moze to byt tym, ze zijeme v oblasti, kde je na jednej kope snad najviac neonacistov. v nasom meste uz nie, ale vraj tu boli este pred par rokmi. tato oblast je taka postihnuta. na zapade su viac zvyknuti na cudzincov.
napriek tomu, by som sa uz nikdy nechcela vratit zit na slovensko. je tu viac moznosti, sanca zit lacnejsie, pokojnejsie. aspon my to tak rozhodne vnimame. a v nemalej miere aj kvoli zdravotnictvu. neuplacas a vzdy si mas moznost najst kvalitnu opateru. tot moj nazor...

rpinguin
29. apr 2009

no Jani, ty ma prekvapujes s tvojimi nazormi 😉 . Si tu celkom kratko, ale si to dobre odhadla a este k tomu si vo vychodnej casti a aj napriek tomu by si nesla spät 😲 Ja s tebou tiez uplne suhlasim, ale na Slovensko nepoviem radsej nic, nech nie som pre nasich slovakophilov ta zla. No teda a take zazitky sa mozu stat asi len fakt v "DDR". Tu som nikdy nic take nezazila. Pridi do Mannheimu, tu je Turkov a inych ze az 😀 , ze mi to ide az na nervy.
Jani a oni tie babatecka sa naozaj tak sem tam sekundovo usmeju. Skus behat s fotakom, ja som tak robila a vlastne aj robim.

Marhulka a co ma malicky, ak to mozes napisat? Neboj, oni su velmi mili a pokial vie manzel aspon anglinu, tak vam vyjdu v ustrety a budete informovani o kazdom ich kroku. To by tiez na SVK nehrozilo, tu ti povedia hadam aj keby isli na WC 😀 😀 😀

A Lubi, ty si kucerava, ze si ides zehlit vlasy? Ja by som sa toho bala, ze ich spalim 😀

Inac u nas leje a leje, takze ani z parku nic nebolo, som sa vybrala a taky lejak som teda este nevidela, som sa mohla dalsou elektrickou vratit spät 😠

jabera
29. apr 2009

reni hahahha, ze ta prekvapujem? haha a co si si o mne myslela? vies, ja som nazoru, ze koho chlieb jes, toho piesen spievaj.... a my sme tu hlavne kvoli tomu chlebu... povodne teda. boris nema sa slovensku sancu vyuzit svoje vzdelanie tak, aby nas uzivil.. aj by sme sa casom radi posunuli na zapad, ale kym je to tu ako je, vlastne neni dovod. len keby mal b. sancu nejakeho vyborneho miesta, co sa obcas moze stat. obcas si aj my zanadavame na nemcurov, ale len tak v sukromi.... naozaj sme radi, ze sme tu, vytiahlo nas to zo vselijakych trapeni.

ingrid bartik zatial obkakava iba svoju matku... ale statocne, prudom ako to cikanie...
dobre si spominas na tie kvasinky nase nestastne....nedala nam lieky ale inu masticku aj na ritku aj do pusy (2ks, nie jedna na obidva otvory) ze este to mame skusit, kym da antimykotika. a musim stale sterilizovat dudle, nikdy nedat uz pouzity a umyvat si bradavky pred kazdym kojenim... ze si to sam sebe stale prenasa naspat... nechcem byt pesimisticka, ale akosi neverim, ze to pomoze...

honnig
29. apr 2009

Pekny vecer,
zehlicka na vlasy je super. Ted ji ma teda segra, protoze s ni palily s mamou vsi. Ne ze by meli doma spinavou, ale maji toho ve skole porad plno. Jinak ja, at si udelam s vlasy cokoli, staci trochu vlhci vzduch a je to jako bych nedelala nic.... 😎 Ted teda nic nedelam a uz se tesim, az v CR odevzdam dite vzdycky na par hodin babicce a stihnu taky udelat neco pro sebe.

Jani, Bartik je sikula. Gratulace k U3. S tim fotakem litam taky.

Lubi, Kacka v noci spinka pekne. Vecery ma tak do 23 uplakane, ale pak se naji a spinka az treba do 7, nekdy min, nekdy se budi jeste okolo 4. Ma to pokazde trochu jinak. Tak tomu pak muzu prizpusobit i den. Ji 5 - 6x za den, ale musi mi poradnou porci 😀
Odsavacka je super, ja taky neodsavama 7x, ale min a myslim, ze ji ted hodne pomohla ta morska voda pro kojence.

Marhulka, drzim palce, at uz se rozhodnete jakkoli, at je miminko brzy v poradku.

Reni, tys psala nedavno, ze te boliva hlava, taky me napadla unava a nedostatek spani a jeste treba zmena krevniho tlaku. Nebo ti uz je lip? Urco ti to preju.

Mejte se, preji klidny vecer. Jestli na nekoho zapominam, tak se omlouvam 😅

rpinguin
29. apr 2009

Hanul, teda, ved ty to mas s babätkom lepsie nez ja s rocnym Maxolinom, on nie je schopny prespat 5h v kuse a potom z toho prerusovaneho spanku mi je tak cudne. No ale sa utesujem, ze stale lepsie nez migrena.
A vsi sa daju aj spalit tou zehlickou? No to su mi novinky, som myslela, ze na to existuju len speci hrebene a sampony. No clovek sa uci kazdym dnom 😉

Pauli, kukala som po tom krokomeri, ale akosi si asi pockam, kym to uvidim niekde v obchode a ohmatam to.

Jani, a dokedy si sama? Ako to zvladas? Je to u teba tiez take, ze ked si sama zvladas viac? U mna totiz ano a je mi to zahada.

Pekny vecer zenule!

jabera
29. apr 2009

hani tiez som to brala ako malu slavnost, ze ideme k doktorke... haha, aka je sestonedielka nenarocna....
to je fajn, ze uz sa zlepsili tie sopliky u vas, uz to pojde len k lepsiemu, uvidis... a ako pekne spinka kacka, to je skvele....

reni do piatku som sama. no, tak ja veru sama nestiham nic. aspon teraz rozhodne. sice moje potreby nie su velke, ale mam problem sediet na wc,alebo sa najest. teraz uz bart spi a idem rychlo aj ja, lebo viac ako 4 hodky bez jedla nevydrzi... tie rozbite noci aj mna nicia, citim sa ako po opici stale... idem spst a verit, ze sa bart pochlapi a pospi dlhsie...

ahojte a dobru noc.

oli1104
29. apr 2009

Vendi, no ja myslim, ze ta 2 je uplne jina nez 3.
U te kat. 2 9-18kg se prece pasa 5bodovym upevnenim pasu, u te vetsi je pasanim 3bodovym, stavajicimi pasy z auta.
Snad leda kategorie 9-36kg, ale ta v tech testech ani pro tu kategorii 9-18 a ani pro tu vetsi nevychazi dobre.

Renco, no ja bych urcite 2.5lete dite do kat3 nedala. Fakt bych mela 2x dvojku, vzdyt tu by mel Max jeste 1.5roku.
Fakt, predstava, ze malyho 2.5letyho prdolu budu pasat pasem od auta se mi nelibi.

Kouknete na http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder...

Marhulko, tady kolem Nbg je docela silna ceska ( slovenky ale urcite taky ), komunita, ja si na nic nestezuju 🙂
Se zdravotnictvim jsme spokojeni, je fakt, ze jsme ale nic krome preventivnich prohlidek a takovych nejakych celkem banalnich onemocneni a tim padem banalnich leceb nepotrebovali.
\Mam ale kamaradku s velice nemocnym chlapeckem a ta si to tu strasne chvali, pristup, vysledky atd.

tak jdu cist, pa a dobrou noc !!

dania
29. apr 2009

Holky,
jenom jsme vas stihla zbezne docist, zitra vecer az se deti vrati ze skoly a az se pobalime, razime do Danska. DO te doby musim jeste kupu prace z domu udelat a zitra nejake urady obehat.

Ingi, stanovat budem v kempiku, cekame, ze tam bude plno lidi tenhle vikend. V Dansku je super, ze se da na plaz autem, ale stanovat nadivoko (aspon teda tam, kam jezdime) se moc neda. TEn kemp uz zname, je jez za barierou dun, tak 100 m od plaze. TEda vlastne se tam stanuje primo mezi dunama. Pekne hriste tam maji a pujcovnu kar, to je dulezite pro starsi chlapiky. Jenom to kempovani tam stoji zhruba tolik, co v D hotel, ale krasne tam je.

Hani, krasne si uzij v Cechach a drzim palce na prvni velkou cestu s Kacenkou, at ti hodne spinka 😉

Marhulko, skoda ze vas do D privadi prave nemoc vaseho kloucka. Nedokazu posoudit, nakolik je pece v D odborne lepsi nez u nas, ale ten pristup k pacientovi a rodine se srovnat neda. Tak at vam to vyjde!

Vendi a Ingi, chrest loupat predem, ulomit zdrevnately spodek. Ja to varim tak dlouho, ze prvne dam varit brambory, pak oloupu chrest a dam ho varit, a kdyz jsou brambory hotove, tak prohlasim chrest taky za hotovy. Mozna by stacilo i trochu min, tak do polomekka jako brokolici, ale my ho mame radi mekky.

Oli, diky za ten link, je to zajimave. My mame ten Roemer King plus v jednom aute a MAxi cosi Priori v druhem. Ten MC je uz starsi a nema moc dobrou podporu hlavy, ale je strasne pohodlny a da se sklopit skoro do lezata. Naproti tomu ten Roemer je snad hodne bezpecny. Skoda ze v tom testu neni MC zahrnuty.

Omlouvam se, jestli jsem zapomnela nekomu odpovedet, jsem dneska strasne roztekana, tak dobrou!

honnig
29. apr 2009

Dani, pekne si vikend uzijte, hlavne, at vam vyjde pocasi 🙂

Holky, tak ted jste mi to miminko prechvalily....dneska jeste uspavam. Si to pobrekavani posunula, ale uz to vypada nadejne. Mne se chtelo taky tak strasne chrnet, ale breceni me probralo a ted bych sla nekam zaparit....

Jani, ja po porodu brala jako uspech kazdou prochazku. Ale navzdory nehezkemu pocasi jsme vyrazely celkem brzy a casto, jinak bych se doma utopila v slzickach. Padl na me hrozny smutek, doufam, ze ti je lip 😉

Reni, ale uspat ji, to je zabiracka. Jak usne, tak to je pohoda. Ale nekdy usina i 2 hodky 😎
S tou zehlickou - segra ma dlouhe vlasy a za zadnou cenu je nechce ostrihat. Takze to byl jeden z pokusu. Trochu to fungovalo, ale jasan, nejvic pomaha vycesavani a psi sampon... 😀 😀 Specialni sampony pomuzou poprve, ale v detskem kolektivu se tomu asi neda zabranit, protoze v jejich skole jsou nekteri rodice tak starostlivi, ze poslou klidne do tridyi i dite s nestovicemi....pani si pry nevsimla, ze jeji dite ma 40 teploty a osypana moc nebyla...no, a nekterym proste nevadi, ze se jejich dite porad skrabe na hlave a predava to ostatnim.... 😝

iii
30. apr 2009

dobre ranko, dakujem za reakcie na sparglu, zaroven ma velmi pobavilo, ze som si dlhe roky myslela, ze cesky chrest znamena slovensky chren 😀

oli, diky za link za stranku, uzitocne 😉

hani skusala si davat kacku do zavinovacky? elenka to neznasala, ale spusta mamiciek na nu neda dopustit. miminka v tom vraj krasne spinkaju

jani fakt je okolo geri tolko neonazis? ja som si myslela, ze najhorsie je okolie chemnitzu. v tej gyn. praxi to muselo byt huste.......co jej na to boris povedal?
musim povedat, ze v byvalom zapadnom nemecku su ludia naozaj velmi velmi tolerantni. obcas clovek zazije neprijemne jednanie, ale to je vacsinou od ludi, co maju problem sami so sebou, a navyse ak potom vidia, ze si slusny clovek, tak vymaknu a nakoniec sa niektori aj ospravedlnia. prave vcera som mala taku scenku s jednou pani na urade, kde som potrebovala nieco overit.

marhulka drzim palce..... v pristupe v nemecku a na slovensku je naozaj velky rozdiel, a hlavne tu nemusis nikoho podplacat, aby sa ti ostala starostlivost, na ktoru ti z tvojho poistenia vyplyva narok.

rpinguin
30. apr 2009

dobre ranko zienky,

Oli, diky za link, no fakt mam teraz dilemu, ale mam vyse roka cas, tak dovtedy hadam nieco vykumstujem.

Ingi, nemyslis, ze na Slovensku beru tie uplatky kvoli tym mizernym platom? Ja uz fakt neviem, ale na druhej strane zasa si berie uplatok aj ten najväcsi profesom, ktory ten plat ma ako sa patri. No je to tema na dlhu diskuziu.

Hani, a kedy idete do CZ.? Ja som tiez zavinovacku nemala, ale Hebamme mi tiez o tom hovorila, ze sa menej trepu a netrhaju tak so sebou tie babätka. Maxik sice zaspaval super, ale v druhom mesiaci ako je Kacka som mala priemer kojeni za den 10x. Vsetko som si zapisovala, tak viem.

Dani, tak si to uzite, nech mate pekne pocasie a nech chlapi posluchaju 😉
Teraz zavidim Janke a Zuzke ich pocasie 😎 u nas dole na zapade je teraz 7 stupnov 😠

honnig
30. apr 2009

Dobre ranko,
u nas je taky zatazeno, ale celkem teplo.

Zavinovacku zkousime, i kuklu, jak bali hebamme, nekdy se ji to libi, jindy ne. Podle nalady 🙂 Nejvetsi uspech porad sklizime s tou nezdravou autosedackou. Dneska ji koupim lehatko a vezmu ho sebou k nasim, myslim, ze bude po ceste dobre i na narovnani zad.

Reni, jedu v nedeli rano, uz se taaaak tesim, ale na druhou stranu - jedeme bez Franka, tak nam bude zase smutno po nem....nemuzu mit vsechno ☹
Taky si pisu, kolik vypije, kolik myho mlika a kolik Milumilu, jasan, ze Milumil me tezce porazi, ne proto, ze by ji chutnal vic, ale kdyz nic jineho neni.

Ted Kacenka spinka jako miminko a ja bych tak potrebovala, aby se vzbudila. Musim k dr. pro cipky na prdiky, bez nich k nasim jet nechci a pro to lehatko 😀 😀

Oli, dobre video, uplne me vystrasilo, ale velice uzitecne.

Ja se k dr. tady moc vyjadrovat nebudu, hned, jak se vratim z CR, menim gynekologa...ten muj mi pripada, ze snad pije. Si me pozval na kontrolu, ze pry se mam stavit bez objednani, tak se tam prizenu, sestra me servala, ze nemam schuzku, ze si tam nemuzu chodit, jak chci a navic dr. na me koukal, proc jsem jako prisla, ze si asi zapomnel poznacit, tak mu to pripominam, a ze aha....provedl kontrolu, no asi to neni v poradku a prijdte znovu tak za tyden ci dva...to uz mi udelal posledne, jedna se o banalitku, zanet mocaku. 😠
Ale jsou to jednotlivci, obvodak je super a v Bremen na klinice to byla taky pohoda.

saska.t
30. apr 2009

Ahojte,

reni mala je dost malicka na svoj vek maak tam me oblecko 68 a to mame skoro 10 mes. ale ked bola naobliekana tak sedela v maxi cosi dost stiesnene tak sme ho vymenili 😀

na ja mam tiez gynekologa v bremen no moj muz tvrdi ze je teply asi preto ze vyzera tak zzenstelo 😀

Bea ziadny stres to ze nevies poriadne nemecky neznamena ze nepochopis a neporodis 😉 oni su dost chapavy a vsetko ti rukami nohami vysvetlia 😉

jabera
30. apr 2009

ahojte

ingrid tu priamo v zeitzi nie su nejak moc viditelni, tak raz za tyzden vidim niekoho, kde radsej prestaneme hovorit, aby sme nerozrusili okoloiduceho, ktory neposobi ako osoba milujuca auslanderov.. ale je to tu urcite silnejsie ako trebars vo frankfurte, bola tu kamoska sama ich vnimala viac ako ja. chemnitz a mittweida su horsie a to je asi 80-100km od nas....
boris vtedy akosi asi stratil silu reagovat, na tej gynde, aj sa zlakol, kvoli mne, ze ci to tu takto vyzera bezne... bol tu len par dni vtedy... len sa jej opytal, ze prosim, asi som nerozumel, ona to zopakovala... otocil sa a odisiel.
potom to spominal v praci a sekrisa mu povedala, ze to je divny aj ten dr., ze sa to o nich hovori. na margo toho nam riaditel dohodil svojho znameho a tam nemam jedineho kriveho slovka...
ale este viac ma prekvapilo, ked sme sa hebamme pytali na pediatra, mali sme typy, co nam dali v nemocnici a ona hned jednu vyradila, ze akoze nam nic nepovedala, ale ze ona vyslovene nadava na cudzincov, co k nej dojdu... to mi pripada priserne, ze na male deticky pinda... krava... tam, kde sme nakoniec boli, bolo aj male cinanatko, tak som sa ukludnila.. cinanov tu par je a viem o troch cernochoch. ti su tu uz 10 rokov a nic sa im nestalo, tak snad to tu uz neni take zle.....

hani, mne tiez prechadzky strasne psychicky prospievaju, ale neviem, ci dnes najdem odvahu... som slaba jak mucha. bartik nespal ani 2 hodiny bez prestavky a ja som na kolaps..vyzera, ze prave zalomil, tak idem k nemu, snad mi trosku dopraje.

maminu s borisom mam uz v bratislave, tak snad sa mi aj vrati....

no, dieta sa po par minutkach zobudilo, asi mam smolu....

rpinguin
30. apr 2009

Hani a nehovorila si, ze to lehatko kupova nebudes, ze sa ti to neoplati, kedze je len do 9kg? 😉 Take nieco si totiz pamätam, ze si spominala.
Tak nech si trosku v CZ. oddychnes a prides k muzikovi s novymi silami, energiou a elanom 😎

jabera
30. apr 2009

jej reni, ty mas novu fotku! to ma zmiatlo.... ten bocian je zivy? pri maxikovi...

hani ja obcas teiz supnem barta do autosedacky, ale trpim tym.... on sa tam citi dobre a ja sa mozem vycikat trebars.... aj tam vie zaspat a potom ho prenesiem do postele.
ale mam taku fintu, ze dam barta do vanicky z kocika, tu polozim krizom cez vajicko a kopem donho a to je ako koliska... tak uz par krat zaspal tiez... kopem do vajicka, nie do barta! hahahha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre