Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
8. jún 2009

ozaj, videli, alebo citali ste obamovu rec z caira? woooow....... ja som teda uplne unesena

dania
8. jún 2009

Dobre ranko,
Ingi, vitej zpet, ty foty jsou uzasne, E je tak krasna holcicka, uplne jak princezna. VSem vam to moc slusi, ale ta medova fotka je uplne 😵 Nejak me to natesilo na Anglii, uz asi vim, kam pojedeme na vylet priste, reknu Nicovi, jestli nechce navstivit tatu a pak spojime prijemne s uzitecnym 😎 E je ale paradni cestovatelka. Ono to ty deti asi hrozne bavi, vid? Jak popisujes to kladivo, mravence, tak to je upne to same s T, kdyz nekde cestujeme. Ale my mame ted utrum az do podzima, neni cas. A co ranni nevolnosti? Uz se to srovnalo? Spehovala jsem, jestli nezahlidnu brisko, ale to je asi jeste brzy... 😅

dania
8. jún 2009

Nojo, o te Obamovi reci jsem jen slysela, ale na tvoje doporuceni jsem si ji tedka prehrala a je to vazne krasna rec a obdivuhodny projev. Obama je sympatak a asi i dobry clovek. Nema vubec jednoduchou roli, ale prala bych si, kdyby se mu podarilo aspon cast z tech vizi realizovat, coz je mnohem slozitejsi... pokud zustane jenom u slov, tak je to smutne. Ale to uz nezalezi jenom na nem.

zuzanasaw
8. jún 2009

Ahojte, nasla sa aj dalsia stratena 😀 😀 😀

Svokrovci tu boli vyse dvach tyzdnov, pocas ich pobytu sa velmi nedalo a potom som si povedala, ze vas docitam a tak napisem, ale stale bolo doma cosi prioritnejsie a tak som sa k tomu nedostala 😒

K svokrovcom v rychlosti - myslim, ze dva mlynske kamene, mimochodom dobre ostre, sa postupom casu za tie dva tyzdne obrusovali a pri odchode mi dokonca vyhrkla i slzicka. Bolo fajn, skocili sme do Wolfsburgu, aj do Braunschweigu do Ikey, potom na dali dalsi volny den, ked sme si s muzikom vybehli len tak slobodne bez deti samucicki do Brem, kde som tuho myslela na Danku, ale nemala som ani cislo ako sa ozvat.

Presla som si i krstom u zubara, ked ma neskutocne rozbolel zub. Nastastie si sestricka zabudla odo mna vypytat kvartalny poplatok 10E a tak som tam musela ist znova. Cestou som stretla neskutocnu burku, ked nebolo vidno ani pred seba a o tom, ako krupy bubnovali na auto ani nehovorim. Myslela som, ze najblizsia cesta bude rovno do servisu dat nastriekat auto, ale prezilo to takmer bez ujmy. Ale fakt, no taku burku s krupami som este nezazila. Sama len s Emkou, uz som si vymyslala katastroficke scenare, ze mi rozbije cestou predne skolo a ja neuvidim ani to , co teraz. Ale fajn sme dosli, o par minut na to uz svietilo slniecko a bolo znova hnusne horuco.
Zabsolvovali sme par kupalisk, objavili sme dokonca aj jedno super, tu nedaleko, ani sme nevedeli, ze sa tam tak dobre stracaju zlate nausnice, ktore mimichodom uz nie je sanca najst naspat, pretoze *do filtrov v bazene nikto nechodi*. Podla mna to bolo presne tam, ked som si zo skokanskych mostikov zaspakala par salt a vysledkom bolo prazdne ucho ☹

Dominovi sme na terase zmontovali maly plotik, pretoze nam sustavne utekal pomedzi tuje. Teraz je krasne vo svojej ohradke a ja si zas vravim, ako dobre sme urobili, ked sme sa rozhodli pre prizemny byt s terasou, mame dalsiu miestnost - letnu obyvacku. Decka sa tam vyhraju a Dominik dokonca vyslovene bazi po tom, aby som ho vonku pustala.
Na kupku sme zistili, ze je to neskutocny bojko od vody. Ked som sa v detskom bazeniku pokusala namocit mu len chodidla, jezisi to bolo placu a hikania. Odvtedy nechcel vidiet bazen ani zdaleka a tak svokrovci behali okolo neho a my sme sa kus vysalili s Emkou v bazene. Vysledkom ale u Nikiho bolo, ze sa mi nechcel kupat uz ani doma vo vani. Chudatko moje vystrasene... ☹ A tak sme vytiahli doma na terase malicky detsky bazenik, ktory ked este len videl, zacal plakat od zufalstva a obchadzat ho dookola, utekal dnu, len aby sme ho tam nestrcili. Videl Emku sa kupat, ale ked inokedy za nou lozi, vtedy len zdaleka a s placom ☹ Nejako sa mi ho podarilo pomalicky k bazemu dostat, ja som si do neho sadla (hladina hned stupla 😀) a mala som ho na rukach. Namocili sme maly palcek na nohe, potom pomalinky aj velky, chodidlo a potom sa mu uz zapacilo, ako to spliechalo vsade naokolo, ked si pokopkal. Po chvilke uz sedel a po dalsej som uz ja z bazena vysla, nech sa moze aj s hrackami posalit. Dala som tie z kupelne, ktore pozna a potom to uz slo. Len neviem pochopit, kde sa ta bojazlivost voci vode vzala, odkial to prameni. My vsetci doma sme vodne deti, dokonca aj Niki je Rak, takze by nemal mat problem. Ale bol, chodatko, taky vystraseny ☹ ☹ ☹

A uz len k mojej absencii, trosku sme s muzikom zacali obmedzovat internet, uz to bolo neunosne, ako sme sa kazdy vecer bili, kto k nemu zasadne prvy. Preto som vas nijako nestihala docitat. A tak radsej nechame komp vypnuty, radsej zalahneme o 21:00 do postele a pozrieme si nejaky film a mame aj cas pre seba navzajom...

honnig
8. jún 2009

Ahojky holky,
jenom nakukuju. Neni mi moc dobre, vyroci svatby jsem oslavila s migrenou, takze nic moc.

Ingi, vitam te zpatky. Cornwall - wow - ja tam taky byla, sice uz je to par let, jeste s gymplem, ale je tam kraaaaasne.
Na kartu, ze ktere sis vymazala fotky, zatim nefot, at si nepremazavas, ty vymazane. Ony tam zustavaji. Jinak zkus na netu, jestli v diskuzich najdes, co by nejvic pomohlo. Programky na to jsou, urcite by ti meli pomoct v nejakem dobrem foto servisu. Frank ma v praci taky programek a obcas obnovuje, co ja zpackam. Ale to je pro tebe bohuzel z ruky. ☹

Reni, gratulace k auticku. Taky mame Opel Astra Combi, sice starsi verzi, ale slouzi. Jinak ja jsem rozhodnuta, jestli bude mimco pristi rok, bude sourozenecky kocar... 😉

Vendi, super mali sportovci.

Jani, uz je lip? Tu koupel bysme taky mohli zkusit s Katou doma, vubec me to nenapadlo, kdyz se ji ve vode tak libi 😅

Zatim cauky, snad dneska stihnu vic.

zuzanasaw
8. jún 2009

Jo, romany skoncili a teraz aj k vam 😉

Ktosi sa tu rozculoval, ze nemoze dostat matersku, ked tu pred tehu nepracoval. Vraj to nie je pravda. Ked sme si teraz poziadali o Kindergeld a dostali sme ho LEN NA ZAKLADE POTVRDENIA O POBYTE, na Sk som poziadala o pozastavenie. Pani na UPSVaR sa ale pytala, preco si neziadam aj o matersku v DE, kedze od 1.1.2007 je to rovnako mozne ako Kindergeld a staci si zaziadat a dostane ju kazdy, aj ten kto nepracoval.
Saska, info o Socialgeld, ci ako si to pisala, je velmi zaujimava, asi bude treba pozriet sa na to blizsie. Prosim, napis nam potom, ako to u vas dopadlo.

Vendulko, nam uz Niki zacina pomaly ale isto uzierat z taniera. Dostava normalne svoj obed, kupene alebo doma mixovane kase, ale za tym, ked vidi jest mna, uz si pyta. Samozrejme s rozumom, nejake cestoviny alebo zemiakovu kasu, ci kus ryze, ale urcite nie nejake velmi korenene jedla. U nas sa aj tak celkovo dost malo koreni kvoli Emke a ja to tiez nemusim, takze kto chce,m nech si dosoli, dokoreni... ALe myslim, ze Rebecce uz kludne mozes davat co to aj zo svojho. Masko, kym nie su velke kusky, pozuje Dominik uz viac-menej bez problemov. Papaniu zdar!

Ad zdravotna staroslivost- uz zas neviem, kto to spominal, ze tu ma problem. Pokial je nemecka poistka, nemate mat preco problem. Pokial mate cesku resp. slovensku poistku, vsetka nevyhnutna zdravotna starostlivost je v ramci EU kryta tiez, takze ak vas chyti chripka, ci zlomite si nohu, musia vas osetrit. Zuby si samozrejme zaplatit musite. Ucet neplatite vy, ale posiela sa to podla DOKUMENTATION 8081 na nemecku AOK a ta si to vybavuje s vasou slovenskou/ceskou poistovnou. Pokial mate este v SR/CR postku samozrejme. Tak sme v AOK boli pouceni, nic neplatit, ze nie sme predsa pre doktora Sprechpartner. Aj ked je pre neho jednoduchsie si vypytat prachy na drevo, nemal by to robit.

A inak, od 2007 je aj POROD preklasifikovany na *nevyhnutnu zdravotnu starostlivost*, takze poistovne nemaju co vymyslat a hradi vam ho v DE vasa domovska poistovna !!!!!!!!!!!

Cestovatelkam krasnu dovolenku a stastny navrat domov...

A keby som si este tak teraz pamatala, co som este chcela napisat... 😒

jabera
8. jún 2009

ahojte!

ahoooja inge! teda, ale ste sa mali krasne. nadherna dovolenka. a to more, vobec by mi nevadilo, ze je take studene. parada. priroda prekrasna a musim povedat, ze obaja fotite velmi pekne...fotka plaze + vy 2 u mna vitazi. elenka je vazne nenormalne krasna. ked jej to ostane, bude z nej o par rokov taka ta strasne pekna vazna intelektulka - vedkyna a chlapi sa z nej budu poondievat....

zuzi, no je toto mozne? dobri holuby sa vraceji...
to obmedzovanie pc uplne chapem, len aby to nemalo za nasledok detom dalsieho surodenca!
niki, musel byt fakt zufaly, je to divne, ked dovtedy mal vodu rad, aj ked len vo vani....boris sa narodil v rovnamy datum ako niki a nevie plavat, mava aj sny, ze sa topi a nikdy sa tak nestalo...
to krupobitie muselo byt dobre neprijemne, fuj, ako z hororu to znelo... necudujem sa ti, ze si sa bala. a emka sa nebala? brala to v pohode?

jabera
8. jún 2009

hanka, je lepsie, bart uz 2. noc slusne spi, mam dojem, ze sa mu paci, ze ma ma tak poruke, obcas si len cucne a spi dalej a pritom mu neubalim obcas po tvari, co sa mi darilo kym sme sa tlacili na jednej posteli vsetci. je ale sranda, ako sa zrazu zacal posuvat, vecne ho mam hlavou u seba, dava sa kolkmo na svoju postielku, uz ho chranim valcom, nerada by som mu ublizila.... spi dost aj cez den, k tomu zial, potrebuje rodicovsku asistneciu rozneho druhu, ale verim, ze aj na postielku raz dojde.
to kupanie bolo skvele a bol potom aj velmi kludny, to som nechapala, normalne to vyzeralo, ze je plny zazitkov, bez revu sa nechal obliect do pyzama a dokonca borisovi, no len sme cumeli. a este aj vydrzal pocas vecere pod hrazdickou... budeme to musiet obcas opakovat, ked mu to robi tak dobre.

rpinguin
8. jún 2009

dobre ranko aj odo mna,
takze po poriadku 😀
Ingi, vitaj spät, ste boli nejako dlho. Fotky krasne, ja obdivujem Elenku, ze to tak vsetko super zmakne. Juuuj a do takej vody by mna tiez nikto nedostal.
Mne Maxik vzdy strajkuje pri cestovani, nie je cestovatel, ako nahle ideme vyse hodiny autom, uz musime zastavovat alebo mu musim dat nejaky chleba, aby mal co obzuvat.
Teraz pevne dufam, ze sa to v novm aute zmeni, ze mu tam dam detske pesnicky (mame aj MP3 player vo vnutri wow). Ja sa tesim aj malickostiam, hoci to uz ma asi kazde auto 😀 Tie dvere vysuvacie su super, ale Astra ich nema, no nevadi.
Takze ty sa chystas surodenecky kocik kupit, ked mi to tak radis? 😉 Ja by som asi muza nepresvedcila.
Minule prisiel s myslienkou kupit ten vozicek na bicykel, ktory sa da aj pred sebou tlacit. Tam by som pripadne deti napratala, na bicykel si netrufam, by som asi zakrutu nevybrala 😀
No a ako tehulkovanie? Kedy si prestavis ten pas, ved ani neviem, ako daleko si vlastne. Nejaky 11 tyzden?

Zuzi, no vy ste mali program. A ty tiez taka plavkyna? No ja vodu nemusim, takze ono to nemusi byt pravda, ze tie vodne znamenia maju radi vodu. Maxik je ryba, ten ju ma rad, ale ja sa akosi bojim, plavat ani poriadne neviem- nieto este skocit z mostika 😕 😲 S nausnicou je to teda blbe, takze radsej uz neskakat 😉
No a s compami to musite vyriesit tak, ze ma kazdy svoj. My to tak praktizujeme. Moj musi byt pracovne kazdy vecer za svojim a tym padom som ja za mojim, kedze v telke je aj tak prd a citatel knih moc nie som ☹ Na nete sa nacitam dost 😀

Vendi, presne ako zenule pisu. Od roku sa hovori, ze sa pomaly prechadza na dospelacku stravu, ale samozrejme nechutit extremne. Ja ale davam asi 2x tyzdenne este pohariky, ked sa mi varit nechce alebo my jeme nejake extremy, ako napr. hranolky, na ktore mam chut 😀 alebo nejake ine nezdrave vymysly. Mäso mu davam z pohariku. Alnatura a Hipp robia len cisto mäsove pohariky. Ja akosi nemam vztah k mäsu, takze ho ani moc nejeme, muz ma v kantine, takze doma uz potom vela nejeme, takze preto ma Maxik z poharika. Ked robim kurca alebo kur. prsia alebo inu hydinu, tak to mu dam bez problemov, to chuti aj mne, inac nic.
Teda a blesk potrebuje kluce od domu? 😀 😀 😀 No musis si to vsetko zapisat, sa zasmejes.
Inac, som na you tube nasla nasadzovanie na chrbat v manduce bez pomoci druhej osoby. Skus si to pohladat, ale nie je to tazke. Alebo si to uz zvladla?

Hani, chuda, zasa ta migrena ☹ A kedy ste mali vyrocie? A kolkate? A davaju sa vlastne darceky? My budeme mat v auguste prve, tak sa nevyznam, ze co sa tak robieva. Viem, ze ludia chodia niekde jest, ale je to aj s darcekami alebo ako? Ved to bude dalsia dilema co kupit, ked tyzden predtym ma muz narodky.

Koho som zabudla? Ved ja na to pridem 😉

rpinguin
8. jún 2009

teda Jani, vy ste ryba a rak 😀 a vlastne sa uz aj potvrdila moja rec o tych vodnych znameniach 😉

fabienamata
8. jún 2009

Ahojky babizne, ja tu mrznem, je tu zima a normalne ne vecer asi zapnem kurenie.
Reni teraz som si dopozerala ako sa zapina manduka bez pomoci druhej osoby.
Vcera som do nositka chcela napratat S.ale kricala, ako keby som ju krajala 😠 .Teda ja mam patapum ale je to v podstate take iste ergonomicke nositko ako manduka.
V kociku nechce byt len na rukach...a tak by sa len nosila, ale na nositko nie je zvyknuta.Lenze je uz dost tazka ,minule som ju vlacila dobre 3 kilometre a ruky som mala ako simpanz.
Vidim ,ze si tam uz nezvykne, a nic ine nezostava len ju vrieskajucu v kociku ignorovat, alebo chleba jej dat obhryzat.Co je teda posledna alternativa,lebo sa len vypestuje zlozvyk dla mna...
Tak a inak bojujeme s okuliarmi,no ved to vysvetli takemu malemu krpcovi...och
My sme mali tiez vyrocie svadby a bola vecera a obrovska kytica. Ale darcek nie, to mi pride divne.

dania
8. jún 2009

Cauky!
Zuzi, to je fajn, ze ses ukazala! Ta prihoda s Nikiho akvafobii je legracni. Ale snad mu to dlouho nezustane. Mel by si brat priklad z Bartika. To jste udelali dobre, ze se s manzou misto internetu venujete radsi sobe navzajem 😉 My kdyz jsme doma oba, tak taky nejak moc nesurfujem, kdyztak neco spolecne, ale jinak jen kdyz je ten druhy zrovna v praci. S tema pojistovnama, ty mas teda furu zkusenosti! A ty takhle hopsas do vody, jo? Me by nedonutili 🙂

Ingi, nojo, to ma Hanka pravdu. Ja jsem jednou obnovovala fotky, ktere jsem prvne vyjmula (Ctrl+X) z karty, ale behem kopirovani na harddisk zkolaboval pocitac a fotky byly v p.... Zagoogluj na internetu (saving lost/deleted data), jsou tam k dispozici zachranne programky, casto jeko freeware.Ja jsem pouzila tusim MindSoft Undelete, protozeho tu mam nainstalovany na notasu. Zdaleka neni vse ztraceno.

Lubi, tys dostala puget a jeste si stezujes? 😉

jabera
8. jún 2009

dani, ty si takato pocitacova macherka? sa vyznas, sakra... ja som rada, ze viem zmensit fotky, tam koncim...

lubi, a na kolko to vyzera s tymi okuliarkami?da sa to nejak priblizne predvidat, kolko ta uprava ocka moze trvat?

ja som moje dieta prechvalila... dnes mal bobrika vydrze nezaspatia v kociku a podarilo sa mu ho ziskat. potom uz bol uplne vycerpany, ale drzal sa aj doma, nakoniec zaspal pri kojeni na par minut a to mu dodalo silu opat byt hore. samozrejme v nervoch, lebo bol unaveny. tak som si ho naviazala do satky a isla robit halusky. musela som pri tom poskakovat a kymacat sa, co robim aj v tejto chvili. ked zastanem, okamzite sa prebera. musim ho trochu nechat vyspat, lebo by bol hotovy, taky nedospaty. ja mam aspon dobru posilovnu....

zuzanasaw
8. jún 2009

Jani, na teba som vlastne zabudla. Mas toho s Bartikom asi fakt dost a verim, ze si z toho dost vycerpana, ale nezufaj! Bude lepsie. Ja ked si spomeniem, ze zaciatky boli tazke - Niki vstaval rano okolo 4:30 a do tej 8:00-9:00 nedboze zaspat... to uz bola ale Emka hore a tak sa trebalo aj jej venovat... Neboj, polepsi sa to, ved ma Bartik este len 10 tyzdnov. Pockaj, ked ti zacne lozit, vytahovat topanky z botnika, hrnce z kuchynskej linky, veci zo suflikov a rebelantsky na teba pozerat, pretoze vie, ze si mu nieco zakazala a on tro aj tak urobi. Niki nam znicil uz dve telefonne pripojky (kable), takze sme uz veru boli aj vdaka vikendu par dni bez netu 🙂

Dani, no ten surodenec ma napadol tiez, ale sak snad nie, myslim, ze dvaja v pohode stacia 😉
Jo, na poistovne zacinam byt expert, asi si na radu Ingusky naozaj otvorim pravnu poradnu 😀

Hej, vodicku mam rada, ja som taky maly potapac. a experimentator. Dodnes neviem mamine odpustit, ked som mala asi 10 rokov, mozno aj menej a nedaleko dediny bolo strkovisko s takym nadhernym snad aj 8-10m kopcom. Vsetci z neho skakali, vratane mojich bratov, len ja som nemohla. Mamina stala na druhom brehu a nervozne vydupkavala nohou "ved len skus, no opovaz sa". Ja som ju pocuvla, rozumom som si premyslela, ze o rok uz budem starsia a potom si uz skocim, ale o rok bola z toho kopca iba polovicu - zrutil sa! Myslela som, ze puknem rozculenim, ked som toto zistila 🙂

Ozaj, skocil si uz niekto z vas Bungee Jumping??? Take to dlhe pruzne lano, na ktorom padate volnym padom strmhlav dole a potom vas naspat vyhodi do vysky...

rpinguin
8. jún 2009

Zuzi, diky za vysvetlenie, co je bungee jumping 😀 😉
To som vzdy chcela, ale akosi nikdy sa k tomu nedostala ☹ , teraz uz asi nikdy neskocim, ale aspon sa tesim na vselijake zabavne parky, kde su rozne nebezpecne kolotoce, rozne "Achterbahnen, Free Fall Towery a ine super vecicky. To musia najskor ale deti vyrast, aby mohli so mnou. Ty si uz skocila?
S tou vodou som hrozna, ale za vsetko moze vychova. Nikto nebol so mnou plavat, tak asi preto.

Jani, takze halusky su u vas? A s cim?

Ingi, no ozi, to sa stalo aj mne s tymi fotkami, ale ako uz baby pisu, da sa to. Nejaky smart recovery program mi ich zachranil, ak sa nemylim.

dania
8. jún 2009

Pravda, PC Inspector Smart recovery tady mam nainstalovany taky, tak nevim, ktery byl uzitecnejsi tenkrat. To uz je davno, ted fotky zkopiruju a z karty je vubec nemazu a kdyz je plna, tak archivuju.

jabera
8. jún 2009

juj, tak bungee jumping fakt nepatri k oblastiam, ktore ma lákaju... z kopca do vody, to ano, to chapem tu potrebu skocit, ale tam u mna adrenalinove sporty koncia.. ziadne lety helikopterou, padaky, nic take ani nahodou..

dani, ingi, mam otazku na satkarky skusene. existuje nejaky uvaz, kde by dieta bolo chrbtom k bruchu matky, takze mohlo pozerat vpred? nic take som neobjavila, ale skusam, ci vy nahodou neviete... tak to vyzera, ze ja skoncim pri tom krizi s kapsou asi navzdy. len sa mi zda, ze by sa mu viac pacilo pokukovat...

dania
8. jún 2009

Jani, myslim, ze tohle oni nejak moc nedoporucuji, jednak z hlediska drzeni tela, ale i "prehlceni" vjemy.
http://www.didymos.cz/noseni/pohled-dopredu.html

oli1104
8. jún 2009

Ahojte holky !!

tak jsme se prave vratili z parku, Misa se ale totalne zmachal ve vode ( na pisku maji pumpu a muzou pumpovat 🙂) a presto, ze mej=l gumaky, tak proste totalne vsechno, i slipy 🙂
Tak ted kouka na Krtka, uz se mi nechce zpatky, K. usnula, tak si tu sedim v relativnim klidu 🙂

Vendi, knizku neznam, o cem to ma byt ? 🙂
My ted jedeme "v dinosaurech". misa zna snad 10druhu, vi co ktery jedl, jak byl dlouhy, no legrace 🙂

Katy ma ted vel. 74 neco 80 🙂

Renco, gratulace k autiku !!

S otuzilosti anglickych deti 🙂, to taky vzdycky koukam, ze v zime tak 10stupnove maji ty deticky kratke rukavy a sortky 🙂 Jinak koutky, ja teda znam hlavne na severu 🙂, tak myslim, ze jsou ok, sice tady je to lepsi, ale i tam to ujde. I kdyz s tim, ze dite do 12 nebo 15 let, zakaz vstupu, to znam taky.

tak, jdu si udelat kafco, i dkyz ted jsem na www.forumzdravi.cz cetla od toho dietologa ( nebo nevim, proste experta na stravovani ahubnuti ), ze kava je nevhodna.
Ja furt mam 8kg predtehotenskych a nevim, co s nimi. No vim, ale toho sladkyho se mi nejak nejde vzdat ☹ 🙂

jabera
8. jún 2009

dani, dakujem moc. takze to urcite nebudem pouzivat, aspon viem...

inac tie zakazy vstupu detom, to je pre mna dost prekvapko. vobec som netusila, ze take nieco existuje...

oli, to o tej kave si musim precitat. veelmi zriedka si dam nesku, tak nech ma nestvu.

reni, halusky mal boris so smotanou a syrom a ja s cibulkou mladou...snazim sa...

rpinguin
8. jún 2009

Oli, a ty taka kavickarka? Ja ju ani nemusim, doma mam obyc. kavovar, kavu si dam len mimo- najviac asi v McCafe Latte Macciato s kolacikom, tam mi to strasne chuti. Len keby tam nebol ten smrad z tych hambacov a hranoliek a ti ludia, co to jedia si este kludne sadnu do toho kaficka, kde su pekne sedacky. To ma vie dozrat, nech si idu smradit na svoju stranu 😀
No a tie pumpy v tych parkoch uz viem teraz, ze mi budu liezt krkom, ale co uz, ked to deti tak strasne maju radi 🙂
Inac, ja som uz Maxikovi tie vlasy zapla sponkou, nech mu to nejde chudakovi do oci. Stale neviem, co s tym friseurom. Uz sa mi tolkokrat stalo, ze sa ma ludia pytali, ci je to dievcatko a to bol bez sponky 😀, tak neviem, ako budu reagovat teraz.

Lubi, inac Sophie to nosenie v tom nositku asi preto nema rada, lebo nie je zvyknuta. Ja tiez este neviem, ci to bude M. akceptovat. Mala som ho na zaciatku kratko v babybjörne (moc som to s tym nosenim neprehanala) a to je vsetko, tak uvidim, ako to bude v tej manduci. Ozi, a ty si si tie okulare uz nasadila, ked S. strajkuje? Moznoze teba v nich nevidi 😎

Otazocka: Da sa auto prihlasit za den?

iii
8. jún 2009

baby, strasne vam dakujem za rady s obnovovanim zmazanych fotiek.......nakoniec sa mi to podarilo cez disc digger, trvalo to ale par hodin. s freewarom je problem, ze recoveruje iba istu obmedzenu kapacitu, pripadne iba hard disc, nie sd karty. no ale nakoniec som nasla.... fotky upravim a zajtra pridam.

jani presne ako pise danka, pri uvaze ksichtom dopredu nedocielis spravne drzanie bedier a chrbatika, dieta nema s tebou ocny kontakt a chlapci si este k tomu nejak blbo sedia na semennikoch.
inak neskusala si kupat borisa a barta spolu? my to tak robime s elenkou asi od jej 2-3 mesiacov, znamena to pre mna vzdy 10 minut volna 😉 skus, iste sa to bude obom pacit.

reni ja surodenecky koiarik kupovat nebudem, e. uz bude mat dva a pol roka, myslim ze to uz nebude potreba. ale byt tebou, tak do toho idem. dieta v roku a pol sa uz nenecha tak bezprizorne nosit vsade ako maly kojenec, kazdu chvilu chce na zem, potom zasa hore....u nas je uz momentalne satka riesenim iba vtedy, ked viem, ze bude krpec spat. v bdelom stave ani nahodou.
s autom neporadim........ aka je to teda farba?

zuzi hahaha, ty urcite myslis strkovisko pri krasnej nad hornadom..... 😉 to bol teda pekny humus, ti poviem. pri minulej navsteve slovenska sme boli pozriet na cani, nechapem, ako sme sa tam mohli cvachtat vo vode (nerobim si iluzie, ze voda bola vtedy cistejsia...). co za filmy pozerate?

oli, a co hovoris na anglicku stravu a vsadepritomnu obezitu? ja som bola teda zhrozena, ze kojenci jedli chips a crisps.

dani diky za opytanie, nevolnosti nejak na cerstvom vzduchu pominuli, zvracala som vyhradne len v aute, co zasa az taky problem nebol. brusko este nemam, aj ked uz mam zarovno okraj rebier a panvu, takze uz to asi pojde rychlo 😉

lubi nieco mi asi uslo, ake okuliare ma sofi? letim, rodinka sa vracia z turnen, az sem ich pocujem 😎

rpinguin
8. jún 2009

jaaaj Ingi, no ciernu- depesacku predsa 😉
no a kedy si tie udaje zmenis vo vizitke? ved sa neviem uz dockat.... 😎

jabera
8. jún 2009

ingi, no super, ze mas fotos, tak este nejake dosupni...mna by napr. velmi zaujimalo, kde ste stanovali, to bol normalny camp? taku jednu fotecku nemas? grckanie v aute je desna predstava, ale snad uz to aj bude koncit, nie? ved snad ti nebude zle celu graviditu...
a dik za rady, ked uz tie semenniky ma, tak mu ich likvidovat nebudem, to nie....
mas pravdu, skusim pri kupani borisa kupat aj barta. len u nas je problem trosku borisova pracovna doba... zvacsa uz je bart okupany. ale v sobotu asi fakt vyskusam. dufam, ze mi ho neutopi.. teraz ale kto koho...

reni, depesacka? aj si nosila tu baretku sikmo?

schnek
8. jún 2009

ahoj,
mohly byste mi, prosím, poradit? jezdím si do N. kupovat výrobky Frosch, ale zatím jsem nenarazila na aviváž (chodíme do rossmana nebo schleckera). V sortimentu Rossman jsem narazila na výrobky Terra activ, nemáte s nïmi zkušenost? a pak jsem na netu na jejich stránkách objevila presterilované sáčky na MM, jsou k dostání i v drogeriích nebo jenom na netu? máte s nimi zkušenost? díky 🙂

http://www.rossmann.de/DesktopModules/WebShop/s...

honnig
8. jún 2009

Reni, vyroci bylo vcera a bylo taky 1. Veceri jsem uvarila doma a darecky jsme si dali, ale spis takove praktictejsi. Teda jakoze, to, co bysme si normalne nekoupili, ale jako darek to potesi. Tak ja si vybrala tricko v CaA a Frank dostal DVD a nejake malickosti. Ale darky nejsou dulezite, spis, jak ten den stravis. Misto kytky jsme si zasli na kafco s jahodovym kolacem.... 😉

Zuzi, teda ty mas prehled. Tu materskou jsem nedostala ja, Frank to overoval na Arbeitsamt, na zdravotni pojistovne a jeste kdyz jsme byli zadat o Kindergeld. Vsude rekli, ze ne...tak jestli muzes, napis mi, co znamena ta zkratka. Si neco myslim, ale nejsem si jista 🙂
Skoda nausnice. Ale bazenek urco pohoda.

Jani, jsem rada, ze je lip. Uvidis, jak bude rust, tak i ty si vic odpocines. Ja tomu taky ze zacatku neverila a ted uz dite pul hodky spinka 😉

Oli, ja taky kafuju. A nazory se stridaji, takze si myslim, ze vseho s mirou je v pohode. Bez kafe jsem vydrzela jedine, kdyz jsem byla tehotna kvuli mimcu a ze zacatku, kdyz jsem kojila. Ted uz se bat nemusim 😉

A Kacka ma velikost mezi 62 a 74, vypada uz tak na pul roku.

Holky mejte se, ja jdu bojovat s tim bolehlavem... ☹

rpinguin
8. jún 2009

Aha Hani, tak som informovana, co sa deje na 1. vyrocie 😉 , my mame este tortu zo svadby v mrazaku, tak tu si dame na vyrocie 😵

Schneke, no ono musi byt aj avivaz: http://www.frosch.de/de/produkte/waschen/weichs...
Co sa tych sackov na MM, tak mam skusenosti dobre, su fajn a kupovala som ich normalne v DMku, aj teraz zasa kupim, ked budem odsavat. S Terra activ skusenosti nemam.

Pekny vecer zienky!

schnek
8. jún 2009

rpinguin, díky. Tak já se po nich mrknu. nevíš, jestli jdou do avent odsávačky?

k avibáži - já to blbě napsala, vím, že jí dělají, jen jí nemůžu sehnat, jezdíme hned za hranice a občas do Regensburku, tak kdybyste někdo měl tip, kde se dá sehnat 😉 a případně kolim stojí. Dík

zuzanasaw
8. jún 2009

Ingi, nie, pri Krasnej je humus, tak ako na Cani. A dokonca myslis Canu to jazierko hned pri Geci (cintorine) alebo ten "Tajvan" v chatovej oblasti ako je restika Cajka? Ja som myslela to strkovisko pri Geci, to smerom k Niznej Mysli. Niekedy tam bolo relativne cisto, ale vsade je uz teraz humus 😲 (Da sa toto pouzit ako grckajuci smajlik? 🙂 )

Hanka, tu spravu mam prave dnes znova overenu priamo na Urade prace, socialnych veci a rodiny u zenskej, ktora ma na starosti celu legislativu (po kamaratskej linke, takze snad by nekecala). A dokonca tvrdi, ze materska sa tu v DE dostava dva roky. Tomu uz ale ja nerozumiem, ved snad by ste o tom nieco vy vedeli, nie? Nemysli sa tym zrovna to Socialgeld 2, co pisala Saska (?) ???

Reni, hej, skocila. Ale tiez mi to mama v 16 rokoch zakazala, ale v 17-tich som si to neodpustila. Volny pad z 87m vysky - skokansky mostik na Strbskom plese, poviem, to je zuzo. Len ma nechceli pustit, ze nie som plnoleta, tak sa musel za mna zarucit plnolety kamos. Teraz na to kukam uz trosku inak, asi vo mne dozrela zodpovednost 😀 😀 😀
Joj, keby ste vy vedeli, co vsetko som ja v mladosti navystrajala 😎 😀 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre