Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
2. júl 2009

Ingi, to mi pripomina jednu knizecku - rok 1982, co mame doma, je to o malem zabakovi, co se narodi a pak cela zabi rodina slavi a pak je tam:

Maminka jen hlavou kyva, s laskou na synka se diva, koleba ho ze vsi sily a objima z radosti pred ocima zabich hosti, az ho boli bok. "Laskou te snim jako nic!".

A pak na dalsi strance:
Polekal se Kvacek mily - skok! Nespatril ho nikdo vic. (Je tam obrazek zabaka, jak skace od mamy pryc, ta po nem natauhje ruce).

A to je konec knihy, hledala jsem, jestli tam nejaka stranka chybi treba, ale ne... no neni to trochu brutalni? Co to ma jako diteti dat? Jestli to neni treba nejaky preklad z finstiny? 🙂

rpinguin
2. júl 2009

cavi zienky,
tak nez vyrazime na ockovanie, este napisem.
Ingi, tak tu tvoju basnicku som nepochopila teda vobec, esteze neviem ani jednu a ani ziadne knizky nevlastnim, co sa tyka SK riekanok.
Ale to je ako s nejakymi Sk pesnickami. Napr.
"Krasna, krasna, kde si husky pasla? Nize panskej lucky stratila papucky, prisla domov s placom- dostala korbacom!" 😀
Hahha, za to ze stratila tie papucky?
Inac, nie, Bauhaus nepodcenujem, ale fakt nemali nic zlacnene, tak som zvedava, aku izbu vytvorim a ci vobec vsetko postiham. Uz teraz mi je dost tazko a to som len 32.tt.
No a postielka s mrezami? No vyzera to strasne, ale je to bezpecny vynalez, ani taku ohradku si neviem vynachvalit 😉 A Hochbett? Tak to moznoze az pre skolaka, ked sa da dole dat nejaky pisaci stol alebo gauc v ramci setrenia miesta. Pre male deti sa mi to zda nebezpecne.

No utekam, cauky a pekny den prajem!

maculik
2. júl 2009

ahojte 🙂
oinguin, diky, budem rada, ked mi posles kontakt na babku 🙂 Nevies, ci vie po angl.? Lebo moja nemcina je zatial nic moc 😅
dania, no, zvladat to tu musim sama, ina moznost nie je. Celkom sa to da, aj ked niekedy uz sa mi teda vecer nechce upratovat a upratujem uz az ked je to fakt veeeelmi nutne 😖 😀
Pracujem tu v Eur.komisii, ale koncom roka mi uz konci zmluva, tak hladam nieco v okoli Bonnu, Kolina. Aj ked teraz to asi nebude az tak rychlo treba, kedze sa nam zadarilo druhe babo 😉

Inak, teraz nejako nestiham na PC, mam len v praci, doma nie, ale ked uz budem v Nem, asi sem zavitam castejsie 🙂

iii
2. júl 2009

dani, to je dost krute, ale musim povedat, ze po stylistickej stranke krasne.
z tej ladovej knizky sa mi velmi paci naprilkad:
husa je ptak,a prece chodi pesky. proto je husi pochod tuze tezky
alebo tiez
kdyby osli rozum jako usi meli, ani krali zvirat by se neklaneli
alebo
kudy jezek chodi, dupe, susti, ryje, do vseho jen pichne, a nic nezasije
nojono, asi by som to teda ako slovenka nemala hovorit, ale slovenska tvorba sa mi zda byt dost neporovnatelna s ceskou....ci uz sucasna alebo minula, to je jedno

maculik, ale zadarilo sa dost skoro vzhladom k tomu, ze sa vidite cez vikendy 😉 ako dlho je v luxe materska?

paula
2. júl 2009

Ingi, urcite napis az do Düsseldorfu pojedete. Mohly bysme se sejit i tam, my bysme dojeli mestskou dopravou. Je tam pro deti vic vyziti, nez tady, napr. Südpark, kde je "wasserspielplatz" takova hora, kde tece z vrchu voda a je tam spousta korytek cesticek a hracek a je to zadarmo. taky jsou tam zvirata a kavarna s hristem a bioladen a o vsechno se staraji postizeni a je to hodne Kinderfreundlich.
Basnicku Cerna Mary mam z knizky Nejkrasnejsi detska rikadla, co jsme koupili ted v brne. Je dost dobra a vsechny ty rikadla zna i muj 76ti lety deda, ten je naucil i L.
Cerna Mary,
skoc do jamy.
Kdo tam je?
Cert tam je.
Co tam dela?
Kasi vari.
Cim ji masti?
Kolomasti.
Cim ji ji?
Lopatou,ma
palici chlupatou.
Pri tom se da ruka v pest, palec nahoru, za palec se chytne dite, da palec nahoru, za ten se chytnete vy.... atd... tema rukama se toci, jakoze se micha kase. Snad je to pochopitelne. 😉 Nevim, proc se to L. tak libi, podle me jsou tam i lepsi. 🙂
Napr.
Vrana leti,
nema deti.
My je mame,
neprodame,
dobre si je
vychovame.
(houpame dite pri "vrana leti", pri "neprodame" kourime hlavou, nakonec dite pevne obejmeme.
No jsou tam vsechny takove, ze se pri nich i neco dela, ale nechtela bych vas nudit, jestli vas jeste nejake zajimaji, tak napiste.

Ja dnes byla na ortopedii, porad me boli v krizi, ale jen tak na jedne strane, uz mam po fyzioterapii, co moc nepomohlo a ted me ceka 10x akupunktura a jsem z toho docela pos..... 😅

maculik
2. júl 2009

iii, no veru zadarilo, a to sme si len RAZ nedali pozor 😅 😀
Neviem presne, ako je to tu normalne, ale v Komisii je to tak, ze mas narok 6t pred porodom a potom 24t matersku. Ale mozes robit v podstate az do porodu (ja som robila do 2t pred terminom) a potom ti tie tyzdne ostanu po porode.

No a potom bud nastupit do prace, alebo este mame narok na 6mes rodicovskej, ktora sa da vybrat do 12r dietata. Takze ja som si hned 3 vybrala po materskej, teraz cez prazdniny si vyberiem dalsi mesiac a ostanu mi este 2.

Ale vela zien dava deti do jasli uz v 3mes, aj v Adelkinej triede su 2 take babatka. No to sa mi zda skoro, mne sa zdalo velmi skoro uz aj tych 8.5mes, kedy isla Adelka - 😒

Ozaj kocky, potom sa vas este teda spytam, ako je to s prispevkom pri narodeni dietata v Nem. Lebo pri Adelke som dostala tu v Lux a este aj na SK, ale kedze teraz budem rodit v Nem, asi musim poziadat tam, ze?

rpinguin
2. júl 2009

wow Pauli,
to sa ti chcelo vypisovat? 😉 Drzim palce, nech akupunktura pomoze. Inac mas dobry madrac? Ja som pre rokom lamentovala, ze ma bolia krize (bolia ma sice stale, ale teraz mam dvojitu zataz 😒 ), aj fyzioterapiu som dostala a nic nezaberalo. Nakoniec som si dala tvrdsi madrac a je to ok.

Mate aj vy taky hic? Tu je to priserne, ani dychat nemozem a to mam vecer este to pilates, som zvedava ako sa tam dogulam 😎

Maculik, co sa tyka odovzdavania tych malickych deti do vselijakych zariadeni, ci uz vo Fr., Belgicku alebo aj v Lux, tak mam na to svoju mienku, ale kazdeho vec.

honnig
2. júl 2009

Cauky holky,
u nas taky silene vedro, navic ta debilni tovarna. Sice uz zmizela, ale jeste budou delat uklidove prace a travnik....bude to tady hezci, ale mohli to udelat uz vloni. 😎

Musim se pochlubit, ze moje brambory s mrkvi sklidily uspech a Kacenka uz od vcerejska u jidla nebreci. Zato se ji vubec nelibi doma, takze furt nekde pobiham s kocarkem. Dnes jsem se ji snazila ukecat aspon na par minut, ale vyhrala a sly jsme na prochazku, aspon me necha uz chvilku posadit na lavicku a vykecava.

Zuzi, do Bhv se taky do muzea chystame. Videli jsme reportaz a vypadalo to opravdu zajimave. Jak si privezu segru, tak budeme spouzet. Jinak s kasi zatim zacinat nechci, protoze K. staci mliko, tak si myslim, ze by zbytecne pribirala. A ovoce ji muzu nasadit az za 3 mesice, i ovocne kase.

Pauli, ja si taky na tu basnicku o Cerne Mary nemohla vzpomenout, super. Mam brozurky, ktere u nas v CR delala vedouci materskeho centra a taky ma u vsech hned popisek, co se ma s ditetem provadet. K. ma zatim nejradsi Polamal se mravenecek a Kuratko a obili, u toho se toho zrovna moc nedela, za to je to celkem dlouhe. Hlavne to kure....a potom jeste takova ta pisnicka Hlava, ramena, kolena, palce, kolena, palce, kolena, palce. Hlava, ramena, kolena, palce, oci, usi, pusa, nos.

Reni, jak chces bytecek se zahradkou....tak ted v poslednich dnech slintam, jak si sousedi uzivaji - z kuchyne primo na zahradku s novym bazenkem....a honi se s vodnimi pistolemi. Ja si tak muzu vybehnout nasbirat cihle... 😢

Dani, ja si myslim, ze to maji kluci radi od malicka az do smrti... 😀 😀

honnig
2. júl 2009

Vitam Maculika 😀

Ingi, K. je tak v zamrizovane postylce. A spi v ni rada, pravda jen v noci. Pres den spousti nehoraznou sirenu, takze ji tam uz nedavam A taky ma zamrizovanou ohradku. Tam obcas vydrzi i pul hodky.... 😀 Co budu delat v zime, to fakt nevim... 😉

Pauli, at te boleni prejde. Mam podobny problem od porodu a myslim, ze to u me bude tou matraci....

paula
2. júl 2009

Hani, tak to vypis, jak je to s tim Kuratkem? To zase neznam ja. Gratuluji k uspechu s prikrmem. 😉
U me to taky neni matraci, mam to uz od detstvi a ted se to zhorsilo, asi proto, ze jsem nehorazne tlusta. 😅 🙄
Mame taky hic, jen dneska, kdyz jsme chteli vyrazit ven, tak se strhla bourka. 😉 ale aspon je lepsi vzduch.

zuzanasaw
2. júl 2009

Ad postele, Emka je v klasickej posteli od 22mes, ked sme sa prestahovali do DE, uz sa nam sem nechcelo tahat postielu. Parkrat sa jej stalo, ze z nej pri spani spadla, ale rychlo si zvykla. Raz sme ju sli vecer prikryt a Emka v posteli nebola, tak reku, ze pozor, nech na nu nestupnem, a ona zaparkovana priamo pod postelou na studenej zemi. Hlavne, ze kozusinu mala hned vedla postele 😒

Tak ja sa s vami idem vlastne "rozlucit", manza dnes dostal 4 tyzdne dovolenky, tak cestujeme uz zajtra vecer. Ideme okolo 18:00, aby decka uz mali po vecernej hygiene noc a my este svetlo na soferovanie. Snad uz nebudu tie klasicke pistkove zapchy, tak trosku sa toho bojim. Ideme cez Polsko (uz vyskusana trasa rodicmi), tak uvidime, ako to pojde nam. Snad budu Emka a Dominik naozaj spinkat. Zajtra este narychlo nakuknem, ale na Sk ako sa poznam, sa velmi na kona nedostanem, tak ma Reni z tabulky nevymazuj 😀 Papa

iii
3. júl 2009

hani, ako to je s tym mraveneckem a kuratkem? e. uz teraz ajtak pocuva viac cestiny ako slovenciny, takze to mozem kludne zapojit do naseho repertoaru. no snad bude raz tie dva jazyky vediet odlisit.
tak uvidis, ako dlho bude kacka zamrezovanie tolerovat ..... ja som okolo 3-4 mesiaca musela odmontovat jednu stranu a spravit z postiely balkon, a potom okolo 7-8 mesiaca sa uz e. dozadovala fyzickej pritomnosti v noci non-stop a tak sme zrusili postele a spime na matracoch. ani neviem, ako to spravime s druhym teraz.

zuzi stastnu cestu! v nrw vcera zacali prazdniny a do konca tyzdna hlasia strasne zapchy hlavne smerom na sever k ostsee, tak snad vas to tesne minie. tak si to uzivajte!

e. si teraz oblubila atlas hub, stale si ho prezera, vzdy ked otoci stranku, tak velmi prekvapene zvola "huba"! no a takto asi 500krat. a hitom je este aj plastelina, vyvalkam jej hada, a ona ho potom plastovym nozikom kraja na kusky - bez pipnutia sa tym zabavi pol hodku.

honnig
3. júl 2009

Dobre ranko,
dneska jenom basnicky a frcime ven, nebo se uz rozpustim... 😎

Polámal se mraveneček

Polámal se mraveneček,
ví to celá obora,
o půlnoci zavolali
mravenčího doktora.

Doktor klepe na srdíčko,
potom píše recepis,
třikrát denně prášek cukru,
bude chlapík jako rys.

Dali prášku podle rady,
mraveneček stůně dál,
celý den byl jako v ohni,
celou noc jim proplakal.

Čtyři stáli u postýlky,
pátý těšil neplakej,
pofoukám ti na bolístku,
do rána ti bude hej.

Pofoukal mu na bolístku,
pohladil ho po čele,
hop a zdravý mraveneček
ráno skáče z postele.

Kuřátko a obilí

Jak to bylo, pohádko?
Zabloudilo kuřátko
za zahradou
, mezi poli,
pípá, pípá, nožky bolí.
Ve vysokém obilí
bude večer za chvíli.
"Povězte mi, bílé ovsy,
kudy vede cesta do vsi?"
"Jen se zeptej ječmene,
snad si na to vzpomene."
Kuře bloudí mezi poli,
pípá, pípá, nožky bolí.
"Pověz, milý ječmínku,
jak mám najít maminku?"
Ječmen syčí mezi vousy:
"Ptej se pšenic,
vzpomenou si."
Kuře pípá u pšenic,
nevědí však také nic.
"Milé kuře, je nám líto,
ptej se žita, poví ti to."
Kuře hledá žitné pole,
ale to je dávno holé
a na suchá strniska
vítr tiše zapíská:
"Vždyť jsi doma, za chalupou,
slyšíš, v stáji koně dupou,
kocour ve stodole vrní
a tvá máma za vraty
-
-zob zob, zobe bílé zrní
s ostatními kuřaty.
"Děkuju ti, žitné pole!"
"Pozdravuj tam ve stodole."
"Koho, milé políčko?"
"Zrno i to zrníčko.
Ať se ke mně zjara hlásí,
vychovám z něj nové klasy."
A tak mámu zakrátko
našlo malé kuřátko.

Zuzi, stastnou cestu.

Ingi, s tou postylkou nestras...E. je super, pry v CR ve zpravach zakazuji chodit na houby, jsem zvedava, jak to je, az tam pojedu. Bez houbareni se mi tezko zije... ☹

dania
3. júl 2009

Hani, super "nedelni chvilka poezie"! A proc zakazujou? To nejak nechapu... Ja jsem vasnivy houbar zivorici v nehoubarskem kraji ☹ 😀

neurologia
3. júl 2009

Ahojte aj my tu mame horuuuco az az....ale doma (vo vnutri) nastastie mame prijemny chlad....a aj ked si sadneme na terasu mame chladok rastie nam tam obrovska visteria a ta nepusti ani kusok slnecnych lucov taka je husta..... 😎

ale sla by som sa niekde kupkat to je pravda mozno cez vikend ak vydrzi taketo pocasie....

rpinguin
3. júl 2009

zenule, nejaky tyzdnik vas budem zanedbavat, nahanam byty 🙂

Zuzi, super dovcu prajem a hlavne pevne nervy a stastny navrat!

iii
3. júl 2009

hani super, diky 😉 tiez ma prekvapil zakaz zberu hub...o co ide? ochrana prostredia, ci snaha znizit mnozstvo otrav?
peknu situaciu som zazila v usa, kde som sa zucastnila maleho vyskumu ohladne rozsirenia boreliozy.....raz sa diskutovalo o tom, preco je nakaza v krajinach ako CR tak rozsirena. zhrozeni americania sa ma potom v sukromi pytali, ci je to naozaj pravda, ze tam chodime po lese, zbierame huby a jeme ich 😝 pripadala som si ako neandertalec

jeeminecky, dnes je zasa tak horuco, ze sa ani neda ist vonku....tak sa venujeme domacim pracam, montujeme policky. marie montessori je suvix oproti nabytu z ikey, e. dava srubky do dierok, vsetko premieriava metrom, zadumane pozera do planika 😀 proste skola zivota

dania
3. júl 2009

u nas bylo sedive rano, dokonce prselo. otevreli jsme vsechny okna i dvere, abychom trochu osvezili dum. ted uz zase sviti 🙂

ja jsem se v usa setkala s jednu osvicenou zenou, ktera slysela ze se v evrope sbiraji houby a tak absolvovala mykologicky kurs a ted sbira taky 🙂 ona aly byla trochu jina, napriklad umela i trochu rusky.

z pudy jsem dotahla tu postylku, aby uz T nemusle spat v kleci, ale chybi matrace. je to nejaky specialni ikeacky rozmer, takze nas asi zitra taky ceka cesta do ikey... skoda, T si nezamontuje, postel uz je po brachovi v celku. ale vcera se mnou montoval zachodove prkynko, to melo taky svoje kouzlo: hazel matky a podlozky do vody.

zuzi, krasnou dovolenou!

Reni, hodne zdaru!

neurologia
3. júl 2009

veru renca vela zdaru...pri hladani noveho bejvaku....nech sa dari

marosko
3. júl 2009

Tak sa hlasim opat aj ja. Uz to znie otrepano ta moja fraza po dlhsej nepritomnosti, ale zas zlihal pocitac. Stale to mava tie vypadky spojenia. Dnes to uz konecne zobral manzel niekomu od fachu a ani tomu sa to nezdalo, ale nevedel s tym pohnuta ani on. Tak slubil,ze zavola do T-com lebo to uz bude asi ich problem nakolko nasli na nete nejake forum a bolo tam dost staznosti na "tuto akciu ".

Stihla som si vas aspm docitata. Aj to asi na 3x.

Reni, prajem ti stastnu volbu pri hladani byvaku.
Vitam nove tvare.
Dani ti mavas super zazitky s tym autom,ale obdivujem tvoju rozvaznost. A po tvojich skusenostiach sa asi tie dve nemecke cisla na mobil (moje a manzelove)asi naucim naspamat alebo si ich aj niekde napisem

marosko
3. júl 2009

Taka som stastna ze mi to funguje,ze som si to omylom odoslala nedopisane.Tak este raz.

Zuzka je uz asi na cest na Sk.Tak dodatocne stastnu cestu a prijemny pobyt.
My sme tu mali zaciatkom tyzdna tiez muzovho brata,ale len na skok.Ten bol zhanat nejake ojazdene auto. Tak obiehali s muzom vsetky mozne bazare. No mal stastie a kupil suce aj za malo penazi. Tak nech im sluzi. No vybral sa od nas 1-ho v noci a to povedal,ze bol teda des. Cestoval dobrych 10 hodin co sa da spravit inokedy za 6 -7.Povedal nikdy nechod ked zacinaju prazdniny.
Este sa musim pochvalit,nasli sme v nasej dedine co ma 600 obyvatelov Freibad.Je to asi 200m od domu tak som sa vytesovala,ze nie sme az v takej diere ako sa mi zo zaciatku zdalo.Dokonca je tu aj Volkshochshule tak sa skusim poinformovat ci tu nahodou nevyucuju nieco pre cudzincou.No to by som uz asi mala velke stastie.
No este som chcela poradit ako to zvladate s dvoma malymi detmi na kupalisku? No dve deti vo veku ako su nase ma asi len Oli a Zuzka a tie sa nehlasia. Tak vyskusam a uvidim.

Tak zatial a uzivajte si vikendu.

Reni prosim,prosim nemaz ma ked budes upravovat tabulku ja sa polepsim.
Stefi mas IP:

dania
3. júl 2009

Hani, ted jsem se snazila naucit se to Kuratko, abych to mohla T odrecitovat, ale mam asi nekde v hlave diru, ne a ne to tam nacpat, radsi pudu hajat.

Dani, to vubec nezavidim takovehle trable se spojenim. My jsme meli driv internet pres mobil a to jsem z toho malem vyrostla, nikdy nefungoval, kdyz jsem ho zrovna potrebovala.

Maculik, ted nevim, jestli uz ti nekdo odpovedel na to porodne, ale tady v Nemecku o porodnem nevim, jsem si temer jista, ze neexistuje. A pokud vim, tak v EU pokud obcan pobira davky, tak ma narok jen na davky stejneho druhu z jedne clenske zeme, takze me prekvapuje, ze jsi dostala v Lux i Sk, ale asi se neptali 🙂 No tak v pripade tveho druheho prcka asi dostanes porodne na Sk. Jinak tu dostavas po porodu Elterngeld, ktery se odviji od platu v poslednich x mesicich v kterekoliv clenske zemi (to se musi nejakym zpusobem dokladat), ale minimalne 300 E po dobu 12 mes + partner ma narok na 2 mes a pak Kindergeld, to je nejak az do dospelosti ditete tusim cca 160E mesicne.

marosko
3. júl 2009

baby prosim poradte

chcela som si konecne zmenit v pase tu zasnezenu fotku ale akosi sa mi to nedari. Napise,ze fotka bola uspesne poslana ale zobrazuje sa mi len ten x. Tak nievim v com je problem,zeby boli velke?Neviete kolko KB by mali mat?

iii
4. júl 2009

caves, pozeram ze vsetky vikendujete vo velkom. my sme s e. cely vikend same, tak snad nejak prezijeme. male v brusku sa uz capkuje ostosest, tak som rada, ze mam teraz v porovnanim so situaciou pred dvoma rokmi naozaj cas si uzivat tehotenstva. dostala som neodolatelnu chut na vianocnu kapustnicu s hubami, tak vyvaram. mnam 🙂

marosko v profile mas teraz decka na nejakom kolotoci. ide to zmenit celkom jednoducho cez nasvavenie, max. velkost je tusim 700k, je to tam aj uvedene.

maculik, presne ako ti napisala danka. v bonne mas priamo slovensky konzulat, ktory ti vyda slovensky rodny list - s nim potom mozes ziadat o ten porodny prispevok (trva to ale par mesiacov), tak ich hned po porode kontaktuj. och, mne caka vlastne zasa ten papierovaci cirkus znova.......

dani pohoda, ja sa kuratko tiez neviem naucit 😉 poznate inak niektora basnicky od Dedecka (dufam ze som mu neskomolila meno)? su vacsinou na zvieratkovske temy, len par versov, podla mna velmi vtipne. pred par rokmi som mala v ruke jeho knizku, teraz to neviem nikde najst...

marosko
4. júl 2009

Ingi diky za radu.Zistila som,ze nejake upravy robil ten pan pri oprave pocitaca.Tak je to tak schvalne nastavene, ze nenacita obrazky na stranke aby to bolo rychlejsie. To len ja nevidim to foto. Podla toho co pises mali tam byt tie deti,tak je to vsetko OK

Tebe s E. prajem prijemny zbytok vikendu.Vy to urcite zvladnete aj same. Mnam a s tou kapustnicou si mi narobila chute.Skoda,ze to u nas deti nelubia. A u nas sa na Vianoce vzdy vari kapustnica na dvoje. Jedna podla muzovych zvyklosti a jedna podla mojich. Ta moja je povodom z vychodu Slovenska, tak robila moja babka a potom aj mama. Kapusta,klobaska a do toho mrvenicka(melence). U svokry sa vari so smotanou a so zemiakmi. Aka je ta tvoja?Myslim,ze si z Kosic,vsak.

A ked ste uz pri tych riekankach,napiste niektora aj nemecke.Nejake zname co uz vedia deti v skolkach. Nech sa ja zas naucim aj take. Dakujem

iii
5. júl 2009

marosko, kapustnicu robim na ten klasicky vychodoslovensky sposob (kapusta, huby, klobaska, mrvenica), k tomu robim sladky kolac so skoricou z kysnuteho cesta - kombinacia sladkeho a kysleho sa mi zda byt uplne bozska. smotanovu kapustnicu som snad este ani nejedla - je to kysle?
hm, s nemeckymi riekankami nepomozem, dufam, ze ma e. nejake nauci, az pojde za mesiac do predskolky.

vcera mala e. svoj den - mala asi 6 ci 7 cikacich nehod, z toho asi trikrat priamo do postele. ani raz na kachlicky. som zvedava, kedy nam to tu zacne pachnut.
sme tento vikend v peknej socialnej izolacii, uplne vsetci znami su na dovolenke. jedini co tu zostali maju dieta so zapalom pluc. nojo, tak idem ulozit drobca (a asi aj seba 🙂 )

neurologia
5. júl 2009

Ahojte

tak ako pozeram tak aj na konovi je vikend v plnom prude.....

kapustnica nepatri k mojim oblubenym jedlam ale tak 1-2 krat do roka spapam taku vychodniarku som veru este nejedla...ja som z juhu my robievame so smotanou zemiakmy....a kysla je to hej.... 😉

a kysnute kolaciky to ja mozem ,mam velmi rada hlavne teraz v lete ked strarka spravi taky s ovocim a na vrchu je posypka...mnamiky len skoda ze je tak daleko 😠 ale teraz aj tak zo vsetkeho co zjem ma pali zaha takze uz ma ide porazit -no ale zevraj budem mat vlasate dieta 😀 tak som teda zvedava...

rpinguin
5. júl 2009

zdar zenule,
tak len na rychlo. Byt akosi nenachadzame, ale snazime sa.
Ingi, Elenka ide do predskolky? Mala si ju prihlasenu alebo nemate u vas problemy s miestami? Joooj a kapustivku by som si dala, som velky kyslo-kapustovy fan. Inac, u nas je vianocna bez mrvenicky ale dava sa na tanier hrach a potom kapustinca a je aj okrem hub aj so slivkami. Nemci z tej kombinacie nechapu, ale chuti super.

Dani (marosko) jasne, ze ta nemam v plane vymazat zo zoznamu, ved pekne prispievas 😉
Steffi, a ako ty valcis?
Tak sa majte a ja sa zasa ozvem, ked budu news.

marosko
5. júl 2009

Ahojte

tak dnes je vas tu uz o casi viac. Ingi ako pisala Bea aj so smotanou je to kysle (je to na zjemnenie ako do segedinskeho gulasu)ale ta vychodniarska je teda kyslejsia.Aspom ja mam taku rada cim dlhsie postoji tym je lepsia. Asi si ju tento tyzden zaradim do jedalnicka,nastastie ju mam zavarenu v poharoch. No nie je to to prave orechove ako ked to rozvoniava po byte ale pre mna staci.
Ja som pre zmenu vybrala z mrazaku kapra-tak tiez kusok Vianoc uprostred leta.Ale obalovat ho nebudem. Bud ho hodime na gril ak vyjde pocasie a cas alebo aspom do truby len tak na prirodno.

Tak zatim tolko zachvilu bude vstavat Sonka idem si este vypit kavicku a pojdem asi poupratovat auto. Hold nedela ale u nas sa vsetko robi ked mam cas. Snad nas tu nikto neukamenuje.

Este jedna otazocka nemate niekto recept na bublifuk? U nas sa teraz mina na litre.

Reni,tak ti prajem nech sa ti dari pri tom byte.

Bei a co sa tyka tych vlasatych deti pri paleni zahy tak u nas to nevyslo. Nechutia ti moc rajciny? Ja som bez nich nemohla byt tak som si to tiez odtrpela.

zuzanasaw
5. júl 2009

Ahojte,

hlasim uspesnu, ale desne umornu cestu na Sk. Sli sme nakoniec smer Drazdany a okolo Gorlitz na polsku stranu. Manzel odsoferoval cele Nemecko, okolo polnoci prisla kriza na mna i na neho, ale povedali sme si, ze prejdeme nejako do Polska a tam sa ubytujeme, ze na to kasleme, dojdeme v sobotu a hotovo. Trosku sme sa prebrali, tak reku ze po Legnicu, potom, ze po Vroclaw, co je asi polcesta a tam zakotvime v nejakej posteli. Bolo asi pol tretej, ked muz odparkoval na benzinke, ze teda podme radsej v noci, kym decka ako-tak spia, ale dajme si aspon pol hodku na spanie. Nakoniec sme ani nespali, ja som zahlasila, ze som relativne cerstva a idem soferovat, presvedcila osm ho, ze o 1,5 hodky uz aj tak bude svitat. Muz proste odpadol unavou a podla mna i Redbulom!!! - svinstvo najhorieho zrna si myslim, nevedel spat, i ked bol total mrtvy. Tak som pokracovala ja, ze ma potom zas vystrieda. Priznal sa ale uz nadranom, ze nie je schopny vobec pozerat pred seba, reakcie total spomalene, takze soferovat nehrozi a rano o 7:30 to chcel este kdesi okolo Krakova zabalit. Tak reku, nie som vobec unavena, pokracujem dalej, ze 4 hod este potiahnem. Vsade same prerabky, obchadzky, spomalenia, proste des! Dosli sme domov 13:30 od predchadzajuceho vecera 19:45, kedy sme vyrazali. Ked navigacka pisala 11hod, my sme to s par prestavkami uspesne natiahli na 18hod! O tom, ze decka uz rano o pol piatej pozerali Popolusku a ze Dominik posledne 3 hodiny v aute uz len prereval, o tom ani nehovorim.

Ale aspon som dospela k poznaniu, ze ked ide clovek len ako pasivny spolujazdec, bola fest unavena uz len z piatich hodin cesty do Prahy. Ale ak soferujem, clovek sa vyburcuje. Dosli sme domov a mne sa vobec nechcelo spat, organizmus nabudeny a pred ocami len stredova ciara 🙂

A tak by ma zaujimalo - ja som redbul nepila., ale ake mate s tym skusenosti? pijete to pri unave? Manzel to stale chlasce, dokaze za cestu vypit aj dve az tri, ale potom mu len srdce bucha ako splasene a nevie sa skludnit. A napriek tomu to pije. By som niekedy tych chlapov riadne nakopala!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre