Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
5. júl 2009

Jo a este vam napisem, ako som sa nahnevala. Zas slovenske zdravotnictvo! Svagrinna porodila vo stvrtok v noci chlapceka, ale nevedel sam dychat, tak ho intubovali a dali do inkubatora. Ale za akych okolnosti! Oficialny termin 2.august, lekarka ale povedala, ze podla UZV uz 39.tt a uz je cas. Isla totiz na dovolenku a potrebovala asi prachy!!! 😠 😠 😠 POslala svagrinnu stepovat po schodoch, porodnica je na 17.posch, ze ak chce aby babo kleslo dole, nech slape hore. Sak to babo bolo este vysoko, evidentne este do porodu daleko. Maly ma 3120g a 49cm, takze zas az taky malinky nie je, ale podla vsetkeho ho vytiahli zbytocne skoro a nebol dovyvijany!!! Ja by som tu doktorku nakopala do r...! Svagrinka jej vsetko verila, podla UZV vychadzalo, ze uz na 3500g a vse ok. Tak sa dala "presvedcit". Doky totiz isla na dovolenku, takzer trebalo asi rychlo, nech ju nahodou neodrodi niekto iny! Normalne ma nervy nepresli este doteraz. maly je uz vraj vyslobodeny od intubacie, ale stale v inkubatore. Snad na dobrej ceste...

neurologia
5. júl 2009

ja som redbull pila len raz v zivote-zo zvedavosti ci mi da kridla 😀 nedal bolo mi zle ako nikdy v zivote srdce mi busilo ako o zivot...mala som pocit ze nastala moja posledna hodina a vtedy som si povedala ze ziadny enegeticky napoj uz nehrozi.....

ochchch a ako ja citam o tom zdravotnictve na sr tak som rada ze som tu.....inak o tie uzv merania (aka ma byt vaha pri porode) su totalne nepresne..uz vo viacerych temach tu pisali ze mali mat dieta gigant a narodilo sa babatko s normalnou vahou....takze doktorka asi vedela ze sa na to nemoze spoliehat....

zuzanasaw
5. júl 2009

Emke povedali, ze bude mat okolo 4kg a mala nakoniec len 3450g a Nikimu zas ze bude mat okolo 3500-3600g a mal vyse 4kg. Ta asi tak... Ale ak je termin 2.august, nechapem, ze sa na to vobec dali. Vraj posledny menzes mala svagrinka slaby a len dvojdnovy, takze to "uz urcite boala tehotna" a podla UZV bolo babo velke, tak "uz bol cas" !!! Nakopat!

dania
5. júl 2009

Cauky zeny,
my jsme si udelali celkem neplanovany vylet na Ostsee, N koupil nejake dily na auto na ebayi a v sobotu vecer zahlasil, ze je jedeme vyzvednout, tak jsme jeli, pred chvili jsme se vratili. T jsem v sobotu sehnala matraci do nove postylky, takze dneska prvni noc v novem (jezka z klece ven 😀).

Ing, v 16tt uz cistis pohyby, to je dokonaly! 😵 S kapustnicou me nestvi! Moje maminy ji dela 2 krat rocne (na vanoce a na 3 krale) na vychodoslovensky zpusob, ale je to vzdycky prace na cely den, navic jeste pripravuje domaci klobasy, protoze zadna koupena klobasa na to neni dost dobra. TAky delas doma klobasy? Nebo kupujes? ( A jake?????) Podle me je to takovy obrad, ze bych se do toho sama nikdy asi nepustila 😀 Ale jak ja tu polivku miluju! Jinak doma delam jen takovou rychlou kapustnicu bez hub, s obyc klobasou a treba kouskem uzeneho masa, a bud s rajskym protlakem nebo se smetanou (sladkou nebo zakyslou), takze pokazde je vysledny produkt trosku jiny, ale docela ste me holky naladily, asi ji pristi tyden udelam.
A E. pujde do predskolky? Teda, co to vlastne znamena? To jen parkrat tydne jako? To jsem zvedava, jak se ji to bude libit. Tak budes mit treba taky trochu casu sama na sebe, vid?

Zuzi, tys teda tu cestu na Sk vyborne zvladla!!! Statecna holka.S temi energickymi napoji zkusenost nemam, ale jednou jsem si v USA koupila nejake kofeinove pilulky, menovalo se to tusim "vosa" (vosp) nebo tak nejak a ty jsem pak v Cechach pouzila, kdyz jsme delali nejake non-stop mereni v terenu a mela jsme zrovna nocni, navic po narocnem dni, takze vcelku jsem nespala snad 24 hodin a pak abych neusnula, tak jsem tam lupla tadytu vosu... to byl mazec, myslela jsem, ze dostanu infarkt, telesne na dne a v hlave mi hucelo, vybuzena jsem byla, ale stejne uplne mimo. Kdyz me kolega vystridal a dostala jsem se do postele, tak jsem za nic nemohla zabrat, no proste humus. 😝
Jinak docela husta storka, s tim miminkem. Tak doufam, ze to nebude mit zadne nasledky, takovyhle experiment.

iii
6. júl 2009

dobre ranko,
zuzi, no vy ste ne taki kaskaderi. ja mam red bull strasne rada, nie kvoli ucinkom, ale kvoli tej lahodnej chemickej chuti. ale jasne ze to nabudi, hlavne kvoli tomu kofeinu, co je v tom, ale podla mna je to nebezpecne, lebo subjektivne sa sice mozes citit cerstva, ale uz nemas tak pohotove a racionalne reakcie ako ked si osviezena spankom. aj my sme mali tendenciu predtym jazdit od vidim do nevidim s heslom "podme, ,kym drobec spi", az kym raz na muza neprisiel mikrospanok a skoro sme sa vyburali na dialnici. tak ovtedy sme uz opatrnejsi, myslim ze to nestoji zato. radsej si uzivame vyhladov na rastplatzoch, zahrame si friesbie a najeme sa.
to je hrozne s tvojou svagrinou......na jej mieste by som podala pisomnu staznost. no ale asi ma ine problemy teraz.....v nemecku to sice vyzera vsetko rozhodne lepsie, ale ako do toho vidim trosku blizsie, tak tiez si vravim, ze najlepsie je sa do nemocnice nedostat vobec. to je tiez jeden z dovodov, preco chcem porodit ambulantne, ked to pojde.

dani no to ste mali pekny vyletik....kde pri ostsee ste boli?
e. ide do tej predskolky (alebo spielgruppe alebo mini-club) v auguste, je to 3krat tyzdenne dve a pol hodiny, je 10 deti na dve vychovavatelky (resp. 1 vychovavatelke a jedna matka). je to od dvoch rokov do nastupu do skolky. zda sa mi to byt krasny postupny sposob, ako dieta privyknut na kolektiv, v elenkinom pripade je to este esencialne aj kvoli nemcine. mne sa to akurat hodi, aspon budem mat cas na tie tyzdenne ctg a ine kontroly.
jo, a klobasa na kapustnicu.....to je tu problem, aj napriek obrovskemu vyberu nemeckych wurstchen tu nic vhodnejsie ako geräuchte mettende nie je dostat. nie je to to prave orechove, ale najviac sa to blizi nasej domacej udenej klobaske. ale co na tom robi tvoja mamka cely den??? cas varenia cca 2-3 hodiny, cisty cas pripavy 5 minut.
tak co, ako zvladol timmy prvu noc na slobode?

jabera
6. júl 2009

ahojte baby!!
som sa vas pokusala docitat, ale moc ste toho napisali, tak len taek kuse infosky o vas mam..

dani, to auto, no, teda klobuk dole, jak si to zvladla. ja by som asi rovno infarkt dostala.. ty jo, ale to musel byt sok! chudak timik, ktovie, co si myslel. snad nebolo zrovna take vedro najdesnejsie.

chcela som reagovat est na kopu veci,ale uz si to nepamatam, lebos om blba. a bartik uz zacina poknukovat, akosi sa mi onho babicka nestara tak, ako by som potrtebovala! hahahah ta keby to citala. ale je to tak, sakra. az som niekedy nastvana, tak som si myslela, ze mi bude od neho ulavovat, ale je pravda, ze on uz je strasne tazky na nosenie a ona sa snim nevie hrat tak, aby ho to dostatocne zaujalo.. tak idem zase ja za nim..
jo a zub uz mam vysekany, vyzeram uplne strasne, mam zlto-zelenu modrinu a lici a opuchnuta, trosku, jak keby som dostala na hubu. ale uz je najvascia bolest prec, tak sme prezili...
drzte sa baby, ja proste nemozem asi sediet pri pc...

mammy81
6. júl 2009

Ahojte zienky,tak sa zase hlasim po case.
Zuzi,tak ste to uspesne zvladli klobuk dole,kde ste to presne sli na slovensko??Nejako som nepostrehla.My chodime do PP cez Rakusko a mame to za nejakych 8-9hodin takze sa da.manzel minule chcel vyskusat cez Cechy ale nakoniec sme to zrusili pretoze predsa tam tie dialnice niesu.a cestovanie v noci ja doslova neznasam sli sme len raz takto do PP a to som bola este tehotna a mala poriadnu migrenu a si pamätam ze manzel prispal a ja som sa na to zobudila ze trhol volantom a som si povedala ze nikdy viac v noci nepojdem.
No redbul si dam aj ja z casu na cas ale nie proti unave raz som vypila pred vecerom asi dva a som nespala celu noc,manzel to zase pije zevraj proti unave a ci mu to pomaha neviem... 😕
a zdravotnictvo na SVK?? uz som to tu raz rozoberala proste niektore doktorky a doktori su strasny co dokazu pre peniaze spravit,keby sa tak zamysleli ze by boli v danej situacii na tych miestach prislusnici ich rodin mozno by konali inak. ☹ 😠 😠
no a spoliehat sa na techniku sa stale tiez asi neda mne povedali ze sophie bude mat cez 3000g a mala len 2800g.

Jani,tak si uzivas doma co??Babicky su niekedy az prilis opatrne. 😉

Reni tak dufam ze bytik stihas do porodu,drzim palceky 😉
NO my sme mali vcera v skolke den otvorenych dveri super bolo len strasne dusno a horuco a oni nechali deti sediet na tej upeke vyse hodiny pretoze kazda skupina predviedla co si nastudovali,mna hlava bolela z tej sparoty a nie to ze deti v kostymoch na tom slnku a ani im pit nedali pocas toho vystupenia 😝 😠
Obcas su tie ucitelky na hlavu 😠
minuly tyzden sa mi synovec po druhy krat narodil v pondelok narodky oslavoval a v stredu ho zasiahol prud vcera ho pustili z nemocnice domov sme si konecne vydychli ze je ok 🙂 Strasny pocit ☹

Tak zatial sa majte babulky....

jabera
6. júl 2009

steffi, ahoj! dufam, ze doma uz ste na tom lepsie..

ked tu citam o tom zdravotnictve...tak ako vzdy, ked sme na svk, tak sa nieco pruserove udeje. momentalne je boris za svojim starsim synom v spitali, maleho hospitalizovalis hnackami a vracanim, odpadaval, uz je 3. den na infekcnom, nevie sa este vobec nic, na prijme ho ani nechceli zobrat, on tam kydol na zem a mudr. povedala, ze maju vela papierovaciek, ze musi pockat... a take podobne zazitky.
baby, ja sa uz normalne trochu tesim, az skoncia prazdniny a budem doma. nemam na to vratit sa skor nasilu,a le akosi sa mi tu nelubi moc.
ked mi robili ten zub, strasne som sa hanbila, jasne, ze mna doktor vola mimo poradia, ti chudaci tam sedeli cele hodiny ( minuly rok som si to absolvovala tiez) a teraz som ja bola bola ta krava pre ktoru si mudr vyjde osobne na chodbu.... samozrejme, ze si za to mastne platim, ale som velmi rada, ze mi to bol vobec ochotny spravit. ale citila som sa fakt ako idiot, sama som vzdy neznasala tychto predbiehacov...
no, proste manzela som este poriadne ani nevidela odkedy sme na slovensku- problemy s ex manzelkou a rodicia a bozemoooj.
aspon, ze bart teraz spi chvilku...
ozi, dnes ma narodky zuzkin dominik!!! aj moj boris. tak vsetko najlepsie dominikovi.

neurologia
6. júl 2009

ahoj janka

uz som si myslela ze si sa stratila....ale tak viem ako to je ked je clovek doma vtedy nema casu skoro na nic...

rpinguin
6. júl 2009

zenulky caute,
no Jani, ze ta mame, ja akosi vobec nekukam do pasov, takze Dominikovi len to naj naj. Jemonecku on uz ma rok, ono to tak leti.
Zuzi, to ste mali teda riadne vzruso. Redbull si tiez da muzik sem-tam na cestu, zevraj to zabera. Ja som si dala len sluka, no umelina riadna.
Ingi, fuuuuij, tebe to chuti? 😀 😀 😀 No a ako to bolo s tou predskolkou? Mala si E. tam dopredu prihlasenu alebo to islo tak na rychlo. S tymi CTGkami to je fakt o nicom, ked tam mas druhe dieta. Ja mam teraz najblizsie stastie, ze bude mat muz po nocnej, tak mu Maxika necham. No hadam nezaspi pri starani sa onho 😉

Steffi, tak ako? STretli ste sa uz s Oli? Inac Zuzka z DDR by mala cestu cez Rakusko dost od veci, to mozme robit my, ktore sme na juhu Nemecka. My tiez uz radsej cez Rakusko ako cez Cechy, uz len kvoli prebalovaniu a Rastplatzom.

Co sa zdravotnictva tyka, tak sa radsej vyjadrovat nebudem, lebo sa len rozculim. Ako moze niekto vybrat babätko taky dlhy cas pred vypocitanym porodom?
A to tie prachy idu jej do tasky, ci ako? Chudak male chlapca!

Jani, to tam ste do konca augusta? Do konca slovenskych prazdnin? Inac, ty si asi ako ja, ja tiez chcem hned spät, take 3 dni by mi uplne stacili na obehnutie Ziliny a podme naspät do MA. 😀 Lenze teraz uz musim obehnut aj Tatry, co zaberie dlhsi cas. Najblizsie pojdeme asi v januari na vybavovacky RL a porodneho, inac netreba 😉
Uz to tam nejako vydrz, aspon, ze je Bertik ako-tak v spolocnosti babky.
Tak pekne oslavte muzikove narodky a nenechaj sa stresovat nejakou byvalkou!

Majte sa krasne!

honnig
6. júl 2009

Cauky holky,
neplanovane, o nekolik dni driv, se hlasim z Moravy. Cesta v poho, vyjely jsme dnes ve 4 rano a v 15 jsme dokonale prekvapily mamcu se segrou... 🙂 Kacenka byla super, akorat kdybych si jeji krik dokazala prelozit, tak to budou asi barvita slova. Mela nejaky zachvat vzteku, ale pak presel.

Mejte se, doctu pozdeji.

dania
6. júl 2009

Cauky babule.

Ingi, byli jsme pobliz Wismaru a Rostocku, ale to vis, Norsee je Nordsee -D
Mamka do te polivky dava takovou jakoby syrovou klobasu, neni uzena, ona se v te polevce uvari. TAk to delala babi na slovensku. No a ty houby taky potrebuji par hodin povarit, predtim se namaci, no co ja vim, mozna je to spis takovy obrad a ne zadna velka veda, mne to ale pripada jako nejaka magic 🙂

Jani, vydrz! Tak musis babi lip zaukolovat, aby sis pekne odpocinula. Treba jako: babi, tady mas miminko, ja jdu za kamoskama, a tak...

Stefi, jak stary synovec? Jak se mu to vlastne stalo???

Hanul, no ty jsi teda rychlik! Super si to vyvedla, to musi mit babi radost, co? My jsme taky uz jednou udelali prepdaka, to je sranda 😀

iii
7. júl 2009

dobre ranko,
hani, no to je rychlovka, super ze si to takto sama zvladla...tak si to uzivaj. ako dlho planujes zostat? potom rovnako prekvapis franka?

jani ja som si uz vravela, ze ako sa asi mas......ako pises o borisovi - to je super, ze si tak vyrovnana, ja osobne by som asi na akekolvek zalezitosti zo strany byvalej reagovala dost hystericky. obdivujem, akym cool sposobom to beries. no comment k tomu nemocnicnemu pobytu. my mame teda este doma obrovske stastie, ze manzel je z komplet lekarskej rodiny, takze ak sa stane cokolvek, mame to posichrovane, ale dostat sa tam do nemocnice ako obyc. smrtelnik....
ako inak socializujes? stihla si si pobehat nejake kamosky? ci s tym monoklom radsej nevychadzas...? 😀

reni zabuda som odpovedat - e. som prihlasila do tej spielgruppe pred niekolkymi mesiacmi, je to v tej istej budove farnosti, kde mame aj krabellgruppe (tam su ale matky pritomne). vzdy je snaha vziat celu krabbelgruppe naraz a potom aj zaistit, aby ta ista skupina sla aj spolu do skolky, aby sa decka poznali. e. je tam jedna z najmladsich, ale vzali ju. NRW ma udajne ale nedostatok miest v kitach a skolkach, nestretla som vsak este nikoho, kto by miesto nedostal.

dani heh, ostsee postrada ten dramaticky naboj, ze?
u nas doma sa tiez z mohych veci robila uplna veda, nakoniec som zistila, ze su uplne jednoduche. napriklad take kysnute cesto - podobna paveda, ze vraj sa musi miesat rucne drevenou lyzicou, drozdie nechat kvasit zvlast....ked to vsetko zmiesam spolu v mixeri, vysledok je uplne rovnaky a mam to za 5 minut. ked to pocula moja teta zo slovenska, chytala sa za hlavu a vravela, ze to mi diabol musel poradit... 😀

steffi vitaj nazad. co to ten synovec vyviedol?

dania
7. júl 2009

ingi, ty ses teda dablik s tim testem 😉 sem se po ranu hned dobre vychechtala! tak pekny den vsem

neurologia
7. júl 2009

inga tak si dala rozum do hrsti.....a mas to iste za ooovela kratsi cas.....sikovnica si....
my sme doma vzdy prosili maminu nech spravi knedlu/buchty na pare doma vzdy nas odpinkala ze je prplacka s kysnutym a bla bla.....ze to dlho trva a pod a nakoniec som bola raz na navsteve u svokry a akurat robila toto moje oblubene papanie....tak som jej asistovala a asi pred tyzdnom som si povedala ze to vyskusam aj sama...prinajhorsom sa nepodari a vyhodim... a bolo super a vobec to netrvalo dlho ako mam mamina tlkla do hlavy kotuha jedna..... 😀

vecer sme si kupili melon mnam bol super ja som zosrotovala celu polku...a potom som chodila cikat celu noc som i vravela bolo ti to treba ty pazrana....

paula
7. júl 2009

ahoj,
ja myslim, ze problem v NRW je ziskat normalni skolku pro deti pod tri roky.
Jinak L. bude taky chodit do predskolky, od zacatku noveho skolniho roku, 2x tydne na 2,5hodiny. Prihlasovala jsem ji pred dvema mesici a problem nebyl, protoze to neni moc hodin a docela dost to stoji - ve srovnani se skolkou. u nas je to teda taky jen pro deti, od 2,5 roku, co nedostaly misto ve skolce. A taky je to pod farnosti a maji 2 skupiny - 1 skupina jsou deti co uz tam chodi taky od krabbelgruppe a znaji se a druha skupina jsou "novi". Je to tu ale jedina Predskolka na pet skolek v okoli, takze nehrozi, ze by ty deti pak prisly vsechny do jedne skolky. I kdyz je to urcite pekne, kdyz to maji tak jako u Ingrid, ze se znaji uz od mala a i rodice se znaji uz od krabbelgruppe.

S ceskym zdravotnictvim ted udelala nemilou zkusenost moje mamka, ma trvaly pobyt v Brne, ale zije ted v Praze. Bolelo ji bricho a zvracela, tak volala lekarce v Praze, co k ni chodi sestra. Ta ji rekla, ze ji nevezme a nemuze pomoct a ze si ma jit na nejblizsi polikliniku. Tam ji na recepci rekli, ze tam maji 4 obvodni lekare, ale 3 nikoho noveho neprijimaji, a ten ctvrty ma dovolenou. 😠 a at si vezme endiaron. No byli tam na ni tak "mili" ze uz tam jit nechtela a tak druhy den v tom stavu jela do Brna, ke sve obvodni lekarce a ta ji hned poslala do nemocnice. Takze ted lezi v nemocnici. ☹ Ale nechapu, jak ji v te praze proste mohli odmitnout.

paula
7. júl 2009

Stefi, s tim synovcem je mi to moc lito, a jak ho '"vytahli"? to ji dali Kapacky na urychleni porodu, nebo jak? Preji mu, aby s nim bylo vsechno v poradku. Me taky "vytahli" nasilim. 😉

rpinguin
7. júl 2009

Bea, tak s tym melonom si ma nakazila, hned idem do obchodu, vcera som videla kilo za 22 centov, ale uz mali vypredany, tak idem dnes 😉
Ja som zjedla v nedelu cely a nemam problem, ja nechapem, a mam pribratych 5kg. To za netehu by som priberala ako diva, neviem, preco sa vtedy nekrotim a teraz si davam pozor, aby som nejedla kade-tade kraviny. No zvlastne to je.
V bruchu mam pocit, ze su dvojicky, taku divocinu som u Maxika nemala, len sa to tam hybe a dost teda.

So skolkami som sa pytala, kedze tu v B-W je takze nieco take zohnat ako jasle. Na klinike otvorili nieco pre pracovnikov, som poverila muzika nech sa tam ide spytat, ze by som chcela raz do tyzna, aby som mohla mat aspon den na vybavovacky s babätkom. Tam mu povedali, ze uz je plno, ale ze by sa to dalo nejako urobit, ale ze by sme museli zaplatit cely tyzden. No super, inac v inych musim byt nejaky socialny pripad, studentka alebo slobodna matka. Tieto maju vzdy prednost, ale nevadi. Maxik je moznoze aj maly, Elca je predsa len starsia a dievcatko a Laurus tak ci tak. Tie to zvladnu na 1.

Pauli, ty si si asi pomylila Zuzkinho synovca so synovcom od Steffi, ze? 😉 Obidvaja mali smolu, ale kazdy niekde inde ☹

Hani, ty si fakt sofer. Mna chyta vrcholne kriza, ked mam niekde na aute a Maxik mi vzadu vresti a rozculuje sa, tak radsej kocarujem do elektricky ako v aute. Mam to jednoduchsie.

No, idem na ten melon 😝

neurologia
7. júl 2009

no ja idem na kontrolu zajtra teda v stredu tak som zvedava ako poskoci vaha.....inak teraz v tehu ani ja nejem kadejake hlupotiny nejak mi vobec nejdu na chut a ked si aj dam tak mi je potom zle od zaludka....minule som zosrotovala kosicek broskyn vyborne boli ako od nasich zo zahrady a este kt omu aj akciu som vymakla a na ten melon som mala total stastie boli dve cedulky-cenovky na jednej ze 1 kg za 0,39 cent a druha ze kus za 0,45 cent a len jeden druh melona tak som bola z toho jelen ale zobrala som a potom pozeram doma blok a za asi 5 kg melon mi naratala 0,45 cent....skoro mi oci vypadli
este mam kusok v ladnicke ale pockam na A a dame si spolu....

paula
7. júl 2009

Omlouvam se za popleteni synovcu. 🤐 Priste musim cist poradne. 😉

Baby poradte, co stoji prevod penez z nemeckeho uctu na cesky? vite nekdo, jaky je poplatek?diky. p.

mammy81
7. júl 2009

Caveste kocky,
Inga som sa nasmiala ze kysnute cesto v mixery 😀 si vymyselnicka 😵.a dakujem za privitanie.
No synovec ma 10 rokov a pilily drevo na pilke a potom mu kazali vytiahnut zo zastrcky kabel a ten bol este pod prudom a tak ked ho chytil ho odhodilo,ale on sa postavil a siel za mojim svagrom a povedal mu ze mu je zle a zima triasol sa tak segra hned sla s nim do nemocnice tak ma len pluzgiere na palcoch,ale sam pan primar povedal ze stal nad nim anjel.a zistili mu selest na srdci tak ho caka vysetrenie na kardiologii.

A to Hanka(honnig) sla sama taku dlhu cestu s malou?? klobuk dole ja som chcela ist teraz ze pojdem s mamkou na aute a nazad pridem sama ale netrufam si i ked je s.uz velka ale predsa 8-9hod.je vela.

Reni mala ma asi vela energie po mamicke co?? 😀 Este sme sa nestretli s Oli spominala ze su chori a idu na dovolenku tak az potom. 😉
No ste ma nakazili melonom sa mi ale nechce ist do obchodu ja som minule kupila take broskyne ale su take smiesne ploche a sladucke tak sa musim krotit bo ja by som ich sama pojedla a s.potom ma problem.

Pauli nic sa nestalo a poradit Ti neviem ale mozno ostatne zienky budu vediet.
tak zatial kocky pa

rpinguin
7. júl 2009

Steffi, tak to mal ten synovec sakramenske stastie, a to ten selest uz mal a zistili ho len teraz, ci ako to je?
Jaaaj, ved Oli ma ist na ten Samos teraz v juli, tak nech im to klapne so vsetkym a nech sa vyzdravia!

Pauli, myslim, si ze ked chces prevadzat do CZ., cize EU, tak neplatis nic. My sme si nechali svadobne poslat prevodom zo SVK sem a nic sme neplatili. A co sa ospravedlnujes, ved to sa stava, ze clovek co-to popletie (predovsetkym mne 😀 , pamätas na tu story s tvojim strykom? )

iii
7. júl 2009

pauli poplatky su okolo 1 percenta zo sumy (zavisi od banky), pricom casto existuje minimalny poplatok (okolo 5 - 10 eur). trva to ale dost dlho. no nieje to lacny spas......ale ako pisem, zavisi to od banky, niektore (myslim napriklad citybank v cechach) maju take veci zadarmo, ale napriklad za prevod z komercky z ciech na slovensko chceli odo mna svojho casu skoro 4 percenta sumy! to som teda radsej zbalila peniaze do batoha a riskla som, ze ma nikto neokradne vo vlaku.
mas pravdu, je to super, ze deti zostanu spolu v jednej skupinke, ale teraz este nemam ten pocit, ze by e. deti zo svojej krabbelgruppe nejak zvlast poznala. ale potrebuje to ako sol kvoli nemcine, u vas je situacia opat trosku ina.
pauli este dotaz na teba, a aj na ostatne mamicky, co uz maju nocnikove/zachodove deti.....ako je to u vas s potrebou, ked nie ste doma? e. ma strasny problem s cudzim zachodom, alebo nocikom niekde na navsteve. na kupalisko som napriklad brala nocnik so sebou, ale zasa brat ho na kazdu dlhsiu prechadzku.... 😝

pauli, skore uzdravenie mamke........co sa nakoniec zistilo? velmi dobre si viem predstavit, co v prahe zazivala. pocas studia som raz potrebovala, aby mi niekto odobral krv na tie uplne najzakladnejsie veci (lebo som bola na slovensku objednana na odstranenie znamienka) - obehla som snad vsetky polikliniky a nemocnice v prahe (bola som vtedy uz siestacka na medicine, takze to uz bolo take poloprotekcne), bola som ochotna si za to zaplatit, a nikto mi to nebol schopny spravit, pretoze som proste nikam nepatrila. skolska lekarka nechcela, lebo ta vraj riesi iba akutne veci. palo mi vtedy vravel, ze som nemozna, ze si to neviem vybavit.....tak musim mu to povedat, ze nielen ja som taka tzv. "nemozna"

iii
7. júl 2009

reni si si ista, ze ste neplatili nic? cez aku banku to slo? no mozno je to uz ine v eu

rpinguin
7. júl 2009

Ingi, nie som si 100% ista, ale nejaka popradska VUBcka, este sa spytam draheho
a toto som nasla:
http://www.banktip.de/rubrik2/20031/eu-standard...

A to ked clovek nikde nepatri, tak ma smolu? No nakopat, mna tam nikto nedostane predtym nez budeme mat svoju radiologicku prax 😀 😀 😀 , takze asi na sväteho dindy 😖

paula
7. júl 2009

Reni, myslis tu story s manzelovym strycem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ohledne otazky, asi se bude nejlepsi poptat v bance, co? 😉

Ingi, ja si myslim, ze Elenka rozhodne deti ze svoji Krabbelgruppe poznava, i kdyz to nijak neukazuje. L. prestala chodit v Düsseldorfu tesne pred dvema roky a jeste za pul roku se po tech detech ptala. 😕
Co se tyce zachodovani, L. nema problem s cizimy zachody, naopak ji to moc laka, bavi a zajima, jake maji zachody jinde. Nejlepsi je, kdyz maji nekde takovy ten maly detsky, to je z toho cela unesena. Venku na travu dlouho nechtela, nevedela jak, ale jednou se pocurala na piskovisti a od te doby si rika i venku. Proste jsem ji vzala plinky na ven a bylo to. Kdyz ale nekam jedeme dele a nevim, jaka tam bude moznost, tak ji jeste dam plinku. Nocnik neber, jak jednou nebude na zbyti a nepujde to jinak, tak se nauci curat i jinam. 😉 Ale je strasne sikovna, ze uz chodi na nocnik tak brzy.
L. ma ted zrovna nejakou SILENOU vyvojovou fazi, kdy cura i 3x denne na zem doma, kde uz si davno rikala, porad lita a rve a vecer ne a ne usnout. Nekdy uz se mnou teda cloumaji vsechny nervy, kdyz se ji trikrat zeptam, jestli nechce na nocnik a ona ze ne a v zapeti se pocura. To je fakt jako by to delala naschval. Tak jsem si dala za ukol se ji vic venovat, aby byla klidnejsi a zase ji to preslo.
O mamce se jeste nic nevi, ted ji delaji vsechny vysetreni v te nemocnici a pak se uvidi. To bych fakt nikdy nerekla, ze ty jako studentka mediciny jsi mela takovy problem. U tebe to aspon nebylo nic vazneho, ale u ni to byl fakt Notfall. Asi mela jit na pohotovost, ale pozde bycha honit. Muzes teda Palovi rict, ze nejen ty jsi takova "nemozna" . Ja fakt jen zirala, vzdyt ji nemuseli vzit do registrace, treba jen jednorazove osetrit... 😒

U nas se dnes dost ochladilo, je jen 20°C prijemna zmena po tech vedrech, jak to mate vy ostatni?

paula
7. júl 2009

Reni, diky za link. ted jsi vzpominam, ze jsem pres e-bay objednavala neco v rakousku a zadne poplatky nebyly. Ale jak je to, kdyz CR jeste nema Euro????

iii
7. júl 2009

reni, tam prave na tej stranke pisu, ze o standardtüberweissung sa jedna len vtedy, ked je menou na oboch stranach euro. ale to uz ale na sk bolo, ked ste to prevadzali vy, ze?

pauli, minuly tyzden mala e. tiez den, ked curala na koberec asi 7 krat, poobede aj vecer revala pred spankom (co nikdy nerobi), no a na druhy den zacala tvorit vety 🙂 tak uvidis, s cim laura prekvapi 😉

rpinguin
7. júl 2009

Pauli, neviem, ale myslim si, ze sa to prepocita na aktualny kurz a hotovo, ale spytaj sa pre istotu v tej banke tvojej.
Ked sa tu uz riesia nocniky, tak sa spytam aj ja teda, ze kedy mam zacat. Ja tomu chcem dat volny priebeh, nechcem stresovat, pripadne ho za vycikanie odmenovat nejakymi sladkostami. To sa ma robit automaticky a nie za odmenu. Nechcem ho tam ani davat sediet preto, lebo si myslim, ze sa asi vycura a ak nie, tak mi aj tak bude odtial utekat. Ja som este ani len nocnik nekupila, kedze neviem, ci mam kupit ten stupienok na zachod alebo klasicky nocnik.
Inac, aj u nas sa ochladilo, tiez mame 20°C.

rpinguin
7. júl 2009

no, presne, Ingi, bolo uz €, ved este ani 1. vyrocie nemame 🙂
a koberce su ako na tom? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre