Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
17. júl 2009

Jo a Ingi, jeste jsem zapomnela, ty cukety me teda navnadily, u nas budou urcite o vikendu! Mozna ale vyrazim na houby a bude smazenice, jeste uvidime. Ted se ale chysta svestkovej kolac, testo (rucne vydelane a z kvasku 😎 zadnej mixer 😀 ) uz je vykynute.

mammy81
17. júl 2009

Ahojte zienky,tak sa hlasim ze sme stastne docestovali na slovensko.Vo stvrtok sme mali mat odchod rano okolo jednej no zial autobus meskal dve a pol hodiny tak sme cakali na stanici S.bola nervozna urevana ze nepojde do PP a ja z nej nervna.este k tomu ma chytila aj migrena a som myslela ze cestu ani neprezijem ale zvladli sme to.Sophie to zmakla prekvapujuco vyborne 😵
Teraz si vychutnavame slniecko je tu taky hic ze az.No a rano sa kamoske narodilo babo pisala mi sms ze mam prist k porodu o pol desiatej a o desiatej uz bola mala na svete,takze som nestihla sa ani obliect. 😖

neviem o com ste pisali len minule bola tema bobby car v byte-no ja osobne som zo zaciatku mala tiez ale to este sophie nevedela na nom ist a ked na to prisla a zacala jazdit som to zrusila v byte i ked pod nami nebyva nikto.Doskriabe to aj laminat mala som tu cest.a na koberci deti jazdit nebudu ved im to tam ani nejde...haha

ingrid ako sa citis? uz si hodila nejake to foto bruska??
a Renatka uz cosi nasla??
tak babulky zatial sa majte idem sa slnit 😉

yanni
17. júl 2009

Ahojte Babenky,

juj ale ste toho popisali. Normalne nestiham citat.

No tak a mam to skoro za sebou, uz som sa rozhodla, ze tomu mojmu tlkovi dam "kopacky". Ja uz na to jeho "hin und her" nemam nervy. No ina zenska v tom nieje. To sme uz vydiskutovali. Ale ked takme 40 rocny chlap nevie co chce a je horsi ako male dieta, tak nech si fakt trhne nohou. No a ked sa prosikajuc doplazi, tak si uz moze len piskat....

Ingi, neviem ako to je v inych Bundesländer ale v Bavorsku sa robi take cudna prijimacia skuska, vseobecny prehlat, nemecka gramatika, Aufsatz a este sa beru znamky zo skoly(myslim ze to bola nemcina a matika). Z toho vsetkeho urobia poradovnik a zaradom ti ponukaju miesta. Ty sa vsak mozes aj sama "bewerben" kde by si chcela ist. Ja som chcela "justiz" dam som poslala aj ziadost ale bez toho, aby som nieco podnikla som dostala ponuky aj z Finanzen, Regierung Oberbayern, Landeshauptstadt München. Potom jed ta tam zoberu poslu ta najskor do skoly, je to rozne a vzdy nejako centralne pre cele bavorsko a odvetvie. Pre "gehobener Diens" je to Fachhochschule. No a potom sa 2 alebo 3 roky ucis, je to väscinou blokove vyucovanie, ktore trva aj niekolko mesiacov a potom zase niekolko mesiacov robis, nemas sice este vlastne miesto, si akasi ucnica, tu sa to vola Anwärter. A takto to ide dookola a potom robis statnu skusku pisomnu, ta u mna trvala 4 dni à 2 skusky a potom o par mesiacov ustna skuska, ta je len v jeden den. No a ked uspejes vyhlasia ta za riadnu Beamtin, uz nie si len "Beamtin auf Widerruf". No a uz od zaciatko dostava plat, ale pocas skoly je to, ako som spominala nedavno, asi len polovica z toho, co dostane potom.

Ale ak ta to zaujima, skus trocha googlovat. Bavorsko je na vsetko dost prisne a ma niekedy dost zvlastne pravidla. Pred par rokmi so niekde pocula ze napr.v Hamburgu taketo caviky nerobia, so skuskami a tak. Myslim ze tam je nejaky iny jdnoduchsi vyberovy system ale do skoly sa mi zda ze musis chodit. Schleswig-Holstein a Berlin a myslim ze cely vychod beamte v poslednych rokoch vobec nevyucuju. U mna na sude mam vela kolegov-ossis, ktory maju podobne Justizausbildung a su len Angestellte" lebo vraj tam momentalne vraj ziadni beamte len angestellte. No samozrejme je to na h...a niekedy to krachne lebo sa citia ukrivdeni a je to nespravodlive, rovnaka robota, rovnake vzdelanie ale ine pracovne podmienky a tich mozu aj prepustit, beamte nie. No a tak je to.

iii
18. júl 2009

dobre ranko, tak manzel ma zasa cely vikend sluzbu, to je teda nadeleni.
dani este k tomu plavaniu - nasi mi hovorili, ze nas nas naucili plavat uplne naraz - za niekolko dni, niekedy v neskorom predskolskom veku. do tej doby sme sa len sami clapkali a potapali a snorchlovali, pripadne sa nehcali unasat plavacim kolesom, ale potom vraj toho nebolo treba az tak vela - len trosku podopriet brusko, pripadne nechat kopat nohami s plavacou doskou v ruke a slo to. tak vela stastia s adrianom!
hmmm, ten slivkovy kolac tiez nie je zly napad 🙂

yanni, diky za vysvetlenie, tak uz mam trosku jasnejsie. v podstate je to nieco ako statna sprava. od svojich kolkych rokov si v nemecku?

steffi no super, ze ste dosli. uzivajte si slovenskeho leta...

neurologia
18. júl 2009

hmmm kynuty slivkovy a este s posypkou mnam....ja som robila bublaninu s ribezlami-boli kysle ako cert ale manza si pochutnal...kedze som na diete tak som zhresila a dala si jeden kusok

baby my tu mame zas take onicom pocasie prsi chladno je vietor pofukuje mna uz taketo pocasie fakt nebavi... ☹

dania
18. júl 2009

Ingi, nas zivitel taky dneska a zitra maka. Tvuj manzel taky dela 3 ruzne smeny? Nebo jen denni? NAm uz se blizi dovolena, za tyden a pul, pojedem do Cech na chatu 😎 Jedem hlavne kvuli klukum, aby se taky nekam o prazdninach dostali, ja bych jinak v lete nejradsi zustala doma: hrozne mi leze na nervy ten prazdninovy provoz, zacpy na dalnicich, problem sehnat ubytovani, drahe trajekty, apod. Navic v praci je ted nekonecny veget, semestr prave skoncil, jeste sice mame nejake zkousky, ale jinak se muzu venovat vlastnim projektum, v menze vylidneno, parkoviste taky prazdne, to je idealni na praci. Vecer si vzdycky vyjedeme na pivko k mori, uzivame si to kratke severske leto, pripada mi skoro skoda nekam jezdit. Kdyby tak chtel radsi prijet nekdo sem za nama.

Yanni, hmm, rozchod je vzdycky nevesely, tak to nejak rozumne poreste. To je tezke, kdyz nevis co se tomu druhemu honi v hlave a neznas duvody proc se chova, jak se chova, co?
A ty jsi studovala prava v D? To jsi dobra, ze jsi obstala v konkurenci nemeckych uchazecu! Tos asi musela tvrde zamakat. Ale zas pokud te ta prace bavi, tak to za to stalo.

dania
18. júl 2009

Bea, kdyz zminujes rybizy, nevite nahodou nekdo, co se da delat s cernymi rybizy? My je tu mame, ale nikomu nechutnaji, minuly rok opadaly. Treba mate nejaky sikovny tip, jak je zuzitkovat. Jedine co me napada je na cuco, ale to je zase male mnozstvi a moc prace.

iii
18. júl 2009

dani, manzel ma proste cely vikend sluzbu, od rana od 7 do vecera tam musi byt a cez noc je len na telefone, ak by sa nieco dialo.....co je strasne fajn, lebo ho vidime kazdy den, a navyse zaraba bubaky, aj ked doma spi 😉 nastastie ho az tak casto nevolaju, zavisi to aj dost na sikovnosti sestier, ze co si dokazu vyriesit same.
no jo, mimo semestra mate urcite pohodicku. kde v cechach budete? my pojdeme az v septembri do bavorskeho lesa.....snad este budem dost mobilna na zber hub.
elenka si zvykla zaspavat na mojom bruchu, akurat jej uz ten hybajuci sa hrb zacina vadit a zacina zaspavat radsej vedla mna....zeby postupne zaspala aj sama?
cierne ribezle su super len tak s cukrom, je z nich skvely sirup a este lepsi kompot (ktory potom napriklad zmiesas s bielym jogurtom a mas pochutku). recepty naspamat neviem, skus najst na nete. akurat ze ich treba dost prisladzovat. ak by ste mali problem so zberom akejkolvek urody, staci povedat 😀

yanni
18. júl 2009

Ahojte dievcata 😉,

ingi no ja som v N. od 19stky, po maturite ma nezobrali na S. na vysku tak som este vyuzila leto, v zime som si urobila vodicak a ako cerstva 19tska som vyrazila do sveta. Bola som v N. 2 roky, potom som sa vratila na S., studovala prekladatelstvo-tlmocnictvo a potom som zase osisla do N. aj tu studovala a ked sa mi podarilo s tou statnou spravou, tak by som bola sprosta rozmyslat o navrate alebo vobec odchode z N. M;ne sa tu paci a aj dost dari, mam dost kamosiek(ov) len z muzmi to nejako neklape 🙄 No co uz. Nevyhoda ja, ze som "bayerische Beamtin", takze viazana na bavorsko. Ja soom sa strasne chcela vratit na sever ale bavoraci si ma "adoptovali" 😀 Mozem sa sice dat prelozit aj niekde inde na sud ale zial len vramci Bavorska. no co uz.

Dani, to s tym mojim nevyzera ruzovo. Ja uz som sa s tym nejako vysporiadala(no skoro) a budem za cas vychutnavat Singleleben "hm"

K tym ribezliam. No ja som s ciernymi "vyrastla" maju ich moji rodicia na zahrade. Na jedenie v surovom stave fakt nie su dobre ale nasi robia sirup (do vody nie velmi dobry ale v cajiku vynikajuci 😉) a hlavne varia lekvar. Ten je bombovy, husty, nerozteka sa, vynijakuci na chlieb, oecivo ale aj na kolac a hlavne suche keksy(vianocne a tak) napr. kacie ocka. My sme nikdy neboli nejako na lekvare ale na vianoce a prilezitostne ho miniem neurekom na kolaciky 😉 Ak chces zozeniem ti od mamky rezept 😉

dania
18. júl 2009

Ingi, aha, tak to N ma jen osmicky vzdycky, teda mimo odstavky, kdy v praci pomalu i spi. ale to je vzdycky jen tak mesic do roka. v cechach chceme jet na chatu na vranov (u rakouskych hranic) a jinak uvidime, mozna nejake kamarady navstivime. mozna i nejake uredni veci, co porad odkladam, zrusit zivnostaky v praze, joo a jeste T nema zazadano o obcanstvi, chudacek. nevite nekdo, dokdy se to musi udelat? chjo, to vypada jako hard-core urednicina, vubec na to nemam zaludek. mozna si vezmu na podzim tyden volno a vsechno to v praze obeham, ted jsou urednici stejne urcite na dovolene.
Tyjo, kdybych T uspavala u sebe na brichu,tak bych urcite usnula hnedka i sama, to by bylo nebezpecne. ALe taky jsme to tak provozovali cca do roka. Odnaucil se to docela bezbolestne. A ta nova postylka je uspech. Nekdy z ni teda pada, na jedne strane totiz neni postranice, ale to upadne k nam na postel, takze v klidu.

A co se tyce toho naseho kericku rybizu, s radosti vam ho nabizim k dispozici, dej vedet, kdy si ho rorazite sklidit 🙂

neurologia
18. júl 2009

presne aj moja starka robieva z ciernych ribezli sirup alebo lekvar....ine neviem ze by robila

inga ja milujem biely jogurt rozmiesany s lekvarom alebo ovocim (surove donho len tak nakrajam)...

no a ribezle este mam a zachutili mi s broskynami...pomiesam spolu a celkom zaujimava kombinacia to je 😝

dania
18. júl 2009

Yanni, diky za nabidku receptu, uz jsme mluvila s maminou a ta mi taky rikala, jak se ta marmelada dela, ale kdyz ted prijede ta Ingrid na sklizen, tak uz nebude potreba 😉
A kdes byla na severu?

yanni
18. júl 2009

dani, nonajskor som bola v NRW (no to az tak na severe nie je 😀 😀 ) ale potom som to zmenila za Fehmarn. Tam je fakt pekne. Potom som rozmyslala ze sa prestahujem do Lübecku ale prislo to celkom inak 🙄

dania
18. júl 2009

Wow, u ostsee taky nemusi byt zle...

yanni
18. júl 2009

o je tam pekne, len v zime strasna nuda. nic sa tam nedeje aj ludi je tam malo. Cez leto nabite a v zime nix.

schatzilein
18. júl 2009

Je to na fore aj nejaka, ktora nema auto a je odkazana na hromadnu dopravu? Chcela by som na navstevu na Slovensko, ukazat doma maleho, ale musela by som ist autobusom a cesta nim by mi zabrala v idealnom pripade asi 18 hodin. Cestovali ste niektora autobusom s malym babom tak dlho? Kde ste svojho drobca prebalovali, ked bol autobus plny ludi?

yanni
18. júl 2009

Vitaj Schatzilein,

jezisi kriste. 18 hodin!!!! A nemohla by si aspon letiet? Predsa sa to trochu skrati. No ja zial nemam deti ale volakedy som dost cestuvala busom. Do BB som to mala z Mnichova priamym spojom 13 hodin a bolo to na mna (podotykam vtedy este mladucku teenie a twenty) az prilis vela. KEd som mala ist prvy krat sama auto, isiel radsej aj moj otec so mnou (no bali sa o mna 😉 ) a spät isiel potom busom a povedal prvy a posleny krat takto cestovat. Ja som zazila v buse aj babies, kleinkinder, väscie deti a tak. Bolo to vzdy rozdielne. Raz sme o baby ani nevedeli, spinkalo celu noc, prebalovalo sa cez prestavky na WC, ked bolo nutne aj v buse(smrdel cely autobus a ludia nadavali). Parkrat som zazila vresk celu noc(neprijemne pre vsetkych).

Ako som uz spominala, zial mama nie som ale s takym malickym miminkom ako mas ty by som autobusom necestovala v ziadnom pripade. A hlavne tak dlho. S väscim mozno, ale aj to by som najskor prebrala vsetky moznosti.

A odkal si zo S. A kde byvas v Nemecku?

evinkaaa
18. júl 2009

caute baby.

u nas je dnes hrozne pocasie. fuuuuj...iba 12 stupnov. ved to je horsie ako na jesen. ☹
cely den prsi a prsi a prsi.

Kati, ako???

neurologia
18. júl 2009

neviem ani ja babo este nemam...ale auto mame a s takym malickym nebudeme cestovat ani autom (myslime si ze pre tak male dieta to bude aj tak dlha a vycerpavajuca cesta) jednoducho si doma budu musiet pockat... 😉

no ja by som tiez s takym mimcom autobusom necestovala to je jednoducho vela...teda aspon to je moj nazor

to lietadlo alebo vlak by bolo asi lepsie ked by si uz sla....

evinkaaa
18. júl 2009

baby ,poculi ste, co sa stalo na slovensku v trencine???

http://www.sme.sk/c/4939165/pohodu-zrusili-stan...

evinkaaa
18. júl 2009

schatzilein, ja som tiez dlhe roky cestovala autobusom (ked som bola slobodna) a mozem povedat, ze aj pre mna bola ta cesta (mam to z mnichova do ruzomberka okolo 12 hodin autobusom) niekedy naozaj stresujuca a uz som nedokazala len tak sediet, vsetko ma bolelo, no hroza...
Ja by som tiez s takym malym miminkom cestu na slovensko autobusom neabsolvovala. hladala by som ine riesenie a ked by sa ziadne nenaslo, tak by som podobne, ako pise bea, pockala a isla neskor, ked bude miminko väcsie.

yanni
18. júl 2009

ahoj evi,

no to mas pravdu, osa ako v z....A prrrrrrrsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....

A to druhe na h...Uz toho mam plne zuby, nevyjadruje sa tak sa s nim ani ja uz nebavima koncim. Nech si trhne nohou....Aspon mam teraz pokoj a nemusim da rozculovat. A ked sa doplazi tak mu to este viac vytmavim, ale uz aj tak nic nebude. Ja mam stresov v obidvoch robotach doch,tak nepotrebujem este aj Beziehungsstress. No a aspon sa teraz vyriesila otazka väscieho bytu a aj mimi. Nic nebude, aspon nie s nim. ak mi dienstwohnung ponuknu a bude sa mi pacit tak ho zoberiem ale na trhu uz nehladam. O jednu starost menej.

A ty ako. Lezis a citas? 😀

yanni
18. júl 2009

evi no hned mi mama volala. pozri si spravy na markiza.sk

yanni
18. júl 2009

a moj braska s partio prave stavaju podia. robi to brigadne vlastne cely rok, v lete cez semestralne prazdniny samozrejme viac. uz sme si mysleli, ze to jeho praca a ze aj jemu sa nieco stalo. No nastastie nie, oni su teraz niekde na sirave ci kde, ani som poriadne nerozumela, ci mi mama blabosi. uz volala v priebehu 2 hodin 4 krat.

schatzilein
18. júl 2009

Chcela by som ist na Slovensko po Novom roku, takze maly bude mat 7 mesiacov. Kedze byvam v Bielefelde a chcem navstivit rodicov v Trencine, ziaden iny druh dopravy (okrem osobneho auta) by nebol rychlejsi ako priama linka z Düsseldorfu.

dania
18. júl 2009

Schatzi, my jsme experimentovali uplne od malicka s ruznymi dopravnimi prostredky, ale autobus 18 hodin mi prijde dost... Kdyz bylo prckovi 3 mesice, tak jsme leteli do USA, coz je taky docela dalka- kolem 10 hod let pres Atlantik, ale v letadle se clovek muze projit na zachod a protahnout se, apod. Z Nemecka jsme jednou jeli trojkombinaci: vlakem na letiste, pak letadlem a z Prahy 2 hodiny autobusem. Trvalo to taky cely den, ale aspon byla nejaka zmena a moznost prebalit a povozit v kocarku. POdle me se s malym prckem nemusi sedet doma dokud nevyroste, i s mimcem se da podnikat dobrodruzstvi. Mimcu je uplne jedno jestli je doma nebo na cestach, hlavne ze ma blizko rodice a ty jsou pohode.

yanni
18. júl 2009

schatzilein, naozaj v bielefelde? ja som zila v herforde. Aky je ten svet maly 😉

No 7 mesacne je uz OK.

joj, no do düsseldorfu to mas este dost 😒

Jedine co ti mozem poradit(ponuknut), ak sa ti dovtedy nenaskytne nejaka ina moznost, planujem cestu na slovensko 01.02. tak ak ti to vyhovuje tak by som ta zobrala aj s malym. Len by si mussela prist do mnichova ☹ Cestuvam sama, auto je velke, pomestime sa 🙂

yanni
18. júl 2009

podotykam, auto je uplne nove, 5 mäsacne, airbagy a vsetky technicke vymozenosti vorhanden 😉 Vodic(cize ja 😉 ) pozorny, ohladuplny, neriskujem, este ma zivot neomrzel.....

evinkaaa
18. júl 2009

Kati, markizu som uz kukla, len co som o tom pocula. sem-tam kukam spravy na markize z archivu...🙂

yanni
18. júl 2009

aj ja evi, aj citam noviny a tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre