Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

majkapepla
30. júl 2015

@lea1650 nas poslali do budovy kde je urad prace a tam sa mame opytat na ktore oddelenie.

daloo
30. júl 2015

@lea1650 Služby viem že sú drahšie ale mňa by hlavne zaujímali potraviny a bývanie. Si prvý človek od ktorého počujem že potraviny su "oveľa" drahšie ako na svk. Vačšina ľudí písala že potraviny su cenovo rovnaké. A ešte čo sa týka bývania či už vlastného alebo preanajatý byt poprípade zdieľané izby,domy. To keď som pozeral tak tie neboli oveľa drahšie v porovaní na svk.

saska.t
30. júl 2015

@daloo vsetko zalezi od oblasti, do ktorej ides, mesta ako mnichov ci Berlin su rozhodne drahsie ako vychod Co sa tyka prenajmov ci kupy domov / bytov, ale zarobky su tiez vyssie, tvoje ohodnotenie za pracu zalezi hlavne na tvojej odbornosti, jazykovych schopnosti, ale aj sikovnosti, ale zakonom stanovena sadzba je ako si uz pisal 8,50 € za hodinu/brutto pod ktoru nemoze ist ziadny zamestnavatel.

jankaaah
28. aug 2015

@hokaido13 ahojte...mas priatela alebo manžela? Mení sa niečo v prípade, ze som na tom podobne ako ty ale sme manželia..
Musím v nemecku zostať prihlásena na pobyt, a teda si platiť bývanie aj keď budem žiť počas materskej/elternzeit na sk? ĎAKUJEM

hokaido13
31. aug 2015

@jankaah ahoj! Mam priateľa. Myslim, ze veľký rozdiel to nie je. Na pobyte som nezostala prihlásená. Bola som v najme a neoplatí sa mi rok držať byt.... Píšu, ze treba mat pobyt v DE. Ale našla som aj info, ze netreba. Ak mas moznost zostat prihlásená, je to najjednoduchšie. Uvidime. Hlavne zostat zamestnaná. Papiere som vypísala, teraz cakam...

jankaaah
1. sep 2015

@hokaido13 Bola si sa pytat aj na uradoch na Slovensku? Znama mi hovorila, ze pravdepodobne mi davky bude vyplacat Slovensko...+ nejake kompenzacie z Nemecka..no neviem, nejak tomu celemu nerozumiem.

hokaido13
1. sep 2015

@jankaaah Bol priateľ, ked som este bola v DE a zisťovali sme co a ako.... Ano. Malo by to tak byt, ze ked podáš na SK tak oni ti vyplatia to minimum, kedže si tu nebola zamestnaná a De strana doplatí zbytok. Lenže.... Nechapem ako to vypočítajú, ked na SK je materská 34 tYzdnov tusim a v De su elterngeld 12 mesiacov... . + dostávaš mutterschutzgeld
Ja som z toho tiez jeleň.. Ale neviem prečo by mi malo Slovensko nieco platiť, ked som tu 8 rokov žiadne odvody neodvádzala... Ja som to Podala v De. Uvidim ako pochodim. Dôležité je, aby si o to niekde požiadala. Oni by si to potom mali medzi sebou riešiť. To som tiez niekde čítala.
A teba to kedy čaká?

jankaaah
2. sep 2015

Ano,

jankaaah
2. sep 2015

@hokaido13 Ano, pises uplnu pravdu! Je nelogicke, aby Ti Slovensko nieco platilo. Zaroven ale viem, ze Nemci reaguju tak, ze pokial dieta nezije v Nemecku, nevidia dovod, preco by na neho rodicia (matka) mali poberat davky z Nemecka. Na nete som nasla aj toto:
Ausländische Eltern - Nicht nur Deutsche, sondern auch Ausländer haben Anrecht auf Elterngeld, wenn sie in Deutschland wohnen und berechtigt sind, hier zu arbeiten. Das gilt für alle, die aus EU-Ländern oder der Schweiz stammen. Andere Ausländer bekommen dann Elterngeld, wenn sie einen Aufenthaltstitel haben, mit dem sie dauerhaft in Deutschland arbeiten dürfen.
Mehr hierzu bei: http://www.finanztip.de/elterngeld/#ixzz3kZEveE4g
Kde je napisane, ze narok na Elterngeld maju aj cudzinci, POKIAL ZIJU V NEMCKU...
Tak ja neviem, ako to v skutocnosti je...
No my sme zatial len na zaciatku, takze az buduci rok...
Ty si uz z Nemecka teda odisla, ale predtym si poziadala o Elterngeld + Mutterschutzgeld? Vyplnala si to len sama, alebo si sa s niekym radila? (nejaky urad v Nemecku, alebo pod.)?
Kedy sa dozvies vysledok? Teda kedy Ta caka porod?

mnamko
14. sep 2015

Ahojky potrebujem poradit idem byvat za muzom do nemecka od oktobra ma dcera skolku muz je slovak 3roky uz v Mnichove pracuje nas ideme prihlasit na pobyt a mna na urad prace chcem sa opytat mi s dcerou budeme prihlasene na zdravotne cez urad prace alebo si nas prihlasi cez svojho zamestnavatela pocula som ze mna poslu automaticky na kurz nemciny mozem popri tom mat minodzob?dakujem za kazdu radu

andruska80
9. okt 2015

Ahojte baby, chcem vás poprosiť, neviete mi niektorá poradiť - ktorý mobilný internet sa v Nemecku oplatí, u akého operátora, kde to kúpim? - na také bežné prezeranie stránok + skype....? ďakujem za každú radu

saska.t
10. okt 2015

@mnamko poistia vas cez muza, Familien Versicherung, nie je automaticke ze ta poslu na kurz nemciny, to ze budes mat minijob, je tvoj plus, urcite ti to povolia ak sa nebude kryt s kurzom, otazne je ci ti to nedaju zaplatit aspon cast, kedze budes zarobkovo cinna.
@andruska80 kazdy operator ma ponuky, ktore su lacnejsie ak ich objednas cez internet, staci si len vybrat podla cenovej ponuky, k lacnym operatorom patri 1&1, debitel, klarmobil, otazna je rychlost internetu v oblasti kde ju budes pouzivat, ale to sa da tiez zistit u operatora rovno na jeho stranke 😉

andruska80
10. okt 2015

@saska.t Ďakujem pekne, pokukám to ;)

mnamko
10. okt 2015

@saska.t diky zdravotku sme uz riesili karticky pridu potom sa musim na sk odhlasit na urade sme zatial neboli lebo na sk som este na neplatenej rodicovskej tak sa musim ist opytat ci mozem byt nadalej ked tu nepracujem ani som neni evidovana na UP akurat ze mala chodi sem do skolky a ja mam tu nemecku zdravotku

gabinka279
24. okt 2015

Ahojte. Ste niektorá V blízkosti Weilheimu ? som čerstvo prisťahovana 😉

robka
24. okt 2015

ahoj my sme dve hodinky od Weilheimu bývame v Leer este len mesiac 🙂

gabinka279
24. okt 2015

@robka jeee super 🙂 my bývame vlastne V Dießene

marika1230
30. okt 2015

Ahojte žienky 🙂 potrebovala by som poradiť. Manžel pracoval na Slovensku cez dva roky výpoveď má 17.9.2015 a v Nemecku začal od 18.9.2015,zatiaľ este pracuje tam v Nemecku ale planuje tam dat výpoveď a vrátiť sa naspäť na Slovensko. Moja otázka znie:
Má nárok na potporu v nezamestnanosti tu na Slovensku a z nemeckej prac.zmluvy? A co ktomu potrebuje,aké papiere z nemecka?

saska.t
30. okt 2015

@marika1230 urcite narok ma, potrebuje od zamestnavatela v de potvrdenie o odpracovanych mesiacov tu v DE a zapoctovy list aj z predchadzajuceho SK zamestnavatela....

marika1230
30. okt 2015

@saska.t dakujem 🙂 tuším som niekde citala ze potrebuje aj nejaké tlacivo E3... ( vypado mi to číslo),,,?

marika1230
6. nov 2015

@saska.t. Dnes mi na UP povedali ze nemá na narok na potporu v nezamestnanosti z.nemecka,ale ze mu to budú počítať zo slovenského posledného zamestnania.. Už neviem normálne ten. Sk systém pochopiť

viktoriab
6. nov 2015

Je tu niekto z okolia Frankfurt am Main? Take velke mesto a nikoho tu nepoznam 🙂 Ak by sa niekto nasiel, budem rada 🙂

1blondinka16
7. nov 2015

Dobry vecer,alebo dobre ranko 🙂 chcela by som ziskat informacie ohladne tehotenstva, porodu a materskej v nemevku.Pracujem tu uz skoro dva roky s priatelom.Chceli by sme babatko ako to je ked nie sme manzelia zatial ;) Pracujem v masopriemysle kde je dost zima a tazka robota v pripade otehotnenia by som sla na marodku alebo uz na matersku?! Kedze prostredie podla mna nie je vhodne. Kedy sa zacina poberat materska a ako dlho sa pobera citala som aj o rodicovskom prispevku a prispevku na dieta ale nejak tomu nerozumieme.Za vsetky rady vopred dakujem s pozdravom Petra

gabinka279
7. nov 2015

@1blondinka16 Ahoj materská sa tu poberá do roka dieťaťa. Neviem či je to tak pre každého ja som tu zamestnaná nebola iba môj manžel. Čo sa týka iného podmienky viac prajú manželom S dieťaťom. On by potom platil oveľa menšie dane. 🙂 tak veľa šťastia 😉

robka
7. nov 2015

Ahojte mám takú malú otázočku dostať v Nemecku polohrubu muku ak ano kde ju kupim a ako vyzera pripadne názov. Mala som nejaké zásoby zo Slovenska ale uz mam len posledne kilo a tak skoro sa na Slovensko nedostanem zatial co som kupila bolo vsetko hladka 🙂 dakujem

gabinka279
7. nov 2015

@robka aj ja mám zo Slovenska nám nosia keď idú K nám na návštevu. Tu som ešte nekupovala tiež vraj je tu nejaká iná múka

robka
7. nov 2015

@gabinka279 ved prave, že teraz sa nik nechystá a ani ja sa nedostanem tak som myslela či tu nieje nejaka nahrada ale asi nie asi tu maju len hladku a budem musiet pockat

gabinka279
7. nov 2015

@robka možno ešte napíšu nejaké baby čo sa viac vyznajú 🙂

margaretka07
7. nov 2015

Ahojte 🙂 nevedel by mi dať niekto kontakt na niekoho kto by nám vedel odtiaľ z nemecka odviezť nábytok na SK ( východ ) ...plánujeme sa vysťahovať a preto zháňam info, cena atď.....vďaka

majkapepla
8. nov 2015

@robka ahoj ked sa das do skupiny nemecko tam ti urcite poradia.staci ak si das bydlisko nemecko a automaticky ta to tam ta 🙂 viem ze sa to tam uz riesilo na co je aka muka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre