Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
14. nov 2008

dani, super, ze timmy v aute spolupracuje. u nas je to bohuzial o drzku..... aky van mate?

oli 😀 😝 tak snad ti daju dievcata nejake tipy. dobre ta chapem, pretoze elenka vyvadza u pediatra ako zmyslov zbavena, a to este nema ani surodenca. lekar aj sestry strasne mile, ked sme tam, najradsej by som sa prepadla pod zem. uz teraz sa desim ockovania za mesiac. asi tam poslem muza

oli1104
14. nov 2008

Ingrid, no on tam byl minuly tyden kvuli tomu zvraceni a prujmovani sam s manzelem a ten prisel domu a byl uplne na pokraji zhrouceni a nastvany, ze se M. neumi chovat, ze tam vriskal celou dobu, ze ho musel on a sestricka drzet, aby ho mudra prohlidla.
Mysleli jsme, ze kdyz tam budeme vsichni, tak ze to bude ok. On nikdy u dr. nevyvadel.

Jinak presne chapu, taky bych se na miste propadla, proste zmizela, aby nidko nevidel 🙂. Takze ti rozumim 🙂

Ted fakt spoelham na to, ze se to zklidni a proste tu kontrolu nejak zvladneme, a hlavne do te doby, ze nebude nemocny a nebudeme tam muset jit...

zuxana
14. nov 2008

Ahojte baby... nie ste nahodou niektora v Hessen... v okoli mesta Fulda? 😉

dania
14. nov 2008

Oli,
Ano, Timmy je Timothy.
Ale se zarlenim Ti bohuzel neporadim.

Ingrid,
taky ty dlouhe vzdalenosti s Timmym u nas nejsou vzdy uplne ruzove, asi zadne dite nevydrzi v aute uplne v klidu, ale mozna je to taky vec cviku, ze zacatku to bylo mnohem horsi. Nastesti Timmy ma docela rad, kdyz si s Nicem za jizdy povidame, takze pokud hovor plyne, tak Timmy si do toho spokojene zvatla a je klid 🙂
Jinak mame VW T4 Caravelle, moc moc prakticke auticko. Sedime vsichni 3 na prednim sedadle, vzadu je naklad a spaci prostor. Nic jakozto inzenyr na aute udelal mnozsvi super vychytavek, jako pridavne topeni, el konvertor, takovy ten omezovac rychlosti, nevim jak se tomu rika, kdyz se jede po dalnici, tak se nastavi rychlost a ono to tu rychlost drzi - ja tomu rikam autopilot 😉 Mame s sebou i malou, ale vykonnou elektrocentralu Honda, coz je super na varenii caje, bez ktereho Nic jako spravny Anglican nevydrzi ani 200 km, ale kdyz je pekne pocasi, tak zastavime a delame na plotenkovem varici treba i steaky 🙂

Leni,
tak kdyby uz neco, drzim palecky!!!

zuzanasaw
14. nov 2008

@dania,
tempomat se tomu rika 😀 😉

@oli,
mate asi presne to, co my doma. Navonok je Emka voci Dominikovi uplne skvela sestricka, dava na neho pozor, podava mu cumlik, ak ja nebezim "dostatocne" rychlo, rozprava na neho a berie ho vlastne ako zivu babiku, o ktoru sa treba starat ako o ktorukolvek inu babiku. Ta je o to zaujimavejsia, ze aj rozprava...
Ale inak sme sa dopracovali k popiskavaniu, aj ked to bolo ulne v pohode a v juni sme fungovali uz aj na nocny spanok bez plienok a takmer bez nehody. Teraz si akokeby nedavala pozor ani pri poobednajsom spanku. V podstate nie je den v tyzdni, ked sa aspon 1x nepopiska. Ja tomu uz nerozumiem -
JE TO LEN ZIARLIVOST A UPOZORNOVANIE NA SEBA CI BY TO MOHLO BYT AJ FXZIOLGICKEHO POVODU???
Pytam sa, ci jej netreba piskat- "nie, netreba" a do dvoch minut je po. A dostat ju na zachod, aby sla sama, to je snad stale len za odmenu 😒

@iii,
co ty na to ako lekarka? Je realne, ze by bola Emka trebars prechladena uz par mesiacov a ani horsie ani lepsie? Sesternica mala priblizne v tom veku podobny problem a zistili jej skratenie mocovej rury (myslim).

@lenka uz snad konecne tlaci. V opacnom pripade ju bavi nas dobre natahovat 😵

iii
15. nov 2008

dobre ranko, tak vstala som skor, aby som poupratovala spust po vcerajsku.....holt, navsteva zo slovenska, to sa pozna hned, padla cela tequila a dve flasky vina. viem ze je to asi normalne, ale ja som si uz od podobnych akcii nejak odvykla.......alkohol si davame s manzelom sice skoro denne, ale naozaj s pozitkom (teda ja pri kojeni pijem naozaj homeopaticke davky).

zuzi o ziarlvosti a popiskavani by ti mohol viacej povedat asi nejaky psycholog.......ale ja si myslim, ze to je normalne a ze to zasa prejde, nerob si starosti.

danka wow, tak teraz si ma uplne dostala. zvazovali sme kupu nejakeho vacsieho auta, teda hlavne ak by sme boli styria, tak potom. a pozeram, ze taky spaci van je vynikajuca vec. aha, a ten autopilot sa vola tempomat 🙂 velmi sikovne a pohodlne, hlavne na nemecke dialnice.

tak pekny den a tesim sa na dobre spravy od lenky... 😉

dania
15. nov 2008

Dobre rano kocky,

my jsme si dneska prispali 😀 Timmy uz se docela srovnal, uz je zase pohodar, vcera se cely den cpal jak nezavreny a v noci spal od 10 do 7, no ja zasla! On se mozna jindy rano brzy budi hladem a mlicko mu nestaci, tak nas vyzene z postele. O tom uz jsme vickrat spekulovali a dnesek to opet potvrzuje, ale problem je, ze ja mu nechci vecer davat nic tezkeho, davame normalne kasi krupicovou. Ale takhle dlouhe spani je teda wow!

Ingrid,
to jste teda zakalili! To uz ani neznam. I kdyz ted v poslednich par mesicich uz si zase kapicku dopreju, nicmene jako alkoholik-samotar, maximalne se Nc pripoji s alkohol-frei bier. Mimochodem, ted jsme nasli prima znacku nealko piva v Cechach, kterou jsem predtim vubec neznala. Je to Bernard, nepasterovany a delaji ho v provedeni svetly a polotmavy, s takovym osklivym plesatym chlapem na obalu (mimochodem, to je Nicuv dvojnik 🙂)
No a ten van je fakt idealni rodinne auto, docela ekonomicky provoz (Nic spotrebuje pri sve neagresivni jizde jen tak o 1-2 litry nafty vic nez ja se svym byvalym malym Seatem). Kdybys mela nejake dotazy, tak napisu do ip, kazdopadne udelam fotecky z akce v prosinci.

Nas dneska ceka nejaka prace na domecku, takze nic tak vzrusujiciho, ale taky je to potreba.

Pekny den vsem!

paula
15. nov 2008

ahoj holky!
tak co je noveho?
Ja nestiham. Od vcerejska mame klice od noveho bytu... ufff konecne! 😉 a ted to zacina... porad balim, dnes jsme byli vybirat koberce a barvy, zitra se maluje a dela kuchyn a ve stredu uz bude "velky presun" pak budu asi dlouho bez internetu a telefonu (asi mesic) no nevim jak to preziju.
Mejte se hezky holky.
Lence drzim pesti at ma brzy krasne zdrave miminko. 🙂

bodka7
15. nov 2008

cavte zienky,
no ja vam sem snad uz ani nenapisem, lebo ma poslete niekam, kde slnko nesvieti 😅
my este stale nic 🙄 dnes som behala po meste ako salena. hore a dolu po schodoch, prave som dozehlila a idem sa vyvalit na gauc. stale mi prichadzaju sms-ky, ze ci uz 😀

tak vas zatial zdravim 😉

mausi
15. nov 2008

Dobry vecer, holky !

Dneska jen v rychlosti, zitra snad budu mit vic casu:
Oli, ja to pozoruju presne tak: scenky u dr. jsme sice nezazili a na verejnosti je to vubec v pohode, ale doma vidim dnes a denne, ze Valentin ma Rebeccu strasne moc rad, ALE:
1) upozornuje na sebe tim, ze se obcas snazi chovat jako ona v ocekavani, ze se i k nemu budu chovat jako k Rebecce. Tzn. ze zacne knucet jako ona, chce si lehat na brisko a zvedat se na ruce, lezet s ni na Spieldecke, atd
2) obcas, kdyz se nedivam, zkusi Rebecce udelat nejakou schvalnost. Nejdriv ji hladi a pak ji najednou bouchne do sedacky, zmackne ruku, proste udela neco naschval, co vi, ze se nema. Asi je v nem takovy rozpor a nevi presne, co s tim: na jednu stranu je to krasny mit sestricku, ma ji rad a vi, ze i rodice ji maji moc radi, ale na druhou stranu v ni vidi konkurenci. No, slozita situace pro takovyho prcka. Kazdy se s tim vyporadava jinak.

Jinak jak uz jsem psala, zarlivost se ale projevuje predevsim vuci mne:scenky, vztekani, tvrdohlavost, ignorovani toho, co reknu..... to jsem driv u V. neznala. Je zajimave, ze je to jen doma, venku ne. A jen vuci mne. Vuci manzelovi taky ne. Ale ze se jedna o zarlivost a nic jineho je jasny: jakmile se mu zacnu venovat, sednu si k nemu a zacneme si v takovyhle situaci treba povidat, vymyslim mu nejakou praci.... je to pryc.

No, chce to nervy jak spagaty. 😉

mausi
15. nov 2008

Jeste me napadlo neco k tomu, jak tu situaci se zarlenim resit: vsimla jsem si, ze V. se vedome ci podvedome radi na stranu "dospelaku v rodine". Casto, kdyz s Rebeccou mluvi, napodobuje treba mne, muj hlas, moje slova...a jedna s ni, jako by on byl dospely, zatimco Rebecca miminko. Strasne rad vozi kocarek, nosi mi Tragetasche (samozrejme bez Rebeccy), pomaha nosit sedacku, chce ji krmit, chrastit..... To je pak spokojeny - citi, ze je v rodine dulezity, ma svoje misto, stara se o Rebeccu spolecne s rodicema. Mozna by chtelo trochu Misu zapojit do prace a dat mu najevo, ze ho ke Kacence strasne potrebujes, ze bude delat ten a ten ukol, ze on uz je velky, tohle a tohle narozdil od Kacenky uz umi, zatimco Kacka jeste ne, atd. No, treba uz tohle davno delate, jen me to napadlo, ze se dite samo radi na urcity misto v rodine a z toho pak muze vyplyvat jeho dalsi chovani.... 😉

mausi
15. nov 2008

Jo, tak jsem zase utrousila trochu toho moudra, ze jo...... 😀

Tak ted jeste vzkaz pro Zuzku saw: Zuzko dala jsem na tebe a nechala jsem se dneska ostrihat uuuuuplne na kratko.... 😉 Pripadam si, jako kdybych se znovu narodila.

No a jeste perlicka: Snazila jsem se Valentinkovi vcera neco vysvetlit a on me chytil za nos a rika mi: Ale ty jsi taky takovej muj malej filozof......
No prosim, ani moje dite uz me nebere vazne..... 😀 😝

dania
16. nov 2008

Cauky holky,

Vendo,
tak to honem dej fotecku, at vidime, jak Ti to slusi 🙂
Ja se z tech V. hlasek asi zjevim 😀

Lenko,
teda vy nas napinate! 😵

My jsme dneska byli na blesaku ale nastesti zadny ulovek, ja to moc nemusim domu tahat kramy 🙂 Peknou nedeli vsem.

mausi
16. nov 2008

Dani, vyfotim se brzo, slibuju ! 😉

Holky, tak co je noveho ? Ja jsem ted vyslala rodinu na prochazku a ceka me luxovani, vytirani, cisteni skla....no proste sama intelektualni cinnost, na kterou se vzdycky tesim cely tyden. 😠

Pauli, jak jste daleko s bytem ? Uz merite a planujete ? My jsme se byli vcera trochu kouknout, mame pujceny klic... no bude to zmena, ale to je zivot. 😉

Dani, to nealko-pivo je dobry i na kojeni, ale ja ho nemuzu, ja po nem do 10 min usnu jako spalek. 😖

Ingi, tak s tim prikrmovanim me R. docela vypekla. UM vubec nechce a ja myslela, jak se na nej vrhne. Tak zbyva zkusit tu kasi.

Lenko.... uz ?????

zuzanasaw
16. nov 2008

@vendiiiiiiiiii,
waw, tak uz len tu foto, tesim sa, urcite to vyzera super!!!
Ja uz tiez musim nieco so sebou vystrojit - bud sa dat ostrihat alebo to este vydrzat a pokusa ma zmena - zapustit zas dlhsie korene a dat na nich jemne brcky. Uz som to tak mala a kazdy to chvalil, ze to super vyzera, ale tie vecne natacky... K peknym brckam nestaci mat trvalu... 😖

@oli
Inak u nas je to uplne rovnake, ako to pekne opisala Vendulka, treba Misu zapojit do cinnosti. U nas je na dennom poriadku, ze "Emka je uz taka velka, ze sa vie sama obliekat, ze sa vie sama napapat, ze vie chodit, ze si vie zobrat sama cajik, ze vie, ze gatky patria obrazkom napred, ze je uz proste velika a sikovna, kym Niki je este malinky a nesikovny..." Treba Misu len povzbudzovat v tom, ze je velmi sikovny a prosit ho trebars, aby doniesol plienku, cumlik, prip. podrzal flasu cajiku Katke (ak sa nebojis). Podla mna nie je dieta, ktore by prichodom dalsieho maleho surodenca neutrpelo a neziarlilo ani trosku... Vsetko chce svoj cas...
Jo, jo, tie spagaty!

@pauli,
super, ze je to s tym bytikom u zdarneho konce. Snad v nom budete spokojni, ked ste sa na neho tolko nacakali v neistote... No uz buchlo to sampanske??? 😉

Vendi, kedy sa stahujete vy?

@leni??? Ta snad uz naozaj rodi 😵

dania
16. nov 2008

Pauli,

vy uz urcite makate na novem byte, vid? Jsem si na vas vzpomnela, kdyz jsem ted tady u nas akrylovala spary kolem tramu pred malovanim. Mezitim Timmy rozskubal leporelo, kazisvet malej...
Snad vam ten telefon a internet brzy prepoji, nam to trvalo pomerne kratce, tak tyden.

dania
16. nov 2008

A jak jsme se tady o tom pred casem bavily, ted jsem si precetla, jak je to s temi vizy do USA: od 17.11. se cestuje bez viz, ale musi byt k tomu pas s biometrickymi udaji a predem vyplneny elektronicky formular.
Ja mam starsi pas, ale zase mam viza, takze to je taky ok. A muj maly Nemec to ma nejjednodussi, ten ma vlastni novy pas a viza ani el. formulare nepotrebuje 🙂

rpinguin
16. nov 2008

pekny vecer prajem,
no Lenka je ON, takze este nerodi 😝

Preberate USA, Dani a Vendul a aj Hani, vy sa urcite vyznate. Ako je to privezenym tovarom? Do kolko € je to povelene? Nepoznate nejaku stranku s tymi "Bestimmungen".
Vendul, tiez by ma frizura zaujimala.
Ja sa idem zajtra fotit. Potrebujem pasove fotky. V piatok mi totiz niekto ukradol z kabelky celu penazenku a v nej som mala vsetko, takze si viete predstavit, aka som napalena. Nechapem, ako si to niekto moze dovoilit. 😠

zuzanasaw
16. nov 2008

Reni, no moze! Len ma udivuje, ze aj tu. Na sk by ma to neprekvapilo...

Ja mam tiez vsetko pokope a to by bola vacsia sranda slovenskym uradom vysvetlovat stratu slov. dokladov v DE 😒

rpinguin
16. nov 2008

No mna uz asi nic neprekvapi v tomto meste, samozrejme aj slovensky novy obciansky som tam mala
(4-mesacny), aby som mala nejaky doklad u seba, som ho mala u seba. Teraz beham s policajnym papierom, na ktorom mam napisany zoznam vsetkych karticiek, ktore som tam mala 😀

bodka7
17. nov 2008

dobre ranecko

@vendi a pauli
gratulujem k novym bytikom, nech sa vam tam pekne byva 😉

ja si tiez myslim, ze vsetky starsie deti ziarlia na mladsich surodencov. treba tomu len cas, kym si zvyknu, ze nie su samy.
dufam, ze u nas to nebude az take hrozne 😀 😀 😀 (robim si srandicky)

@reni
nemala si ten obciansky este so starym menom? do kedy to potrebujes mat? ja by som este cakala, ci sa niekto nenajde, kto mi to posle spät.

@zuzisaw
vsetko sa da "vysvetlit"-"primalovat", aj slovenskym uradom 😀

no a my, teda ja, idem dnes zasa na kontrolu. prisamfakt, ja budem tusim jedina zenska, co sa jej narodi mimco v 12 mesiaci 😅 priznaky este stale nemam, som zvedava, co budu so mnou robit 😕

geminis
17. nov 2008

Ahoj holčiny,

já během víkendu nikdy nijak nestíhám...ale snad se mi podaří vás dočíst.
Holčičky už několik týdnů bojkotují odpolední spaní a mamince těch pár hodinek klidu chybí!!! 🙂 Ale to už jsem tady asi psala...

rpinguin -- asi jsem natvrdlá, ale nepochopila jsem otázku ohledně dovozu zboží...my z USA nic nevozíme, jen si objednáváme přes katalog, a jsme i v trochu jiném režimu, takže já asi neporadím.

bodka7 -- Leni, tak tfuj tfuj, tomu TVému broučkovi se u Tebe nějak moc líbí, ale když člověk vidí to vlezlé počasí, ani se mu nediví 🙂 Kdy máte druhý termín?? Nebo toto už byl druhý termín, toho 10.11.?

A s tím žárlením to máme taky, a to máme dvě stejně "staré" holčičky. Prvorozená Anička chce holt vše jen pro sebe, včetně třeba maminky a tatínka. To je asi u dětí normální.

Tak hezký týden a ať v něm výjde vše dle vašich představ! Hlavně stěhování...pauli.

mausi
17. nov 2008

Ahoj holky,

tak ja dnes zas u zubare, mam venku stehy..... 😝

Renco, co se tyce dovozu zbozi, tak taky nevim. Ja si vozim vzdycky jen par darku pro sebe a rodinku, jinak ve velkem nic a pokud vim, v takovem pripade snad nejsou omezeni zadny ? V letadle se vzdycky vyplnuje celni prohlaseni a jeste nikdy se mi nestalo, ze bych vezla neco, co se musi clit. Zkusim se pak podivat na netu, kde by se daly najit ty smernice. Nejspis na strance ambasady USA ?

A kdepak jste dneska vsechny zalezly ? Pauli asi stehuje, Lenka snad uz rodi..... 😉

My mame zitra dalsi ockovani, pri te prilezitosti chci Rebeccu zvazit. Drobinka mala, snad uz neco zas pribrala.

Hanko, to me nikdy nenapadlo, ze i u stejne starych sourozencu je zarlivost, ale vlastne je to uplne logicky. I kdyz si na sebe vlastne nemuseji zvykat. Jak to resis? Snazis se travit s kazdou holcickou trochu casu individualne nebo spis zapojujes do vseho obe soucasne ? Pomahas Zuzance se vic prosadit ? Neznam osobne nikoho, kdo ma dvojcatka v tomhle veku, moc by me zajimalo, jak to vlastne vsechno stihas dvojmo s detma, co jsou od sebe tak povahove odlisny. 😉

zuzanasaw
18. nov 2008

@bodka,
ty snad chces preskocit mimino a mat doma rovno uz dvoch pubertakov 😀 😀 😀

My sme mali vesely vikend - Niki 39°C horucky, po tyzdni ako-tak presli sopliky, ale zato ho prehana ☹ A tak sme nabehli v pondelok k doktorovi. Vsetko je vraj ok a potvrdil len nase dohady, ze su to snad zubky. Dasienka uz ma ale podla mna oliate uz dost dlho, tak uz by nejaky ten zubok mohol naozaj prekuknut.

No a pri tej prilezitosti sme ho aj zvazili - mame doma 7,5kg kaprika 😉

@vendi, ako ta vasa modelka???

mausi
18. nov 2008

Ahoj holky !

Tak my mame za sebou dve injekce a VUBEC jsme neplakaly. Rebecca je holt udatna po mne ! 😀 😀

S pribiranim tedy nejsme takovi rychlici jako vas kaprik, Zuzi 😉 . Predstav si, ze Rebecca ma o 2 kg min nez Niki ! Asi 5,5 kg. Ptala jsem se dr. co si o tom mysli a on, ze je to uplne v poradku, je proste drobnejsi. Nicmene tenhle tyden zaciname s kasi.
Jinak Rebecca se otaci z briska na zada a u dr. se ji uz malem povedlo ze zad na brisko, ale nakonec se prekulila zpatky. 🙂 Uz se umi pekne ozyvat, kdyz ma pocit, ze si ji nevsimame, nejradsi kouka, co se kde deje a sleduje, strasne se chechta a mazli.... no je to ted pekny obdobi, kdyz uz vsechno kolem sebe vnima a reaguje.
Jinak u nas zatim zadny zoubek. Chudinka Niki, tak at uz je ten zub brzo venku !

Dneska jsem pri zametani podlahy dostala dokonce pochvalu od Valentinka. Povida mi, ze pry jsem super pomocnik. 😀 Tak takova pochvala me samozrejme tesi. 😀

mausi
18. nov 2008

Holky, ja mam napad. Kdyby se nam podarilo prodat tu nasi cervenou kuchyn, necham si do novyho bytecku udelat ZLUTOU !!!!! Asi takovou barvu, jako jsou tady ty smailiky. 😉 To by byla paradicka. 😉

geminis
18. nov 2008

Hezké úterní pozdní odpoledne!

Tak my dnes ráno absolvovali druhou dávku Prevenaru. Taky nás sestřička od mudry "potěšila" s tím, že nám naše AOK karta vlastně propadla. Tak manžel jel vyřizovat co s tím...snad něco vyřídí. A my snad ustojíme to očkování bez ztráty kytičky. Dnes a zítra na noc dám nurofen, jako prevenci..dělala jsem to tak i u hexa vakcín, na doporučení mudry. Venku je škaredě, občas prší, tak je ani nevezmu ven.

rpinguin --
s tou peněženkou a doklady je mi to moc líto. Člověk by taky čekal, e to bude spíš u nás, než zde. Tady nemají cigoše!

zuzanasaw --
doufám, že už je brouček bez teplot i hnaček. Zoubky holt umí potrápit. Držím pěstičky.

mausi --
já bych to taky nečekala, a ani jsem nad tou žárlivostí nepřemýšlela, dokud jsem to nezažila a nezažívám doma.

Co se toho zapojování týče, snažím se zapojovat obě, když jsem s nima sama. Zajímavé je i to, že Zuzanka, která je od Aničky tolik utlačovaná a odstrkovaná chde být pořád s ní a když ji nevidí, už ji hledá. Takže je oddělit nelze, abych si sedla a byla jen s jednou.

Já nevím, možná jsme něco promeškaly, že jsou na sebe tak zvyklé...bylo to i v době, kdy jsme chodili se Zuzankou cvičit a někdy ji vzal manžel a já zůstala doma s Aničkou. I ta byla celá nesvá a schopná vystát u dveří důl. Ale na druhou stranu jsem moc ráda, že jsou spolu, hrají si, i když někdy s řevem a mjí se rády. Dělají si malá, třou se nosánky...

Individuálně se to nedaří ani když jsme doma s manželem oba, protože jak jsem psala, chtějí vše dělat spolu nebo aspoň po sobě!

Občas jsem zkoušela Zuzance "pomoci" prosadit se nebo uhájit hračku, když ji ji Anička rvala z ručenky, ale Zuzanka prostě nesnese pohled, a není sama, jen to má horší, protože je to její sestřička, na uřvanou Aničku a raději ji dobrovolně všechno dá. V takové chvíli mě mrzí jen to, že si s ničím vlastně nemůže pohrát, protože jen na to šáhne, už se po ní sápe Anička. Takže má snaha vychází v niveč. Ale ani ji nechci moc pomáhat, protože se musí naučit bojovat. Navíc nechci, aby ji třeba Anička začala "nemít ráda" proto, že ji maminka nadržuje. Zažila jsem něco podobného u sebe a bratra a "žilo" to mezi námi léta...i když já byla o 5 let mladší, takže jsem z toho "nadržování" neměla rozum, bratr ano.

Není to jednoduché, Anička sebou mlátí o zem, ale to se kupodivu nejvíc uklidní a Zuzanka mi to aspoň trochu kompenzuje, je to andílek. Ale už se taky umí ozvat nebo s něčím uteče za mnou a schová se u mě 🙂

mausi a ty hlášky valentínka, to je něco!!! Je to kuliferda, jak se u nás říká!

A určitě Ti nový účes sekne! Já mám taky nejraději vlasy nakrátko...ani s nima není práce, někdy nemám čas je učesat půl dne, když jsem s holkama 🙂

Přibírání a váhy dětí, to je pro mě neznámá. Naše mudra zde, tu ani nenapadne holky zvážit, ani před očkováním. Což naše mudra v Prostějově při každé návštěvě, včetně očkování, vždy vážila a měřila. Takže já se můžu jen dohadovat.

Doma máme na wc váhu, tak si na ni rády stoupají a tak tipuju, v té sekundě, co mám na to, abych se podívala n čísla, že budou mít plus mínus 12kg.

V sobotu jsme byli v H+M a tam měli na zrcadle takový metr pro děti a tak jsem je zkusila přiložit a tak Anička mi vyšla na 83cm a Zuzanka na 85cm. By oko! I u Deichmana měli takový metřík a tak by to odpovídalo. A konečně máme doma taky měřidlo na velikost labenek.

Chtěla jsem se zeptat, ještě ohledně bot. Tady jsme zatím kupovali jen jeden pár a to elephanten, ale v sobotu manžel odzkoušel Aničce jedny zimní botečky, nadchl se pro ně a že je koupíme a já až doma zjistila, že to nejsou elephanten, ale s medvídkem -- BAREN SCHUHE (s přehlasovaným a). Ani mě to nenapadlo se podívat, co to je, protože manžel ví, že elephantem jsou s atesty. Tak by mě zajímalo, jestli je znáte, tuto značku, a co jsou zač.

Tak teď už se nám rozpršelo pěkně! Ale holčičky chrupou...

Mějte se moc hezky a snad už bodka má mimi!!! Těším se na zprávičky od vás!

geminis
19. nov 2008

Krásné středeční ráno!

Kdepak jste holky???

My jsme ťuk ťuk noc ustály, daly jsme nurofen a holky to vždy berou velmi zodpovědně a úplně se na ten sirup v postýlce třesou. Baštily by ho asi pořád...

Tak na Moravě podle zpráv i odsud už mají poprašek snížku a v Liberci včera dokonce i chumelilo.

U nás svítí sluníčko, ale je mokro a určitě i sychravo.

Musím odebrat vzorek bobka Aničce a dovést ho dr. k rozboru. Pořád má s přestávkama rudou babulku, mastičky vždy pomůžou jen na čas, tak ji konečně napadlo udělat to vyšetření. Prý kdyby tam byla nějaká "candida", tak se naordinuje jakýsi roztok na pití na pročištění, tak jsem zvědavá. Hlavně to chci stihnout brzy, protože od pátku týden neordinuje.

Takže snad dopoledne ještě vyrazíme ven kolem ní.

Kartičky pojišťovny AOK už se řeší. Manžel musel zase napsat žádost do ČR o vydání formuláře A106, bez toho tady nic nevydají. Aspoň že tak, protože ten první formulář jsme z nich dolovali přes rok!!! Tak už jsem se bála, že to nestihnem.

Dnes je babinec, tzv. coffee morning, i s dětma, ale nevyrazím. Už kvůli očkování, co kdyby tam někdo měl soplící nebo nachlazené dítko, za to mi to nestojí. To kafe a kuchen plus tombola! 🙂

No, ať si tady nepíšu sama, poběžím a těším se na zprávičky od vás, hlavně co bodka, zda už má mimi nebo bude opravdu jako slonice, conosí miminko pod srdíčkem snad 20 měsíců...?

Mějte se krásně!

geminis
19. nov 2008

Tak jen na skok, protože si zde stejně píšu sama se sebou.

Vzorek bobka jsme stihli odnést ještě dopoledne, tak tak, odpoledne už neordinuje.

Na výsledek se máme zeptat až 5.12.!! Celá věčnost :(

Tak já zase pádím...

zuzanasaw
19. nov 2008

Hanko, nie si tu sama, ja pravidelne nakuknem v ocakavani, ci to ma Lenka uz za sebou a tu nic 😒
Snad to u vas s tymi bobkami bude v poriadku, aj ked do 5.12. je to fakt vecnost. Ja som nosila Emkinu stolicu este na Sk kvoli hlistickam, ale to bolo prakticky hned pod mikroskopom a islo sa domov... Tak nech vam to rychlo uleti a ste spokojne...

U nas teploty u Nikiho tuk-tuk presli, ale pravidelne dostava gelik na dasienka, co ho ukludni. Ja len dufam, ze v tom nie je nejaky oblbovak, pretoze po nom Niki takmer ihned zalomi... Ale zato sme sa vratili k novorodeneckym manierom. Kym mu uz stacilo kakat tak raz az 2x za tyzden, teraz je to v kazdej plienke 😉 No holt, snad naozaj zuby, tam sa teplotuje, sopli, hnackuje a vsetko dokopy. Chudacik ten detsky organizmus... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre