Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
4. dec 2008

vendulacky 6 tyzdnom pred terminov sa chodi na MD

geminis
4. dec 2008

Dobré ráno všem,

vidím, že některé jste pěkná ranní ptáčátka. To já mívám tak do osmi ještě půlnoc...

K tomu čištění zoubků. Taky čistíme od prvních zoubků, večer, a časo se zakusováním, ale vždy to nějak dopadne 🙂)

U zubaře už jsme byly 2x. Podle zdravotních knížek, co mají holky, se má na první prohlídku v roce, pak v roce a půl, ve dvou...

Ona ta první prohlídka není nic moc, zubařka je ráda, že dětičky otevřou pusinku a zoubky vůbec spočítá. U druhé kontroly jsme tedy "zaperlily", protože Anička těsně před vstupem vyhrbala v mém baťůžku kousek oplatky s čokoládíčkou a tak ochutnala a dr. pak musela tu čokoládku stírat ze zoubků...faux paux!

Zubaře mají holky u nás doma a do republiky jedeme asi až v březnu, takže ta dvouletá bude trochu se zpožděním, ale ono se to tak nebere na týden přesně.

Naše zubařka a i dětská zde doporučují od dvou let začít používat i trochu zubní pasty (podle dětské je pro děti dobrá elmex kinder) a čistit 2x denně, tak se mám na co těšit.

Tak já letím, holky už mají v sobě mlíčko a Anička mi při ječení určitě vyhazuje zbytek skříňky.

Mějte se pěkně!

vendulacky
4. dec 2008

Holky, díky moc!! 😉

Koukám, že jste tu všechny zasloužené maminy, já mám ještě co dohánět🙂

Mějte se 😎

fabienamata
4. dec 2008

Oli ak chces aby sa ti zvysila laktacia,tak vela pi tekutin a jedz vela polievok.Ja som jedla dokola sice vajcovu a masovu.Ale ide o to aby si mala dost tekutin.
No Ingrid pobavila si ma s tym pivom a vinom. To som nevedela, mohla som si namiesto caju popijat vino,no to zameskala 😀 😀 😀 Samozrejme srandujem.
Ked sa mi narodil syn,tak som bola sama ,ziadna pomoc - vsetko som odmietala.A varit som vedela len caj.... a na tom som prevazne frcala a kojila som do 8 mesiacov.A postupne sa ucila varit, obcas islo vsetko do wc ak sa nepodarilo....Tak len tolko ze tie tekutiny su fakt velmi doleziteee.
Zubky umyvame ale je to skor hra , kazdodenny ritual a cesanie vlaskov to musime ,inak by sme mali doma strasiacika 😀
Jaj a s tym medom.Tak do cajiku Sophi dam ,lebo ho mam aj ja rada.Ale bylinkove cajiky ja zboznujem a tak to ponukam aj celej rodine, a ked nechcu ,hned im spravim kazen ake su zdrave a co vsetko podporuju, niekedy som aj nasilnaaaaaaaaaaa. Hlavne ked je family chora a laduje sa namiesto mojho caju mineralkou brrrrrrrrrrrrr
Zuzi nebudeme ukamenovane dufam,ze????????????
Vendulacky nie si tu sama tehulka 😉 😉
Tak Sophi uz ramuje a to mam skrinky zatvorene, to je bordeeeeeeeeel.Idem .Vcera rozbila krasny crepnik,no tak mi treba ,mala som ho dat inde.Nevadi kupim umely.
Pa
Dani stastnu cestu, ak by som sa neozvala.Uzite si to ! 🙂

oli1104
4. dec 2008

Ahoj holky,

dekujeme za pochvalu dortu 🙂

Dani, mas IP.

jdeme ted obedvat, mame rybu a br. kasi.

oli1104
4. dec 2008

A taky dik za ty prostredky na milchbildung. Ja piju kojici caj, tak to asi staci. Taky jsem si rikala nejaka homeopatika, ale nevim jaka a ono se to zacina nejak stabilizovat, i kdyz prdola ma fakt furt hlad 🙂

hanulee
4. dec 2008

Ingrid, ja mam satek pujcejny od Anicky (Tlapicka), dovezla mi jej teprve pred vcerejsky, takze zatim s nim moc zkusenosti nemam. Nosila jsem jen 2x, ale jeste jsem se s nim nedostala ven, protoze tam porad leje a leje a neda se vylezt ☹ Snad to brzy vyzkousime. Byla bych moc rada, kdyby se tam malemu zalibilo, moc by mi to vsechno ulehcilo, tak uvidime.

Holky, mela bych jednu otazku ohledne kojeni. Jak je to s tim, kdyz bych malemu chtela dat moje odstrikane mleko z flasky? Kolik toho muze najednou vypit? Jak dlouho vydrzi odstrikane mleko v lednicce? Jeste jsem to nezkousela, ale chtela bych, jen z toho mam trochu strach, aby pak chtel maly sat ode mne. Mam flasku od Aventu s dudlikem pro 2.mesicni dite. Kdybyste mela nektera cas, pisnete prosim do IP. Diky moc!!

geminis
4. dec 2008

Ahoj holky,

tak u nás leje a do toho sněží, takže paráda. Anička pobíhá po pokoji, už ji ani nedávám do postýlky, nemá to cenu. Zuzanka jí ze své postýlky fandí. Odpolední idylka.

Chtěla jsem jít na trh, ale nevím nevím, možná sama, až se vrátí manžel z práce, ale dnes je mikulášský, viděla jsem dopo přípravy, tak jsem se těšila, jak půjdeme s holkama. Bože to je věta...omlouvám se.

Manžel mě dnes ráno budil před ochodem do práce, zda mám peníze na ten trh. Tak já že ne, on že mi nechá za sklem. No a peníze tam nejsou, ale vzbudit mě, to jo, zbytečně! 😠

zuzi a fabienamata --
žádné ukamenování!! Co já bych za to dala, kdyby holky mohly med bez problémů....ale třeba to chce ještě čas nebo až budeme bez plín, pak ta moč nebude tolik agresivní.
Já sama mám med v čaji moc ráda!

A fabien, když to tak čtu, je lepší si to s Tebou nerozházet, abych nedostala taky přednášku 😀

Jéé, příští pterý 9.12. pojedu s našim babince na vánoční trh do Kolína, na celý den. Jupíííí. Manžel si vezme v práci volno a pohlídá holky. Tak která jste z Kolína???

A co Mikuláš??? Co dětičkám, těm větším, kupujete?? Tady je to samý čokoládový Mikuláš...jenže nechci je od mala zvykat na čokošku, aby nedopadly jako jejich maminka. Ovoce, to je samozřejmý, ale máte ještě nějaký tip?? Ony z toho stejně asi rozum mít ještě nebudou, ale kdo ví...

A chystáte se na nějakou besídku nebo zvete Mikuláše s čertem a andělem domů?? My máme jít v pátek na slezinu naší komunity a hostitelé se rozhodli, bože, že se převlečou za Mikuláše, čerta a anděla. Jenže já mám strach, že se holky vyděsí a budou pak mít nějaký blok. Jsou ještě malé. Moje kamarádka má 3letá dvojčata kluky a nejde ani na Mikuláše do jejich mateřského centra. Co si o tom myslíte??? Aby si o mě nemysleli svoje, až jim řeknu, že se té atrakce nezúčastníme.

Jo a včera jsem četla jednu super hlášku. Děti šly kolem cukrárny, kde měli vystaveného čokoládového Mikuláše a čerta a jedno dítě povídá - "jé, koukej, čuráš!

Tak ať máte lepší počasí než já tady!

zuzanasaw
4. dec 2008

Ad med- este sa vratim - ak budete mat niektora problemy s bolavymi bradavkami- vrelo odporucam! Za tri dni bolo po vsetkom a takmer uplne vsetko zhojene a to uz fakt vyzeralo povazlivo. Muz sa ma dokonca pytal, ci z toho nemozem dostat nejaku rakovinu 😕

@gem,
u nas na Mikiho pofrcia cokoladky, pretoze ich aj tak pojedame vsetci zaradom (samozrejme okrem Nikiho 😵 ) ZAzila som ale aj takeho Mikiho, ked babka dostala zakaz kupit vnucke sladkosti a tak kupila prakticku kozusinu, nech sa ma mala kde vyvalovat 😉

@iii,
ze "stara kosicka skola". Aj teba tak ucili? 😀

@ad zubar - Emke sa este ako malej urobili na prednych jednotkach take hnede fliaciky. Ukazala som to svojmu zubarovi a ten nam odporucil, nech si najdem nejaku detsku zubarku. Odvtedy chodievame pravidelne takmer kazde tri mesiace (ono to aj tak tak vychadza s nasimi castymi cestami na SK 😉 ) na fluoridaciu, co je potieranie zubkov akymsi sajrajtom. Na zac Emka nechcela ani pusu otvorit, potom to uz bolo v pohode, ale ked sa jej teraz na jar urobil kazik a chceli sme ho v lete opravit, to sme tam museli naklusat tusim 4x, kym vobec vpustila vrtacku do pusy. Pekne ale vydrzala, dala si povrtat, urobit keramicku plombu, spolu pocitali, kym 4x pipne lampa... 🙂 Zubky ale umyvame tak na striedacku - niekedy uplne uzasne spoluúracuje a vyhaname baciliky a niekedy je to len boj. Asi ako u Vendy, len nie tak dokonalo 😀 Ale:
Rada detskeho zubara - najprv si cisti zuby dieta same (ako vie) a potom rodit "len" docistuje. Podstatny je navyk!
Inak ta Elmex Kinder sa aj nam velmi pozdava.

zuzanasaw
4. dec 2008

@iii, inak ma velmi pobavilo to vase skladanie skriniek, len som to zabudla spomenut 😀 😀 😀

mausi
4. dec 2008

Zuzko saw, teda s tim medem na dudlik, to je odvaz !!!! A proc to vlastne delas ? Aby byl Nicki klidnejsi ? Ja uz jsem o tom driv slysela, ale vetsinou je takova vec pak spojena s problemy se zoubky, muzou mit cernou barvu, kdyz pak diteti vyrostou.
Ted jsem si precetla jeste tvuj posledni prispevek, Zuzko, a ted nevim, jestli jsem to dobre pochopila..... co presne doporucujes na ty bolavy prsa ? Med ?
Ja nevim, jestli na tom zalezi, jestli je ten med od dedy ze zahrady nebo z kramu. Myslim, ze detem se nedoporucuje proto, ze je to proste hruby prirodni produkt. Ale samozrejme je ten od dedy lepsi v tom, ze do nej neni pridavany cukr.
Zuzko, s tim zubarem: ja jsem tedy zvedava, jak to probehne u nas. Urcite zalezi na samotnym zubari a my mame nastesti fajn chlapa. Valentin chodi vetsinou na moje terminy se mnou, takze uz se taky znaji. A zubni pastu mame NENEDENT. Taky jsme spokojeni. ELMEX uz jsme vyzkouseli taky..... taky v pohode. 😉

Ingrid, Valentin zrzavy vlasky nema, spis svetle hnedy. 😉

Diky moc za info o kafi. Tak ja myslela, ze se do capuccina dava normalni kava a ono taky espresso ! Tak to je pak asi fuk, co se pije, jestli au lait, capuco nebo machiato..... presso je ve vsem.

Holky, my mame vzruso.... po meste nam dneska litaji sileny Bärbele ! Dneska ma svatek Barbara a tenhle zvyk se dodrzuje vzdycky 4.12. vecer. Takova zenska obdoba Klausentreiben. Holky prevleceny za carodejnice behaj venku, zvoni kravsyma zvoncema, delaji rambajs a zmydli kazdyho, kdo se jim dostane pod ruku. Jak jsem ty zvonce slysela, hned jsem letela dolu zkontrolovat, jestli mame zavreny dvere. 😀

Hanko geminis, ja bych na tu besidku asi sla. My mame zitra ve skolicce, V. je sice uz vetsi nez tvoje holky, ale tesi se moc !

Chystate nekdo neco na Fasching ?????

oli1104
4. dec 2008

Hezky vecer !!!

Holky, ja jsem od 21hodin sama, v klidu, v pohode. Oba prdolkove mi usnuli, manzel je na sluzebce ve Svedsku 🙂

Zubni pastu pouzivame Elmex, ja teda doufam, ze budou mit deti zuby po mne. Ja mam 3plomby, a z toho jedna byla udelana omylem, dr. se spletla a vyvrtala vedlejsi zub 🙂 Jeste mi to rekla 🙂 Ve skole 🙂
Ted mam sveho vlastnika ( jeho maminka a moje mamka byly sestrenice-o celou jednu generaci, on dr.; je skoro stejne stary jako moje mamka ). A to je senzace.
M. cisti vecer zuby tatinek. Rano si je cisti sam, my docistujeme.
Uz se prestal branit 🙂

V tehotenstvi kpiju misto kavy to Caro, ale jak jsem psala, ja nesjem zadny kafar, spis si potrpim na caje.

Zuzko, kamenovat te nebudu 🙂, ale med na dudlik, wow, to mne teda prijde jako sila 🙂
Myslim, ze je uplne jedno, ze znas puvod, v tom medu ty myslim botulotoxiny muzou byt i tam, to deda neni schopny ovlivnit. Spis bych rekla, ze ten "pancovany" bude mozna min skodlivy, mozna ho i nejak "prevari" ( v tomhle ohledu ).
Ale jinak to beru jako silenost prave pro ty zuby, kdyz pominu nebezpeci tech toxinu
.......toto jsem nasla na netu.........
urcite toho bude vis.
V jakém věku mohou děti začít jíst med?

Nedávejte med dětem mladším než jeden rok. Med může obsahovat bakterie Clostridium botulinum, které způsobují otravu nazývanou botulizmus. Botulizmus útočí na nervový systém a může způsobit závažné onemocnění, někdy i smrt.

Jinak bolavy prsa mam ted taky. I kdyz to trochu ustupuje. Mazu ten krem Elanee, trochu to pomaha. Od hebamme jsem dostala takove komprese MULTI MAM KOMPRESSEN ( fur die naturliche Pflege und Behandlung wunder und gereizten Brustwarzen ). Ty jsou super, ale dostala jsem jen 2 a v lekarne ( ptala jsem se ve 2 ) je nikde nemaji.
JInak mam pocit, ze ten "nedostatek" nebo mene mleka bylo zpusobeno nejakou hormonalni zmenou, mozna se telo chysta na ovulaci nebo neco takoveho. Uz se mi prsa zase nalivaji, dokonce po urcite dobe zase "tecou". To v tom obdobi asi 4dni nebylo. Nechapu.

Tak, pujdu taky spat. Dobrou !!!

geminis
4. dec 2008

Co je fasching???

Jsem grogy, vařila jsem zítřejší obídek a něco na zamražení...

V podvečer jsem na kole ještě jela na trh a naštěstí jsem žádné čarodějnice nepotkala! Uf, ani bych nevěděla, která bije!

Ha ha, tak já myslela, že v capuccinu není kafe vůbec!

Zítra jedeme na probe fahrt nového Volvíčka. Něco pro tatínka, tak se musím psychicky připravit, páč mi ho chce koupit a tak chce, abych si i zařídila! Auto za 1,5 mega!!! Mě klepne, už jsem avízovala, že řídit asi ne! Tak mi držte pěsti.

Dobrou noc!

oli1104
4. dec 2008

....jeeee ne v tehotenstvi, myslela jsem ted, jako ve stillzeit 🙂

iii
5. dec 2008

vendul, allgäuske zvyky su velmi zaujimave!

zuzi heh, ja som z kosic zdrhla este predtym, ako sa moje navyky a postoje stihli zmrvit..... 😀
ale vazne - ten med, jednak clostridie (ich toxin velmi nebezpecny pre babetka), jednak alergie, a jednak cukor. zda sa mi to byt zbytocne riziko. a je to jedno, ci je domaci alebo kupovany.
ja mam tento problem vyrieseny, med elenke nedavam, lebo nema rada sladke 🙂

aha, drobec je hore......pekny den vsetkym zatial, este tu budem oxidovat dnes

dania
5. dec 2008

Achjo,
my snad dneska nikam nevyjedeme. Ja balim, Timmy rozbaluje. Dala jsem si caj na uklidnenou 😀

fabienamata
5. dec 2008

Dnes sme boli na U6 aj na ockovani.Ockovanie prebehlo- jedna sestricka fukala bublifuk a zatial sup injekcia.Sophi ani nepipla,zaujimavejsie boli bublinky vsade okolo.!!!
Dr. mi presne to iste hovorila ako pise Oli .Tak uz med nedam aj ked mame rok. Zarazila ma vsak tym,ze uz zbytocne kojim ,ze to uz nema vyznam.
a ze moze papat vsetko s nami.Strukoviny jednoducho ,co jeme aj my.Ani vodu tu od humany uz nemusim davat.
No a normalne mlieko, aj na varenie a aj na pitie.
Zaujimave,ze sa to tu tak striktne neberie s tym mliekom.....Som prekvapena.
Utekam, mala demolatorka uz demoluje.......pekny podvecer vsetkym.

fabienamata
5. dec 2008

Dani trpezlivost ruze prinasa.Timmy asi nechce ist ,dones ho k nam 😀

paula
6. dec 2008

ahoj holky, rychle napisu, nez me Laurinka vyhodi. Je ted totalni zavislak na krteckovi a jak vidi pc, tak se hned chce divat. 😉 Je to nase vina, protoze kdyz jsme chteli udelat neco v byte, aby se nam tu nepletla, tak jsme ji k tomu posazovali.

Slavite Mikulase? A jak? Ja jsem na to letos uplne zapomela, ale L. mela za dvermi balicek od sousedu. Podle me (krkavci matky) ji to uuuplne staci. Nechci, aby si moc zvykala na sladkosti.

Co se tyce medu, na Blizkem vychode je zvyk dat novorozenemu diteti trosku medu na jazyk, aby melo jako prvni v zivote neco sladkeho. Jeste pred materskym mlekem. A miminkum se med normalne dava (o zadne bakterii neslyseli a kdyby, tak to stejne budou delat dal, je to tradice). Pry na to jeste zadne neumrelo. Ale taky tam neznaji alergie jako my. Jen by me zajimalo, jak casto se ta bakterie objevi, jak velka je pravdepodobnost nakazy. Urcite uplne miziva, jen u nas ve "vyspelem svete" se spousty veci dost bojime. 🙂 ja taky, med jsem do roku nedavala a od roku ho L. nechtela. 😉 🙂 To jen nazor z jineho sveta.

No a jeste poprosim o radu. Laurinka je nachlazena, uz asi podesate od podzimu a porad se me vyslika. Myslim, ze ma zvysenou teplotu,tak je ji asi teplo, ale mame v byte dlazdice a laminat a ma uplne studeny nohy a ja ji navlikam tlusty ponozky a ona je porad vyslika. Backorky ignoruje uplne. 😒 Tak jsem ji nedavno v E.fam. nechala vybrat samotnou ponozky, takove ty s tlustou podrazkou, at je nosi, ale za 2 dny ji to stejne omrzelo. 🙄 Tak nevim, alternativni knihy tvrdi, ze dite vi co dela a vi kdy je mu zima, ale moje materske city ji nechteji tak nechat behat. Nakonec je nachlazena proto, ze kdyz jsme sli naposledy ven, tak ani za nic nechtela puncochace a ja ji je nedala a pak ji byla zima a zacalo ji tect z nosu. 🙄
Nevite nejake podpurne, preventivni veci, jak temto nachlazenim zabranit? Ja to chytnu vzdycky od ni a uz je to teda fakt narocne.... dokud jsem kojila, tak jsme nevedeli, co je to nemoc. Znate tu poucku, ze v kazdem mesici, v jehoz nazvu je "r" september-april maji deti jist umele vitaminy? Delala to tak matka v moji au-pair rodine na doporuceni detskeho lekare. Me to ale prislo blbe, davat detem kazdy den tabletky...

paula
6. dec 2008

tak L. se zabavila dokonce hrackama, tak vam jeste neco napisu.
Super vec je, obcas nejakou hracku schovat. Neverila jsem tomu, ale je to tak. Vytahovala jsem L. hracky po prestehovani postupne (jeji pokojik je jeste skladiste, ale v obyvaku ma hraci koutek) a opravdu si s kazdou moc vyhrala. Az ji omrzela, vytahla jsem dalsi. Ted uz jsem zase schovala neco s cim si dele nehrala a tesim se, jak se bude radovat, az to zase vytahnu. 😉

geminis
7. dec 2008

Ahoj holky, tak už je víkend za námi a tak ani nevím, v tuto pozdní hodinu, jak začít---hezký večer to není, ráno ještě taky ne, takže jen ahoj!

Nějak to tu vázne!

U nás víkend pohoda...pátek nic moc, dopo ta zkušební jízda, odpo manžel jel nakoupit, na mikuláše jsme nakonec nešli (holky spaly do 19hod!!!), udělali jsme si ho doma sami (protože pršelo, dostaly holky drobnůstky do gumáčků za okno, ale uvnitř, v kuchyni), sobota dopo doma, odpoledne dva vánoční trhy, dnes ťapa ťapa a vánoční trh u nás.

Na jednom z těch sobotních trhů byl i Mikuláš, který prošel po ulici a pozdravil nás a Anička dostala hysterický záchvat! Tak jsem nakonec i ráda, že jsme nikam nešli v ten pátek.

paula --
naše holky objevily krásu televize a je jim jedno co tam je, jsou před ní nalepený a hypnotizovaný. Tak jsem říkala, že jim to asi vypnu. Ze zásuvky, protože na zapínání tv v pohodě dosáhnou.
Na krtečka koukaly myslím v pátek nebo v sobotu a je sranda, když hlásí, co tam vidí, z toho co znají a umí "pojmenovat".

S tím schováním hraček a pak opětovným vyndáním zkušenost nemám, i když jsem to četla, že je to tak, jak píšeš. Já jsem asi hodně líná jim něco schovat. Tak mají furt své hračky kolem sebe a vždy si něco najdou, co je zabaví. Nedej bože, když to máme ale jen jednou! To je boj a vztekání...

Tu poučku o těch měsících s r neznám a zní velmi zajímavě!! Možná má něco do sebe. Ale zajímavé je, že u nás v ČR člověk koupí vitamíny pro mrňata a tdy v Německu je zákaz dávat dětem vitamínové přípravky do 3 let. Já jsem se ptala v lékárně po jedné prodělané viróze, že bych holkám pomohla dobít vitamínky, ale dala mi jen jakési kapky a to se mi nezdálo, tak jsou pořád v ledničce. U nás je to Multisanostol, pro větší děti pak ti marťánci či co. Někdo radí i actimel...

S nachlazením moc neporadím, já holky balím jak pumpy, až mám strach, zda je nezchoulostňuju až moc, a zatím neprotestují. Jen Anička si občas sundává sandálky na doma.

Paula a zkoušela jsi normální strumphose??? Naše holky mají punčocháčky a na tom třeba i tepláčky nebo teplé samotné. Zvlášť Zuzanka si vždy sundala ponožky, ale jen v postýlce, před spaním--celá tatínek, ten běhá bez fusek furt. Ale punčocháčky si nesundá... 🙂 To je tak jediné, co mě napadá. Za pokus nic nedáš.

Tak já zase poběžím...krásný týden všem! A doufám, že jste si nezapomněly včera zapálit druhou svíčku na adventním věnci!

fabienamata
8. dec 2008

Paula ohladom toho ,ze dieta vie ako sa citi a preto sa nechce obliect,ja by som sa na to nespoliehala, bez pancuch ani nahodou von.
Myslim ,ze to predchadza nachladeniu teda pokial to mala nechyti od niekoho.
Sophi tiez nechce ponozky,preto nosi doma puncochy a von zateplene nohavice a ponozky.
V noci body ,overal a schlafsack.

fabienamata
8. dec 2008

Ozaj je tu zvlastne ue v lekarni je vsetko ohladom mrnat, na predpis.Chcela som Rhinopromt,velmi dobre na sopliky ,Bez sance vsetko na predpis. Dokonca aj bylinkove sirupy, ja som ich uspesne davala synovi ,vzdy sa dostal z choroby pomocou takych mojich metod sirupcekovych a bylinkovych. Dr. mu dala vzdy zakazdym ATB, a ja som mu ich nedala ,mala som ich plny suflik 😀
Neviem ako je to tu z podavanim ATB.Na slov.to bolo pravidlo, myslim si ze tam sa dost veci prehana a neda sa sanca organizmu aby sa s chorobou popasoval sam....

fabienamata
8. dec 2008

Hani samozrejme som vcera zapalila druhu adventnu sviecku. 😉A skoro aj z celym vencom.
Kupili sme v nanu -nana taky zapalovac na zapalovanie sviecok. Ale to je skor delomet! 😲 😲 ako zapalovac. 😀
Pekny den v tomto uprsanom pocasi. 😒

iii
8. dec 2008

caves, pozeram ze ste vsetky pilne vikendovali...... 😀

no my tiez, boli sme na vylete v dusseldorfe, skontrolovali sme narychlo paulu s laurou a ich nove byvanie, no a v nedelu sme tu mali party pre sedem malych batoliat - elenkiny kamosi z babymassage. poznaju sa prakticky od prveho mesiaca zivota a je to velmi zaujimave sledovat, aki su krpci rozdielni, ake maju odlisne temperamenty a ako sa postupne kazde dieta profiluje. fakt zaujimave!

lubi no mna zasa prekvapilo spanielsko, kde som prisla do lekarne, povedala ze by som potrebovala antibiotikum - v zalohe som mala nemecky arztausweis, ze ho vytiahnem keby bola potreba - no ale nebolo treba, lebo mi dali antibiotikum len tak! to bol pre mna dost velky sok. dokonca este lekarnicka sama zacala, ze na mocove infekcie mame taky a taky liek, co z toho chcete......no jo

pauli s tym medom by som to zasa az tak nerelativizovala, jasne ze sa vo vacsine pripadov dieta nicim nenakazi, ale pocas staze z infekcie lezalo na oddeleni babetko, co zjedlo pravdepodobne kontaminovany med a bolo na tom dost zle....neviem ci sa z toho nakoniec dostalo. takze ak je nejake hoci aj male riziko, je podla mna lepsie sa mu nevystavovat, hlavne ak ide o taku prkotinu, ako med v prvom roku zivota. su ine veci, ktore neovplyvnis (pady, nehody....), ale toto sa ovplyvnit da
jo, a tema zobliekanie...elen si vyzlecie aj tie strumpfhose, potom rozopne plienku, vycura sa do kuta kupelne a neda sa obliect. je to nudistka, asi zaziadam pre nu o FKK-Ausweis 😀
o lauru sa neboj, ja si myslim ze trosku chladu zasa nezaskodi, aspon sa otuzi trosku. ak by jej bola naozaj kosa, tak sa nevyzlecie

hani gem.......ja som naozaj velmi rada, ze televizor nemame 😉 takze nakoniec im davas nejake vitaminy?

no nic, ideme jest, spageti bolognese, mnam 😉

geminis
8. dec 2008

Ahoj holky,

tak máme asi nemocnou Aničku. Doufám, že je to jen nachlazení, i když nemá plný nos, nebo virózka.
Ráno by se ve mě krve nedořezal. Přišla jsem k nim do pokojíčku s mlíčkem a ona tam chudák klečela na kolínkách v postýlce, kvílela a volala mama. Nemohla se posadit, ani stát. Vyděsila jsem se k smrti! Mlíčko si dala, pak se mi zhroutila do klína a zavírala očenka a volala bebé (to když mají nějakou bolíístku). Naměřila jsem ji 38,1, tak dostala čípek. Dopoledne jakž takž, ale těsně před obědem začala zase polehávat, v židličce volala hají a dala si jen pár lžiček polívky. Měla 38,4, tak jsem ji dala sirup nurofen a teď spí. Zuzanka je po obědě v postýlce a je tam tichučko, i když nespí. Je to brouček trpělivý. Manžela mám na celý den na služebce až do večera. K doktorce nevím, zda jít, protože kromě té malátnosti a teploty nemá žádné jiné příznaky, ani nesoplí, takže by mi nic neřekla, akorát, že ji mám sledovat. Jen se utěšuju, že ji asi bolí celý človíček, kloubečky, jako nás, když je teplota nebo chřipka. Myslíte, že je to možné??

iii --
od manžel bys nafasovala velkou pochvalu před nastoupenou jednotkou. Obdivuje lidi, co nemají televizi, kdyby byl sám, asi by ji taky neměl. I když pokud už se na něco dívá, tak je to šílená blbost, umělecká ovšem. Jako včera nějaký film od Kronera. Viděla jsem jen prvních 5 a posledních 10 minut a měla jsem dost.

A elenka si opravdu sundá i ty strumphose?? Tak k takové dokonalosti jsme se ještě nepropracovaly 🙂

No nic, jdu si udělat kafe, bude to asi dlouhý den. Ven nemůžeme a to je tam jak na potvoru krásně, i sluníčko svítí.

hanulee
8. dec 2008

Ahoj holky, diky moc vsem za rady ohledne krmeni z flasky!! 😉 Jdu se pochvalit, ze nam to vcera klaplo!! 😵 😵 Tom zkousel maleho nakrmit a vzal si uplne bez problemu. Ode mne pak taky normalne chtel, tak jsem byla moc rada. 😵 Kez by to tak fungovalo i dal.

Hani, ctu tvuj posledni radek, ze mate krasne...tady je cely den hnusna mlha a zima, brrr... 😖

zuzanasaw
8. dec 2008

@hanko Gem,
myslim, ze to kludne moze byt nejaka viroza a naozaj ju boli "cely clovek". Ved to pozname podla seba - ak na nas nieco lezie a k tomu mame i teplotu, citime sa asi podobne. Ja by som pockala aspon do rana, ak nema dalsie priznaky...

U nas par novôt - vcera sa Dominik prvykrat pregulal z bruska na chrbatik a "za odmenu" mu vyskakali kiahnove vyrazky ☹ Objavila som prvu hned rano na hlavicke a potom dalsich zopar na telicku a teraz ich uz ma min. 20 kuskov. Akosi pribudaju. A to ich vraj mal mat len zopar... ☹
Emke nastastie ubudaju, chrasticky sa postupne odlupuju, ale koniec to este zdaleka nie je. Asponze moze do skolky, doma by sa asi unudila, uz jej chybaju deticky - mama nie je az taka zaujimava, tu ma doma stale 😒

kackabrcka
8. dec 2008

caute kocky je tu nejaka kocena co sa nedavno vydala v nemecku a menila si OP v SR na zaklade sobasneho listu nemeckeho?

kata

mausi
8. dec 2008

Cau holky ! Zdravim po vikendu !

Zuzko saw, tak Dominik ma prece jen ty nestovice ? No aspon to budete mit odbyty a nemusis to dal resit. Jen aby to probehlo vsechno v klidku ! Drzime palce !!! Gratulace k prectoceni na zadicka ! Jak to prcek provedl ? Nejdriv se vzeprel nahoru na rucicky a pak se jen prekulil ? 😉

Jinak u nas dneska den jak vystrizeny ze zurnalu: rano sice minus 10, ale obloha uplny azurko, snih se trpytil, slunce palilo, takze bez slunecnich bryli ani ranu. Koukala jsem, ze jsou udelany pekny trasy na bezky. Znam sportovni nadsenkyne, co tu behaji na bezkach i s kocarkem, ale to je nad moje sily. 😝

Hanko geminis, tak u nas probehly oslavy Mikulase velmi dobre: nejdriv byl Mikulas ve skolicce i s dvema Klausen (obdoba naseho certa), povidal si s detma, cetl jim z knizky, rozdaval darky, deti mu zpivaly..... No a pak se jeste kratce obejvil na namesti, Valentin vyfasoval za odvahu z pytle jablicko, sel si pro nej, i kdyz za Mikulasem stal dvoumetrovy Klaus s kravskym zvoncem. 😀 Vecer pak zacalo Klausentreiben, ale tentokrat tak snezilo, ze to chlapi dost brzy vzdali, aspon jsem jich tolik nevidela radit, vloni to bylo jiny rodeo. Ted jen parkrat probehli kolem, ale podivana to byla pekna. 🙂 Hodim do alba novy fotky.

Pauli, co se tyce detskych nemoci, ja jsem tedy spis pro otuzovani. Ja jsem V. nikdy moc nenavlikala, puncochace treba do nejakyho roku a pul vubec neznal a ani by je byval nechtel. Nikdy mi v te dobe nemarodil. Vyborne snasel treba i studenou vodu, chladny pocasi, spal vzdycky pri otevrenym okne. Ted, co chodi do skolky, se to trochu zmenilo. Taky tam kdeco chytne: ryma a pokaslavani jsou na dennim poradku, puncochace uz jsme zavedli taky, ale uvazuju, ze s tim zase prestanu a budu mu je davat opravdu jen kdyz jdeme ven na dllouho. Ve skolce je V. asi nejmin obleceny dite. Maji tam hrozny vedro, takze ho oblikam minimalne.
Ve srovnani s moji sousedkou jsem ale jeste bridilka, ty deti nemarodi vubec a ta si opravdu s nicim nedela hlavu. Jsou porad venku, at jsou zmachany nebo ne, at mrzne nebo ne, proste nic neni problem a jeji deti nevi, co je nemoc. 😉

Holciny, zkusim se jeste mrknout na ty fotky a vytvorit novy album, jinak vola psani vanocnich prani..... to je vzdycky projekt na tyden. 😉 Posilate ? Mne je to nejak milejsi nez posilani mailu, tedy aspon k vanocum. Tak zatim pa !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre