Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

maculik
23. jan 2011

@mooc
@evinkaaa
dakujem velmi! ta la li lu je ono, tu prvu slohu si spievaju pred spanim.
a ta druha, tu spievaju, ked maju upratat hracky a ist napr.von alebo jest a pod. Len to jej velmi nerozumiem, to len vcera zacala a este sa mi to nedostalo do usi 🙂) Ale mozno zajtra poprosim ucitelku o nazov, nech aspon viem, o com Adel spieva 🙂

tak este raz diky 🙂

marosko
24. jan 2011

Dakujem aj ja , mozno sa este aj nam zijdu. 🙂

neurologia
24. jan 2011

Ahojte babizne,

uz mi je trosku lepsie tak vam pisem....v sobotu rano som sa zobudila a citila sa nejak divne ale dala som si paralen zmobilizovala svoje sily a sli sme vybrat pekne ramiky na okuliare...pre nas oboch...zasli sme do apollo optik a som velmi spokojna a ten servis to som len kukala a citila sa aj trochu "neprijemne" (nie som na to naucena,ze okolo klienta tak skacu-staraju sa onho ) ze nas tak obskakuju ...atti si vybral -teda my sme mu vybrali 😀 fesacky ram a ja som si vybrala nieco modne "prudko" cerveny ramik 😉 joj uz aby boli hotove ale tak musime pockat tento tyzden potom sa hadam aj odfotime 😉 a vymakli sme celkom dobru akciu ramik do 100€ bol zadara a nad 100€ sa vam z ceny odratalo tolko percent kolko mate rokov-v tomto pripade sa clovek mohol tesit ze je "tak stary" 😀
ale ked sme prisli domov tak som sa obliekla do pyzama a len lezala a spala a objimala zachod.misu triasla ma zima ale horucku som nemala a do toho zacala teplotovat mala tak ta lezkala pri mne chvilku sa pohrala chvilku pospala mrncala...no sobota ako vysita....aj v noci teplotovala a v nedelu rano jej uz nic nebolo a bola ciperka ako vzdy ale ja som bola este stale vylahnuta aj dnes ma boli este hlava ale uz je to lepsie.....no akoze vobec neviem co mi bolo ale som rada ze ma to uz opusta .....lebo tak ma bolela hlava ze az.....

jaj a ten sneh ....no uzas zas napadol ale tak ked je zima tak aspon nech je biela

zuzka
to mate teda pekny plan a mate co robit tie 3 tyzdne ked to chcete stihnut...drzim palceky 😉

dludli
25. jan 2011

Ahoj, muzu na navstevu? Ceka nas momentalne stehovani do Nemecka na 2 - 3 roky, manzel odjizdi za tyden, my s holkama pak asi za 3 tydny tak jsem si rikala ze bych mohla nejak vyzjistit co nas ceka.
V kvetnu cekame treti mimco a ja resim predevsim jestli rodit v Nemecku nebp se vratit na porod do Cech. Nemate nahodou nektera zkusenost a srovnani s porodem v Nem a Cechach? I kdyz koukam posledni prispevku jsou SK, no ale to asi neni takovy rozdil.
Budem u Stuttgartu, neni nekdo nahodou z okoli?

Diky za reakce 🙂

mooc
25. jan 2011

@dludli Vitaj, ja sice som okolie stuttgartu Ale velice vzdialene, ale su tu aj dievcence/maminy, co su blizsie.. A Co Sa nemocky tyka, ak nemas jazykovy problem, tak ja by som sla na nejaky infoabend (organizuju porodnice 1-2 mesacne, vsetko povedia ako prebieha, ukazu priestory.. Ciastocne Sa predstavi Personal) ak pridete o 3 tyzdne, tak mas este cas obkukat porodnice v okoli..
Ja sice porovnavat porod velmi nemozem, lebo na sk som bola v nemocke len ked som vlani zacala krvacat à bol to otras, takze ja urcite budem rodit tu..

Bei, tak super, ze ste si vybrali v optike.. Inak ta choroba Co popisujes, to mal nas Nicky pred vianocami, presne jeden vecer + noc à potom bol ok.. A den na to to mal moj tato à o dva dni brasko à svagrinka.. Teda ak to u teba nie je nic ine 😉

U nas zase krasne snezi.. Vcera som bola u zubara, prevrtal mi cely zub az Po koren, kde mi to hnisalo a preto to bolelo.. Vo stvrtok mi bud zacementuje dieru alebo bude musiet zub von.. Tak drzte prst, Ale mam pocit, ze hnis uz odtiekol, lebo hrcka je prec a uz to Ani neboli..

schatzinkaschatzinko
25. jan 2011

ahojte baby! tak sa poslusne hlasim z mojej dovolenkovej rezidencie🙂) u nas nic vela noveho, akurat, ze sa mame uplne fajnovo🙂))A. sa stavia na nozky stale, prilozi k nejakej volnej nohe a vylezie na nu🙂)a potom nuti, ju chytit za rucky a pochodovat..🙂)
a vcera ju pofotila fotografka, ktra nas fotila na svadbe, foti andherne fotocky deti, a uz mam predbezne obrazky, tak neviem povyberat, ake su super🙂))

Zuzi, tak vela sil do prace! a nech vam ide vsetko ako po masle a pri prerabke nenadabite na ziadne nemile prekvapenia!!! Bei, jejda, tak, nech sa Ti cim skor polepsi!! ak to teda nebude ozaj az za 9mesiacov🙂) inak ta akcia s tymi okuliarmi ozaj super!! a ozaj, nenauctuju si to potom na sklach???

Renka, drzim palce so zubkom!! ja som si tiez teraz uzila zubarsky maraton, ale mam krasny holiwoodsky usmev🙂) stalo to za to.-)))

Dludli- ja si tiez myslim, ze pre Tvoju pohodu zavisi od toho, ci rozumies, aby si este nemala potom viac stresu, ze, co, kedy a tak po Tebe niekto chce..ja som rodila len v Nemecku a bola som spokojna, moja svagrinka na Sk, tiez bola spokojna..asi je dolezite, ako budes mat aj postarane o dalsie deticky a tak..ak Ta konkretne nieco zaujima, ako co prebiehalo a tak..kludne sa pytaj aj do Ip..ja som rodila v Regensburgu.

jejda, normalne, ked tu vidim ako pada sneh, myslim na Ingus ako sa na tej Korzike mavaju🙂)) tak papacko

oli1104
25. jan 2011

Ahojte,

Moni, diky moc za IP. Nakonec jsem k dr. nesla, dalo se to vydrzet a sice me noha jeste porad brni, takovy fakt tauheitsgefuhl, ale zada jsou celkem ok. Tak za dr. zajdu, ale jeste tomu necham chvilku cas, treba to prejde. Konzultovala jsem to s nasi detskou dr. ( maminka jednoho chlapecka ve skolce shodou okolnosti, ted je teda na rodicovske dovolene ), a rikala, ze samozrejme nevi, ale jevi se ji to jako jakesi drazdeni jakehosi korene toho nervu tou hnutou pateri, plotenkou se ji to nezdalo, ale nevi, a ze uvidim, jak se to bude chovat. Ze mam zkusit pomalicku cvicit na tu bederni pater, a mam pocit, ze to pomaha. No jak rikam, jeste uvidim...

Dludli, ja rodila obe deti tady v Nem. a spokojenost, jsem ale v Norimberku. U prvniho byla moje nemcina teda hodne slaba a i to se zvladlo. Rekla bych, ze je to tu mene striktni, co tak znam z vypraveni. Ale tezko rict.

Zuzi ( saw), co skola ?
To pujdou Emka do skoly stejne jako Misa, kdy je E. ? Misa je v prosinci. Ja z toho mam hruzu teda.....

tak zatim, jdu chystat obed, teda jen ohrat polevku 🙂

deina
25. jan 2011

Aj u nas snezi... vlastne teraz nie, ale vcera cely den snezilo, tak dnes ideme na prechadzku so sankami (ak sa mi podari namontovat na ne tu ohradku, nech nestratim nejake dieta), lebo to vcerajsie brodenie sa snehom s kocikom, no des. 😅 A este mi do toho vola mama, ze ci viem, co sa stalo... nuz, moj drahy mm vcera letel do Moskvy, parada, Domodedovo letisko, 5 minut potom, ako odtial odisiel, to tam buchlo, no stastie mal riadne, moje nervy. Ani pomysliet, co sa mohlo stat, nastastie, je vporiadku.

Ha, zajtra idem s krpcami do nejakeho materskeho centra,neviem, co sa tam bude diat, asi nieco s hudbou, no uvidim, co na to moj starsi nespolocnesky povie.

S porodom neviem, ja som rodila na Slovensku v Novych Zamkoch, nemozem sa stazovat, vyborne novorodenecke oddelenie maju pre nedonosene deticky. Kamoska rodila raz v NZ a raz tu a ze ani jeden porod nebol dobry, ale tu aspon nema ten pocit, ze cim skor prec z nemocnice.

neurologia
25. jan 2011

@schatzinkaschatzinko
vierka nemam pocit ze by si tu zlavu chceli potom dobehnut na sklach....akoze aj na SK som za okuliare tolko zaplatila +samozrejme este ramik.....takze tu ma vysli zatial lacnejsie... 😉
dufam ze potom nejake to foto aj zverejnis... 🙂 aby sme mohli poobdivovat...myslim ze bude co lebo svadobne foto mate pekne....

@dludli
ja som rodila iba tu v DE (geislingen) ale velmi spokojna som bola.....a ak mam pravdu povedat na sk by som rodit nechcela myslim ze ten pristup personalu je uplne iny.....uz len to ze na sk si pomaly aj stojan na infuzku musis doniest...a tu nic len oblecko pre seba a hyg.potreby......... manzo bol so mnou uplne po cely cas...no jednoducho spokojnost

neurologia
25. jan 2011

@mooc
prajem nech zub poslucha....striasa ma uz len pri citani....a ako malicke?-uz citis pohyby?a ako to vnima nicolas ze bude mat surodenca tesi sa alebo to nejak ani neregistruje?a viete uz co to bude?

mooc
25. jan 2011

@neurologia Bei, nastastie to s tym zubom vobec nebolelo, lebo mi to najskor lokalne umrvil. Trochu ma naplasil, ze v noci moze boliet, ale nastastie nic!
Nicolas à babo.. Hm neviem nakolko si to uveromuje, ale rano pri vstavani mi sam od seba pride brusko pohladkat a da mu pusu.. Zozrala by som ho vtedy aky je zlaty.. Pohyby uz citim, aj ked zatial len slabunke.. Vcera v noci som nemohla zaspat: 1. Chrapal, 2. Zneuzival moju ruku ako vankus (v noci niekedy prelezie zo svojej postielky ku mne a teraz mu idu vsetky ocne zuby naraz, tak ho nechavam) 3. Ma kopkal.. No mam to ja ale chlapov 🙂

vierka, aj ja chcem vidiet fotoooooo.. My sme sa tiez boli pred vianocami na sk fotit.. Uz len cakam, kym prerobime hostovsku na spalnu a prelozime pracovny kutik z obyvacky a na Finis chceme dat aspon jednu Foto na platno.. Dokedy Este dovolenkujes? Trosku ti zavidim, mne tu obcas chyba nejaka pestunka, Co by vzala nickyho von, kym ja natiahnem kosti.. U Nas s nim stale dedo chodil..

Dani uff, hlavne ze je mm ok! Ale asi je to i tak sok.. Som sa uz davnejsie chcela spytat, Ty si mala aj surodenecky kocik, ci misko od zaciatku riadne cupita popri?

iii
25. jan 2011

ahojky, zdravim vsetky nemecke kukucky z korziky 😉 nadhera, naozaj nadhera, sedim pred domcekom, v okoli 5 km len ovce a kozy, na jednej strane pozeram na zasnezene dvojtisicovky, na druhej strane pod utesmi more....a wifi 😀 decka su zdrave, opalene a vecne hladne, cerstvy mmorsky vzduch im prospieva. na obed spinkaju v satke/ergu, takze podnikame tury, som uz celkom natrenovana na himalajskeho serpu. bis bald!
citam akurat posledny prispevok, ze zubat renatke umrvil (zmrvil) zub 😀

mooc
25. jan 2011

@iii spomen certa...! 😉 prave vam tu s mm zavidime a snivame, ale tiez je nam jasne, ze do Let's 2012 (minimalne) nam dovolenka nehrozi.. Zub zatial nastastie zmrveny nemam 😝 (ani mi na um nezislo, ze niekomu do oka padne, ako na vas pismenkami setrim)

aaa ja som si dnes poobede taaaak dobre pospala.. Pekny vecer prajeme vsetci 4..

dludli
25. jan 2011

dekuju moc za reakce

@neurologia ten nazev mi zni dost povedome, my budem bydlet v Renningenu (ted nevim jestli to dobre pisu) cca 20 km od Stuttgartu, neni to nekde okolo?

Nemecky umim pramalo, ted jsem si dokazala koupit v pekarne kolac 😀 ale jak zacala neco rikat pani byla jsem v koncich, To teda taky umim rict ze nerozumim. ALe z toho bych strach nemela, vzhledem k tomu ze me to ceka uz po 3 a porod druhe princezny nasi mam jeste v zive pameti.

Jak dlouho se vetsinou byva v porodnici? TAkove ty veci jako predporodni priprava (holeni, klystyr...) to je tam jak? Prohlidky v tehu a poradna funguji predpokladam tak nejak stejne?
GYn budu muset sehnat nejak vicemene zahy po prijezdu, asi me bdue muset nejdriv objednat manza a vse domluvit 😅

mooc
25. jan 2011

@dludli no tak neviem ako funguje poradna v cechach, ale tu take ako "poradna" vlastne nie je, zato su to hebammen, cosi ako porodne a poporodne asistenstky a u tych si vlastne mozes zabezpecit pred aj poporodnu starostlivost..
tiez nie je obmedzeny cas straveny v porodnici.. ak je ti a babu dobre, mozes ist domov aj hned, nik ta nenuti zostat tam 4 dni.. mne sa nicolas narodil v sobotu naobed a v pondelok sme sa nechali pustit domov, este poobede urobili nickymu vysetrenie U2 a sli sme.. a poznam aj maminy, co sli dom par hodin po porode.. taktiez ta ale nikto po 4 dni neposle domov, ked sa este necitis.. nemas mlieko alebo mas iny "problem" proste mozes zostat ako ty chces.. dalej k tomu holeniu a klystyru.. mozno je to inde inak, ale ja som rodila tu: http://www.klinik-tettnang.de/306.html a teda mna nik neholil.. ok manzel este doma.. a klystyr davaju len na poziadanie.. 😉

deina
25. jan 2011

@mooc, Reni, nemala som surodenecky kocik. Kolko to budete mat vekovy rozdiel? My mame 20 mesiacov, uvazovala som nad nim, taky ten Phil and Teds je veeeeelmi peknucky (aj ked asi dost otvoreny, ale ten by sa nam bol zmestil do vytahu), aj nad buggypodom som rozmyslala alebo stupienkom pre starsie dieta. Ale potom som si povedala, ze uvidime ako bude po porode, lebo Misko vzdy chodil dobre a vela a pohoda, bola som rada, ze som nic nekupila, neboli by sme to vyuzili. Aj tak, kym som len jeho mala, som mala jeho kocik viac menej na nakupy.

dludli
25. jan 2011

@mooc takze po cas tehu je mamina uz v peci PA, jo?

zuzanasaw
25. jan 2011

Oli, Emka pojde do skoly az v auguste 2012, pretoze je narodena 30.jula a teraz mi ju nechceli vziat do Zuckertüte (pripravky), ze aj tak by nemoha ist uz od toho augusta. Aj ked vlastne v auguste uz bude mat tak ci tak sest rokov ako ostatne decka. Ale nejak som to nesilila, co sa tyka pismen a cisel, nejak velky zaujem nepreukazuje, tak som to proste nechala tak, nech si uzije detstva... Dominik je narodeny 6.jula, tak toto asi potlacim, nech maju medzi sebou len dva rocniky rozdiel, este uvidim... A moja skola? No, stoji... cely tyzden mam volno, tak potom mozem trpnut, ci neochoreju decka a ja zas vypadnem 😒 Kazdopadne, je co na dome robit... ale na vlastnom sa robi s radostou 😵

Inga, no vidis, tisko zavidim tu Korziku, vase decka si to s vami nadherne uzivaju... Tak hlavne budte zdravi...

Ju a ked tak rozoberate porody, normalne sa vo mne ozyvaju tie mamickovske hormony na "tvorbu" tretieho potomka 😵

Vo stvrtok poobede konecne dorazi ocino s nasou kukuskou Emuskou, uz je cela nazhavena... "uz len raz sa v noci vyspim, zajtra budeme s dedom spinkat vo vlaku a potom uz len par hodin a sme u nas doma, mami... " 😉

neurologia
26. jan 2011

@dludli
no mna nik neholil v nemocke a klystir ani nespomenuli....ku koncu mi hrozil cisarsky tak mi oholil trochu chlpy zhora lebo tam chceli rezat ale nakoniec som toho nasho experta vytlacila 😉
napr.ja som si hebamme "objednala" len na poporodnu starostlivost...na "poradne" som chodila k mojmu gynekologovy ale nemusis a mozes chodit k tej hebamme alebo ona k tebe to uz je na teba ako sa rozhodnes ja mam velku doveru k mojmu gynekologovy takze ja som som si to vybrala takto...
hmmmm a ako dlho v nemecke obycajne je zauzivane 3 dni pri normalnom porode a 5 dni pri cisarskom alebo mozes mat porod ambulantny kde ides par hodim po porode domov....ale ako pisala uz mooc (renatka) ak mas problem s kojenim alebo sa inak necitis dobre mozes ostat aj dlhsie....

@mooc
renca moj neskuseny skromny nazor si dovolim povedat...budes mat v podstate "dost velky" vekovy rozdiel 2 roky aj daco nie? sice neviem kolko sa nicolas vozi v kociku a kolko je nauceny chodit ale myslim ze pre teba by bol surodenecky kocik zbytocna investicia....ak tak ze pre istotu clovek nieco chce mat ze ked nebude vladat chodit tak ten stupienok za kocik...ale aj s kupou toho stupienka by som hadam pockala ked bude mimco na svete...a uvidis ako sa mu bude chciet slapat a ked velmi nie tak objednas ved to mas za par dni doma....

ivic26
26. jan 2011

ahojte,
jeeejda, vy ste toho popisali, ale teraz vas nestiham docitat, mozno vecer, alebo az zajtra. Teraz je matusko v skolke, ale zatial byva len na 2 hodiny, lebo je stale zaveseny na ucitelke, ze sa zatial nechce hrat s ostatnymi detmi a musi sa aj naucit, ako to tam funguje - ze najskor su ranajky, potom sa hraju, potom sa spieva, potom sa upratuje ... ale fakt je, ze sa s nimi rozprava len po slovensky a neviem, ze co vsetko rozumie nemecky, kedze sme boli teraz 4 mesiace doma a sme sa nemecky nerozpravali. ale myslim si, ze mu to ide velmi dobre, je tam od minuleho utorka sam, takze to asi az tak zle nebude.. len keby sa chce hrat s ostatnymi detmi.. ☹ ale tak hadam aj to pride.. minule im prikryval usta, ked spievali.. 😒 ach jaj, dufam, ze sa to coskoro zlepsi.
A inak vobec nic nestiham, dnes ma caka, ked budu deti spat, zehlenie.. bleeeeee.... u nas je dnes pod markom, hlasili sneh, tak som zvedava, ze ako to bude.. u vas, ostatnych kociek, je ake pocko?
Inak, my mame buggyboard a som s nim velmi spokojna, lebo matusko sa chcel stale nosit na rukach, takze jednou rukou som tlacila kocik a druhou som drzala matuska na ruke, takze je to ovela ovela lepsie. a hlavne, ked sa ponahlam niekam, ale pravda je, ze sme ho kupili az teraz pred 2 tyzdnami asi..

oli1104
26. jan 2011

Dludli, ja rodila obe deti ve velkych nemocnicich, takze jsem u porodu svoji hebamme nemela, ale po porodu mas z pojistovny narok na domaci navstevy hebamme, ta prave kontroluje tebe, miminko, kojeni a td. To je moc fajn.
Jinak jsem taky v obou tehotenstvich chodila az do konce ke svemu gyn. Do porodnice je zvykem se jit "predstavit", tam mi delali utz ( nebylo zadne vnitrni vysetreni ), ale to bylo myslim nekdy v 38tt a pak jsem tam jela az na porod.
Klistyr jsem mela v 1. tehotenstvi, ale ja si o nej rekla. V druhem ne a nikdo me neholil ani nenastrihaval.
Prvni dite melo po porodu problemy s dychanim, porod byl vakuem, M. mel snuru s uzlem kolem krku a kdyz sel ven, tak si vlastne utahoval opratku a ztracel ozvy, tak proto to vakuum, tak pak byl na detske klinice pres noc na dychani, ale nebyl intubovany. U K. to bylo krasne, celou doby spolu, pak nas spolecne prevezli na poporodni a pak uz jsme zustali. K. nikdo ani na vterinu neodnesl, to myslim, ze pokud neni nutne ( jako treba ozivovani atak ) tak se nedeje. Takove to do inkubatoru preventivne na prohrati jsem tu neslysela.

Kamaradka ted rodila v porodnim dome, mela od nejakeho 30tydnesvoji hebamme a pak porodila v tom dome a za 4hod sly domu. Moc si to pochvalovala.
Ja sla domu po 3dnech.

Jo, jinak zde funguji i alternativni metody, takze jsem mela akupunkturu proti paleni zahy ( nadhera, pomohlo to uzasne ), davaji homeopatika treba.

Reni, a co spise koupit takove to stupatko ke kocaru ? Buggyboard.... Ale ono zalezi, jak moc s kocarem jezdis, jestli maly v kocaru spi a tak.

mammy81
26. jan 2011

Zdravim vas dievcence; 😉 ako sa mate??

@dludli pripajam sa k Beatke aj u mna to tak bolo,tu holenie neriesia a klystir som ja mala ale to bolo pred 6,5 roka 😅 ,ale su tu maminky co maju mensie deticky tak oni iste vedia viac.i ked si myslim ze kazdy robi ako povazuje za vhodne a moze byt ze niektore nemocnice to este robia a niektore nie. 🙂
a aj s tym ci chces ostat zalezi asi od porodu,len viem ze ak rodis v tych porodnych domoch mozes ist aj po hodine domov 😉 .mne to ale pripada riskantne ja by som polezala aj tri dni..... 😅
a ja som chodila tiez ku gynekologovi a posledne dva vysetrenia naviac mi robila aj Hebamme a ked to na mna doslo bolo vecer okolo osmej tak som jej volala a ona ma vysetrila a starala sa o mna az kym to nebolo az tak daleko ze ze som rodila a vtedy volala doktorovi a on dosiel k porodu.....aspon vtedy to tak bolo ze Hebamme nemohla sama "rodit". 😅
jaj by som si to zopakovala 😵
cosi sa deje s mojim telom len dva testy mi uz vysli negativne 😖 ,ale ma neskutocne bolia prsia 😒 -musim si dat asi termin u gyndosa do slaka 😠

@marosko ty si sa pytala ci to uz aj diktat pisu? No poviem ti ze hej aj testy im dava asi preto aby videla ako na tom su,nepoznaju celu abecedu oni tu idu nejak divne kazdy tyzden maju nove pismenko dokopy vedia 15 pismen teraz,maju to take miesane (A;M;E;H;K;I;N;O;U;S;L;EI;AU;.....atd),a to nosia papiere domov kde maju ulohy plus v zositoch maju obcas napisane slovicka a tie by uz mali vediet naspamät pisat 😖 .Mojej S.by to aj slo ale obcas si myli co je velkym a co malym pisane....
no a potom ked pisu diktat im diktuje vety ale com sa cudovala ze im teraz naposledy dala take vety a slova co napr.este nepisali.takze mali sme samozrejme chyby velke a male pismeno 😒 ,takze trenujeme uz aj ustne ze ju hocikedy skusam.....vysvetlovala som jej ze veci co robime sa pisu male a veci co chytis,vidis, mena a hlavne zaciatky vety su velke.ale na to musi prist sama najprv a to chce cas.
Matika jej problem nerobi teraz maju minus uz ale prsty este pouziva sem tam a zevraj by uz nemala tak ja neviem ci to tu geniov chcu mat ci co.
a maju aj vytvarnu,telesnu potom take jak pracovne vyucko,nabozenstvo a aj prvouku sa mi zda aj je to to na co myslim 😀 (uz si nepamätam moju ZS) 😀

dludli
26. jan 2011

holky to zni lakave, je tedy mozne aby se o me do porodu starala jen ta Hebamme? To asi zase ne, co?

schatzinkaschatzinko
26. jan 2011

dludli to by si chcela riskovat, aby sa o teba starala len hebamme? 😉 osobne by som to neskusala..ved treba spravit ultrazvuky a pripadne tazkosti a pod. riesit s lekarom, hebamme je na to, aby poradila dychanie a na pripravu a bla bla, ale kedze mas uz tretie mimi, myslim, ze je to pre teba zbytocne, akurat by som ju na tvojom mieste objedanal po porode, ak aj to vobec budes potrebovat...mna sa sice akurat v nemocke furt pytali, ci uz mam hebamme, ale to asi len kvoli tomu, ze to bolo prve babo.. ozi a holenie a klystyr, asi ako kto chce.. ale mna by zaujimalo, preco to tak vela zien riesi..? oholit sa da aj doma a podla mna klystyr je lepsie nez....

mammy81
26. jan 2011

heeeeeej Vierka uz si spät?? vitaj v DE. 😉
no chcelo by to nejake nove foto Amelky. 😵 nech vidime ako krasne vyrastla

@dludli no ja osobne by som bola radsej keby bol lekar pri porode co ak....nikdy nevies
a jeeeeeeeeeje klystyr no tak na toto mam taku spomienku ze na to do smrti nezabudnem,ked som letela cez celu chodbu so zapichnutou infuzkou a ohynala sa kontrakciami a nevedela ci vobec dojdem na WC lebo som nevedela ci rit stiskat ci predychavat bolest 😀 ,ci potom neos......t si zabudnuty (obleceny)zupan 😀 😀
a hned po klystyre uz islo k veci 😵 ach tie spomienky 🙂

neurologia
26. jan 2011

@dludli
neviem ako v cechach ale tu (aspon mne) robil doktor pri kazdej navsteve ultrazvuk....dostala som aj fotocku ale ked uz bolo babo velke a nezmestilo sa do zaberu tak uz nie...vzdy som sa na to tesila ze uvidim babo...vzdy mi vsetko pekne opisal....ako neviem si predstavit ze by som mala len 3 ultrazvuky za cele tehu -ako moja sestra na slovensku a foto z ultrazvuku ked chcela tak jej povedal ze 5 €

oli1104
26. jan 2011

Dludli, nene, ultrazvuk je z pojisteni hrazen 3x. Pak pouze v pripade, ze se dr. neco nelibi. Lekar u porodu neni, za vse zodpovida hebamme-porodni asistentka, dr. prijde az na siti eventuelni. Nebo tedy v pripade nejakych komplikaci. Ale ten zodpovidajici prvek je u porodu hebamme. Je to tu presne naopak nez v CR. V CR je to lekar, tady hebamme. Bez hebamme porod vest nelze, bez lekare ano.

Kamaradka ta, co prave rodila v tom porodnim dome rikala, ze ona vedela pohmatem presne to, co ukazal utz. Samozrejme prodelala vsechny utz organove atd. Takze ja bych se toho byt jen s hemamme nebala. Pokud narazis na dobrou, je urcite lepsi, nez spatny doktor 🙂

Jinak neboj, bez tveho vedomi ti tady nic neudelaji. Zadny hamilton, zadny nastrih, zadna infuze, proste jenom s dotazem, zda smi a proc to delaji.
Teda takhle to bylo u mne.

neurologia
26. jan 2011

@oli1104
jejda to aj tu su len 3 ultrazvuky?hmmmm ved vravim ze ja mam velmi super dokyho...on vzdy vsetko popozera je taky dosledny...

macicka84
26. jan 2011

Zdravim,

no mam 2 dny do terminu a malemu se ven nechce 🙄

@dludli Ahoj, ani ja tu nejsem dlouho - taky jsem zacinala v pekarstvi s naucenou frazi, ze chci tvarohovy kolac a kdyz mi prodavacka poprala hezky den - tak jsem ji odpovedela, nene diky 😀 bo jsem myslela, ze mi chce jeste neco nacpat. Ze zacatku byl se mnou u dokyho i manza, ale pak jsem zjistila, ze mu vse rozumim tak uz chodim sama. UTZ mi dela pokazde a i mi dava fotecku - tedy ted uz je babo moc velke, mno v pa mam akorat zase KO, pak, kdyz neporodim tak dalsi tyden co dva dny a pak, kdyz nic tak to dalsi po do porodky. Registrovat jsme se tam byli v 38tt - jen jsme vyplnovali papiry jinak nic. Je to nase prve babo, ale s peci tady jsem naprosto spokojena 😵 ... Hadam, ze doma bych takovy komfort nemela a pristup je uzasnej i presto, ze jsem auslanderka 😉

Jeste jsem se chtela zeptat jak je to tu s tema krabbel skupinama? Tady nejsou nejake centra kam muzu prijit treba i s malym 1-2 roky? Hledala jsem neco na netu, ale nic jsem nenasla 😒 ... Diky 😉

neurologia
26. jan 2011

@macicka84
neviem ci mas nejaku kamosku ktora by ti dala tip...kde je taka krabelka u vas kedy a kde sa stretavaju....ja som sa tam dostala cez kamosky ani som netusila ze tu nieco take je...ale nejak to spomenuli medzi recou som sa toho chytila vypytovala sa a ziskala infosky ja tam s malou chodim v podstate skoro od narodenia....ak nepoznas nejaku maminku tak sa popytaj hoci aj na ulicu ked nejaku stretnes s kocikom alebo v obchode....alebo mozno mas susedu...a na kurze preporodnom si nikoho takeho nespoznala ?-kto by ti vedel poradit?
alebo mozno ked pojdes s miminom na nejaky kurz tak tam sa dozvies od bab o nejakej krabelke.....u nas to tiez nieje na nete tak baby medzi sebou si to povedia... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre