Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

bodka7
27. okt 2008

dobre ranecko
ja som cez vik vobec nesihala 😖

tak najskor, vas musim pochvalit, za tie hlody 😀 som sa taaaaaaaak nasmiala 😀 😀 😀
to s tym zapisovanim, je fakt dobry napad.

ked uz sme pri tom, boli sme u rodiny na svk. mali vlciaka a stale vyskakoval. sesterka nanho krici prestan.
a moj manzel bol z toho taky vyteseny, ze aj on uz po slovensky nieco vie, krical nanho svojou lamanou slovencinou "prestan pod sem" 😀

@ingrid
este nerodim, a ani asi dlho nebudem 😅

@pauli a vendul
drzim palce, nech to vyjde 😉

@geminis
klobuk dolu 😉 ze to takto zvladas s dvomi. veru, musim si aj ja pozriet, kde sa to nachadzas.

idem este docitat a kuknut, na koho som zabudla 😎

bodka7
27. okt 2008

@zuzisaw
sa pochval. aku kde a za kolik? 🙂

@hani
to by zaujimalo aj mna, co vam na tie znacky povedali.

@ingrid
az teraz som citala oboma ocami, ze "maly tyran", kam na tie knizky chodite, to by ma odradzalo aj deti mat 😀

geminis
27. okt 2008

bodka,
všechny knížky nemají tak děsivé tituly ani podtituly, neboj. 🙂
Já mám doma např.
Proč jsou šťastné děti šťastné a Tajemství výchovy šťastných dětí (obojí napsal Steve Biddulph)
Nejšťastnější batole v okolí od Harvey Karp (napsal i Nejšťastnější miminko v okolí nebo tak nějak, ale to nemám)
Respektovat a být respektován od našich autorů Kopřiva a spol (ti pořádají i semináře a zatím si tuto knihu všichni nesmírně chválí, ale co jsem zatím přečetla, je to spíš pro starší děti, se ktermi se už člověk domluví a víc chápou).
Takže směle na děti!!!

zuzanasaw
27. okt 2008

Bodka, co ty tu este strasis??? 😀 O tomto case som ja uz Dominika kocikovala 😉

Gem, vitaj. Takze vojak v zenskom prevedeni. Aspon poznas drezuru na deticky 😉 Aleja tak. klobuk dole pred dvojcatami. Rovnako starymi. Ja mam dve deculka s trojrocnym odstupom, ale obcas mam dost. Takze holky, ktore mate len po jednom dietati, teste sa z toho a venujte sa im, kolko sa len da - pri dvoch je to trosku problem... 😖

Pauli, Mausi, vela zdaru pri bytikoch. Paula uz snad podpisala dnes zmluvu. A Mausi, teba este len Traumwohnung caka - nie je to za par "supiek", pri tomto si clovek musi byt naozaj isty, ze toto je to prave orechove 😵

A aku bundicku? ebay, 9,50E, svetlunkomodra esprit. Nicim zvlastna, ale tak nejak som sa do nej na prvy pohlad zamilovala. Bude ale skor asi az na jar, je taka prechodna, zimne overaly uz su davno v skrini a cakaju na sneh 😵 Len ci sa aj snehu dockaju - min. roku tu bol sneh 2x a aj to sa takmer hned roztopil. Ale ved snad budu Vianoce u babky na snehu a nie na blate...

Inak u nas nic nove, akurat neviem, ci sa Dominikovi netlacia zubky. Ten uz poslednych par noci neskutocne vystraja, budi sa snad kazdu hodinu. Prestal ale takmer uplne grckat a poslednou dobou aj faaaaaaaaaaajne papa (nevydrzi bez papania vacsinou ani 2 hod) a tak nam faaaaaaaaaaajne pribera...

CO STE TO ODPORUCALI NA ZUBKY? Osanit a Dentinox???

fabienamata
27. okt 2008

Ahojte baby,tak mne ten plagat z ebay neprisiel ☹ je to sice len plagat ,za par eur,ale aj tak .Je to uz druha vec co mi neprisla. Tak som nastvana, bevertung mozem napisat o 30 dni. Nemam z toho ebay dvakrat dobry pocit,myslela som si ,ze je to doverihodnejsie 😠
Aj ten predtym ,zmizol upne a ebay to velmi neriesi. Myslim ,ze budem nakupovat uz iba cez internetovy obchod,a nie od sukromnych osob na ebay.

Lenka stale dva v jednom...? A meno mas uz definitivne?
Hanka gem. dvojicky hmmm tak to sa nalietas pri nich. No ja mam dost s jednou 😀

Vendulka Pauli ,dufam ze vam byty vyjdu cim skor. Musite ten povodny co ste uzivali aj vymalovat? Ozaj tiez ste mali odpojenu elektrinu v dome??? ,myslim ci ste mali na strope aspon objimky na ziarovky. My sme nemali nic! Museli sme si kupit aj ten kabel,co visi zo steny,u nas sa to vola cokoladka s kablom. 😀
muzik to spajal skoro uz potme, aj ho trosku potriaslo ....no nie je to divne? Inak divny je aj ten majitel prenajimatel, je neseriozny a naprik tomu ,ze tu mame presklenenu stenu,malo by tu byt teplo ako v skleniku,tak moc to necitime.Na buduci rok musime niekde inam.A trosku do mensieho... Ale nie je to asi jednoduche ..bez maklera.

Zuzi saw na zubky je Dentinox. Nam pomohol. Uz mame doma selmu trojzubuuu
😀

paula
27. okt 2008

Ahoj holky!
tak ja mam dnes pekny den blbec. V noci jsem stravila 5!! hodin na pohotovosti v nemocnici. 😠 😠 Vratil se mi ten zanet mocovych cest. Vecer jsem mela fakt velke bolesti, tak jsme jeli, ale kdybych to vedela, tak bych to nechala az na dnesni rano. Prvne jsem hodinu cekala na prijmu, pak me udelali odbery a merili tlak a tep (dalsi hodina) pak prisel dalsi dr. udelat utz(dalsi hod cekani) a pak jsem jeste musela do jine budovy na gyn. vysetreni tam se me potreti ptali na to same a zase vse psali... Nakonec mi dali zase ATB. Bylo me tam toho lekare na prijmu na pohotovosti dost lito - byl tam na to uplne sam. ☹ taky se me omlouval, ze musim tak dlouho cekat, ale ze maji opravdove Notfalle, kdyz prijede nekdo s infakrtem a tak. No ja pochopeni mam, ale mohli by to mit nejak jinak zorganizovane.

Dalsi spatna zprava je, ze prestoze nam zprostredkovatel bytu v patek rekl, prijdte v pondeli PODEPSAT SMLOUVU tak jedine co jsme dnes podepsali byla oficialni zadost a zadatelu je vic a majitel si do patku vybere... ☹ tak nam nezbyva nez doufat, ze si vybere nas, ale moc tomu neverim, byl to fakt krasny barak jen se 4mi byty a malou zahradkou, krasny velky byt za prijatelnou cenu, tak myslim, ze budou mit zajemcu vic a pokud se ozve bezdetny par kde oba vydelavaji tak nemame sanci. Aspon teda budeme vedet do patku.

Zitra mame dalsi 2 prohlidky, ale musim rict, ze uz me to pekne leze na nervy.

fabienamata (jakze se jmenujes?) to zalezi na pronajemci, nektery byt vybavi a nektery ne. Tady v nasem byte taky nebylo nic - museli jsme udelat podlahy, tapety, vlastni svetla (taky zadne objimky) a musime to tak zase opustit - uvest do puvodniho stavu, aby nam nestrhli nic z kauce. Nektery pronajemce ti vymaluje a udela laminaty, ale zase kdyz odchazis, tak to kontroluji a pokud je neco poskozeneho, tak to strhavaji z kauce.

Lenko a uz mas poslicky?

paula
27. okt 2008

tak uz jsem se taky podivala kde je Kalkar. 😉 Od nas je to 90km. Znam to uzemi jeste trosku vic severneji - Rheine, Gronau a tak. 🙂

fabienamata
27. okt 2008

Paula, som Lubica. To s tym zapalom je bolestive velmi,ale atb.ti pomozu,ak to mas akutne.
Moj muz ked sluzi,tak ma 200 pacientov.!!Tak je nastaveny system,a nic s tym neurobis.
Som zvedava ako dopadnes s bytom ,drzim palce! A ked sa budete stahovat,kto vam s tym pomoze? s prestahovanim,prenajmene si nakladak, alebo to date firme?
Tu je take prestahovanie celkom dobry biznis.
Ozaj a to, ze to date do povodneho stavu,to myslis tak,ze strhnete podlahy tapety a vsetko co ste tam dali??? To snad nie!

geminis
27. okt 2008

ahoj holky,

tak já pořád tajně doufám, že zde bude někdo bydlet kousek od nás. Zatím vede jen dortmund a pauli, nevím, ke bydlíš Ty těch 90km...ale já se nevzdávám.

S byty a domy je trápení. My měli podobné dilema v Praze. Nejdříve pronajmout byt, pak proč pronajímat, když si ho můžeme koupit. Pak proč kupovat za draho v Praze, když si za levněji můžeme koupit dům někde u Prahy. Pak proč kupovat postavený dům, který se nám nelíbí...takže jsme si postavili náš dům snů. Ale ještě jsme v něm nebydleli :(

Náš domeček tady je plně zařízený...včetně nábytku, ale u nás je to trochu jiné. Zatím si nestěžuju, největší problém byl doposud jen s kotlem na teplo.

S dvojčátkama je to náročný, ale zase mám dvě berušky s téměř totožnýma potřebama a touhama Hrát si. Dvě děti, kde jsou věkové rozdíly, můžou mít taky svá úskalí a lítání. Každé dítko už chce nebo potřebuje něco jiného. A ještě "horší" než dvojčátka jsou mimišci rok od sebe. To musí být teprve honička. Ale já si nestěžuju, jsou to naše zlatíčka a taky si vždy vzpomenu, jak říkával můj dr. porodník--nezoufejte, mohlo být hůř, mohly být tři!!! :o

A moje práce mi taky moc pomáhá. Když už si myslím, že nemůžu, tak si připomenu jednu frázi, kterou nás deptali už na vysoké--daly jste se na vojnu, tak bojujte. Tak já bojuju. Vím, že to na vítězství asi neuhraju, proože jsou na mě dvě, ale remíza je pro mě taky velký úspěch! 🙂

Zuzko, na zoubky nám vždy pomáhal Mundisal gel (ten mám z čech), a ze v Německu Kamistad gel. Oba gely jsou i protizánětlivé a antibaketriální a opravdu pomáhají během sekund! Než by jeden řekl švec!

A jedna naše slečna je taky Zuzanka, je to moje tulidýlko!

Já bych se zase zeptala vás ostřílených, co se vám osvědčilo na rýmu z místních německých zdrojů. Já zatím odsávám vysavačem, kapu otriven kapky a na pyžamko baby inhalat či tak něco (žlutá krabička). Z domova mám ještě všemi chválený aroma therapy do zásuvky, ale když nakapu na pyžamko ten inhalat, voní to krásně celým pokojem.

Díky a hezké odpoledne.

bodka7
27. okt 2008

ahojte baby-jagy 😀

ja este nic nicovate, co sa pocitov pred porodom tyka nemam 😕

@zuzisaw
bledunko modra, je dobra volba 😉 viem si predstavit, ako to pojde emke k ockam 😵

@lubi
meno uz mame konecne. inak to je na nervy s tym ebay-om. mne sa este nic take nestalo, ale byt tebou, asi by ma to odradilo.

@pauli
tak uz len drzat palce a hlavne, aby si sa konecne vyzdravela.

@geminis
ono to ma urcite aj vyhody mat dve naraz. ze mohlo byt aj horsie 😀 tvoj lekar, je iny vtipkar.

a kamistad gel som si davala aj ja na zuby mudrosti 😉

mausi
27. okt 2008

Cau zeny !

Hanko, tak na chemicku vojakyni bych te opravdu netipla.... no, klames pismem ! 😉 Moc hezky receno, s tim vitezstvim a remizou !
No a z nemeckych zdroju na rymu rozhodne doporucuju Engelwurzbalsam od Bahnhof Apotheke Kempten. Da se to myslim objednat v lekarne po celem Nemecku. Je to mast, ktera se namaze kolem nosanku. Neobsahuje menthol, tudiz je vhodna i pro miminka. Je to na prirodni bazi a my s tim mame dobre zkusenosti. 😉
Muzu jeste vyzvidat ? Kde v USA jste bydleli ? 😉 Anglictinu mam taky mooooc rada. Nasi sousedi jsou z U.K., tak ji udrzuju "alive", i kdyz ta americka je mi blizsi. 😉

Holky, pro vas, pro ktere je to aktualni: Moltex ted prisel s novyma plinkama: jsou bily, ty hnedy uz se jen doprodavaji. No a u Muellera maji prave ty hnedy za polovicni cenu. Cely balik se 48 ks stoji necelych 5 eur. Ja je mam moc rada, tak jsem nakoupila do zasoby.

Lenko, jsem na tebe zvedava ! Drzim palce ! Vsechno uz je pripraveno ? 😉

Pauli, jej, tak to jsou nervy ! No ale mysli pozitivne ! V patek dej hned vedet ! Mam takovy tuseni, ze vam to vyjde. 😉

geminis
27. okt 2008

mausi, díky. Kamufláž se na škole taky brala, tak si asi ještě něco pamatuju. Díky moc za tip na ten balzámek, hned odpoledne vyrazím do naší lékárny, kde mám občas štěstí na magistru, co mluví anglicky.

Jinak já žila asi půl roku v Alabamě, sweet sweet Alabama...přímo v městečku Anniston. Byla to díra na konci světa, i když do Atlanty v Georgii to bylo jen asi 1,5 hodiny, ale bylo to v jiné zóně, už, tak se myslím hoďka po příjezdu na místo přidávala...

Nejkrásnější vzpomínky mám ale na Kalifornii. Tam jsem žila rok a půl a také jsem si tam našla svou lásku. Musela jsem až na druhý konec, abych ho našla a přitom jsme pracovali v Praze 1 stanici metra/tramvaje od sebe, ale to jsme se neznali. Bydleli jsme v malém městečku Monterey a hned vedle bylo ještě menší městečko Carmel, kde byldí Clint Eastwood--byl to vlastně náš soused. Párkrát jsme byli v jeho restauraci Mission Ranch. Prý tam často chodí na pivečko, ale my na něho štěstí neměli a to jsme tam přijeli stylově v limu! Monterey je asi 1,5 hodiny od Frisca...San Francisca.

Anglie je ale moje srdeční záležitost. Skoro dva roky jsem tam pracovala jako au-pair, dole na jihu u moře v Torquay. Miluji to tam a každým rokem tam v létě jezdím. Bylo to úžasné každý den sedět u moře a pozorovat ho. To doma nikdy nezažijeme...

Ty sousedy Ti tak zááávidím, i když se to nemá!

Plínky máme ještě z domu, Babylove od DM, ale až nám dojdou hodně velké zásoby, mrknu i na ty, co mausi zmiňuješ.

Pauli, ten byteček mě mrzí, ale třeba to výjde, člověk nikdy neví...třeba majitelé zrovna nestojí o dva pracující bez dětí, ale budou naopak rádi, že se jejich domov stane domovem i pro dvě malé děti! Think pink, jak se říká!!! Mysli pozitvně. Vím, že do pátku to bude těžké vydržet, ale myslím zde na Tebe.

Bodka a jméno pro mimi nám prozradíš??

Můžu se holky zeptat, jak jste se tady v Německu ocitly? Provdaly jste se sem? Byla některá au-pair??

mausi
27. okt 2008

Ahojky, tak ja tady jeste strasim, deticky mi spi, svete div se, soucasne !!!!!

Pridala jsem fotecky do obou albicek, tak vas zvu k prohlidce ! 😉

Hanko, ja si pro sveho nemeckeho manzela taky musela dojet do Ameriky, seznamili jsme se v Madisonu, WI, na uni. Moc rada na tu dobu vzpominam. Jih USA moc duverne neznam, ale Kalifornii trochu ano, respektive L.A. No, ke Clintovi 😉 bych si taky na pivko zasla, skoda, ze jste na neho nemeli stesti. 😉 Ale treba priste. 😉
Jinak my uz jsme meli na spadnuti rok v Charlestonu (Georgia) od manzela z prace, ale plany se zmenily.... skoda, tam bych se vydala rada, aspon na nejaky cas. 😉

verohit
autor
27. okt 2008

ahojte zenule, zdravim vas po dlhsej dobe, dufam ze si este na mna aspon niektore pamätate.... ja len fakt tak na skok, Mimi zalomila tak to tajne zneuzivam... skratka mame fazu a musim sa jej naozaj intenzivne venovat, takze na kulturu a zabavu musim na cas zabudnut.. 😒 niekedy mi z toho uz strasi vo vezi, ale ked sa clovek na nu pozrie a vidi co sa s nou deje tak je stale motivovany a podriaduje sa pre mna uz vyslovene paraziticko-symbiotickym zvykom (tym chcem povedat ze Mimi na mne visi od rana do vecera a od vecera do rana) ked raz "padnem ako partizan" tak to bude aspon za uzitocnu vec 😀 , hadam 😅 😵

dufam ze sa mavate inak vsetky dobre a deturence tiez.... ked sa budem zase moc dlhsie nadychnut tak si zakonikujem, precitam vas a pokukam nove aktualne foto....(ja mam moje este vo fotaku z augusta ako sme boli na SK)

a bodka bodkova pozeram ze tu este saskuje, a ja reku ze som uz aj tu prepasla....Leni drzim palce uz sa tesim na popis tvojho noveho dobrodruzstva.. 😉 😵

no frcim zase nieco porobit pokial este Mimi drichme...

ahojteeeee!!!!

verohit
autor
27. okt 2008

a Hanicko (Hanule) drzte sa!!! poznam to je to narocne, Mimi prevrieskala more casu... ale ono to potom stoji za to.. 😉 😵 a to ze mate pri sebe rodinu, vam urcite dodava silu....

verohit
autor
27. okt 2008

dufam ze ste sa nezlakli 😀 😀 😀 😎

paula
27. okt 2008

Lubi, ano - musime strhat tapety, zasadrovat veskere diry ( po garnyzich, obrazcich) a na podlahach mame vlastni koberce a lino, tak to asi vyhodime. Tech tapet je mi dost lito, protoze po necelych trech letech, co jsme tu bydleli jsou jako nove. Kdyby jsme nasli nachmieter a domluvili se s nim, ze to po nas prevezme a vermieter souhlasil, tak by to slo. Ale my nikoho nemame. Stehovat se budeme sami, manzel vypujci nakladak a dva znami mu budou pomahat nosit. Na me je vse zabalit. Ale moc veci nemame. Aspon myslim. 😅

Hanko, tech 90 km je Düsseldorf. Ja jsem odsud. to je sranda, ze jste si s Vendulkou obe dojely pro manzely do Ameriky a pak se vratily do Evropy. Jak jsi se ptala, tak ja byla tu ( v DE) au-pair a poznala tu sveho muze. Vzdycky kdyz se me lidi ptali, jestli tu chci zustat, tak jsem rikala ze ani za nic, jen na ten rok, abych se naucila rec a mela v Cr lepsi moznosti prace a nakonec jsem tu zustala. 😅 Kamaradka au-pair polka, tu zase strasne hledala pritele, aby mohla zustat a nakonec supajdila domu. ja byla ale hrozny zapecnik, nikdy jsem do zahranici nechtela. Ale uz jsem si zvykla a jsem rada, ze me okolnosti vytahly. Jsem tu spokojena. 😉

Verunko vitej zpatky. Super fotka, takova tajemna. 😉 🙂 Zase se ukaz a napis, co je u vas noveho. 🙂

paula
27. okt 2008

Mausi, taky jsem nedavno v Kauflandu skoupila zlevnene moltexky, ale nevedela jsem, ze budou delat nove. Dobry tip, pri pristim nakupu na to budu zase myslet. I kdyz ja uz se L. snazim "odplenit" ale porad nemam odvahu ke konecnemu kroku. Kdyz ji posadim, tak vzdycky neco udela, ale sama si nerekne. Vetsinou az "po". V lete nam to slo uz lip, nechala jsem ji behat jen tak a kakani uz umela rict pred, ale ted v zime je to otrava. Nez ji svliknu uz je to v plince. Tak ji dam jeste cas. 😉

zuzanasaw
27. okt 2008

@pauli,
to s tym zapalom je fakt blbe. Skoro sa vyliec. A myslim, ze Laurinka ma este cas, ved nema este ani dva roky. Vela deti nosi plienky aj v troch. My sme sa po lete zas k plienkam vratili, ale len na spinkanie. Inak sa neda - proste sa Emka zabudi popiskana hoc aj pocas poobednajsieho spanku po hodine a zacne plakat akokeby sa jej neviem co stalo. Tak sa z toho neodstrelim...

@veri, super foto!

@mausi,
spanok dvoch deti sucasne - to je u nas sviatok 😉
Moltexky som inak minule kupila prvykrat a boli biele - tak mi bolo aj cudne, preco ste pisali o hnedych 🙂

@all
vdaka za rady k tym gelikom - po tom, ako krpec preplakal cele poobedie, som usudila, ze to naozaj asi budu zuby a podla mna je uz aj jeden vonku. A tak som muza vyslala do pohotovostnej lekarne a Dentinox zabral takmer okamzite a Niki hned zaspinkal - uz aj unavou - nespal od 14:30 len plakal a plakal a plakal, chudatko moje... ☹ Emke vysiel prvy zubok takmer v 8 mesiacoch, tak som bola presvedcena, ze je to este skoro, ale asi je to fakt indi-vindy.

Taky Maxik bude asi skor chodit ako kuskat zubkami 😀

rpinguin
27. okt 2008

Zuzi 😀 , no mas asi pravdu, ja mam momentalne strasne noci, kojenie pomaly kazdu hodinu. Len to ho utisi. Dostal este k tomu minuly tyzden zapal spojiviek, takze mal kvapky. Dr. som sa zaroven spytala pytala na zuby, ona pozrela a povedala, ze uz pojde, zaciatok uz vidim. Dokonca aj na lyzicke cinklo, ale vonku nic 🙂 Zaroven som sa Dr. pytala na nieco proti bolestiam a ona mi na to, ze mozem kupit, ale ze to nepomaha, ze musi jednducho "durch". Ja som sa ale nastvala a kupila ten Osanit, ako si poradila, no ale neviem, ako to podavat, takze ucinok nevidim ziadny. Gel uz ale kupovat nechcem. Nahmatala si nieco Domimu?

Pauli, moc drzim palce. Je to fakt stresove, dufam, ze Vendulkine tuso nesklame a v piatok to podpisete. A mamus este mate na navsteve?

Lubi, takze aj vy sa idete stahovat? No buduci rok to ani nas neminie 😠

Zdravim aj druhu Hanku, dokonca aj ja som si pozrela, kde je ten Kalkar, tak sa clovek uci geografiu 🙂 Tak hore som ale este nebola. No a aj dvojicky su straaaaasne chutne sibalky 😵 Preco ti vlastne povedal Dr., ze mohli byt tri? Brala si nieco?

Verus, zdraviiiiim. Ta fotecka na predu si ty? Wow, dobraaaa! 😎

Vendi, pekne fotecky, tie prirodne fakt super. Inac pribera Rebecca? Mne sa zda taka baculka. Este by to chcelo fotku tej manducy v akcii. Ja inac tiez rozmyslam nad nejakym nositkom.
Nedavno som nechcela brat kocik a vybehla som len autom si kupit jeden sveter a ze vezmem Babybjörn, ako rychlovku. No po kupe som ledva dosla do auta, co ma vsetko bolelo. 😠 Ten chlapina mi je uz fakt tazky a to ma necelych 9kg a na U5 zevraj jeden z tych stihlych a vysokych. 😀

zuzanasaw
27. okt 2008

Reni, ved ked cinka, tak uz je prerezany, uz sa len dotlaci. Mne sa zda, ze som nahmatala zaciatok zubka, no ale mozno sa mylim. Kazdopadne ten Dentinox Nikiho konecne uspal 😀
Osanit su malinke gulocky, nie? Dak daj Maxikovi pocmulat 😉

dania
27. okt 2008

Ahoj devy,

teda ja koukam, jak jste se rozkecaly 🙂 Nestiham asi na vse zareagovat, mam jeste dneska troch prace na pocitaci. Mam tu na navsteve brachu, tak se mu snazim aspon trochu venovat a vubec, je toho nejak moc. Ale dneska jsem brechu zneuzila na hlidani, kdyz jsem byla v praci, Timmy ho zboznuje, a bracha ted vecer uplne odpadl, jak na to neni zvykly 😀 A Timmy tez.

Vendo,
muj Nic taky hlasi uplne huste, presne jak rikas, ke kazdymu slovu hnedka vyrabi zdrobnelinu. A kdyz ma neco jenom jakoby zdrobnele jmeno, tak hned musi vyrobit nezdrobnele: lasicka - LAZIK 🙂 A doslo to tak daleko, ze uz zdrobneliny zavadi i do anglictiny a nemciny: frog - FROGLET, Frosch - FROSCHLEIN. Fakt husty!!!Ale s amrickou anglictinou by Ti dal 😀 Ja kdyz omylem pouziju nejaky americky vyraz, tak se se mnou nechce bavit 🙂
Fotky jsou krasny, moc Ti to slusi s V! JA chci taky na vylet na hory...

Hanko(z Wunderlandu 🙂)
Nechala jsem se inspirovat a objednala dnes na amazonu knihu the happiest todler, uz je na ceste 🙂
Ingrid,
Ty tyrany bych si taky rada precetla, ale z Cech je potiz objednavat, nenasle jsem zatim zadnou firmu, co posila knihy do Nemecka, musela bych nekoho zadrit, aby mi to preposlal.

Pauli,
Ja si pro sveho chlapa taky dojela do Ameriky, do Idaha 😀 Ale jinak je Anglican a napul Nemec.

dania
27. okt 2008

Ingrid,
na ty uvazy muzes mrknout sem, abys vedela, ktere mam na mysli:
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5
Ja jsem prvne na zadech nosila v tom uvazu "uvazna zada - batoh", to zvladam v pohode sama, ale pripadalo mi to takovy nevyvazeny. Ale ted jsem minuly tyden zacala s tou "kapsou na zada", jak se to prvne podvlikne pod rukama dopredu, udela se uzel a pak teprve pres ramena a rozprostira se to pres detatko na zadecha: to rozprostirani je kamen urazu, mam nejaky kratky ruce na to 🙂 Ale nosi se to uplne super. Ten tibetsky batoh jsem jeste nezkousela, ale to neni asi na dlouhe noseni, ne?
Ale je to strase pohodlne.

fabienamata
28. okt 2008

Paula, asi sa nechcem stahovat!!!!! 😀 Ved ma trafi slak! No a ked sme sem prisli, tak sme vrtali dieru na garnizu/na Slov.je to s makkym i 😀 /,no tak sme sa nejako nevedeli trafit - vzdy tam bolo nejako prazdno v tej stene. Ja som si uz myslela ,ze budem byvat v domceku z piesku! /Ako v tej rozpravke o troch prasiatkach/ Lebo zakazdym sa len zaprasilo, v tej akoze! diere. Takze to miesto bolo uz ako sito!!!
Je tu veeeelky klud, a je to pre nas velke...ale potrebovali sme sa uz nastahovat tak sme zobrali aj taketo velke.
Ale inak je to kraaasne,majitel je architekt, ale asi zabudol zaizolovat dom,lebo ked vela prsi tak mame mokru jednu celu stenu,naspodu, a on ,ze aby sme viac vetrali....???
Vtipne ,ze? tak aj kvoli tomu chceme prec!
Idealne by bolo nieco mensie a k centru mesta. A za dobru cenu aspon prijatelnu!
😉
Dani skoda ,ze si ten uvaz nemala so sebou,rada by som si to pozrela...nabuduce jo?

Reni, Maxik vazi presne ako Sophi 9 kilov. Aj tie horucky boli zo zubkov?
Moltexky su dobre ,ja som mala este tie hnede, ale od kedy Sophi kaka do nocnika, tak nam stacia tie tenke pampersky.
🙂

hanulee
28. okt 2008

Ahoj holky, taky vas zdravim! 🙂 Tak uz jsme tu zase sami a dnes a zitra tu budu vlastne uplne sama s Domcou, protoze Tom jede na sluzebku. Bude to vlastne nase prvni samotna noc na tomto byte, tak snad to zvladneme. 🙂

Ptaly jste se na ty ceske znacky... dostali jsme pokutu a narizeni, ze do jimi dane doby musime auto prehlasit na nemecke znacky. Byl to tenkrat sok...ale jsme zase chytrejsi 🙂

Gemnis, takze vojacka 🙂 to trochu znam - muj bracha a jeho zena jsou taky oba vojaci 🙂 ale jsou v CR a ona je ted taky na materske.
Tvoje kamoska, co je sama na dvojcata, to teda klobouk dolu. Nedovedu si to predstavit, jaky to musi byt zaber...

Vendy, my mame podvozek, na ktery jde naklapnout autosedacka a je to uplne skvele! Je to fakt velika pomoc. Snazim se teda, aby v ni maly byl co nejmin, protoze je mi ho lito, jak je tam skrceny.
Diky za tip na ty Moltexky, taky je pouzivam a jsem s nimi moc spokojena. Zda se mi, ze po nich Domca nema opruzeny zadecek.

Leni, takze zatim zadne pocity pred porodem? 🙂 A jak je jinak tobe, jak se citis?

Pavli, ten zanet je pekne na nic...moc dobre to znam 😒 Preju, at je co nejdriv lip!

S bytama vam to nezavidim, je fakt tezke najit nejaky dobry. My jsme meli na byt stesti a jsem za to moc rada. Tak vam preju moc trpelivosti a brzy nejaky krasny byt podle vasich predstav.

Veri, taky musim pochvalit fotku, opravdu povedena! Uz se tesim na fotky Mimi 😵 No a vidim, ze "nevriska" mimi teda jen nam... 🙂

bodka7
28. okt 2008

ahojte

inak sila, ze ste sa babule spoznali s vasimi manzelmi tak daleko 🙂
mne osobne nemecko nikdy nic nehovorilo, jedine, co som z nemecka stacila vzdy zaregistrovat, boli bohati stari nemecki dochodci, co si chodili mocit nohy do piestan 😀
pre mna to bola jedna otrasna, chladna a arogantna krajina, az pokial som tu nezacala zit 😀

dakujem, za opytanie, ako sa citim a aj za drzanie prstov. ked ja ani neviem, ako by som sa mala? nejako ani nebadam, ze som tehotna, brucho mi tiez nezavadzia, topanky si sama obuvam a s kosom na pradlo tiez stale do pivnice chodim. zle mi nie je, chute nemam a keby ma stupel nekopal obcas, tak ani neviem, ze tam je.
meno som sice pisala, ze je vybrate, ale sikovna, nenapisala ake 😀
christiano sa bude volat, teda uz aj vola 😵

@veri
ja som sa do tej tvojej fotky zalubila 😵 je ako z tisic a jednej noci 😵
pekne si uzivaj venovanie sa, lebo pride cas, ked ti povie, mama neotravuj 😀

@reni
ked ty to budes ma uz za sebou, my sa budeme hrat na zubadlo 😅

ja tiez musim povedat, ze my mame s bytom stastie, az na susedovu macku, ktora nam sedava na aute 😠
byt bol od znameho, cize bez kaucie. zamozny stary mladenec, nam tu este aj nabytky za facku nechal a vsade su umyvatelne tapety, co urcite nebudem davat dolu 😉

@lubi
asi by ma slahlo

@pauli
no a taketo veci, to som este nezazila. asi sme vzdy narazili na inych ludi, ale tu sa väcsinou renovuje pri prichode.

@mausi
pekne fotecky 😵

geminis
28. okt 2008

Hezké odpoledne všem!

Tak dnes je doma (v ČR) státní svátek a naše Anička už ho řádně oslavila--dnes poprvé přelezla šprušle od postýlky a vylezla! Myslím, že teď to teprve začne být akční...

Lubi (fabien...) toho plakátu je mi moc líto. Já se kdysi na ebay taky zaregistrovala, ale ještě jsem nic nekoupila. Manžel mobil a nic moc--ta paní, od které ho má, tam snad denně 100x měnila sim kartu, protože je to šíleně vykledlaný.

A s tím větráním, to si snad pan architekt dělá srandu, ne? Nebo je to tichý blázen.

Mausi tak to gratuluju taky k "úlovku". Mě příjde jen jako hříčka nebo ironie osudu, že jsem si tak daleko dojela pro chlapa, který, sice Slovák, ale pracoval v Praze jako já. Jen nás oba osud svedl dohromady v USA. A že to byly cesty klikaté. Někdy si tak říkám, jaká rozhodnutí či kroky v životě jsem učinila, abych byla tam, kde jsem a s kým jsem. Za ta léta stačilo jednou udělat krok jiným směrem a kdo ví...nelituju však ničeho!!! Právě naopak.

Dani, tak to je prima, že už máš odbornou literaturu na cestě. Jak jsem psala, já ten první díl nemám, až to batole, ale jsou v té knize neuvěřitelné postřehy. A určitě je využívám a využiju i v budoucnu.

Obdivuju, že zvládáte vázaní dětí do šátků...u nás to bylo hned od začátku nereálné.

Někdo tu psal, že to u něj funguje jen, když má dítě na zádech a pak nemá kam dát baťoh--tak já s obibou nosívala i batoh vepředu. Člověk měl aspoň jistotu, že mu nikdo nic neukradl..

Pauli, taky jsem si vzpomněla, že na ledviny a močák, spíš tedy jako prevence pomáhá hlavně v chladných dnech a zimě baštit sušené brusinky. Prodávají se i nějaké tablety, čisté brusinky, Urinal se to myslím jmenuje. Já mám své zkušenosti se záněty ledvinové pánvičky. fuj.

Hanulee, svět je malý a naše armáda taky, tak se chci zeptat, kde Tvůj bráška slouží, jestli ho a jeho ženu třeba neznám! 🙂

Bodka neříkej mi, že jsi z Piešťan?? Můj tatínek se v Piešťanech narodil a žil zde do doby, než odjel na vojnu. Pak poznal maminku a už jaksi nevycouval..jak se říká ve "Vesničko má středisková". Tak to by byla velká náhoda, zvlášť když tady píšu, jak je někdy ten svět malý.

A jméno pro broučka jste vybrali hezké.

Naše slečny měly včera 22 měsíců a myslím, že váží kolem 11-12kg!

Ještě jdu mrknout na vaše albíčka. Omlouvám se, že ve svém mám pořád jen jednu fotečku, ale kabel na stahování fotek zůstal u rodičů.

Hezké odpoledne všem!

hanulee
28. okt 2008

Uz jsem to nestihla cele dopsat, maly me volal 🙂
My jsme do Nemecka prisli, protoze jsme si pripadli jeste mladi na to, se usadit v CR, chteli jsme poznat neco jineho a taky vydelat nejake penizky. Az ale prijde cas, tak se chceme zase vratit.

Jinak s tchanovcama to bylo super! Zase takova zmena. Byli tu jen na vikend. V nedeli jsme jeli na kafe do jednoho mestecka a maly nas nechal v klidu kafe vypit 😵, takze jsme si to fakt uzivali 🙂 Vlastne celou dobu, co tu tchanovci byli, tak byl maly ukazkovy! Odjeli s pocitem, ze mame mooooc hodneho chlapecka 🙂 A hadejte, co bylo hned v pondeli.... 😀 Dominik nam musel povykladat vsechny svoje zazitky... 😀

Leni, vidim, ze se citis stejne skvele, jak jsem se citila ja pred porodem! 🙂 To je dobre, jen si to hezky uzivej a hlavne hodne spi! 😉 😀 😅

mausi
28. okt 2008

Ahoj zeny !
tak u nas dneska cely den lilo a lilo a ted je jen 5 stupnu. Dle predpovedi by zitra mel az do 500 m.n.m. napadnout snih, takze to nas nemine, my jsme hodne nad 500. No tak to si tu manducu ted moc neuziju. ☹ Ale uz jsem se vyfotila v akci, tak prihodim.

Hanko (geminis): tos pekne napsala s tema klikatyma cestickama osudu... clovek vlastne porad stoji na rozcesti a rozhoduje se a kazdy rozhodnuti vlastne plne ovlivnuje jeho dalsi zivot.... juuu, pripomina mi to studentsky leta, jak jsem se ucila psychoanalyzu na zkousky. 😉 Ale je to krasny, zajimavy tema ! 😉

Holky, a ted zas trochu materialismu: tak zaprve jsem dneska byla konecne uspesna a koupila ten buggy od Römeru, co se da prestavet na ten podvozek pod autosedacku. 😉 No a navic u nas se uz predbezne stavel Jezisek, koupili jsme V. na e-bay uzasnou vyvysenou postel s zebrikem a klouzackou !!! Ted jeste aby se v poradku dopravila sem. Postel uz V. potrebuje jako sul, myslim, ze je to pro nej idealni darek.

Danko, koukam, ze Nic taky perli .... poridilas mu nejaky ucebnice cestiny ? 😉

Renco, Rebecca prave vubec neni baculka ! Pribira pomalinku, shodly jsme se s Veronikou, ze mame doma "modelky", ale snad to neni nijak na skodu. Dr. je spokojeny, hlavne ze pribira a jede si po sve krivce.

geminis
28. okt 2008

Hezký večer!
mausi--ty cesty osudu mi taky vždy připomenou jeden z mých úplně prvních a nejmilejšch citátů:
"V každém okamžiku se před námi otevírají dvě cesty a my volíme jednu z nich. Ať už jsme si vybrali kteroukoliv, nikdy se nedovíme, kam vedla ta druhá".
Příjde mi to hodně krásný a tajemný...a ta psychonalaýza, vždy mě takové "vědy" lákaly---zkoumající nitro.
A ten Ježíšek zní taky moc hezky. Až najde dáreček adresáta, těším se na fotečky.
Zítra nás čekají Bobatha, snad nebude sněžit, protože musíme vozíkem croozrem.
Tak dobrou noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre