Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
25. okt 2010

Bei, Joss vsetko najlepsie zelam. 🙂 Zlatunka je s tym mackom.

Ingi, Marcelko mava casto bronichitidu? Chuda male, Misko ju mal iba raz, ale bolo to teda dost hrozne, to bola obstrukcna bronchitida. Nastastie sa to nezopakovalo (napriek katastrofickym scenarom jeho imunoalergologicky).

Hm, tak ja som povedala mm, nech ten byt s terasou vezme a on mi este stale nenapisal, ci tam volal alebo co bude. Akoze koooonecne sa rozhodnem (nie, nie som vaha 😅 , ryba) a teraz ma bude natahovat? Uz som vybrala nabytok do kupelne, toto ma bavi. 😅 Samotne vyberanie na dialku bohvieco nebolo, ale zariadovanie mam rada... kebyze mam neobmedzeny rozpocet, jaaaj, to by bolo.

deina
25. okt 2010

Jedna znama nas nedavno fotila, taketo fotky sa jej podarili.

deina
25. okt 2010

Ups, skoro som to poslala, tak este...

evinkaaa
25. okt 2010

Dani - naaadherne jesenne fotocky. 😵

vivien6
25. okt 2010

ahojte..ja zijem v nemecku...a bohuzial tu nejsu take veci ako na svk.skoda..chcela by som sa spytat ze ci neviete ake jogurty by som mohla dat malej...teda znacky..lebo som tu v tomto jelen..
a este davam malej uz par dni niekedy frischkäse..mozem jej to uz davat ci nie...znacka allmete..vdaka

mooc
25. okt 2010

ahoj vivien, no ja som nicolasovi do roka davala radsej len hipp joguty a tvarohy.. aj ked teda, hipp ako taky sme papavali malo, skor som varila.. a od roka som mu zacala davat normalny bio jogurt (aky sme prave kupili) a frischkäse pouzivam niekedy miesto klasickeho sk hrudkoveho tvarohu, tak ak si malej chcela davat normalny tvaroh.. tak preco ee.. aj ked u nas v krabbelgruppe bola raz taka teta z beki (bewuste kinderernährung) a ta vravela, ze teda deticky do roka, ked uz mliecne vyrobky, tak plnotucne mlieko a jogurty a ine im teda netreba.. tak neviem..

dani, krasnucke foto.. mam dohodnute fotenie na sk, pred vianocami, tak dufam, ze budeme moct ist (lebo ak lekar vyslovi co len najmensiu pochybnost, vsetko rusim a zostavame doma)

bea, vsetko najlepsie joss.. krasna sukienka.. boze, mne asi fakt treba dievcatko, aby som si ju mohla takto paradit.. 🙂) tak uvidime..

evi, no u nas vcera cely den priebezne mrholilo.. uplne hnusnosiva obloha a zimaaaaa.. ale teda nakoniec sme boli na tom ihrisku za tatom..

idem skorca ulozit, este sa ozvem..

neurologia
25. okt 2010

@vivien6
tvaroh-až po prvom roku vzhľadom na vysoké množstvo bielkovín. Rôzne sladké krémiky, pribináčky … sú skôr dezerty, ktoré bábätku dávajú len minimum živín a v podstate ich nepotrebuje poznať.
jogurt-bábätko potrebuje prijímať len na tuk bohaté mliečne výrobky,kupuj teda jogurty s normálnym obsahom tuku ...nie odtucnene....napr:landliebe ,weihenstephan...

mooc
25. okt 2010

dievcenceeeee, tak je mi bajecne, asi idem telefonovat na kanalizacie.. tym velkym porcelanovym sluchadlom..

evinkaaa
25. okt 2010

@vivien6 - vitaj medzi nami. Volas sa tak, ako znie tvoj nick? A kde v nemecku si? Prezrad nam nieco o sebe... 😉

renca - a ty coooooo? bolo "telefonovanie s ulfom"? (moj manzel tomu tak hovori 😀 )

To pocasie vonku je hrozne. Sice neprsi, ale je tak nijak. 😖 Cely den skoro tma a zima. Cely den nejako mrznem, boli ma hlava a vlastne vsetko a mam absolutnu nechut na cokolvek. Dufam, ze sa z toho nevykluje erkältung. 😒

schatzinkaschatzinko
25. okt 2010

jej, dneska to tu super zije!!!
@deina Danka, takze rozhodnutie padlo?? no super, tak sa mozes pustit do zariadovat a rovno asi aj balenia do Nemecka, vsak???
@neurologia Bea, torticka fantasticka, ako vzdy a sa mi rata Joss, ako uz cvici medvedika, keby bol v mojom prevedeni, uz by len ruky nohy rozne lietali hhh

@mooc Renatka a pokecala si si??? 😖 😖 😖 dufam, ze uz sa citis lepsie!!

@iii Ingi, to muselo byt super, ako dievcatka stoja pri trube a kukaju dnu na svoje dielka, robili ste dake konkretne tvary alebo to boli skolkarske abstraktne????

u nas bolo dneska krasne, sice, ziadne velke slnka, ale prijemne, tak sme dali s A. prechadzku, teda ja s kociarom, lebo A: to statocne odignorovala 2hodinovym spankom 😀 😀 😀 😀 😀 ale sa mi prvykrat prihovorila pani, co bola vonku so psom, vyzerala troska depresivne, ze jej 18 rocna dcera ma prave 5 tyzdnove babo 😒 😒 😒 😒 tak sa bola prevetrat 😀 😀 😀

vivien6
25. okt 2010

@mooc ani my nepapame tie flasticky nejak casto tiez varim pravidelne... ale skusim kupit a dat jej jogurt.. a ten frischkäse tu jedna znama to dava malemu tak som myslela uz aj my mozme... teda ak sa to moze.. a to som pocula ze len plnotucne. takze 3,8 perc.. tuku je dost ?
@neurologia aha.. takze frischkäse este nemoze ci ? hej raz som kupila malej od landliebe taky original jogurt ale nakoniec som sa jej ho bala dat.. 🙂
@evinkaaa dakujem za privitanie 🙂
nie moje prave meno je Lucia... vivien sa vola moja dcera.. teda Lilli Vivien... inak byvam pri franc.hraniciach mesto sa vola Kehl. neviem ci to budete poznat 😀 inak som z popradu....zijem tu uz 2 rok...

evinkaaa
25. okt 2010

Lucia - tak ahoj este raz. 😉 Ak sa nemylim, tak luciu tu este nemame. Baby, ci sa mylim?!
Mesto, v ktorom zijes nepoznam. Ale z popradu mame tu dievcata. Myslim, ze steffi je z popradu a mozno este niekto....neviem presne.
Pozerala som tvoje fotky - malicka je rozkosna. Tvoj priatel/manzel je nemec ci slovak? A paci sa ti tu v de?

Vieri - super prechadzocka. Aj ja by som chcela 😀 , ale u nas dnes tak pekne nebolo. Slnko nesvietilo vobec. 😖

deina
25. okt 2010

Vierka, rozhodnutie padlo. 🙂 Tak uvidime. Zevraj nam ho prenajmu od 1.novembra (ja som chcela az tak od polky novembra, ale tak dobre), manzel to tam vymaluje, popripravuje a mozeme ist... koncom novembra mozno (ja si este musim lekarov povybavovat, najma tuna reumatologa).

Vivien - Lucka, vitaj. 🙂

Moooc, Reni, no nic moc. Uz je dobre? Aj pri Nicolasovi ti byvalo tak zle?

evinkaaa
25. okt 2010

Dani - velmi sa tesim, ze tu budete byvat. 😵 Len nech ide vsetko hladko podla vasich predstav. Planujete si vymalovat farebne? Ci preco chce manzel malovat? Neni to celkom novy byt?!

schatzinkaschatzinko
25. okt 2010

@deina- Danka, vidis, to toho 1. novembra specialne pre Teba, to bude na cintorine akurat top sezona 😀 😀 😀 😉 😉 😉 som rada, ze ste sa rozhodli a zelam teda, nech to ide vsetko pekne hladko a naozaj mozete byt cim skor vsetci spolu!!

deina
25. okt 2010

Evka, byt je sice cerstvo vymalovany a biela mi vacsinou aj vyhovuje, ale sem tam trosku farby hodit... ziadne velke malovanie, len detska, ta aby biela nebola (teraz budem mat dilemu, ci bledozltu alebo bledomodru a ake nalepky na stenu kupit 😀 ) a jednu stenu v spalni (vymalovat alebo dat tapetu) a jednu stenu v obyvacke. 😅 No aspon sa tam nebude sam nudit... ved aby sme to mali pekne.

Top sezona. 😀 😀 Zistila som, ze je tam pochovany Hitlerov pilot, hehe...

evinkaaa
25. okt 2010

Dani - jasne, uplne chapem. Aj som si myslela, ze chcete troska farby. V detskej myslis borduru, ci naozaj nalepky? Joooj, takych tu je dost. Mas si z coho vybrat. Alebo potom z internetu objednat, tam tiez najdes kadeco.
Uz mate urcite lepsi pocit, ked viete, ze byt je vybraty a zacina sa planovanie a priprava stahovania. Alebo?!

deina
25. okt 2010

Ano, je to ovela lepsie. 🙂 Len teraz ti moji lekari... mam rozrobene zuby, to musim stihnut dokoncit. 😀 Aj toho reumatologa, aj deti... toto sa mi taaaak nechce.

Nalepky, aj teraz mame v detskej nalepky, len ich musim dat vyssie. 😅 Lebo uz aj Matko sa zabava tym, ze ich odtial zoskrabava.

evinkaaa
25. okt 2010

Nalepky krasne spestria izbu. Tu ich volaju wandtattoo. 😀

No, lekarov ti nezavidim. Ale tak ked musis, tak musis. Pekne si daj vsetko do poriadku a prides tu s "cistou hlavou". 😉

evinkaaa
25. okt 2010

Dani - zacinas sa uz tesit, ci este ani nie?

deina
25. okt 2010

Ze tattoo. 😅

Teraz mam take zmiesane pocity, ze neviem. Este prevladaju obavy. 😝 Lebo teraz je to uz take realne. Ale o par dni sa aj tesit budem. Uz som sa tesila, potom sa hladal ten byt, to mi casom zacalo liezt na nervy a teraz uz byt je, tak sa toho trochu obavam... a ked sa to usadi, ten pocit, uz bude dobre.

mooc
26. okt 2010

Danka, parada.. Podla mna sa uz nestihnes ani tesit, lebo po tej vybavovacej faze nabehne balenie a veci s tym spojene.. Tak sa uz asi budes tesit az ked budete vsetci spolu v novom bytiku.. Ale super, blahozelam ze ste sa rozhodli.. Modru izbu by som ja veru nechcela, vsetky odtiene modrej su chladne.. Nicolas ma svetlobezovu a na nej miesto nalepiek mamou malovane obrazky zvieratiek.. Jedneho velkeho maca nad postelou a vela mensich zvieratiek nad prebalovacou komodou..

Vierka, posli trosku prijemnejsieho pocasia aj Sem. Boze, vonku je mi minimalne o polovicu lepsie ako dnuka.. Keby neboli tie teploty take blizke bodu mrazu, neviem, ci by som aj nespavala vonku..

Nakoniec som teda netelefonovala, ale cely den a celu noc mam namale.. Pri nicolasovi mi nikdy nebolo Ani trosilinku zle.. A este sa mi k tomu, ze mi bolo vnoci tazko snival uuuuzasny sen, ze som porodila trojicky (stvrte à placenta zostali dnu) a na benzinke som stopla Auto, Co nas odviezlo domov z porodnice..

zuzanasaw
26. okt 2010

Dik za vsetky odpovede ohladom Pseudokrupsu, vygooglila som si uz kopu info a prisla som na to, ze v podstate neexistuju priciny, iba dosledky 😒
Ingi, hej, stanovil to aj Notarzt, ten nam hned dal aj nejake info, predpisal tie cipky, akurat teraz nahanam inhalator, aby sme mohli v pripade potreby (radsej nech to nepotrebujeme 😖) priamo lokalne aplikovat nejaky sajrajt, ktory by mal zabrat okamzite. A vyskytuje to vlastne u deti uz od 3 mes az do cca 5-6rokov. Moze a nemusi sa to vobec opakovat, tak nech mame tie lieky doma zbytocne! 😉

Danka Deina, tesim sa s vami, ze uz mate konkretny bytik. A chapem tie tvoje zmiesane pocity, akokeby to vcera u nas bolo 😀 😀 😀 Krasne jesenne fotky!

Lucka Vivien, vitaj medzi nami! S tvarohom by som este pockala, aj nam deckar vravel, ze by bolo dobre pockat tak do 11mes az roka. Jogurty ja som davala Fruchtzwerge, najdes to v takych farebnych kelimkoch a roznych prichutiach po 6 resp. 8 kusov vacsinou. Aj ked niekto je zasady, ze treba davat klasicky biely jogurt... my sme proste zacali s tym, co papala i starsia sestre, kedze ta nechcela iste obdobie ziadne jogurty a boli sme radi, ze vobec nejake papa - samozrejme "presne tie, co papa aj Dominik" 😉

Bei, tak posli proste Attiho s Joss na nakupy a basta, nech sa otec priuci. Nas sa akurat zas raz po dlhsom case presvedcil, co je to nakupovat s dvoma detmi 😉 Inak je fakt zvlastne pozorovat, ako tie deti kludne sedia, ked som s nimi na nakupe sama, ale ked nastupi dalsi divak ochotny sledovat, to ich mozeme nahanat po celom hyperku 😕

Mooooc, dufam, ze uz je lepsie. Dvihali telefon na kanalizaciach? 🤐

zuzanasaw
26. okt 2010

Jaj, a este som chcela info pre baby, co maju zalusk na rodicovsky prispevok na SK do troch rokov dietata:
Mne ho prave stopli, pretoze nemci sa kvoli tej nasej neverending kauze Kindergeld na SK dotazovali, ci mame narok na ich poberanie, teda ktora krajina je primarne kompetentna pre ich vyplacanie. Nemci si totiz vymysleli, ze Kindergeld mame poberat na SK a oni nam doplatia len vyrovnavaciu davku. Tak skumaju narok. Ale od 1.maja 2010 plati to, co pisala nedavno Bea, ze sa to proste neda a vsetko poberas tam, kde zijes. A kedze nemci potvrdili, ze zijeme vsetci v DE, zrusili mi aj rodicak na SK 😒 😒 😒

deina
26. okt 2010

Toto ma zaujima, Zuzka, kedze som si to este nezistovala. Takze tuna na SK budem musiet odhlasit rodicovsky aj pridavky a prihlasit sa niekde tam? Ale v DE dostanem uz len pridavky, ze? Tam asi nieco ako rodicovsky nemaju... To potom budem musiet asi podat tuna v praci vypoved, ked uz vlastne nebudem na rodicovskom...

Teda dobry sen, Reni, chystas sa na trojicky? 😀

iii
26. okt 2010

zuzi, tak fruchtzwergy su teda pekny cukrovy nater 😀 😀 😀 s tym by som radsej nezacinala, mam pocit, ze fruchtzwerg videl jogurt z rychlika. my teraz ficime na bielych Landliebe. a na cottage cheese 😉

schatzinkaschatzinko
26. okt 2010

cafte baby jedna otazka, viete mi poradit nejaku dobru autosedacku pre deti od 9kg??? danke schön!

mooc
26. okt 2010

😕 Hm nie je Cottage cheese à frischkäse to iste??? Ozaj ked sme pri jogurtoch? Nieco podobne zvolenskemu smotanovemu uz niekto objavil?

Vobec mi nie je lepsie.. Skor naopak aaaa tie tehu chutky ach, spomeniem si na nejake jedlo à ked ho hned nemozem mat, smrti Sa mi to rovna.. Vcera som na veceru zvladla flasu kyslych rybiek aaaa dnes som Sa dala robit kapustove halusky, v celom Byte citim dusenu kapustu..

Nasi uz tyzden cez webku - Co ti je? Nevyzeras dobre! (diky, keby vedeli ze cakame trojicky heheeeee)
svokre Sa radsej neukazujem na oci, ta Sa tiez Furt pyta Co mi je.. À povedat im to chceme az na vianoce

mooc
26. okt 2010

Vierka s isofixom ci bez.?

schatzinkaschatzinko
26. okt 2010

Renka s isofixom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre