Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

dania
โ€ข
22. jรบl 2010

Hehe, Oli, tak ten uklid ti fakt nezavidim, my jsme tady jako po vybuch permanentne.
Nojo, to ten tvuj shop ma urco vetsi vyber, ale my stejne kupujem jen takove zakladni potraviny, zadne velke speciality, Nic je zavisly spis na caji nez na jidle. A presne jak pises, ty nemecke caje nejsou nic moc.
Vsichni nasi kluci heinz beans milujou, T je vzdycky vyzaduje s michanymi vajicky a toustikem, haha, spravnej anglican. Ale oni maji radi i ty testoviny, jak popisujes, takove ty raviolli treba, ale ty mi vubec nechutnaji, to je strasna chemka. Ty detske ale nekupujem, myslim, ze by to T moc nezajimalo jeste a velky kluky zase uz ne ๐Ÿ™‚ A ty konzervy obecne jsou suer na cestovani jako nouzovka.
Me bavi strasne v Anglii jit nakupovat, po internetu to neni takova sranda, live zazitek je fakt o necem jinem.

paula
โ€ข
22. jรบl 2010

Ingi, a co umis turecky? Ja jen bay-muz, bayam-zena, to bylo vzdycky na zachodcich. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Oli, no chovali se ke me normalne, s respektem a uctou a pochopenim pro moji kulturu, stejne jako ja k nim. Ale je to taky tim, ze uz se zname a tak pocatecni oboustranne predsudky odpadly. Ono to tam neni tak, jak se tady ukazuje v mediich, ale to uz jsem nekolikrat rozepisovala a uz se mi moc nechce. ๐Ÿ˜‰
Rodina meho manzela je uzasna a ja je mam moc rada, hlavne jeho maminku a ona me. ๐Ÿ˜‰

Mame na oprave televizi, asi 14 dni a nenechali jsme si dat nahradni, ja ze to skusime, jsou lidi bez televize a tak at si trochu odvyknem, ale uz se totalne hadame o pocitac. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ nikdy vice. Asi jsme prece jen normalni prumeraci. ๐Ÿ˜Ž a ne zadni alternativci.

paula
โ€ข
22. jรบl 2010

Taky bych mela jit uklidit. Jenze muj problem je, ze ja jsem poradny clovek, zatimco ostatni clenove rodiny chaotici. ๐Ÿ˜  tak to je boj s vetrnymi mlyny.

paula
โ€ข
22. jรบl 2010

Holky je ten anglicky caj opravdu tak jiny, nez nemecky? My kupujeme cerny u turku, jmenuje se Ahmad tea - London classic?! Je stejny jako anglicky?
Jinak, ty ostatni potraviny co jmenujete vubec neznam a tise se stydim. ๐Ÿ˜” Vzdycky jsem slysela, ze britska kuchyne je dost nechutna? ๐Ÿค ale soudit nemuzu.
HOdte recept na nejaky britsky cake, mam v sobotu navstevu. ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
22. jรบl 2010

hahaha, jsme totalni zavislaci na televizi. vydrzeli jsme bez ni presne 6 hodin, z toho jsme byli 4 venku. ๐Ÿ˜… Prave jel Hawar vyzvednout "Erzatzgerรคt". ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
22. jรบl 2010

Ahojte holky. ๐Ÿ˜‰

Dnes to tu zavana anglickom... ๐Ÿ˜€
Lemon curd mam rada aj ja. Ale len obcas. Casto to jest nemusim, az tak moc mi to zasa nechuti, ale ako obmena, preco nie ๐Ÿ˜‰ Ale napriklad heinz beans mam veeelmi rada. ๐Ÿ˜‰
Ja viem, s anglickymi potravinami to nema nic spolocne, ale aj tak sa spytam, kedze sme pri potravinach ... ๐Ÿ˜€ ...mate radi Erdnussbutter?

Dani - takze schnuppertag v skolke dopadol super... ๐Ÿ™‚ Novidis, nemusis si robit starosti, ze ako sa timmy tam bude pacit. Urcite bude vsetko ok a on sa rychlo zaradi medzi ostatne deti. ๐Ÿ˜ต Tak nech sa mu tam paci ๐Ÿ™‚
Pekny vyletik ste mali vcera, v dobrom zavidim... ๐Ÿ˜‰ Timmy je nejaky sรผchtig na sauny ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Pauli - tak to ste teda fakt zavislaci ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€. Ale ved kazdemu sedi nieco ine. Ja by som v pohode mohla fungovat bez televizie. To mi az tak nechyba. Ale nemohla by som fungovat bez pc, to uz mozem uprimne povedat, ze som na pc zavisla. ๐Ÿ˜‰ Ja osobne nepozeravam televiziu velmi casto, skor citam vecer knihu ๐Ÿ˜ต, to je moje.

sisamato
โ€ข
22. jรบl 2010

Ahojte,
som na tejto teme nova a preto sory ak bude moja otazka zniet dost jednoducho a mozno pre niektore vas aj otrapane...S manzelom uvazujeme o odchode do Nemecka, konkrtene Stuttgard, kedze tu ma kontakty na jedneho Nemca, ktory mu slubuje slusnu pracu. Ja som momentalne na materskej, mame 2,5 mesacnu dceru. Viem ze spytat sa na rovinu ludi ktori tu ziju je ine ako o tom len citat....Preto vas chcem baby poprosit o radu ci ma zmysel ist tam na nejaky cas, cca 3 roky, kedze ja som na materskej a obavam sa len chodenia po doktoroch, lebo jazyk moc neviem a urcite to aj bude dost stat. Moj problem je to ze sa nemienim zmierit s myslienkou aby on tam pracoval a ja tu na Slovensku...to nie...to je horor...Vopred vdaka, ak sa niektora ozve. Majte sa.

evinkaaa
โ€ข
22. jรบl 2010

@sisamato - ahoj, vitaj v nasej teme ๐Ÿ˜ต
Neviem aky mas vztah s manzelom, ale podla toho co pises, tak asi pekny. V takom pripade ti odporucam odist s nim tu do de. A este ked ide o taku dobu ako su 3 roky. ๐Ÿ˜‰ Urcite neolutujes. Je tu veeelmi vela moznosti a co sa tyka jazyka, tak s tym si nelam hlavu. To pojde uplne samo. Ked mas malu dcerku, tak budes vsade chodit s nou - na ihriska, k lekarovi, mozno do skolky, do obchodu - vsade sa budes stretavat s ludmi a budes nutena hovorit. Spoznas vela novych ludi, najdes si kamaratov (mozno aj slovakov). Nehanbi a hlavne neboj sa hovorit. Len tak sa jazyk naucis. Len smelo do toho!!! ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
Ak ta zaujima nieco konkretne, kludne sa spytaj ๐Ÿ™‚

iii
โ€ข
23. jรบl 2010

dani, scones peciem velmi rada na rozne sposoby, ale bez clotted creamu to fakt nie je ono - skusala som aj nejaky doma vyrobit, ale skoncilo to vzdy fiaskom ๐Ÿ˜
inak, heh, ci je na lodi sauna - no vidis, raz mu ukazes luxus a uz to berie ako standart. pekne ste si dali do tela. po navrate z letnej dovci uz chcem posadit M do privesku a vyrazime aj my, zacinam opat kysnut. problem je v tom, ze v privesku by mal byt az do 10 mesiaca (kym teda nesedi naozaj pevne) v specialnej babyschale, ktora je ale len do 9 kg....to mi pride ako zly zart ๐Ÿ˜

pauli, turecky viem par fraz, ale ovladam ich len foneticky, nechcem pisat skomolene verzie.....ja mam este stale pingpong v tych jazykoch - ako rozprava hawar? maju tie blizkovychodne jazyky nieco spolocne?
hahahaha, ersatzgerรคt ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

deina
โ€ข
23. jรบl 2010

@sisamato, vitaj. ๐Ÿ™‚ Aj ja som sa len nedavno pridala do temy a som na tom velmi podobne ako ty - manzel odchadza v oktobri pracovat do Mnichova, dostal tam velmi slusnu pracu a planujeme tam zostat take 3-4 roky (zarobit si na domcek, chceli by sme sa potom vratit). Tiez som na materskej, este 2 roky budem, tak svoju pracu zatial riesit nemusim... to poriesim asi az o 2 roky, ci dat vypoved alebo co bude. Ani ja som nechcela, aby siel sam a za nami by len dochadzal, to by podla mna pre deti nebolo dobre tak zriedkakedy si vidiet otca, najma starsi je nanho dost naviazany. No a po nemecky toho vela neviem (sice som ju mala 4 roky na SS, ale to bolo daaavno), ale spolieham sa, ze sa pripadne dohovorim aj po anglicky na zaciatok a postupne z tej nemciny pochytim viac.

Inac toho chodenia po doktoroch sa obavam najviac, do toho sa mi akosi nechce. ๐Ÿ˜

dania
โ€ข
23. jรบl 2010

Sisamato, vitej, jak se jmenujes? No nejlepsi bude skocit do toho po hlave, s jazykem si hlavu nelamej, ten se ti rozvaze brzy. A uvidis, ze to pro vas bude tezke se po 3 letech vracet na SK...

Pauli, ja z anglickeho peceni umim jen ty scones (takove jednoduche bochanky k caji o pate, co se podavaji se smetanou (clotted cream) a marmeladou ๐Ÿ™‚) a apple pie, ten ale v mem podani je pomerne malo dekorativni, pro navstevu temer nevhodny... a oba recepty mam z internetu.

Ingi, ja jsem driv davala na scones maslo, ale neni to vubec ono, az jsem si uvedomila, ze je urcite mozne koupit clotted cream pres internet a je vyhrano. Neni to teda uplne ono, v anglickych kavarnach jsem jedla chutnejsi, ale lepsi nez maslo ๐Ÿ™‚ S tim privesem to je teda smutne ๐Ÿ™‚ Mam pocit, ze tady v Bremach jsem mockrat videla vozit mensi deti v privesu. Ja uz si ani nepamatuju, kdy jsme zacinali se sedackou na kolo, asi az tak kolem roku, ale to je zase neco trochu jineho...

oli1104
โ€ข
23. jรบl 2010

Ahojte, tak ja anglicky varim vcelku hodne, vsechny mozne paje, cookies ( no ty josu asi spis americke ), delam jejich teple pudingy s custard ( dezerty s omackou, podobnou vanilkovemu kremu-pudingu), klasicky roastbeef s yorkshire pudding a s pecenyma bramborama, pecenym pastinakem, aspon 3 dalsi druhy zeleniny ๐Ÿ™‚-to ale jenom, kdyz je cas ๐Ÿ™‚

O nechutnosti britske kuchyne jsem pochopitelne slysela taky, ale ja musim rict, ze jsem na nic opravdu nechutneho nenarazila. Vanocni puding rada nemam, ale nemyslim si, ze je nechutny, to stejne s vanocni dortou.
Taky mi jejich jidla neprijdou moc vzhledna, jsou to takove slichty trosku, takze pro hosty bych to fakt nedelala ๐Ÿ™‚

Oni pouzivaji hodne zeleniny, to mi za ty roky uz vyhovuje, ze treba ceske omacky s knedlikem nebo sauerbraten nebo vepro knedlo zelo je pro me fakt hruza.

A scones my jime s maslem ๐Ÿ™‚

A turectina, vcera prisle Misa ze skolky a zazpival mi nejakou tureckou pisnicku. Oni jednou za cas maji takove jako internacionalni dny, kdy deti treba reknou basnicku, pisnicku ve "sve" reci, neco o sve zemi.Nevim, jak moc to bylo dobre, ale tak nejak jako turecky to znelo ๐Ÿ™‚

My jeste tyden a ficime na 3tydny do Brna, ja si taaaaaaaak oddychnu, uz se moc tesim.

sisamato
โ€ข
23. jรบl 2010

@evinkaaa juj vdaka za povzbudenie ๐Ÿ™‚ , velmi dobre mi to padlo. Aj ja som to tak brala ze je to perfektna prilezitost zit v zahranici, byt zaroven na materskej, ale hlavne s manzelom a dcera sa jazyk moze lahsie naucit....Coho sa najviac bojim je, ze ci to utiahneme financne a ci poplatky u detskych lekarov nie su moc vysoke, ked ja budem na uz rodicovskej dovolenke. Nevies ci by som aj ja nieco od DE dostala keby tam manzel pracoval?Da sa z toho vyzit?Ty byvas kde?Nepoznas niekoho s podobnym scenarom? Dakujem.

sisamato
โ€ข
23. jรบl 2010

@deina Ahooooj, super ze sme tu take dve. No ja som dnes otvorila nemcinu pre najmensich ๐Ÿ˜… ...myslim ze je to odvaha v nasom pripade. Mas uz vsetko nastudovane ohladom byrokracie??? Ja som akurat pisala aj evinke co mi ako prva napisala. Co planujes s detmi tam? Ja s takou malou by som bola zrejme len doma...ale hlavne aby sme boli vsetci traja spolu ๐Ÿ™‚ . Ozvem sa vecer, zatial pa.

sisamato
โ€ข
23. jรบl 2010

@dania ahoj, vdaka. Volam sa Silvia, dnes som si dala zavazok studia nemciny tak dufam ze mi to vydrzi. Uvidime ako to vyjde,ale verim ze po tazkych zaciatkoch by to bolo krasne roky.... ๐Ÿ™‚ aj ked pre inych som asi blazon trepat sa tam s malym deculom...pa.

schatzinkaschatzinko
โ€ข
23. jรบl 2010

ahojte nove babenky, zienky!

netreba sa bat! smelo do toho a pekne s celou rodinkou!hh ak nastudujete vsetko okolo byrokaracie ste dobre!!! ja to nezeladam doteraz ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ vid, dnes som bola malej vybavit pas๐Ÿ™‚) vsetko by bolo dobre, aj teta spolupracovala, akurat A; tam mala potrebovala ukazat, ze tam je, tak spustila svoj meeeeeeeeeee, co znamen,a ze je hladna ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ jedna teta uradnicka radila cumel, druha polozit do kocika a tretia fotila a chystala dokumenty, aby sme od nich cim skro vypadli ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ja som sa sice si zavsitou pozerala do rohu miestnosti na stolicku, kde by som ju mohla medzitym nakojit a problem by bol vyrieseny..ale potom mala objavila rucicku, tak sa zatial zabavila tak ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ hrda som dopochodovala domov, kde som sa chcela pokochat pasom a zistila som, ze teta v tom swungu napisala zle miesto narodenia, tak tam budem museit napochodovat v pondelok znova ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
btw. amuska dneska slavi 8tyzdnov๐Ÿ™‚) uz je velkacka ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

paula
โ€ข
23. jรบl 2010

ahooj!
Silvia, opravdu se nemas ceho bat, urcite s manzelem pojd. ๐Ÿ˜‰ Ja si myslim, ze mas prave vyhodu, ze jsi na materske a tudis tu nemusis hledat praci taky.
Ve vetsich mestech jsou i cesti/slovensti lekari. Ve Stuttgartu urcite taky. ๐Ÿ˜‰
My tu mame ceskou lekarku, ktera dokonce kandidovala na starostku, za FDP. ๐Ÿ˜‰

Ingrid, Hawar mluvi kurdsky, reci, kterou mluvi i kurdove v Turecku, Iranu a Syrii. Je to rec pribuzna arabstine. Ve vetsine statu na Blizkem vychode se mluvi arabsky, jen v Turecku turecky, coz pry arabstine moc podobne neni a v Iranu zase persky. ๐Ÿ˜‰
Kurdove jsou nejvetsi narod na svete, zijici na souvislem uzemi a mluvici jednim jazykem, co nema vlastni stat. Jsou rozdeleni do Turecka (20mil.), Iraku (10mil.), Iranu(5mil.) a Syrie (5mil.). V kazde z techto zemi jsou vice nebo mene potlacovani a utlacovani. I kdyz v Iraku to ted maji dobre, americani je hodne podporuji a maji v ramci Iraku uz slusnou autonomii - vlastni rec ve skolach, uradech.... pouzivani vlastni vlajky vedle iracke..... Zatimco treba v Turecku se je cilene snazi poturcit. โ˜น Proto je tam take aktivni ta "teroristicka" skupina PKK, coz jsou turecti kurdi, bojujici za nezavislost (nebo alespon urcita prava).

Amelii vse nej!.

Oli, mej se pekne v Brne, normalne ti zavidim, ze tam jedes, hned bych jela taky. Skoda,ze to neni bliz. I kdyz ty to mas docela blizko, vid? Mas tam rodice? A kde tam bydlite? jak se tvemu muzi libi ceska kuchyne a kultura?

deina
โ€ข
23. jรบl 2010

@sisamato, tak byrokraciu nastudovanu nemam. Ale my to budeme mat o to lahsie, ze nie sme prva rodina, co takto odchadza z manzelovej prace - zlanaril ho totiz jeho byvaly sef, ktory tam siel pred rokom s celou rodinou, tak oni su tam uz okukani a pomozu. ๐Ÿ™‚ Nahodou je manzelka tohoto sefa moja byvala kolegyna, takze sa aspon trochu pozname.

Juj, maly place...

iii
โ€ข
23. jรบl 2010

pauli, diky za vysvetlenie, uz mam v tom jasnejsie..... ake su inak vztahy turkov a kurdov zijucich v nemecku? prenasaju si sem domaci konflikt, ci nie? jo, a este - perstina je podobna arabstine? a co pismo?

vierka, heh, neuveritelne, kolko mudrlantov sa vzdy zbehne okolo kviciaceho krpca, ze? ale pozeram, ze ste boli uspesne ...ozaj, mala ma hned nemecky pas? muz ma nemecke obcianstvo?

oli, roasted parsnip je pastinak? nie je to petrzlen? aha, ty si uz asi v brne....uzivaj si ๐Ÿ˜‰

dani, haha, ked pises o tom clotted cream, neviem ci som spominala, ze si palo pred rokom v anglicku objednal namiesto cream tea clotted tea ๐Ÿ˜€ no bolo to po celom dni na slnku ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
23. jรบl 2010

inga
ved vierka ma za manzela nemca..tak by som povedala ze ma nemecke obcianstvo ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

iii
โ€ข
23. jรบl 2010

bei, no podla mna je len sekundarne ponemceny ๐Ÿ˜‰

fuh, mame za sebou narocny den na bauernhofe, marcel pozral neskutocne mnozstvo dateliny, preslo mu to uplne nedotknute crevami a teraz by sa na jeho plienke asi aj zajac najedol dosyta.

evinkaaa
โ€ข
23. jรบl 2010

Ahojte kocky. ๐Ÿ˜‰

Silvia - ja byvam v mnichove a veru nepoznam nikoho s podobnym scenarom ako ste vy. ๐Ÿ˜‰ Zial, inak by som ti velmi rada poradila. A neviem ti ani pravdupovediac odpovedat, ci nieco dostanes a ak ano, tak kolko. Mozno budu vediet ostatne baby a poradia. A o lekarov sa neboj, ved to pojde cez vase normalne poistenie, nie? Ved to plati v celej EU. Ci sa mylim? Nasa zuzka tu v teme to ma prestudovane od A po Z, tak ta by mozno vedela podrobnejsie. ๐Ÿ™‚
A nerob si nic z toho, co ti hovoria ostatni. To su vรคcsinou zavistlivci alebo ti, co sa neodvazia do nicoho. V kazdom pripade to vyskusajte. Je to nieco nove a urcite na vas pride vela veci, s ktorymi ste sa mozno nestretli, ale vsak o tom je zivot... ๐Ÿ™‚ A ako to tu uz niekto spomenul, po tych 3 rokoch sa vam mozno vobec nebude chciet ist na sk naspรคt. Ja som tu uz velmi dlho a uz si fakt neviem predstavit zit na sk a ani neplanujem sa tam vratit. ๐Ÿ˜‰

vieri - hm, tato byrokracia ohladom vselijakych dokumentov je fakt na ... ๐Ÿ˜– Ja to tiez neznasam. Naposledy som absolvovala na sk vybavenie noveho obcianskeho, pretoze som si myslela, ze po dvoch rokoch od svadby je mozno aj vhodne zmenit meno ๐Ÿ˜€
Vsetko najlepsie amelie k 8 tyzdnom. Teeeda, ten cas ale leti ๐Ÿ˜ต Aspon takto virtualne posielam...
http://www.sina-wohlfahrt.de/cmsImgDB/cms_147.jpg

Bei - inga ma pravdu. Vierkin manzel je iba sekundarne ponemceny, ak to tak mozno povedat. Teda co ja viem od vierky, tak (ak sa nemylim) je jej manzel povodom poliak, ale zijuci v nemecku. Ale vierka to uvedie to pravdivosti, ked sem dojde... ๐Ÿ˜‰

Inga - jeeej, den na bauernhofe. To je krasa. Co konkretne ste tam robili? Ci ste si to tam iba obkukli? ๐Ÿ™‚

My sme iba pred chvilkou dosli domov. Cely den sme boli u kamosov pomahat v byte. Prerabaju kuchynu a kedze moj manzel je v celom nasom freudeskreis velmi handwerklich begabt, tak ho vzdy a vsade volaju, kde sa nieco deje... ๐Ÿ˜€ Takze dnes sa rozvrtavala cela stena, aby sa zajtra mohli tahat kable a robit dozy na elektriku a taaaak, davali dolu stare kachlicky a vselico ine. Fuj, bola to fuska a este vรคcsia, ked sme dosli domov a ten biely prach, ktory bol naozaj vsade, zo seba dostat dolu. ๐Ÿ˜– Vlasy som mala ako droty a musela som ich zmyvat na 3 krat, ale teraz uz je vse ok ๐Ÿ˜ต. Zajtra sa pokracuje zasa cely den dalej... ๐Ÿ˜‰ Ale tak kamosi kamosom pomahaju. Aspon u nas je to vzdy tak, ked niekto z nasho freundeskreis nieco robi, tak ostatni pridu pomoct. Naposledy boli vsetci pomoct nam pri umzuge, takze teraz sme boli na rade aj my ๐Ÿ˜€.
Idem do hajan, pretoze som totalne kaputt. ๐Ÿ˜”

dania
โ€ข
23. jรบl 2010

Ingi, haha, clotted tea, to jsem mela jednou doslova, kdyz jsem si v CZ objednala v hospe caj s mlikem, nalila tam to mliko a pote zjistila, ze to byl ovocny caj ... a byl tak trochu clotted ๐Ÿ˜€
Haha, a nenasla jsi v plence ctyrlistek? ๐Ÿ˜€
U nas dela takove anglicke mnamky cas od casu Nic, velky pekac pecene zeleniny treba. Nebo jednou udelal jehneci nohu na tymianu s velkou porci zeleniny a k tomu mint sauce...

Jo a ja ted varim borsc na zitra, uz ste to nektera delala? Ja jsem zacatecnik... Na shopping list jsem Nicovi napsala hovezi na polivku a tak donesl takove ty gulasove kostky, haha, tak jsem musela udelat vyvar z nich...

Verko, to mi pripomina presne situaci, kdy jsme byli pro pas s malym my, zacal vyvadet a nakonec mi vyklidili celou kancelar, abych mohla nakojit, asi se v tech urednicich vzedmuly hormony ๐Ÿ™‚ A pas ma porad jeste z tech cca 6 tydnu, samozrejme by ho tam ted uz nikdo nepoznal, vyska 56 cm ๐Ÿ˜€ a na fotce je cely otekly, zachyceny jak se zrovna nadechuje mezi zachvaty place.

evinkaaa
โ€ข
23. jรบl 2010

Dani - s borscom ti neporadim, pretoze som ho este nikdy nerobila. A dovod - ani ja a ani manzel to nemame radi. Si pamรคtam, ako sme to v skolskej jedalne museli povinne jest. bleee ๐Ÿ˜
Ale tak "geschmรคcke sind verschieden"... ๐Ÿ˜‰ Nech sa ti podari a nech vsetkym chuti. ๐Ÿ˜ต

dania
โ€ข
23. jรบl 2010

Evi, ja jsem jedla borsc jen parkrat na Ukrajine a taky od Ukrajinek v CZ a latka je teda hozena pekne vysoko...

evinkaaa
โ€ข
23. jรบl 2010

Dani - no, ti ukrajinci vedia urcite vyborne pripravit borsc. Ved odtial aj povodne pochadza.... ๐Ÿ˜‰ A ake mรคsko si do neho dala? Vo wikipedii pisu, ze ide do neho hovรคdzie.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Borลกฤ

neurologia
โ€ข
23. jรบl 2010

ingus
ospravednujem sa ...ja som zila v tom ze je nemec... ๐Ÿ˜… takato som neinformovana ๐Ÿ˜’ marcelko si vybral nieco stavnate co ide lahko dole krkom...zato joss vsade zhana len suche listy a potom sa dusi....

evka
tak takto pomahate to je velmi pekne....
aj my mame uz kuchynu hotovu...a nie nie od zaciatku mam len polovicu kuchyne....ona bola cela...ale nedavno sa domaci rozhodli ze nam zaobstaraju odsavac...kedze vyvod je pripraveny ale bolo potrebne popresuvat skrinky sporak...a bolo potrebne dat novy dres a tym padom mame aj novu pracovnu dosku...ale stolar co to robil je hrozne vytazeny a tak to spravil na 2krat.....takze teraz mame taku staro-novu kuchynu ...

danka
hehehe to ze som si dala mlieko do ovocneho caju sa stalo aj mne...a odvtedy som za totalne vygumovanu...v nasej domacnosti...ale tak ja som uplne zabudla ze som si zaliala ovocny... ๐Ÿ˜…

baby ja mam joss v pase len zapisanu....ona nema vlastny ...na take veci ma dost casu ked bude dostatocne stara hehehehehe akoze vtip ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
23. jรบl 2010

Mne sa akosi nechce spat... ๐Ÿ˜€ , tak tu este strasim.

Bei - co ty v takuto neskoru nocnu hodinu) ๐Ÿ˜‰ Uz rozumiem, ako to vyzera s tvojou kuchynou. Tak to je super, to potesi, ked je skoro nova. Bude sa ti super varit a este lepsie piect. Aku tortu ides piect na krstiny?

iii
โ€ข
24. jรบl 2010

pekny vikend zelam, mam kafepauzu medzi nakupmi, muz v praci, krpci chrapu....kupujeme konecne stan a poriadnu campovu vybavu, za tyzden razime k nordsee.

bei suche listy su problem, ponukni jozke datelinku! uvidis, ako si pomlsa! inak u nas momentalne letie broskyne a nektarinky, to zje M na posedenie, sotva sa stihnem otocit a uz si brusi zubky o kostku.

dani, tak ako dopadol borsc? ten je teda vynikajuci, ked je dobre spraveny, ale rovnako dobre sa da aj pohnojit. ktoru cast ukrajiny si videla?

dania
โ€ข
24. jรบl 2010

Ingi, my jsme nakonec koupili do Danska ten decathlonak, no pro ty nase ucely to uplne staci... Ale uz na prvni pohled to zadna velka kvalita neni.
Na Ukrajine jme navstivili kamarady v horach v ivanofrankovske oblasti a pak jme tam sli dve takove hrebenovky, jedna z nich na nejvyssi horu Hoverlu. Celkem asi tydenni vandr, to uz je ale pekne davno. A vy jte byli na ukrajine?
A borsc dopadl dobre, chut suprova, jen barva nejak nevysla, bylo to takove do seda misto cervene, no nevim nevim...
Evi, nojo, delala jsem to z tech hovezich kostek, co Nic prinesl jako maso na polivku ๐Ÿ™‚

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre