Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
30. júl 2009

ingi ty pouzivas latkove plenuchy?

rpinguin
30. júl 2009

Ingi, no to by som musela tie latkovky kupit a to sa mi uz fakt nechce, a ved ono ked je pocikany, tak to musi potom este viac nasiaknute a mokre na tele. To by som musela este viacej prebalovat.
To vetranie 😀 takze po kupeli, po zehleni, je jedno, ci prsi, snezi, vetrat treba stale- doobeda, poobede a urobit prievan. Cim je chladnejsie v byte- tym castejsie treba vetrat= Faustregel 😀
O kvetinacoch pisu, ze musia byt zvnutra pripevnene a pri polievani nesmie tiect voda von po stene- inac nic.
No vesele cteni to je teda.
No zbojnik je hore, tak sa lucim.

verohit
autor
30. júl 2009

ahojte zenule, srdecne vas zdravim aj ja po sto rokoch... letmo som si precitala par prispevkov, aby som vedela ako sa veci maju... a hned som kontrolovala, ci som nezmeskala nejaky porod 😵 😉

my sme stastne dosli domov, mame sa dobre, je nam smutno za family a ludmi s ktorymi sme stravili pekne dva tyzdne... ale nebranim sa zase tomu byt uz doma.... ved podrobnejsie inokedy...

kym som si vas trosku precitala Mimi uz docvalala, takze len v kratkosti, Vas este raz zdravim a prajem vsetko dobre a uz sa na vas tesim.. 😉

moja svagri, bublinkajasminka bola sikovna a pridala par fotiek z vikendu u nich tak kto chcete tak sa kuk ako sesternicky k sebe mali a nielen tie 😉

rpinguin
30. júl 2009

no cavi Verus,
teda ta Mimi je fakt modelka oproti Jasminke. Ta je hadam raz tak tazka ako Mimi, ze? Aspon taky dojem na mna robi. Nedavno sme tu rozoberali topanky, ci sa maju nosit po byte alebo nie. U nas su len ponozky, v zime tie kozenne botky a v lete na boso 🙂 . Svagrova je asi tej inej mienky, ze?
A aka kocka z teba 😉 Nepochudla si ty pocuvaj? 😎
Pekne fotecky ste urobili.

honnig
30. júl 2009

Ingi, u nas taky strudl nevydrzel, aspon vime, na co ji utahneme priste 😀 Sestricka ma 8 roku. Dneska me dostala. Pekne se prochazime po meste a najednou z ni vypadlo, ze je strasne rada, ze uz nechodi do skolky. Ja na to: proc? A ona, protoze bych musela chodit do anglictiny.....a me ten ucitel tak nas..l. No, tak jsem nevedela, jak se to pitomy zvire rekne, d...l.
Z ni to tak krasne vypadlo. Samo, ze vi, ze se sproste nemluvi a hned se omluvila, ale nezapomenutelna rec.
Taky jsem zvedava, jestli bude mit E. brasku nebo sestricku, i kdyz je to jedno...? 😉

Holky, tak doufam, ze vetrate podle pravidel a kyticky mate pekne prichycene. Brachovi spadl truhlik ze 4. patra, nastesti se nikomu nic nestalo, ale meli z toho des.

Reni, vsak uvidis s kocarem nebo boardem. Latkove pleny me taky lakaly, ale manzela nee, tak jsme zustaly u papirovek, ale je to davka odpadu 😅

Bei, peknou dovcu.

Cauky Veri, pekne fotecky 🙂

iii
31. júl 2009

veronika caves, tak super ze aspon niekto, kto si navstevu vlasti uzival 😀 fotky som si akurat nejak nevedela vyhladat, ma ich na slovenskom konikovi? mozes hodit link?

hani no jo, za par rokov bude kvoli ucitelovi anglictiny robit zasa ine veci 😉

reni, ja si ajtak myslim, ze si nakoniec kupis surodenecky kociarik 😎 no jo, s tymi latkovkami to je vec vkusu, ale naozaj neobtekaju. no vsak sa maxo nauci coskoro na zachod. elenku som vcera pristihla, ako skusala curat postojacky do zachoda, ako to videla u pala. ale precenila sa 😝

rpinguin
31. júl 2009

dobre ranko,
Ingi- dobra tema, ja uplne penim, ked muzik postojacky, ale nic nenarobim. Esteze mame a aj budeme mat 2 zachody, na mojom sa sedi. Ten zvuk teda pocuvat nemusim, pucovat musim teda oba zachody 😠
Inac ten album od Verus svagrovej najdes v Nitre pod tym menom, ktre Verus vcera spominala.
A nie nie, nekupim, ved vies, ze sa ta opytam neskorsie na tie privesy za bicak, to sa da tiez ako kocik pouzit 😉
A Maxo sa tak skoro na ten zachod nenauci, ved az buducu jar chcem zacat, teraz na to nemam jednoducho trpezlivost a ani nocnik kupeny.

No zienky, pekny den, ja idem balit ☹

iii
31. júl 2009

ja sa dneska od pocitaca asi nedostanem.... 😠

reni, u nas sa teda cika zasadne posediacky, e. ho videla raz niekde pri nejakom pisoari v restike, ked ju prezieravo vzal so sebou. no raz ukaz nieco malej opici 😉
reni, takze platis poplatok maklerovi, ale neplatis najomne za august?

mate niekto skusenost s takymi muskami, resp. skoro az malymi motylikmi v kuchyni? su vsade, kladu larvy na potraviny, vsetko uplne nepriedusne zatvaram, ale neviem sa ich zbavit. na nervy

honnig
31. júl 2009

Ingi, jestli jsou to moli, tak je jedina pomoc - najit zdroj. Protoze oni jsou v tom super schovani a porad vyletavaji. Muzou byt v cemkoli. Ja je nechtene rozmnozila u nasich dokonce v neloupanych orechach ☹ Takze pri posledni navsteve jsem louskala a louskala....

neurologia
31. júl 2009

ahojte,

este sa ozyvam pred cestou...

inga aj mna hned napadli mole a tam pomoze najst zdroj ako vravi hanka mozno budes kukat v com ich najdes..😲
ja sa chystam latkovat tiez preto ma to hned zaujalo -uz mam kupenu aj plienkovu vybavicku zatial stvorve a PUL-ky teda vrchne nohavicky a zopar vkladacich vloziek na zvysenie savosti ...a uvidim ako sa mi bude darit zatial si fandim 😀 a mas aj nejake take vychytavky? ako myslim take plenuchy ako itti bitti alebo cushies tushies ze vsetko v jednom len chapnes na ritku....urcite ich budem chciet neskor vyskusat

a k cikaniu na zachode -ja nechapem ako mozu byt niektory chlapi taky bezohladny a cikat postojacky ved to vsade frka.....u nas doma ocino vzdy posediacky a moj manzel od zaciatku ako sa pozname tiez posediacky a je to super to je pravda....

dnes som bola poslednykrat na bicykli (gynekolog a spat) tak som si to vychutnala ako treba doma uz nebudem jazdit mame dost zle rozbite cesty a take drglovanie mi uz nerobi dobre a este doma mam len cestny bike a tam je clovek aj dost zohnuty....ale dobre bolo

iii
31. júl 2009

no jasne, mole to su! ja som trpak 😉 ja som uz nasla snad vsetk zdroje, a oni sa usadili na strope a znasaju tam larvy (resp asi vajicka a z nich su larvy....?)

bei ja som sla tak pol na pol papierove/latkove, teraz ale pojdem do toho natvrdo. pouzivala som iba zdedene tridsatrocne stvorcovky a na to som kupila nejake flisaky a teta mi uplietla nieco z vlny. teraz ale chcem pokupit nejake krajsie plienky, oplati sa to kvoli komfortu. ale vzhladom k tomu, ze si o 10 tyzdnov dopredu, tak budem tahat rozumy ja z teba....napisem ti ip

tak uz len par stranok prekladov a mam fajront..... 🙂 snad sa nam podari kupalisko

neurologia
31. júl 2009

dobra tema je aj tu na konikovi neviem ci si na nu uz pozerala najdes ju vo vybave a vola sa latkove plienky-moderne,zdrave,ekologicke...baby poradia a ja som mala na zaciatku chaos v tych latkovkach ale citala som ich a uz sa mi to utriedilo...v tej makovici 😎
doma kukaju na mna vsetci ako na blazna ze ked su papierovky tak si idem robit takuto "robotu" ale ja si tvrdim svoje a co je hlavne manzel ma v tom podporuje....

bodka7
31. júl 2009

caute babule
tak sa zasa hlasim, krpec drichme.

@honnig
sak ja som myslela, ze ako cristiano teraz 😀
neboli ta chrbat, ked kacenku nosis?

@ingi
tak to ono uz pri nakupovani zacina? ach jaj mam sa na co tesit 😅
ja si tiez myslim, ze su to mole. pravdepodobne si si ich odniekial priniesla. mozu byt uz aj v muke zabalenej kupenej, alebo v struhanke. my sme ich mavali casto doma na svk. ale tu sa mi to chvalabohu este nestalo.
presne ako pisu kocky....hladat zdroj.

@veri
pekne fotecky, peknucke 😉

@reni
ty nemas co robit, ked citas take koniny?
uzaj hybaj balit 😀

a k curaniu nastojaka. u nas sa zasadne sedi, ja by som im dala !!!

inak mne cristiano nechce vobec pit tekutiny. jedine ked sme dlho predlho vonku a strcim mu flasu do ust. si parkrat potiahne a potom vypluva, kuse, vylieva ☹ on by len cecal 😒
a reni ja si myslim, ze preto, ze maxik v noci pije, tak musis prebalovat.

iii
31. júl 2009

bei, no z vlastnej skusenosti mozem porovnat, je to naozaj vec vkusu, mne sa zdali byt latkovky milsie, krajsie, prijemnejsie a prirodzenejsie, s naozaj iba minimalne vyssou davkou namahy. no v nemecku je predsalen trosku iny sortiment, takze vela informacii z tej diskusie nepozijes. no vsak potom si napiseme, ja len musim zbuchat ten preklad

rpinguin
31. júl 2009

teda, ale sa to tu rozkecalo, u nas sa spi, tak mam chvilku,
no ja si s tym na stojaka nepomozem, zevraj je to ma kazdy chlap tak, ten co to nerobi je baba 😀 a ze aj Maxika tak bude ucit. Ja mu na to, ze a potom zaroven aj pekne ten zachod poumyvat. Ja dam asi na vyber, ked chces stoj- ale opucuj alebo si sadni a mas pokoj 😀 No uvidim.
Inac, tie latkovky, zaujimava tema. Ja som na terminoch asi jedna z dvoch exotov, ktora ma pampersky. Latkovky by mi muz nepochopil- asi ako u Hanky, takto je aspon dostatocne zapojeny do aktivit.

Leni, mala by si zaktualizovat album a tie strasne fotky Maxika dat prec, co tam ma oxidovat 😉 tie posledne myslim.
S tym pitim vonku bolo aj u nas take, daj mu cucnut, ked chce, uvidis, ako sa rozpije, ked prestanes kojit. Ci dostatocne pije vidis aj tak na kakanickach. Ak su zajacie bobky, tak pije malo 😀
Same fekalne temy dnes 😝

Ingi, ja som myslela, ze to mas Obstfliegen, tie ale nemaju kridla....ze male motiliky 😀 Mole som uz davno nevidela. Ja vlastne nemam ani nic v tych sackoch, este aj muku presypam do tych doz.
S tou proviziou presne ako pises, ale aj 700€ usetrenych je nieco. Vsetci kolegovci v nemocnici povedali, ze ono sa velke byty bez provizie asi nedaju ani najst.

bodka7
31. júl 2009

tak sa zasa hlasim. ty brdo, normalne stiham dnes 😀

latkovky nelatkovky. moj sa do aktivit nezapaja. teda resp. mi vzdycky povie, ze nech robim, jak myslim, len nech ho neotravujem otazkami, ktorym nerozumie 🙄

@reni
ze bobky 😀
inak tetuska na krankengymnastik kam sme chodili, mi vravela, ze ked maju deti nedostatok tekutin, tak maju prehlbenu fontanellu.
a to jak, ze Obstfliegen nemaju kridla? no a s cim potom fliegen? 😀
foto pomenim, hned jak sa k temu dostanem.

neurologia
3. aug 2009

Zdravim babizne,

ked som zapinala pc tak som sa psych.pripravovala ze bude co citat ked ste take drzky ukecane a aka som ostala prekvapena ked nic....a ja som zacala s citanim tam kde som aj prestala 😀

cesta na slov. super babenko sa ani moc nehybalo -asi sa mu paci cestovat v aute ma pohupovanie bez namahy...

v sobotu bol v obci odkial pochadza manzel "DEN OBCE" tak sme boli pozvany na papanie k svokre a potom sme behali po dedine manza stretol vela znamych a skoro nikto ho nespoznal (manza totiz zapustil vlasy-ma ich kucerave a ukecala som ho nech si ich skusi nechat dlhsie a v tychto teplach na sr ich nosi v copiku joooj ci sa mi paci 😉 )
potom na druhy den sa bol bike-ovat s mojim ocinom (naruzivy cyklista driape ako drak a velmi s nim nechceme chodit....no nestihame 😀 ) a potom ze podme kuknut sestru -brigaduje na kupku a tak nam zasponzorovala langose ja som stapla cely langos bol bohovsky no a potom hup do bazena a plavat -lebo hodinu po jedle meriam cukor a cely langos by som nevykryla v pohode...pohyb musel byt....no a vecer sme este dac opiekli...

inak baby tu je teplooooo ty brdo totalne ako je v nemecku?mne tu zacali z toho totalne puchnut nohy mam ich ako take dve polienka ☹

no dnes sa vyraza do mesta zrealizovat nejake vybavovacky...a podobne tak si prajem silne nervy a optimistickeho ducha.... 😀

neurologia
3. aug 2009

jaaaj skoro som zabudla...ja hlava derava

renca stahovanie ako prebehlo? vsetko v pohode?

inga misia prec s molami prebehla uspesne?

hanuk
3. aug 2009

Ahojte!
Myslim, ze som uz hadzala otazku do plena pre tie co ziju v Mnichove: ktore stvrte su dobre na byvanie s malym dietatom? Manzel bude pracovat v Garchingu tak aby nedochadzal hodinu do roboty. V Garchingu sa mi ale velmi byvat nechce, je to trocha daleko od centra. Co poradite?

Inak, k latkovkam - nedam na ne dopustit, pouzivame itti bitti a predtym bambino mio, vobec nepretecu - u papierovych mi mala vzdy pretiekla a mohla som prat viackrat denne. Navyse si myslim, ze je to pre dieta lepsie - mala ma ekzemy, takze musim velmi dobre zvazovat co jej dam na kozu.

evinkaaa
3. aug 2009

Ahoj Hanuk,

to zalezi podla toho, co tebe je dolezite. Co musi byt v tej danej stvrti. Detske ihriska? Alebo viac zelene a ticho?
Obchody? Nakupne centra? Pred domom metro? Ja neviem. NApis co ti je dolezite a potom mozem poradit lepsie.

katulilinka
3. aug 2009

hanuk - kedysi sme byvali vo schwabingu. peso sa tak do pol hodky od nas dalo dostat priamo do centra a ihrisko sme mali dost velke hned za rohom v malom parciku. jasne ze ohradene, takze krpci nemohli zdrnut na ulicu. a tiez to nebolo daleko do anglickej zahrady.

iii
3. aug 2009

caves, tak sme po kransom vikende, konecne sme si uzivali rodinka pokope a osamote...spravili sme si par vyletikov do okolia a zosnovali plan skoreho zdrhnutia smerom do bavorska 😀

bei heh, den obce 😀

hanuk kedy sa stahujete? v nemecku existuje v niektorych mestach nieco ako stoff-windel-zuschlag, teda nejaky prispevok od mesta za pouzivanie latkoviek (a tym vlastne znizovanie mnozstva odpadu). info su na stadtamte.

tak mole som uspesne zlikvidovala, zato sa k nam pre zmenu nastahovali tie obstfliegen - som uz zufala, je o tu ako v malej chovatelskej stanici.

reni uz rodis?

veronika pozrela som si fotky, nadhera. tiez mam pocit, ze si schudla.....mala amira je ale naozaj krasna, vyzera tak nezne - cloveku sa az nechcu verit tvoje historky o jej diabolskom temeramente 😉

hanuk
3. aug 2009

Teda iii to fakt? To je super! Zaciatocna investicia do latkoviek bola dost velka, vela ludi to odradza, ale zas to bude aj na dalsie deti. Stahujeme sa v oktobri, prvy mesiac zostavame v guest house institutu Max Planck, lebo sa bojime brat nieco cez internet. Budeme hladat priamo na mieste.
Evinkaaa, pre nas je dolezite klud a zelen, tu byvame v podstate na dedine. Metro aby nebolo prilis daleko - tak do 5 min chodze.
Katulilinka - vidis, ja som pocula, ze schwabing je hrozne drahy, tak som tam radsej ani nepozerala, bolo mi povedane, ze za 1000 tam nic nenajdem...

verohit
autor
3. aug 2009

Caves damy, zdravim Vas aj ja po nasom prvom vikende v BRD...uzili sme si ho v ramci moznosti.... (tja kopec domacich prac... ale tata s Mimi si tie dva tyzdne absencie vynahradili 😉 ) od stredy som uz zase chrontava, dnes mi je uz lepsie cez vikend mi nadobro odisiel hlas a tak som dnes sla k doky s tym, ze musi nieco vymysliet na moju imunitu (ak sa o nej este da tak povedat).... odmietam byt kazde dva tyzdne chora... 😔 stracam tym strasne vela sil a casu a nemozem sa venovat tomu comu sa chcem... 😠 dostala som antibiotika a v piatok mam prist na lacno a odcap krvi a potom sa terapeuticky uvidi co dalej... tak som fakt zvedava.....

dakujem za pochvalu fotiek (pochvala patri svagrinke, ta ich zvakala)... Ingrid dik za kopliment za Mimi o neznom cloveku 😵 .. tak to sluzi na oklamanie nepriatela a na odzbrojenie mami 😉 😉 😉 ked nieco vyparati, tak si to vie v zapäti hned vyzehlit..... 😉 pomaly sa nam rozrecnieva... rano uz zo sna krici "dzus,dzuuuus" a hlavne dost po mne opakuje... je to fakt sranda.... toho casu je fascinovana, brankami, dverami, kluckami a vsetkym co s tym suvisi, takze ked sme niekde vonku tak visime len po branickach... 😉

a ze schudla?????? tak asi len v hrudnej oblasti po odkojeni,ze?? 😅 😎 brat mi hodil kompliment: citujem: no pocuvaj uz zacni nieco robit, lebo vyzeras hrozne!!! takze tolko k mojmu chudnutiu.....

Ingrid
a kde ste boli po vyletikoch, vidim ze energie mas stale na rozdavanie, co je super 😉

Reni
vy niekam cestujete, alebo ide o balenie koli stahovaniu?(sorry, este nie som priamo v obraze)...a ako sa citis? uz to zacina zavanat s finale 😉 😵 som zvedava, preco sa nakoniec rozhodnes, ci kocik alebo ten board..... ked idem na dlhsie do mesta tak viem s MImi este stale ocenit buggy, lebo inak by sme sa daleko nedostali...

Bea
super ze si uzivate family na Slovensku, a nozky si castejsie vykladaj a sprchuj studenou vodou... viem aky hic, je na Sk, tu v Nemecku je teplo ale na Slovensku to bolo ako v pekle...

Hanka (honig)
tak ten pad toho truhliku to muselo zase byt... este ze nesiel nikto okolo 😒

Hanuk
s tou stvrtou v Mnichove zial neporadim...

co sa tyka cikania, teda vy mate temy 😀 manza cika po sediacky, takze nemame problemy, zato na Slovensku vsetci po stojacky, ale ten hawai neumyvam teraz ja, takze sa nad tym momentalne nerozculujem, horsie je ked su u nas na navsteve... (tak to plati heslo: Augen zu und durch)!!

a latkovky ci nie? som zastanca latkovych plienok, zial sa hambim ze iba teoreticky 😅 mozno pri druhom?!ale urcite je to dobra vec a nemyslim si ze by to malo byt narocnejsie ako s papierovymi, ktore nam momentalne tiez velmi pretekaju, Mimi pije ako cisterna a potom to aj tak vyzera... a Reni zistila som ze jej to pretecie casto v tedy ked spi hore ritkou( lebo aj u nas je plienka casto sucha, ale vsetko na nej a okolo mokre) tja, vodne prudy 😀 a sila gravitacie??... ale uz ma tiez ide z toho obcas porazit, a neviem co vymysliet...najlepsie by bol uz nocnik, ale vidim ze aj s nocnikom saskujeme.... tak ci cika kade chodi,bez toho aby ju to tankovalo, takze este nie sme tak daleko ako (hold ine deti na Slovensku)!!!

zenule prajem krasne odpoledne.... ja musim este nieco porobit na pc kym sa mi poklad zobudi...ahojte

verohit
autor
3. aug 2009

ha,ha, ze kym sa zobudi... 😅 😅 ved uz je tu... 😵 tak packo

evinkaaa
3. aug 2009

Hanuk,
no tak ako ti uz poradila katulilinka, tak aj schwabing je fajn, ale ja osobne by som tam byvat nechcela. Mne sa to zda hlucne tak-ci tak. JE tam predsa len "nocny zivot" a proste mne sa zda taky "chaos". JA neviem, to je vec kazdeho. Mozno ze je lepsie, ked fakt niekde byvas az pri anglickej zahrade, ale inak nie. Zelene tam vela neni, v anglickej zahrade zato dostatok. Tak ked schwabing, tak niekde pri anglickej zahrade. To iba moja mienka.
Inak su vcelku pekne stvrte Neuhausen - Nymphenburg, Lehel... tie su skor blizsie k centru - samozrejme okrem altstadt. to je v centre. Ale ked ty si vravela, ze aby manzel nemal daleko do prace, kedze bude robit v garching....hm, to je celkom na severe a tam v blizkosti su Freiman, Milbertshofen... Ale tieto stvrte vobec nepoznam.
Ale este je aj pekny Bogenhausen.To je fakt otazka vkusu. Skus pozriet v tychto castiach.
Ja napriklad byvam v juzno-zapadnej casti mnichova (Hadern) a do centra mam metrom 15 minut a metro mam 5 minut pred domom. Mame tu vela zelene a velmi malo hluku. Je tu krasne a za nic na svete by som nechcela byvat v centre alebo blizko neho, lebo mam veela znamych, co tam byvaju a radi by isli niekde radsej von. Ja sa tu citim ako na dovolenke. No proste tichucko a kazde rano ta zobudzaju vtaciky a nepocuje vobec ziadnu dopravu.

yanni
3. aug 2009

Hanuk,

tak vsetko je vec vkusu ale ja by som aj bez deti nikdy nechcela byvat vo Schwabinku. Prilis hlusno, nocny zivot, Studentenviertel, no a zelene okrem Englischer Garten je tam nie az tak vela. A straaaaaaaaaaasne drahe a vela domov/bytov este nie je ronovovanych, viec-menej vsetko Altbau.

Ja som byvala na hranici Neuhausen-Nymphenburg, podla toho kde a ked nie hned pri hlavnej ceste, celkom OK. Tiez dost drahe, vela Altbau ale vela zelene a vcelku kludne. Tiez je OK Allach, Obermenzin a Untermenzig, tiez viac-menej nobl stvrte cize primerane k tomu aj ceny vysoke. Ale kedze tvoj manza robi v Garchingu hladala by som tam nieco v okoli. Freiman ako pise Evi, je tiez viac menej Unistvrt, vela mladych a k tomu primerane hlucnych ludi, ale tiez zalezi kde presne. Milbertshofen, Feldmoching, Hasenbergl - nikdyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, samy Asis a straaaaaaaasne vela Turkov Arabov a Co. Nieze by som proti nim nieco mala, ale ked ich je vela na jednej kope je to hroze. Ako napr. Perlach, ale to je uz dost daleko na juhu, tak nic pre vas. Budete mat k dispozicii auto? Tak by ste sa mohli popozerat München-Nord, tie dedinky tam v okoli. Poviem ti, ze tam to prejdes autom alebo aj metro ci S-Bahn ryhclejsie ako po Mnichove. Ja byvam 25 km Mimo Mnichova, tzw. München-West a po HAuptbahnhof to mam S-Bahnom za ca. 24 min. Moja kolegina byva priamo v Mnichove a ma to za 50 min. Provadu povediac ja by som uz nikdy nechcela byvat priamo v Mnichove. Velke, hlucne... A keby som mala deti, tak uz vobec.

Ale rozhodnunt sa musite sami. okukajte, ked tu budete, a vyskusajte si to potom autom, a MHD. Ale ked by som mala robit v GArchingu tak by som nieco hladala smerom na sever, smerom Neufahrn, Freising alebo tak ako opacnym smerom, t.j. do Mnichova. Lebo daleko to tvoj manza bude mat zruba rovnako a cim blizsie k Mnichovu, tym drahsie, hlucnejsie, neznesitelnejsie. A az tak vela zeleni v Mnichove nie je.

evinkaaa
3. aug 2009

Hanuk, presne tak, Katka ma pravdu.
Ja som to az tak do detailov vypisovat nechcela, ale aj ja to tak vidim. Schwabiing by som nebrala tiez ani zadarmo.
Tak isto tie stvrte Perlach (tam su sami turci, vsade ich vidno. Bola som tam raz v PEP Einkaufszentrum a poviem ti pradu, ze nikdy viac), Hasenbergl je dost pre socialne slabsich a dost to tam aj vidno. Hroooza. Feldmoching a Milbertshofen tiez nic moc. My mame napriklad v Moosachu kamaratov a tam sa mi tiez vobec nepaci. Sice mas zasa blizko Olympijsky park a ten je fakt nadherny.
Ale ako uz pise Katka, ze cim blizsie k Mnichovu - centru, tym drahsie bytu najdes. A co sa tyka dopravy tak je to fakt tak, ze metrom ( ci uz je to U-bahn alebo S-bahn) sa dostanes do mesta rychlejsie ako autom. KEd ides autom, stojis v zapche aj kazdy den rano a vecer, takze ti cesta trva dlhsie, akoby trvala metrom. Mame odkusane, viem o com hovorim. 😉

ewelyn1
3. aug 2009

Ahojte baby,
potrebovala by som radu od niekoho kto zije v Nemecku, uz som pisala do inych tem ale nikdy ziadna odozva. Som tehotna vcera bol moj termin, takze sa nam to trosku posunulo. Ale o tom v inych temach 😉 , potrebujem radu v jednej veci, do Nemecka som prisla priblizne v piatom mesiaci tehotenstva, dostala som pracovne povolenie, ale len na jeden rok, a mozem pracovat len na tom jednom mieste, cize nemozem pracovat niekde inde. Poistena som v AOK {pflichtversicherung} , mam aj Sozialversicherungausweiss, a robi mi starosti to ,ci mam narok na vsetky prispevky a priplatky tu v Nemecku, ci mi nebudu robit problemy, ze som vlastne nastupila do prace v priebehu tehotenstva, ze mam malo odpracovane a pod.Vlastne som pracovala 3 mesiace a 20 dni, potom som uz mala Mutterschutz. Viem ze zo zdravotnej by som mala dostavat 13 euro na den v dobe 6 tyzdnov pred a 8 po porode, uz je to 6 tyzdnov a od poistovne som nedostala ani korunu, tak neviem ci je to normalne, alebo sa tam mam ist informovat. Poprosila by som o pomoc, nejaku dobru dusu, ktora ma stym sama skusenosti alebo pozna niekoho kto je na tom podobne, budem rada a hlavne vdacna za kazdu dobru radu, ktoru dostanem ako mlada maminka Slovenka 😀 😀
Ewelyn , Ludwigsburg,

yanni
4. aug 2009

Ahoj Ewelyn,

13 europskych na den je spravne, tie musis ale beantragen v tvojej Krankenkasse. Nik nepride za tebou a nieco ti ponukne. Vesetko si musis obehat sama. Ak si denne zarobila viac ako 13 € mal by ti Arbeitgeber ten zvysok doplatit, vypocitany priemer za posledne 3 mesiace, tzv. Zuschutz zum Mutterschutzgeld.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre