Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kleopatris
18. máj 2011

@evinkaaa ano evi, ja som v Hirschgarten, ale sak nejako sa snad dostanem 🙂 aj ked teda metrom som este nesla 😝 a do akeho parku chodievate?

evinkaaa
18. máj 2011

@kleopatris - no kedze ja chodievam k danke, tak chodievame do parku blizko nich. Ale mozeme aj niekam uplne inam ist. Dohodneme sa, ked tu pride aj Danka 😵
Ako sa ty vlastne volas? Mozno si pisala, ale ja som zabudla 🤐

kleopatris
18. máj 2011

@evinkaaa Katarina a maly je Maximilian 🙂

evinkaaa
18. máj 2011

@kleopatris - kati, dobre. Teraz uz nezabudnem 🙂

deina
18. máj 2011

@kleopatris, coby si bola drza, kludne sa pridaj. 🙂 Chodievas po Mnichove autom, ci radsej metrom a tak?

kleopatris
18. máj 2011

@deina no ja este nijak moc nechodievam. Zatial chodime len busom na Krabbelgruppe, ale mne je jedno ja sa prisposobim. Ja budem rada, ze spoznam nejake spriaznene duse 😵. Auto ma mm, ale asi o dva tyzdne budem mat k dispozicii aj ja auto dufam (svokrovci mi vraj pozicaju ked bude treba).

deina
18. máj 2011

@kleopatris, len preto sa pytam, lebo sa mi zda, ze od nas nie je bohvieake spojenie do oblasti Nymphenburgu. Ale kebyze vies dobehnut autom, tak potom nie je problem, mozeme skusit nieco, co by nebolo velmi daleko ani od jednej - napr Westpark?

evinkaaa
18. máj 2011

@kleopatris
@deina - kati, dani , dohadujete sa? 😀
Mne to je jedno. Ked budem mat cas, tak dojdem kamkolvek, ale nie von z Mnichova 😀

kleopatris
18. máj 2011

@deina, @evinkaaa babulky kam poviete tam pridem, vezmem manzelovi auto a hotovo 😉 nech sa on trepe Sbahnom a nie ja s malym 🙂 staci mi adresa a navigacia uz to najde 😅
teraz som kukala maps a malo by to byl okolo 5-6 km od nas, to by som mala zvladnut 😀

mooc
18. máj 2011

eviiii, ze kamkolvek a potom plac ze nie von z mnichova.. dajte treff u nas.. to budete mat vsetky tri zhruba rovnako daleko hehe..

evinkaaa
18. máj 2011

@mooc - reni, ty si vynimka....za tebou pridem kamkolvek 😀 😵

mooc
18. máj 2011

@evinkaaa fuuuh 😉 aky kompliment..

evinkaaa
18. máj 2011

@mooc - 😵 😵 😵 😵 😵 . Ako sa citis?

mooc
18. máj 2011

@evinkaaa evi, co ti poviem.. podla dr k porodu daleko 😉 mozno este pockam gulata aj kym pridete.. chrust sa v brusku stale vlni, ja uz ledva funim, nicolas je stale zivsi a coraz viac vymysla.. cista pohoda..

evinkaaa
18. máj 2011

@mooc - reni, tak rozmyslam, ze asi skor prideme niekedy ked uz bude krpcek na svete. Lebo keby sme prisli niekedy v najblizsich vikendoch, tak si viem predstavit, ze bude taka sranda, ze sa budeme rehotat a ty este porodis. A to teda nemusi byt. Radsej pekne v klude, ty s manzelom 😵 A este jedna vec - ja by som chcela maleho krpceka vidiet a troska ho povarovat 😀

mooc
18. máj 2011

@evinkaaa nemboj, povarujes.. 🙂 idem haji, bru nocku..

evinkaaa
18. máj 2011

@mooc - to dufam 😀 . Bru nocku aj tebe 😵

iii
19. máj 2011

dievcence, trosku odbehnem od temy mnichovskych stvrti a ich obyvatelov.......vy ste tu take sikovne gazdinky vsetko, ze mi urcite poradite, ako mam vyprat vsetky fleky na obleceni (hlavne od jedla), skusala som uz zopar flecken-entfernernerov, ale akosi bez ucinku. elenka vyzera v skolke ako cenkovo dieta medzi svojimi tip-top upravenymi vrstevnikmi.....my tu nemecku cistotu akosi nemame v genoch, neviem si to inak vysvetlit 😀 tak mi len povedzte, ci predpierka, ci vyssia teplota, ci mnozstvo prasku, alebo ci zacat s nejakou brutalnou chemiou...

inak u nas vsetko v norme, od predvcerajska nezvraciam, som zvedava, ci je to uz dlhodobejsi trend, alebo len opat nejaky vystrelok....... vcera som pocula z kupelky nejake divne zvuky, marcel s elenkou stali nad zachodom a kaslali do neho, pytam sa, ze co robia....a elenka, ze budu za chvilku zvracat babetko 😀 mno. ake chapave su tie deti😀

jo, a tiez cakam na anisskine fotky z wellness-stunde 😉

yanni
19. máj 2011

@iii Ingi mne sa minule v pekarni vykydol cely plech s ovocnym kolacom na bielu koselu, no ma skoro porazilo. Ostal tam po prvom prani flak ako hrom. Tak som to zaprala vanishom (tym sprejom), dala na predpierku, hlavne pranie na 60tku, trochu viac prasku ako obvykle (ariel) a este Fleckensalz (ten najlacnejsie z dm) a vyslo to.

stardust
19. máj 2011

@yanni he, biele bluzky, nohavice a podobne uz asi zo zasady posobia vyssou pritazlivou silou na latky zanechavajuce nepekne skrvny 😠 Ja hadzem vsetko hned po nehode do vody a umyjem aspon mydlom, kym sa mi postihnuty kus oblecenia dostane do pracky.

yanni
19. máj 2011

@stardust no ved to, zakon schvalnosti 😠 Ked sa da aj ja hned zaperiem, len zial nie vzdy mam po ruke mydlo a pod. Ja napr. zo zasady nejem spagety ani len doma a v restauracii si nikdy neobjednavam cestoviny s cervenou omackou. Tiez sa snazim vyhybat tmavym omackam, ked mam oblecene nieco svetle a opacne. Ja som niekedy strasny babrak. V spolocnosti sa najcastejsie drzim pohara s cistou vodou, len aby sa nestala pohroma 😀 😀 😀 😀 😀

stardust
19. máj 2011

@yanni moj manzel je uplny expert na odstranovanie flakov 😀 zasvini tricko, vyzlecie, hodi do kosa na pradlo a ked flak poriadne preschne a nadobro zreaguje s vlaknami, hodi to do pracky a nadava na praci prasok 🙂 Ale ked sa ma cosi stat, stane sa...davam pozor na flaky a potom sa posmyknem na klzkych kamienkoch v Tierparku a nohavice su v keli 😠

amilat
19. máj 2011

@iii Ja ked mam fleky a to ich pri dvoch chlapcoch mame viac nez dost, pouzivam Gallseife a potom Fleckensalz ku prasku, oba od DM a skoro stale mi vyjdu fleky. Vcera prisiel Adamko s flekmi na novom tyrkisovom tricku od vodovej ciernej farby, uvidim ci to pusti, ucitelka sa ospravedlnovala ze mal "Malkittel" a to nejak presiaklo , no co ved sa stane, ja som v tomto smere pohodacka, nechapem ako sa niektore matky kvoli tomu vedia nazlostit 😝

stardust
19. máj 2011

@amilat aj sa zvykne hovorit, ze ked nejde o zivot, ide o h...o...

evinkaaa
19. máj 2011

@iii - ingi, ja tiez pouzivam na flaky gallseife. Ta je velmi fajn, vzdy mi flaky zmiznu - takze ze z cerveneho vina, paradajkovej omacky.... 😀

rpinguin
19. máj 2011

ja som sa do nedavna flakmi akosi nezaoberala, ale kupila som nedavno zmrzku cokoladovu, Maxik zasraty az za usami, dala do pracky a nic neodislo. Kupila som hned na druhy den Fleckenentferner Pulver od Arielu, pocula som, ze ani Vanishe nefunguju. Tie lacne spraye sa mi akosi vobec neosvedcili. Toto zatial zislo, ale mala som to aj dlho namocene, takze ono treba vzdy po nehode namocit tu danu vec. A Gallseife je co? Take to starodavne smradlave mydlo?

mooc
19. máj 2011

na flaky ja lenoch prvej triedy pouzivam k2r fleckenlöser spray (pisu ze je to rastlinne a tak tomu verim).. nastriekam bud po nehode alebo pred pranim.. zapierat mi nehrozi 😉 a co sa nevyperie, to ma smolu.. preraduje sa z policky spolocenske do kolonky domace..

yanni
19. máj 2011

@rpinguin Renci dobreeeeeeeeee, presne to komunisticke mydlo 😀 😀 😀 😀

rpinguin
19. máj 2011

ze kolonka spolocenska a domaca 😀 😀 😀 tak to by sa mi muselo najskor chciet decko prezliekat na von a doma, behaju v tom istom, ja tiez, preto radsej osetrujem flaky 😀

evinkaaa
19. máj 2011

@rpinguin - reni, gallseife nesmrdi. Viem, ktore ty myslis, ale toto nesmrdi. Gallseife nevyzera ako seife, ale aj vo forme sprayu.

Ale na flaky ja este pouzivam, tak ako renca (mooc), flecken spray napr: od dr. beckmanna. Este nikdy nebol problem. Hned po "nehode" zasprejujem a aj ked to dam aj o 5 dni prat, tak flak zmizne uplne. Takze aj pre lenivcov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre