Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

07jana2014
29. nov 2013

@vevesh to znamena co🙂 ? Velmi tomu nerozumiem.

vevesh
29. nov 2013

@07jana2014 to znamena , pokial sa bol prihlasit v nemecku na einwohnermeldeamt a vydali mu taky papier ze meldebescheinigung, tak je prihlaseny na hlavny (po slovensky trvaly) pobyt v nemecku..🙂

07jana2014
29. nov 2013

@vevesh takze pokial chce slovak pracujuci v nemecku mat narok na rodicovsku dovolenku dajme tomu tych 12 mesiacov, musi sa prihlasit v nemecku na pobyt hoci aj v penzione povedzme?

07jana2014
29. nov 2013

@vevesh a ako dlho musi byt prihlaseny?

vevesh
29. nov 2013

@07jana2014 ano, to je jedno kde je prihlaseny, dolezite je ze JE prihlaseny 😉 a nikde nie je napisane ako dlho musi byt v de prihlaseny, dolezite je, ze tam min. 12 mesiacov na tu rodicovsku odpracoval a ze pocas poberania bude aj nadalej prihlaseny....

07jana2014
29. nov 2013

Super ale moze byt na slovensku pocas poberania rodicovskej bez obmedzenia 🙂 ? A este ma zaujima ake povinnosti by mu vyplynuli z toho prihlasenia na pobyt v DE

07jana2014
29. nov 2013

@vevesh ty si poklad 🙂 mala so nejake info uz co som citala na nete ale nikde som nenasla tie podmienky

vevesh
29. nov 2013

@07jana2014 😀 rado sa stalo....ano pocas rodicovskej mozes ist kam chces, dolezite je ze mas pobyt v de...a z toho prihlasenia ti vyplyva jedine, ze by si mala podat danove priznanie (pokial ho nepodas v inej krajine eu), ale to tiez vacsina znamych ignoruje(a dlhe roky nepodavaju ani v de ani na sk a ani v tretej krajine) a doteraz nemaju z toho ziadne opletacky 😎

07jana2014
29. nov 2013

No v tomto sme my opatrni🙂 danove podavame riadne a vcas ,,,, ja viem ze pokial danove nepodas nemecku tak by sme sa pripravii o peniaze, lebo drahy bol dlho v DS 1 takze pri danovom mu to danova poradkyna dostala naspat a danovy mu to ma vratit

07jana2014
29. nov 2013

@vevesh vies prosim ta este ci o rodicovsku musi ziadat ako zamestnany alebo ako to je? Odpracoval uz viac ako 12 mesiacov v DE, ale keby teraz isiel na urad prace tak na rodicovsku strati narok?

vevesh
29. nov 2013

@07jana2014 nie nestrati, len tam sa zahrna poslednych 12 mesiacov, a tak do rodicovskej by mu zaratali tu podporu, kt. bude dostavat a podla toho vyjde urcita vyska rodicovskeho...

07jana2014
29. nov 2013

@vevesh aha a inak ten rodicovsky pocitaju z brutto ci netto prijmu?

vevesh
29. nov 2013

netusim...hore som ti dala kalkulacku,zadas udaje a ono ti to nezavazne online vyrata... 😉

andreapata
29. nov 2013

@07jana2014 ja som v mnichove

07jana2014
29. nov 2013

@vevesh no nejako sa neviem orientovat na tej stranke🙂 kde mam tu kalkulacku hladat?

07jana2014
29. nov 2013

Uz som to nasla🙂

janiart
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
30. nov 2013

@07jana2014 mna tak napadlo, ze ked je tvoj mm v de, ma tu robotu a ty robis/nerobis/robila si pre rizikovym?, jednoduchsie a asi aj lepsie riesenie, keby si jednoducho prisla za nim. On moze robit dalej a keby nieco, stale ti je nablizku. On ak robi na nemecku zmluvu musi tu mat aj zdrav.poistenie. a ty ak nerobis, mozes sa zadarmo poistit pod jeho poistku. A tu mas aj lepsiu zdrav. starostlivost. Ja by som na SK nerodila ani keby mi dalu za to milion.

iii
30. nov 2013

@yanni katka ale ty by si asi nikde nerodila ani za ten milion, ze?

yanni
30. nov 2013

@iii ako to myslis? Soll es jetzt ne Beleidigung sein? 😕 😠

iii
30. nov 2013

@yanni jeminecky nie nie nie, ziadna ofenziva. ja som len nakukla a tak spontanne zareagovala, ale je to podlozene tym, co si ty stale tvrdila 😉

yanni
30. nov 2013

@iii ani len za cent. Kedze nemozem podplacat ani sa davat podplacat.a teraz uz duplom nie, ked ma povysili. predsa si neposeriem to, na com som roky tvrdo pracovala. Stara to pani uradnicka 😀 sorry hormony sa buria 😀

iii
1. dec 2013

@yanni oooo, to som netusila, gratulujem k pracovnemu pokroku. a uprimne sa zacinam tesit na den, ked sa budem tiez pridat k pracujucemu ludu 😉 a kam ta povysili? mas uz vlastny kancel s velkou kavovou masinkou?

yanni
1. dec 2013

@iii dikes. No to ti verim. Urcite ti padne dobre, ked aspon na par hodin budes moct ratschen aj o niecom inom ako o plienkach, detskom obleceni, jasliach, skolke, skole etc. 😉
A ano vlastny kancel ale tu masinu mi stat urcite neda 😠 🙄 Ale mam dve Tassimo, tak o tu masinu je postarane 😀 jaaj no na Oberlandesgericht. Prinieslo to nie len via prachov ale aj Büro priamo v City a hlavne freie Arbeitszeiten (pridem a odidem kedy sa mi zachce a nikomu sa nemusim spovedat) a popr. ak budem chciet, tak dokonca Home Office 😵 No ale trosku musim "sekat dobrotu" pokym sa vyparim z obrazu pracovneho na 6 rokov na matersku 😀 aj ked uz sa vidim ako ako to tak dlho vydrzim/nevydrzim. Takze aspon na 25-50% Home Office padne urcite dobre 🙂

yanni
1. dec 2013

@iii inak ako sa dari Elenke v skole? Uz maju abecedu durch?

yanni
1. dec 2013

Cafte babule, immer wieder sa tu rozobera tema statne obcianstvo. Tak najcerstvejsia este horuca sprava z SK. Poondiati Slovaci nemaju co robit a kde davat peniaze, tak zase zmenili zakon a SK obcania mozu mat zase dce a viac ak ma SK s tym dalsim statom Abkommwn o vzajomnom si dani obcianstva. A plati to vraj so spiatocnouplatnostou. Ti, ktori museli vratit alebo im slovenske zobrali, si mozu poziadat o vratenie.

@iii Ingus, takze vy nemusite SK vratit.

ivanajelinek
1. dec 2013

@yanni to naozaj? Lebo ja som par tyzdnov dozadu pisala s nejakou pani s konzulatu a ta pisala,ze sa to neda.Da sa to niekde uz najst,ze kde to pisali? My uz mame skusky za sebou,uz len cakame na vyrozumenie a ideme menit obcianstvo.

yanni
2. dec 2013

@ivanajelinek Ivka neviem, ci je to niekde aj pisomne. Vravela mi to len mama. Ze je toho plne spravy v telke. Spytam sa jej, ked ju budem mat znova na uchu, ci tobl uz bolo aj niekde pisomne.V novinach alebo tak.

ivanajelinek
2. dec 2013

@yanni super. Tiez sa spytam mamy ci nieco pocula a napisem znova na ten konzulat. Dakujem😉

yanni
2. dec 2013

@ivanajelinek tak som trochu poguglila a nic nenasla. Posledna pisomna sprava na tuto temu je z 01.10.13 a v nej, ze o statnom obcianstve sa ma rozhodnut na jesen. No ale ti idioti nenapisali, ze ktora jesen to ma byt. Ci tato alebo o 10 rokov grrrrrrrr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre