Novembrové detičky 2012

alyze
7. dec 2012

Ahojte mamičky, celkom sa nám fajn písalo v novemrovkách-datum porodu, tak budem rada, keď sa aj tu podelíte o svoje radosti aj starosti s dedičkami 🙂

nikiniki
3. jún 2013

a este otazka, davate Vasim drobcekom aj desiatu a olovrant? alebo iba obed a vecer kasicku? myslim tie co dokrmujete? alebo davate aj nieco ine na veceru ako kasicku? Lebo v odpoucaniach som nasla ze tento mesiac uz aj ovocie na desiatu a potom obedik a vecer kasu. o olovrante sa nic tam nehovori

daninka6
3. jún 2013

@nikiniki alica je od 6 mesiaca na umelom mliecku takze rano o 6tej davam mlieko, potom o 10tej ovocie o 13tej obed a o 16tej kasicku a o 19tej mlieko a dovi dopo ide do postielky spinkat 🙂

martineluska
3. jún 2013

@nikiniki ja nekojím čo mi je strasne luto lebo mliecko sa mi rozbehlo ale malí sa vobec nevedel prisat lebo mam na prd bradavky tak som mesiac odsavala a potom bolo mliecka stale menej 😒 strašne lutujem že som nevyhladala laktačnu 😠 a prešla na umele mlieko . . ale Leuško spapá všetko co mu ponuknem chvalabohu 😀 dnes doktorka skoro odpadla ked zbadala že hore mu ide naraz 5 zubov 😀 dole už dve má a hryzie jak čert normalne sa bojím taku sa zakusne 😀

zuzka841
3. jún 2013

@nikiniki aj ja by som sa rada pridala k vam do sukromnej skupiny...ak nevadi, ze som doteraz len viac citala ako popisala... 🙂

komarekmik
3. jún 2013

@nikiniki ja davam okrem obeda tiez desiatu,nejake ovocicko.no jedine hrusku a banan mi zje, s inym ovocim bez sance zatial

nikiniki
3. jún 2013

O sukromke bude rozhodovat ten kto ju zalozi - ja nie 😉 Hoci sa priznam, ja nie so za sukromnu temu. Ja som iba za to, aby sa tato zamkla. Ja do ziadnej sukromnej asi nepojdem, len uz asi ani tuto nebudem velmi prispievat ,alebo iba obmedzene, ked som si precitala to co som si precitala 🙂)))) Takato verejna komunikacia ma veli sklamala.....ale nevadi zivot prinasa aj smutne pribehy.....

nikiniki
3. jún 2013

dakujem za odpovede o jedle 🙂

nikiniki
3. jún 2013

@zuzka841 mozem sa opytat preco ste prastali kojit? ste museli?

nikiniki
3. jún 2013

@daninka6 a vam sa tiez nedarilo po 6tm mesiaci s kojenim, ci ste chceli prestat?

daninka6
3. jún 2013

@nikiniki no mne sa to nedarilo od zaciatku pretoze sa nechcela ani za svet prisat tak som odsavala a davala jej z flase, niekedy sa prisala ale tahala velmi slabo tak som to vzdala, pretoze odsavanie mi islo rychlo, niekedy som odsala aj 300ml za 10 min ale po 6 mesiaci zacala odmietat mlieko a ja som odsavala menej a menej az sa mi nakoniec prestalo tvorit ale to uz zacala celkom dobre papat prikrmy 🙂 nie som nadsena ze jej davam umele mlieko ale som rada ze aspon do 6 mesiaca bola iba na materskom 🙂

nikiniki
3. jún 2013

@daninka6 no to ti teda gartulujem takto odsavat! Naozaj.Klobuk dole.

mata884
3. jún 2013

@nikiniki chybas nam 😀 ... nechces prejst na novembrovky ?

daninka6
3. jún 2013

ja tiez nechapem ze sa mi to podarilo 🙂 na zaciatku som si hovorila ze musim vydrzat aspon 3 mesiace ale potom sa to rozbehlo a islo to fakt lahko, horsie bolo ked mi zacala spavat celu noc a ja som si musela nastavovat budik aby som odsavala lebo inak by som stratila mlieko bez nozcneho odsavania ☹ a to bol pohlad dieta spokojne odfukuje v postielke a matka odsava 😀

nikiniki
3. jún 2013

@mata884 Dakujem si velmi mila. Ale zvazujem...napisem iste kam som sa prestahovala, ci som sa prestahovala, alebo som iba domka s mojim dievcatkom 🙂)))))))Neboj 😉

slady
3. jún 2013

@daninka6 ja som fungovala na odsavani pri prvom a bola to teda fuska, ja sm dala v priemere vtedy tak 40 ml za 20 minut odsavania a dokrmovala som UM od zaciatku, nie a nie to rozbehnut, tiez problem s prisavanim, vydrzala som do 4 mesiaca a potom uz mlieko odislo uplne. je to fuska, klobuk dole tiez.

daninka6
3. jún 2013

@slady ja som prave dnes predala odsavacku nechcem ten zvuk uz nikdy pocut 🙄 dokonca aj ked som spala sa mi snivalo ze odsavam 😝 dufam ze druhe krpate nebude take lenive ako alica a budem kojit 🙂 ale bola to aj moja chyba ze som to vzdala 🙂 a to sa cudujem ze po kom je to dieta taky lenivec 😠

zuzka841
4. jún 2013

@nikiniki Ja som pekne kojila od uplneho zaciatku, ale po tretom mesiaci, maly zacal protestovat a nechcel sa prisat na prsnik, lebo sa mi mliecko strasne pomaly rozbiehalo. On bol strasny hlados a ked to neslo hned, zacal odmietat prsnik a strasne plakat, tak som si vzdy pred kojenim odsala, aby to netrvalo tak dlho, ale aj tak stale strajkoval...zacala som trosku prikrmovat s UM a robila som to tak, ze som ho trosku zasytila UM a ked sa ukludnil vybrala som flasku a dala prsnik, aby tahal...niekedy to dopadlo uspesne, niekedy nie ☹...aj som si zavolala laktacnu poradkynu, ktora nam ukazala rozne triky na papanie z prsnika, ale v tom case maly dostal strasne silne koliky, az sme s nim museli ist jeden vecer do nemocnice-od bolesti dostal tzv. neepilepticke zachvaty a vtedy som si povedala, ze ho nemozem tolko trapit a preplakat kazde jedno krmenie mu na brusko velmi dobre nerobilo, tak som ho nechala nech papa z prsnika kolko chce a ak nejde tak sme dali UM. Neviem, ci som robila dobre...velmi ma trapilo vzdy ked som mu davala flasku do pusy, ale ked som videla aky bol spokojny, ked sa kludne napapal, tak som to nejako zvladla 🙂 a koliky nam zmizli len co sme zacali papat zeleninku a ovocie, ktore mu veeeeelmi chuti 🙂

evamarcel
4. jún 2013

ahojte dievcata akosi nestiham uz citat a prispievat co mi moji drobci ochoreli co sa deje uz sa tu nebude prispievat? Tak dufam ze stretko plati a ze vyjde pocasie a podari sa nam prist🙂

zuzzii
4. jún 2013

ahojte dievcata 🙂 ... prispievam sem 1x, aj ked si sem-tam stihnem nieco od Vas precitat, ale nic nestiham tak velmi malo 😅 Mam tiez novembroveho drobca a chcela by som Vas poprosit o par rad 🙂
- maleho doteraz kojim, ale rada by som mu sem tam dala aj z flasky, ked potrebujem vybehnut nieco vybavit napr. a on zaryto odmieta flasku.. neviem uz ako ho naucit - nemate dake triky? 🙂
- pomahate nejako detickam, aby sa davali na rucicky? lebo moj maly sa len nozickami odraza a zdvyha prdisku, ale na ruky sa mu akosi nechce
aaaa este ku strave
- kasicku davate z flasky, ci lyzickou? Lebo mne nechce flasu a neviem ci mu mam zacat davat uz na veceru namiesto kojenia normalne lyzicou...

daninka6
4. jún 2013

@zuzzii ja davam kasicku lyzickou 🙂 ma ju rada hustu a to by jej z flasky neslo 🙂 a ako naucit na flasu ti asi neporadim lebo moja krpata sa neprisavala an nic ine len na flasku 😝

salome123
6. jún 2013

baby, tak ako to teda dopadlo s tou sukromnou skupinou? prispievam len zriedka, kedze som doma s dvoma detmi naraz...

laurika289
6. jún 2013

Ahojte dievcence,podla toho ako pozeram tak asi ste isli na sukromnu stranku. Nevadi no co uz, tak rada som vas citala (dokonca muz hovoril ze som od vas zavisla). Tak vam a vasim deturencom prajem vela zdravicka a nech vam robia radost🙂🙂🙂

sssiska
7. jún 2013

@zuzka2312 jej zuzi vasa hanka sa narodila presne ako nasa barborka 🙂

sssiska
7. jún 2013

uz ste vsetci prec....ci tu este niekto ostal???

ninison
8. jún 2013

@nikiniki @slady kocky, tak tyzden som na dovolenke a uz je to tu cele hore nohami 🙂 ako sa dostanem do tej sukromky? teda ak mozem, pravdaze 😀

emmka9
14. jún 2013

ahojte aj ja chcem ist svami nenechavaj te ma tu :(

slavusal
16. jún 2013

Ježiš, čo sa tu stalo? Aká súkromka? Ja som tu fakt dlho nebola, tiež nestíham a sme skoro stále vonku. Nemám prečítaných pár desiatok strán, ak to chcem pochopiť, čo sa stalo? Prosííím, povedzte - napíšte.

gabikaadam
17. jún 2013

Ahoj, ja tiež neprispievam často, keďže mám tri deti, ale dievčatá sa rozhodli, že tu preberali súkromné veci a poniektoré baby to len čítali a neprispievali, tak sa rozhodli, že založia súkromnú skupinu. zakladateľkou je Alyze, napíš jej ip, ona ťa tam pridá 🙂 . pekný slnečný dník prajem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre