Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

katika1
2. feb 2010

baby už je plávanie aj v Nz, ale neviem kde!

a aj ja chcem vedieť, či tu niečo je..

anglina je kde?

gabikasz
2. feb 2010

všetko najlepšie Erikám 🙂 🙂 🙂

ericica
2. feb 2010

gabika dakujem 😵
kati stvrtok to isti????
aj ja chcem ist plavat 😝 mozu aj tehulky???

dida81
2. feb 2010

Katika- tak to by ma moooc zaujimalo, ze ci je to plavanie... sa mi to nezda, ci original pre dojcata, kedže tam je aj teplota vody ina.. a tu na plavarni je studena voda.. ale keby to bolo, som len rada. 😅

Deini- my sa chystáme s kamoškou od nás /ona ma synceka , kt.je o 6 týžd.starši ako Kubko/ do Patiniec. Ma sa s tým zacat najskor v 3.-4- mesiaci. My sme chceli ist tak v aprili, v maji kvoli tomu, že už nebudeme musiet drobcov tak obliekat a fusaky do autosedacky atd... Proste len nejaka bunda a ideme. Je v tom aj saunovanie bábatiek, trva to 5. týždnov - ten kurz,potom možes chodit aj na dlhsie... Stoji to okolo 3 500SK.A vraj to býva v podelok a v utorok. Ciže vlastne 10 stretnutí. Aj fotky pod vodou urobia...sak samozrejme, že sa za vsetko pripláca... 😅
Chceme ist dve práve kvoli tomu, že jedna bude vzadu s drobcami a jedna bude soferovat. PRedsa, nie je to až tak blízko.
Chcela by si aj ty ist s Matkom, ci s oboma?

deina
2. feb 2010

Katika, na Pri gymnaziu ulici, ta ista ulica, na ktorej je aj detska obuv. 😉

Dida, ja ani neviem, nesoferujem, tak tazko. Ale zaujima ma to. Hladam nieco aj pre Matka, aj pre Miska - pre Matka by sa hodilo nieco pohybove, najlepsie detska gymnastika a pre Misko skor nieco hudobne, ale tu asi fakt nic nie je. 😠 To ani v MC nic neorganizuju?

dida81
2. feb 2010

Prave som si to citala... že otvoria kurz aj pre 3 deti. Keby si sla, tak už my by sme boli skupina, to by bolo super, nie?
Možno by si niekoho zohnala a chodili by sme 4. hm?

hm.. tak take niečo hudobne tu asi fakt nie je.

deina
2. feb 2010

Hehe, to by bolo celkom fajn taka mini skupinka. Len to moje soferovanie... 😝

Tusim v Mama a ja bol clanok o cviceni babetiek, strasne sa mi to pacilo, to by bolo pre Matka super. On je lahko hypotonicky, pri Vojtovke samozrejme reve ako o dusu, tak ani neviem, ci mu to nieco dava... snad hej, toto vyzera ovela lepsie, normalnejsie. A Misulo bude asi po tatovi, sluch ma vyborny, preto nieco hudobne pre neho.

dida81
2. feb 2010

Ja by som možno ešte vedela niekoho zohnat... a ja a ta kamoska soferujeme, mame aj autá... potom by sme sa s vami podelili.... hm?
Len potrebujem vediet, ci mam sa zacat pýtat... lebo ak nie, tak nebudem zhanat. 😉

Som neznala... co je to Vojtovka?

deina
3. feb 2010

Zatial sa nepytaj, dobre? Ale dakujem. Neviem ani, kam by som davala Miska. 😖 Preto hladam nieco tu v NZ, ale tu predpokladam nic nebude...

Vojtovka = to je cvicenie, rehabilitacne, aktivizuje to mozog dietatka a pomaha k tomu, aby sa naucilo spravne pohybove vzory. Len teda je to take, ze deti to nemaju radi, su nutene do polohy, v ktorej nechcu byt, tak pritom velmi kricia a placu... 😒 no nic prijemne, niekedy mi idu usi prasknut, on vie hrozne kricat.

Doodsavane, idem spat. 😅 😅

katika1
3. feb 2010

no kočky, neviem, ja som to videla u našej dr, že plávanie pre babatká už aj v NZ.. ale od 6 mesiacov 😉

no ale nebolo tam, že kde 😕

dida81
3. feb 2010

oki Deini, jasne 😉 ved keby , ozvi sa... 😀

A Vojtovku by mali cvičit vsetky deturence?

tinusi
3. feb 2010

Nie Dida, nemusia ju cvicit vsetky, aj ked... ziadnemu z nich neublizi... kamoska cvicila s malym len tak sama od seba a pochvalovala si, ze mu to pomaha byt pruznejsi a tak... neviem, ci sa to malemu pozdavalo, ale nevravela nic o tom, ze by protestoval...

serafinka1
3. feb 2010

Dida my pôjdeme na plávanie do Nitry, mne osobne sa tam viac páči.

ericica
3. feb 2010

seraf a v nitre to je kde???

dida81
3. feb 2010

Serafinka- my sme povodne rozmyslali, či NR alebo tie Patince... len sme sa zhodli, že tak to asi bude niekde na plavarni a že tie Patince su take pekne.. že tam to pozname v NR nie.
A v NR to kde je? Co sa ti tam viac páci? Už si chodila s Darinkou?

lenuska311
3. feb 2010

na to plavanie budeme chodit aj my takze mozeme spravit nejaku skupinku bolo by to fajn 😠

catrin23
3. feb 2010

dida my sme chodili tiez na to plavanie, boli sme asi na 3kurzoch...nakoniec to tak zvysili, ze som to nechala tak, a za napalenie cd-cka som platila 400korun, co je podla mna azprilis vela, tak ale nechci fotky kde ste vo vode alebo pod vodou 🙂 , a v saune sme vydrzali akurat tak 5min, a masaz po tom, to sme ani nestihali, lebo deti boli unavene, hladne tak sme sa ponahlali domov.... ale inak bolo fajn, aspon sme mali nejaky program. 🙂

anglictina je vedla valiceka tam v ulicke, je to skolsky rok trva 10mesiacov, tyzddenne jedna hodina, a stoji to 350eur plus knihy 70... a ked to chces na splatky , vyjde ta to 377eur plus knihy. takze trosku vela! my sme sa tam boli pozriet na jednu hodinu. pacilo sa mi tam, ale zas nieco ho mozem naucit aj doma, a potom sa bude ucit v skolke.... deina, vam by to bolo aj zbytocne, kedze ty si ucila angl. 🙂

ema.nz
3. feb 2010

ty kokos to uz fakt niektorí ludia nevedia co od dobroty pytat 😝 😠 😠 ved na detoch sa zaraba najlahsie 😒 ved co by im rodic nedoprial...

ema.nz
3. feb 2010

deina:otvor si doma kruzok 😉

katika1
3. feb 2010

no fuj tie ceny.. my sme tiež prestali chodiť plávať kvoli tomu, že to furt zvyšovali a ešte aj za cd a ešte benzín a to sa teda faaakt nedá, len na to aby som zabíjala čas na materskej 😝

a anglina? rozmýšlam, že začnem detičky učiť ja, takže zaexperimentujem na Riškovi a ušetrím akoro 400 eur.. fuj, hanba im, že tolko prachov za to chcú!

ema.nz
3. feb 2010

no vy si aspon pomozete same 🙂 len ja neviem po anglicky ani ceknut 😖 takze budem musiet malej potom nieco zaplatit 🙄

katika1
3. feb 2010

ema tak ju budeš nosiť ku mne 🙂

ericica
3. feb 2010

kati aj ja sa pripajam 😉 a ty si mi neodpisala ci ten stvrtok plati???nie ze si budes zase nieco namyslaat 🙄

deina
3. feb 2010

No ved ja anglictinu nechcem vobec, podla mna je to uplna zbytocnost za nehorazne prachy. V tomto veku sa toho aj tak az tak vela nenaucia (pokial teda nehovoria s nejakou osobou po anglicky, biligualne), skor ide o to, aby ziskali pozitivny vztah k tomu jazyku (tot poucka z VS 😀 ) a teraz uz v kazdej skolke maju anglictinu, aj na ZS zacinaju uz od 1.rocnika. To detom uplne staci.

Dida, nie, Vojtovku cvicia len deti, u ktorych je nejaky problem - ci uz menej vazny (ako ma Matko napr, len lahka hypotonia, dokonca podla nasej doktorky mu nic nie je, ale podla rizikovej cvicit treba 😝 ) alebo vaznejsi (detska mozgova obrna a pod). Deti pritom aj preto kricia, lebo kedze maju to svalstvo slabsie, chceli by pouzivat ine svaly ako tie spravne, s tymi je to pre ne jednoduchsie, ale potom sa nieco mozu nespravne naucit - toto ich nuti pouzivat tie spravne svaly, posilnovat ich a naucit sa spravne pohybove vzory.

Posledne dni mam velku srandu z Misula - on este nehovori bohvieako, pouziva sice kopec slov, ale nehovori cisto - no a z concorda urobil koko... s krasnym cistym "T" na konci, no podareny je. 😀 Taky maly a ako nadava (ale on to nemysli ako nadavku, mysli tym nas kocik a autosedacku).

dida81
3. feb 2010

No pripajam sa, tie ceny su nehorázne.. ale tj presne o tom, na detoch sa naj zaraba. 😠
Presne , ved kto nedopraje svojmu drobcovi. 😅

Ja som pre to plavanie už rozhodnuta ,, dame jeden kurz a uvidime... potom bude leto, budeme sa "venčit" inak. 😀

Catrin 23- aj vy ste chodili do Patiniec? Ale nelutujes..ci?

Deina- dnes som opat stretla svokrusu s Miskom.. a aj Emu /Eriku/ 😀 😀 😀 .. konecne sme sa spoznali. 😀

Lenuska- ked sa pripojis, budeme sa teškat. 😉

deina
4. feb 2010

Tak ked ma niekedy stretnes, spoznas ma podla Miska. 😅

Dobre by bolo zistit, kde teda je to plavanie u nas, ake a co to je...

tinusi
4. feb 2010

My sme tiez chodili plavat a bolo to uplne super, maly sa prestal bat vody, aj teraz ho sprchujeme tak ze mu sprchu pustame priamo na hlavu, voda v ociach mu vobec nevadi. Aj v saune sa mu pacilo, dokonca do 1,5 roka nebol vobec chory, podla mna to suvisi s tym, ze sa tym saunovanim otuzoval. Bola to parada, len clovek na to minul naozaj celu matersku... ale zaujimalo by ma, kde a ci je to naozaj aj tu v NZ... aj ked... nemam kam dat Matka, ked uz bude druhe babo... a teraz to uz nema zmysel... 😒

serafinka1
4. feb 2010

V Nitre je to vo Welnese Yoti, je to na začiatku NR. Netreba sa trepať cez celú NR, ak ideš cez Janíkovce. Tam nie je ani taká premávka, takže v pohodičke si ideš. A preto sa mi to tam páči viac, lebo je to všetko na jednom mieste, je to tam útulné. Na rozdiel od Patiniec sa všade musíš presúvať ďaleko, aj do spŕch, aj do sauny, potom do šatne a nie je tam bohvie ako teplo, keď tam takto beháš s malým dieťaťom. V NR to máš všetko v jednom komplexe a dokonca je tam baba-Monika, čo masíruje detičky a robí to vynikajúco. A ujde sa fakt každému dieťaťu nie ako v Patinciach, že Ti to ukážu raz na jednom bábätku a potom si masírujte sami. Samozrejme, že sme deti nemasírovali, kašlali sme na to, nech sme čím skôr doma. Tuto kým Vám masírujú dieťa, Vy sa osprchujete, oblečiete a prinesú Vám hotové oblečené dieťa. Toť môj názor na Nitru.

catrin23
4. feb 2010

wow seraf, tak ako opisujes nitru, tak potom sa to neda porovnat s patincami... ani mne sa nepacilo to ze sme tam behali hore dole, hore sme prezliekali deti, dole sa plavalo ,,, a my sme prve kurzy platili okolo 3000 no neratam benzin, a cd.cko...potom bolo leto a chceli sme ist, a ze suma 3500 plus benzin, tka to je trosku vela! ale inak v pohode, maly sa tesil vode, nebal sa.,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre