Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

jarus1
14. júl 2008

ahojte, ktorá z vás už rodila s dr.Stankom? aký je?

renika
14. júl 2008

serafi, hovorila si to dr.? To bola asi chyba, aspoň podľa toho, čo píšeš, že si sa vrátila k plnému kojeniu. Tiež som mala po zavedení príkrmov strašne plné prsia, nejako pomaly sa prispôsobovali, ale od prvého dňa príkrmu som každý deň príkrm dávala, ani raz som plne nekojila. Neviem, čo ti poradiť, ale u nás v Novembrovkách je jedna mamička, ktorej syn tiež odmieta akýkoľkovek príkrm, pritom z lyžičky pekne papá, ale len mm alebo kašu od nestlé. Je už zúfalá, všetko vyskúšala a vôbec nepapá nič. Zo začiatku papal pekne ako Darinka a potom ani za svet. A stále je to rovnaké. Ale dobré je, že hoci len kojí a dáva kašu, tak pekne rastie a priberá.

jarus, nerodila som u Stanka

mandrea
14. júl 2008

deina - myslim, ze si ju sestricky vymenia, ale nie som si ista. Skus zavolat Stankovej sestricke, ta ti urcite povie.
Preco si sa rozhodla prejst k nemu?
jarus, ja som rodila u Stanka, bola som velmi spokojna 🙂

deina
14. júl 2008

Mandrea, preto, lebo ma lepsie vybavenu ordinaciu. Sice som so svojim lekarom spokojna, ale predsa - on take vybavenie nema, bohuzial a chcela by som byt viac sledovana pocas druheho tehotenstva. Stanko ma vraj vyborny ultrazvuk a robi aj prietoky u seba v ambulancii, nemusela by som chodit do nemocnice.

serafinka1
14. júl 2008

renika hovorila som to, povedala,že to zatiaľ nič nie je, že mám ísť na to pomaly a postupne. ☹

renika
14. júl 2008

serafi, ani ovocie nepapá? Alebo s tým ste asi ešte nezačali, čo? Ja som začala dávať ovocie mesiac po zelenine a to mu chutí doteraz oveľa viac. Držím palce, aby sa to rozbehlo, viem čo to je, keď drobec nechce papať ☹

renika
14. júl 2008

a neviem či som písala, ale máme už jeden zub, úplne trčí a je ostrý 🙂

katika1
15. júl 2008

reni tá picassa je strašne zložitá..
ano nevieš o niečom 🙂 😀
jéé prvý zúbok.. gratulújem 🙂 nám ide 9ty.. 😝

deina
15. júl 2008

Nam asi tiez ide prvy zubok, hoci uplne si tym ista nie som a este je na takom nezvycajnom mieste - hore vlavo. 🙂 Ale asi to bude naozaj zub, dasno tam ma cervene a je tam aj taka mala biela bodka. 😕 Ale aj tak si tym budem ista, az ked vyjde von.

Zase prsi. 😠 😨 To co je za pocasie? Leto?

mandrea
15. júl 2008

no toto pocasie je naozaj velmi zle. Dnesny den asi stravime cely doma ☹

deina
15. júl 2008

Ja este dufam, ze sa to dako vycasi - aspon na poobedie.

mandrea
15. júl 2008

tak v to aj ja dufam, ale dnes vyzera byt viac zamracene ako vcera.
Tak keby Misulovi naozaj isiel zubok, tak to je naozaj dost nezvycajne miesto

deina
15. júl 2008

Preto sa mi to nezda, ale asi naozaj je to zub. 😕 Uz tam vidno nieco take biele - aj dasno tam ma zacervenane a zvykne byt hrozne umrncany. Ale vcera som mu to natrela babydentom a upokojil sa. 🙂

mandrea
15. júl 2008

Vam ten babydent pomaha? Lebo mam znamu, ktora hovorila, ze im to velmi nepomahalo. Tak som zvedava, ze ako sa budeme chovat my, ked nam pojdu zubky 😒

deina
15. júl 2008

Mozno to pomaha preto, ze zatial to nie je zle. *klop-klop* Nejak velmi ho ten zub netrapi, pokojne spi v noci, sice hrozne slinta a obcas je umrncany, ale to sa da vydrzat. Takze zatial som nic silnejsie skusat nemusela. Ono to je vraj jemne, ale hovorili mi v lekarni, nech najprv vyskusam toto a ze az ked nezaberie, tak potom nieco silnejsie.

mandrea
15. júl 2008

aha, tak to som nevedela, ze existuju aj silnejsie.
Uz si zacala malemu davat aj ovocie? Az sa dobre pamatam tak si pisala, ze tento tyzden zacinate 😵

deina
15. júl 2008

Este nie. 🙂 Ale tento tyzden zacneme urcite, len sa mi do toho az tak velmi nechce. Uvidim podla pocasia. 😀 Chcem mu ho totiz davat na olovrant (snad nevadi, vraj by sa malo na desiatu, ale dufam, ze na tom az tak strasne velmi nezalezi), ked tu bude aj nas tatino - ale ak bude poobede pekne, tak pojdeme von na prechadzku a ovocie bude zajtra.

mandrea
15. júl 2008

my sme uz malemu tiez parkrat davali olizovat niektore ovocia, a veeeelmi mu chutilo. Ale papat mu to este nechcem davat, lebo este si musi zvyknut na zeleninku. dnes dostane 1.krat spenat so zemiakmi, tak som zvedava. Vcera papal mrkvu s jablkami a taaak mu chutilo, ze zjedol celu flasku 😵

deina
15. júl 2008

Nas uz mesiac je zeleninu a asi dva tyzdne aj maso (to mu strasne chuti), takze uz je asi cas aj na ovocie. Taky je teraz podareny, ked je, pekne otvara pusu, ako taky maly vrabciak. Prehltne, otvori pusu a ked som trosku pomalsia s lyzickou, tak hned reklamuje. 🙂

Nemyslela si niekedy na to, ze uz mame 10 rokov od skoncenia SS? 😕

mandrea
15. júl 2008

tak to uz asi naozaj mate spravny cas na ovocie 😵
Ani ma to velmi nenapadlo, ale teraz ked hovoris, tak je to uz naoza doooost dlho 😕

deina
15. júl 2008

Ze? To znie priam strasne, ze 10 rokov!!! 😀 😨

mandrea
15. júl 2008

to veru hej. Ten cas veeelmi rychlo letiiii 😵
Ozaj, vy sa nechystate s Misulom chodit na plavanie do Patiniec?

deina
15. júl 2008

Mozno, este neviem. Musim sa opytat neurologicky a uvidime. Ale neviem, ako by som chodila, ked nesoferujem. 😨 Sice uz sa na to soferovanie psychicky pripravujem, ale za volant som este nesadla.

mandrea
15. júl 2008

tak to budes musiet prekonat, lebo soferovat sa naozaj naucis az vtedy, ked budes trenovat

deina
15. júl 2008

Chystam sa na to, budem sa musiet prekonat, lebo takto bez auta, ked sa prestahujeme dalej od centra alebo do Palarikova, to bude tazke.

deina
15. júl 2008

Lenze ja sa bojiiiiiiim... 😖

mandrea
15. júl 2008

neboooj, zvladlo to vela ludi, tak urcite aj ty 😵 Cim neskor zacnes, tym viac sa budes bat
Uz kupujete dom?

katika1
15. júl 2008

nám tiež nepomáhajú gély.. iba panadol 😝 deina ja som mala paniku zo šoferovania.. a už šoferujem bez problemov!

mandrea
15. júl 2008

aj ja som sa zo zaciatku soferovania trocha bala, ale fakt je na to najlepsia prax 😵

deina
15. júl 2008

Mame jeden dom vypozerany, tak mozno, uvidi sa. 🙂 Tazko sa s nimi dohodnut, oni sa rozvadzaju a nehovoria spolu. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre