Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

dida81
22. mar 2010

jééj, paci sa mi na novom konovi, že ked napisem prispevok,,ma nevyhodi ... 😝

deina
23. mar 2010

Dida, co vas caka, bude zase to iste, hexa a prevenar, to iste bude este ku koncu 1.roka. A potom v 15.mesiaci to, co mala teraz Emka (MMR - osypky, mumps a rubeola - akoze kedysi bezne detske choroby, fakt neviem, naco je toto potrebne ockovat. Hexa ok, ale toto?).

My zase buntosime od siestej, ale inak spal celu noc, tak ok. 🙂

Dida, nahodou tvoja mama nie je tiez ucitelka? Zname mi je tvoje meno za slobodna.

Sa mi taaaak nic nechce... esteze aspon Misulo este spi (aj ked velmi chcel vstat, ked tato vstaval do roboty).

ema.nz
23. mar 2010

dida:to druhe ockovanie bolo aj u nas horsie odvtedy ju uspavam na rukach ☹ 😔 a tretie hovoria,ze je najhorsie a zase u nas malo uplne v pohode priebeh...a toto by malo byt ok tak dufam,ze jej nic nebude 🤐

dida81
23. mar 2010

..no tak na to tretie očk. sa "tešim" ... 😨

Deini- je ... ale ona nikdy neucila v NZ... tak neviem.. ved je na foto na FB , kukni , ci poznas...

deina
23. mar 2010

U nas s Miskom bolo stale to dalsie ockovanie lepsie a lepsie. TBC sa dlho hojilo, potom hexa + prevenar, nasledne vysoke horucky, velmi opuchnute nozicky, bolave a vecer tak krical, ze sa utisit nedal inak ako na rukach, sme sa s manzelom striedali. ☹ A nakoniec sme skoncili v nemocnici so zapalom priedusiek (ze prevenar, povedal primar). Druha hexa to uz boli "len" vysoke teploty, bolave a opuchnute nozicky a tretia pohoda, mierne teploty, nic viac. A MMR totalne nic. Mal dve vyrazky na brusku, to bolo vsetko. 😅

Dida, ak neucila v NZ, tak potom ju nepoznam, ale mala som ucitelku (dejepis) s rovnakym menom. Inac kedysi som sa tak chcela volat, ked som mala asi 9 rokov, lebo moj frajer sa tak volal. 😅

My sme uz doma z prechadzky - pozor, vsade sami Jehovisti. 😨 Clovek ich normalne musi obchadzat... ked mne je ich az luto niekedy. Uspesne sme v meste vsetkych obisli a potom nam zaznonili doma. 😠

dida81
23. mar 2010

Chudatko Misulko malý...

U nas pred týždnom zvonili... nemusim ich, otravni su. 😒

Počuj, nebol ten tvoj napadnik Peto J.? Bo mam tu bratranca a je ten rocnik co ty... hm? 😀

deina
23. mar 2010

Zeby bratranec? Nechodil tak nahodou na ZS na vtedy Leninovej ulici (terajsia Andovska, teraz je tam cirkevna ZS) - 1.-4.B, triedna Nemcova. 😅 😀 Pamatam sa, ze triedna nas vzdy rozsadzala tak, ze dala vsetkych chalanov pred tabulu, vzdy jeden predstupil a prihlasili sa dievcate ochotne s nim sediet. A ja som sa prihlasila na neho a jemu vsetci hovorili, ze super, vyber si "B...", ta ta nebude bit. 😀

tinusi
23. mar 2010

Deini, tie choroby nie su dnes bezne len preto, ze sa proti nim ockuje. Inak su to svine choroby a ja som rada, ze sa ich nemusime obavat, lebo su to nebezpecne vysokohoruckove ochorenia. Minule som akurat citala knihu o detskych chorobách, bol to preklad zo zahranicia a tam ich vsetky rozoberali ako sa prejavuju a ako sa pri nich spravat. Poviem ti, dakujem .... 🙄

deina
23. mar 2010

Tinusi, ktore choroby teraz myslis? Ja napr nie som proti ockovaniu napr proti ciernemu kaslu (hexa), ale nepaci sa mi, ze sa u nas ockuju vsetci v presne stanoveny termin bez ohladu, ci by mohlo mat dieta problemy s imunitou, ci sa narodilo predcasne alebo malo uz predtym nejake problem - ako nejake stado. No taky mumps, to mi pride zbytocne. Ano, komplikacie byt mozu, ale v detskom veku vacsinou ochorenie prebieha bez komplikacii a zanecha celozivotnu imunitu, co sa ockovanim dosiahnut neda.

Baby, ja som taaak unavena... Hm, vyzera to akoby som tu bola furt 😀 , ale vacsinou mam kona zapnuteho, kym varim, sem tam sem kuknem a nieco napisem... ale teraz si tu sedim chvilku ticho, na momentik mame doma klud, dnes sa na mna deti dohodli. 😖 Revali jedno cez druhe, Misko nechcel spat, Matko spat chcel, ale nemohol, ten mi uz potom len vzlykal od unavy, chudatko male...

serafinka1
23. mar 2010

Ahojte.
No Dida ja som s krpcami celkom dobre, akurát malý je nejaký nervný, Darinka taká nebola. On je ticho len keď je na rukách alebo natriasaný v kočíku. Niekedy šaliem, ale zachránilo ma vibračné lehátko, ktoré mi požičala kamoška, tak ho tam sem-tam šupnem nech si dačo porobím.
To plávanie v Huberte dajte vedieť aj mne, chcela by som o tom vedieť viac. My chodíme plávať do Nitry, malý sa tam už adaptuje, ja chodím do vody s Darinkou a tato je pri bazéne s malým. Veľmi sa mu tam páči, je to zaujímavé, ale tam je ticho aj keď nespí. Obzerá sa, čomu sa veľmi teším, hádam sa mu potom bude páčiť aj vo vode. 🙂

dida81
23. mar 2010

Deina- chodil na tu ZS... žeby??? hii 🙂)) (no detaily kto bol triedny neviem..ked s nim budem, spýtam sa ho) 😉

Seraf- zlatí su obaja,, moooc 😀 A vibracne frcalo aj u nas... ale už ani netreba .. klop,klop 😉 Je to dobry vymysel..
A ty mas za sebou už kolky - kurz? Teda Darinka? /kedy chces zacat s Oliverkom?/
My budeme mat v piatok 4 mesiace... to by sme asi už aj mohli zacat.. vsak?

deina
24. mar 2010

Dida, nooo... 😀 A byval vtedy na Gugskej, ak sa dobre pamatam. Ako zije? 😅 Ja sa z nikym zo ZS nestretavam, dokonca ani neviem ako moji spoluziaci ziju. Len obcas stretnem jednu, Petru, robi totizto nedaleko, ale to je vsetko, nemam tusenia, co je s ostatnymi. Zo SS je to ine, to mavame pravidelne stretavky (kazdych 5 rokov), vacsina sme na facebooku, mame o sebe prehlad po poslednej stretavke, co je fajn, paci sa mi to.

Joooj, dnes je tak nadherne, cele doobedie sme boli vonku, Matko spinkal, tak sme aj na ihrisko mohli vybehnut, Misulo sa taaaak tesil z hojdacky.

dida81
24. mar 2010

deini- už som ti to napisala na FB 😉

deina
24. mar 2010

Svet je maly. 😀 😀

tinusi
25. mar 2010

Deini, mas pravdu v tom, ze by malo byt zvazovane individualne, kedy ockovat, najma pri predcasne narodenych, pripadne pri detoch, ktore su nejako chore, napr. tazke alergie a poruchy imunity...
Ale nechcela by som doma riesit napr. mumps alebo rubeolu, som rada, ze to mame vyriesene ockovanim. Aj ked, u nas ockovania prebehli vzdy v pohode, vlastne som nikdy nevidela rozdiel medzi poradnou, kedy sme ockovani neboli a kedy ano. Pretoze mna ani Matka to nijako neobmedzilo. Takze ta chapem, ked mate taketo problemy po kazdej ockovacej injekcii... 😔
Na druhej strane, krpca som nedala zaockovat proti ovcim kiahnam, prave preto, ze ako pises, ockovanim sa neda dosiahnut uplna imunita voci tomuto ochoreniu ale tym, ze ho prekona ano. No a vo vyssom veku je jeho priebeh horsi. Takze tak...

deina
25. mar 2010

Inac ja som o ockovani nikdy predtym nerozmyslala, to az potom, ked som videla, ze vzdy nieco po ockovani bolo. Este stastie, ze nikdy to nebolo take vazne, aby mali deti nejake nasledky.

No a toto ste citali?
http://www.cnn.com/2010/HEALTH/03/22/rotavirus.... 😨

ema.nz
25. mar 2010

deini:prosim ta preloz mi to v skratke 😕 😅 by ma zaujimalo co tam je lebo rotarix sme dali aj my 😅 🤐

deina
25. mar 2010

V USA pozastavili podavanie vakciny Rotarix, pretoze sa zistilo, ze je kontaminovana nejakym prasacim virusom. Zevraj v tejto chvili nemaju informacie o tom, zeby to mohlo skodit, ale kym sa to nepresetri, neodporucaju nou ockovat (ze nech radsej rodicia zvolia druhu vakcinu, nie Rotarix).

ema.nz
25. mar 2010

ty kokos to co ma zase byt 😕 😠 😠 😠 tak teraz akoze co???stresovat alebo nie 😕 😅 🤐

deina
25. mar 2010

Ale to ju ockovali, ked bola malinka, nie? Takze vidis, ze jej to nastastie nic nespravilo.

deina
25. mar 2010

Ozaj, ideme v sobotu kuknut jeden gesslein. 😉 Z bazaru, som si povedala, ze novy kocik asi nechcem, je nadherny.

ema.nz
25. mar 2010

ano to musi byt ukoncene do 6.mesiaca zivota dietata....su to 2ockovania

hod link 😉

ema.nz
25. mar 2010

a proti ovcim kniahnam nedam ani ja,my to pride ulne zbytocne,ved to nie je smrtelne ochorenie

deina
25. mar 2010

http://deti.bazos.sk/inzerat/3362373/Gesslein-f...

Ale ze ten rotarix takto pozastavili len v usa, u nas nie. Vakcina je pritom rovnaka, nie? Aj u nas mame rotarix a ta druha sa neviem ako vola.

serafinka1
25. mar 2010

Ano Dida, Vy už v pohode môžte ísť. My chodíme s Darinkou tiež od 4 mesiacov a malý tam chodí už teraz, veľmi sa mu tam páči, ale zatiaľ neplávame, iba sa pozerká, ale tam je napodiv vždy kľudný a dobrý, ani nezaplače. ja som s Dadkou vo vode a manžel s Oliverkom pri bazéne.

dida81
26. mar 2010

Inak hviezdy,, po Velkej noci by sme mohli dat stretko , nie? /teda uvidime ake bude počasie/
Kde??? V sihoti? Ci?

ema.nz
26. mar 2010

deina:tak nech kocik sluzi ak ho kupis 😉 a CF predas??

dida:ja som za a mne je jedno kde 😵 len si videla tu moju zlocinu 🤐 ano v kociu ani chodi ani na rukach 😔 ja mam uz niekedy take tocky na nu,ze sa bojim,ze jej flingnem na zadok 😔 🙄

seraf:nebola si dnes v meste???sa mi zdalo,ze si to ty...najskor som si nebola vobec ista ale potom so videla malu na odrazadle a ta sa uplne podobala na tvoju Darinku

deina
26. mar 2010

Sihot vpohode, to nemame daleko. 🙂 Ale ked my skor doobeda...

Dida, no kupime tento a este nepredam CF, kym sa maly zmesti do vajicka - ma to svoje vyhody, ze ho viem nakliknut na kocik, ked idem napr k lekarovi alebo nakupit. Fiha, to budeme mat doma 3 kociky, neviem, co na to manzel. 😀 😀 No ale vanicku by som uz mohla predat, ta je aj v dobrom stave, snad by ju niekto kupil. Pravdupovedia, budem sa cudovat, ked niekto tento CF kupi, riadne som ho znicila. Asi len za nejaku symbolicku cenu a co je v dobrom stave, predat zvlast (vanicka a autosedacka).

Aj Chicco som chcela predat, ale ten je taaaak vyhegany a tiez zniceny (ja neviem, co s tymi kocikmi robim, asi by som potrebovala nejaky riadny Tako tank 😀 ), ze to asi fakt nie...

ericica
27. mar 2010

dida ty si na FB????ako to ze ta tam nemam 😲 na tu sihot by sme sli aj my v lete tam chodime casto 😉 inac kto sa chysta do nr na tu vystavu BOCIAN .....vsetko pre dieta?????

deina
27. mar 2010

Kedy to bude?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre