Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

darina01
30. dec 2011

Dievcata, Morzsi riesila problem so skolkou a ucitelkami. Ja vam poviem nasu story a som zvedava, aky mate nazor. V septembri nastupila malá do skolky, ucitelky fajn, vsetko super az na jednu mamicku. Uz na prvom rodicovskom, co sme mali sme sa dohodli nejake veci, ohladom skolneho, mikulasa a napr. vyletu. Ona hned tam zaperlila, ze Udolie ponikov, co podla nas nie je pre deti az taky vylet, ked tam mozu s nami ist hocikedy. dalsia bomba prisla, ked sme do skolky pre spoluziakov zobrali pre deticky tortu a o par dni nato, sa zahadne roznieslo, ze deti dostali ovcie kiahne, z torty 🙂 zaujimave je, ze jedol aj jej syn. No ale realita je taka, ze nikto ovcie kiahne nemal. A cele to vyvrcholilo tym, ze ako sme sa teda dohodli, ze detom vyclenime na balicky pre Mikulasa, ona sa samozrejme ponukla, ze to zariadi, lebo otec ma nejaky obchod. Medzitym vsak sa nam podarilo a vedelo sa to uz v oktobri, teda zohnat balicky a zadarmo-sponzorsky. A uz bol ohen na streche. Ako jedinej jej to vadilo, kdez to my ostatni, sme sa tesili, pretoze aspon si usetrili peniazky na nieco ine. Jej syn bol asi mesiac doma, takze nebol na Mikulasa v skolke. A uz zacala, ze jej dieta nepatri medzi rovnych a rovnejsich, lebo ho nikto nevolal. Zaujimave, ze ostatne mamicky, co boli deti doma, prisli a tiez ich nikto nevolal, ale dali si tu namahu a zavolali oni. cele to vyvrcholilo tym, ze zautocila aj naucitelky, ze tie balicky dostanu a dokonca aj praktikantka a vychovavatelka- podotykam, taketo dve osoby ani v triede nie su. 🙂

morzsi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morzsi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darina01
30. dec 2011

u nas sa biju viacmenej stale tí istí asi 3-4 chlapci, ale ako hovorim, ti idu za trest do kupelne. A co sa tyka tych kiahni, tak kazdy normalny clovek, to vie, ze takymto sposobom sa dostat nedaju. Ale je strasne neprijemne, ked vas v meste zastavuju a vypytuju sa, ci su uz deti lepsie... a po vasej torte 🙂 a potom sa dozviete, kto to povedal aka samozvana supermama. A my sme to tiez tak pochopili, chcela dat zarobit otcovi a co sa tyka balicku, tak si ho nezobrala, lebo oni maju dost. Tak ho dostala pani upratovacka 🙂 pretoze ako som hovorila, aozaj klobuk dolu pred pani ucitelkami aj pani upratovackou, ktora sa o nich stara a pomaha im. A podla mna, to je taky ten typ zeny, ktora chce byt za kazdu cenu stredobodom pozornosti, a ked sa jej to nedari inak, tak to robi takto podlo 😒 A jasne, ze ked bude treba, tak urob bordel, je to predsa tvoje dieta a detska psychika je citliva.

morzsi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darina01
30. dec 2011

Myslis Havlasa? ja zase na neho nemozem povedat jedno zle slovo, on je aj moj gynekolog a bol mi aj pri porode a vdacim mu za vela.
Ale dolezite je, ze doma máme nase poklady a ze su zdrave a stastne deti 🙂

darina01
30. dec 2011

@morzsi a tak to jasne, u nas naozaj az taketo rozdiely nie su. Ako hovorim, nam tam kazila vzduch jedna mamicka, ktorej prekazalo vsetko, pretoze vraj je jej syn nadpriemerne inteligentny, ale to som len pocula, ze to povedala, ale ked si pozries na chodbe, kolko krat napr. doniesla detom ovocie, tak by si sa zasmiala.
A ja na tvojom mieste, by som dala do inej skolky.

morzsi
30. dec 2011

vies ja s havlasom nemám dobré skusenosti je to každého osobný pohlad ja som do neho vložila svoju doveru a sklamal ma ... ked som si pýtala svoju kartu nechcel mi ju dat vždy sa vyhovaral a zaujimavé je že ked som si kartu zobrala a isla k inému narodilo sa mi dieta

morzsi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darina01
30. dec 2011

@morzsi ono zase mne velmi pomohol a prisiel mi aj k porodu a neuveris, nezobral si v tej dobe ani korunu. A hoci nemusel pockal pri mne az dokedy som sa zobudila, lebo som mala sekciu.

morzsi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vuci
5. jan 2012

Ahojte Novozámčanky,
potrebujem od Vás pomoc. na febr. mám termín pôrodu, a potrebujem nájsť nejakého dobrého pediatra.
bolo by fajn ak by doktorka vedela aj po madarsky. poznate nejakú takú?
prosím ak máte nejaké typy tak mi napíšte.
vopred velká vdaka

babula108
6. jan 2012

No tak nejaku pediatricku zhanam aj ja lenze ja uz mam termin 18.1. takze moc casu uz nemam. Tak ked viete o niekom prosim piste,ja sa totiz neviem rozhodnut a uz si to potrebujem vybavit.

lia09
10. jan 2012

ahojte,teraz v nedelu bude princeznickovsky ples a chceli by sme ist aj smalou,ale ona ma len dva roky.A dalsia vec je,ze nemame kostym prenu,lebo neviem ci tam vydrzi tak nechcem zbytocne kupovat.A teraz neviem ci tam nebude jedina bez kostymu.Ukazovali v tv z minuleho roka a tam mali vsetky deti kostym.Nechysta sa este niekto s tak malym dietatom a bez kostymu?

morzsi
12. jan 2012

@vuci ahoj odporučam ti dr. lorandovu po madarsky nevie ale sestrička vie ak posluchnes moju radu NEOLUTUJES !!!

morzsi
12. jan 2012

@babula108 DR. LORANDOVA ak posluchnes moju radu NEOLUTUJES !!!

morzsi
12. jan 2012

@lia09 AHOJ AK CHCEš JA TI POZICIAM my s malou ideme a moja bude minie mám ruzove satky a myslim si ze by jej boli dobre + ruzove kridla a je z jej ruzovy motýlik ale potrebujem vedieť na 100% aby som šatky do piatku doniesla domov

babula108
12. jan 2012

@morzsi uz som jej volala rozhodla som sa pre nu aj segra k nej chodi tak uvidime.

lia09
12. jan 2012

@morzsi jej dakujem ti pekne,ale bohuzial vyzera to tak ze neideme.Skoda,tak som sa tesila.Aj pre malu by to bolo zaujimave,no nic.Nabuduci rok 😒

morzsi
12. jan 2012

@babula108 neolutujes normálna sestricka ustretova mila a doktorka na jednotku prečítaj si hodnotenia na www. nasilekari.sk zadaj pediater lorandová a prečítaš si neolutuješ zatial ja som neolutovala

valigurka
13. jan 2012

@morzsi - ja prave tiez rozmyslam - asi ideme... Len nemam pre nu speci saticky, len nejake slavnostnejsie, takze asi vyriesim len tak, ze jej dam saty a k tomu korunku... Len sa bojim, aby zasa od nejakeho choreho dietata nieco nechytila. Chodime do skolky tyzden a vianocny a povianocny cas s nou doma ma takmer znicil... Zle pocasie v nas vyvolali ponorkovu chorobu

morzsi
13. jan 2012

@valigurka no výborne ale ak chceš tvoja je staršia tak jej pozičiam biele po zem dlhé slavnostné šaty a ruzové kridielká a bude z nej bieloruzový motýlik , vila .... alebo niečo vymysliš

valigurka
13. jan 2012

tak sa potom k nam prihglaste - podla fotky nas spoznas 🙂

dyrberg
13. jan 2012

ahojte baby kam chodite na gyndu ?

zuzukaa
13. jan 2012

@dyrberg ahoj ja chodim Dr. Stankovi...prešla som od Vargovej ked som otehotnela..

dyrberg
13. jan 2012

@zuzukaa aj ja chodim teraz k nemu takze je dobry ? otehotnela si rychlo ?

zuzukaa
13. jan 2012

@dyrberg no ja kym som otehotnela som chodila Varg.... ale začala som mat problemy tak ma všetci odhovorili nech idem niekam inam a ze Stankovi, tak som išla a dobre je, ze tam maju hned ten 4D ultrazvuk..Tak zatial nemozem nič zle povedat o nom, len trošku mrmle-nerozumiem mu poriadne 😀

dyrberg
13. jan 2012

@zuzukaa ano to mas pravdu hovori tak ticho..tak teraz neviem ci sa k nemu mam objednat v pondelok ked ma dnes cely den bolelo podbrusko ale tehu test je negativny na 23dc.

zuzukaa
16. jan 2012

je tu nejaka zamcanka co ma termin na april???

andype
17. jan 2012

@zuzukaa ahoj zuzukaa
ja čakám na 2.máj,ale možno že sa narodí este v apríli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre