Októbrovky 2010. Pridajte sa!

sue33
24. jan 2010

Ahojte všetky ktoré budete mamičkou v októbri 2010.
Budem rada keď sa pridáte a podelíme sa o naše spoločné šťastie.
Už sa na vás veeľmi teším 🙂

jammka
29. aug 2012

ahojte, my sme tiez uz najnovsie 2 tyzdne bez plienky, samozrejme na noc este stale je ale niekedy odmietne na poobedne spanie. Na nocnik uz pekne ide sama, stiehne gatky a ide sa🙂 Kedze uz velmi pekne rozprava, tak vsetko komentuje a samozrejme niekedy uz aj odvrava 😉 tento tyzden prisla za mnou, objala ma a povedala "mami jubim ta"... skoro som sa roztopila, je to uzasny pocit 😀
vie vela pesniciek, basniciek a velmi rada cita, rychlo sa uci nove veci a je moja velka pomocnicka, kedze pri starostlivosti o mladsiu sestricku vela pomoze i ked na nu treba davat velky pozor, kedze malu velmi rada "jemne" stekli a sem tam zo samej lasky hryzne...
takze doma je srandy kopec 🙂
za chvilku ma dva roky a mne sa zda, ze sa len nedavno narodila a neskutocne rychlo mi ten cas utiekol, no nestacim sa cudovat aka je uz sikovna a kazdy den ma niecim novym prekvapi 🙂

mysenac
30. aug 2012

Ahojte, tak my sme už 3 týždne bez plienky - ani v noci nemáme 😉 tak sa z toho vytešujeme, Kristínka rozpráva tak po svojom, ale už sa jej jazýček rozväzuje. No a momentálne máme obdobie - "štuple v uškách"...čokoľvek poviem, pozrie na mňa a bez mihnutia oka ide ďalej alebo úplne ignoruje čo jej poviem...a to viem, že mi rozumie...niekedy poslúchne hneď, hlavne keď je dám za príklad staršieho brata, tak opakuje, ale to fakt len občas. No a neskutočné boje o hračky sú u nás, naťahovanie, kriky...No máme to veselé, ako s deťmi 😎

ela2710
30. aug 2012

Ahojte 🙂 aj my uz chodime na serblik, maly spinka na obed bez plienky, na noc este pre istotu davame a taktiez na prechadzky, ale vzdy ked ju dame dole, je uplne sucha 🙂

vicsstef
3. sep 2012

co k 2.narodeninam je super tema.... ja malej kupim lego duplo nejaky zakladny set. ak ju to bude bavit tak na vianoce dostane k tomu dalsie serie. pre rodinu mam zatial v zalohe kupit drevene puzzle, drevene pexeso, ale privitala by som aj ine tipy...

majka1981
3. sep 2012

ahojte aj ja uz uvazujem co kupit/co si priat na narodeniny. No tak od nas dostane syn toto
http://www.amazon.de/Plan-Toys-6227-Plantoys-60...

dostane od starkeho tento bycikel/odrazadlo
http://www.puky.de/de/mod_produkte_produkt/kate...

a na Vianoce to bude asi vlacik, nieco od Brio ak bude dost penazi
https://www.holzeisenbahn-offensive.de/Holzeise...

Pexeso uz mame, je to super hra aj ked este nedodrziavame previdla 😀 . U nas posledne dni frci plastelina, prehrame sa s nou aj pol hodinu v kuse a o pol hodinu chce zase 😀 .

zuzu_la
5. sep 2012

my pre maleho planujeme kupit na narodeniny toto
http://wader.hracky-predeti.sk/kid-cars-3d-2-po...

ela2710
5. sep 2012

@zuzu_la to je super 😵 take nieco by sme mohli kupit malemu na Vianoce 🙂

radecica
10. sep 2012

Ahojte,tak my takto: v lete sme absolvovali dovolenku v terchovej, aj s chorobou a navstevou lekarky v Ziline. potom sme obehli starych rodicov, nejaky vylet po okoli a doma sa pomotkali a je po lete. Julovy pokus posadit malu na nocnik skoncil fiaskom, mala revala 2 dni ako tur len pri pocuti slova nocnik a aj 20x sa vycikala na zem (esteze nemame koberce), tak som to takmer sediva vzdala, vratili sme sa k skusaniu minuly tyzden a podarilo sa! Tyzden sme pocas dna bez plienok, za poslednych 5 dni len 1 nehoda, plienku davam len na spanie, dnes sme boli 1.x vonku dost daleko od domu bez plienky a cikali sme vonku.
Neviem ci je to psychickym vypatim z odplienkovania a tlaciacim sa spodnym ocakom, ale poslednych par noci bolo divokych...v sobotu napr. sa mala zobudila okolo 3tejzeuz nechce spat, ziadne dohovaranie nepomohlo, ani nosenie, ani zvysenie hlasu, nic..Nakoniec jej mmobul papucky ako chcela aze sa idu hrat azprisla na to ze je fakt tma. Tak skoncila u nas v posteli a tam nastastie po nejakom kecani zaspala. Dnes nadranom detto, ze von z postielky (spi vo svojej izbicke uz davno) a chcela ist k nam. Snad je to prechodne, nikto sa poriadne nevyspi a ja nie som zastanca spania v posteli s dietatom.
Inac mame tiez obdobie take ze mala sa tvari ze nepocuje, mozem aj 100x nieco zopakovat,akoby hrach na stenu hadzal. a skusa na nas co vydrzime🙂
no a na 2.narodeniny jej planujeme kupit babiku babatko s prislusenstvom - ak nezmenime plan🙂

mandragora22
19. sep 2012

ahojte zienky, chcem vam dat do pozornosti jednu z mojich ponuk, kedze sa toho potrebujem rychlo zbavit, mozno vas to zaujme, v pripade rychleho jednania postovne zdarma:
https://www.modrykonik.sk/bazar/baliky-obleceni...

ospravedlnujem sa, ze to davam tu do temy, ale rada by som to co najskor posunula dalej a akosi sa "stracam" v bazare, kedze nemam to plus, nevyplati sa mi to kvoli mojim nizkym cenam. dakujem za pochopenie!

nivejka
20. sep 2012

@slavuska30 ..ahoj babulka...opisuješ Petka,ako by si hovorila o mojej Lili--nás TV vôbec nezaujíma-jedine tak reklama,čúrame tak isto-teraz po novom si oblubila WC,ale dnes sa mi aj 2x pocikala doma,čo som sa pozabudla..dnes sme mali záchvat plaču od bolesti,čo zase veľa kakáme a hned sme sa zaparili..toto máme dokola...no a nad robotou si aj ja lámem hlavu,lebo tiež sa nemám kam vrátiť 😢

jammka
25. sep 2012

v akej postielke spavaju vasi drobci? uz ste presli na velke postielky, alebo su vase deti stale "za mrezami"? 😀
my rozmyslame nad zmenou, kedze uz i tak vylieza z postielky, len sa bojim toho, ci nespadne, kedze mava divoky spanok...

slavuska30
26. sep 2012

@jammka náš spí medzi nami ako antikoncepčná tabletka..ked ho dám do postielky-v sekunde je hore, akoby to citil a dospali sme..

slavuska30
26. sep 2012

@nivejka už som to riešila aj s mm..takže nateraz mám na krku školu a keby náhodou dovtedy nebola robota, tak mám ostať na predlženej rodičovskej (alebo na materskej)..hahaha

vicsstef
27. sep 2012

@jammka aj nasa mala spi medzi nami 🙂 o 6tt cakame dalsi prirastok, tak neviem ako sa vsetci pomestime do postele, lebo okrem mna, mm a dcery s nami spavaju aj jej plysaci 😀

jammka
27. sep 2012

@vicsstef @slavuska30 nasa tiez sem tam v noci k nam napochoduje a usalasi sa medzi nami a striedavo vytlaca mna alebo mm, ale neviem si predstavit, zeby spavala s nami stale 😉 ona sa dost (aspon ked je u nas) prahadzuje, takze sme nevyspatí obaja... a preto aj stale oddalujem "velku" postel, aby z nej nespadla.
a to uz @vicsstef vobec nie, ze styria v posteli, kedze Stela svoju sestricku ide sem tam od samej lasky rozpucit, resp. zalahnut 😀 takze na ne stale treba davat pozor...

tosijo
8. okt 2012

babule, poradte, co tym nasim drobcom na vianoce? 😉 😅

kristinagregorova
10. okt 2012

Ahojte, po 100 rokoch som sem nakukla 😀 😀 😀 ...citam ako sa vasim drobcom dari..vacsina z vas uz je bez plienyk..no nam sa akosi nedari 😒 😒 😒 ..neviem cim to je..uz,uz to vyzeralo nadejne a teraz zase Alinko zacal strajkovat..predtyzdnom sme kakavali len na nocnik no a po novom zase do plienky..dajte radu zienky,lebo uz zacinam zufat 😒

majka1981
10. okt 2012

@kristinagregorova väcsinou ked je takyto bojkot, tak spravi dieta novy vyvojovy krok - moze to trvat par dni... dufam ze u vas nie dlhsie.Moze to suvisiet aj s prechladnutim, so zubami... moj syn je bez plienok od februara, lebo bezplienkujeme od 6. mesiaca. napriek tomu, ze stolicu v poslednych mesiacoch vyborne hlasil a vylucoval len na nocnik alebo wecko, sa nam v poslednych dnoch stalo, ze zacal tlacit aj do gatiek. takze tak. Vykukavaju stale nove zuby, za 2 tyzdne styri! A dalsie su na ceste... Zacal v jasliach v septembri, takze je v stresovej situacii... netreba hresit... len povzbudit a sprevadzat dieta - ja som na wecku vzdy pri nom, "cita" knizku a takto sa tam vykaka. Netrestat, predychat, ked vidis ze zacina tlacit tak aspon dokoncit potrebu na nocniku, cast je uz v gatiach ale to nevadi, umyjes, operies... Nehanbit.

misimimi
10. okt 2012

uz som z nemocnice doma ale este stale ako kinderko 😀 malemu sa nechce ven 🙂

kristinagregorova
10. okt 2012

@majka1981 dakujem za radu 🙂 ...budeme etda pokracovat dalej a veriim ze bude dobre..mozno je to tym ze je aj chori..mame toho vela..sme astmatici,reflux,teraz nam zistili alerg na mlieko no hroza..mozno je to aj tym ☹ ☹ ..ale aj tak dakujem 🙂

sylvia78
10. okt 2012

@jammka Ahojcek, my sme cez leto vymenili "mreze za detsku postielku 80x160" velmi rad tam spinka okrem toho ked je chori, to utlaca mna mm v posteli. je to dobra vec, bol viac prerasteny a tak v podstate sa len otocil v postielke a bum bac uz plakal bo sa stale dobuchal. Je dlhy jak tyzden pred vyplatou xi

jammka
11. okt 2012

@sylvia78 aj my mame taku istu, presli sme na nu pred 2. tyzdnami a prebehlo to super, raz sa hadam skotulala, ale mala pod postelou matrac. Teraz tam ma zabranu a spinka sa jej fajn, usudzujem podla toho, ze sa v noci nebudi 😉 iba obcas k nam zabludi 😀
sice predtym mala tiez velku postel 70x140, ale uz vyliezala... takze som rada, ze to zvladla na jednicku 🙂

sylvia78
11. okt 2012

@jammka tak zabludit aj ten nas obcas zabludi, no niekedy skoro infarkt dostanem ked sa postavi ku mne a povie mama stavaj, ja cem tam a ukaze medzi nas. no je to inak fajn

ela2710
14. okt 2012

Ahojte, tak aj my sa vam ideme pochvalit 😀 maly sa vcera konecne vykakal sam na serblik 😀 som stastna, na noc ale stale davame pre istotu plienku a von tiez, najma teraz ked je taka zima, si myslim, ze by sa asi este vonku pocikal, ale po spanku ma zatial stale plienku suchu a rano uteka na serblik, alebo ma chyti za ruku a posadim ho na zachod, co sa tyka rozpravania, tak sa nam konecne zacalo darit, nas maly dlho dlho nerozpraval vobec nic, posledne tyzdne ale krasne vravi mama, baba, malej sestricke eli eli (Nelly), ked nieco chce povie am am (tam tam), vravi oco, dnes konecne povedal aj tata, ked vidi psika povie ham (namiesto hau), a ked papa vravi mnam, mnam 🙂 vie poslat pusku, zakyvat, stale tlieska a tancuje, vecer si spieva lalala, alebo nanana, zatlieska si, precitame rozpravku a spinka, cez den nam uz chodi poobede spinkat sam od seba 🙂 vybera mi pradlo z pracky, hadze do nej co mu podavam, podava mi pradlo pri susiaku, prip. ho zbiera, nosi mi riad, ked umyvam, podava mi plienocky, krem, vlhcene obrusky, ked prebalujem malu, dokonca ho muz naucil hadzat spinave plienky, obaly a smeti do kosa, takze vzdy ked dopapa, smeruje do kuchyne, papa uz tak, ze skoro nevysypa, som hrozne stastna, kolko veci sa stihol naucit za jediny jeden rok 😵
Baby ake aktivity, hry robite s detickami? mne sa zda, ze mi volako stale to iste, bud maly ,,kresli" na papier, alebo skusame vodovkami na vykres, bavi ho to, zajtra mu vykres namocim pod vodu a on tam bude frkat farby, to si uz aj odlozim na pamiatku, hrame sa s kockami, so stavebnicou, s autickami, vela vela citame, pred spanim rozpravky od dobsinskeho, cez den take detske rozpravkove knizky, ked sa venujem malej, dokaze sa zahrat sam, vela vela mu rozpravam basnicky, spievam, ale aj tak nam to rozpravanie ide stale dost pomaly...co robite vy? dajte nejake inspiracie 🙂
Zatial nam chybaju este 4 zubky - posledne stolicky, ale podla mna uz idu, lebo maleho niekolkokrat denne pristihnem s celou rukcou v puse 😀 ale ziadny plac, ani teploty,...
@jammka a my momentalne spinkame bud vsetci 4 spolu, mame velku postel a nastastie ani jeden z nas nepotrebuje nejak extra vela priestoru, alebo spim s malou v obyvacke, robim si pomaturitne studium a teda som dost casto po nociach hore a ucim sa, pisem projekty, poznamky, a ani mala tak nebudi maleho, ale teraz na vianoce kupujeme postielku cars, taku krasnu za super cenu, myslim, ze nebude mat problem, lebo spavat uz chodi aj sam - poobede a nepotrebuje uz nasu pritomnost, niekedy mi je aj luto, aky je uz samostatny, najma ked si ho porovnam s malou, ze aj on bol este nedavno take male kuriatko 😅 a teraz uz velky chlap, aj dnes Nelku som uspavala a maly zaspinkal sam, resp. objimal svojho verneho plysaka 😀 takeho velkeho plysoveho psa, co sa pred tym predaval v tescu 😀

radecica
18. okt 2012

@jammka nasa spava od 14 mesiacov vo svojej izbe v postielke, ale akurat ideme prerabat jej izbu a kupit jej velku postel so zabranou, mame to v plane do vianoc. tiez sa v postielke mece, padu sa ani tak nebojim ako vecerneho vybiehania z postele, lebo vymyslance po ulozeni su u nas v poslednych dnoch na dennom poriadku. najskor cikat, potom kakat, potom prikryt a ja neviemcoeste🙂

radecica
18. okt 2012

ozaj,ako vasi drobci vzdoruju? my uz sme zacali, ked mame svoj den, mala fici od rana a vie revat len tak pre nic za nic. uz som zistila,ze nema zmysel sa rozculovat, hlavne si nevsimat a davat bacha ked sa hadze o zem, aby si neublizila. ale niekedy to teda je riadny zaberak. a na prechadzky chodime peso, kocik sme nepouzili ani nepamatam, no ale je to test trpezlivosti - 3 kroky tam a 2 spat a najradsej mam ked sa v zime zacne valat vonku po zemi... 😠
Ozaj, ako ste oslavili 2.narodeniny? My mame oslavu tento vikend, zajtra peciem tortu🙂

janaspa
18. okt 2012

Ahojte,aj ja ozyvam po dlhsom case. @majka 1981 presne aj nam sa pokazilo pytanie sa na nocnik,teda na malu. Pytal sa krasne od roka, v lete sme dokonca parkrat cez den spali uspesne bez plienky,zacalo sa to kazit cca v auguste, najprv iba doma a teraz poslednu dobu i vonku, rozmyslam,ze na vonku zacnem zasa davat plieky,predsa sa len ochladilo. Aj ked sa ho x krat opytam ci netreba pisat,jasne zahlasi ne piŠ a pritom viem ze mu treba.Zacne hlasit pis uz kedma mokre gate,ale dokoncime do nocnika. Ked sa opytam kde sa ma pisat tak ukaze na nocnik🙂 Proste sa zabudne pri hre alebo rozpravke. Zubky mame vsetky, okrem zadnych stoliciek,ale asilezu,leborucku sicelu pcha do puy, rozkecali sme sa kvalitne,aj nas za to pochvalili na poradni, je velmi bystry a dava si veci do suvisu. Vo februari cakame druheho braceka,tak poslednu dobu kazdu chvilku ma objima,ze moj mamina, hladka a pusinkuje brusko,ze moj baba a vecer si polozi hlavicku na moje brusko, pocuva braceka,pusinkuje a hladka az nakoniec na tom brusku zaspinka 🙂 Ked k nam niekto pride ukaze mi na bruko a zahlasi:baba potom pozrie na dotycneho da si ukazovak na pusu a povie pssst baba haji🙂 Co sa tyka aktivit, kreslenie nas akosi nechytilo, farby sme este neskusali, teraz ficime na autach🙂 knizky ho nejako prestali bavit,teraz su v kurze letaky a zlate stranky, pozna par pismen, znak EU a slovenska, a znacky aut audi a skoda, to ked ideme vonku citame SPZ aut a znaky aut,proste chlapi 😀. Spievala som mu ked bol mensi, teraz ma hned zrusi,hold nemam talent na spev🙂 No a jasne ze je velky pomocnik, pomaha vysavat sa striedame,kazdu chvilku mi berie vysavac,ze mamina ne ty🙂 Vie ho poskladat,rozobrat, pomaha zmyvat, pri vesani pradla podava stipce,do kosa hadze aj to co netreba 😀 Odklada riad aj hracky🙂

majka1981
18. okt 2012

@radecica no tak u nas sa tiez zacina vzdorovanie, ja to riesim tak ze vysvetlujem preco sa musia obliect ohavice, papuce. atd Von chodime vela krat naladovani ako neviem co, vsetko potrebuje! a ked to neurobime, tak reve a sadne si na zem! Takze berieme so sebou kocik, kosacku, vedro a ine somariny. U nas dobre funguje, ze mu vysvetlujem preco nieco nesmie odovodnim mu to a pochopi. No ale na priklad cistenie zubov - to je niekedy nemozne.
Ked sa hodi a sadne si na zem, tak u nas dobre funguje ze otvorim ruky a ukazem mu, ze moze ist do mojho narucia. Zatial to super zabera.
Ja sa drzim toho, ze deti nezvladaju rychle prechody. Treba vzdy oznamit, ze co o chvilku bude to a to. To im dava dost casu, aby sa na to pripravili.
My mame druhe narodeniny este pred sebou.

majka1981
18. okt 2012

@janaspa aj moj syn rad vysava, je to velka hadka ked ho musime odlozit...
my teraz frcime na plasteline, musime sa hrat kazdy den, aj dva krat. Ani ja nesmiem spievat, hned ma stopne. Zato ked sa ho spytam, co spievali v jasliach, tak zacne nieco spievat, ale zatial nerozoznat co spieva.
jE to mile, ze tak vnim ababätko v brusku.
Pytanie a nepytanie sa na nocnik suvisi so zubami, aj mojmu synovi idu teraz posledne zuby a dnes sa vecer pocural tri krat, normalne som nechapala co sa deje...

janaspa
18. okt 2012

@majka1981 jasan netreba to nocnikovanie tak prezivat🙂 naucia sa to uricte🙂 plastelina nieje zly napad,len sa toho bojim,ze bude potom od plasteliny cely byt🙂))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre