Pôrod v novembri 2011

zuzkaqt
28. feb 2011

Ahojte tehulky,
tak túto diskusiu zakladám🙂 a prajem nám príjemné písanie a vymienanie informácii o naších rastúcich bruškách a uzlíkov v nich 🙂 😀 a dobojujeme to do koncaaaaa 😉 😀

tortelinka
24. feb 2013

@maticap. tiez spava len raz, cca 1,5 hod a noci cca 11 hod

tortelinka
24. feb 2013

@maticap. mlieko mame rano a vecer..pije kozie

maticap.
24. feb 2013

😵 @tortelinka vdaka za reakciu 😉, uz som myslela, ze sem chodim iba ja 😀.
Nas loptos sa zacal budit uz o 5 rano, potom to nejako dobojujeme do cca 6-6,30 a dovi dopo... a jasne, ze uz okolo 9 je nervozny, lebo je unaveny a spal by .....no drzim ho az do 11 hod. dame polievocku, po nej si vypyta mliecko (nechapem, kam to zmesti a ze mu to takto chuti, no ale co s nim, ked chce....) a zaspi na cca 2 hod. niekedy spi dlhsie,no niekedy sa uz po hodine budi s placom. Asi sa mu tlacia dalsie zuby, tentoraz to asi budu ocne.... uz aby boli vonku! 😠

tortelinka
24. feb 2013

@maticap. no , mame to podobne..cca o 6 rano je hore, mliecko...tiez uz je unaveny, drzim ho do cca 11.30 hore, obed mame zvycajne aj polievku aj druhe..papa normalne z taniera, kusy, ziadne mixovane..cele cestoviny, ryzu, maso na kusky, cez den mlieko nepije

maticap.
25. feb 2013

@tortelinka to ste dobri, s tym, ze papa cele kusy. Ja mu to popucim vidlickou (zacala som s takto popucenou stravou dost skoro, cca 7. mesiac a zvladol to), no akonahle dame do ust nejaky vacsi kusok, uz ho aj vytahuje, potvora mala. Ten moj spal dnes az do 6,45!! 😵 No zato sa v noci budil s vykrikmi. No a mlieko mu davam aj pred spankom, po polievke a potom vecer ma nemliecnu kasu zarobenu s jeho UM, lebo klasicke kase akosi nechce.

tortelinka
25. feb 2013

@maticap. tak to ste pospali... 🙂 moj papa kasu niekedy vecer, ale nekupujem tie detske, a najma nie s prichutou..kupujem iba ciste, v bio obchode (spaldova, pohankova, psenova....) a tie davam s kozim mliekom..ale nie kazdy vecer, niekedy papa nieco z obeda

woman04
25. feb 2013

@z0e Jani,však vy papáte ako dospeláci..to my najradšej mlieko..kaša s ovocím a jogurt prejde..ale ,že večer 300,Tom tak 120-150 😀 ale v noci sa začal budiť aj inokedy ,ako zuby..aspoň jeden x mliečko ,tak 120...klasik jedlo,ako má náladu.. 😀 ...moc zubov ešte nemá,tak nepokúše.. 😉

z0e
26. feb 2013

@woman04 No teraz je to biedne s tou kasou ako bol chory. Vypije mozno 150ml 😅 Ale som rada aj tomu, ked si predstavim, ze nechcel papat skoro nic 😒

petkovamama
26. feb 2013

ahojte.som na konikovi asi mesiac.neako som sa tu nevedela zorientovat.termin sme mali v decembri 2011,ale sme sa narodily trosku skor 25.novenber 2011.niekedy mam kopec veci na ktore by som sa chcela spytat,tak to skusim tu.urcite sa medzi sebov uz dobre poznate,ale ak ma medzi seba pustite budem rada.

standina
1. mar 2013

@maticap. My tiez tak papame, na obed polievku, po hodine chce mlieko a ide sa spat, tiez sa niekedy po hodine zobudi s placom, tak ho trochu popestujem, lahneme si spolu do postele a spi este dalsiu hodinu. Ked sa zobudi ma obed a vecer 210 ml mlieka, u nas kase nejdu vobec.

petkovamama
1. mar 2013

ahojte.vcera sme absolvovali 15 mesacne povinne ockovani a ukoncili babatkovsku poradnu.vraj uz mame chlapa 😀 😀 😀 .
@standina ked citam tvoj prispevok akoby som videla nas priebeh dna.a papanie na vlas rovnake.novembrovim dietkam asi chutia polievocky 😀

standina
1. mar 2013

@petkovamama no veru uz to nie su ziadne babatka 🙂. Ked pozeram na toho nasho chlapa ani verit sa mi nechce aky je uz velky 🙂. My ideme na to ockovanie az v aprili.

petkovamama
1. mar 2013

@standina ved to.maly mal 2850g ked sa narodil,bolo to sice trosku skor o 2 tyzdne,ale museli robit sekciu,viac menej koli mne.teraz ma 10640g.krasne nam rastie pred ocami a niekedy ani nechcem aby vyrastol.mam este 13 rocneho syna a ten uz nas ani v podstate nepotrebuje a ked toto vidim tak mi je luto,ako tie deti rychlo rastu. 😢

petkovamama
2. mar 2013

@woman04 ahoj.mozem sa spytat kolko mate zubkov?my 4 a to sa mi zda na jeho vek malo.aj ked papa vsetko v pohode,zubale nas riadne trapia.

woman04
2. mar 2013

...Tomi mal prvé až v 9 mesiacoch,potom dlho nič,neskôr horné štyri ,teraz sa mu vytlačila dolná dvojka a tlačia sa horné stoličky...čiže desiaty zub...ale to vôbec nevadí.ja som mala prvý až po roku a dcéra tiež neskoro..narastú..🙂..my zas moc nepapáme..mlieko,jogurty sú top 🙂

preshibana
1. nov 2013

Ahojte dievcata,tak po dvoch rokoch sa konecne pridavam aj ja,ak smiem 🙂 Aj ked je tu uz dlhsie ticho,verim,ze sa to rozprudi,nakolko zaciname s oslavami,vsak ?🙂 U nas sa oslavuje 25.11. a celkom by som uvitala aj nejake vase tipy na darceky 🙂 Diiiky, Alena.

alena1808
8. nov 2013

tak vcera bol nas velky den. druhe narodeniny, v puse vsetky zubdky, 12 kil. no len tak dalej Krispinko. velmi ta vsetci lubime.

lucia0412
30. nov 2014

Ahojte, som zo skupiny december 2011, mam na vas otazku. Ked ste po RD nastupovali do povodneho zamestnania ake urady bolo treba obehat? Dakejem.

woman04
3. dec 2014

@lucia0412 ak si zamestnaná,tak hádam zamestnávateľ ťa musí prihlásiť do zdravotnej a sociálnej poisťovne...ja som bola iba na úrade prace nahlásiť,kto sa stará o dieťa po 3.rokoch ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre