Prvorodičky - máj 2013

lola7712
10. sep 2012

....ahojte tak rýchlo ako som do diskusie prvosnažiliek prišla.......tak rýchlo som aj odišla 😀 ......podarilo sa nám to na prvý šup 😀 ........ je to neuveriteľný pocit a od chvíle čo som to zistila.............stále sa len usmievam......mám energie aj za troch nie to ešte za dvoch 🙂 ............chcela by som aby táto diskusia bola o kočkách, ktoré zažívajú pocit prvého tehotenstva.........aby sme tu dávali nové poznatky a skúsenosti...........poradili jedna druhej.......sama zatial neviem "kudy kam"...........ale to nevadí 😀 nejako to zvládneme......preto píšte....čo máte nové....ako sa stravovať v prvom trimestri.....čo je lepšie a čo nie.....ako priberáme.......my máme momentálne 50 kg 😀 zatial 😀 .........nechutí nám sladké.......pričom doteraz som bez sladkého nevydržala.... 😀 ....zatial zistujem čo a ako........čo nemám jesť..........že nemám cvičiť.........ale ja som ani necvičila 😀 ........dam na seba pozor aby som neochorela a tak...................21.09.2012 ideme na náš prvý ultrazvuk.......teším sa na vaše príspevky.....a prajem krásny prenádherný deň............s úsmevom na tvári 🙂

diane87
12. sep 2012

@miska1022 ja som teraz 6tt +6 den podla MS a na prve sono som bola 5t+0 a mne nepovedal ze je skoro, ale ze o dva tyzdne kontrola ze ako sa to vyvija....proste na tom prvom sone mi potvrdil tehotenstvo 🙂

diane87
12. sep 2012

@lola7712 asi myslis urobit ju sukromnou, ze? lebo ked sa tema uzamnkne, to znamena ze sa nebudu moct pridavat dalsie prispevky....a podla mna to zosukromnenie musi urobit ten kto ju zalozil, takze ty 🙂 hihi

inviav
12. sep 2012

Baby...skuste ake pohlavie bude mat vase babo 🙂 http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=p...
mne vyslo dievcatko 🙂 skusala som na moju maminu a tej to vyslo v oboch pripadoch...u mojej svokry v 4 zo 6 deti

lola7712
autor
12. sep 2012

@inviav .......mne vyšiel chlapec 😀

lola7712
autor
12. sep 2012

@angel31
@inviav
@miska1022
@diane87 ...........ozaj Kočky a nad menami ste už premýšľali???

miska1022
12. sep 2012

@lola7712 no ja už mám vybraté aj pre dievča aj chlapca. Dokonca máme aj keby boli dvojičky.

lola7712
autor
12. sep 2012

@miska1022 a prezradíš??? my sa nevieme dohodnúť......mm chce Lucasa a Alexandru a ja Marínu a chlapčenské zatial nemám favorita 😀

diane87
12. sep 2012

@lola7712 ja este nemam pripravene mena, este mame cas 🙂

inviav
12. sep 2012

@lola7712 no a mame prveho frajera 😀 my by sme chceli bud Simonku alebo Olivera....mena sme vybrali este predtym ako som zostala tehotna 🙂

miska1022
12. sep 2012

prezradím Vám keď to budem mať potvrdené. 😀 neviem či ešte vydržím do kontroly, som veľmi zvedavá ako to dopadne.

lola7712
autor
12. sep 2012

@inviav .......ano ano........ja chcem veeelmi chlapčeka a mm chce dievčatko 😀

inviav
12. sep 2012

@lola7712 my by sme chceli obaja dievcatko...no ale najnovsie si mm zo mna robi srandu, ze to budu dvojicky...chlapec a dievca.... 🙂
@miska1022 velmi tazko...ja uz neviem co mam robit, aby som na to nemyslela a cas ide stale pomalsie a pomalsie... 😒

angel31
12. sep 2012

@lola7712 jedine.. nic ine nezostava.. asi mu navrhnem aby sme sa spolu pomodlili nielen vecer pred spanim a rano pred pracou, ale aj pred obedom a aby sme v bozom prikazani zotrvavali po cely den.. som veriaca vies, tak mi to dava tak silu ze to male bude silne a hlavne zdrave.. a uz ked ten moj muzik ide sa teda potapat o to viac sa musime modlit (keby ho tam volaco chnaplo) teda malo chnapnut.. ale ved ja verim ze uprimnou modlitbou to zazenieme...

angel31
12. sep 2012

@inviav mne chlapec.. u nas v rodine su totiz vsetko chlapci.. tak zas bude o jedneho viac 😀

angel31
12. sep 2012

@diane87 a videla si na tej obrazovke co presne? vies aby som vedela.. lebo ja tam idem tiez tak ten 5tt a 0d.. aby som sa nevystresovala ze tam bude nieco co by tam nemalo byt.. ja tak z casu na cas prepadnem panike ked vidim nieco nove a nezvycajne...

diane87
12. sep 2012

@angel31 no malinkatu gulicku, teda plodovy vak. A ked sa mozem spytat, ako to ze ty si v 3 tyzdni? to podla coho si vyratala?

angel31
12. sep 2012

@lola7712 u nas je to smenami takto.. muz by chcel timoteja a ja petra, dievcenske prilis neriesime, lebo mame nane smolu, vsetko sami chalani:( , ale muz by strasne moc chcel denisku a ja laru...

angel31
12. sep 2012

@diane87 podla poslednych kramov mi to vyslo.. a tie boli na konci augusta..mam znamu v labaku tak mi spravila rozbor z krvi a hned som vedela ze som tehurka.. este sme sa s kamoskou rehnili ze co ked nahodou ostanem v tom jak huba po dazdi.. a cuduj sa svete aj to tak je.. tak uz len aby ta nasa malinka muchotravecka bola zdrava.. o to sa najviac bojim, lebo sa mi stala taka vec, boli sme s muzom kuknut u susedov tigra a ten tak zareval ze som sa zlakla, tak hadam to muchotravecke neuskodilo.. inak baby aku vybavicku kupujete? ja ladim vsetko do zelena.. predsa len na tych chlapcoch je ta modra uz taka vsedna..

diane87
12. sep 2012

@angel31 jááááj, tak to je super ze to vies hned uz takto skoro 🙂 len som sa cudovala ze ako to uz vies ked kazda z nas na to prisla najskor par dni pred terminom MS alebo par dni po...len preto mi to nedalo....to je super vediet to uz...ja som v prvom tehu nevedela az ked mi to meskalo viac ako tyzden som si urobila test, a to som na seba samozrejme nedavala cely ten cas pozor - ale nebolo to planovane tehu, i ked sme sa tomu velmi nebranili 🙂 ...bohuzial to nedopadlo dobre 😔 a preto aj ziadnu vybavicku nekupujem dopredu....zacnem az v nejakom stvrtom piatom mesiaci...pomalicky, a hlavne ked uz budem vediet co to bude 🙂 Moj manzel mi vcera povedal, ze to bude chlapec...opytala som sa ho, ze ako to vie...a on na to, ze mu to maly posepkal ked mi rano daval pusu na brusko 😀 😀 😀

angel31
12. sep 2012

@diane87 to je pekne🙂 ja uz mam toho nakupeneho kopec.. dokonca aj zupancek.. len skoda ze je ruzovy.. to som dostala od mojej nebozky sestry.. dufala ze raz sa v rodine dockame dievcatka.. to mi je luto ze ti to nedopadlo dobre, ten 1x.. dufam teda aj za teba a aj sa s manzelom za teba pomodlime aby to tentoraz dopadlo vsetko dobre.. nech je ten malinky vas silny... a nech sa drzi ako mufa puf... 🙂 moj manzel zase vypocitaval pohlavie, len sa mi oci prevracali.. ten tam dal do toho vzorca spojil newtona s einsteinom.. vies, on je taky technicky typ.. a do fyziky a chemie blazon.. chcel sa dopracovat k dievcatku, ale vyslo mu to aj po skuske spravnosti na chlapca🙂 ale co.. aspon bude mat s kym cikat a bude sa mat na koho vyhovarat ze je prkno na zachodiku hore 🙂

diane87
12. sep 2012

@angel31 och, boze, co sa stalo sestre? Dakujem za modlitbu, aj ja sa za Vas pomodlim, nech ste zdravucki...drzim palce

inviav
12. sep 2012

@angel31 a moznoze prave preto bude teraz prve dievcatko 🙂 my mame tiez nejake veci, lebo som mala detsky obchod, tak par kuskov oblecenia som si nechala....ale to je minimum...inak vsetko musim pokupovat 🙂

lola7712
autor
12. sep 2012

@angel31
@angel31
@inviav
@miska1022 ..........jooojo kočky..........ako sa nám to rozbehlo 😀 ....................tak ja este nič nekupujem........myslim, že máme ešte na to čas........nakupovať budem asi až po Vianociach a tak................nechcem to zakríknuť........a ja budem určite kupovať biele a červené vecičky...........to sa hodí chlapčekovi aj dievčatku.......zatial som vo fáze, že nechcem vedieť čo to bude......uvidime, čo bude neskôr 🙂

inviav
12. sep 2012

@lola7712 ja som na tom tak isto...zacnem kupovat az v novom roku...a aj ked nebudem vediet pohlavie, budem kupovat vsetky farby okrem ruzovej...lebo chlapcovi sa nehodi a na dievcatku sa mi pacia vsetky farby 🙂

angel31
12. sep 2012

@diane87 nevieme pricinu.. prekonala zapal osrdcoviny ale malo to byt v poriadku.. zial nebolo vecer mala bolesti a rano uz ju len tahala ruka ako pri infarkte a kym dosla rychla pomoc dokonala...

miska1022
12. sep 2012

@lola7712 no rozbehlo.... dievčatá a ak pôjdete ku Dr. nezabudnite dať info.

angel31
12. sep 2012

@inviav ved sa nechame prekvapit co z tej nasej muchotravecky je vyvynute.. a tak ved ked mozu dievcatka mat modre tricka, preco by nas malinky mumacik nemohol mat ruzovy zupancek...

inviav
12. sep 2012

@angel31 ved mohol, preco nie, ked sa ti to paci...my mame oranzovy 😉

lola7712
autor
13. sep 2012

..........kočky chcem sa opýtať,........................ ja som ešte nikdy nebola tehotná.........tak to možno bude hlúpa otázka...........ale stále ma bolí v podbrušku......je to OK?????

angel31
13. sep 2012

@lola7712 pokial su to neni velke bolesti, tak je to ok.. a uz beres nejake vitaminy? mozno by si mala mierne zvysit prisun zeleza a horcika.. aj mna tak bolelo, hlavne ked som vypila viac mliecka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre