Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

ronnda
28. máj 2008

jeeeee, ja jsem zacala 100. stranku 😎

miriam25
28. máj 2008

No vidim, ze mate uz pekne plany na vikend. My klasika. Ja so Samkom doma, drahy na fuske a v nedelu pojdeme vsetci traja pozriet svokrovcov a svagrinu s jej rodinou (byvaju v dome oproti svokre).
Ja sa chystam teraz s malym ked sa zobudi v prvom rade na postu. Na lote je 10 mil. eur!!! Nikdy v zivote som nepodavala lotto, ale teraz to stoji za to aspon skusit. Tych 10 mil. eur by sa zislo... 😉 😀
No a potom pojdeme so Samkom na hupacku a na smykalku. A potom uvidime, kolko bude hodin, lebo aj varit dnes musim, drahy pride na obedik domov.

ozaj mayi, ako sa ma drahy pan manzel? Este stale je "chory jak hovado" ? Nemyslim to v zlom,my si doma len robime stale srandu z mojho ocina, nikdy mu takmer nic nie je, len sa povedzme citi trosku divne, lebo je unaveny a potreboval by si pospat a on lezi potom cely tyzden v posteli a poti sa, lebo "to treba vypotit" a my mu stale hovorime, ze je "chory jak hovado" 😀

maya01
28. máj 2008

Ronnda,to nie je zly napad,take volno...ale my mame v kancli klimu,takze na teplo sa nemozem vyhovarat. Je tu celkom prijemne.
Len mi je luto mojho Samuska,ten sa musi parit v skolke.
Vcera,ked sme ho boli vyzdvihnut,tak bol chudacik obleceny v teplakoch,napriek tomu,ze mal v skrinke kratke gate,povedal mi,ze pani uc.mu ich nechcela dovolit obliect 😠 ,topanky naopak,ciapku nemal na hlave a na dvore im teda riadne prazi slnko...Tak som bola taka vytocena 😖
Jej Ronnda ty budes mat ale perny vikend.
Miri a ty mas dnes skolu? To parenie v buse nazavidim.

maya01
28. máj 2008

Miri,diky za opytanie,uz je v poriadku,vcera za vracal do Viedne...
Na stastie,ho ta "choroba" velmi rychlo presla 😀

miriam25
28. máj 2008

No to mas teda dobreho manzelika... Chlapi su niekedy hrozne padavky, co sa chorob tyka.. 😀
No, ja mam skolu kazdy pondelok a stredu... A v stredu mam este o hodinu naviac, lebo mam aj pripavu na skusku... Takze dnes sa tam budem parit (nie len z hllavy sa mi bude parit) dost dlho... ☹
Mayi a nemozes tej ucitelke volaco povedat? Ako ze mu nechala teplaky... no povedzme, ze to by sa este dalo nejak prehliadnut, ale ze mu ani nic na hlavicku nedala, to by mna osobne dost nastvalo...
My sme boli vcera na plavani a Samkovi som dala len body s kratkym rukavikom. To bolo vsetko, co mal na sebe a chudatko moje male, aj tak bol cely spoteny. Som ho musela hned prezliect...

maya01
28. máj 2008

Ja som sa aj ohlasila,ze preco nema capicu... a jej odpoved na to bola,ved ja som im kazala,nech si daju capicu na hlavy... 😠 Ale aby som skontrolovala,to uz je vela na nu... Tak som zvedava,co bude dnes.

miriam25
28. máj 2008

No neviem, ja by som jej na to asi volaco povedala. Tu ide o zdravie Samka a nie o jej lenivost. Keby to bola nejaka malickost ako ze si nedal v tom teple ponozky alebo nieco take, no povedzme, ale nie, ze nemal na hlavicke capicu...

maya01
28. máj 2008

Samkovi som vcera cely den prizvukovala a este aj dnes rano,nech si da capicu,tak dufam,ze on bude mudrejsi ako jeho ucitelky a da si ju...Ked nie,tak jej uz nieco dnes poviem...

miriam25
28. máj 2008

No ved uvidis. V kazdom pripade si myslim, ze tie ucitelky tam nie su len na to, aby stali pozerali, ale na to, aby nieco robili a ked dieta neposluchne a neda si capicu, tak mu ju ma dat sama alebo dohliadnut na to, aby si ju dal. No nic, budem koncit, maly sa mi uz kazdu chvilu zobudi, tak ideme von. Asi sa ozvem az zajtra, jedine ze by som mala poobede este trosku casu kym neodidem na kurz. Tak sa majte krasne babulky a uzivajte si slniecka.

viedencanka
28. máj 2008

Ahojte dievcata,
Miriam-tie fluorove tabletky si jednoducho vypytaj v lekarni,vola sa to Zymafluor,musia ti to dat aj bez predpisu,je to dolezite pre zubky.

Ja som bola s Martinkom v pondelok u lekara- na lici sa mu objavil taky flak,najskor to zacalo ako taky maly pupacik,myslela som si ze je to potnicka,ale stale sa mu to zvacsuje a vyzera to ako ekzem.Tak som sa vylakala,a doktor povedal,ze ho ustipol nejaky hmyz a okolo toho sa mu vytvoril ekzem,ale ze to same zmyzne,predpisal len taku Pflegesalbe na premastenie.No som zvedava,ale zda sa mi,ze to ma lepsie. On ma totiz takuu citlivu pokozku,jeho ked ustipne komar,napuchne mu to az do velkosti 10 cm.

Moje vysledky krvi su OK, dost som sa toho obavala,ja som aj pred kazdym vysetrenim taky vynervovana,aby bolo vsetko v poriadku. V pondelok som mala ultrazvuk,moje dievcatko uz ma asi 850 g.lekarka mi hovorila,ze ako zle vyzeram,ze som taka bleda,ze sa mam ukludnut,ved vsetko je v poriadku. ( az na moje totalne opuchnute nohy,krcove zily,krce v nohach,zvacsenu oblicku a placentu naspodu...)

Jasterka-podarilo sa ti potom kupit tie slavnostne saty?
Ja idem o 2 tyzdne na svadbu a myslela som si,ze si obleciem jedny krasne saty,ktore mam doma a ktore som mala aj na svadbe mojej kamaratky,vtedy som bola 2 tyzdne pred porodom. Zostava som uplne zdeprimovana,pretoze tie saty-teraz v 6.mesiaci uz ani nahodou neobleciem. Tak vcera som bola cely den na nakupoch- a kupila som si krasne elegantne elast.-cierno-biele saty v C&A, a stali len 30 EUR, tak som veeelmi rada. Aj martinkovi som kupila cierne elegantne nohavice,malicku kravatu uz ma.. on bude totiz novomanzelom niest prstienky,takze musi byt fesak..

Chcela som sa vas opytat,ktore pouzivate sterilizatory na flasky. Ja som to nikdy nepouzivala,ja som flasky vzdy len vyvarala,ale kedze Martinko stale pije mlieko z flase e ked pribudne babatko,bude to uz jednoduchsie sterilizovat vsetko spolu, no a dnes som bola v Toys are us a asi hodinu si prezerala vsetky mozne druhy-mali Avent,Mam,Bruin a Nuk.Mate s niektorym z nich dobre alebo zle skusenosti? U toho NUK pisu,ze sa da pouzivat aj na zdrave varenie zeleniny pod parou...

Vcera som sa s nakupovanim naozaj rozbehla-kupila som niekolko body,pancusky,potom taky ten kolotoc co sa pripne na postielku,my sice jeden uz mame,ale ten potom necham u nasich. tento co som kupila ma take hrozne zlate rybicky a robi a svetlo, a este je na dialkove ovladanie...

Inak v Toys maju akciu na Pampers plienky,vsetky velkosti, napr. tie najmensie:4-9 kg,je ich tam 156 ks a stoja 24 EUR.

Boldy- sme radi,ze si sa ozvala,snad sa uvidime na stretku.

Ozaj- na kedy je nakoniec dohodnute to stretko?

viedencanka
28. máj 2008

Dnes je krasne,asi ste vsetky na prechadzkach.
My sme boli vcera v nasom parku tu pri dome,nasla som si lavicku v tieni,tak som relaxovala.

Mas pravdu Maya, aj ja len v dobrom spominam na casy,kym Martinko nechodil / nebezal) a bol pekne v kociku...vtedy boli prechadzky aj pre mna oddychom...Teraz ked sme vonku,on si sice dava pozor,ale ja mam stale oci na stopkach,aby niekam nevyliezol a nespadol.

dnes ideme na kupalisko,uz sa tesim....

No a zajtra mam druky pokus na 3D- uvidime,ci sa ukaze nase dievcatko,alebo je stale hanbliva.

miriam25
28. máj 2008

Viedencanka, vdaka, opytam sa mozno dnes v Grazi, mozno tam budu vediet lepsie ako tu... Som naozaj zvedava, co mi povedia. Zda sa mi to cele trosku postavene na hlavu, ako by Vieden bol iny svet, tam nieco zozenies v lekarni a par km dalej uz nie? hmmm, dam vediet, ako som dopadla... 😉

mamartinka
28. máj 2008

baby chcem sa spitat ake sa pouzivaju kociky pre deti v rakusku?a ake su tam ceny kocikov?

miriam25
28. máj 2008

kociky sa pouzivaju rovnake ako na slovensku 😀 😉
A ceny... nuz je to rozne. Najdes aj za 199,- eur aj za 500. Podla toho, aku mas predstavu.
pozri si
http://www.baby-walz.com/SyEngine.php?Act=97737...

a uvidis sama.

maya01
28. máj 2008

Viedencanka,ja som pouzivala sterilizator Avent,bola som s nim velmi spokojna,na Sk.u maminy som mala Nuk,ale ten sa mi nezdal az taky dobry. Ja osobne by som ti odporucila Avent.
Malinka je uz riadne velka,super ze je vsetko v poriadku. Uzite si kupalisko.

Miri,ak ich nebudes vediet najst tie tabletky,tak daj vediet a ja ti ich odfotim a dam do albumu,aby si aspon vedela ako vyzeraju.

A co sa stretka tyka,tak v stredu (5.6.) medzi 15.00 az 15.30 pred hlavnou branou Schönbrunnu. Ozaj dajte este vediet,kto pride a kto nie.
A ked mozem poprosit,mozete mi niektora do IP poslat vase tel.c.,kebyze sa nahodou zdrzim v robote,aby som sa potom mohla u vas ohlasit a pripadne by ste mi dali vediet,kde ste. Dakujem

twix
28. máj 2008

ahojte!
to bol zase krasny den. my sme boli doobeda vonku, len tak v chladku. mala stale cupka. uz ju staci drzat
za jednu ruku a nespadne (teda väcsinou 🙂 ) poobede sme mali zase spielgruppe. sice sme otvorili vsetky
okna, ale vsetky deticky boli spotene s mokrymi vlaskami. vcera som bola v SCS. povodne som chcela v
baby-one kupit Reisebett, nech nemusi mala spavat s nami, ked niekam cestujeme, ale nakoniec som nebola
spokojna s tymi co tam mali a kupila som len krasne oblecenie pre malu mojho brata, ktora sa ma o dva
tyzdne narodit, a este som kupila taku ochranu na sporak, kedze mala sa mi stava k rure a uz sa snazi
otacat tymi gombikmi, a aj je to dobre, aby sa nedostala k hrncom. tu reisebett som objednala cez ebay,
lepsiu a lacnejsiu, tak som spokojna.

Viedencanka - ja pouzivam flasky Avent a aj sterilizator Avent do mikrovlnky. mala som aj ine flasky, ale
Avent boli podla mna najlepsie. ja uz ale nic nesterilizujem, myslim, ze uz netreba.
kolko si uz pribrala? ja som sa vazila a len necele dve kila, co ma dost prekvapilo, kedze som ratala
tak 3-4 kg. asi mam dost pohybu s malou, tak tento raz tych 20 kg nepriberiem.
tiez sa chystam na 3D buducu stredu, tak uvidim, ake to bude.
na ktore kupalisko chodite? ja tiez rozmyslam, ze zacnem s malou chodit na kupalisko. este sme neboli,
myslela som, ze tam bude studena voda, ale v tych horucavach sa snad uz trosku zohreje a malej
to nebude tak vadit.

Maya - ja si vsimam, ci maju deti nieco na hlave, ked ideme okolo skolky, vacsinou maju vsetky a casto
aj klobuciky rovnakej farby, aby si ich ucitelky poznali. dokonca dnes som pocula, ako jedna ucitelka
kricala na jedno dieta, ze kde ma ciapku, co ma dost potesilo, snad aj moja mala bude raz v skolke,
kde sa ucitelky o take veci zaujimaju. dokonca som si vsimla, ze nad pieskoviskom vzdy maju nejaku
strechu alebo plachtu.

twix
28. máj 2008

na to stretko prideme tiez. uz sa na vas tesim. snad nam bude priat pocasie 🙂

viedencanka
28. máj 2008

AHojte,

Twix- ja som bola vcera cely den v SCS na nakupoch,to by bola nahoda keby sme sa stretli.dnes doobeda som pokracovala v nakupoch.Ako som uz spominala,chcem kupit druhy kocik-vyhliadla som si jeden Bruin- ruzovy, s prednymi otacacimi kolieskami,da sa nastastie stlacenim jedneho gombika rozlozit na polovicu,cim sa jednoduchsie vylozi do kufra.Cena je myslim celkom dobra-360 EUR,tak asi ho zoberiem.Zadne kolieska ma terenne,predne su tiez celkom masivne,po skusenostiach s prvym kocikom to ocenujem...
Zatial mi odporucate ten Avent,asi ho pojdem zobrat. Nebola si aj v H&M? - ja som vcera kupila niekolko krasnych body pre moje dievcatko a tiez pancusky, a tiez nejake body v C&A.

Ja som doteraz pribrala 11 kg,ale som celkovo hrozne opuchnuta,ja mam tiez vela pohybu,stale nieco robim v domacnosti,o pol stvrtej vyrazam pre Martinka a potom sa az do pol desiatej nezastavim...

Co sa tyka tych skolok,aj v Martinkovej skolke deti vonku nemozu byt bez ciapky a nad pieskoviskom maju natiahnutu plachtu, ktora robi tien.Tiez kazde dieta nakremuju slnecnym kremom,kazdy ma svoj,ktory priniesli rodicia. A tiez vonku im stale davaju pit,ked je teplo,to je dolezite.
Twix- ty nakoniec kam ides na 3D? Drzte mi palce na zajtra...

My chodime na kupalisko do perchtoldsdorf- tam je aj plavaren aj kupalisko,vnutri aj vonku je aj bazenik pre deti,nam sa tam velmi paci ( a v stredu tam chodi aj Martinkova kamaratka....dnes mi povedal: mama,ja tu Katarinu tak velmi lubim...to bolo velmi zlate)

viedencanka
28. máj 2008

Twix, nakoniec chcete vediet pohlavie,alebo si to nechate ako prekvapenie?

twix
28. máj 2008

Viedencanka - no ja som tam vcera bola asi od 11-15 hod. aj v C&A som bola, ale nic nekupila. do HMky som
ani nesla, bola som tu pri nas asi pred tyzdnom a kupila malej saticky, klobuk a boty v ruzovej farbe 🙂
bola by to nahoda, keby sme sa stretli 🙂

twix
28. máj 2008

to pohlavie, este neviem, ci si necham povedat. asi bude tazke vydrzat az do konca 😖

prave pozeram na internete, ake su tu na okoli kupaliska. chcem vyskusat nejake, najlepsie tu v 21.

twix
28. máj 2008

ja este neviem, ci budeme kupovat novy kocik, alebo ci nam bude stacit ten backboard, alebo ako sa to vola.
podla toho, ako to bude malej vyhovovat. ona este len zacina chodit. ale postielky mali pekne v ikei,
tak jej kupim väcsiu a babätko bude v gitterbett.

twix
28. máj 2008

tak ja idem spat, akosi zle spavam posledny tyzden. mam velmi zive sny a niekedy take nocne mory,
ze sa zobudim spotena. tak dufam, ze to prejde. dobru noc a zajta krasny den!!

viedencanka
28. máj 2008

dobru noc,aj ja koncim,dnes som z toho tepla tiez hotova....

maya01
29. máj 2008

Dobre ranko,

no dnes to nevyzera na taky hic ako bol vcera. Ved uvidime.
A tak pre zaujimavost som pozerala,ze ake je pocasie v Spanielsku,ze ci ma Wienika super dovcu a tam je len 20stupnov a prsi im tam. Takze nic moc.

Viedencanka,ako bolo na kupalisku? Maly sa urcite vyblaznil.Zohnala si tie tapletky?

Miriam,ako v skole? Maly je v poriadku.

Tak co pisete o tych skolkach,uz sa neviem dockat,kedy Samko bude chodit vo Viedni. Vcera mal sice capicu... Ale co pisete o tom nakremovani,to u nas nehrozi.

maya01
29. máj 2008

Viedencanka,prepac, ta otazka s tymi tabletkami bola pre Miriam 😅

miriam25
29. máj 2008

Dobre ranko,
tak uz aj ja som tu 🙂 Maly si dnes celkom fajn prispal, do stvrt na 8, normalne nechapem.
Jaj babekny, ja som taky polepetko, ked som vam vcera pisala, ze sa pozriem v Grazi na tie tabletky, vobec som si neuvedomila, ze v stredu mavam aj pripravu na kurz, co znamena, ze ked pridem do grazu, zo stanice priam letim do skoly a to aj tak vzdy pridem o 5 minut neskor, lebo sa to neda stihnut. No a potom koncim az o 8 a tam na okoli som nevidela ziadnu lekaren vecer otvorenu. Pozriem to v pondelok, to mam pred kurzom hodinu cas... 😅

Mayi, ano maly je uplne v poriadku. Vcera bol u svojej tety a u babky a u dedka a potom prisla za nimm este druha jeho teta, takze mal doslova navstevny den 😉 A co vsetk opodostaval... Normalne nechapem. Taku peknu capicku so siltom, kratasy na traky (2ks) tricka (2ks) a takku super krasnu koselu s kratkymi rukavmi, ze aby bol fesak na tej nasej stretavke, kam ideme za dva tyzdne...

V skole bolo tiez fajn, musim sa hned pochvalit 😅 Robili sme posluchove cvicenie a nechapem ako, ale mala som 20bodov z 20! 😵 Ked som si pozerala riesenie, nemohla som uverit vlastnym ociam.. SOm zvedava,ako to bude buduci tyzden, to dobre skore si uz asi neudrzim 😉

miriam25
29. máj 2008

Jaj a wienika teda nema dobru dovolenku... Ale tak mozno tam, kde je ona neprsi a ze nie je 30 stupnov... ved aj 20 moze stacit... Mne bude tych dnesnych 27 stupnov, co hlasia bohate stacit... 😉

maya01
29. máj 2008

Miri,ty si aka sikulka,zvladas skolu lavou zadnou...
Maly bude fesak... 🙂 On je prvy vnuk,alebo uz ma aj bratrancov(sesternice)?
Zlata svokra,ze mu tak kupi,moja kupila,len ked sa Samko na rodil a to bola tiez velkost na rok 😠

miriam25
29. máj 2008

No tak take nieco mi poslali moje sestranice... Body velke, ze by ich mozno tvoj Samko obliekol, ale urcite nie novonarodene babo... 😒 Moja svokra uz ma stvrte vnuca... Ale prve, ktore bude nosit ich rodinne meno. Najstarsia draheho sestra ma dve deti (14 a 12) a druha sestra ma jedneho syna (11). Ale ti su uz taki velki, ze uz aj zabudli ake to je mat malinkeho vnucika. Moji rodicia maju Samka ako prveho vnucika. Ja mam "len" jedneho brata, aj to mladsieho a chodi este na vysoku, teda teraz je v prvom rocniku.
Inak chcela by som sa spytat, maly mi doteraz plakal. Ked sme vstali, napapal sa a chvilu sa pohral a odvtedy len plakal a plakal a slzicky tiekli potokmi... ☹ Pozerala som mu do pusinky, ci nema cervene dasienka, ze by mu sli zubky, no uz ich ma ine, su ovela hrubsie, ale nie cervene,myslite si, ze ho to uz moze boliet? Ze preto tak placka? Mam doma gel mundisal, co som kupila na slovensku v lekarni, som mu dala trosku na cumlik a zo zaciatku ho to troskuupokojilo, ale potom zasa plackal a teraz mi konecne zaspinkal, ale teda tazko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre