Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
8. nov 2008

Lieska,z celeho srdca blahozelam...teda malinka je riadne velika...uz sa tesim na fotky a prajem vam obidvom skore zotavenie 🙂 🙂 🙂 🙂

Susann83,vitaj... 😉

Wieni,no co ako je manzelikovi v USA...?

Prajem krasny zvysok vikendu.

susann83
8. nov 2008

dakujem maya. uz aj ja by som rada patrila medzi tehulky, nielen medzi cakatelky. a vsetky mate krasne deticky 😀

twix
8. nov 2008

Ahojte!

Lieska - blahozelam k malickej princeznicke !!! chuda, asi si si tam poriadne vytrpela, ani si nechcem predstavit, co tam s tebou tolko robili ☹ dufam, ze budes coskoro fit a na ten dlhy porod casom zabudnes. prajem tebe aj tvojmu drahemu, nech mate z babätka vela radosti a nech vam nerobi ziadne starosti. tiez sa tesim na fotky.
teda 4 kg je dost. to si mala co robit 😉 ja som zvedava, kolko bude vazit ten moj drobec, ale urcite viac nez laurinka, uz je dlhsie v brusku 🙂

Tak Jasterka uz tiez rodi. normalne ma predbehla ☹ ale drzim jej palce a prajem, nech porod prebehne velmi rychlo a bez komplikacii!! a tipujem, ze to bude dievcatko 🙂

Susann - vitaj medzi nami! sme tu skoro vsetky z Viedne. ja som z 21. Bez. drzim palceky, nech je to vase snazenie uz coskoro uspesne a pridas sa k tehulkam, ktorych tu pomaly ubuda 🙂

twix
8. nov 2008

Tina - este vydrz, podla mna sa ti Leni zo dna na den postavi a zacne chodit. nasa mala bola tiez dost pohodlna a uplne sme boli prekvapeni, ked sa jedneho dna (mala asi 13 a pol mesiaca) postaivla. predtym sa vobec ani nesnazila. no a potom zrazu zacala chodit len za jednu ruku a o par dni sa uz pustala a chodila sama. proste sa to cele udialo akosi rychlo, ked porovnam s inymi detmi. kazde ma svoje tempo a nemali by sme to nejako nasilu riesit. moja neterka ma 5 mesiacov a uz dviha zadok, ze chce lozit, je cela nervozna, ze sa nehybe z miesta 🙂
urcite vydrz, podla mna to do tych dvoch mesiacov pride. drzim palceky!!

twix
8. nov 2008

Babulky, takze ja som stale 2in1, ale dufam, ze uz dlho nebudem, aby mi nemuseli davat nejake vyvolavacky. ked myslim na dlhy porod nasej Liesky, tak som z toho dost nervozna. ja som mala dnes zase dost silne bolesti, hlavne k veceru, som aj hovorila mojmu chlapovi, ze to uz coskoro pride, mam dnes prvy krat pocit, ze babo uz tlaci hlavou von, ze sa asi uz zacinam otvarat. po teplej sprche mi tie bolesti zoslabli, tak som zvedava, aka bude noc. zajtra doobeda som zase na kontrole v nemocnici, tak uvidime, co mi povedia. ja uz by som to tiez chcela mat za sebou, tak drzte palce, nech sa coskoro pridam k Lieske a Jasterke, ktora to dufam, tiez este dnes (najneskor zajtra) bude mat za sebou. ja mam pocit, akoby som uz tyzden rodila ☹ u laurinky to trvalo len 3,5 hodiny 😉

wienika
8. nov 2008

ahojte baby,

jeeej, lieska, supeeer, konecne vieme viac.......hlavne, ze je dievcatko zdrave, ale asi si dost trpela...chudatko nase...chvalabohu ste obe v poriadku.....zo srdca gratulujem a tesim sa......
aaaaa, vysiel mi prvy tip.....

jasterka, tak sa drz, snad sa babatko stihlo narodit do pol noci, tym padom by mi vysiel daslsi tip, ked som povedala, ze mohli by vsetky 3 odordit v jeden den....

twix, aj na teba silno myslim, urcite to coskoro pride podla tvojich predtuch......drz sa....

suzanne, vitaj....ja som z 18teho bez.....som tu uz 4 roky.....

tina, nic si z toho nerob...lea zacala tiez len nedavno chodit a to uz mala 14 a pol mesiaca.....tvoja leni bola vzdy pohodak, tak to aj ber.....ale neznamena to, ze by bola ina nez ine deti....nestresuj, raz sa postavi a bude chodit....
a ta kavicka plati pre vsetky baby, vsetky su vitane.....kludne pozyvaj za mna... 😉

wienika
8. nov 2008

maya, moj manzel mi denne pise 300 mailov ako mu hrozne chybame......takze asi tak...a ja som v takom casovom strese, ze mu nemam cas ani odpisat...a chudak kazdy mail zacne tym, ze nic odomna nedostal......
ale inac sa ma fajn.....a ty ako? muzicek musi byt happy, ze vas ma konecne pri sebe.....ako to samko berie...a co tvoja mamina?

viedencanka
9. nov 2008

AHojte baby,
takze Lieska- to bolo napinave,snad ste obidve v poriadku,drzime palce,ozvi sa.

Jasterka-uz to mas asi za sebou,tesime sa na spravy.-tipujem na dievcatko.

Susanne-vitame ta- ja som v 23.Bezirku,som tu 10. rok.

wienika
9. nov 2008

kocky,
dobra sprava, twix sa dnes narodil dominik....ma tiez 4 kg a su v poriadku.....zo srdca gratulujeme....

maela
9. nov 2008

zdravim vas vsetky,aj ja som vo Viedni a tehotna 🙂 zacínam 20 tyzden.termi´n mame 4.4.09 a minuly tyzden
sa babeno uz zacalo hybat,je to krasny pocit.zahlasila som sa do semmelweissklinik,poznate to tam?

tinavieden
9. nov 2008

Krasne spravy takze Lieska a Twix uz maju svojich krasnych drobcekov pri sebe. Gratulujem zo srdca.A co Jasterka ta sa este asi trapi alebo uz ma babo pri sebe...som zvedava co to bude a ci sa moj sen vyplni,ze to bude baba.

Babulky dakujem,ze ma utesujete.Zatial to necham tak nebudem sa s tym trapit,ze Leni este nechodi a ani sa len nesnazi no snad raz zacne no a potom sa budem stazovat,ze ako mi bolo dobre ked len sedela 😀

Sussan83 vitaj medzi nami.JA som vo Viedni 5 rokov a byvame v 22. bz.

Prajem vsetkym peknu nedelu.

susann83
9. nov 2008

ahojte kocky, tak sa to tu poriadne rozbehlo 🙂 🙂 🙂 to je krasne. vsetkym vam zo srdca gratulujem k babätkam a prajem vela zdravicka.
maela- vxeras om chcela pozriet na nete tu kliniku, ale som sa tam nevedela dopracovat. stale ma to vhodilo na wien.at stranku. nemaju nejaku inu, nevies nahodou?

ronnda
9. nov 2008

to mame krasnou nedeli, to se nam ta konikovska rodinka pekne rozrusta 🙂 🙂 🙂
mela jsem rano velikou radost, kdyz jsem si precetla sms od twix, ze se jim narodil dominik.
na jasterku taky porad myslim, silvia by nam urcite dala vedet kdyby uz bylo mimco na svete, snad se chuderka moc netrapi.
maela - vitej i ty mezi nami. v semmelweiß bude myslim rodit boldy...

lenkaw
9. nov 2008

Ahojte tak konecne sa Lieska dockala aj ked to trvalo dlhsie ale o to stastnejsia budes so svojim drobcekom, gratulujeme z celeho srdca a s Lucom prajeme vela vela zdravicka a mliecka 😀

Snad to ma aj Jasterka uz stastne za sebou a chrobacika pri sebe!!! Silvika, daj nam potom hned vediet, vsetky sme zvedave!!!

Takze zostava este Twix 😉 ale ta je dnes tusim v nemocnici na kontrole tak nech uz aj ty to mas za sebou.
Krasny zbytok nedele vam vsetkym prajem, aj ked to pocasie nie je bohvieco. 😖

ronnda
9. nov 2008

tina - zkus se na to zeptat dr. abys byla klidnejsi, jinak leni asi nechej vyvijet se svym tempem... chapu te, jako to je, kdyz vidis deti v jejim veku jak uz chodi. u me to bylo stejne s kamaradkou z porodnice, holky jsou od sebe tri dny a ta jeji holcicka sedela, lezla a stala a nase nicole lezela jen na brisku a nic, ve vsem je tak o mesic a neco pozadu nez ta holcicka, ale obe jsou uplne v poradku, nesmime to srovnavat.

ronnda
9. nov 2008

lenkaw - twix se dnes narodil dominik, psala to sem dnes dopoledne wienika, takze uz cekame jen na jasterku.

tinavieden
9. nov 2008

ronnda mas pravdu nesmiem porovnavat ale urcite sa na to opytam doktorky ci je to ok.Aj sa snazim kazdy den ju motivovat nech chodi aspon za ruky ale nechce sa jej 😢 po mne asi nebude, ja som uz v 9 mesiacoch behla sama 😵

Lenkaw asi nestihla precitat dnesne prispevky 😉

twix
9. nov 2008

Ahojte! tak uz viete tu stastnu spravu. malicky je zlaty. krasne tu spinka. uplne som v soku, kedze laurinka svoj prvy den a potom aj prve tri mesiace preplakala. porod bol velmi rychly. o piatej som sa zobudila na bolesti, o 7:11 hod bol maly na svete. ledva ma sanitka stihla doviezt do nemocnice. na sale som hned rodila. ked prisiel manzel bol uz maly umyty a obleceny, hned mu ho dali do narucia. vyzeral byt riadne v soku z tohoto ranneho zazitku. poobede ma pride pozriet uz aj s malou.

twix
9. nov 2008

tiez som zvedava, ci uz to ma Jasterka za sebou. dufam, ze ano.

tinavieden
9. nov 2008

twix tak si ma rychlo porod a vyzeras byt uplne v pohode 🙂 Super keby mal kazdy takyto rychly porod.
Dominik krasne spinka no anjelik.Hovori sa,ze druhe dieta byva uplne ine ako prve...a u vas to zacina plati. 😉
Pekne si to v nemocnici este uzite,nechajte sa obskakovat 😉

susann83
9. nov 2008

ahoj twix!
zo srdiecka ti blahozelam. vela, vela zdravicka vam obom 🙂 🙂
a ty mas v nemocnici net?

tinavieden
9. nov 2008

susan nie twix nema v nemocnici net to by bol ozaj super luxux , ona pise z mobilu 🙂

susann83
9. nov 2008

to som nevedela, ze aj z mobilu sa da pisat 🙂 to je dobre =)
tinus, a kde rodila, ked sa smiem spytat? dnes cely den len viedenske nemocnice pozeram 😒

tinavieden
9. nov 2008

Ja som rodila mimo Viedne v Korneuburgu bolo tam super tak mala rodinna nemocnica, citila som sa tam ako doma.
Ale aj Semmelweis klinika je dobra, bola tam Lenkaw ta by Ti vedela viac napisat.

silvia2406
9. nov 2008

ahojte dievcata 🙂

tak jasterka sa zial este stale trapi, ked sme naposledy spolu hovorili bola otvorena na 2 prsty a kontrakcie kazdych 5 min ☹ pevne ale verim, ze uz to dlho nepotrva a aj ona bude mat drobceka coskoro pri sebe, tak jej drzme palce 🙂

susann83
9. nov 2008

baby, mam jednu otazku.vlastne aj viac, ale tato je asi pre mna najdolezitejsia. mozem ako zdravotna sestra ist hned od zaciatku tehot. na freistellung? alebo ako inde po par mesiacoch? hladala som to, ale sa k tomu neviem dopracovat. dakujem moc 🙂

boldy
9. nov 2008

ahojky,

twix> gratulujem k dominikovi... uff tak ty si rychla, si obehla jasterku predsa 🙂 dufam, ste zdravi obaja... drzim palce aby bolo vsetko ok
jasterka> myslim na teba, drz sa nech uz to mas za sebou
maela> vitaj medzi nami... ja som v 23tt a budem rodit v semmelweiss k. 🙂
tina> aj ja som bola taka lenoska ked som bola mala, neboj zacne chodit coskoro

susann83
9. nov 2008

haoj boldy. prosim ta nevies nejau stranku kde by som vedela pozriet tu semmelweiss kliniku? stale ma to hodi len na wien.at dik moc. a ak mas cas, vies mi povedat nieco blizsie na moju otazkuo freistellung?
dakujem ti 🙂

ronnda
9. nov 2008

susann - ohledne freistellung... ja jsem pracovala v büru a byla jsem freigestellt vlastne hned od zacatku. zalezi jaky je prubeh tehu, jestli mas nejake potize, jakou mas praci a tak. tvuj gyn. pise antrag a s tim pak jdes k amtsarzt a ten rozhoduje o freistellung.

susann83
9. nov 2008

ronnda,dakujem ti. toho som sa obavala, al ehadam to nebude az taky problem, ked robim v nemoc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre