Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
7. máj 2008

Bejby,nebooooooj zvladnes to.
Ved budes mat najlepsiu starostlivost.
Zvladli ine,zvladnes aj ty.

bejby29
7. máj 2008

Kocky, idem na Fusspflege, uz si tam dole nedotiahnem a mam tie nechty jak po 2 svetovej 😉 Zatial pekny den

miriam25
7. máj 2008

aj ja sa pridavam.... bejby neboj sa. Zvladnes vsetko a potom na to aj zabudnes. Ja si uz ani neviem spomenut, kde stal a co robil, pripadne hovoril moj drahy, ked som rodila. A ake to boli bolesti uz tiez vobec neviem. V momente, ako som drzala na rukach maleho bolo vsetko prec. Vymazana hlava... Ako keby to ani nebolo. Viem, ze sa mi lahko hovori, ked uz mam za tym. Mne moja svagrina porozpravala, ked osm bola tehotna, aky mala ona porod a doslovva som sa zhrozila a nakoniec u mna to bolo uplne v pohode. Tak mysli skor na to, ze budes mat babo a ze uz budes moct chodit kocikovat a vsade sa nim pysit ako spravna hrda maminka.

bejby29
7. máj 2008

baby, mne uz pri mene svieti 40tka 😕

viedencanka
7. máj 2008

AHojte dievcata,

Wienika- Ryanair je myslim irska/alebo skotska/ spolocnost.Oproti skyeurope maju nevyhodu v tom,ze pri check-in nedavaju miestenky,takze potom vsetci ako blazni utekaju do lietadla chytit si miesto. Da sa ale dokupit si priority,ked budes pustena prednostne.Mne osobne to ale nikdy nepomohlo,lebo ked som isla aj s malym,ostatni ma aj tak predbehli. No a letusky mi nikdy nepomohli vylozit tasku hore,ked som mala martinka na rukach a pod.No ale ty budes cestovat aj s manzelom,ktory ti pomoze,takze to bude urcite lepsie.Inak Martinko miluje cestovanie lietadlom,on isiel prvy krat ako 2-mesacny, a odvtedy pravidelne 1 za mesiac.Teraz sme od februara uz nikde neboli a uz sa stale pyta , kedy pojdeme na letisko...Aj mne zvykne zalahnut v usiach,ale najhorsie to bolo,ked som bolo nachladnuta a mala som zapchaty nos,vtedy po pristati som dostala silne bolesti do usi a trvalo mi to asi 3-4 mesiace,kym to preslo.

Bejby a Twix- vidim,ze aj vy ste mali bolesti v bokoch,tak nie som sama. Ja to teraz tak horsie prezivam,kedze prve tehotenstvo som mala uplne bezproblemove,jediny krat mi nebolo zle,bola som plna energie a az do 8.mesiaca som pracovala. Teraz sa na mna vsetko vali.Este ked mi lekarka vcera povedala,ze by to mohol byt zlcnikovy kamen,tak som skoro odpadla.

Dnes som skocila do Toys pozriet kociky. Ja sice mam dobry kocik po Martinkovi,ale je hrozne tazky na skladanie a vylozenie do auta.Tak chcem nieco spratnejsie.Velmi sa mi tak pacil jeden od Bruin v ruzovej farbe,je lahucky na vylozenie do kufra,ale tiez je celkom velky. AKo som si vsimla,uz vsetky kociky co predavaju maju siroke podvozky,takze asi kupim ten bruin a ten co mame,necham u nasich,aby som nemusela stale prenasat,budem mat dva.Ja by som do toho Toys ani nemala chodit,vzdy tam miniem kopec penazi.Dnes som kupila krasne nastenne hodiny Winnie Pooh Martinkovi do izbicky, okrem toho este par drobnosti.

Dnes ideme plavat,tak si este na chvilku oddychnem a balim veci.

maya01
7. máj 2008

Bejby,aka bola Fusspflege?
Urcite si si super oddychla.

Viedencanka,tak uz vyberas pre malu vybavicku 😵
Ozaj a uz mate vybrane meno?

My sa chystame za chvilku k mamine. Na par dni.
Zajtra tu je sviatok.
V sobotu idem do Ba,aby som sa aspon s manzelom na pol ceste stretla.
Vcera bol u dr. a ten mu povedal,aby v ziadnom pripade neriskova....
Takze nemoze prist,aby nahodou nedostal od maleho tie ovcie kiahne.
V dospelom veku je to velmi nebezpecne.

maya01
7. máj 2008

Ozaj Bejby nezabudni,dnes hrame o 21.30. proti Finom.
Kocky drzte vsetky palce.

wienika
7. máj 2008

nazdaaa´rek...
som doma, u doktorky som nepochodila, mala uplne plnu ordinaciu chorych deti, tak pojdem zajtra.

bejby neboj, v goldenes su vsetky mile a dobre, v sukromnom spitali si to nemozu dovolit, uvidis budu ta obskakovat ako princeznu...ako aj mna....a urcite budes mat porod v pohode, je tam vynikajuca atmosfera,mozes´si dokonca zobrat na porodnu salu aj oblubene cd-cko.

viedencanka,diky za info, no ale to je blbost s tymi letenkami, viem si predstavit ako ludia letia do lietadla, aby si chytili flek.....
s tym kocikom je to super napad, ja to mam tak tiez, jeden tu a druhy u mamy.....i ked moj pegperego je maly a lahky, nechce sa mi ho furt vlacit so sebou....

drzim ti palceky nech sa citis lepsie....ako pri martinkovi..... 😉

wienika
7. máj 2008

maya, ano dnes kukame, len dufam, ze to tu niekde budu vysielat...musim to scheckovat...
inac ani ja som nemala ovcie kiahne a doktorka mi povedala, ze mozno ani nedostanem alebo som ich mala, len sa o tom nevedelo. nie kazdy ma typicke priznaky ako su tie pluzgieriky....niekedy su to len teploty...to som nevedela...najlepsie bude ak si dam urobit krvne testy a budem vediet.....a leu dam zaockovat.....ale este sa neda....
a u muzov to moze dokonca sposobit neplodnost, takze fajn, ze sa drzi teraz od maleho...aby nic neriskoval....tak prajem malemu gute besserung 😉

maya01
7. máj 2008

Wieni,dakujeme.
Maly to znasa super,kebyze nema vyrazky,tak ani neviem,ze mu nieco je.
No moj muz sa chcel dat tiez zaockovat ale ta vakcina zacne ucinkovat az po piatich tyzdnoch,takze to je nam tak ci tak na nic...
Mozno zistis na int.kde to budu vysielat a snad to bude Stv2 vysielat live cez net.
Pozri si to.
Tak kocky fandiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

maya01
7. máj 2008

Wieni,myslim,ze to bude online http://www.stv.sk/hokej/

bejby29
7. máj 2008

Ahoj Jasterka, k tym tipom co kupit babatku - V Lutz ti daju zadara taku knizku a tam mas rozpisane vsetky veci, co budes potrebovat pre novorodenca... Ak nemas cestu okolo tak ti to mozem odpisat.. Inak, mala si vidiet mna, prvy den mojho nakupu som kupila 20 kusov body a plno somarin a moja mamka, ze ci mi nesibe 😀 Ja by som ti odporucila kupit jeden kos na plienky - ten je super http://www.amazon.de/Sangenic-1200963-MK3-New-G... ak nechces aby ti plienky smrdeli po celom byte.. 😉
Postielku a taketo zakladne veci ti radit nebudem, ale o com ja napriklad nevedela, ze existuju jednorazove nohavicky do nemocnice (pre teba), maju ich v kazdej lekarni... Nie je to ziadne sexy pradelko ale jednoducho ich potom vyhodis a nemusis sa tam trapit so spinavym pradlom..
Potom su dolezite ortopedicke nohavicky pre babatko..

bejby29
7. máj 2008

Mayi, na Fusspflege bolo super, bola som tak hodinku a konecne su moje nozky v super stave.. Este som sa potom isla aj prejst, kukla som si Hundertwasser Haus (tak neviem, ci som to dobre napisala 😒 ) Teraz prisla nasa suseda a sme si padli do oka, sme kecali 45 minut na balkone.. Teraz prisiel drahy a obedujeme..
Mne sa ten hokej ani moc nechce kukat, ten team co mame je nanic a mna najviac boli to, ze ti nasi slavni hokejisti nemaju asi ziadne narodne citenie, ja SK milujem a nedam nan dopustit ☹ Preto mi je to luto, ale co uz.

maya01
7. máj 2008

Bejby dobru chut Vam prajem.
Tak ty si este trufas na taketo prechadzky,klobuk dole 😉
Ja si to pozriem,ale budem sa urcite strasneeee rozculovat,ked budeme zle hrat...
Ja idem dnes po neviem akej dlhej dobe do kina. Uz som aj zabudla,ako to v kine vyzera 😅
Tesim sa....
Tak dufam,ze nam to dnes vyjde a ze napravime tu hanbu,co sme si narobili s Nemcami...

bejby29
7. máj 2008

Mayi a co si ides kuknut??? Ja som v Spanielsku stale chodila do kina..

wienika
7. máj 2008

maya, diky za link...dufam, ze mi to pojde...juj, teraz som dokukala vcerajsiu ordinaciu......dufam, ze adamko nebude zas chory, tak mi ho je luto, drobcek maly zlaty.....

bejby, kos na plienky mam aj ja, ale zacala som ho pouzivat len od 6 mesiaca, dovtedy jej totiz plienky nesmrdeli....z mat.mlieka nesmrdia, ale po normalnom jedle.... 😝

ja som do porodnice nepotrebovala nohavicky, tam ti daju take sietove jednorazovky.....su na kazdej izbe...potom dostanes aj vlozky do podprsenky....takze moc kupovat nemusis, hlavne ja som na 3 den krvacala uz len ako pri menstruacii, cize mi manzel musel doniest normalne alwaysky, lebo tie ich mi boli hrozne velke a zbytocne.....

maya01
7. máj 2008

Ideme na ten novy slovensky film Muzika.
Vsade su nan len same chvaly,tak som zvedava,aky bude.

wienika
7. máj 2008

aj tak neverim, ze vyhrame.......ale budem drzat palce..

baby, co mam robit, ale lea mi dnes trochu zjedla na obed, asi 4 lyzicky, vzapati to cele vygrcala, ale inac bola v pohode. teraz spala asi 1 a pol a odkedy sa zobudila place. ma strasne sople a reve aj ked ju mam na rukach. neviem, nepaci sa mi, takto nezvykne plakavat....horucku nema......

ronnda
7. máj 2008

pekne odpoledne,
ja jsem se s malou ve 12 vydala ven, kdyz bylo tak hezky a pred chvili jsme prisly, byly jsme v tiergarten schönbrunn, jsem hrozne uchozena, ale bylo to moc fajn. bylo tam hodne deti - ze skol - dva slovenstvi chlapci tam hledali neco na mape, tak jsem se jim snazila poradit a ten jeden mi rika: teta, ty si ceska? bylo to mile, bylo mu tak 10 a tak mi povidal odkud je a jake to je na slovensku, ve skole a tak.
no nic, jdu za tou nasi dracici, uz se tu po mne sape a snazi se stoupnout.
tak pekne odpoledne a nejspis dnes budu pritomna i vecer, manzel nebude doma...

bejby29
7. máj 2008

Wieni, mne to znie ako ten reflux, pytala si sa detskej lekarky?? Nema horucku, vygrcka papu, nema chut na jedlo a ja mam v rodine lekarov, ked som sa predtym pytala tak mi sesterka potvrdila, ze moze ist o reflux alebo to moze byt s travenim nieco.. Alebo jej idu zubky..
Wieni, ja som to pisala Jasterke, neviem, ci rodi v sukromnej a ked rodis vo vseobecnej tak si musis zobrat aj lodny kufor.. Ale vy kocky, co uz mate deticky, jej poradite lepsie ako ja 😉 Ja uz mam ten kos kupeny aj tak, je to fajn vec na plienky a zijde sa..
Mayi, daj potom vediet, aky bol film. Nepocula som o nom.. Mne sa hrozne paci ten film Kytice, kamoska ma nanho pred niekolkymi rokmi vytiahla ked som bola na SK.. Ceske a Slovenske fimy su super..

wienika
7. máj 2008

bejby, viem, ze si to pisala jasterke, ale tebe som chcela len poradit alebo povedat moj nazor...ja som si tam nic nebrala, akurat nejake teplaky, still BH a alwaysky...no a pre malu nejake to oblecko na odchod domov. cely cas tam bude aj tak v tych erarnych dupackach. ja neviem ako to je v normalnej nemocnici, ale asi mas pravdu, ze asi si tam clovek musi zobrat ozaj vsetko.

podla mna to nie je reflux, lebo to by mala asi od malinka, mne nikdy nevrackala, dnes to bolo prvy krat..ale nieco s nou je, lebo plazi sa mi pri nohych a reve, nechce byt na rukach, dam ju na zem, nechce byt na zemi, splha sa po mne, fakt neviem, dufam len, ze nebude chora a ze to budu ozaj len tie zubky..... 😒

ten film muzika je ze vraj super, dostal strasne vela oceneni....aj ja by som si ho rada kukla, hlavne by som rada podporila slabu slov. kinematografiu...

jasterka
7. máj 2008

Ahojky babulky 🙂
Tak muzik mi skusa chytit signal STVcky s takou malou antenou,dufam,ze sa mu to podari,mne to interne nestiha,mame chello light,a to nespusti nic,ledva konika 😒
Chcela by som nasich chlapcou podporit,ja verim,ze zabojuju. 🙂

Inak bejby,vdaka ,ze si nasla cas mi odpisat,ten kos je super napad,mas z ho z internetu?
Mna by to vo sne nenapadlo.Rodim v st.Josef KH,to je taka mala nemocnicka na okraji mesta,len som oci vyvalovala,ked som tam bola,taka rodinna,ale mila,dufam,ze budem mat na nu len dobre spomienky,ale tie nohavicky si tiez kupim,pre istotu,dalsi dobry tip 🙂
Dakujem 🙂

jasterka
7. máj 2008

Wienika,je mi ta luto,musi to byt hrozne pozerat jak malinka place ☹ drzim palce,nech to rychlo prejde, a nech sa malicka rozpapa,akurat som dnes pozerala album,aj je taka sladka ajk obrazok,aj som ju muzovi ukazovala,on ze aj on chce taku peknu.... 😉 tak uvidime,co zarobil 😀

Postupne sa musim prepracovat aj k ostatnym albumcekom a aj vlastny si zalozit.

Viedencanka-si mi stym plavanim dala chrobaka do hlavy,to by mi urcite robilo dobre pre cele telo,taka som stuhnuta,kde chodite plavat?Trosku sa bojim,aby som nieco nechytila...
cely den sa citim ako matoha,tak som si na teba myslela,ze si hrdinka,ako to sama zvladas aj strostlivost o maleho k tomu...klobuk dole,dufam,ze uz su bolesti len zlym snom,a je ti lepsie. 🙂

bejby29
7. máj 2008

Wieni, co mi kamosky hovorili tak si musis zobrat vsetko, lodny kufor a to aj na SK aj v Spanielsku ak rodis v normalnej nemocke 😉 Takze mi mame stastie, ja som si to kupila keby nahodou a inak, kufor mam zbaleny, mam tam teplaky, moje pyzamo a nove slapky som si kupila no a kozmetiku a veci pre malicku.. Tu podprdu na kojenie vraj predavaju aj v Goldenes tak si ju kupim tam.. Ja som v tomto otrasna, ja mam vsetko rada v zasobach a moj drahy je taky isty 😀
Dufam, ze Leuska nebude chora..

bejby29
7. máj 2008

Jasterka, kupovala som ho cez amazon, ale maju ho vsade a aj tie nahradne sacky, videla som ho aj v Toys are Us, aj v Lutz, no vsade.. Ak budes mat cestu okolo Lutz, tak si vypytaj tu knizku, je tam rozpisane vsetko co potrebujes aj v kusoch, napriklad 2 body, atd.. Inak, na Amazon sa mozes inspirovat, mne velmi pomohol, ked som si objednavala tak som este videla, ze este toto potrebujem a este hento.. 😉 Je to tiez moje prve ditko a tak este neviem, kolko zbytocnosti som nakupila 😀

wienika
7. máj 2008

ten kos na plienky maju aj interspare alebo u dohnala...alebo asi v kazdom baby obchode.
teraz mi lea uz spinka, snad jej to vydrzi do rana, aspon do tej 4-5tej. vypila aj trosku mlieka, tak snad....

bejby, diky za pochvalu, to potesi kazdu maminu, ale musim povedat, ze vsetky co sme tu, mame strasne zlate deticky....myslim, ze to nasi muzici dobre namixovali...len dufam, ze jej to ostane a ze z nej nevyrastie taka velka zena ako moja svagrina...ta ma asi 185 cm a 40 nohu....ked sa s nou rozpravam, ma boli krk...ale asi aj ju 😀
mne by nevadilo, keby lea bola taka mensia, ako som ja, aspon by sme si poziciavali veci, hehe, ovsem ak nepovie v 17stich, ze to, co nosim ja, je nemoderne.... 😒 😀
a uvidis, ze natalka bude krasna...ale aj tak je najdolezitejsie,aby tie nase dietky boli zdravucke....ja sa obcas velmi trapim, ked vidim, ako nepapa, malo spinka a neviem to nijako ovplyvnit.....

zajtra ideme na 4 dni do italy, tak dufam, ze nebude krpec ozaj chory..tie sviecky z nosa ma trochu desia.... 😒

bejby29
7. máj 2008

Myslim, ze mala sa velmi podoba na teba 😉 Je naozaj krasna, som si kukla nove fotky.. Ukazovala som ju drahemu a tiez sa mu velmi paci.. To ma mrzi, ze nepapka, ale vyzera uplne zdravo a stastne tak si myslim, ze proste to tak asi ma byt 😉 Asi patri medzi slabych jedacikov..
Keby si videla rodinu po mojho otca strane - ti maju vsetci vyse 2 metrov, sestery maju viac ako 180 cm a ja s tymi ubohymi 162 si pripadam ako troll.. Ale na druhej strane som aj rada, ze nie som az taka vysoka, lebo milujem stekle

wienika
7. máj 2008

presneee....ja mam tiez 162 cm....a tiez milujem stekle...a cele tehu som na nich chodila.... 😝

pridala som teraz nove fotky...niektore su zo vcera....ona inac vyzera zdravo, len je drobnucka...nema este ani seem kg a ine deti v jej veku su nad 8 az 9 kg..no co uz...ale ved aj ja som chriastel 😀

bejby29
7. máj 2008

Ja som tiez cele tehu na nich chodila, vsak si kolegyne robia stale srandu, ze ci este na nich stale chodim 😀 😀 😀 Wieni, vy ste taki cestovatelia a kde idete do Italy??

wienika
7. máj 2008

ideme do lignana....drahy tam ma nejaky futbal, tak ideme s nim....i ked sa mi vobec nechce, ale bol by sklamany, keby som nesla...a buduci vikend ideme do toho alicante....na tyzden, kamoska tam ma dom...neviem si predstavit ten let s malou 😖

inac co takto vecer robievas? ja mam cely den zapnuty notebook, telka sa mi nechce kukat, tak vykukavam vsetko z archivu, hlavne na markize....a potom priebezne kuknem vzdy sem, ci sa niekto ozval....a tak...ale to len ked mala uz spi, tak mam klud....
inac som si dnes kupila plavky v palmerse, dost dobre, robia celkom pekne prsa 😀 tak sa z nich vytesujem...
kolko si pribrala pocas tehu? ja 9 kg...ale bruch ide najtazsie dole..a to som zacala pomerne skóro cvicit.... 😖 este furt nie som spokojna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre