Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
4. nov 2008

Lieska, ja som nic nedostala 😢

bejby29
4. nov 2008

Lenkapav, vitaj domka, ja som tiez skoncila po mesiaci v nemocke, ale kvoli niecomu inemu.. Takze ta uplne chapem, moja. Nie je to prijemne. Ale dolezite je, ze si uz v poriadku 😉 velmi sa s tebou tesime.
Tinus, tak sme dohodnute na ten stvrtok, uz sa tesim na teba, Leni aj Lenku s malym.. 😉 Dufam, ze nam vyjde pocasko..
Natalii asi idu zuby, dnes rucala ako pavian cely den a to ma stve, lebo si potrebujem kupit bluzu na Taufe, normalne som musela odist z Kartner Str. domov, lebo to bolo v kuse.. Tak som velmi nadsena, pojdem asi iba v sukni ako to tak vyzera 😝 Najviac sa z toho ale tesi ocino, vola ju jeho Sparbuch 😀

miriam25
4. nov 2008

lieska, budem na teba zajtra mysliet, ak by si to malinke nerozmyslelo, ze pride dnes v noci na svet. v kazdom pripade, zrejme by to bolo aj tak az zajtra, takze naozaj drzime palce, aby si bola statocna a mala to co najskor a bez problemov za sebou a potom sa uz tesila len z toho malinkeho/malinkej, snad po porode nam uz prezradis, co mas za drobceka 😉 a manzelik nech nas pekne informuje!!! budeme nedockavo vsetky ocakavat spravy...

bejby, jej, natalke ako skoro idu zubky 😕 to my sme sa na prvy zubok teda riadne dlho nacakali...

inak, ronnda, ako ste na tom vy so zubkami? stale rovnako? ja som si dnes myslela, ze nam jeden pribudol, ale nie... uz je uplne nadoraz vonku, ale nie a nie sa pretlacit. Tak snad to uz bude coskoro a napiseme si dalsiu ciarku k poctu zubkov 😉

maji, ako? ako zvladol samko pol dna v skolke? a aky si mala ty svoj druhy pracovny den?

wieni, vzdy zabudnem napisat... nase dietky si este aj tie cumliky vymenili. Ty odchadzala so samkovym cumlikom (to sme si vsimli hned) a ja som vcera nasla v kociku v kosi leuskin 😀 este dobre, ze si si zobrala aspon ten samkov, neviem, ci si mala este nejaky so sebou alebo nie, ale teda ta vymena bola dobraaa 😀 ja vobec netusim, kedy a ako sa ten vas cumlik dostal do nasho kociku, zrejme, ked sme sli k nam vedla seba, leuska ho zahodila a nahodou padol k nam, inak vazne neviem... co tie deti vsetko dokazu je vazne obdivuhodne 😀

bejby29
4. nov 2008

Miri, mam taky pocit, ze idu, lebo slinta, berie vsetko do ust, kazdemu, kto ju ma na rukach berie prsty do ust a sucha si o ne dasienka.. Kupila som jej aj taky specialny dudlik od Tommy Tippee, co ma take drazky a ten ma v ustach stale a vidim, ako si sucha dasna.. Tak ja neviem, mozno su to zuby. Vsak uvidime..

miriam25
4. nov 2008

bejby, vazne to vyzera na zubky... natalka bude ako leuska potom... ta uz ma plnu pusinku zubkov na rozdiel od nas...

wienika
4. nov 2008

caute kocky,
juj, zasa ste toho popisali a zasa urcite zabudnem nieco napisat.

takze, lieska, dakujem za mail, tabulku mam.....super
ak by si drobatko nerozmyslelo prist na svet dnes v noci, tak budem na teba straaaaaasne zajtra mysliet....urcite dopadne vsetko dobre a ty budes mat pekny porod( ako ja) 😉
nahodou, tema tutumutu je super, ved nemusime furt rozoberat plienky, tehotenstvo a nasich manzelov, nie?
ja som si tiez myslela, ze v 600nedeli nebudem na ,,to,, ani len trosku mysleit, ale keby ste mali vela seba take nadr.... hovadko, tak .....dalej nemusim.... 😎
ale vydrzali sme(teda hlavne on) ale to bolo mrncania....uz viem po kom je lea taka umrncana 😀

miri, tak dufam, ze vam uz nic v kupe vasho traumhausu nebrani.......
tak fajn, ze mas ten dudlik, ja si vzdy spomeniem na samka, ked ho ma lea v puske....

dnes bola u mna kamoska, ma 5 tyzdnove dievcatko a ma 5 a pol kila......takze lenkaw, luca nie je az taky macko....
to lea mala este nedavno 8 kg a to mala rok.... 😖

lenka.pav, tak fajn, ze si uz doma, muselo to byt narocne a som rada, z si to zvladla na jednotku......a ze kojis nadalej.....ozaj a mozes kojit z toho prsa? alebo len odstriekavas?

bejby, ze sparbuch...som sa nasmiala.....
tak vy budete mat taufe, aj ja by som chcela, ale nejako to nevieme naplanovat....snad sa nam to podari do leinej 18ky 😅
inac, to budu urcite zubky, ved natalka ma zachvilu 6 mesiacov a leuske vysiel prvy zubok presne vtedy.....

tina, vitaj doma a supeeeer, ze leni uz nechce cicu....aj ja si pamatam, ako som si po odkojeni dala vinko....jeee, to chutilo..
inac, mne strasne chutilo v tehu pivo, tak som si vzdy odchlipovala od muzika radler...mnam....ale inac by som si ani nedovolila ani pocas tehu a kojenia ziaden alkohol.....dalo sa to vydrzat.... 😉

vroni, to s tym ockovanim teda ma nepotesilo.....sranda, ze ma nikto neupozornil, jednoducho dr pichol a bolo....i ked ja som dala aj nepovinne, tak snad sa nam nic zle neprihodi.....

minule som pozerala jednu relaciu na stv2, medicina sa to volalo a mali akurat temu ockovanie u deti, tak tam mali hosti, no sami docent a profesor, 300 titulov za menom a pred menom...
tak som bola prekvapena, ze tak velmi presadzovali vsetky vaakciny, hlavne pneumokoka a meningitidu...a kliesta....a to boli uz taki postarsi ludia, som bola prekvapena. povedali, ze odkedy su tieto vakciny, tak je ovela menej deti hospitalizovanych.....ale presne ako hovoris, kazdy robi, co uzna za vhodne.

twix, ako sa ma laurinka? boli ste dnes vonku?

wienika
4. nov 2008

jej a co sa tyka kavicky, tak co poviete buduci tyzden vo stvrtok, poobede? okolo 15tej? to mam urcite volno.....a kupila som uz aj segafredo kavu.....mnam.....
rada vas uvidim vsetky i ked to urcite nebude mozne, to by´bola nahoda, aby ste mali vsetky cas.....ale tesila by som sa 🙂

miriam25
5. nov 2008

dobre ranko babulky.
lieska, myslim na teba, drzim palce,nech vsetko co najrychlejsie dobre dopadne 😉

wieni, tutumutu je dobra tema 😀 my sme poctivo cakali po porode 6 tyzdnov, ale vam poviem, ze ja som bola asi viac nedockava ako moj drahy 😅 kedze som mala taky super porod, ja som sa citila uplne super, ja som draheho nahovarala uz po 4 tyzdnoch, ale on trval na tom, este pockat 😀 preistotu 😀 tak sme pockali...

wieni, ja som si ista, ze keby sme byvali niekde blizko seba a navstevovali sa castejsie, ze tie nase deticky by si spolu krasne rozumeli. Ved sa videli prvy krat a uz boli kamosi 😉

no nic, musim ist, malinky sa mi uz zobudil. tak krasny den, u nas je hrozne sychravo, tak snad sa este vycasi a bude krajsie..

lieska
5. nov 2008

Baby caute, nestiham vas citat, chcem len podat najnovsie info! Tak si predstavte, ze som sa 6.30 zobudila na to, ze mi odtiekla plodova voda (trocha, neslo to prudom) a odisla aj hlienova zatka. Takze dopijam kavicku, cakame na taxi a padam do nemocky! Som stastna ako blcha, juuj, ak to nakoniec pojde s takymito milymi prekvapeniami, tak super! Ozveme sa (drahy alebo ja) hned ako bude mpozne! PS: Prave som skonstatovala, ze rakuskym Kreissaalom chyba uz len internetove pripojenie, viem co by som tam cely cas asi robila.

vroni
5. nov 2008

Lieska, myslime na teba a drzime palce!!!!

tinavieden
5. nov 2008

Lieska drzime palce a verime,ze budes mat svojho drobceka uz dnes pri sebe. 🙂
Wienika tak na bud.stvrtok mozme prist na kavicku. Bejby bude sice na SK ale mozno sa do stvrtku vrati.
A co vy ostatne baby?Ronna mohla by si prist?A co novopecene mamicky?Wienika spominala,ze ma velky byt 😀 ,ze Nika?
Vroni Teba by sme radi spoznali pridas sa?

ronnda
5. nov 2008

lieska - my na tebe moc myslime!

wienika - i my muzeme pristi tyden ve ctvrtek prijit, jeee tesime se, upecu neco sladkeho ke kavicce 😉

miriam - zuby stale stejne, zadny dalsi na obzoru.

bejby - i me sparbuch pobavil 😀

jasterka
5. nov 2008

Ahojte 🙂 tak mne sa o Lieske dnes aj snivalo,rodim v myslinkach s nou,super,ze sa to spustilo same...ako pise dopijam kavicku,znie to v pohode,taky jej zelam aj cely porod a neviem sa dockat tej nopvinky,ze to uz ma za sebou.
ja som si dala vcera upratovaci maraton a zda sa ,ze to sa to mu nasemu drobeckovi este viac paci,ked ho tak pohojdavam...tak odteraz uz nerobim fakt nic.

maya01
5. nov 2008

Ahojteeeeee,

konecne mam chvilku...som vas len rychlo prebehla...
Lieska supeeeer,sa tesim a hlavne drzim palce,nech to vsetko dobre dopadne 🙂

Wieni,nab.stvrtko....ja som za...len napis adresu...aby sme trfili...uz sa tesiiiim...aspon budem mat s kym pokecat...lebo tu toho vela nenahovorim.

Miri,vy uz mate domcek... 😕 Mi to uslo...super...tesim sa s tebou.

Zatial sa drzte kocky...paaaa

miriam25
5. nov 2008

jeee, lieska, tak drzime palce. Dufam, ze si si poriadne vychutnala svoju poslednu kavicku ako tehulka 😉 s napatim budeme ocakavat dalsie spravy od teba.

bejby29
5. nov 2008

Lieska, myslime na teba moja a drzime palceky..

twix
5. nov 2008

Ahojte! tak ja som zase doma. v AKH bolo vidno, ze mam nepravidelne kontrakcie, vraj to moze zacat kazdu chvilu. v opacnom pripade mam prist zase v piatok. tak uvidime.

twix
5. nov 2008

Lieska, drzim palce!! a tesim sa s tebou!

boldy
5. nov 2008

ahojky,

lieska> drzim palce, nech vsetko dobre dopadne... ty si taka pohodacka 🙂
jasterka> ja som dnes tiez snivala, ze som mala nasu malu pri sebe uz 🙂 ale neboj neobehnem ta 😀 ja sa este nacakaaaam
miri, wieni> mate krasne fotecky, mali ste super stretko teda
my sa mame dobre, len som nejaka lenoska a mala kope stale 🙂

jasterka
5. nov 2008

twix-to by ma zujimalo ako citis tie nepravidelne kontrakcie,mne brusko tvrdne stale,niekedy muism az pri chodzi zastavit,aj sa na to zobudim,ale inak nemam ziadne bolesti,krize ma bolia skor stoho tazkeho brusina,Ctg mam az buduci piatok ☹ tak ani netusim ako na tom som.

boldy-len lenos,ten druhy trimester bol krasny,som si ho uzivala,teraz uz neobsedim ani pri knizke,som tak vnutorne nervozna,cakam kedy to UZ pride 🙂

silvia2406
5. nov 2008

ahojte kocendy 🙂

co to citam, tak u liesky sa to nakoniec rozbehlo same. to je parada, myslim, ze aj u lenky.pav si to drobec rozmyslel na poslednu chvilu.
lieska, prajem ti bezproblemovy a rychly porod, som zvedava, co sa ti v brusku schovava 😉

ostatnym tehulkam zelam vela pevnych nervov, aby to cakanie zvladli 😵 jasterka, ten vas bytik musi byt teda riadne vygruntovany, drobatku sa bude isto pacit a do terminu si to rozmysli po dobrotky 😉
boldy, krasny sen si mala. mne sa v tehu vobec s malou nesnivalo.

vidim, ze riesite stretko. na mna nieco lezie, boli ma hrdlo, svaly, takze idem manzela vypravit na vychadzku s malou a ja zalahnem a idem sa potit 😝 dufam len, ze mala bude zdrava a neochorie, aj ked lekarka vravela, ze kojene deticky maju velmi silnu imunitu, tak snad ma pravdu 😒
inak vcera sme boli na poradni, mala ma 3060g a 51cm, pribrala za tyzden 370g, horna hranica je 200g 😅, ale lekarka skonstatovala, ze kedze bola mala take drobatko, tak to musi teraz dobehnut. 😵

takze ja sa idem teda supnut pod perinu a vam vsetkym prajem pekny den 🙂

twix
5. nov 2008

Jasterka, mozno uz tiez mas nejake tie kontrakcie a coskoro odrodis 🙂 mne zacalo tvrdnut brusko asi mesiac pred terminom. teraz je to posledne dni take o nieco bolestivejsie a aj to ct-cko ukazalo, ze je to silnejsie. hlavne vecer mam stale tvrde brusko a aj väcsie bolesti. som aj v pondelok vecer myslela, ze v noci uz odrodime, tak ma to bolelo a aj male akoby tlacilo smerom nadol. no a vidis, stale nic. prave ma napadlo, ze uz ho pomaly prenasam dlhsie nez laurinku 🙂

vroni
5. nov 2008

Tak netrpezlivo čakám na novinky o lieske, vyzerá to tak, že sa k nej skoro pridáte niektorá ďalšia 😉
Ja sa vo štvrtok veru nepridám ☹ , vo štvrtok máme valnú hromadu, z toho sa nevyzujem, čert aby to..... 😠 😠 😠
Bejby, Sparbuch bolo dobré!!!!

jasterka
5. nov 2008

Veru aj ja cely den myslim na Liesku asi ako kazda z nas tu,chuda pomedzi stikutku mozno ledva predychava 😉
ej veruze by som ju rada vystriedala,cele telo ma dnes boli a tak mi spuchli prsty,ze ledva zovriem ruky 😲

twix-veru je neuveritelne,ze prenasas,ked som videla tvoju energicku Lauriku ako za nou behas, nikdy by som neverila...to vase babetko je tam tiez pekne zakliestikovane,ktovie na ake znamenie nase babetka cakaju 😕

miriam25
5. nov 2008

baby, lieska to uz bude mat urcite kazdu chvilu za sebou, ak uz nema a vy ste teraz na rade (jasterka a twix)... takze to berte pozitivne, ze teraz idete vy a tie malinke vas uz nemozu nechat dlho cakat. A podla toho, co pisete, podla mna to naozaj dlho trvat nebude.
Ale ste mile, ze ste dali lieske prednost 😀

lenka.pav
5. nov 2008

ahojte kocky, dakujem vam vsetkym sa spoluucast 😉 , je to dobry pocit vediet, ze na vas v tazkych chvilkach niekto mysli.
dojcit mozem z oboch prsnikov, aj ked mi povedali, ze ak to bude boliet, tak nemusim. ale nastastie akosi dobre znasam bolest, takze ma vobec neboli, ked maly taha mliecko. som sa pytala, ci nevadi, ze beriem aj antibiotika a povedali mi, ze nevadi... 😅 takze dojcim.
dnes som zas bola na prevaze, doktorka je velmi spokojna s hojenim rany. aj ked v nom mam stale dieru 2 cm hlboku (oproti tym 8 cm je to uz malickost) 😅 .
lieska, velmi na teba myslim, nech mas lahky a rychly porod 🙂 . uz som zvedava, co za prekvapenie pre nas skryvalo tvoje brusko 🙂
jasterka, silvi, dakujem za mile IPcky. velmi ma potesili 🙂
prajem vam krasny vecer a drzte sa 😉

bejby29
5. nov 2008

Caute kocky, tak ja som si pobabrala zaludok antibiotikami, ledva do seba nieco dostanem.. Ked nejem tak mi je fajn, ale akonahle nieco zjem, pride mi tak hrozne zle ☹ Citala som na tom letaku, ze najviac su zle na zaludok.. No tak teraz pijem jogurtove drinky len a zajtra sup k dokymu, sa mi vobec nechce 😖 Ach, na mna sa to tiez nejako lepi ☹

jasterka
5. nov 2008

Ahoj Leni 🙂 ty si statocna mamicka,uzasne ,ze kojis,urcite tie ATB su aj pre kojace matky,chvalabohu su dnes uz aj take a ty mozes kojit a Lucasko ti krasne pribera 😵 teda ze 8cm 😲 ,ale uz su len 2cm,to uz sa ti rychlo zahoji...tak ma to mrzi,ze sa ti take nieco stalo,ale nic sa neda robit,si o skusenost bohacsia, zelam ti a nam vsetkym nech sa nam uz podobne skusenostiu zdaleka vyhybaju a deticky nam robia len radost 🙂

bejby-mozno je ti zle aj s tích jogurtovych napojov,asi mas uz poskodenu floru v zaludku,su na to volnopredajne capsulky,na obnovu zaludocnej a crevnej flory,je to neskodne a dobre to zabera,spytaj sa v lekarni.
dufam,ze ti to rychlo prejde.

lieska
5. nov 2008

Caute baby tu je manzel. Dnes sa zatial nic neudialo, s vyvolavanim sa pokracuje zajtra. Takze stale cakame !

bejby29
5. nov 2008

Jasterka, no tie drinky som zacala az dnes pit, lebo nic ine do seba nedostanem.. Asi to bude ta crevna flora ☹ , zacalo to po dvoch dnoch ako som brala ATB

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre