Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
29. júl 2008

Ahoj Miri,no veru spava s nami 😒 Nic moc.
A to je sranda,ze ked bol malinky,on bez problemov spaval vo svojej postielke...nemal s tym ziadny problem a teraz taky velky capko sa pcha k nam do postele.
Kebyze ma postel u nas v spalni,tak by tam urcite spla. On sa boji byt sam vo svojej izbe.

miriam25
29. júl 2008

aha... urcite si uz skusala nechat mu zapnutu nocnu lampu, ze?

maya01
29. júl 2008

Vsetko mozne som skusala,ale nic nepomaha... nanosi si do postele vsetkych plysakov,porozprava ako ho budu ochranovat a ze ziadne monster neexistuju...a po tom po 10min.pocujem:mami ja sa bojim,pocujem Geräusche... A potom sa popakuje a pride do spalne.

miriam25
29. júl 2008

Aj cez den, ked poobede spinka (ak teda spinka) je v spalni? Alebo sa cez den neboji... Zvlastne... To som zvedava, co bude nas cakat...

maya01
29. júl 2008

Cez den je v pohode,to sa vobec neboji,vyspi sa tam,kde ho ulozim... Len vecer,ked uz je tma,tak sa zacne bat. No dufa,ze sa to casom upravi. Este cez tyzden sa da,ked sme sami doma,sa vyspime v pohode,ale ked pride muz...sa tlacime traja na jednej postely...katastrofa 😖

miriam25
29. júl 2008

no to verim... ked moj brat spaval s nasimi, tak sa ocino odstahoval do obyvacky, lebo sa nevyspal poriadne ani on, ani mamina, ze brat sa rozvaloval po celej posteli a oni na kusticku nemohli ani poriadne spat... neviem, kedy si to brat uvedomil, ze mu je lepsie vo vlastnej posteli, to si uz nejak nepamatam... Urcite sa to casom upravi, no kedy... pre vas by bolo najlepsie, aby to bolo co najskor...

lieska
29. júl 2008

Bre ranko!
Bejby, super novinka!!! Wow! Tak tomu sa povie ozajstne prekvapko! 🙂 Mas teda zlateho muzicka, ze ho to vobec aj napadlo. A vies co to musleo byt udrzat vsetko v sebe? Zlaty!
Diky za tu info o madraci...no musim si to asi viac nastudovat!

Mayi, a kde si to ty kupovala ten tvoj madrac? Na SK alebo v Rakusku? Ak by sa ti chcelo a nezabudla by si na to, mohla by si sa mi pozriet na tu znacku! Ja skusim pozriet aj v Nitre, idem v auguste!

Ja som sa prave minule bavila s kamoskou co ma 8 mesacneho chlapceka a ten uz od 2 mesiacov spava v svojej izbicke, oddelene od rodicov. A vraj uplne v pohode!!!
Mayi a co pozerava Samko, ze sa tak boji? Nema to z nejakych rozpravok alebo filmov?? Zas ked sa fakt boji, nutit ho byt sameho je take od veci, akurat moze mat dobru traumu malinky! Ale zas spat s vami... 😒

maya01
29. júl 2008

Lieska,ja som ten matrac kupovala vo Viedni... Znacku si uz napamätam,ale mozem sa popozerat po nete,ci ho nahodou nenajdem...
Praveze ja si davam na to velky pozor,co pozera...aby to nebolo nic strasidelne,aby sa nemal dovod bat... a aj napriek tomu. A mne je ho luto,ho drzat vo svojej izbe nasilu.

Jaaaj,musim vam napisat co sa ma vcera pytal. Si pozeral nase fotky zo svadby a ja som tam bola uz skoro v 8.mesiaci. A obzeral si brucho z kazdej strany...a otazky tipu...a preco mas take velke brucho a ako som sa tam dostal...a po nejakej chvili sa ma opytal : mami a ty si mi zjedla???
Detske zmyslanie je uzasne,take nevinne 😵

miriam25
29. júl 2008

mayi, teraz by ma zaujimalo, ako si mu na tie otazky odpovedala 😀
ja som na nasej svadbe bola na konci 4 mesiaca. Sice sa mi uz brusko zacalo trosku vyduvat, na svadbe mi hostitelia nechceli verit, ze som tehotna a uz tak dlho... Az potom, ked sa lepsie prizreli bolo vidno malinke brusko... Ale teda mesiac po svadbe som uz mala take, ze som ho schovat nemohla... A ani som nechcela 😉

jaj,mayi, musim sa ti este podakovat a dobry tip na darcek k narodeninam. Som bola vcera tu v meste v hrackarstve a videla som taky vysavac, ako si pisala ty. Ani nie je drahy. 19,90 stoji. Tak som to vecer hovorila drahemu a on ze super. Este ho nejdem kupit, pockam, ci si nahodou samko nenajde za tie necele tri mesiace nejaku inu lepsiu zabavku, co by sa mu potom viac pacilo, ale zatial mam uz darcek vdaka tebe premysleny...Ono Samko, ked je v choditku a ja tu vysavam, tak stale beha za vysavacom a chce si ho sam zobrat, takze mozno je to naozaj suuuuuper darcek prenho 😉

maya01
29. júl 2008

No veru som sa vykrucala,ale on sa nedal,cakal odo mna odpoved... 😀 Nastastie sme boli u maminy,tak sme sa obidve pokusali,mu to nejak vysvetlit. A to tym sposobom,ze mamicky ma take vajicko a z toho sa vyvynie babätko...bla-bla-bla. Ci mi to zhltol,tak to neviem. Ale on by chcel strasneee,aby sme mali babätko... potom sa ma este pytal,ze ci aj teraz mam to vajicko...a ze ked ano,tak by sme to babätko aj mohli mat... 😀

Miri,presne z toho isteho dovodu,sme aj my pre Samka vybrali vysavac...on bol uplne zblazneny do toho mojho.

miriam25
29. júl 2008

jaj, dobre sa mi teraz smeje, ako ste mu to vysvetlovali, no ked pride raz aj na mna, aby som mu to vysvetlila, nebudem sa tak smiat 😉 to som teda zvedava, ze ake vajicko mas teraz... bude babo? 😀 😅 🙂 kedy by ste chceli druhe? este sa asi chces trosku aklimatizovat v novej praci, teda v novom prostredi, ze?

No ja som zvedava, ako bude na ten vysavac reagovat...

RONNDA!!! VSETKO NAJLEPSIE TEBE AJ NICI K NARODENINAM!!!!!

maya01
29. júl 2008

Ronnda,Nici aj my sa pripajame ku gratulacii. VSETKO NAJ,NAJ,NAJ. Vela zdravicka a stasticka 🙂 🙂 🙂

Miri,presne ako si napisala...chcela by som si najprv nieco odrobit... aby sa mi ta druha materska ratala uz aj do dochodku atd.

maya01
29. júl 2008

Kocky,poradte mi...
Riesim dilemu,ci mam alebo nemam Samka pustit s maminou na dovolenku (len ony dvaja) do Chorvatska.
Nebojim sa toho,ci to mamina s nim zvladne,ci sa dokaze o neho postarat. V tom jej verim na 100%.
Len mam strach,ze co ak sa mu tam nieco stane atd.

miriam25
29. júl 2008

Mayi, ten strach budes mat aj ked bude mat Samko 18 rokov. Neviem... Pokial Samko na tebe doslova nevisi, ze by preplakal celu dovolenku, ja by som ho pustila. Mamina nanho da pozor, akoby to bol jej vlastny syn... alebo ako davala pozor aj na teba. Bude ti chybat, to je normalne...

vroni
29. júl 2008

Ronnda, Nici všetko najlepšie k narodkám.
Ešte k tým matracom - my sme kupovali antialergický s dierami (kvôli SIDS), mali sme aj alarmpodložku, lebo veď keby náhodou.... V postielke malá nespala dodnes a podložka tiež ešte nie je vybalená, tak neviem, či za niečo stáli 😀 Ale v Natálkinej postielke spáva mačka, jedine s ňou môžem prediskutovať kvalitu matraca 😀 😀 😀 U nás spáva krpatá tiež s nami, čiastočne na svojej posteli, čiastočne v našej (obvykle sa okolo štvrtej ráno presunie), ale zatiaľ nám to nevadí, máme veľkú spálňu a detská izba je dolu a za rohom, nechcelo by sa mi lietať v noci po schodoch, ak by náhodou bolo treba....
Maya, myslím, že Miriam má pravdu, budeš sa o Samka báť, ale určite mu to urobí dobre. Podľa mňa z toho malý bude len profitovať, že bude na chvíľu aj s niekým iným než len s rodičmi.
Bejby, super prekvapenie 😎 Takže idete stavať...

wienika
29. júl 2008

dobre ranko kocky,
dnes sme sa vsetci super vyspali, lea si o pol osmej dala 2 dcl mlieka a spala dalej do pol desiatej, a aj to ju chris zobudil, lebo sa mu zdalo, ze uz dlho spi....tak sa vytesujem, ze niekedy sa aj konecnce vyspime...

vcera sme sa boli kupat, bolo super, voda dost studena, ale lea z nej nechcela vyliest.....jedine co mi vadilo, ze bola cela od piesku, mala ho fakt vsade, vsetky veci spinave, no hruza..tak dnes idem s kamoskami na kupalisko, kde je travicka a detsky bazenik....

s tym spanim, ja som si myslela, ze to bude horsie, ale mam dokonca pocit, ze mala spi lepsie, ked je sama a ma absolutny klud. aj my sa vyspime a ona spi fakt durch....vacsinou sa budi medzi 7 a pol osmou...na hlad....takze ak maate moznost dat deti skor do valstneho , len odporucam. ja by som ju dala aj skorej, ale nemali sme hotovu a vypratanu jej izbu. ale zasa z vlastnej skusenosti viem, ze skoro kazde dieta chodi spat k rodicom...ja som chodila do 9 rokov 😲 a pritom sme boli so sestrou tiez same v izbe.....takze uvidime ako dlho nam tento rezim potrva.....zatial si to vyhcutnavame...

maya, dobre som sa zasmiala.....viem si samka predstavit ako mu to neslo do hlavicky.....
vsak daj nejaku svadobnu foto do albumu, jedna moze byt...aj ty miri...ja prihodim tiez....ja som bola uz v siestom ked som sa vydavala...ale nebolo vidno skoro nic.....a tiez sa niketori pytali, ci som vobec tehotna.... 😉

ronnda, vsetko najlepsie obom k narodeninam....hlavne vela zdravicka a stasticka....... 🙂

bejby, gratulujem k domceku.....no vidis a ty si sa stazovala na manzela a on pritom zhanal a vybavoval..... 😉 super, tam vam bude dobre.....

maya, urcite by som samka pustila samka s maminou a nesmies mysliet negativne....mamina da nanho pozor a ty si aspon oddychnes.....ja som tiez nechala leu s mojou maminou uz tolko krat....

wienika
29. júl 2008

miri, super fotecka, ale neviem, ci ti ju admini nezrusia, lebo v pase nesmies mat detsku fotku ale svoju....alebo s dietatom alebo s muzom.....ale snad na to nepridu 😀 😀

maya01
29. júl 2008

Ja ho chcem pustit,nemam s tym problem...len ja mam vzdy take katastroficke predstavy...ale asi to moc prehanam. Maly je na maminu zvyknuty,takze tam problem nie je,ze by mu bolo za nami smutno... Skor to bude naopak,ked pojdeme naspät do Viedne,to bude placu za mojou maminou ☹

Wienika,tak super,ze ste si tak pospali,raz za cas nezaskodi...
A jednu fotku zo svadby prihodim... 😉
Dnes sa uz stahujeme od maminy naspät k nam...stafetu na dva dni prebera muz a potom este v piatok bude u kamosky a potom konecne dva tyzden dovolenkyyyyyy.

Miri,nova foto...Samko je chutnucky... 🙂

maya01
29. júl 2008

Wieni,a to je proti pravidlam... 😨 to som nevedela.

Miri,uz mas aj svadobnu v albume,bola si pekna nevesta.
Ja som tiez chcela mat take krasaaasne biele saty...ale som bola rada,ze som nasla krajcirku,ktora sa odhodlala pre mna saty usit... 😅

miriam25
29. júl 2008

wieni, asi som tie pravidla zle citala 😒 musim pozriet nejaku inu fotku a zmenit to...

pozeram, ze kym som pridala do albumu druhu fotku, uz ste boli sikovne a pozreli tu prvu 😉
ja chcem tie saty predat, som ich kupovala, ale naco mi budu? Keby som vedela, ze budem mat raz dceru, ktora si ich bude chciet obliect, nechala by som ich, ale dovtedy uz nebudu krasne biele, ale zosednute a boh vie aka bude moda za tie desatrocia.... Len nejak nie a nie sa v nich este raz odfotit, aby ich bolo krasne vidno a aby som to rozvesala po obchodoch... 😒

miriam25
29. júl 2008

no tak som tu fotku zmenila za taku peknu letnu 😉

lieska
29. júl 2008

Miri, jeeej, nova fotky!!! Krasna nevesta si bola! Len skoda, ze je tak zdaleka a taka mala ta fotecka! Samko je zlatulinky!

mayi, ja by som mala presne tie iste pochody v hlave! Vobec sa Ti necudujem!Ale fakt je, ze nesmies asi mysliet len na to najhorsie co vsetko by sa mohlo stat! Ved fakt je, ze mamina absolvovala x vylatov aj s tebou (prip. s tvojimi surodencami ak mas), takze to schval! 😉

Vroni, to mate super rozmaznanu macku, ked si spi na antialergickom madraci!!!! Proste investicia jak vino!!!! Myslim, ze po macicke uz antialergicky nebude nikdy!! 😀

Ronda, neviem odkade to baby maju, ale aj ja gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!

bejby29
29. júl 2008

Caute kocky, najprv by som chcela pogratulovat Ronnde a Tine, vsetko naj babulkam...

My sme dnes boli na ockovaniach, mala je taka ospala z toho, ale plakala asi minutku a potom nic, takze to krasne zvladla, som bola na nu hrda 😀
S tym domom to bude riadny nervak, uz teraz nam z toho hrabe.. Tento rok chceme zburat tento stary, co tam stoji a stavat zacneme buduci rok. Inak, bude nam ho stavat znamy z Sk, ktory zil v Spanielsku a ktory robil vsetko na nasom dome tam, takze sme velmi radi, lebo je to sikovny chalanisko. Vsak je Slovak 😀 😀

blau
29. júl 2008

AHojte babulky tak sa zas hlasim, dovolenka na SK sa nam krati a zas pojdeme za tatinkom do Velden.Vcera nas prekvapil super spravou, ze mame konecne kupca na byt.Tak a teraz ani nemozem spavat. Na jednej strane som rada, ze konecne z tadial vypadneme a na druhej strane ked si predstavim tie vybavovacky 😝
Tak by som sa chcela opytat Vas ak mate skusenosti so stahovanim do ineho "landu" ako je to s prehlasovanim v zdravotnej poistovni s lekarom a tak podobne?
Prajem vela krasnych slnecnych dni... 😎

maya01
29. júl 2008

Ahojte kocky,

to je horucooo,dufam,ze ste vsetky povinne na kupku 😉
My cakame na nasho papiho...
Zajtra pojdeme aj my poobede na kupko.
Samko sa uz nemoze dockat.

miriam25
29. júl 2008

Ahojte, no my sme sa pred necelou hodinou vratili z kupka, ale nebolo az tak strasne teplo a samkovi sa vo vode dnes nejak nepacilo, asi bola prenho trosku viac studena... Vazne neviem. Boli sme v bazene len raz, potom zaslo slniecko pod mrak, tak sme uz ani nesli. Bolo sice teplo, ale nie dostatocne. Ale zajtra ideme zasa, tak sa tesim, vraj ma byt este teplejsie, tak snad bude lepsie. Samko sa super pohral na deke s kamosom Jonasom, boli sme na prechadzke, na kavicke, no pohodicka. Zajtra pojdeme zasa, ked sa mi doobeda zobudi, sup sup na kupko.

Bejby, akej Tine si gratulovala? Ma aj Tina narodky? Alebo si myslela Nici? 😅 😉

Blau, pochopila som to spravne, stahujete sa zo Slovenska do Rakuska? Vy ste s drahym ale obaja slovaci, nie?

maya01
29. júl 2008

Miri,dobry postreh,ja by som si to nevsimla 😉

Tak Samkovi sa moc nepacilo 😒 Pockaj,ked podrastie ani z vody ho nedostanes.
Moj manzelik mi prave oznamil,ze pride aj s neterou. Mala je zlata a Samko ju ma rad...Len som zvedava ako to on zvladne s dvoma detmi.

miriam25
29. júl 2008

Mayi, ja som najskor pozerala, ci som nahodou ja nedoplietla meno, ked som gratulovala Nici 😀 Ale mozno ma aj Tina dnes narodky... 😉

No neviem, normalne bol doteraz Samko uplne divy za vodou, mozno bola prenho dnes naozaj len prilis studena... Snad bude zajtra lepsie...

A o manzelika si starosti nerob... Nejak to bude musiet zvladnut 😀 ved si to tak sam zariadil... 😉 A ty mas od buduceho tyzdna uz dovolenku? Co planujete?

maya01
29. júl 2008

Presne Miri,moja rec,si to tak zariadil 😉 ale mala je zlata,si myslim,ze si to skor zariadil tak,ze Samko bude mat o zabavu postarane a mala da na neho aj pozor,ved ma uz 8 rokov. A Samko ju ma strasne rad.

Este nevieme co bude na plane,lebo sa plan kazdy den meni...
Asi to vyzera tak,ze aj ja pojdem s nimi do Chorvatska,ale to este nie je na 100%...uvidim kolko dovolenky si budem moct zobrat.
ale tak rada by som isla 😵 😵 😵

miriam25
29. júl 2008

Tak to ti verim. Ja sa zasa pohravam s myslienkou, ze by sme (ale asi az buduci rok) sli do chorvatska len tak na predlzeny vikend. Od nas je to na Istriu asi 5-6 hodin autom, mozno ani tolko nie. Kamos mi hovoril, ze na hranice su to take 3 hodinky a potom asi hodinu po Chorvatsku a sme tam... Tak mozno je to len 4 hodiny autom. No uvidime, drahemu sa ta myslienka pozdava, no kto vie, co bude buduci rok. Tento rok to uz urcite nestihneme. August je uz takmer napratany programom, v septembri bude mat drahy zas nejake fusky a asi pride moj brat na tyzden a v oktobri budeme mat same oslavy, kedze Samkove narodeniny budeme oslavovat na 2x no a potom uz ani teplo na dovolenku nebude...

Ale len pekne zbal kufor a chod aj ty, si oddychnes, opalis sa... jaj ako ti slepo zavidim 😅 Aj ja by som sla, keby som mohla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre