Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
26. apr 2008

tak to ste sa museli stretnut. aj on chodil na Tomasicku

lenka.pav
26. apr 2008

a kupili sme concord neo bledomodry

lenka.pav
26. apr 2008

niektorym sa mozno bude zdat, ze take veci kupujeme skoro, ale ja sa bojim, ze v lete budem cela napuchnuta a budem mat poriadne brusisko, tak ze uz chodit po obchodoch nezvladnem. tak sme sa rozhodli, ze budeme kazdy mesiac kupovat nieco, postupne. a teraz bol v akcii kociar, tak sme ho kupili 😉

wienika
27. apr 2008

caute baby,
ako vikendujete?
ja som zalahla, manzel mi siel po lieky, este vcera mi bolo dobre, ale v noci hrozne...sople, hrdlo, hlava.....dufam, ze malu nenakazim 😒

dufam, ze do utorka budem ok..bola by som smutna, keby sme sa nestretli...

tak co? o kolkej? tak ja navrhujem o tretej v stadtparku....pri u bahn station....vyhovuje? kto ma ine navrhy, sem s nimi 😉

lenka, vitaj....tak ty si tiez tehula....super..a uz vies co to bude?
s tym kocikom to nevadi, mysme tiez kupili skor, lebo inacbola cakacka asi 2 mesiace a tento mali na klade, tak som nemohla riskovat, nahodou by sa mala narodila skor a kocik nikde 😉 takze je to v pohode....

kde ste vsetky?...

bejby29
27. apr 2008

Ahoj Wieni, ja som sa len nedavno zobudila a teraz som zapla net.. Rychlo sa vyliec, nech sa mozeme stretnut v utorok. Ja mam v pondelok este kopec vysetreni a hebamme a v utorok nemam nic, co je super. Vcera sme boli v Rust, ci tak nejak sa vola pri Neudelsee (???) Nasi znami tam kupili chatku, skor taky karavan. Vobec sa mi to prostredie ale nepacilo, SK ma omnoho krajsiu prirodu 😉 Nasi maju chatu na Duchonke a nemenila by som ani za nic!!
Lenka, ja som zacala kupovat veci uz v piatom mesiaci a vobec to nelutujem, robilo mi to velku radost a teraz by sa mi uz nechcelo, lebo ked dlho chodim, tak ma hrozne boli chrbat.. A pritom mam zopar super ulovkov.. Vobec si nerob vycitky 😉
Wieni, ja suhlasim s casom aj miestom 🙂

bejby29
27. apr 2008

Neusiedlsee

lenka.pav
27. apr 2008

ahojte, dnes je tu tak krasne!!! ideme ku kamoskam na grilovacku, tak sa velmi tesim 🙂 . O jednej tam mame byt. Dakujem vam za podporu, ze nie som divna v tom nakupovani. pisem si totiz aj inej teme so slovenkami, co na slovensku aj ziju a mnohym sa zda byt nakupovanie teraz este zavcasu 😒 . A bolesti chrbta sa bojim aj ja, mam totiz Bandscheibenvorfall - som freigestellt 😠 . A kolko vas bude na tej stretavke? ste vsetko tehulky ci uz aj mamicky?

lenka.pav
27. apr 2008

wieni, este nevieme, co cakame, ale snad na 3D, co mame v polke maja, sa uz dozvieme. som strasne zvedava, do porodu by som nevydrzala 😀 . A skoro sa vyliec 😉

bejby29
27. apr 2008

Aj tu je krasne, grilovacku zavidim.. Lenka, ja som tiez pisavala na inu temu, ale tie kocky tam boli take hadave 😉 a za uplne blbosti, tak som odisla.. Nech si kazdy robi, co chce.. Take neuprimne mi to tam pripadalo.. Keby si zacala nakupovat aj v prvom mesiaci tak to moze byt kazdemu vies co, je to tvoje rozhodnutie..
Ja som este tehulka takze tam budu aj tehulky, inak nemam ani ponatia, kolko nas tam bude..

wienika
27. apr 2008

lenka, pridu aj maminy, snad. ak chces, mozes sa pridat...zatial sme mali len jedno stretko a to tiez nie vsetky.....

bejby super...tesim sa....a uz sa liecim, cely cas lezkam a manzelik skace.... 😉

bejby29
27. apr 2008

Len aby si ty dosla, Wieni, ked si tak v prdelke 😀

wienika
27. apr 2008

ja dojdem aj s infuzkou..neboj....a uz mam aj antibiotika nasadene...takze do utorka to bude ok....snad.... 😝

twix
27. apr 2008

ahojte, tak ja sa uz tesim. snad nam vyjde pocasie. este som nepozerala predpoved, ale mali by sme
si dohodnut aj alternativu, ak by nahodou prsalo.
wienika, pekne sa liec, nech nam tam v utorok nechybas ☹

maya01
28. apr 2008

Dobre ranko vsetkym,

tak a uz je po vikende 😒
Aky bol ten Vas?

Wieni,prajem skore uzdravenie.

Lenka vitaj. Prajem prijemne tehulkovanie.

Bejby 😀 on je vazne xxl. Ked ideme niekde s mojou maminou,tak si vsetci myslia,ze ja s malym sme surodenci a mamina je nasa mama 😲 Uz som si zvykla.

Tak Vam prajem,aby Vam to stretko vyslo... A pevne dufam,ze pri buducom uz budem pri tom.

Pekny slnecny den.

wienika
28. apr 2008

dobre ranko dievcata...
aj ja dufam, ze nam vyjde pocko, lebo vyzera to tak vselijako... 😒 asi okolo 18 stupnov, ale poobede moze aj sprchnut, tak neviem, ci to riskneme.....

inac mi je stale dost na h...o 😝 , ale ja som optimista a verim, ze zajtra bude ok...uz som zobrala tretie antibiotikum, tak snad uz zaberu....

tak co ostatne baby? kde ste vsetky?

maya, skoda, ze nemozes este prist, snad nabuduce ta uz spozname aj osobne....

ronnda, tina, jasterka, jaruska, silvia- kde ste? vsetko ok? pridete aj vy dufam....

twix, superr, tesim sa....co laura? uz sa odvazila na nejake dalsie krocky? 😉

bejby, ako u lekara? som zvedava, dufam, ze nmas to co si sa obavala. daj vediet a drzim palce....

ronnda
28. apr 2008

dobre rano, konecne jsem zase tu. zitra stadtpark, 15:00 hod. nam vyhovuje, jen doufam, ze budeme moct prijit. Od soboty je nase nici dost neklidna, vcera skoro vubec nepapala, dnes v noci se budila kazdou pulhodinu a plakala, mela teplotu, tak si myslim, ze jsou to ty uz dlouho ocekavane zoubky. uvidim jak na tom bude dnes a vecer se ozvu jak jsme na tom. na stretko se moc tesime, tak by me mrzelo, kdybychom neprisly.

viedencanka - drzim palce, at je vse v poradku. snaz se odpocivat, vim, ze je to tezke a s martinkem moc klidu asi nemas.

musim jit, mala uz me zase vola...

wienika
28. apr 2008

ahoj ronnda, asi to budu tie zubky podla toho co pises. aj u nas to tak zacalo, ale nemala teploty. to nechutenstvo jej ostalo, dufam, ze nici bude zas chutit. vcera som bola zasa smutna, nic nechcela zasa jest cely den, len mliecko.aj to len nie vela..nechapem kde to dieta berie energiu... 😖

dufam, ze pridete, aj ked len na hodinku, cerstvy vzduch jej urobi dobre a mozno bude spinkat cely cas....drzim palce....

bejby29
28. apr 2008

Caute kocky, mna pre istotu seklo v chrbte tak budem musiet este skocit na nejaku napravu, ked budem v tom Goldenes Kreuz.. ☹ Auu..
Chcela som vas este pozdravit a zajtra sa uvidime.. Pekny dnik

wienika
28. apr 2008

bejby, to potesi...snad to nie je vazne...a co si robila, ze ta seklo?

baby, ja som uz uplne zufala, dnes som sa aj rozplakala, s nervami som v koncoch. lea mi odmieta akukolvek stravu, skusala som jej dat kupovanu aj domacu..vsetko vypluva, resp. ani nechce otvorit usta a ked jej idem dat lyzicku, tak place....je to strasny boj kazde jedenie, vzdy si to akurat rozmaze po celom ksichte a obleceni...
ja fakt neviem, aj sme volali doktorke, povedala, ze su take deti a tym to haslo. lenze ona by vobec nic nejedla, aj cely den, keby som ju nenutila. jedine potesujuce su tie 2dcl v noci.....aspon to.
maya, twix a viedencanka, co mate vacsie deticky, vy ste urcite tento problem nemali. ak ano, co ste robili, aby zjedli aspon par lyziciek...myslite, ze dostane vsetky vitaminy, ktore su v tuhych prikrmoch aspon v tom v mlieku? staci to?
vobec nepribera, ved je hrozne to, ze oblecie veci, ktore nosila v 3 mesiacoch....strasne som smutna 😢

maya01
28. apr 2008

Oj,tak to mi je luto,ze mala neche papat.
V tomto ti neviem vobec poradit,lebo moj maly by zjedol aj mna,teraz a aj ked bol babo.
Mozno sa to zmeni casom. Podla mna jej to asi staci,kebyze nie,tak by to urcite dala patricne vediet. Ale pokial je spokojna,neplace,tak jej to asi staci. Mozno skus este vyhladat nejaku inu dr.Su urcite take,kt.su specializovane na detsku vyzivu. Inak neviem poradit.Je mi to luto. ☹

Bejby,dufam ze budes v poriadku. Je to neprijemne.

Baby nezabudnite zajtra na fotky.
Som na Vas zvedava.

Pekny den.
Pa

bejby29
28. apr 2008

Wieni, ja som sa bavila s maminou a ona povedala, ze ja som bola hrozne zly jedak, nechcela som nic jest (hlavne mlieko, z toho ma vraj natahovalo vzdy) a potom neskor ani maso.. Vraj som chcela len cajik a potom len polievky, no a zeleninu.. Inak, ked si zadat temu do google My child does not want to eat tak ti tam vybehne vela clankov, napr. tento hovori, ze je to normalne.. http://www.parentkidsright.com/pt-toddlerwontea...
Ale vela doktorov, podla toho co som si precitala, to pripisuje refluxu alebo kyseline, co je dost tazke zistit, ta tvoja doktorka by sa na Leu mala pozriet.. Chod za druhym pediatrom, je dobre mat dva nazory.. A hlavne sa spytaj na ten reflux...
http://en.allexperts.com/q/Pediatrics-1429/chil...

bejby29
28. apr 2008

Inak, ja mam z mlieka hrozne palenie zahy a to uz od detstva

eju
28. apr 2008

ahojte baby, bude zajtra stretko?? 🙂

viedencanka
28. apr 2008

AHojte,
Wienika-chapem ze si zufala ze Lea nechce jest.Martinko , ako som uz pisala, tiez od malicka nemal ziaden zaujem o jedlo,ani teraz nejavy nejaky vacsi zaujem. Ked mal ukonceny 6.mesiac a zacala som prikrmovat,trvalo takmer 2 mesiace,kym som mu vobec nieco vnutila,tiez len drzal zatvorene usta ked zbadal lyzicku.Skusala som ho aj nechat dlhsie hladneho,ved ze dostane hlad a potom zje, ale velky omyl.Tak som mu nadalej davala to mlieko,to nastastie mal vzdy velmi rad.Ked som to vtedy hovorila mojmu pediatrovi,on ho vzdy odvazil a odmeral a kedze z toho mlieka nastastie priberal,povedal ze to je Ok,ze zacne jest neskor,ze ho nemam nutit. No a potom sme to s jedenim rozbehli tak,ze u nasich sme boli okolo neho vzdy aspon traja,kazdy mu ukazoval nejake sasky,mamu mu spievala a on bol z toho tak mimo,ze od uzasu otvaral usta a vtedy sme rychlo dali lyzicku.Nastastie ked uz nieco mal v ustach,uz to nevypluval,to mu zostalo az do dnes. A ako som tiez spominala,Martinko ziadne cisto zeleninove veci nechcel,vzdy len polievky s masom,rozmixovane,to ma najradsej aj doteraz /teraz uz nemixujem/.
Neboj sa Wienika,to mlieko ma dostatok vitaminov,ak lea nema ziaden iny zdravotny problem,musis len trpezlivo kazdy den skusat jej nieco dat,no a ked nezje,tak aspon to mliecko. Ale kedze ako hovoris,ze trosku zaostava vo vahe,chod sa spytat k inemu lekarovi.
Este : co bolo u nas dolezite: ked sme zacali prikrmovat,vzdy len ked bol Martinko vyspinkany,oddychnuty a mal uz v sebe trochu mliecka,cize nebol nervozny z hladu,vtedy bol idealny cas skusat s papanim.-toe je teda moja skusenost,ale kedze kazde dieta je ine,neviem ci aj u vas nieco z toho zaberie.

Ronnda-dufam,ze Nicol je uz lepsie a ze sa zajtra uvidime.

Lenka-vitaj medzi nami. AJ ja mam termin v septembri, nedavno som uz tiez nejake oblecenie pre babo nakupila.mala som take zle svedomie,ze je este skoro,ale bola som v obchode kupovat mojmu Martinkovi oblecenie a videla som tam take zlatucke dupacky a este nejake veci,ze som ich zobrala.No dufam ze neprinesu nestastie...

Bejby-tak ty budes mlada mamicka.Ja si tu medzi vami pripadam uz taka stara...

Takze zajtra stretnutie plati?

viedencanka
28. apr 2008

Zda sa,ze tu dnes uz nie ste,tak sa tiez pomaly odhlasujem.

Silvia-ako pokracujes v uceni?
Twix- uz ti je lepsie,alebo nadalej ta bolieva hlava?

wienika
28. apr 2008

ahojte babule...
dakujem vam za odpovede....snad mate pravdu, ze sa to polepsi a ze to nie je take vazne ako sa zda.
s tym pediatrom to je tak..ja som zo zaciatku nebola spokojna s mojou detskou lekarkou, bola taka zvlastna, proste sme z nej nemali dobry pocit, tak som sa rozhodla, ze zmenim. v mojom okoli som nasla jedneho, tak som k nemu sla a ma nezobrali, ze beru len novorodencov, lea mala asi 4 mesiace. tak som sa na to vykaslala a povedala som si, ze este dam sancu tejto. 😉 akoze nechcem sa stazovat, je mila a povie mo vzdy vsetko co potrebujem, ale musim k nej ist sama, bez muza. akoby mala nejaky problem, ked tam je s mnou. je nejaka nervozna.....ked som sama je uplne v pohode. no ale ine som chcela. tak som pochopila, ze lekari neradi preberaju pacientov inym..teraz som bola s nasimi znamymi na cajiku, obaja su pani v rokoch, lekari. a ti mi povedali presne to, co aj moja lekarka a co vravite aj vy, ze kazde dieta je ine, jedno papa viac, jedno menej a ze si vezme to co potrebuje. tak ste ma vsetci trochu ukludnili.... 🙂
ved nakoniec ani ja ie som valibuk, ale mala zienka 😀

tak zajtra bude to stretko, len stale neviem kto vsetko pride....bejby, ronnda?, viedencanka, twix, eju, silvia, ozaj a co tina?
kazdopadne, ja tam budem o tretej, pri u bahn station....tak sa uz na vas tesim.....

bejby29
28. apr 2008

Caute kocky, ja dufam, ze sa zajtra dostavim, hrozne ma boli chrbat a nemozem sediet. ☹ Mozno zachvilu zacnem chodit ako ta v Exorcistovi, po styroch.. Vydrzim sediet akurat tak 5 minut a potom sa musim natiahnut.. Bola som v nemocke a dali mi len paracetamol, vraj ak sa to zhorsi tak mam dojst ☹

bejby29
28. apr 2008

Wienika, akurat som pisala so sesterkou, ona je pediatricka onkologicka a vraj je to dost caste, ze deticky, ked prechadzaju na solidnu stravu tak odmietaju papat, ale treba vraj vylucit ine priciny napriklad ten reflux.. Ak to bude pokracovat, tak ti odporuca ist za gastroenterologom.. Ale dufam, ze to nebude potrebne

wienika
28. apr 2008

bejby, to je blbe....snad ti bude zajtra lepsie......a skusala si aj teplu vanu? ono je to teraz nie asi moc dobry napad kvoli babatku.....kazdopadne bude fajn ak prides...ved nemusime byt dlho a mozem sa aj trosku prechadzat.....

bejby29
28. apr 2008

Vraj praveze teplu vanu si v ziadnom pripade nemam davat, ale suche teplo.. Budem sa nahrievat biolampou a uvidim... Musim si ist zas lahnut, ani sediet nemozem, sakra

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre