Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
2. jún 2008

twix, tak my mame s leou to iste u lekarky...ale to zacalo uz pred dvomi mesiacmi, tiez sa cakarni usmieva, kuka na deti, je zlata...ale akonahle prideme dnu a uvidi lekarku, spusti taky rev, ze ju nevieme utisit, tiez sa ma drzi ako kliest...tak mi je jej luto, ale aj tej doktorky, lebo ta za nic nemoze..... 😉
u nas to bude tento tyzden vo stvrtok.....uz som povedala muzovi nech ide so mnou...ako podpora...

inac tie hrubky a chyby 😀 ...ja ked si citam, ake preklepy som porobila az sa mi zatmie.....
😎
ronnda, ja som si ten daylong tiez kupovala na slovensku, este mam trosku z minuleho roka. tak neviem, ci ho maju aj tu, ale snad ano. inac ta detska nivea 50 mi dost smrdi.....som bola zvyknuta, ze nivea pekne voni....
dufam, ze som nekupila nejake zostarnute vydanie 😝 musim pozriet...

dufam, ze budeme mat pekne pocasie v stredu, ak nie,tak to mozme tiez supnut do nejakej cukrarne 😉

tak, manzel ide s kamaratmi zuuuurovat a ja si idem pozriet mesto tienov a lets dance.....huraaaa

pekny vecer vsetkym....papa

twix
2. jún 2008

Ronnda - mam tvoje cislo, nemusis posielat, len som zabudla, ze uz sme spolu telefonovali 🙂

miriam25
3. jún 2008

Ahojte babenky... Jaj, jak vam ja dnes zavidim... Vsetky vas pozdravujem (ak sem este niekto pride pred tym ako sa vychysta na stretko). Nase auto je bohuzial stale v servise, chlapik nemal minuly tyzden cas ho urobit, takze hovoril, ze sa donho pusti dnes. A dnes mame posledny krat babyschwimmen a dohodli sme sa s babami, ze po tom pojdeme a detickami do therme. To bude dnes den. Musim zobrat so sebou kocik, aby sa mal kde Samusko vyspinkat, samozrejme cajik a papanie... okrem toho uteraky dvojmo a deku a neviem co vsetko este.

Inak ja pouzivam pre maleho opalovaci krem z kozmetiky z katalogu(nieco ako avon, ci oriflame, nemecka kozmetika). Je to sice len faktor 30, ale mam pocit, akoby bol ovela silnejsi. My sme vela vonku a Samko nie je ani trosku opaleny. A rozotiera sa tiez super. A maly tiez vzdy vyplazuje jazyk, ked mu ho natieram 😀

No vidite, ake mate zlatucke deticky, uz to nebude dlho trvat a budu kazdy den spinkat celu noc. Mne si Samko dnes super prispal. Okolo 6 sa zobudil, ked drahy odchadzal do prace, prevratil sa na brusko a potom este zaspinkal az do 7. Vazne super. Taka vyspata ako dnes som uz davno nebola. Aj ked Samko spinka takmer vzdy min. do pol 6, do 6, no aj tak. Dnes som vyborne spala celu noc. Ako zabita....

jasterka
3. jún 2008

Ahojte. 🙂
Vcera som bola konecne na ultrazvuku a vyzera byt nadalej vsetko v poriadku,tak sa hned lepsie citim,okolo bliziaceho terminu kontroly vzdy znervozniem na nevydrzanie...
Potrebovala som dalsie potvrdenie na predlzenie freistellung tak som bola zvedava,ci budem zase platit,
ale doktor ma nesklamal a dalsich 50EU 😝 ale ani som nemukla lebo ked ma vysetroval bol strasne jemny,a dlho nam drobceka ukazoval....no co asi ma taky pausal za potvrdenku.

inak info pre Silviu-od 16-28.6 ma dovolenku,ale ty mas tusim kontrolu buduci tyzden,takze akurat stihas,vcera bolo strasne vela ludi,bral nas jak na pase...

jasterka
3. jún 2008

Inak aj ja vam zavidim to stretko,este doteraz som s malou dusickou cakala ze mi to vide prist,ale musim ist zajtra do Blavy,...a tak som dufala ze sa to bude dat prelozit,ale neda sa ☹
Tak sa tesim na fotecky a s celeho srdca zelam krasne pocasicko.

tinavieden
3. jún 2008

ahoj bambulky.tak mame znova pekny den ale zajtra uz ma vraj prsat tak dufam,ze to stretko zazijeme bez dazda.zajtra ideme malu ockovat(pneumokoky)tak dufam,ze bude ok a prideme na stretko.takzo o 15.00 tam budeme ak nie tak sa ozvem.tesime sa

jasterka
3. jún 2008

K opalovaciemu kremiku-ja pouzivam Eucerin gel,je tiez na slnecnu alergiu a citlivu pokozku,a maju aj vysoke faktory ,zdasa mi ze urcene pre deti,kuujem ho v lekarni. 😉

ronnda
3. jún 2008

dobre ranko!

miriam - to budete mit krasny den, i kdyz chapu, ze tech veci kolem, co musis vsechno vzit, na nic nezapomenout... dnes jste si tedy pekne pospali, no i my! nici spala od 19:30 do 7:30, sice se v noci dost vrtela a cestovala po cele postylce, ale vydrzela bez jidla, tak doufam, ze je to na dobre ceste a ze techto durch prospanych noci budeme mit cim dal vic.

jasterka - super, ze na kontrole vse o.k., tech 50 EUR pust asi z hlavy, dulezita je pece a ta za to urcite stoji. doufam, ze uz ti to freistellung ted daji az do konce.

tinavieden
3. jún 2008

baby kto ma zaujem sa pridat?

fr, 13.6. 08

ab 14.30 uhr

sommerfest mit gratis eintritt in den kidsclub und vielen überraschungen

wir heißen den sommer bei uns willkommen und laden zum fest! wir feiern mit den kindern und ihren eltern eine sommerparty mit gratis eintritt in den kidsclub. es gibt kinderschminken, eine hüpfburg, schwungtuchspiele, kinderdisco und vieles mehr.

im cafe laden wir unsere gäste auf ein glas prosecco oder juice. probieren sie unsere herrlichen sommershakes von tropical juice in einer gratis verkostung.

wir freuen uns auf ihr kommen und ersuchen um telefonische tischreservierung unter:+43 664 854 64 82

wienika
3. jún 2008

dobre ranko baby...
tak my sme dnes spali do 8 mej, potom lea vypila mliecko 220ml a spala dalej do 9.15.....juj, keby to tak ostalo, nebolo by zle......takze dnes som aj ja vyspata 🙂
jasterka, gratulujem, ze je vsetko ok...to bolo na tych vsetreniach vzdy najkrajsie, ked mi doktor ukazal miminko na ultrazvuku....vzdy som bola dojata....
tina,my uz mame pneumokoka za sebou, este nas caka posledny meningitis....pozajtra 😲
ozja, date deticky zaockovat proti encefalitide a ovcim kiahnom? ja nad tym uvazujem....chuda, ta uz dostala tych inekcii 😒

ja dnes utekam do blavy, mam tam nejake vybavovacky, ale vecer som, dokonca dnes idem s kamoskami do passage na disco....stara kofa 😀 ale aspon trosku vypnem.... 🙂

tak vam prajem pekny dicek a duuuuufam, ze nam to pocko zajtra vyjde....
ozaj a keby naozaj prsalo, neprelozime to do kids cafe?

tinavieden
3. jún 2008

to je dobry napad to kids cafe zajta pri zlom pocasi...
wienika tak do passage sme chodili s kamoskou skoro kazdy utorok to boli casi 😉 bolo tam super.tak sa pekne odreaguj 🙂 ja som bola vcera v kine s kamoskou na sex in the city super bol ale väcsinou boli v kine len baby 😀 ale vypla som na par hodin 🙂

viedencanka
3. jún 2008

AHojte dievcata,
dakujem za info ohladne kremov,

wienika-ten Daylong sme pouzivali 40 minuly rok,nevedela som si spomenut na nazov,ja som ho vtedy kupila na SK,Martinka nestipal,len sa zle rozotieral,tak asi ho pojdem znova zobrat.Vcera sa v skolke deti kupali,Martinka natreli tou Niveou-50 a na pleciach a na hrudi je cely vyhadzany. On ma chudak velmi citlivu pokozku.

wienika-mas nejake blizsie info o tom ockovani proti kiahnam? Ja som len citala v jednom slovenskom casopise,ze sa uz da proti tomu zaockovat, ja to v kazdom pripade chcem spravit,ze vraj ta ochrana je potom 10 rokov. Co sa tyka encefalitidy- snad si to nemylim, ale ak myslis klieste,Martinko je zaockovany,robilo sa to na 3 krat-prve preockovanie po mesiaci,druhe po roku,potom sa musi preockovat o 3 roky a potom o dalsich 5 rokov.Nepamatam si,kolko stala vakcina,ale viem,ze to nebolo drahe.

ako sa vlastne tie ovcie kiahne povedia po nemecky-latinsky nazov je varicella,to by ma mal pediater pochopit,nie?

Jasterka,super, ze si dobre dopadla na kontrole,ja sa vzdy citim podobne.Moja gynekologicka je ale perfektna,ona ma vzdy ukludni,ze co som taka nervozna,ze napriek vsetkym mojim bolestiam babatko je v poriadku. To skor ked idem do nemocnice na vysetrenie,tam su taki odmerani,vazni,vela nepovedia a to ma skor znervoznuje.

viedencanka
3. jún 2008

wienika-mam este na teba mobil,mam aj cislo na ronndu,keby som meskala.

maya01
3. jún 2008

Ahojte,

tak ja len tak na rychlo...nakopili nam tolko roboty...a prave zacalo prsat,tak dufam,ze zajtra nam to vyjde... Jaaaaj kocky tu je taky krasny vyhlad,celu Vieden mam ako na ruke...parada...
Este sa vecer ohlasim,ak sa dostanem na int.
Tesim sa na vas.
Pekny den.

jasterka
3. jún 2008

Ahojte babulky,akurat u nas silno hrmi,aj by bodlo keby sprchlo,byt mame uz rozhoruceny na 27stupnov.
Aj som sa cudovalaco ma tak rozbolela hlava,asi som tu burku citila.
Dnes mi prisiel ten katalog Baby -walz tak sa od neho neviem ani odtrhnut,tolko krasnych veci... 🙂

viedencanka
3. jún 2008

AHojte,
v Liesingu je uz po burke,aj krupy padali,som zvedava ako to znieslo moje nove auticko...

Prave som pridala do albumu fotky z 3D.

Takze na zajtra plati- ak bude prsat,tak v Kids Cafe, OK ?

Jasterka,aj ja mam v byte velmi teplo,som na 3.poschodi..,ale teraz po dazdi je to dobre.

viedencanka
3. jún 2008

Maya,ako si to nakoniec vyriesila s byvanim- si nakoniec s manzelom alebo v hoteli?

jasterka
3. jún 2008

Jej Viedencanka,mala je sladka,myslim ze to bude na isto babula,ma take crty sa mi zda,a ten nosik...krasna.
kde si bola na tom 3D a co ta vysiel? asi si to dam spravit aj ja,nechcela som ,ale ked vidim tie tvoje fotky,aj ja by som chcela take 😉

Inak ja ste stale nemam co na seba na tu svadbu ☹ aj v CA som bola,ale len v donuaucenrte,ty kde si zohnala saty?

viedencanka
3. jún 2008

Jasterka,vdaka za pochvalu,aj ja som bola uplne uchvatena,ked som bola na ultrazvuku.
Bola som v Bratislave na Zahradnickej- Gyn-Five. Za prvy som platila 500 SK,za druhy 1.400 SK(tato cena plati,len ked ides aj na prvy ultrazvuk,inak platis o 500 SK viac)

Tie saty-ja sm bola v C&A s SCS,tie saty ale nie su medzi tehotenskou modou,ale v oddeleni Kleider.Dlho som tam hladala a toto boli myslim jedine elasticke,co som tam na moju postavu nasla. Stali 29,90 a su naozaj velmi elegantne.Videla som pekne aj este na inom oddeleni,v SCS to ma C&A na 2.poschodi,tie boli tiez pekne strihane,ale mali uz len male cisla.
Snad sa ti podari nieco pekne najst.Ja som si tam hned kupila aj ceu bizuteriu k tomu a som vybavena....Utz len aby sme naozaj cestovali...
Neboj sa toho priberania,dopraj si na co mas chut,pokial k tomu doplnis vela ovocia a zeleniny,tak je to OK.
Ja som pri Martinkovi prbrala vyse 20 kg a v pohode som schudla,bez ziadnej diety,len brucho mi ostalo,k tomu by bolo treba trosku cvicit,ale kedze sme planovali aj druhe,tak som si povedala ze az potom...

Ja uz padam, utekam pre Martinka do skolky.

jasterka
3. jún 2008

Tiez som pocula,ze je to na Slovensku vyhodnejsie,tak sa tiez objednam,len kedy je najlepsie robit ten 3D ultrazvuk ,asi trosku neskor,nie?

SCS,veru dobry tip,nahovorim muzika nech ideme,aj tak som tam velmi chcela ist pozret do toho Toys,uz by som chcel pomalicky nakupovat ,nech potom nemam stresy,radsej postupne.dakujem za rady. 🙂

wienika
3. jún 2008

ahojte babulky,
tak v radiu hlasili, ze zajtra bude teplo, ale poobede burky a prehanky....cize asi nebude stale prsat....
tak co? ked bude zle, tak kids cafe? maya, vies kde to je?
este sa zajtra dohodneme, mozno bude fajn....

viedencanka, tie kiahne sa povedia windpocken a ockuje sa az okolo 10-11 mesiaca, aspon tak som citala. bohuzial ta vakcina nie je 100 percentna, chrani na iba 80 percent....ale aj tak sa to oplati. vo stvrtok sa opytam doktorky. ja som ich totiz nemala a kby ma nahodou lea nakazila a ja by som bola tehotna, tak to by zle dopadlo....najprv si dam urobit krvne testy ja, ci som odolna a potom uvidim. dokyna povedala, ze som ich mozno ako dieta mala, len som nemala tie typicke vyrazky, ale trebars len teplotu....nemusi sa to vzdy prejavovat rovnako....
co sa tyka encefalitidy-kliestov, sa tiez poinformujem vo stvrtok....ale to by som rada dala zaockovat....

juj, vcera pri pozerani lets dance som sa riadne nasmiala na vajdovi...bol uplne uzasny....az ma to dojalo...

jasterka, este ma napadlo, ze skus take obchody ako pimkie alebo orsay, oni mavaju dost casto saty-elasticke alebo strihane pod prsami a celkom byvaju pekne...a lacne...ja som si tam tiez jedny kupila v tehu....

tina, utorky byvaju alebo aspon byvali najlepsie, hraju tam totiz moje hity.....klasicke disco 80 a 90 rokov...a nie su tam pubertaci....
tak sex and the city je dobry? vsade na to vidim reklamy...priznam sa, ja som nevidela este nikdy ani jeden diel.... 😅

wienika
3. jún 2008

viedencanka, malicka je krasna......a jak je jej dobre v brusku....sa usmieva 🙂

miriam25
4. jún 2008

Dobre ranko babenky, normalne neverim tomu, ze kratko pred 9 tu este ziadna nebola... 😉 Asi vsetky sladko spinkate a babatka posluchali maminky a dali na radu, ze je lepsie spinkat dlhsie, ako kratsie. Samko dnes spinkal zasa do 7, ani sa mi tomu verit nechce. Ale zato teraz by uz mal byt davno v postielke a on len mrnci a nic sa mu nepaci ☹ asi za to mozu tie zubky... Uz to pocitujeme kazdym dnom vyraznejsie, ze pojdu cochvila von... Ale podla mna to este nejaky ten tyzden-dva potrva... No ved uvidime. Dnes mate stretko, ze? No prijemnu zabavu vsetkym zucastnenym!!! A hlavne pekne pocasie.

jasterka
4. jún 2008

Dobre ranko,tak dnes som prva? To sa tusim este ani nestalo,asi sa uz vsetky tesite na stertko a tam sa dosytosti vykecate,mne je tak luto,ze nemozem prist 😢 ...tak nam co nemozeme,urobte pekne fotecky a napiste ako bolo a co nove 😉

Wienika-ty si nevidela ani jeden diel Sex and the city 😕 ty si prva zena od ktorej som to pocula,ja som to pozerala este na tajnaka doma,lebo moja mamina to neznasala,ze tam tocia iba o sexe 😀 potom som si to kupila ako prve DVD v nemcine,akoze ved tak sa nieco "po nemecky "priucim 😀 takze ak budes mat niekedy chut DVDcka ti rada poziciam 😉

jasterka
4. jún 2008

Jej Miri,tak si ma predsa predbehla,pisem pomaly 🙂 nevadi rada ti to prvenstvo prenecham.

miriam25
4. jún 2008

No Jasterka, nie ze by som ta chcela silou mocou predbehnut, zhooda nahod 😉 Nabuduce ti prvenstvo rada prenecham, no budes musiet pisat rychlejsie, alebo si privstat 😉

maya01
4. jún 2008

Ahojte babulky,

tak to pocasie je proti nam ☹
Ja zavolam okolo obeda Viedencanka(dufam,ze vyhovuje) a vy tu dohodnite co a ako... Ci Schönbrunn alebo to Kids Caffe,mne je jedno,ja pridem kde sa vy dohodnete.
Budem asi trosku maskat,dnes to vyzera na dlhsie 😠
Manzel ma tam hodi....
Uz sa na vas veeeeeelmi tesim. 🙂
Pekny den.

tinavieden
4. jún 2008

ahoj babulky.tak ja teda navrhujem to kids cafe takze o 15.00 tam.asi by som mala rezervovat stol aby sme mali kde sediet...ale neslubujem,ze tam budem presne tak by bolo fajn ak by tam bol niekto presne na 15.00
maya tu mas link aj s adresou a opisom ako sa tam dostanes http://www.kidscafe.at/front_content.php

tinavieden
4. jún 2008

tak stol je rezervovany na meno Schnitt o 15.15 tak ja sa budem snazit byt tam o takom case a aj vy babenky sa posnazte byt tam co najskor 😉

wienika
4. jún 2008

caute baby, vidite to co ja? slniecko....... 🙂
tak co teda?
ten park by bol urcite lepsi, kvoli detom.....ale ja sa prisposobim.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre