Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
5. máj 2008

Idem varit kocky a potom sa sem este vratim, dufam, ze tu budete tak podvecer 🙂

viedencanka
5. máj 2008

Maya- hlavne ,ze samko bude mat tie kiahne za sebou-Potom ma cely zivot pokoj...
Moj svokor by prave isiel s Martinkom sam, v tom je problem. Ja svokru nemam,ona zomrela na rakovinu,ked moj muz bol este maly,vychovavala ich babka,neskor teta a otec. Svokor ma sice priatelku vdovu, s ktorou je uz viac rokov,ale keby isla aj ona,to by bolo este horsie-ona by sa len tulala po restauraciach,zabavach atd.Pre nu je nezaujimave ist k moru,ak by si svokor zobral Martinka,lebo vtedy by ona obisla naprazdno,ona ho len vyciciava,prepacte za vyraz, a stale vlaci po tancovackach,dokonca aj ked my prideme raz za mesiac na vikend do Talianska,tak ona mu vacsinou ani nedovoli travit cas s Martinkom. Svokor je taky dobrak, ale bohuzial sa casto necha oblbnut...

Bejby- uz ti zavidim,ze o par dni si budes drzat tvoje babatko.

smejko1
5. máj 2008

ahojte, sory ze sa Vam sem picham, ale chcem sa Vas opytat ci mi neviete poradit vo Viedni obchod pre babatka... tj. taky, kde by som vedela zohnat baby heart monitor (fetal doppler) da sa tym pocuvat srdiecko babatka ked je este v brusku....

alebo aspon kde dake baby shopy su?? a mozno v parndorfe?
dik

bejby29
5. máj 2008

Kocky, este som zabudla, ze povzbudzujeme nasich chlapcov na MS v hokeji 😉
Viedencanka, pre tvojho svokra by to urcite bolo osviezenie keby si mohol maleho zobrat, ja by som to skusila 😉 A ked to nevyjde tak nabuduce mu ho nedas.. Ja si nezavidim, ze musim prejst tym porodom, bojim sa jak slak 😉 ☹
Smejko1, maju ho v Toys are us, ja som ho kupovala tam, ale uz si nepamatam, kolko stal.. Inak, mas Baby Walz, Kika, Lutz a vsetky tieto obchodne domy maju detske vecicky, no a v SCS to najdes urcite

maya01
5. máj 2008

Ahojte,
ja som sa prave vratila z mesta.
Bola som u dr. a potom OCR do roboty.
Tak uvidim kolko budem s malym doma.

Viedencanka,neviem ci by som si trufla,pustit maleho sameho so svokrom.
Teda mojho svokra maly ani moc nepozna,vie len ze opa,opa a to je vsetko.
A pravdu povediac,ja by som ho nedala ani svokre....

Bejby,Slovenskoooooooooooo, Slovenskoooooooooooooo eja eja eja Slovenskooooooooooooooo 😉
Len skoda,ze hraju v takych blbych casoch.
Ale sme tych Norov nabili.
Dnes hrame proti Nemcom.

bejby29
5. máj 2008

Mayi, AJ TAK SME STALE FRAJERI, STALE TI ISTI FRAJERI 😉
Ked sme vyhrali vtedy MS tak som bola riadna pubertacka, sa pamatam ako sme oslavovali ked sme boli majstri 😉 dufam, ze tento rok sa zadari.. Veru, riadne sme tym Norom dali.. Hrame, teraz neviem presne, je to 01.15 rano ci tak nejak ????

maya01
5. máj 2008

Ja som bola vtedy v Nemecku a tam to mali vsetci na haku,ale ja som si to oslavila aj sama.
Dufam,ze tento rok sa nam zadari...
Hej,dnes o 01.15hod. o nicom cas,ale rano budem hned pozerat na internete,ako sme dopadli.
Ja som bola raz na zapase,ked boli v Rak. MS,vtedy sme hrali proti Svajciarom. Jasne,ze sme vyhrali 😎
Uz sa tesim,ked budu MS na Sk.

bejby29
5. máj 2008

Kocky, uz mam aky-taky album.. Co tam budem davat teraz, ale neviem, tak az ked sa mala narodi 😉
Mayi, tak budeme povzbudzovat spolu teraz, ok?? 😉 Uz teraz mas partaka, co to nema na haku..

maya01
5. máj 2008

Juuuj Bejby mala je uz teraz naaaadherna a co este bude,ked sa narodi 😲
Ocko bude musiet flintu vytiahnut....

Ok,povzbudzujeme... Aj malej nakaz nech drzi palce,Samko tak ci tak,on je moj partak. Vzdy krici goooooool a moj muz na nas pozera ako na martanov 😕

bejby29
5. máj 2008

No, viem, ze je to krute povedat, ale na tych farebnych vzdy vyzera taka ofucana, ze sa smejeme 😉 Mamina povedala, ze vyzera ako Shreck 😀 Ale na tych ciernobielych vyzera zlato.. Tak uvidime, co to zo mna vylezie 😵

maya01
5. máj 2008

No ved za chvilku sa to dozvies,pani uz len par dni...

Ja som si tych par dni pred porodom,ani vobec neuvedomovala,ze kazdu chvilku to na mna moze prist,chodila som kade tade.
Ale potom....
Styri krat som hnala muz do nemocnice a az na piaty ma prijali...
Robila som paniku.

Ak si dobre pamätam,tak si chces dat aj epi?

bejby29
5. máj 2008

Chcem si dat aj Epi, lebo ma tam porazi a co po tom?? Ja som hrozny hysterik, co sa tyka bolesti 😅 Dufam, ze si tam nenarobim nejaky trapas

maya01
5. máj 2008

Neboj,urcite vsetko zvladnes na 1!
Ja som sa toho tiez strasne bala a zvladla som to a nemala som ani epi. Ja som aj chcela ale v tej nemocnici,kde som rodila boli za prirodzene porody.
Ta bolest sa da vydrzat(aspon u mna to tak bolo) Pre mna bolo horsie,ze som si skoro mesiac nemohla poriadne sadnut 😅

bejby29
5. máj 2008

Ja viem, ze kamoska sedavala na nafukovacom kolese este 2 tyzdne po porode.. 😀 Mayi, idem sa natiahnut, pobolieva ma chrbat, prajem vam s malym pekny vecer a drzime palce.. Este tu dnes neskor dorazim, tak ak tu budes, pokecame. Zatial pa

maya01
5. máj 2008

Tak si poriadne oddychni. Samko uz zalomil. Idem nieco kuken do TV. Aj tak tam urcite nic nebude.

maya01
6. máj 2008

Dobre ranko kocky,

kde ste vsetky?

Dnes sa crta krasne pocasie,tak idem pokracovat v umyvani okien. Dufam,ze nezacne prsat 😠

Bejby,vsetko v poriadku?
Vcera sme prehrali 2:4 😠 Myslela som,ze urcite vyhrame.
Zajtra hrame 21.15hod. proti Finom a ked prehrame,tak sa mozeme balit.

ronnda
6. máj 2008

dobre rano i ja preji.
maya - nechces si to s temi okny jeste rozmyslet 🙂 i kdyz dnes to tu vypada na pekne pocasi.

bejby - jak se dari, stale 2v1? ted se te na to asi kazdy pta ze... moje kamaradka mela termin 19.5. a dnes v noci porodila chlapecka, tak jsem si na tebe vzpomnela, jak jsi na tom asi ty.

maya01
6. máj 2008

Ronnda,aj som rozmyslala....
Ale predsa len dam sa do toho,dnes mam na to chut 😀

ronnda
6. máj 2008

byla jsem s malou venku a strasne jsme zmokly.
maya - jak vypadaji tvoje okna, krasne umyta? doufam, ze k vam dest nedorazil 😉

maya01
6. máj 2008

Ronnda,tak to je smola.
No umyte su,aj som si myslela,ze dnes nebude prsat....
Ale vyzera to tak,ze pomaly ale isto sa ten dazd blizi aj k nam... 😠
No co uz,aspon mam ten dobry pocit,ze som ich umyla a teraz mam min. na pol roka pokoj...

Kocky,kde ste vsetky?

ronnda
6. máj 2008

maya - presne tak, umyte jsou a jestli bude prset nebo ne, to uz je jedno, taky to tak beru 🙂
dnes jsme tu samy dve samotinke, kdepak vsechny kocenky jste?

bejby29
6. máj 2008

Ahojte zlaticka, dnes som tu skusala poslat uz niekolko krat spravu a vobec mi to neodosiela.. Tak neviem, ci sme mali chybu mi, asi ano, lebo moj drahy robi update vo firme ci take nieco a asi mi z toho blbol internet..
Dnes rano som bola v nemocke na CTG, kontrakcie ziadne a hebamme sa smiala, ze mame lenive babatko.. Ale je to sranda, lebo ona sa rano vobec nehybe a vecer tak okolo desiatej vzdy zacne tak kopat, ze jej normalne vidim nohy a ruky.. Ja som tuto noc strasne zle spala, co sa mi normalne nestava, este som zatial problem nemala.. Tak som to dohnala teraz a hrozne som sa spotila, musela som si dat sprchu..
Mayi, ja som ten hokej vcera ani nedopozerala, normalne ma to rozculovalo ako hrali.. A ten team co mame, vsak vsetci dobri chalani tam chybaju, je to hanba, ze nedokazu ani vlastnu republiku reprezentovat! To ma vytaca najviac..
Ronnda, chcela som si pozriet malu Nici v albume ale nemozem tvoj album najst ???? Nemas ho tu??

wienika
6. máj 2008

caute baby,
tu som..konecne doma....teraz som u mamy, popakujem veci a letim do viedne, lebo tatinko sa uz malej nevie dockat.

ten pariz bol super az na posledny den, ale to napisem az vecer, teraz mi tu lea mrnci....

bejby, aj som myslela, ze uz budes rozdvojena....ale asi je natalke u maminky v brusku dobre...

babenky, musim utekat..napisem, ked budem vo viedni..

ozaj a slovenskoooooo.....skoda toho dnesneho zapasu, snad sa polepsia..zajtra drzime palceky...
tak zatial ahojte.....

maya01
6. máj 2008

Bejby,tak super,ze si este 2v1,ja uz som si myslela,ze to na teba prislo 😅
Ja som ten zapas nevidela,ale ked som si pozrela rano na internete vysledok,tiez mi zamrzol usmev na perach.... 🤐
No skoda,ze sme to tak zorali. Pochybujem,ze vyhrame na Finskom,ved uvidime...

Tak mala je pohodlna 🙂
Samuel bol tiez taky,vzdy ked som isla na merania,nikdy sa nehybal,len spal a spal. V tomto je po mojom muzovi 😀
Len si pospi,pokial mozes,ked sa mala narodi,vela toho nenaspis.
Ja uz som cely deviaty mesiac nespavala.

Ten kon dnes skutocne blbol,nebola to vasa vina.

maya01
6. máj 2008

Jeeej Wieni, ty sa uz hlasis.
Super,ze sa vam vylet vydaril.
Vecer sa uz tesime na zazitky.

ronnda
6. máj 2008

bejby - ahoj, album mam, musis byt prihlasena a pak u me kliknes jen na ten fotoaparat jako u ostatnich, melo by to fungovat...
to je prijemne, takhle si odpoledne zdrimnout, navic v tomto destivem pocasi, tak si uzivej jeste pohodicky 😵
wienika - vitej zpet, mas jiste fofr, tak se v poradku vrat do vidne a tesime se na zpravy od tebe!

miriam25
6. máj 2008

Ahojte vsetky! Prave dnes som nahodou natrafila na tuto stranku, lebo som chcela popozerat nejake veci pre maleho. Bude mat onedlho 7 mesiacov a spolu aj s jeho tatkom zijeme v Rakusku. Ako tak pozeram, vy ste takmer vsetky priamo vo Viedni, co? Najde sa tu aj niekto, kto tam nie je? Nepoznam osobne nijaku slovenku zijucu v Rakusku a musim povedat, ze ma velmi tesi, ze som vas aspon tu nasla niekolko. Budem naozaj rada, ak mi niekto odpise. Papa zatial

bejby29
6. máj 2008

Ronnda, Nici je naaaadhernaa, taka krasna okana ako Wienikina 😉 Kocky, naozaj mate krasne deticky! Ja som uz tiez nejake fotky hodila do alba, musim dokoncit..
Cau Wieni, tak davaj pozor a rychlo napis zazitky, uz sme zvedave 🙂
Vyzera to tak, ze Natalii je v brusku super a mozno to dotiahneme na 40tt, co ma velmi tesi, ze sme to tak pekne spolu dotiahli..
Miriam a odkial si vlastne??

ronnda
6. máj 2008

bejby - dekuji, nici je opravdu poradne okata 😕
miriam - vitej, vetsina zijeme ve vidni, ale jsou tu i holky z ruznych mist rakouska.

ronnda
6. máj 2008

bejby - za chvili budes mit tvou princeznicku taky uz u sebe, urcite se uz moc tesis. a dokud se ji jeste libi v brisku, at tam zustane, tam je ji dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre