Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
23. máj 2008

Ahojte babenky, strasne moc ste tu toho popisali, ze teraz ani nemam cas to vsetko citat a obavam sa, ze do pondelka sa tu ani neukazem, lebo dnes vecer k nam pridu kamosi zo Slovenska prvy krat na navstevu, takze sa budeme venovat im. Tak som vas chcela aspon pozdravit a zazelat pekny vikend a buduci tyzden sa zasa uvidime. Snad budem mat cas si aj precitat, co ste vsetko popisali.

wienika
23. máj 2008

baby, pisala som sem, ale zas ma to vyhodilo, som sa nasr..... a vypla som pc....teraz by to malo ist.....
maya, myslim, ze s tym fremdeln je to lepsie, ale este stale obcas place, ked sa jej niekto prihovori....ked ma dobru naladu, tak je to ok....

silvi, tvoje pocity su uplne normalne, neboj vsetko zvladnes...a hlavne ty budes ta naj mamina, ved mas tolko skusenosti....
aj ja som mala obavy, hlavne ci bude babo zdrave, ale ako sa narodilo, tak to preslo...akurat som mala asi tyzden taky lahky baby blues, casto som plakala, lebo som sa bala a zrazu bolo vsetko ine....ale je to nadherny pocit....teraz vela oddychuj, energiu budes potrebovat, ked sa drobec narodi.....
silvi, este som sa chcela spytat, ze ako su babysitterky platene...ja budem totiz asi potrebovat, ale len obcas a len vecer, len nemam ani ponatia, kolko to stoji....je to platene od hodiny?
dakujem....a pozdravuj boldy, ze sa tu uz davno neukazala....ako sa ma?

aj ja vam prajem pekny vikend, ale myslim, ze do odletu sa tu este ukazem, mozno aj dnes vecer, uvidim ako budem stihat...

zatial papa a prajem pekny vikend..... 🙂

silvia2406
23. máj 2008

wienika, dakujem 🙂 pre kazde babatko je jeho mamina ta najlepsia 🙂 odhliadnuc od asocialov 😝

co sa tyka babysittingu, bolo to rozne. priblizne do 20:00 som bola platena na hodinu, to znamena, ked som k rodine prisla o 18:00, zaplatili mi dve hodiny po 8 eur, bol to cas,kedy bola mala hore a ja som sa s nou hrala. zvysok, ktory som tam stravila, kym neprisli rodicia, som mala plateny pausalne. bolo to 20 eur, bez ohladu na to, ci prisli o 24:00 alebo o 3-tej.
boldy, pozdravim 😉

tinavieden
23. máj 2008

ahoj bambulky. Tak my sa mame tak vselijako. Mala mi zase nechce nic papat. Uz ani ovocie ☹ no som zufala.
U mojem mamky jedla uz dobre ale tu nechce. Neviem cim to ci robim nieco zle ale robim to iste co moja mamka tak neviem 😒 vcera a predvcerom som si myslela,ze je to len prechodne a prejde to ale dnes je to o tom istom ani usta neotvori potvorka jedna.Ale ked jej dam prso tak taha ako o zivot 😠
wienika aj Ty si raz spominala,ze Leuska u Tvojej mamky lepsie papa no cim to asi bude 😲
Prajem vam peknu dovolenku a uzite si tom tam.

Silvia aj JA som mala take pocity ako Ty teraz to su hormony neboj to sa upravi 😉
Prajem vsetkym pekny vikend a drzte palce aby Leni aspon nieco zjedla okrem mojho mlieka.

miriam25
23. máj 2008

Wienika, no s tym autom je to zatial tak, ze v utorok ako tam bol moj drahy to pozreli a povedali, ze objednaju nieco, co treba vymenit a ze v pondelok mame priniest auto a urobia nam to. Takze predpokladam, ze do konca buduceho tyzdna by malo byt opravene a potom rychlo dat urobit pikerl a bude uz vsetko ok. ty tu uz asi nie si, ze? Neviem sice, kam idete, ale stastnu cestu a prijemny pobyt vam prajem. 😉

ronnda
23. máj 2008

ahojte, moc vas vsechny zdravim.

wienika - s temi pripravami te chapu, ja mam vzdycky tolik veci kdyz jedeme jen na den nebo dva, nedovedu si predstavit baleni na dovolenou, ceka nas to za chvilku taky.

silvi - opravdu jsou to hormony a je to uplne normalni, ze takhle premyslis, vsechno se ti v tele meni a s maickym se ti uplne zmeni zivot, a jak krasne! jen se vzdycky vypovidej, to ti pomuze, boldy je zlata, ze te tak podporuje a vyslechne te.

tina - to me mrzi, ze leni nechce papat, ze by zoubky? u nas to bylo s jidlem taky tak, ze nechtela vubec nic, trvalo to jen par dni. nedelej si starosti, kdyz pije mlicko, tak urcite nestrada, verim, ze je to jen nejake obdobi.

twix - taky jsem slysela, ze nektere deti se v noci proste budi i kdyz jsou starsi, nebudu to ted jeste resit a pockam, jak se to bude vyvijet. asi se neda vsechno delat podle knizek, kazde dite je proste jine...

my jsme prijeli vcera pozde vecer, takze nici sla spat az kolem desate vecer a spala az do sesti do rana, no az! do sesti, myslela jsem, ze si dela legraci a ze bude spat dal, ale bohuzel... dopoledne jsem byla pryc (sama, manzel ma volno, tak hlidal), trosku omrknout obchody, projit se a vyvetrat hlavu a takova prochazka bez kocarku mi prospela, i kdyz jsem nakukovala na miminka v kocarkach, v obchode resila ztratu maleho chlapecka, ktery hledal maminku...
jdu neco delat, manzel kdyz hlida malou, tak se venuje proste jen ji, tak to tu jdu dat trochu do poradku. a jak naschval mu nici pres dve hodinky spala, to se mne nestava... dohani vcerejsek, byl zmatek, porad v aute, nastupovat, vystupovat, plno lidi, deti... tak doufam, ze i ted bude spinkat dele.

pa pa kocenky a hezke odpoledne, taky pujdeme ven.

miriam25
23. máj 2008

twix, ono kazde dieta je ine. Uz som pisala, ze ja som maleho nijak nenutila alebo som mu nepredlzovala noci. Skratka, zo zaciatku ked sa zobudil, tak som mu dala papat a on sa budil cim dalej, tym neskor. A teraz spinka od 7 vecer do pol 6 rano. Priblizne. Niekedy do pol 7 a niekedy ako napr. dnes boluz 5:10 hore. Ja osobne si myslim, ze kazda matka si pozna svoje dieta a kazda by sa mala zariadit podla toho, co si mysli. Aspon co sa tyka tychto veci.

miriam25
23. máj 2008

lieska, v pohode, aj ja obcas z nicoho nic zduchnem, ked sa mi maly zobudi alebo mi doperie pracka a pod... A nie, naozaj nevadi, ze si vyssi rocnik ako ja Majka. Ved je to uplne jedno. Nie je dolezite, kolko ma kto rokov, ale to, aky je a ci si s tym clovekom rozumiem alebo nie. 😉

twix
23. máj 2008

ahojte, tak dnes ste moc nenapisali. asi ste vsetky vonku alebo odcestovane. my sme boli doobeda
vonku. poobede mi mala spala az skoro do stvrtej, tak sme pockali na tatina a on ju zobral na prechadzku.
dnes som volala s mojim bratom. cakaju s priatelkou o necele tri tyzdne babätko. bohuzial nie je otocene
hlavickou nadol a uz sa vraj ani neotoci, tak maju trochu strach z porodu. myslela som, ze automaticky
jej spravia cisarsky, ale ze lekar povedal, ze uvidi, ked to pride 😒 ale vraj maju nejakeho dobreho
lekara - kapacitu, tak snad to vsetko dobre dopadne a mala pride zdravucka na tento svet 🙂

bejby29
23. máj 2008

Ahojte kocky, chcem vas len rychlo pozdravit, mame sa s Natalkou fajn, ja som mala hroznu poporodnu depresiu ale myslim, ze ustupuje, ovplyvnili to aj problemy v mojej rodine, lebo moj priatel sa strasne rozhadal s mojou maminou, no proste hroza 😢 😢 Velmi som sa za posledne dni naplakala.. Plus sa mi snivali hrozne sny po porode, nocne mory ako slak.. Teraz budem chodit na yogu a hladam kopec alternativnych metod, len aby som sa z toho dostala.. Prajem vam pekny vecer

maya01
23. máj 2008

Jeeej Bejby,konecne si sa ozvala,casto sme na teba mysleli...
Chybala si nam tu... 😢
Malinka zdravucka,to je super.
A kludne sa nam tu vyzaluj,ked mas nieco na srdci,ak budeme vediet pomozeme... a neviem,ci si citala,ale chystame o tyzden aj nieco stretko,tak ak budes mat chut a budes sa dobre citit,pridi...mozno ti to dobre padne sa s niekym o tom porozpravat a bude ti lepsie...
Drzim ti palce a myslim na teba.

bejby29
23. máj 2008

Jasne Mayi, rada by som dosla, len dufam, ze neskoncim na psychiatrii ☹ Musim sem hodit aj nejake fotocky od malinkej, je to super babatko, papa a spinka pravidelne a neplace vela.. Strasne ju milujem.. Asi to bolo akosi vela zmeny na mna - to stahovanie zo Spanielska a vsetko, co ja viem.. Urcite rada dojdem na stretko

maya01
23. máj 2008

Super,budeme sa straaaaasne tesit 🙂
Neboj,neskoncis musis mysliet pozitivne...asi sa mi to lahko pise,lebo som takym niecim nepresla,ale verim,ze vsetko dopre dopadne...
Pozdrav Natalku od nas a tesim sa na fotky,som zvedava.

tinavieden
23. máj 2008

ahoj bejby no super,ze si sa ozvala.Tak drzim Ti palce aby ti depresie co najskor presli neboj vsetko sa da dokopy len cas a urcite pridi na stretko troska sa odreagujes a prides na ine myslienky.Bud rada,ze mas zdrave a take dobre babätko my sme prezivala cele 3mesiace kazdy vecer od 19-23.00 koliky to bolo placu ci mojho ci malej a najhorsie bolo,ze sme jej nevedeli pomoct tiez som mala depresie ale ineho smeru.
Ale neboj vsetko zle raz skonci.Raduj sa so zdravej dcerusky.

wienika
24. máj 2008

jej, dnes som ja prva...maya spis?

ja len kratko, lebo utekam na slovensko, len na otocku, vecer musim byt nazad a balit...

bejby, super, ze si sa ozvala....uz sme hrooozne zvedave na tvoju babulku.....daj fotky a velmi sa tesime na stretko......

tak vam prajem peknu sobotu....papa

ronnda
24. máj 2008

wienika - preji ti, at se vam dovolena vydari, at je leuska v pohode, spokojena, s tim papanim mas asi pravdu, mozna bude papat jeste min. urcite si to uzijete a bude to prima rodinna dovolena, tesim se na dojmy!

miriam - to je fajn, ze samko se tak sam naprogramoval na den a noc a ze noc proste prospi, nam to bude trvat asi dele. dnes jsem zkousela dat nici tu kasi z flasky, ale nechtela to, hrozne plakala, ale byla uz dost unavena, protoze dnes malo spala, tak uvidim, treba prospi dnes noc diky te unave.

bejby - taky jsem rada, ze ses ozvala. jo jo poporodni deprese, to znam... tak se drz! uzivej si malicke, super, ze je tak hodnoucka.

ronnda
24. máj 2008

twix - drzim palce, at je mimco i maminka v poradku, ja bych se porodu koncem panevnim asi obavala a volila bych cisare, ale tady se to tak myslim resi, jen vim, ze semmelweissklinik se na tyto porody koncem panevnim specializuje. ale treba v cesku jedne moji kamaradce miminko v brisku otaceli, protoze bylo otocena hlavickou nahoru, coz mi prijde hodne drasticke, sice se jim to podarilo a rodila pak normalne, ale byl to pro ni dost stresujici zazitek. nevim, jestli se to tady v rakousku dela... tak chapu, ze tvuj bratr i pritelkyne z porodu obavy, tak at jde vsechno jak ma a jsou vsichni v poradku!

ronnda
24. máj 2008

tina - uplne jsem si vzpomnela na nas vecerni plac, presne jak u vas 19-23 hod., trvalo to taky tri mesice... ta bezmoc je hrozna, ze nemuzes pomoct.

ronnda
24. máj 2008

dnes tu jsem asi sama, taky u me je to vyjimka, ze jsem tu vecer 🙂
preji vam vsem hezkou nedeli, ma byt pekne, no a pristi tyden ma byt hooooodne teplo 😝

wienika
24. máj 2008

ahoj ronnda, vies preco tu nikto nie je? lebo slovensky konik nejde..tak som sa prihlasila cez cesky, ten ide bez problemov....

lieska
25. máj 2008

caute babule!
Bejby ahoj...no chuda, to mi je luto, ze teraz mas take nanic obdobie! Skus vasich (priatela a maminu) poziadat, nech si riesia svoje veci momentalne mimo teba!!! Ty sa musis teraz najviac sustredit na malinku, na to, aby si mala mlieko a vobec, aby ste obe to sestonedelie zvladli co najlepsie!!! Tak nech si Tvoji najblizsi aspon na ten cas zahryznu poriadne do jazyka a problemy riesia neskor alebo mimo teba! Viem, ze to znie mozno sebecky, ale musis (a tvoji najblizsi) mysliet hlavne na Natalku, ju to predsa velmi ovplyvnuje v akej psychickej pohode alebo nepohode je jej mamina! A urcite aj tvoj priatel aj tvoja mamina chcu malej len to najlepsie ...
Drzim palce, nech sa cim skor vsetko urovna! A neboj, ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari!!! 😉

Silvi, ja chodim zatial len na taku tehu gymnastiku. Je to hlavne na chrbat a krize, take lahke cvicenie. Na predporoby kurz budem chodit do nemocnice tiez az neskoro... zaciatkom septembra niekedy zacinam! Cize mesiac a nieco pred porodom!
Dufam, ze tebe je uz lepsie!! Normalne ste ma naplasili tou depkou a hormonmi! ☹ Ja si ale hovorim, ze co sa ma stat stane sa a tak sa nejak nekrenkujem! A vobec... preco by sa nase baba nemali narodit zdrave??? Neboj, mysli na tie pekne veci, ake to bude zlate, ked ho budes mat uz v naruci, ked ti tam zaspinka, ked Ti povie "mama" .... Pri takych myslienkach je hned cloveku krajsie na dusi!

Wiebika, uff, to balenie ti nezavidim!
A s tymi cenami ... dobre si ty pamatas! Len pri tom mlieku by som si dovolila poopravit ta ... polotucne (modre) 2,00.- Kcs a plnotucne (fialove) 3,10 Kcs!!! 😀 😀 😀

Miriam, ja som to s tymi rocnikmi myslela tak, ze sa my dve asi nemame odkade poznat, lebo kym ty si zasadala do 1. treidy, ja uz som bola "velka sefina, ktora sa s krpcami nebavi"! 😀 Ale jasne, ze na tom nezalezi, hlavne cim je clovek starsi...

Krasny zvysok nedele vsetkym.

jasterka
25. máj 2008

Zdravim vas babulky,ja som nachvilku zmizla nasim,tak teraz tiez rychlo dobieham,co mate nove.

Bejby-drzim ti s celeho srdca place,aby si vsetky problemy zvladla a to co najrychlejsie,aby tvoja dcerka mala nadhernu stastnu maminku. 🙂 urcite je to nelahke obdobie,ale mas nieco uzasne na co sa konzentruj a to je tvoja Natalka 😉

Wienike prajem krasnu dovcu...a vsetkym krasnu nedelu.

wienika
25. máj 2008

caute babule..
tak uz sme akotak zbaleni, este nejake drobnosti.....
moc casu nemam, lebo lea mi tu rumazga, nejaka je nervna asi citi tu nasu cestovnu horucku.....

lieska, ano to mlieko stalo tolko, ale ja som myslela krabicove, pamatas si ho? dostali ho len obcas a hned bolo prec, strasne bolo dobre, take uz dnes nedostanes....to stalo az 5 kcs 😀
a tie sackove hrozne smrdeli.....myslim tie sacky..... 😝

babulky, tak sa tu teda majte, tehulky nech si opatruju bruska a maminky nech ich babatka posluchaju, tak ako mna ´lea 😀 (hlavne s tym papanim)

prajem vam krasny slnecny tyzden a tesim sa na stretko.....len potom napiste kde a kedy.....papa

miriam25
26. máj 2008

Dobre ranko babulky, ako ste sa vyspali? Aky bol vikend? My sme mali super vikend, boli tu moji dvaja byvali spoluziaci, kamosi, takze sme boli dost vonku. Len by som potrebovala este jeden vikend na regeneraciu 😀 No nic, idem sa trosku pohrat s malinkym a ked pojde spinkat, tak si precitam, co ste tu popisali za ten cas, co som tu nebola.

maya01
26. máj 2008

Dobre ranko,

ja sa hlasim z roboty a aj som rada...vikend u nas dost hekticky...mam choreho mangela a ten je horsi ako male dieta,ked je chory 😠 ,tak som rada,ze som v robote...na druhej strane super,ze ho mame doma...tak dufam,ze dnes bude na tom lepsie...
A sa vytesujem,lebo som zohnala pre Samka na leto opatrovatelku,tak ho nebudem musiet dat do skolky,tam mu bude lepsie... 🙂

Wienika,uzite si dovolenku,teraz uz mozno ranajkujete na terase a vystavujete sa slnecnym lucom 😵 Menila by som...

Miri,tak ty si mala super vikend. A kde ste boli?

Pekny slnecny den prajem.

miriam25
26. máj 2008

Ahoj Mayi, nuz my sme boli tu u nas v meste na zmrzlinku, popozerat vsetky fontany, lebo ich mame len v meste asi 5, nehovorim o tych, ktore su niekde na kraji alebo pri cestach a potom sme bboli pozriet este therme, lebo ti moji kamosi si to nejak nevedeli predstavit, tak sme zobrali malinkeho a isli sme sa poprechadzat zasa tam. Oni si doniesli este aj korcule a poobede sa boli takmer dve hodiny korculovat. Nechapala som, alepovedali, ze tu su take super cesty na korculovanie, ze nevedeli odolat 😀 A sak v pohode. Prisli v piatok vecer a tak sme sa vsetci spili, ze az. Ako nie ze by nam bolo zle, ale uplne do idealnej nalady. Horsie vsak bolo, ze nas byt je maly a ked sa stretne 5 pripitych ludi pokope, tak nedokazu byt nejak uplne potichu. To sme zobudili este malinkeho okolo 2. Ale aj to bolo na nieco dobre. Samko sa napapal a potom rano spinkal takmer do 8, co sa uz nestalo ani nepamatam. Tak sme sa aspon trochu vyspali aj my.
A ten tvoj najdrahsi je chorucky? Ajajaj, to si viem predstavit. Chlapi kuvikaju uz ked maju 37 stupnove tteploty... Nehovoriac o tom, ze su uplne nevladni a nevedia sa ani pohnut a ty okolo nich behas akoby umierali... 😀 No ale vsetko ma svoje vyhody... Aspon ho mas dlhsie pri sebe, nie?

miriam25
26. máj 2008

A co sa stalo s bejby? Bejby, neboj, ono to prejde. Ja som bola strasne nestastna par dni pred porodom. Nie ze by sa moj drahy pohadal s niekym s mojej rodiny, sak si ani nerozumeju, ale moji rodicia na tom neboli najlepsie co sa tyka financnej stranky a mamina chodila do skoly a vyzeralo to tak, ze nebudu moct prist, lebo mamina bude musiet ist na cvika (chodila dialkovo) a kedze trvali na tom, ze kupia kocik, tak nemali peniaze na benzin, aby mohli prist. A mna to strasne deptalo, ta situacia, ze ani neuvidia malinkeho, ked sa narodi a nepridu za nim. Nakoniec vsetko dobre dopadlo, ocinovi konecne vyplatili z byvalej roboty peniaze, co mu mali vyplatit a mamina sa dohodla s cviciacou v skole, ze ide pozriet prveho novonarodeneho vnucika a prisli hned na druhy den, ako ma pustili z nemocnice. A keby ste videli tie potoky slz, ktore som predtym kvoli tomu vyronila....

maya01
26. máj 2008

Miriam,tak super vikend si mala,muselo vam byt veselo.... 😉
Ja vzdy,ked niekde idem,tak myslim uz na to,ako Samko bude skoro rano vstavat a ja sa nevyspim a potom sa mi nechce ani zabavat...tak ho vzdy radsej dam mamine,aby som sa raz za rok trosku zabavila...
Ozaj a to ste zaregistrovali,ake horucavy hlasia na tento tyzden? 😕

miriam25
26. máj 2008

No veru, vcera som pozerala predpoved pocasia a na stredu u nas hlasia 32 stupnov! Dnes by malo byt "len" 28. Parada! Budeme moct ist so Samkom von, uz mam doma aj super opalovaci kremik prenho. Bol sice trosku drahsi, ale pre Samuska len to najlepsie, nie?
Jaj, len keby som nemala este tolko ucenia na kurz. Chcem si urobit aj Österreichische sprach Diplom a tam nam dala lektorka tolko clankov s cviceniami, ze neviem, ci to vobec stihnem vsetko do stredy urobit. Viac ako polovicu uz mam sice hotovu, ale tak... este nie vsetko....
A Mayi, u mna je to podobne, len nejak sme sa rozsupli a bolo fajn. Ale ja som to neprehanala, lebo som vedela, co ma caka na druhy den. Ja len tak v norme...

maya01
26. máj 2008

Miri,hod typ...aky opalovaci kremik si kupila...ja sa tiez neviem rozhodnut,doteraz som pouzivala Niveu...ale chcem vyskusat nieco nove...
Kolko ti trva ten kurz a kedy budes mat skusky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre