Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
22. apr 2009

Viedencanka, to je kurz pre zaciatocnikov, ale robia aj specificke kurzy, kde sa zameriavaju na rakusku kuchynu, alebo taliansku, atd... Vsak kuk sem www.kochwerk.at
Martinka si mala riadne choreho, boze, cim vsetkym si tie nase deticky musia prejst a my ako matky sa uz do konca zivota neprestaneme bat 😉 Ale je super, ze uz mu je fajn, nech vam to s tou skolkou vyjde, drzim palce.
Zatial este neviem, co to je, lebo babo bolo v takej polohe, ze nebolo mozne vidiet, co to je.. Ale 19. maja to uz budem vediet na sto percent, lebo mame Organscreening.
Krasny den prajem vsetkym 😎

bejby29
22. apr 2009

link je www.daskochwerk.at, ten prvy je zly

ronnda
22. apr 2009

bejby - ty jses dobra, ze jeste stihas kurs vareni. taky by se mi mozna hodil, pripada mi, ze varim porad to stejne dokola...
a jak jste se vlastne meli v therme? mozna jsi to tu psala, nebo na facebook...

viedencanka - s tou skolkou to nebude pro martinka asi jednoduche, ale urcite si casem zvykne, je to sikovny kluk a musis myslet do budoucna a kdyz ti tam pak vezmou i lindusku, tak urcite nevahej, kdyz se ti skolka libi. my cekame do toho mai, pak nastoupim na chvili asi do te prace jen na vypovedni lhutu - 6 tydnu - zatim se po praci nedivam, nevim co bude dal. zustala bych asi jeste doma a hledala skolku i v jinych bez., ale jak vidim, i v nasem sousednim 23.bez. to neni s misty jednoduche. tady ve 12.taky nic moc, ty soukrome zadane skolky maji plno, do statni uvidim jestli ji vezmou.

twix
22. apr 2009

ahojte!

tak my sme nastastie zdravi. neviem z coho mala Laurinka tu horucku, ci to boli zubky (ja jej uz nepozeram, ci jej lezu tiez posledne, kedze naposledy ma riadne pohryzla do prsta a strasne sa na tom smiala, zatial co ja som mala fialovy prst na ruke 😠 alebo je to ten infekt, co spomina Viedencanka.

Miri, tiez si myslim, ze je dobre, poobzerat sa po inej praci. ja by som uz davno s tou robotou na SK neratala. ja som mala uz dve podobne skusenosti (sluby sa slubuju ...) takze som ovela opatrnejsia a pokial nie je pisomna zmluva, tak to vobec neberiem vazne. drzim ti palce na pohovor a ak ten prvy nevyjde, nic si z toho nerob, kazdym pohovorom sa zdokonalis, opadne z teba nervozita ... viem, o com hovorim. ja som ich absolvovala velmi vela 😉

Bejby, tak ty uz mas pomaly polovicu za sebou. to je neuveritelne, ako ten cas bezi a este zvladas aj stahovat a kochkurs?? inak, ja mam pocit, ze tiez varim stale to iste, ale zatial sa manzel nestazoval, asi nie je taky narocny 😉

Viedencanka, nerob si starosti. Martinko si urcite zvykne a najde si novych kamaratov. ty zase budes rada, ze deti chodia do tej istej skolky a financne si prilepsite. ja tiez budem chciet mat deti v jednej skolke.

Ronnda, som sa nedavno dozvedela, ze niektore Gemeindekindergarten beru deticky aj ked mamicka nepracuje, aj ked mamicka nepracuje, lebo maju vela volnych miest (tu u nas v 21. to tak je). vraj sa staci dohodnut s riaditelkou skolky a ak ona dovoli, tak nie je problem na magistrate dieta prihlasit.
mozno si ta nakoniec v tej praci nechaju, alebo uz je to iste, ze sa ta chcu zbavit??

ja som bola pozriet vcera v praci a kazdy mi povedal, ze mam byt rada, ze som teraz doma (financna kriza, vsade vraj setria a znizuju stavy). kym sa tam vratim, tak uz bude dufam lepsie.

wienika
22. apr 2009

ahojte...

viedencanka, o martinka sa neboj, vidis aj mayin samko to zvladol super a to sa chudacik musel este aj z nitry do viedne prestahovat.....
tak linduske sa na hojde pacilo, nemas fotky? musela byt zlata..
let´s dance pozeravam, ale nie ani kvoli tym tanecnym vykonom( tie su niekedy na zaplakanie alebo radsej na smiiech) 😀 ale tesim sa splechy poroty a zuzy fialovej......
inac drzim palce viacerym, vela je ich tam sikovnych....obavam sa, ze vyhra adelka, lebo ta je momentalne ,,IN,,
asi drzim najviac filipovi a durovi....tak uvidme...a ty komu?

ronnda, neboj, urcite najdete jaslicky, je ich tu dost....alebo sa hod este na jednu matersku a mas pokoj 😉 myslim s robotou.....

twix, ani ja nekukam lee do pusy, jedine kedy sa to da, je ked reve.,....zatial stojime uz niekolko mesiacov na cisle 16......
super, ze je laurinka zdrava.....nech vam to vydrzi...

bejby, tak to je manzel zlaty, ze vam nechal tolko casu na stahovanie..ja som sa stahovala niekolko krat a je to strasne......
som zvedava kedy ti natka zacne chodit, tiez som si myslela, ze u nas to bude skoro, lea stala uz v7 mesiacoch v postielke.....no a lozila a lozila az do 14tich....
som zvedava, ci ozaj budete mat chlapceka😉)

bejby29
22. apr 2009

Ronndi, Twix, vy aspon varite urcite dobre, lenze ja varim len zopar jedal dobre a ostatok sa neda jest 😅 Stiham to uplne v pohodicke, mam ho jedenkrat do tyzdna. Ja si trosku oddychnem od malej a manzel si ju uzije, vsak ju cely den nevidi..
Ronnda, v therme bolo super, skoda, ze nemozem lyzovat teraz.. Hotel bol super a aj som si oddychla.. Bola s nami aj krstna od malej a nasi kamosi tak som mala pomoc..
Wieni, ja som tiez zvedava 😉 A chlapceka by som velmi chcela, je super mat taky parik ako Twix alebo Viedencanka. No ale otrepana ale pravdiva fraza, len nech je to zdrave, nech uz je to chlapcek alebo dievcatko.
Ja tiez stahovanie nenavidim, najma vybalovanie, este zbalit to je ok, ale vybalovat, brr 😵

jasterka
22. apr 2009

Ahojte 🙂 tak aj som vas zanedbavala,lebo som bola na Sk tiez bloknut karty slov .banky a vybavit obcanak.
Celu rodinu,aj muzikovu chytila zaludocno-crevna chripka,tak sme si uzili a vylepsili nedobrovolne postavy, 🙄 sme si to predavali zo dna na den ako nezelany darcek 😝 jedine Emmku to obislo,vdaka bohu za kojenie,asi ma imunitu odomna...

Bejby 🙂 ze kochkurz od muzika,no neviem ci je to na urazenie ci na potesenie 😀 ...hlavne nech sa do toho nemusis nutit,nech ta to bavi a fakt sa snad naucis nieco uzitocne,mozes nas tu inspirovat nejakymi dobrotami alebo radami ako nestravit pol dna v kuchyni...takze je manzel s malou ked tam si? to je urcite pozitivum pre vas vsetkych 🙂

aj ja sa hlasim k sledovatelke let s dance,aj ked si neviem na Zuzku Fialku zvyknut 😅 ...niekedy mam co robit aby som zachytila prud jej chaotickych myslienok....
wieni-ty sa na ich tanecne vykony urcite uplne inak pozeras...mne bolo teraz tak luto tu Mokreho tanecnu partnerku ako ju znosili ,ze sa profesionalka tak vela posmykla,ja som si vsimla len jedno posmiknutie 😅 ...mne sa to paci aj s chybami,tiez sio myslim ,ze vyhra Adela,mne sa paci aj Peta Polniska,ako sa snazi 🙂

jasterka
22. apr 2009

twix-tou Sonnentherme si ma teda navnadila,napis ako sa vam pacilo,musim to zajtra pogooglovat aj ja ked si to tam vsetci tolko chvalia,krasne si to tram uzite a zrelaxujte 🙂

aj miriam ma inspirovala -dakujem 😉 ako si pisla ,ze si si dala upravit nechtiky,tak som sa rozhodla tiez si urobit zasluzenu radost a zasla ku kozmeticke a kadernicke,a fakt -som novy clovek 😵 aj muzik si vsimol 😉

dobru nocku vsetkym 🙂

viedencanka
22. apr 2009

Twix - dobra sprava- skolky su gratis,aj ked rodicia nepracuju,dnes mi to v skolke povedali a overila som si to aj na Kindergartenhotline. V tej KIWI budeme platit ten rozdiel /283-216/, + nachmittagsjause mesacne 15 EUR.
Dnes som bola na tej obhliadke skolky,bola som tam 2 hodiny. Bola som prekvapena,ake zamerania tam maju,dokonca Mathematik &Konstruktionen.Nepozdavalo sa mi len,ze deti nenutia jest ani spat,ale povedala,ze ked ako rodic chcem,aby dieta v skolke aj spalo,tak ho daju spat,deticky do 3 rokov musia povinne spat.Este par detailov,ktore mi tam moc nesedeli,ale asi nemozem byt taka narocna ☹

Ronnda,ja som mala stastie,ze sa v tejto sukr. skolke uvolnilo jedno miesto na september.Povedali mi tiez,ze pre dieta do 3 rokov daju miesto len vtedy,ked obidvaja rodicia pracuju.

trdlo
22. apr 2009

Dobry vecer kocky 🙂

jasterka, no vy mate ale "stastie", vsetko sa na Vas lepi 😒 Zelam Ti a aj vsetkym marodom skore uzdravenie. Konecne je take pekne pocasie a byt chory na zaciatku "skoro" leta je naozaj smola.
Ja som ok, ale kvoli tomu mojmu svrbeniu tiez nejako nechodim von 😒 Ja som s tym bola ako som uz pisala aj u mojho gynekologa. Ten mi predpisal Ölbad a Fenistil. Preto aj väcsinu casu travim vo vani 😅 a sa len olejujem. Mna nesvrbi totizto len brucho, ale cele telo..vratane dlani a chodidiel 😔Podla lekara je to sposobene hormonalnymi zmenami a neda sa s tym v podstate nic robit.

Jasterka, uz som zvedava na Tvoju zmenu 😉 Inak aj ja som zmenila uces a nechala si konecne odstrihnut tie moje znicene vlasy..bola to hruuuza.

Miriam, nesledovala som celu Tvoju "story" s tou Tvojou pracou, ale urcite by som sa nespoliehala na tu pracu na Slovensku..Podla mna ta tahaju len za nos...alebo ani oni nevedia co chcu a Ty bohuzial premeskas svoje sance, ked sa budes spoliehat len na tuto jednu ponuku. Urcite si posli papiere aj na ine miesta.Drzim palce, aby Ti to vyslo 😉

Bejby, nahodou podla mna je super, ze si dostala ten Kochkurs. Aspon sa inspirujes novymi receptami, nieco sa poducis a popritom spoznas novych ludi. A ked Ti manzel postrazi malu a Ty im potom ukuchtis chutnu veceru, tak z toho budete profitovat urcite vsetci 😉 Pozrela som si tu stranku a necham sa mozno aj ja inspirovat receptom mesiaca- Spaghetti mit Thai-Pesto 🙂

viedencanka
22. apr 2009

Kocky,pridala som nejake fotky,do mojich 2 albumov,nech vidite,ako vyzerame,kedze sme neprisli na stretka ☹

Dnes sa to u nas v parku slov. a ceskymi detmi len tak hemzilo,je nas tu teda dost na okoli.

Bejby- aj ja sa chcem zapisat na nejaky kurz od septembra- dostala som gutschein 150 EUR od AK.Viete o tom baby,ze ked ste clenkou Arbeiterkammmer,na materskej mate narok rocne az na 150 euracov? Treba to vyuzit.Teraz uz len vyhladat ten spravny kurz a babysitterku 🙂

maya01
23. apr 2009

Ahojte zienky,

ja v poslednej dobe nejaksik nic nestiham... ☹ V robote je toho teraz viacej,tak nemam na nic cas a ked pridem domov,tak pravdu povediac sa mi do pocitaca nechce cumiet,tak ci tak mam v robote toho dost...

Ja si tiez rada pozriem Let´s Dance a davam za pravdu Jasterke,ze Zuza F. sa mi tam moc nehodi...na moj vkus moc trepe... 😅 Pico je ok...toho mozem,ale ona mi tam nesedi,Adela bola omnoho lepsia...ale to je len moj nazor.
A co sa tyka tanecnikov...tak mne sa tiez paci Polnisova a Duro Mokry...ti dvaja nemaju chybu... 😀

Viedencanka...neviem,neviem ci sa nam dnes podari pridat na Turnen... ☹ Ja som uplne zabudla,ze dnes mame Monatsschluss a musim tu byt do piatej... 😠 No uvidim,ci to vsetko stihnem ale skor nie ako ano...

Juuuj Miri,drzim palce nech ti to s tou robotou vyjde... 🙂

Bejby,tak Kochkurz...no pravdu povediec,ze aj mne by sa zisiel...lebo uz mi dochadza fantazia a este k tomu moj muz skroro nic nelubi...par jedal a tie stale do okola... no na nervy... 😖
Tebe sa tu uz tiez krati...som veeelmi zvedava co to bude... 😵

Jasterka,dufam,ze ste uz vsetci v poriadku...aspon,ze to Emmku obislo... 🙂

Tak zatim paaaa

miriam25
23. apr 2009

ahojte babulky,
tak samko spinka a ja som po obede. Doobede som bola zasa u doktorky, pretoze odkedy som bola chora, kazdy den ma boli nenormalne hlava a nie je normalne, aby som sa kazdy den niekolkokrat dopovala tabletkami proti bolesti hlavy. takze mi dala zasa antibiotika a poslala ma k inemu doktorovi, aby sa na mna pozrel. len netusim, kedy k tomu doktorovi pojdem,kedze mi bolo povedane, ze sa tam caka aj niekolko hodin 😒 dnes tam so samkom nemozem sediet neviem do kedy, zajtra ma drahy na doobeda program, ktory nemoze zrusit a poobede ten doktor neordinuje, takze zrejme budem zasa musiet prosit moju svokricku, aby mi v pondelok vzala maleho... aaaach, nenavidim cakarne u doktorov ☹

jasterka, dufam, ze si uz v poriadku...

ja let´s dacne nesledujem, takze k tejto teme nemam moc co povedat, snad len tolko, ze bludy zuzy fialovej sa mi volakedy pacili (ked vtedy vyhrala tuto sou), ale ku koncu som uz mala dost jej kecov 😒 ale kedze neviem, ake bludy dava teraz, tak sa mi k tomu tazko vyjadruje...

ronnda, wienika ti neradi zle. hod sa este na jednu matersku a pokial neplanujete mat viac ako 2 deticky, tak uz budes mat svoje "odrodene" a potom sa mozes sustredit len na hladanie dobrej prace 😉 jedna moja kamoska to tak tiez urobila. mala ist uz do prace, ale hrozilo jej, ze ju prepustia, pretoze prave v tom obdobi velmi vela ludi prepustali. otehotnela, teraz je zasa na materskej a firma, kde robi teraz zasa naplna stavy, takze ona ked sa vrati, mali by si ju nechat...

bejby, to by si nam sem mohla dat niekolko dobrych receptov potom 😉
mna teraz napada jedno jedlo, ktore je naozaj velmi rychlo hotove a netreba pri tom neviem kolko robit. da sa zohnat balicek "schinken nudeln". vzadu na tom je recept, ako ich treba pripravit. ja si tie cestoviny trosku predvarim a az potom k tomu pridam sunku, syr a tu omacku a hodim to do truby zapiect. naposledy som tam pridala este nadrobno nakrajanu papriku a bolo to naozaj vyborne. takze vrelo odporucam. jednu nevyhodu to ma len pre tych, ktori musia viac varit. ja mam toto na 2x, takze ked som sama doma, tak mi toto rychle varenie vyhovuje. ked je tu drahy, tak nam to len tak tak staci pre nas dvoch. ale chutovo naozaj vynikajuce 😵

jasterka
23. apr 2009

🙂 Ahojte.

Miri,my sme tu fakt ako lazaret,stale sa tu nejaka hnusna choroba toci 😝 🙄 ....no ale co si clovek vyberie...
ja uz som o.k,este moj ocko travi pol dna na wcku ☹ ,dnes som sa postavila na vahu a uz som na povodnej vahe,ale takymto sposobom som sa tam netuzila dostat,od marca co ma chytila prva kolika az po dnesok som zhodila 10kg,ale ani ma to netesi,nemyslm si ze je to pre telo dobre...ale co uz narobim,cpem sa vitaminkami a probiotikami ,aby to zanechalo co najmensie stopy....aj tebe ktym ATB odporucam probiotika,lebo su to lieky co nicia crevniu floru a tym sa rapidne znizi imunita....asi ti po angine ostali zaplene dutiny,Atb urcite pomozu,lepsie ako dlhodobo brat lieky od bolesti...o cakani na doktorov by som vedela pisat na dve strany,tak to skratim a odporucam trpezlivost ,nieco sladke a dobre casopisy a maleho svokre... 😉
tak sa liec a drzim palce nech ti to rychlo a definitivne prejede.

inak dakujem za recept.,cestoviny ja velmi lubim.....ja odporucam receptiky na mimibazare,su aj z obrazkovymi postupmi,ja si dam vzdy kolonku oblubene a uz mi slinky tecu. 🙂

jasterka
23. apr 2009

trdlo -krasna tehu fotecka v pase 😵 si krasna tehulka o tom niet pochyb,verim ti ,ze to skrabanie je nanevydrzanie ☹ nemam ti ani ako len poradit,tak ti zelam pevne nervy ,dokonca uz mas len par... 😉
uz ste boli na pripravnom kurze? uz vies robit....uf,uf uuuuuuuuffffffff 😀 uf,uf ... 😀 ...

aj ja sa prikladam k ronndinmu tehu 😀 😉 Dotoho!!! 😵 ..potrebujeme chlapcekov,vsak sa rodia len baby,akurat mi kolegyna napisala,ze vcera porodila babulku 🙂 ...

maya-teda teba zacali nejako v tej robote vytazovat 😕 aspon ta uz k sebe prijali namyslenci?ci len vyuzivaju?

katkabes
23. apr 2009

ahojte baby ako zijete?ja som tu prvy krat,a som rada aspon mi pojde rychlo cas,zijem v rakusku ale samozrejme ze mi chyba SLOVENSKO!

maya01
23. apr 2009

Ahoj Katkabes...dalsia Nitrancanka do partie... 🙂 vitaj...

boldy
23. apr 2009

ahojte baby,

nestiham pisat, ale citam pri kojeni aspon... mame sa dobre, mala papka tiez pekne, zajtra ideme k dr. tak dufam nas neokrikne, ze vela priberame, no co uz ked chce.. cumel sme sa stale nenaucili 😠 vcera som bola u Ivana ako tina hovori (vlastne Stefanovica, sme si este nepotykali 😀 ) a vsetko v poriadku, predpisal vsetko mozne a samozrejme sme aj dobre zacalovali 😠

jasterka>dufam, sa citis uz lepsie a ze ta opat nieco nechyti... mna pobolievaju priedusky a zakaslem obcas, dufam nic vazne a ze to malu nejak neovplyvni
trdlo> pekna fotecka 😉 ja som mala tiez to skrabanie, hlavne na bruchu, a potom sa mi v 36tt urobili strasne strie na bruchu
miri> skore uzdravenie prajem a taktiez, nech ti vyjde konkurz, lebo tiii ti len slubujem modre z neba a dlho sa nic nedeje
bejby>ten kurz, je super napad, aj ja by som sa na to dala, ved varit dookola uz aj mna prestava bavit
katkabes> vitaj medzi nami

twix
23. apr 2009

ahojte,
tak dnes sa nam ochladilo, ale vraj sa ma zase oteplit a cez vikend si snad uzijeme slniecka. my sme boli dnes na ockovani. Laurinka bola vynimocne dobra, kludne sedela a neliezla mi na hlavu 🙂 len chvilku plakala, ked ju pichli, ale to uz som jej povedala "koniec, hotovo" tak cela stastna zacala nahlas vykrikovat "konc, otovo" 🙂 lekarka si ju podplatila s traubenzucker, tak jej Laurinka vo dverach este cela stastna mavala "papa teta" a posielala pusinky 🙂

viedencanka, tak to si ma potesila, ze ta skolka bude aj pre mna zadarmo. ja planujem dat Laurinku najprv len doobeda. ona by tam nespala a este potrebuje poobednajsi spanok. doma spava stale tie 3 hodiny. casom uvidim, ci ju tam budem nechavat dlhsie. zalezi hlavne od nej.

katkabes, vitaj. odkial si? zijes vo viedni?

myslim, ze ronnda raz pisala, ze druhe uz neplanuju, ze uz popredava vsetky veci po Nici 🙂

viedencanka
23. apr 2009

boldy- tak jasminka pribera? A co ti Ivan popredpisoval? Mas po cisarskom este nejake problemy alebo uz to je OK ? Jasminka nechce dudel? Linduska zase nechce flasku,ani priblizit k nej,len co ju vidi,snazi sa ju rukami vyrazit. Kojim ju uz len raz denne,viac nemam ☹ O tyzden ideme na kontrolu,snad si dovtedy navykne aj na flasku a zacne trochu priberat.Ona je teraz ale taka ciperna,stale by len tancovala,ledva ju udrzim na rukach.

Twix-oni v tej skolke musia spat,deti do 3 rokov. Ale nepytala som sa,ako dlho,zajtra tam idem zase-uz zaniest zalohu a vypisat vsetko potrebne. Martinko ten prvy mesiac,ked zacal chodit do skolky a ja som este nerobila,zostaval tiez len doobeda,ale on bol o tej dvanastej uz taky unaveny,ze mi zaspal v aute a potom ked sme prisi domov a vylozila ho,hned sa prebral a bolo po spanku,potom bol cele poobedie mrzuty,tak po par dnoch som ho uz nechala spavat v skolke.Ale kazde dieta ma ine zvyklosti,vsak s Laurinkoou uvidite,ako vam to bude najlepsie vyhovovat.

Mne Linduska uz zase prespala celu noc,od siedmej vecer do pol osmej rano,to je rekord 🙂 Len tak dalej a vratim sa aj ja do normalu,ja tu vzdy buntosim do noci,lebo sa mi neda spat a na druhej strane si uzivam ticho v byte 🙂

netmona
23. apr 2009

😔

viedencanka
23. apr 2009

Twix- aj Martinko zboznuje nasho lekara,on ma ordinaciu v nasom dome a kazdy den,ked ideme okolo mi hovori,aby sme ho isli pozriet,ze sa tam zahra 🙂 Ale on je ako doktor naozaj super,velmi prijemny k detom a oni to vycitia,z neho vyzaruje vzdy taky pokoj.

Dnes som bola nakupovat,po dlhom case,tentokrat ma v scs neokradli 🙂 Ale bolo tam obrovske mnozstvo policajtov,stale chodili po obchodoch a striehli,ved konecne 😒
Nechapem,vsade sa hovori o krize,ale ceny za "handry" stale stupaju.

Katkabes- kde byvas? My sme tu vacsina z viedne,tiez Salzburg a Steiermark.

Dnes som v obchode spoznala jednu Rusku z Uralu,sympaticka baba, ma rocne dievcatko,vo Viedni je len kratko a citi sa tu dost osamelo,tak sme si vymenili tel. cisla a mozem sa zase zlepsovat v mojej rustine.

Baby ako je to vlastne,viete poradit ( Vroni kde si? )
Pokial viem,tak ked sa po materskej vratim do firmy, mam zo zakona narok na Teilzeit,musia mi ho dat? Niekde som citala,ze ked ma firma viac ako XX (nejake male cislo) zamestnancov,musia moju poziadavku splnit,treba sa len dohodnut na pocte hodin. Je to tak?
Bola som totiz prekvapena,jedna moja kolegyna sa ma teraz vratit z materskej a chcela teilzeit a zrusili ju,ze pre nu nic nemaju,ze je este mlada,nech ide studovat
☹ No to je sila, ona pritom pred materskou vo firme odpracovala asi 8 rokov.

jasterka
24. apr 2009

Ahojte 🙂 a ja dnes prva ?a o tejto hodine? teda babyyyyyyyyyy,kde ste? 😉

Katkabes -ahoj ,vitaj a prispievaj 😉

viedencanka-presne to co pises mi nedavno hovorila kolegyna-ze zo zakona mas narok na teilzeit az do 6roku zivota dietata ak ho zamestnavatelovi oznamis este pred ukoncenim karenz a pisomne,musia ti vyhoviet v pocte hodin dokonca aj ako chces robit,lebo sme sa o tom bavili,ze pre nas sestricky je to vyhodne,ze musi zamestnavate respektovat ako si sama naplanujem sluzby,ale tyka sa to len teilzeit,do 20hod/Tyz...ze jej to tak potvrdili na AK,ale tiez by som to rada mala overene u nasej Vroni 😉 ...
to co ako tej tvojej kolegyni 😕 povedali,ez ma ist studovat,mile 🙄 a z coho ma zit?to jej neporadili? 😒 ...ja by som tiez rada studovala,ale pokial viem za to sa plat neberie 😠 ....nemem slov... 😝

boldy aj mna by zaujimalo co ti Ivanuska zase predpisal? 😕 on studoval tusim viac marketing ako medicinu 😝
to ako citas kona ked kojis 😲 ja sa nesmiem ani hybat,lebo Emmcu vsetko hned zaujme a uz je po kojeni,ani rozpravat nemozeme,hrecka 🙂 ,ponovom sa napije,zazenie hlad a uz sa venuje inym zaujimavostiam,ako tahat mna za peru,ci vysetruje mi ustnu dutinu 😀 ...tes sa ze ti mala krasne pribera,kojene deti nemozu byt obezne ako zacne viac vymyslat ,vsetko spali 🙂

jasterka
24. apr 2009

viedencanka-a co papa Linduska ,ked flasu nechce 😕 ked kojis len raz po cely den? pije ti aspon s poharika,ci z lyzicky?...a este sa chcem opytat ako sa linduska posadila?lebo Emmca nic ine nerobi ako brusakuje,brucho ma ako skala,chuda ona si mysli ze sa tak posadi,ani ju nenapadne dvihat sa z boku ci ked je na brusku...otaca sa stale len z chrbatika na brusko a hraje sa na brusku do nemoty,ale naspet sa neotoci,na to neprisla ze aj to sa da,takze ziadne kotulanie. ☹ ...

twix-tebe Laurinka spi poobede tri hodinky? zavidim ,dufam,ze ja my sa ktomu dopracujeme,Emmka po novom hadze polhodinove spanky kazde dvehodinky,aj v kociku az spi len polhodinku a potom cely cas ked je v kociku sa snazi zdvihnut do sedu,ked zisti ze to nejde tak mrnci dokial ju nezoberieme na ruky,uz sme objednali manducu,lebo je taka zvedava a sediet este nevie tak ju nechcem zatial dat do sportaku.
A ako spi Dominko?ako sa ma?uz si davno o nom nepisala 🙂 ...

A co MIMI?LIeskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,hallloooo,kasli na robotu,uz si tu dlho nebola! 🙂

jasterka
24. apr 2009

viedencanka-krasne šibackove fotecky si pridala,mala je okana a ten usmev-nadhera 😵 ,vemi je vydarena aj ta hojdackova,ako tam sedi,velka slecna je to 🙂 ...a martinka cely coko,fesakov mas doma 😉

baby sa asi cudujete co tu tolko oxidujem ,co? 😀 ...ale nemozem nic zdvihat ani kocik,takze sme zavrete v byte 😝 nic poriadne robit a Emmka zaspala,tak vas tu otravujem 😉 ...ale uz padam. 🙂
pekny den zelam.

maya01
24. apr 2009

Ahojt kocky,

juuuuj dnes nam zacinaju MS v hokeji... 😵 Sa tesiiim...fandiiime...Slovenskooooooo
A dnes hned prvy zapas proti Madarom... 😒 No dufam,ze sa nedame zastrasit... 😲
Tak baby drzime vsetky poctivo palce... 😉

maya01
24. apr 2009

NARIADENIE

o pravidlách správania manželiek počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2009

§1

V čase od 24.04.2009 do 10.05.2009 je manžel absolútnym vládcom nad TV prijímačom a jeho diaľkovým ovládaním.
§2

Manželka sa v uvedenom čase mlčky venuje domácim prácam.

§3

Pred každým zápasom treba manželovi položiť k televíznemu kreslu prepravku vychladeného piva, pričom dôraz sa kladie na „vychladené"
§4

Manželke je prísne zakázané zdržiavať sa v televíznej miestnosti počas hry.

§5

Počas prestávky má manželka 15 minútové právo vstupu, aby mohla vyprázdniť popolníky a nahradiť prázdne nápojové fľaše chladenými plnými fľašami. V prípade záujmu sa podávajú rôzne pamlsky. Šuchotanie s obalmi je neprípustné. Verbálna komunikácia je zakázaná.

§6

Najneskôr 30 minút pred začiatkom zápasu treba manželovi predložiť s láskou pripravené jedlo. Aj v tomto čase má byť klapačka zavretá, aby manžel nebol rušený pri mentálnej príprave na nadchádzajúcu hru.

§7

Počas majstrovstiev sveta sa treba vyvarovať akejkoľvek činnosti slúžiacej na rozmnožovanie. Je zakázané nosiť oblečenie, ktoré by mohlo u manžela vyvolať túžbu po takejto činnosti.

§8

V prípade, že manžel veľkodušne dovolí manželke zhliadnuť na minútku, alebo dve, priebeh hry, musí sa táto zdržať akýchkoľvek prejavov a otázok, ktoré by prezradili jej nedostatočnú úroveň hokejovotechnického intelektu (napr.: Čo je to zakázané uvolnenie?). Okamžitým vykázaním z miestnosti sú ohodnotené poznámky typu: Ach, ten Jágr dnes vyzerá úžasne".

Tak teda milé manželky, ak sa budete riadiť týmito pravidlami správania, váš manžel vás odmení tým, že:

a) nerozleje pivo
b) nenatrúsi v okruhu 3 metrov okolo svojho trénerského (televízneho) kresla
c) pri spotrebe pokrmu uvedeného v §6 nebude neustále pripomínať kulinárske schopnosti svojej matky

A este par pravidiel,ktore treba pocas hokeja dodrziavat...
U nas sa to skor hodi na mna...lebo moj muz hokej nemusi... 😀 😀 😀

boldy
24. apr 2009

ahoj,

sme sa vratili od detskej dr. a mala je v poriadku rastie a pekne pribera.. cumlik ani flasku nechce doteraz, tak vraj to nemam riesit...viedencanka takze aj ty to poznas, ze flasa je nepriatel 🙂 ale vazne co papa ked ju raz kojis? rez po cisarskom je uz ok ale zato niekedy este citis bolest v podbrusi a vraj to moze byt az do roka... pekne fotecky v albume 🙂

jasterka> ivan mi predpisal zelezo, magneziu, omega, aj basic tabletky, no vsetko mozne, no samozrejme zo to do seba vsetko pchat nebudem, ked v nemocke povedali, ze zelezo je ok...on ma asi aj ten marketingovy kurz 🙂 dala som si pichnut tu injekciu proti pocatiu... ty nieco beries alebo na risk? 🙂 ja praveze ked kojim, tak mozem robit vsetko, lebo ju nic ine nezaujima len cicik 🙂 ale mozno neskor, ked bude vo vasom veku tak to roztoci 🙂

ronnda
24. apr 2009

ahoj holky, tak vidim, ze me posilate na dalsi materskou... twix mela pravdu, vzhledem k tomu, ze nicole je uz manzelovo treti dite, dalsi neplanujeme 😵 ale nikdy nerikej nikdy... veci opravdu rozprodavam a predavam dal, protoze na to uz nemame misto. nase znami co cekali dite, meli zatim vsichni chlapecky, takze ruzove oblecky mam stale doma...

maya - tak ty uz dnes zijes spis hokejem nez praci ze 😉

jasterka - nici mi taky spavala jak emmka, dvacet az tricet minut kazde dve hodiny, az nekdy kolem roku se to upravilo a spavala i delsi useky, treba 45 min. 😉 ale zato spala dobre v noci.

jak tu ctu o tom "vasem" ivanovi, tak jsem na nej uplne zvedava 😉

ja jdu dnes odpoledne k optikovi nechat si zkontrolovat oci, jak jsem otehotnela, zhorsil se mi zrak a potrebuji asi silnejsi kontaktlinsen a jak vidite, az dnes, skoro dva roky po porodu, jsem se k tomu konecne dopracovala 😉

boldy
24. apr 2009

jasterka> som zabudla, odkial si kupovala manducu? aj ja nad nou rozmyslam, lebo v juni idem s malou domov letecky a neberiem kocik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre