Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

jenis
18. dec 2006

Ahoj Bianca,

som z Plesivca a v septembri sa mi narodilo dievcatko. Ty uz si tiez na dobrej ceste. Ani sa nenazdas a bude na svete. Uzi si to kym mozes, vela chodievaj do spolocnosti a cestuj, lebo teraz je to uz trocha horsie. Ale vsetko sa da len treba chciet.

Jana

badusa
13. mar 2008

Ahojte ešte sem chodí niekto alebo je to stará záležitosť? ☹

nika_ke
13. mar 2008

Ahoj Badusa, zrejme tu uz nikto nechodi. Len nahodou som si vsimla tuto temu na prvej strane.
My momentalne byvame v Tornali a to je na skok od Roznavy. Obcas tam aj zajdeme. Rada si pokecam s mamickami z okolia 😉

gianni
7. apr 2008

ahojte,ja bývam v Plešivci asi 2 roky,predtým v Revúcej...................Jana

aaandrejka
9. apr 2008

ahojte,

ja som z revucej 🙂

jeeej, nika, kde sa to stretavame 🙂 vy ste teraz v tornali? tp by sme mohli hodit nejake stretko 🙂

nika_ke
10. apr 2008

ahojte zienky.
Gianni, to si od nas 10 minut cesty 😉
Andrejka, to je nahodicka 😉 Lenocka je uz taka velka slecna, zlatucka je 😵
Vietor nas zavial pre zmenu do tornale. Stahovali sme sa na konci februara.
Zistila som, ze v Revucej mate materske centrum. Bola si tam mrknut? Od dnes by malo byt plavanie s babatkami v gymnaziu M. Kukucina. Poznas to tam? Pytala som sa panej z centra, ci je tam nejaky bazen pre babatka, ale zatial nemam odpoved.
Pohybove cvicenie pre deticky je tiez fajn. V KE chodime cvicit s detmi od 1 roka, malej sa tam velmi paci. Mozno obcas zbehnem aj do RV. Bolo by fajn sa stretnut 😉

kamajka
10. apr 2008

Nika podvadzaš nas? 😀

ahojte my sme z Hnušte mame rozbehnutu temu RS a okolie.... to je na skok z rožnavy že? 😀

aaandrejka
10. apr 2008

nika, o materskom centre som pocula, aj som uvazovala, ale.... jednak som oproti inym mamickam stara a jednak pracujem a teda som rada, ked mozme travit popoludnia na nasom dvore doma

co sa tyka bazena na gympli.... nevyjadrim sa, oki? 🙂 ja by som tam s lenockou minimalne do 5 rokov nesla ;)

nika_ke
10. apr 2008

andrejka, prajem Lenocke skore uzdravenie a nech ste co najskor doma.
dakujem za nazor ohladne bazena, tipovala som to na takuto kategoriu.
chapem, ze ked sa mas kde realizovat, tak MC nepotrebujes. a stara nie si 😉
No ja som tu sama, tiez pracujem na PC a obcasny kontakt so svetom mi pride vhod.

aaandrejka
10. apr 2008

nika, to ti verim, ked tam nema nikoho a manzel, predpokladam, je v ke pocas tyzdna... u nas je rusno, lenocka je dieta obdivovane celou ulicou, takze aj keby sme nemali poruyke babky, vzdy je tu niekto, program mame nabity, ze az 🙂 a pravdupovediac, do mesta vobec nechodime, na periferii nam je tak super kludne a dobre 🙂

zajtra nas pustia domov z nemocnice, som rada, ze som sa dala dokine prehovorit, ze antibiotika pichane venozne zaberu rychlejsie, uz dnes sme mali ovela lepsie vysledky ako vcera pri prijme 🙂

riska je hrozne zlata, take male mile sidielko 🙂 ved mozno v lete zajdeme do tornale na kupko (myslim, ze to je urcite menej zavadne ako revucky bazen, haha)

nika_ke
11. apr 2008

ahoj andrejka, dufam, ze Lenocka je uz v poriadku a ste opat doma.

my sme sa praveze stahovali z KE kvoli manzelovej a teraz spolocnej praci. Hoci sa snazim, nemozem si tu zvyknut a cela rodina, kamosky su v KE ☹
snad, ked Riska podrastie, tak sa na pieskovisku spoznam s inymi mamickami 🙂

alebo tiez na tomto fore, ak sa rozbehne ... halooo 😎

gianni
12. apr 2008

ahojte,my sme sa tiež vlastne sťahovali z RA do Plešivca (má tu rodičov) kvôli priateľovej práci v RV a potom aj kvôli mojej práci,ale som tu taká sama,nikoho tu nepoznám,preto som si aj kúpila psa,tiež mám všetky kamarátky a rodinu v RA,neviem si predstaviť ako sa budem sama prechádzať aj s kočíkom,ani tu nemám čo obzerať na námestí,možno pôjdem aj skôr do práce aby ma tu nešvihlo

aaandrejka
12. apr 2008

nika, uz sme doma, vysledky uz boli podstatne lepsie vcera ako dva dni predtym, takze nas pustili, odma doberieme antibiotika a pootm pojdeme na kontorlny krvny obraz a moc

gianni, davno ste sa stahovali? a kam chodis do poradne, v ra alebo rv?

mne inac nechyba, ze tu nejako kamaratky nemam, byvame uplne na periferii mesta, ale to uz je asi aj vekom ;) ja sa citim najlepsie doma na dvore 🙂)

BABENKY Z ROZNAVY - viete mi poradit, ci v RV niekde dostat prve kozene topanocky pre deti? lebo u nas maju len protetiku a tie su az od 18tky malickej chcem kupit tie prve topky z rak-obuv.sk, viem, ze ich maju u batu, ale kvoli tomu sa mi nechce trepat do ke alebo pp ... dakujem 🙂

nika_ke
12. apr 2008

gianni, aj ja som si myslela, ze pojdem skoro do prace po materskej, ale teraz ma to uz nelaka. Malicka je taka rozkosna a cas bezi strasne rychlo. Kazdy tyzden dokaze nieco nove a ja nechcem o tieto zazitky prist. Ved uvidis sama 😉

andrejka, to je super, ze Lenocke je lepsie a ste doma.
podla mna je jedno, kde clovek byva, ak sa tam citi stastny 🙂
s topankami ti neporadim. V roznave sme boli zatial len raz cez vikend v cukrarni, lebo v Tornali cez vikend je cukraren zavreta. Ja som kupila malej z rak-u biele topanocky ako ma danu, 18-ky a na leto pevne sandalky zn. sante 19-ky v obuvi na alzbetinej v KE. To mi poradila zuzik.
Nedaju sa niekde objednat?

aaandrejka
13. apr 2008

nika, dik, ja mam iez na leto kupene sante sandalky, take s pevnou patou a remencami, pretoze mala ma sice malicku nozku, ale ma vysoky nard, takze jej hocijake topanky neobujem... preto musime ist osobne na nakup tych topanociek z raka, aby sme skusili, ci sa jej vobec do nich vprace nozka ;) ale uz sme rozhodnuti, ideme do popradu, ved mame na tie topky z Dm bonusu aj 50% zlavu, tak skocime jedno popoludnie... a potom sa uvidi, vela nechcem nakupovat dopredu, lebo ktovie, ako jej narastie nozka na leto... u nas maju aj protetiku, celkom pekne topky maju tiez (uz maju konecne aj katalog na webe) a vraj slovobuvove topanky dostat v roznave tam na rohu namestia, ale neviem, ci fakt ;) (slovobuv.sk, tiez pekne topanky)

ja uz inac pracujem, ale mam to relativn dobre, pretoze mam odjakziva pracu doma za pocitacom... a svokrovci byvaju 5 minut pesi od nas, takze malu nosim k babke okolo 9.00, potom ide pre nu moja teta okolo 13.00, do tej 15.00 sa s nou poprechadza vonku a ja si stihnem porobit veci a popoludni sa jej uz mzem venovat 🙂 akurat pri tolkej robote kusok zanedbavam domacnost, ale neda sa vsetko stihat ;) a mam hrozne zlatu mamku, pomaha nam velmi 🙂

nika_ke
13. apr 2008

andrejka, my si mozme pisat aj v julovkach 😀
ty toho stihas dost vela 😕 pisat do roznych tem, starat sa o Lenocku, skalku, pracovat, ... domacnost nie je az taka podstatna ani pre mna. S malickou to mas perfektne zorganizovane, pomoc rodiny je na nezaplatenie.

ja tiez pracujem z domu cez net, ale mala sa mi tu mota pod nohami, poluje na kable od PC a poriadne neurobim nic a ani jej sa nevenujem, na figu takato robota 😒 rozmyslam, ze si najdem opatrovatelku na par hodin v tyzdni, len zatial neviem ako ju vypatram. Zatial nechcem ist do prace fyzicky na 8hod denne. No keby som vedela, ze sa malej venuje nejaka zodpovedna osoba, mohla by som sa v klude sustredit na pracu a zvysok casu venovat malej ...

bola by som velmi rada, keby sa pridali aj ine mamicky z tohoto okolia. Hlavne kvoli radam, co sa da kde zohnat v tomto kraji. A keby mala niektora mamicka chut robit opatrovatelku mojej malej, tak by ma to velmi potesilo 😵

gianni, co sa da navstivit v Plesivci s dietatkom? napr. cukraren (ja milujem sladke), dobra pizzeria, park, ihrisko, ... ?

aaandrejka
15. apr 2008

nika, skus nejake regionalne noviny, napr. u nas vychadxzaju revucke listy... v tornali sa nepredavaju "gemerske zvesti" ? alebo pozri na web tornale, ci tam nema nejake inzertne okienko... poznam pracu na pc s dietatom v jednej miestnosti ;)) ja som to ciastocne poriesila tak, ze som jej dala staru klavesnicu, ale teraz, ked uz vsade lozi, je to ovela horsie, ako ked len sedela a tak sa hrala ;)

nika_ke
15. apr 2008

aaandrejka, vdaka za rady. Noviny som si chcela kupit pred mesiacom. Nechci vediet, ako sa na mna predavacky v stankoch pozerali 😨 Tornalske noviny zrusili asi pre pol rokom. Predavaju tu nejake noviny v madarcine, co mi je na nic. Skusim web.
Mne mala znefunkcnila jedny nove sluchadla, mala zalusk aj na kabel k modemu, ale tam ju nepustim. Najnovsie si listujeme v katalogoch cestovnych kancelarii, to ju dokaze na dost dlho zabavit 😉

nika_ke
24. apr 2008

to tu fakt nikto z juhu nie je? 😕

janakat
3. jún 2008

Ahojky je tu teraz niekto z Rožňavy ja som tu prvý krat akurat som sa zaregistrovala

gianni
12. jún 2008

ahoj a pekne vítam,ja som z Plešivca,pôvodne z Revúcej,ale pracujem v Rožňave,no momentálne na MD

nika_ke
26. jún 2008

ahoj janakat, obcas tu mrkni 😉

gianni, ako sa dari? este si 2v1 alebo mate Dodka doma?

gianni
23. júl 2008

ahoj nika-ke, len teraz som tu kukla či niekto napísal, Dodka som porodila 28.6.,si priamo z RA?

gianni
23. júl 2008

ježiš,sorry nika-ke,ja som myslela že si nová,až potom som si pozrela staršie príspevky 🙂

nika_ke
23. júl 2008

ahoj gianni, vsimla som si, ze ste uz s Dodkom doma, je kraaasny 😉 nerodila si nahodou v saci?
Mate spicovu vanicku. My sme mali obycajnu s lehatkom a pri dalsom babatku by som si isto kupila takuto premakanejsiu.
btw. je tu na MK tema ohladom publikovania fotiek holych babatiek, skus mrknut ☹ no ale je to tvoja vec 😉

gianni
23. júl 2008

ahoj nika-ke,áno rodila som v Šaci,prečo?aj ty?nad vaničkou som rozmýšľala že akú kúpiť,či obyčajnú alebo takúto,ale tu už nemusím kupovať lehátko,z jednej strany je na ležanie a z druhej pre väčšie bábo na sedenie,s tými fotkami to akože by to bolo nevhodné fotiť holé deti?to by ma ani nenapadlo,pre mna je to prirodzené,ale kuknem sa na tú tému,zatial sa maj

nika_ke
23. júl 2008

gianni, nemyslela som fotit, ale davat taketo fotky na tuto stranku. Jasne, ze aj mi mame pofotenu malu pri kupani 🙂 Ja som si len nahodou precitala temu o tom, aky podivny ludia chodia na tuto stranku ... mna by to v zivote nenapadlo, je to smutne ☹ Len som ta chcela upozornit, kedze si cerstva mamicka, ale rozhodnutie je samozrejme na tebe.

na fotkach sa mi zdalo velmi zname cislo na rucicke a zelena postielka 😉 v piatok mala Riska akurat rok, tak som si zaspominala. snazila som sa hlavne na tie pekne okamihy, skrade sa snazim vymazat.
Ty si bola spokojna so sacou? A preco si sla rodit az tak daleko? V roznave sa ti nepozdavalo?

gianni
24. júl 2008

nika-ke,no tak som to myslela že dávať fotky holých detí na stránku,ale hovorím že ma to ani nenapadlo sa nad tým pozastavovať,niečo som si už prečítala,100ludí 100 názorov,mne nevadia také fotky a druhí nech ich nepozerajú,
v Šaci bola rodiť aj moja kolegyňa,odporúčala mi ju,potom aj ženy mojich kolegov,tak preto som sa rozhodla ísť tam,v Rožňave som ležala týždeň ked som bola tehotná a mala som dosť,myslím to prostredie,tie záchody no humus,so Šacou som ja osobne spokojná i ked som čítala rozne skúsenosti iných rodičiek,no snád len to že som čakala dosť dlho kým ma preložili na šestonedelie,nebolo voľné,ináč v pohode

nika_ke
24. júl 2008

ahoj gianni, mna presne to cakanie na prelozenie z JIS-ky na sestonedelie dorazilo, malu som nevidela 2dni, vobec mi ju nenosili na kojenie 😠 a keby som tam nezacala robit bordel, tak ma prelozia az na treti den. A potom sa na mna sestricky z novorodeneckeho krivo pozerali, ze co robim, ze mala nepribera.
Teraz je uz vsetko v pohode, hoci z malej je stale maly spuntik 🙂

vy si ako doma zvykate? boli ste uz vonku? teraz sa asi velmi nedalo v tomto lejaku.
mate v plesivci nejake schopne detske ihrisko s preliezkami, pieskoviskom, smykalkou, kolotocom, atd. lebo tu v Tornali nic take nie je a uz som z toho na nervy. Viem, ze vy mate k hraniu sa na ihrisku este daleko, ale mozno si si nieco take u vas vsimla. Vymyslam totiz malej program, lebo doma sa to s nou niekedy uz neda vydrzat, so sidielkom malym 😅

gianni
24. júl 2008

ahoj,ani ja som malého nevidela 2 dni,tiež mi ho nenosili,už som sa bála že nebudem mať mlieko a nakoniec som si musela aj odsávať,ale teraz je to v poode,
či sme boli von?vlastne od začiatku cestujeme,ako ma pustili z nemocnice na druhý den mi trebalo ísť vyberať stehy,potom o 2 dni ísť pre rodný list,potom ku doktorke,no je z neho riadny cestovateľ a na druhý týždeň sme išli aj s kočíkom
detské ihrisko ani neviem či je tu nejaké,nie je tu vlastne nič a s kočíkom to mám zbehané za polhodinu,ani reštaurácia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre