Rožňava a okolie. Kde ste, mamičky a snažilky?

biancarv
30. sep 2006

Pátram po budúcich mamičkach, mamičkách a snažilkách z Rv a okolia. Ozvite sa... 😀

gianni
27. sep 2011

@stefie je to fakt individuálne,niekto si zase chváli revúcku pôrodnicu a naopak aj v RV nemusí byť dobre,ale zase aj hej,prvé som pdrodila v Šaci tak neviem ako to bude fungovať v Rožňave,ale čo som ležala týžden v nemocke tak sestričky o.k.,akurát jedna doktorka sa mi nezdala ,robila mi aj príjem a bola mi nesympatická,no pri nej by som rodiť nechcela, pre bábo ti bude treba aspon podla báb čo tam boli tak určite plienky,potom asi aj lieh ,vlhčené obrúsky,nejaký krémik na zadoček a to je asi všetko ,veci pre malé ti donesú potom ked pre teba prídu, vyvolávačky dávajú vlastne ked už je na to čas alebo z iného dôvodu,so mnou tam ležala baba čo prenášala uz týžden tak jej po kuse dávali tabletky,ked nič tak infúziu a ani tak sa neotvárala tak robili cisársky
dnes som bola v poradni a malé je už otočené dobre tak by mohol byť aj prirodzený pôrod ,ale že mám sa rozhodnúť lebo mám problém so zlatou žillou a neviem do kedy to vydržím uvidím ešte na týžden či sa to samo bude posúvať do predu ked nie tak nebudem zbytočne čakať a prenášať ma zase nenechajú aj kvôli tej tehu cukrovke

stefie
27. sep 2011

@gianni aha..no ja sa osobne prenasania nebojim, nejako sa necitim ani na to, ze by som do terminu vydrzala.. skor sa bojim pomaleho otvarania sa, aj pri prvom som mala tento problem...som velmi utla,uzka panva..preto som sa aj na vyvolavacky pytala...nech ma nenechaju trpiet tam.. ☹ ze snad pomozu pri otvarani nejako, alebo nieco, bo tu v ra ta nechaju aj dva dni skapinat bolestami..ja som pri prvom rodila 15 hodin ale uz po dvoch hodinach ako mi zacali kontrakcie som mala kazdu polmimutu, co by uz bolo super na porod vraj, ale kedze som bola na 1,5palca otvorena a dalej sa to neposuvaalo, nechali ma tak...a az po 12hodinach mi pichli oxitocin a zacali ma roztahovat a aj tak som rodila otvorena len na 7, pricom sa vraj ma rodit na 10 palcov.....
a co sa kozmetiky tyka pre babatko, to som vedela a mam nachystane, skor som mala na mysli oblecenie...
..joooj ty pojdes skor, daj mi prosim potom vediet, co a ako bolo...prosiiim...

gianni
28. sep 2011

@stefie tak to si mala dosť potom ,ja sa tiež toho obávam že by som sa dlho trápila ,to radšej cisársky a potom si to nejak odtrpím,mna až tak dlho nennechali trápiť lebo mne druhý den odtekala plodová voda tak mna už museli poriešiť skôr, ale hovorím tú babu čo bola so mnou na izbe nenechali tiež dlho bo pred obedom hovorila že jej idú dať infúziu a mozno kolo tretej jej robili cisársky,ono ked je už nízko to dieťa že už sa tlačí von tak aj oni už nemôžu robiť cisársky bo ako mne povedali ža už bolo dosť zakliesnené,potom sa tažko asi vyberá,ono to treba asi vystihnúť kedy čo je lepšie,aby nebolo pozde
to oblečenie no ako chceš niekde si aj skor donesú veci pre malé a prezlečú ho ,ale podla mna je to zbytočné ked má erárne veci,maximálne zoberiem asi čiapočku keby tam nedávali predsa aby nemalo prievan po tých chodbách a možno ešte rukavičky
ved dám potom vedieť 😉

stefie
28. sep 2011

@gianni no som zvedava ze co a ako..rozhodne daj vediet, aj do IP mozes, zacinam sa uz teda dost bat tych poslednych hodin...a co sa veciciek tyka, vcera som pozehlila uz vsetko co som mala, a pripravila som do nemocky, vsetko po jdenom: body s kratkym rukavom, s ldhym rukavom, dupacky, kosielka na viazanie, kosielka na zapinanie, overal tenky, overal hruby/na cestovanie/..jednu ciapocku na viazanie, jednu natahovaciu, jednu teplu, dvoje rukavicky, jedny ponozky, jedny papucky..nad perinkou uvazujem este, zavinovacky sa nechystam pouzivat, ani nemam kupene...
ozaj a aku kozmetiku budes pouzivat?: vsade teraz citam, maminky si chvalia modru indulonu.. ze vlastne pre detickys normalnou bezproblemovou pokozkou len sprchac, alebo mydielko kupuju, a tuto modru indulonu...pripadne ked sa vyskytne zapareninka na ritke tak z lekarne bepanthen, alebo pythiol mast... inak nic...

gianni
28. sep 2011

@stefie ja zase beriem do nemocky zavinovačku ešte po malom ale doma som ju nevyužívala len ku doktorke a tak,ale zase perinku tú klasickú ešte po nás tú som využívala doma stále to len schytím a idem lepšie sa mi s ním manipulovalo ked bol v perinke,aj pri kojení ,prenášaní....
kozmetiku no neviem, teraz mám na zapareniny rybiu masť a na kúpanie ešte nemám asi klasika detské mydlo a nejaký olejček dokúpim nebudem prehánať,potom je od nivei aj krém proti chladu a vetru mám ho aj doma ale to už malému nedám lebo ho mám dávnejšie to už len na ruky bude

stefie
29. sep 2011

@gianni ja zavinovacku ani nemam..nekupovala som ani pri bianke, ani teraz.. perinky mam za to tri stvorcove a jednu obdlznikovu a vystacila som si bezproblemov 😀
rybiu mast? ako tu klasicku, smradlavu?

gianni
29. sep 2011

@stefie hej tú smradľavú,je síce načatá lebo do nedávna som natierala ešte malému prdelku ked ho štípala 🙂
z dnešnej poradne tolko že asi bude predsa cisársky bo mám tenkú jazvu po predošlom a nechcú riskovať že to praskne tak v utorok idem ešte na kontrolu s tým že pre istotu si mám vziať aj tašku keby som tam mala aj ostať,no tak som zvedavá

stefie
2. okt 2011

@gianni fiiiha, takze cisar... nooo, tak sa drz, a nech dopadnes akokolvek, ozvi sa, drzim palce 😉 budem na teba mysliet 🙂

stefie
2. okt 2011

@gianni tym akokolvek som myslela na porod..ci CS alebo prirodzene... rozhodne musis dopadnut dobre 😉

gianni
6. okt 2011

ahojte
už sme doma z pôrodnice, máme Sebastiána,rodila som 1.10. a to som chcela ísť vtedy ráno ro RA,ale mi začala odtekať plodová voda tak šup , šup do nemocky,odrodil ma Šestina a Leško cisárskym,diétu mám nadalej lebo mám ešte zvýšené hodnoty,viac napíšem inokedy dnes mi aj stehy vyberali a mám už toho dosť , som unavená, tak sa zatial majte a drže sa

stefie
9. okt 2011

@gianni jeeejo, tak blahozelaaaaam, 😀 😀 😀 ty to uz mas za sebou 🙂 ja som v piatok bola pri dokimu, bo som mala dako "mokro" tak som nechcela riksovat... nastastie to plodova voda nebola, ale zatka j e uz prec, krcok mam skrateny na 1,5cm a otvorena som na jeden palec, ako ma kontroloval, tak zacitil hlavicku uplne dole.. no ale povedal, ze ak vydrzim, tak poradna normalne vo stvrtok a bude ma kontrolovat uz castejsie 😉 napis ako bolo, ci ste obaja v poriadku, ake boli dni, no ved vies, co som sa pytala uz predtym 😉

gianni
9. okt 2011

@stefie AHOJ
no tak ešte aj ty trošku vydrž aby si mala ukončený aspon 38tt a potom môžeš ísť na to 🙂
sme o.k , malý má trošku pomýlený den s nocou,ale zase si viem cez den porobiť ked spinká,je zlatý,ja dalej diétujem ako som písala,po pôrode som mala nadštandardnú izbu čo bolo dobre,bola som spokojná,ked dačo ešte chceš vedieť tak sa pýtaj bo už neviem presne čo si chcela,zajtra ideme ku doktorke,som zvedavá kolko pribral,asi aj do RV prihlásiť ho do zdrav.poistovni,rodný list už máme ked sme išli domov,ked sa narodil mal 2840g a 47cm

stefie
9. okt 2011

@gianni nooo, tak pekne ste mali...to by nebolo vela ani na prirodzeny porod, bianka mala 3400 a 52cm... ja som yvedava kolko bude mat Anicka.. teraz vo stvrtok mi ide robit posledny velky uzv..ved ja uz drzim pokope len kvoli vahe malinkej, my uz plucka mame v poriadku, co mi pichali tie injekcie..
co stala nadstandardka? a chcela som hlavne vediet pristup personalu, ci sa dobre starali,ci neboli protivni a tak..aj co ostatne pacientky hovorili, kedze ty si mala CS, ja pojdem najskor prirodzene...vies, po tych problemoch co som mala s revuckym personalom, nemam chut zazit to znova...ozaj citala som ze ta odrodil sestina..bola si tam tie 4 dni ako sa ma byt?kolkokrat mal za ten cas sluzbu? bo to je moj dr. bolo by super keby som aj ja na neho natrafila...predsa len, pozna moj zdravotny stav..
a ze ma drobcek pomyleny den s nocou, to nevadi, to sa este upravi...kojis?nabehlo ti po CS normalne mliecko?

gianni
9. okt 2011

@stefie hej nebol velký,Dodko mal 3500g a 51cm,predsa len rozdiel, nadštandardka stála 13,50eur,sestričky o.k., Šestinu som videla len vtedy pri pôrode,potom už nie,ja som chcela vystihnúť Prasličku bo zas on poznal môj zdr.stav ale neva., bola som tam od 1-6.10.pustili by ma aj o den skôr ale kvôli tomu cukru som tam ešte pobudla,jasné kojím,jedna sestrička z detského mi pomáhala rozmasírovať prsníky bo sa mi začali nalievať a bála som sa aby som nedostala zápal ako pri prvom,malého mi nosili aj na jisku na kojenie,ale ho aj dokrmovali,potom už nie ked bol so mnou na izbe

stefie
10. okt 2011

@gianni fiha, tak to si bola dost... no ale hlavne ye ste uz doma a v poriadku 😉

bianca2
27. okt 2011

ahojte baby, dlhsie som uz sem nepisala lebo nejak bolo menej chatujucich a teraz pozeram ze celkom pekne. @gianni blahozelam k babatku, super ze je vsetko ok a uz to mas za sebou 🙂 mne teraz zacina treti trimester. praslicka ma aj poradnu? chodim k poradovskej ale ona ma posiela potom neskor k praslickovi, porodnikovi, rozmyslam ze pojdem za nim aj skor. berie aj tehotne od zaciatku tehu? ci len potom od nejakeho 36-teho tyzdna k porodu? neviem presne ake su tie terminy ze kedy sa chodi ku komu (len ku gynekologicke a od kedy k porodnikovi) zatial som len v 24-tom tyzdni tak dik za rady.

bianca2
27. okt 2011

ahoj @monika.ruszoova, tvoju odpoved som si predtym nevsimla, ked nedas zavinac tak ja velmi tie chaty nepozeram viacere, tak tebe sa to pomalicky blizi ked v decembri 🙂 ja mam az polku februara termin. ako zvladas treti trimester? mne teraz bude zacinat. do polky piateho emsiaca som mala dost silne nevolnosti a nizky tlak, odvtedy zas mam zapchate dutiny, ale uz som si nejak zvykla takze v pohode.

gianni
27. okt 2011

@bianca2 ahojky
hej Praslička má aj poradnu,ja som k nemu ale chodila kvôli tehu cukrovke,ale ako k pôrodníkovi sa zvykne chodiť tak od 36 tt,ale najlepšie bude sa potom asi popýtať,ja som nerodila pri nom

monika.ruszoova
27. okt 2011

@bianca2 tak druhy trimester bol ten najlepsi, uz teraz mam velke brusko takze to je trosku namahavejsie ale aj radostnejsie, lebo uz sa to blizi 🙂 nevieme sa uz dockat. no to viem ake je pretoze aj ja som to prezila aj som schudla 6 kil a iba od piateho mesiaca som zacala priberat no a teraz je uz maly taky tucko, ze nam povedali, ze je vacsi ako by mal byt a to som sa bala, ze bude malinky.a vy uz viete co budete mat? Drzkam palceky

bianca2
28. okt 2011

dik @gianni. ahoj @monika.ruszoova, my cakame dievcatko. ja dufam ze treti trimester bude pre mna aspon o nieco lahsi, prve 2 boli dost narocne. a to druhy trimester volaju obdobie blaha a treti obdobie zataze tak som sa smiala ze ja si to radsej asi vymenim 🙂 hadam pojde vsetko v pohode, dost oddychujem lebo mam upchate dutiny a ked sa namaham hned tlaky v usiach, lekarka hovori ze to su hormony, rozsirene cievy, kedze to trva uz 2 mesiace. tak ti drzim palce tebe to uz rychlo zbehne. budme v kontakte ze ako sa to dari a drzim palce pri porode nech ide lahko a rychlo 🙂

biancarv
autor
7. okt 2012

@bianca2
@monika.ruszoova
@gianni ahojte baby, nerodili ste náhodou v rožňavskej nemocnici? lebo ja som tam rodila, ale to už bude 6 rokov do zadu a neviem či sa tam niečo zmenilo za tú dobu 😖 nie som nadšená , že tam musím ísť znova rodiť, ale nemám na výber, prvá skúsenosť bola hrozná. Hlavne by ma zaujímalo, čo vám bolo treba do pôrodnice, či treba jednorázové plienky pre bábätko, lebo kedysi netrebalo a tak ...... ďakujem žienky vopred za odpovede , pekný dník 😉

monika.ruszoova
7. okt 2012

ahoojky, ano rodila som v roznave ja som mala trosku komplikovane tehu tak som nechcela ist nikde daleko aby manzel nebol daleko. ja som rodila u primara ale cisarskym rezom, zo setrickami nemam zle skusenosti ale aj ked nie vsetky su nejake starostlive, co mam zleee skusenosti tak to su doktorky hlavne ta reiserova no hotova katastrofa, ja som bola dohodnuta s primarom takze som vedela vpred. tak treba v podstate skoro vsetko detickam my sme mali jednorazove plienky ale pampers nam nevyhovoval maly mal taku citlivu ritku, ze normalne krvave, takze nam sestricky davali latkove ak chces cisto latkove davat tak oni ti daju len im treba povedat to si nemusis nosit. na pupok treba vsetko, ciapku a ponozky mozes ale ine oblecenie nie. ak este chces nieco vediet tak kludne napis.

gianni
7. okt 2012

@biancarv
škoda že nemáš na výber,teraz si chvália aj Rimavskú Sobotu,ja som tiež rodila v RV u Šestinu a neviem koho cisárskym,ale dalo sa,potom som bola na nadštandardnej izbe,plienky trebalo,sestričky o.k.

biancarv
autor
7. okt 2012

@monika.ruszoova no díky za odpoveď a čo sa týka toho pupku, tak čo všetko treba? lebo pred 6 rokmi netrebalo nič a ani mi nič neukázali a keď sme išli domov z pôrodnice , tak sme mali pupok už zahojený, takže ani neviem ako sa to ošetruje .... 😒
@gianni ďakujem ti za odpoveď, dúfam že to prežijem 😅

edinka20
7. okt 2012

@biancarv Ahoj. Aj ja som rodila v RV spontannym pôrodom. Sestrička bola 1* naozaj velmi vela mi pomohla, som jej za to velmi vdačna. Rodila som u Šereša ale aj on bol v pohode, aj ked všetko okolo robí sestrička. Všetko bolo v poriadku. A čo sa toho pupka týka, treba ti vatové tyčinky a 60 % lieh z lekarne, krém na zadoček, utierky. Ja som nepotrebovala ani ponozky, rukavičky ani čiapku, všetko dali. Držím palce..

biancarv
autor
8. okt 2012

@edinka20 ďakujem

biancarv
autor
9. okt 2012

@gianni
@edinka20
@monika.ruszoova Baby a bolo vám treba košeľu k pôrodu? Či vám ju dali v nemocke? A ešte , museli ste mať zo sebou sobašny list? Díky mamičky za odpovede. Pa

gianni
9. okt 2012

@biancarv
k pôrodu mi košelu dali a potom už na izbe som mala svoju
sobášny list si zober

biancarv
autor
9. okt 2012

@gianni ďakujem

edinka20
9. okt 2012

@biancarv najlepšie je zobrať si nočnu košelu s velkym vystrihom, aby sa ti lahšie kojilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre