Šamorín - mamičky, tehulky, snažilky. Ste tu nejaké?

aruska
3. aug 2007

Ahojte, najde sa tu niekto zo Šamorína?? 😀

balambi
27. okt 2009

veď práve, to len cez lužnú sme sa ťahali...potom to už bolo úplne v pohode... 😠

arusska
27. okt 2009

dobre Jarka kludne pridi, tilly ak sa budes nudit pridi aj ty aspon chvilku pokecame 🙂

balambi
27. okt 2009

tilly a prečo Ti vlastne nechcú urobiť sekciu?

bezaz
27. okt 2009

gabi plz nemas na spravko hmotu nejaku knihu? tie teoreticke zvasty ma zabiju 😝

tilly
27. okt 2009

zuzi, ja mám tých kníh viac, niektoré aj duplicitne, tak ti môžem priniesť...

neviem, či zajtra zostanem doma, dnes je toho na mňa už dosť... keď som doma, furt žeriem... a upratovať už moc nevládzem, tak ma žerú mrle, štve ma, že som doma a nič nerobím 😀

bola som v operatíve, niečo tam vykladali stále, ale nič moc...

balambi, neviem... je to asi drahé...

tilly
27. okt 2009

ozaj, uvažujem, že idem pre domča pešo do škôlky... zoberiem aj maxa, ten bude rád...

jarka, ty sa na také nahovoriť asi nedáš, že? 😀

janetka
27. okt 2009

tily: dnes ho berie stevo....inak by som sla

tilly
27. okt 2009

môžme ísť zajtra 😉

angua27
27. okt 2009

babuľky ahojte, iba rýchle hlásenie. Aďku s dievčatami zajtra púšťajú domov. sa teším, lebo ma Aďka nakoniec oslovila či ich zoberiem. supeeeeer. Maťko bude u opatrovateľky, takže budem čakať na signál a tešiť sa ako maláááá. 😀 😀 😀

bezaz
27. okt 2009

jeejda akurat som rozmyslala, ze som sa ta vcera zabudla opytat, ci nevies, kedy pojdu baby domov.. no tesim sa na ne 😀

angua27
27. okt 2009

zuzi, včera som ešte nevedela. sa to zbehlo dnes celé. 😉 ako dopadol koncert?

janetka
28. okt 2009

kika: u akej opatrovatelky mas maleho? v samku?
tiez som vcera myslela na chrumi, ze kedy ich pustia...

My sme vcera pokracovali v zurkovani, tak som troska nevyspata dnes a to sa mi ozvali dve navstevy, ze dojdu dopoludnia, tak budem mat rusno

tilly
28. okt 2009

jeeej, super, tak nech sa ozve 😀

ozaj, dnes som zas doma, nedáme obed? 😅

bez, veď povedz svokre, že si ideš pre knihy a hodinka neučenia ťa nezabije, ja ti donesiem tie knihy, mám hmotu, dokonca dve rozdielne knihy a v tej jednej by malo byť všetko...

jari, to ako zvládaš tie žúrky, ja by som už bola dávno KO

arusska
28. okt 2009

joj bezi spravko to je u mna uz zabudnuta dedina, mozno by som nieco aj vykutrala, ale skor nie... ja chcem do konca novembra dokoncit diplomovku a ´potom uvidime.

Inak vcera sa prevalilo v praci ze chcem odist, tak zajtra bude rosambo, si to aspon pekne povieme a mozno od pondelka som zasa doma 😀 😀 😀

bezaz
28. okt 2009

jej misi, to by si bola zlata. inak je to moja mama, buduci tyzden tu bude svokor 😉

tilly
28. okt 2009

ako sa to prevalilo? 😲

inak, ti závidím, že máš správko za sebou...

no, idem niečo urobiť, lebo zhnijem 😀

angua27
28. okt 2009

babuľky, tak rada by som vás videla, ale čo už. chrumi je dnes hlavný bod programu. keď pôjde všetko ok, tak niektorú stredu niekedy by sme mohli dať spoločný obedík. 😉

jarka, áno, našla som opatrovateľku tuto v Šamku. dokonca vo vedľajšom dome. 😀 už som bola zúfalá a tak som vycapila inzerát v Tescu. no a teta sa ozvala. poznám ju vlastne celý život, s jej synom sme sa volakedysi ako deti hrávali na sídlisku. je vo veku mojich rodičov, celý život pracuje s malými deťmi (detský domov, ústav pre dlhodobo choré deti,...) no a posledných 8 rokov robí opatrovateľku na živnosť. stále si dorába nejaké kurzy, aby bola v obraze. doteraz mala dosť náročné deti - jedno u nej vždy 2 týždne bývalo a 2 týždne bolo s mamou. potom sa starala o dvoch chlapcov dvojičky od ich 6 týždňov do 3 rokov. a tak, takže skúseností kopec. a čo je hlavné, Maťko si ju obľúbil hneď na prvej návšteve. 2 týždne sme mali také privykacie - najprv sme chodili iba na návštevy, potom tam bol 3x sám doobeda. a minulý týždeň tam už aj spal na obed. takže tento týždeň už sme nabehli naplno. bude tam chodiť 2-3x do týždňa na celý deň. ja budem vtedy hlavne pracovať doma, ale keby dačo, tak môžem aj do BA vybehnúť. zatiaľ som nadšená, teta malému aj varí a môj nejedák u nej dosť aj poje. cena dobrá a hlavne nie je to niekto úúúúplne cudzí. 😎

janetka
28. okt 2009

angua: super.... a ma len maleho? ci aj ine deti? aj ja chcem takuuuu ...
tilly: ja dnes stiham obed mozno az tak o tretej.... ked odidu baby.... a to zas uz ideme vlastne do skolky

tilly
28. okt 2009

ideš pešo? ja by som asi aj išla pešo, aj keď som chcela aj do banky vybehnúť... zas nemám heslo do internet bankingu, alebo, že by som ho išla nájsť...

bezaz
28. okt 2009

miska, tak by si mi mohla doniest tie knihy 😀

tilly
28. okt 2009

mohla, zavolám 😉

bezaz
28. okt 2009

oki, len ma teraz napadlo, ze okolo 15 vyrazame prec, babi ide na prechadzku s mladou a ja do skoly 😅 😝

tilly
28. okt 2009

jaj, ja pôjdem o tretej do škôlky...

arusska
28. okt 2009

tak jarka ak budes potrebovat ja prilezitostne od oktobra do konca januara budem strazit deti, som sa dohodla ze asi tu pracu zavesim na klinec a kaslem na to, tak ak by ste o niekom vedeli, tak dajte vediet...

angua27
28. okt 2009

jarka, tá pani má iba malého. aj keď pôvodne som dúfala, že nájdem niekoho, kde nebude Maťko sám. ale som výsostne spokojná. dnes malý ani domov nechcel. 😎 zajtra tam ide tiež, tak hádam sa aj k práci dostanem.

s BA sme dorazili do Šamka až o štvrtej. a to bol plán, že o jednej Aďku s dievčatami pustia, ale sa to celé nejako ponaťahovalo. nevadí, hlavne, že sme dorazili ok. dievčatá sú nádherné. však hádam, keď sa Aďka zabehá, tak sa aj ozve. 🙂

tilly
29. okt 2009

to prepúšťanie vždy strašne dlho trvá, vždy sa tam niečo natiahne, fakt sa na to teším a to ešte ani v nemocke nie som 😠
a ako sa cíti? ako zvláda kočeny?

teraz mám domča u seba v kancli, normálne si krásne kreslí, môžem si robiť, super je to už s takým deckom 😀

janetka
29. okt 2009

s tym prepustanim si to tiez pamatam, milion lekarov, milion papierov a musis na to cakat... lebo nic ine nezmozes..
My sme mali s kubkom velmi zlu noc, sme zvazovali, ci na pohotovost, dala som mu ten cipok rectodelt, a potom sa mu to troska zlepsilo... nic mu neni, ani sopel /ma ho asi vsetko vo vnutri/, ani teplota, ani kasel, len to dychcanie, a to som si myslela, ze uz sme za tym, lebo to nemal asi rok a pol... a tot zas... tak som mu ponasadzovala lieky a je to troska lepsie

janetka
29. okt 2009

kika, arus: co idete kupovat chlapcom pod stromcek? kubkovi viem, ze lego...ale tym krpcom netusim

tilly
29. okt 2009

jažiš, janetka, to je hrúza, myslíš, že je to laryng?

domčo nemá už ani sopel, ani nič našťastie, lebo som ho odovzdala našim, tak by som bola dosť nerada, kebyže tam má nejaký problém...

ideš s ním k doktorke? či k tej vašej je to zbytočné?

a čo chlapom pod stromček? domča mám vybaveného, "csabika" to ešte nebude vnímať, mamke chcem buď robota do kuchyne alebo pekárničku, tatkovi niečo drahšie kúpila segra a ja jej dám len polku peňazí, svokre a babkám nakúpime kozmetiku a potraviny v rakúsku... ale čo danovi??? síce si asi kúpi auto (ak zoženie niečo, čo mu bude vyhovovať), to bude jeho darček (keďže sa to bude kupovať z peňazí, čo som teraz zarobila ja...), ale tak niečo mu budem musieť dať.. ale čoooo???? síce spomínal, že by chcel do záhrady taký vysavač na lístie...

angua27
29. okt 2009

tilly, Aďka je v pohode. síce unavená, ale zvláda to super. tešila sa už doma, lebo, že v nemocke si nemôže ani na chvíľku sadnúť, či ľahnúť. stále niečo od nej niekto chcel. takto si spolu doma vytvoria za pár dní režim a budú ok. dnes ich idem znova pozrieť, tak som zvedavá, ako prežili prvú noc doma. 😎

jarka, noooo darčeky: niečo mám vymyslené, ale asi Ťa moc nepoteším. Maťko dostal na narodeniny Lego Duplo o vláčikovi Tomášovi, strašne krásne sa s tým hrá, tak mu chcem dokúpiť k tomu ďalšiu sadu. plus dostane nejaké hračky do vane a svoj vlastný dospelácky paplón, lebo stále mi kradne môj a ja potom v noci mrznem. ešte musím vymyslieť niečo od našich, rozmýšľam nad sadou náradia - vŕtačka, šróbováky, ale také tie detské. lebo jednu sadu mal, ale bol to šmejd a rýchlo to zničil. a tiež sa s tým rád hrá. ja mám skôr problémy s našimi. dovča, čo som chcela kúpiť nevýde. potrebujem si spraviť väčšiu finančnú rezervu, takže musím niečo iné poriešiť. rozmýšľam otcovi puklice na zimné pneumatiky a kvalitné termo prádlo. len mame neviem. to je vždy oriešok. segre asi darujem darčekovú poukážku do nejakého obchodu s handrami. 😀 a chlapa riešiť nemusím, našťastie. prinajhoršom kúpim jednu prilepovaciu mašličku a dám mu na Vianoce seba. 😀 alebo nejakú flašku fajn vína.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre