September 2008 V. Pridajte sa

tehulka4
6. sep 2008

kedze je nas este veeeela tehul, takze zakladame dalsie pokracovanie...

lenka.pav
16. sep 2008

som tu, len referujem drahemu, co sa deje so segrou

skrecok
16. sep 2008

Ahojte, na chvilu som sem nakukla co je noveho 😝 .

Inak som este ako kinderko. Zajtra mam poradnu, tak som velmi zvedava ako...

eweny
16. sep 2008

leni, jasneeee..mne zas akosi zacal blbnut konik 😠

skreci, tak ty si dalsia co ide zajtra poradnovat?..ja tiez, a som veeeeeelmi zvedava..

lenka.pav
16. sep 2008

skreci, daj nam zajtra vediet, ako si dopadla 😉

zuzana1710
16. sep 2008

ewe,ved aj ja som vzdy bola macata,ale tearz az neskutocne rapidne chudnem..zachvilu sa stratim..ale mne to zatial vyhovuje,.,lebo cely zivot som s tym bojovala..vselijake tabletky,cvicenia a co ja viem co..a nakoniec to vyriesila moja dcera 😀 😀 😀

leni.no trapi ma to stale..a vraj ak to je zapal,tak ma to bude este dost dlho trapit a bude sa mi to stale vracat...a ak to neni klb,tak to uz bude horsie..preto ma dali do tunela,lebo maju podozrenie aj na inu vec,ale to radsej ani nenapisem,bo mi zimomriavky behaju z toho.,.sa bojim..radsej nech je to zapal.. ☹ ☹

ewe,domov asi v polke oktobra...uz mam skoro vsetko vybavene..len mi treba este v barcelone overit rodny list a potom do madridu na ambasadu,ale to do madridu uz pojdem cestou na slovensko..no jasne,ze tu dostanem peniazky..ved malinka sa narodila tu..do prvorodicskeho prispevku mi chyba presne 1 mesiac pobytu v epsani a tym padom nedostanem ani cent a malo to byt az 2500euro(CCA76-TISIC)...kebyze prenasam a malinka sa narodi 28.septembra,tak mam narok na tie peniaze,bo to by uz bolo presne 2 roky co som legalne v epsani,ale kedze mala sa vypytala presne o mesiac skor 28.augusta,tak mam narok na velky prd..ale budem dostavat od statu 12-tisic kazdy mesiac a rocne 36-tisic az do 18 rokov...tak aspon nieco..a este si na sk vybavim rodinne,tak hadam budu nejake korunky..ved necham sa prekvapit co na mna este spanielsko vymysli... 😝

leni,ale chyba nam tu cerstav maminka claudinka..aj ta bola nocna sova.,.. 😀

lenka.pav
16. sep 2008

ja mam najblizsie kontrolu u doktora v piatok,ale nie poradnu, ale len sono

skrecok
16. sep 2008

Eweny, ty by si uz mohla porodit tento tyzden 😝 . Ziadne priznaky nemas?

Ja mam caste tvrdnutie bruska, ale iba ked nieco robim, alebo dlho sedim. Preto uz byvam malo pri PC a svoj notebook nemam, iba manzel a mamina.

Leni, urcite si netrpezliva 😀 . Urcite vsetko dopadne ok 😉 .

skrecok
16. sep 2008

Jasne, ze vam dam vediet ako som dopadla. 🙂

eweny
16. sep 2008

zuzka, no tak to sa necham teda prekvapit, ako to bude po porode, ale vobec by som sa nenahnevala, keby mi tie kilecka isli dole same tak ako aj tebe 🙂 len by bol potom problem vymenit cely satnik..a to budes dostavat tie peniazky aj ked budete byvat na slovensku?..nuz mas tych vybavovaciek dost vela..hmm ved polka oktobra je uz pomyla tu 🙂

zuzana1710
16. sep 2008

no ale ked budem uz na sk,tak uz sem asi moc nebudem chodit...mama je alergicka na pocitac a budem mat ine starosti..tu uz kaslem na vsetko..neupratujem,varim len tak narychlo a podobne..staram sa len o malinku..ale doma to bude uz ine..a sa na to tesim..bo doma je cistucko a klud..tu je stale bordel,hluk a ide mi to na nervy..a nemienim uz upratovat po dvoch dievcatach...doma budem s radostou aj varit aj upratovat..aj vsetko..aj na prechadzky budem chodit s malinkou..takze konik pojde skor do zabudnutia..alle sem tam vas pozriem a pozdravim... 😉 sa velmi tesim domov..17.oktobra by mali prist nasi..takze presne za mesiac..jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a teraz som si uvedomila,ze akurat to su moje narodeniny... 😀 😀 😀 tak to budem mat najkrajsi darcek-odchod zo spanielskej dediny 😀

lenka.pav
16. sep 2008

som zvedava, lebo tam idem hlavne kvoli vahe maleho - kvoli tomu sibnutemu cukru. dufam, ze mi tam nezahlasia, ze maly ma 5 kil 😝

eweny
16. sep 2008

skreci, ja mam priznaky kazdy den, uz ma z toho ide totalne porazit 😠 aj teraz ma len tak vykruca na stolicke, ale vzdy to ustupi, tak ja tomu uz nerozumiem..co mam vlastne cakat?..ved toto je dost bolestive..

leni, tak uvidis drobceka este pred porodom 🙂

zuzana1710
16. sep 2008

ewe,no ved to,ze je uz oktober cochvila tu..a ide mi to celkom rychlo..jupik 😉 a peniazky by som mala dostavat aj ked budem na sk..mam tu ucet otvoreny a dam trvaly prikaz na prevod peniazkov na slovensky ucet...tu vsetko posielaju na ucty a vsetko sa cez ucty plati..ci je to telefon,byt,plyn,skola a podobne..vsetko ide cez ucty...tak aj toto vsetko mi pojde na ucet... 😉 a tym satnikom budem mat aj ja trochu problem...ale hadam to nejak vyriesim... 😉

skrecok
16. sep 2008

Zuzi, ale mas dost vybavovaciek...

Ja by som nechcela tak rapidne schudnut 😖 . Kludne by som nechala vsetky tie kila, ktore som doteraz pribrala 😀 . Doteraz som sa snazila nejake kilecko pribrat, kedze mam taky blby metabolizmus a geny. ☹

eweny
16. sep 2008

zuzik, tak to bude super..aspon budes mat viac peniazkov nez len ta almuzna - rodicovsky prispevok, co sa dostava tu..raz to bude aj tu, ze sa vsetko bude robit len cez ucty, ved uz sa to dost zabieha..

skreci, ked mas tych kileciek malo, je jasne, ze by si si nejake chcela nechat..

lenka.pav
16. sep 2008

ew, zuzi, ja mam vas problem. som "babizna" a tiez by sa mi zislo schudnut. tak dufam, ze dojcenim to pojde dole 😉

eweny
16. sep 2008

no nic babulky, idem si ja este nachystat veci na zajtrajsiu poradnu, ideme uz rano, ale ak ma zas kade-tade poposiela, tak sa domov dostaneme poobede..ja dam urcite nejako vediet, ako sme dopadli, ak by si nas tam nahodou nechali, tak mi drzte palceky..

prajem vam krasne snicky..paaaaaa!..

leni a nech to sestre dobre dopadne, neboj!

skrecok
16. sep 2008

Zuzi, tak to je super. Aspon ze peniazky budes pekne dostavat aj tu. My na Slovensku mame prd, doteraz cakam rozhodnutie od socialky kvoli materskej a na materskej som od 18.8.

Eweny, aj ja mavam kazdy den tvrdnutie ale bolesti nie su az take. Iba raz som mala a to minuly tyzden ako keby som mala dostat menzes a po cca 3 hodinach tie bolesti presli. Normalne som si uz myslela, ze budem rodit. No, uz nebudem nad tym spekulovat co to mohlo byt...zajtra budem mudrejsia ake mam CS a ci sa uz otvaram alebo nie.

zuzana1710
16. sep 2008

skraci,ani nehovor..uz mam asi 2 kila papierov,co vsetko som potrebovala na uradoch...a este som dnes ratala aj navstevy u doktorov a naratala som ich 9 do konca tohto mesiaca...a uz som ich asi 10 absolvovala do teraz od narodenia malej...takze mam toho vyse hlavy...a este ma vybavovacky cakaju aj na sk..myslim,ze behom 3 mesiacov sa vsetko ukludni a ja si spokojne budem vychutnavat materstvo..a vianoce budu uplne uzasne.. 😀 😀 ..ja som si myslela,ze budem mat vela kilov po porode,ale nic.zrejme voda vela vazila..lebo jej aj hodne odtieklo...

skrecok
16. sep 2008

Ja mam poradnu az na obed, takze sa ozvem az vecer ako som dopadla.

Eweny, dobrucku noc a drzkam ti palceky. 😉

lenka.pav
16. sep 2008

ew, dobru noc a neboj, vratis sa domkov 😉
zuzi, tebe voda praskla len tak? bez varovania? alebo si predtym mala nejake bolesti?

skrecok
16. sep 2008

Zuzi, az tolko papierovaciek si mala a este ta tolko cakaju...No, nezavidim ti...ja papierovacky vobec nemusim.

A Vianoce budu azda najkrajsie, ked budu s nami prvy krat aj drobcekovia 🙂 .

zuzana1710
16. sep 2008

ewe,no ved prave ta almuzna ma dostava do uzasu...ake smiesne peniazky sa dostavaju na sk..ja sa este opytam na nejaku pomoc pre slobodne mamicky..vyuzijem a vyciciam stat ako sa len bude dat...ved aj tu som to tak urobila.. 😀 sice o vela som aj prisla,ale vinou mojej kurv...i sefky...ale to uz neriesim..

leni,nebooooj aj ty ked budes pekne dodrziavat pitny rezim a papat polievky,tak budes mat mliecko a budes kojit a tym padom aj kilecka pojdu dolu 😀

skreci,tak to je teda bieda..to nase slovensko..

no babule..ide aj ja hajat..mozno sa mi mala o pol noci zobudi na kojenie a este prebalime a spinkame dufam aspon do piatej..tak pa paa a dobru nocku..som rada,ze som si mohla opat dobre pokecat a vykecat..paaaaa 😉

lenka.pav
16. sep 2008

tak teda dobru noc, babenky. ja asi nezaspim tak skoro 😉

zuzana1710
16. sep 2008

leni,ja som mala len tusaka 3 dni pred porodoom..ale naznaky nic..len v podvedomi mi nieco vravelo,ze je cas...no mala som behacky na velku potrebu celu noc,ale nejak som tomu nepripisovala spustac porodu...a potm nad ranom bolesti do krizov a ten klb ma bolel nehorazne,tak som si robila masaz...stale som to nebrala ako porod..az ked mi zrazu puklo tam dolu a liala sa voda,tak som si uvedomila,ze aha je cas a to behanie na wc a bolesti kosti boli asi naozaj priznaky..asi tolko 😉

lenka.pav
16. sep 2008

zuzi, dakujem 😉

zuzana1710
16. sep 2008

este raz dobruuuuuuuuuuuuuuu 😉

skrecok
16. sep 2008

Dobrucku noc 😉 .

skrecok
16. sep 2008

Leni, este tu budes asi dlho strasit 😀 . Ja viem, ze si cela nedockava....

lenka.pav
16. sep 2008

veru, som 😉 . tak si aspon cosi popozeram na nete. pozeram akurat info o homeo. svagrina mi ich poslal este vo stvrtok, stale neprisli. snad zajtra ich uz v schranke najdem 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre