Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
5. jún 2009

idem trochu upratat a potom sa mame stretnut so znamymina ihrisku,tak hadam nezacne prsat 😒
Martina-skus nejake "Mums and tots" stretka -urcite tam najdes nejake kamosky 😉

karolinka2
5. jún 2009

Martinka veru ako pises tie skolky su tu drahe a ja s opatrovatelkami tiez nemam skusenosti nakolko pracu nemam tak som doma s Karolinkou.Ale teraz od septembra ju planujem dat do skolky vraj tuberu na dva a pol hodiny a plati sa nejako 1 lybra denne,aspon ssi zvykne medzi detmi a nauci sa jazyk,tak dufam,ze nam to vyjde.
Ja som tiez ked bola mensia chodila kazdy utorok na stretnutia mamiciek s detmi zvykne to byt v akazdom meste,mne to poradila health visitorka ked som chodila do poradne ale je to aj vyvesene na nastenke u lekara.Na takychto miestach najskor niekoho stretnes.
Erika mi sme boli rano v meste ale teraz sa nam nikam nechce u nas je tutaky vetrisko a Karolinka este spinka.

ryba74
5. jún 2009

Ahojte baby!
Tak ja sa opat ozyvam,pred hodinou a cosi sme prisli,ale este sme nevybaleni,ale neda mi neozvat sa vam a nenapisat ako som dopadla.
Tak v prvom rade-bohuzial,som po zakroku,tehotenstvo sa muselo prerusit.Moja dovolenka bola vlastne len o lietani po doktoroch-som povysetrovana od hlavy po paty.Zacnem od zaciatku.V stredu sme prileteli na Slovensko a hned vo stvrtok som bola objednana u svojho lekara.Ten mi vzal krv,pozrel ma zospodu a zacal mi robit sono.Hned sa mu to nezdalo,tak mi povedal tri varianty-bud je to cysta,ktora "hra" tehotenstvo alebo je to mimomaternicove-co vsak najskor vylucil alebo je sice nieco v maternici,ale nato,ze mi konecne ako prvy povedal,ze by som mala byt v osmom-deviatom tyzdni, tam nevidel ziadne obrysy embrya ani teda to,co by uz malo byt vidiet.Tak ma poslal do nemocnice na gyndu,kde maju kvalitnejsie sono-aj farebne.Tam ma vzali dnu,doktor ma pozrel sonom a hned mi povedal,ze jemu sa to javi ako prazdny vacok-to znamena,ze sice som tehotna,ale vlastne vnutri nie je embryo,je tam "prazdno".Vraj sa to stava,nie je to nieco neobvykle,len nevedia,preco sa to stava.Vlastne tym spinenim,co sa mi hned nezdalo,sa ten vacok zacal vyprazdnovat.Povedal mi,ze casom by si to priroda vyriesila sama,ze by som zacala viac krvacat a teda by som potratila,ale povedal mi,ze je to treba "vycistit",lebo by to mohlo dopadnut vseliako a najma ked som mu povedala,ze som v Sev.Irsku a ze sa tam vraciam.No,nemaju ani lekari na Slovensku nejaky dobry nazor na toto zdravotnictvo,dokonca moj gynekolog mi vravel,ze on tu isty cas bol a teda ma na toto zdravotnictvo vseliake nazory,len nie dobre-zvlast na gynekologiu,kedze ma v tom odbornost.Takze som si pekne musela dat vziat krv na vsetky vysetrenia,urobit interne predoperacne,EKG,anesteziologicke vysetrenie-to bolo vsetko treba a mala som s tym dojst teraz v stredu-3.6,ze mi urobia este raz sono,mam byt nalacno,ale ze na 99,9% si ma tam nechaju a hned ma "urobia",kedze som mu vravela,ze uz dnes odlietam.Takze aj tak bolo-v stredu som bola hospitalizovana-baby na izbe sme boli 4,z toho 3 to iste co ja.No a na obed ma hned brali,musela som tam zostat az do vcera rana a po vizite ma pustili.Som zdravotnik,ale bala som sa horsie ako male decko-hlavne,ze sa neprebudim,no a viete ta "poloha" pri zakroku...Prezila som to,ale bolo mi vseliako-hlavne po psych.stranke.Mam nasadenu antikoncepciu,vyvarovat sa infekcie,setrit sa,aspon 1-2 tyzdne,no a na tehotenstvo najblizsie 4-5 mesiacov zabudnut,ale nikto vam nezaruci,ze sa to nazopakuje.Na to ma upozornili,ze to mozem mat este aj tri krat,takze ja som uz zrejme s "pokusanim osudu" prestala.Moja diagnoza sa vlastne vola-ANAEMBRYOM.To bude asi cosi hovorit Z.g.Takze v pondelok musim ist sem svojmu lekarovi a dat si este vypisat marodku,snad bude rozumiet tomu,co som absolvovala,no a idem sa sustredit na to hladanie upratovania domov-do Moy parku sa uz vratit nemienim.Takze takto baby som prezila dovolenku-kazdy den na nejakom vysetreni,som unavena,nevyspata a hlavne vystresovana.Teraz budem az oddychovat.Ale vdaka Bohu,ze som sa rozhodla letiet na Slovensko-neviem,neviem ako by som dopadla tu.A tak som sa zasa len raz presvedcila,ze hoci casto na nasich lekarov nadavame,mozem povedat,ze mne neuveritelne pomohli a ze "zlate Slovensko".Tazko sa mi sem islo,dokonca aj synovi,neviem,neviem kolko este vydrzime.O synovych skuskach v druhej kapitole,toto som vam hlavne chcela napisat,ako som dopadla ja.Zatial ahojte,mate co citat.

etuska
5. jún 2009

Adi-tak si teraz hlavne oddychni,mas toho za sebou dost -prve je zdravie a potom vsetko ostatne.Veru-dobre ze si letela domov 😔

Maťka-zasobujes nas tu clankami-idem mrknut 😉

karolinka2
5. jún 2009

Adi drz sa hlavne po tej psychickej stranke,vsetko bude dobre.Momentalne vela oddychuj aby si bola v pohode.

z.g.
6. jún 2009

...ahoj, adi, tak veľa síl, presne tak, oddychuj teraz...
...nakoniec sa tá sestrička na tom uzv nepomýlila ☹ ...no, hlavne, že je to dobre poriešené, že si akurát išla na slovensko...

bola tu v diskusii minulý rok v lete jedna osôbka z craigavonu a hľadala niekoho na upratovanie...takže niečo sa určite nájde...

u nás bolo včera krásne, dnes je zase pod mrakom, ešte sme u našich, zatiaľ sme ešte stále vzácne... 😀 😀 😀 pride aj švagriná s deťmi...

tak pekný víkendík...už ma volá moje staršie dieťa...

karolinka2
6. jún 2009

Ahojte.
Dnes je neskutocna zima,po takych teplych dnoch taka zima.ja som prikurovala.Karolinka uz spinka a ja idem nieco poupratovat.
Pekny vikend. 🙂

mamartinka
6. jún 2009

ahojte.ak v severnom Irsku?tady hruza.fuci,prsi,aj som zakurit musela.inak zajtra sa chystame na vase strany.ideme do Argosu kupit televizor.ze to vide lacnejsie.tak sa muzik rozhodol ze tam zajtra skocime.tak uvidime ci to vobec najdeme.tak zelam vsetkym pekny slnecny a teply vykend. 😀

jarka28
6. jún 2009

Ahojte...aj u nas fuci a prsi a aj kurit musime......dneska som si bola pre auto,menili mi predne sklo tak som zvedava ci tam bude este kaluz vody-zistim nakolko vonku leje a ked to neurobili dobre tak ho prerazim.... 😠 dneska sme mali rybu a hranolky-zdrava vyziva 😀 a David rybu a kasu.zem......nemam ani chut vyvarat...zajtra MM bude robit gulas tak ja nemusim varit........no Mamartinka tak hadam sa nestratite...daj vediet.......pekny den babule

ryba74
6. jún 2009

Ahojte baby!
Zasa som odbehla na chvilu,mam strasne vela prania,aj upratovania,ale nechcem robit vsetko naraz,lebo stale som neni O.K.Uz sa mi zdalo,ze nekrvacam,ale dnes ma pobolievalo podbrusko a sice malo,ale predsa trocha krvacam.Ani mi nepovedali,kolko to bude trvat.V pondelok sa chystam tuna k mojmu lekarovi,snad mi da PN,mam so sebou aj lekarsku spravu,ked ma prepustili z nemocnice.
Syn ma nastastie skusky zo slovenciny za sebou,ale aby sme toho nemali malo,v piatok urobil skusku zo slovenciny na vybornu,no a v pondelok mi riaditelka oznamila,ze volali do BA na ministerstvo a vraj musi mat aj skusku z dejepisu.Tak mu dali knihu,dejepisarka mu popociarkovala,co si ma pozriet a este vo stvrtok-den pred odletom,robil aj skusku z dejepisu.Bola som v skole,este som myslela,ze si to s riaditelkou vybavim,ze co to ma znamenat,ale sama sa mi ospravedlnila,ze ja za to nemozem,ze oni urobili chybu,ze to skor nezistili a ze ten dejepis bude skor "pro forma",aby to mal,pretoze za dva dni to nemoze zvladnut.Za to zo slovenciny ho "drvili" dve hodiny.No a na buduci rok ma slovencinu,dejepis a este aj zemepis,pretoze vraj osmacky zemepis je hlavne o Slovensku a kedze to sa tu neuci,tak musi mat skusku aj z toho.Tak som ohromne "nadsena". 😠 .
Inak pocasie sme tam mali zrejme horsie ako vy tu,stale bolo okolo 18-20stupnov,takze ani slnka sme si moc neuzili.V obchodoch na Slovensku "draho",o dost drahsie ako tu-aj potraviny,aj drogeria,aj oblecenie.A o takych zlavach ako su tu,mozu na Slovensku len snivat.Takze asi zhruba tak.Pekny vecer.

etuska
6. jún 2009

ahojte kocky,
aj u nas podobne pocasie no nejako extra mi to nevadilo,lebo sme aspon pochodili po obchoch 😀 Resp.MM s Miskou sli do kniznice a ja som aspon skocila do charity shopov,Peacocks+Dunnes stores a kupila par veci.Najviac ma samozrejme opat potesili v charity shope-veci s vysackami za 0.49-0.99p 😀

Adi-no,ved ked pojdes tu k GP tak hadam ti povie co a ako dalej.Skus si dat inzerat ma www.gumtree.ie a mozno sa ti niekto ozve ohladom prace-mne sa tak par ludi ozvalo ked som mala inzerat na doucko anglictiny 😉

Inac ja ucim mam vystudovanu aj geografiu 😉 ak by mal syn s niecim problemy.Na ZS som ju sice neucila,ani neviem ake knihy teraz maju-ale fakt je to viacmenej o Slovensku-ake mame pohoria,niziny,rieky...-nic zlozite-aspon tolko si pamatam z praxe pocas studia na VŠ 😉

Poobede som si normalne musela lahnut-strasne ma bolelo brucho-mozno preto,ze je to prvy cyklus po vysadeni HAK,ale ja som taky "masochista" 😀 kym nemusim,lieky neberiem 😅

Teraz som este upratala,povysavala,MM dokoncil Miske zahradny domcek,tak aj ked bude prsat,moze sa tam hrat v teplucku.

Mali sme taku pokojnu sobotu,zajtra musi MM do prace.
pekny vecer 🙂

karolinka2
7. jún 2009

Ahojte.
My sme akurat dosli z kostola,Karolinka uz zaspava,rano som navarila kuraciu polievocku a plnene kurca,zemiakovu kasu a zeleninovy salat,tak uz len cakam na finale tenis. 🙂 Vcera sme boli v cookstowne tak sme prvykrat natrafili na super tovar,pokupili sme si na dovolenku sladkosti,pasteky polievky a kupioi sme puchovsku salamu,slovenske suche klobasky,vysocinu,popradsku kavu,dezerty a tatik si kupil petry ceske v makkom baleni tak sa vytesoval. 🙂
Este ked sa karolinka zobudi tak chcem ist pokupit nieco do dunnes store a tak pod.
Dnes u nas fuci zase poriadny vetrisko.
Adi ja som vcera pozerala jobcentreonline hned prvy bol randalstown na tri hodiny tyzdenne tak tam skusim zavolat a bolp tam aj upratovanie v craigavone skus popozerat mozno natrafis na nejaku ponuku.
Peknu nedelu vsetkym. 😅

ryba74
7. jún 2009

Peknu nedelu zelam!
Ja este len teraz varim,neskoro sme ranajkovali,tak sa neponahlam.
Uz mi syn vytlacil inzeraty na to upratovanie,skusim to porozhadzovat.Vcera sme boli v Tescu,chcela som dat aj tam,ale tam sa nedalo-keby som im to tam zacala lepit,asi by ma dobre pohnali kade lahsie.Zajtra sa objedname s muzom aj na Step ohladom toho Tax kreditu,nech nam to zmenia a zacnu nas registrovat ako druh a druzka.No a este sa objednam ku tomu lekarovi,snad ma neobjedna neskoro,poviem,ze je to surne.Vcera som cosi upratala,ale sa este necitim dobre,tak len sa tak presuvam z bodu A do bodu B.Matka,ked spominas tie nakupy v Cookstowne,v tom slov.obchode,poviem vam,ze ked sme teraz boli doma a porovnavali tie ceny,tak nie ze by boli uplne rovnake,ale nejake velke rozdiely su tam neni.Samozrejme,tuna si davaju dost navrch,za tu cestu,ale na druhej strane,ked si vyratate tu cestu na Slovensko,tam to tiez musite kupit a tu cestu naspat,tak nejake priepastne rozdiely v tom nevidim.Ale baby,strasne som sa tesila na obycajny slovensky rozok so slov.maslom a zelenou paprikou.A este na Acidko!Mnam!!!To milujem.
Tak zatial sa majte a uzite si zvysok dna.

etuska
7. jún 2009

ahojte kocky,
ja az teraz dovaram obed.Z kostola sme prisli dost neskoro,MM ma prist teraz z prace,tak som sa s obedom tiez velmineponahlala-ale uz je hotovy,uz len hranolky 🙂

Adi-jasne ze povedz ,ze je to "urgent" ved ta tam mali nedavno tak si musia pamatat.Hadam budes coskoro Ok.

My sme sa dnes modlili za jednu rodinku-narodilo sa im 4-te babatko.Ich mamka vedela ze bude postihnute-prestal sa mu vyvijat mozog 😢 ,no napriek tomu sa rozhodla si dietatko nechat.Zillo tusim len 1-2 dni po porode.Je to pre nich tazke,ale ked to vie clovek v pokore prijat tak to aspon rychlejsie preboli 😔

Hadam MM nebude velmi unaveny a pojdeme aspon niekam na prechadzku lebo ma dnes starsne boli hlava.
pekny dnicek 😵

nawal
7. jún 2009

caute zienky. jaj ale tu je zima 😠
ryba a preco sa robia tie skusky na sk? teda kto ich musi absolvovat? 😅

etuska
7. jún 2009

Nany-tie skusky robia vsetky skolopovinne deti,kt. maju trvaly pobyt na Slovensku-ale ak ste rozhodnuti ostat v UK,tak je to bezpredmetne

nawal
7. jún 2009

aha, no detcka maju trvaly pobyt na sk a teraz ziadame aj tu, tak som sa teraz zamotala, lebo asi nemozu mat v dvoch statoch TP. 😖 A ta skola na SK asi neprichadza do uvahy 😉
a ako by to potom bolo keby nerobili tie skusky a zrazu by sme sa rozhodli ist byvat na sk? 😀

etuska
7. jún 2009

Hmm-Nawal,tak to ti neviem povedat,ale asi by robili potom nejake "rozdielove skusky"-no ved zistis si,ak by ste sa rozhodli ist na SVK-ale to asi nehrozi,ze? 😅 My sa chceme na SVK vratit,ale nejako si s tym hlavu nelamem-mame v skole 8-rocne dievcatko zo Slovenska a teraz ide robit tie skusky 1.-dali jej vraj šlabikar a nejaku knizku z matiky.

jarka28
7. jún 2009

Ahojte babulky.....akurat som dokupala deti,najmensie uz spinka a dozehlila som uniformy...dneska mali nasi sports day a tak sme sutazili....Marek vyhral 3 zlate medaily 1 striebornu a 1 bronzovu a Saska 1 zlatu-tak som bola pysna maminka........bolo super .....utahana som ako kon.......Adka ty pekne oddychuj,povybavuj si co treba a najdi si urcite kludnejsiu robotku,ja nepracujem iba MM a dostavam child tax a da sa.....mozte skusit potom aj rozne ine prispevky vybavit......hlavne je zdravie......super ze syn ma skusky za sebou.......idem ja lebo som utahana.....pekny zbytok vecera.... 🙂 ozaj skusku na vodicak teda zaverecnu jazdu mam 15teho juna tak hadam sa zadari ved uz jazdim v pohodicke......tak idem papa

karolinka2
7. jún 2009

Jarka tak dnes ste mali pekny den,aj pocasie celkom dobre vyslo,to ti verim,ze si bola na deticky pysna,sikovni slovaci. 🙂
Nasa Karolinka este pozera rozpravku som zvedava o kolkej zaspinka.

eviska83
7. jún 2009

martinka- az teraz som pozerala kedy to vlastne letime.Letime 06.10.z krakowa do belfastu.No to by bolo super keby letis s nami.A ty ides sama?alebo s karolinkou? to by mal Andrej kamosku 😀
Jarka- drzim palce na skusky,ale ty to urcite zvladnes 😵
Adka- drz sa.
Babenky tak mi sa stahujeme 20.06.,uz sa neviem dockat 😝 😝 aj ked viem ze to bude riadne makacka

karolinka2
7. jún 2009

Evi ja pojdem s karolinkou tatik nemoze teraz bol doma sest tyzdnov po operacii v sobotu ideme na tu dovolenku do anglicka takze pojdeme sami dve.No ked sa vratime z dovolenky tak si zabookujeme letenky.
A co sa stathujete do niecoho vacsieho alebo kvoli comu?

ryba74
7. jún 2009

Ahojte!
No syn musi robit skusky na Slovensku,nakolko tam ma trvaly pobyt,je tam zapisany v skole,on vlastne len prerusil studium a momentalne studuje tu.Tiez neviem ako to bude dalej-hlavne ked uz je vo vyssich rocnikoch-ako som uz pisala-ani sa mi nechcel vratit sem,tak sme to uzatvorili ,ze este na rok a potom pojdeme spat.Neviem ci aj muz-tom u sa velmi nechce,ale mna tu tiez nema co drzat-teda okrem toho,ze sme ako rodina pokope.Pokial nezozeniem inu pracu,tak sa vratime.Vlastne tu nikdy nevies,ci este aj zajtra budes mat pracu,takze ani muz nevie,co bude za rok-mozno aj on o nu pride,nic ine nezozenie a pojdeme vsetci spat.Ja som to tu chytila asi za zly koniec hned na zaciatku-mala som hned vybavovat,ze zijeme ako druh a druzka a hladat pracu.No co,clovek sa uci cely zivot,aj zla skusenost je skusenost.
Tak pekny novy tyzden!

eviska83
7. jún 2009

Martinka- stahujeme sa do tej dedinky kde ja robim ,cize do prace to potom budem mat na krok a aj MM to bude mat na letisko o peknych 9 mil blizsie.Ale hlavne sa stahujeme preto lebo uz sa tu nemame ani kde pohnut.My byvame sice v 4 izb.velkom dome ale byvaju s nami aj moja neter a synovec,takze tak.Ideme do bungalowa 3 izboveho + sunroom+ garaz+ velikanska zahrada.Dom je sice dost stary (25rokov)ale mne sa velmi pacil,hlavne poloha- na samote u lesa.Okolo len par domov a po ceste prejde za den mozno 5 aut.

karolinka2
7. jún 2009

Adi ja aj tak nerozumiem ako druh a druzka lebo ani mi nie sme zobrati a nikde sa nas nepytali ze ako zijem,ci myslis ze si si vybavovala vsetko na seba ako ze zijes uplne sama so synom?
Evi a ty popri troch detickach pracujes a kde pracujes?
Idem si ja lahnut.dobru noc zenicky. 😔

etuska
7. jún 2009

Evi-tak to budete mat super.Aj my byvame v bungalove-este starsom urcite,ale paci sa nam tu 🙂 a hlavne mas svaty pokoj-vies ze decka nebudu behat po schodoch 😅

My sme akurat vyplnali tax Credits-este asi skoci MM pre istotu do Citizens Advice Bureau sa opytat ci je vsetko OK.

Inac Evi-ty to mas cerstvo v pamati.Ako je to ked chcem ist na matersku na buduci rok.Kolko tu musim mat odpracovane?-niekde som citala ze 26tyzdnov,niekto hovori o roku 😕 Viem,ze nejake peniazky by som dostala aj kebyze tu nema odpracovane nic,ale nejako inac sa to posudzuje,ze?

Ja si to neskor pohladam na nete,len prvotna infoska by bodla 🙂 -dakujem
Bru nocku a pekny tyzden vsetkym

Mati-drzim palce-urcite sa ozvi tam do toho Randalstownu co si nasla na nete 😉

ryba74
7. jún 2009

Ano Matka,ja som si to hned od zaciatku zacala vybavovat tak,ako keby som tu bola sama so synom,pretoze uz po mesiaci od prichodu sem som zacala robit a muz si myslel,ze to tak bude lepsie.No asi to nebolo spravne rozhodnutie.Peknu dobru noc.

z.g.
8. jún 2009

ahojte, u nás nič nové...

adka, tak držím palce, ako sa rozhodnete tak, ani natálku to nechytilo za srdce v zahraničí, jej je dobre tu, na slovensku...tomu rozumiem...aj keď my sme neboli zase dlho v írsku, ale aj tak, už ju poznám, nezvykla by si tam...človek berie ohľah aj na deti, tak uvidíš a možno budeš mať šťastie a nájdeš dobrú robotu...

maťka, tak už sa chystáš na dovolenku...

jarka, si šikulka, keď ti ide to šoférovanie...a skúšky zmákneš...

evička, tak nech sa vám v novom domčeku páči...

erika, to je pravda s tými schodami...

tak zatiaľ..., už sa koooonečne u nás otepľujeee...

etuska
8. jún 2009

ahojte zienky,
tak uz som doma z prace."Potesili" ma,ze v stredu pride nejaka komisia mrknut-vraj nie inspekcia,tak sa nemame coho bat,ale aj tak sa pripravim o cosi viac sko obvykle 😅

Idem umyt riad,upratat kuchynu... 😝 +vybavit nejake telefonaty kym sedia este na uradoch.O mesiac uz budeme na Slovensku tak sa uz aj tesim 🙂 Vcera sme si robili s MM plan-co,kedy ,ako-lebo on je na SVK len 20 dni,tak aby sme stihli vsetko co mame v plane.Chce to urcitu organizaciu,ale hadam sa to bude dat.
Miskine narodky budeme asi oslavovat o par dni skor,lebo vtedy uz musi byt MM spat v UK.
Jeden vikend mame naplanovany nedaleko Martina (stretko z MK) 🙂 ,potom aspon 2 dni Tatry,chceme zbehnut aj do Bardejova -do predajne Slovobuv-i ,kupit Miske topanky a zaroven si spravime vyletik. No a celkom dobry napad namiesto mnohych navstev je BBQ-1 asi v Kosiciach a druhe v Levoci (aspon nebudeme musiet to iste rozpravat x-krat) 😀 😀 😀

Zuzi-tak to verim,ze Natalku to v irsku az tak nechytilo-pamatam si ako nebola Miska nadsena zo zaciatku,ale my sme tu v podstate v kuse rok,takze uz si zvykla.Urcite ak by sme cestovali castejsie na SVk,tak by sa jej sem tiez nechcelo 😒

pekny dnicek,mrknem vecer 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre