Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
12. jún 2009

Matus daj vediet ci to funguje-myslim ten weet..... 😉

karolinka2
12. jún 2009

Jarka skoda bolo za to penazi,musela som si to doholit ziletkou.

etuska
12. jún 2009

ahojte kočky,
my sme mali poobede navstevu-kamaratku Majku s detickami,tak sa dievčata pohrali.Dnes sa konecne chystam vypisat tax Credits-uz je najvyssi cas +pozehlit kopec pradla-ale ako sa poznam,tak zmaknem tak 1/2 a zvysok poskladam do skrine 😅

Zajtra doobedu chcem skocit do charity shopov ,poobede chceme ist na ten program k jazeru a vecer ideme k bratrancovi grilovat-takze perny den.

Mati-prijemnu dovolenku,hadam vam cesta rychlo ubehne a bude vam na juhu fajn a teplucko 😉
Zuzi-malej skore uzdravenie.Neskusala si Imunoglukan?-nasej Miske celkom pomaha,malokedy je chora-davam len v prechodnych obdobiach a teraz ked bola trosku nachladena a chystame sa na SVK,tak aby tie zmeny lepsie zvladla

karolinka2
12. jún 2009

AHOJTE.
baby tak ja uz zajtra nebudem mat cas ist na pocitac,tak sa zatial majte pekne.berieme so sebou laptop ale neviem ci tam bude internet ak nie ozvem sa ked sa vratime t.j.24.6.
Erika dakujem a mate pestry vikend.
pekny vikend vsetkym. 🙂

eviska83
12. jún 2009

Martinka- prajem prijemnu dovolenku, 😀

zsuzsu
12. jún 2009

Matka štastnu cestu a potom nam zamavajte 😉 😀 😵

ryba74
12. jún 2009

Aj ja sa pripajam-prijemnu dovolenku a samozrejme aj prijemny zazitok. 🙂

jarka28
12. jún 2009

Matka davajte si pozor....a uzite si to...stastnu cestu..... 🙂

etuska
12. jún 2009

Kočky,takato krasa nam vyrastla na Slovensku.Tak tam by som v lete rada skocila:
http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/foto-a-video-...

jarka28
12. jún 2009

Erika uz som sa dneska kochala....musi tam byt nadherne....ja mam velmi rada Donovaly a Liptov a prosto krasy nasho Slovenska......ked sme byvali v Trnave ,kazdy vikend sme vypadli na Liptov,Tatry joj ale bolo super.....chyba mi to veru ☹

z.g.
13. jún 2009

...aj ja prajem príjemnú dovolenku

z.g.
13. jún 2009

...a šťastnú cestu, maťka...

...doobeda mi neišiel MK, tak konečne to už ide...

erika, tie moje deti by mali aj veľa čerstvých vitamínkov papať...prídeme k babke, nájdu si kinder pingui, potom nanuky a sú najedené...a ja sa môžem rozkrájať... 😠 , natálka aj užívala minulý rok preparát na imunitu, má trochu zníženú,
...kým nemá také škaredé kašle ako mávala, tak som rada...
...no a obyčajne "ševcove" deti chodia bosé 😀 😀 😀

pekne to tam vyzerá na tých donovaloch...
veru, krásne je aj na slovensku...

adka, tak držím palce, a potom by si mala trebárs aj viac času na učenie angličtiny...ja som zháňala nejaké krurzy, ten v portadowne bol raz do týždňa, to nestačilo, tak som chcela ešte niečo pribrať, ale som už nestihla...
no a padla mi vhod suseda na cypre, ktorá sa chcela stále vyprávať, aj keď sa mi nechcelo, ale aspoŃ som bola nútená komunikovať... 😀 , aj so ségrou sme teraz začali rozprávať spolu anglicky, aby som nevypadla z toho...im aspoń rozumiem, ale tí íri... 😀 😝
to chodil tatko domov raz za rok?, no,to je hrozne málo, tiež by som potom chcela, aby bola rodina pohromade...
mne sa zdajú nekonečné aj 2 mesiace, čo sa teraz nevidíme...
...aj ja som "tragická" povaha 😀 😝 , jak ma raz označil MM a furt hovorí "nehľadaj problémy, ale riešenia"... 😵

u nás sa vyčasilo, tak idem trochu von za deťmi... 😎

pekný víkendík...

ryba74
13. jún 2009

🙂 Krasnu sobotu prajem vsetkym!
Dnes je u nas ozaj nadherne-na teplomeri v tieni ukazuje 22 a to je teda na Irsko dost.Ale zda sa mi aj dost dusno,pozerala som,ze hlasili aj burky,tak uvidime.
Zuzka,veru,muz chodil domov raz za rok a ako som uz pisala,my sme si pripadali ako cudzi ludia,ked prisiel domov.No a ked odchadzal,strasne tazko som to znasala a myslim,ze aj on,len chlapi su tvrde povahy a nedaju to na sebe tak vediet.S tou povahou je to u mna "desne",ja tiez vidim vsade len problemy,MM mi zasa hovori,ze ja si ich privolavam a potom aj ozaj pridu.
Tiez som zacala chodit v oktobri na anglictinu,tiez bola len raz do tyzdna 2 hodiny a to vzdy v pondelok o siedmej vecer.Nevyhovovalo mi to vobec,lebo na jednu hodinu som isla do roboty,ale chodila som tam.No nebolo to OK ani tak,nakolko vzdy nas bol iny pocet ludi,vzdy sme sa vracali k niecomu,co sme sa ucili uz na zaciatku a akosi sme sa ani nezoznamili s tymi ludmi a potom dalsiu hodinu uz zasa neprisli.Chodili tam Timurci-teda cierny,Litvinci a Poliaci.Ucitelka bola celkom zlata,len vravim,mne to nevyhovovalo ani casovo,bolo toho aj malo a zlozenie tiez bolo roznorode a my sme si nikdy neopakovali,co sme sa naucili na predchadzajucej hodine,takze vlastne 2/3 ludi na to viac menej kaslali.Ale co mi najviac vadilo bolo to,ze ja som nevedela ani ceknut po anglicky a potrebovala som zacat ako sa vravi -"od piky",takze ked sme tam prisli,tak ona nam dala nejaku otazku a vsetci sme na nu pozerali ako keby sme pristali z Marsu.lebo sme nevedeli,co sa nas pyta.Takze ja som vlaste potrebovala slovensku ucitelku,aby som jej rozumela,co odo mna chce.Stale premyslam,ze ak by tu bol niekto nablizku bud Slovak alebo Cech prekladatel,ja by som si aj zaplatila hodiny,ale aby sa venoval len mne samej a chodil ku nam,alebo ja ku nim.
Vcera som si kupila aj oblastne noviny a pozerala pracu-bieda,nic moc tam nebolo.Dnes sme znova poroznasali letaky ohladom upratovania,pretoze mam take divne svrbenie v lavej mozgovej kore,ze ked pridem do roboty a dam im tam marodku,tak ma vyrazia.Tu je to mozne a normalne,tak ma to nezaskoci.Uz mam normalne pocit,ze my byvame v nejakej blbej zone a je to tu o nicom.Lenze muz sa mi stahovat nechce ani zanic,lebo on je spokojny aj s tym,co ma.Ale,kedze co ma nezabije,tak to ma posilni,tak sa budem snazit dalej.Snad to raz vyjde.
I ked som uz pocula,ze co ta nezabije dnes,tak to sa ta pokusi zabit zajtra.
Tak pekny zvysok vikendu.

etuska
13. jún 2009

ahojte kocky,
ma sme dnes mali pekny den-okolo obeda sme skocili na "Car Boot sale" ale nic tam dokopy nemali,len som Miske kupila take zvieratka z umelej hmoty a jedny kratasy.

Poobede sme sli s Nawal a Mmajcou k jazeru-bolo tam super-rozne atrakcie pre deticky a vecer este k bratrancovi na BBQ 🙂

Este som rychlo nahadzala veci do pracky a idem prichystat na zajtra veci Miske,lebo vystupuju deticky v kostole.

Adi-a ja som ucila par Slovakov,ale chce to sustavne pracovanie na sebe aj mimo hodin,nielen 1x tyzdenne.Najma je dobre to,ze tu clovek anglictinu pocuje,vidi,vnima vsade,tak to treba vyuzit.Prinutit sa pozerat telku v AJ,speakovat so susedmi,alebo tetuskami v obchode,citat...-nikto uceny z neba nespadol,ale"kde je vola tam je i cesta".

Kazdy hovori,ze deti sa ucia velmi rychlo a ovela jednoduchsie ako dospeli.Je to pravda-vidim to na Miske-za 9 mesiacov co je v UK hovori dost plynulo.Minule MM povedala:"Iĺl give you second chance" 😅 ,alebo "You´re not supposed to be..." 😀 -ale aj pre nu to bolo na zaciatku tazke-nerozumela detom a videla som na nej,ze veeeelmi chce-stale za mnou chodila a vypytovala sa na slovicka,frazy...-ide o to chciet 😉

z.g.
14. jún 2009

u nás to dnes tiež vyzerá na pekný deň...kooonečneee...

...aj vy si užite slniečka...hneď to človeku dodá energiu a optimizmus...

...adka, moc držím palce, nech sa ti niekto ozve na to upratovanie...
...a to si tak nevrav, že čo ťa nezloží dnes, tak zajtra......a ak ťa naozaj vyhodia, tak čo s tým narobíš...
...ty si tuším z craigavonu, máte tam nejakých známych? písala sem priamo odtiaľ slovenka alebo češka, ešte ste na seba nenarazili?

...celkovo to máte fajn, že je tam toľko slovákov...ja som mala na cypre furt nastražené uši na ihrisku 😀 , rusiek plnooo...na slovenské al. české mamičky som tam zatiaľ nenatrafila...no a ten MM neišiel na to stretnutie slovákov 😠 😠 😠 ...

budúci týždeň budeme mať tiež akčný, samé vystúoenia v MŠ, chystajú aj rozlúčkovú slávnosť...

tak pekný dník....

jarka28
15. jún 2009

Ahojte,konecne funguje kon....dnes mam Happy Day.....urobila som vodicak 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂

mamartinka
15. jún 2009

jaruli gratulujem.a kde su vsetky.

jarka28
15. jún 2009

Diky Matka.....neviem kde su rozlietane......ale sak sa ukazu.... 😉

etuska
15. jún 2009

Jarka-Well done!!!! 😀 -tak vela stastne najazdenych kilometrov prajem 😉
ja som dnes "busy" tak odtial padam.
pekny vecer 😵

ryba74
15. jún 2009

Ahojte baby!
Ze kde sme,vsak nefungoval konik,tak sa nedalo pisat.
Jarka,gratulujem aj ja-ten vodicak je v Irsku dolezita vec.
Dnes som bola konecne u lekarky,ja som myslela,ze ma uz posle do roboty,ale moc som sa mylila.Mam strasne vysoky tlak,dali mi na tlak lieky aj na Slovensku,ale dnes mi povedala lekarka,ze tu ich predpisuju skor starsim ludom,takze mi predpisala ine,dalej zajtra musim ist na krv a na buduci tyzden na kontrolu a do roboty najskor za dva tyzdne.Pytala sa,ze co robim,a ked som jej povedala,tak o nastupe do roboty nechcela ani pocut.
Baby,mna zasa zacal boliet zub-tentokrat uz ale iny,objednana som na 9.jula-konecne,tak dufam ze vydrzim.Nikdy so nemala tolko problemov so zubami ako teraz tu.Ale nejako bolo,nejako bude.
Tak sa zatial majte a pekny vecer.

z.g.
16. jún 2009

ahojte,
som tu len na skok, malá ma nenechá, keď už konečne ide MK

jarka, tak gratulujeeem...

adka, tak si ešte oddýchni, zober anglinu do ruky, aspoň máš kľud, malá ma nenechá, jak vezmem knižku, tak je pri mne, takže len keď zaspí,
veru, aj na ten tlak nie je dobrá taká práca...a zub nech vydrží...

idem k tej malej...potom sem ešte skončím...

ja som z toho nášho uja nanič, vyhliadky sú zlé....

jarka28
16. jún 2009

Ahojte ,,,,zienky vdaka........Zuzka-prosim ta jedna sa o kiahne?-Sasena ma pluzgierkovite pupaky,zacalo to vo vlasoch vcera ,myslela som ze komar,dneska za uskami na krku a aj na chodidlach a sem tam na tele...ja myslim ze by to mohlo byt,vyzeraju tak ako kiahne....aj sa mi zdala byt divna lebo v nedelu nechcela papat,ani vcera obed a vecer bola trosku teplejsia.....a naraz pupaky......objednala som nas na kliniku tak uvidime.....co ty ako odbornik na to?moze sa jednat o kiahne?...Zuzka mrzi ma ze je na tom ujo zle... ☹

jarka28
16. jún 2009

No boli sme my u Gp a ma to kiahne...dala nam Calming lotion a na teplotu keby bola....sak uvidime,chuda moje sa jej to rozosieva po celom tele....som zvedava kedy sa zacnu chalani obsypavat.......este ze mam vodicak a mozem ist hned aj po doktoroch 😀

z.g.
16. jún 2009

bola som vonku s malou, zobrala som ju uspať do kočíka ako malé bábo 😀 , lebo doma nechcela....

jarka, to je typický priebeh...
aj u nás sú kiahne, aj by som bola rada, keby to malé chytili, aby sme to mali za sebou..

etuska
16. jún 2009

ahojte kocky,
ja len narychlo,lebo mam dnes vela prace.
Veru Adi-len oddychuj kym mozes a zub hadam dovtedy vydrzi

Jarka-tak aj ja by som bola rada ak by mala Miska kiahne za sebou co najskor i ked teraz som niekde videla reklamu na vakcinu proti kiahnam 😕 -Zuzi-vies o tom nieco??? 😕

U nas bolo dnes krasne,tak sme boli cele popoludnie v zahrade

z.g.
16. jún 2009

áno, vakcína proti kiahňam existuje...tu niečo okopírujem, jo?

Očkovanie proti ovčím kiahňam je u nás dobrovoľné, ale v mnohých krajinách sveta je povinné a vyžadujú ho aj od ľudí, ktorí ich chcú navštíviť.

Chrániť pred ovčími kiahňami sa dá očkovaním. Vakcína má asi 85-percentnú účinnosť, 15 percent očkovaných nie je dostatočne chránených a môžu sa vírusom nakaziť. Ale priebeh ich ochorenia je rýchly a má ľahší charakter s výskytom len niekoľkých vyrážok.

Ideálne je zaočkovať dieťa v 15. až 18. mesiaci spolu s vakcínou proti mumpsu, ružienke a osýpkam, ktorá je bezplatná. Pri rozšírení vakcíny o zložku proti ovčím kiahňam ju však musí rodič v plnej výške 2700 korún hradiť sám.

"Táto štvorvalentná vakcína je zatiaľ na našom trhu krátko, ale už som ňou stihla zaočkovať šesť detí. Po očkovaní sa môžu vyskytnúť ľahšie reakcie na mieste vpichu ako opuch, začervenanie, ľahká horúčka, malátnosť a únava, ktoré spontánne vymiznú, ale ja som u svojich pacientov nezaregistrovala žiadne komplikácie," hovorí Marta Špániková, pediatrička z Bratislavy. V Nemecku napríklad majú očkovanie preverené aj celoplošne, absolvovalo ho už viac ako 900-tisíc detí.

Dať sa zaočkovať je možné, samozrejme, aj neskôr, samotná očkovacia látka proti ovčím kiahňam stojí asi 1300 korún. Je to dôležitá informácia najmä pre ľudí, ktorí ešte neprekonali toto ochorenie a plánujú vycestovať do zahraničia. "Viaceré štáty majú toto očkovanie povinné, takže otázka v súvislosti s ovčími kiahňami pri vypĺňaní dokladov mnohých ľudí zaskočí. Týka sa to najmä študentov, ktorí odchádzajú na dlhší študijný pobyt do Kanady, Austrálie alebo USA. Treba potom rýchlo pátrať v zdravotných kartách. A u dospelých ľudí môže byť niekedy problém dokladovať, že chorobu už prekonali," hovorí doktorka Špániková. Očkovanie je povinné aj v Nemecku, v Grécku, na Sicílii, v Madride, v Katare, v Kórejskej republike, na Taiwane a v Uruguaji.

eviska83
16. jún 2009

Ahojte- Jarka gratuuulujem ,si frajerka a hlavne je to ze sa nebojis jazdit.Ja som vodicak robila na zdravke cize v 18r a 5 rokov som vobec nejazdila. ☹ Potom sme kupili auto (skoda 120 😀 ) a za mesiac som uz sla cestu Ml.Boleslav - Stara Lubovna.12hod,ale zvladla som to.Ked sme prisli tu tiez mi nebolo vsetko jedno ,ale kedze MM nemal vtedy este vodicak bola som nutena.
Adi- ty si z Craigavonu?????

ryba74
16. jún 2009

Ahojte baby!
Dnes bolo u nas tak strasne dusno,ze sa az nedalo dychat.Teplomer zasa ukazoval 22stupnov v tieni,cakala som,ze pride burka ako bola u nas nedelu.Padali aj krupy,nam vypadla elektrina...
Nie Evi,my sme z DUNGANNONU-strasne skaredeho mestecka,kde ziju sami Timurci,Litvinci a Poliaci.Ale Craigavon je od nas 20km,chodila som tam do nemocnice,ked som este bola tehotna.Prave dnes sme s muzom preberali situaciu,ze mozno by sme sa aj prestahovali do ineho mesta.Velmi sa mu paci Larne,muz tam uz bol a tak si tam mozno dame vylet a popozerame co a ako.Je to od nas dost daleko,ale nic ma tu nedrzi a keby tam bola praca,tak nevahame ani minutu.Ja mam totizto pocit,ze v tomto nasom zapadakove nezozeniem vobec nic.Vcera som bola v Graftone-agenture,kde sprostredkuvaju pracu,treba vypisat aplikacku a uvidim.Denne sledujem Jobcentrum online,ale zatial nic,inzeraty na upratovanie su rozhodene,tak cakam.Ale nejako tomu uz prestavam verit.Takze celkom realna zacina byt moznost prestahovat sa.Len musime najst najskor pracu.
Pekny vecer a Jarka vy sa liecte.Je ozaj dobre,ked clovek prekona ovcie kiahne,ked je este dieta.

jarka28
17. jún 2009

Ahojte...u nas dnes leje ako z krhly.....Sasena celu noc nespala co ju svrbelo telo a do rana bola strasne vyhadzana,az plakala ked sa videla v zrkadle ze uz nikdy nebude pekna,chuda moje.....Marek zostal dnes tiez doma lebo mal teplotu a tak cakam ze sa zacne aj u neho prejavovat virus....vcera ho aj zub bolel,ma mliecny stolicku ale je lenivy si cistit zuby a takto to dopadlo....no hadam ma ponaucenie a zacne riadne cistit.....a som zvedava ci to aj najmensi dostane....nech uz to mame za sebou.....co mali naposledy sarlach tak David to nedostal od nich tak uvidime.......Adka pozerala som Dungannon ,ste od nas dosta daleko skoda,kebyze je to poblizku sme mohly kavickovat....no ale ak ste teda rozhodnuti sa aj prestahovat tak to je fajn,ja kebyze nutne zhanam pracu a bola by ponuka pre nas oboch s moznostou sa stahovat tak by som sla.....my sme tiez v zapadakove,sem tam volne miesto niekde ale inak nic moc.......akurat som sa vcera najedovala,lebo platime rentu za nezariadeny dom 120 tyzdenne a este k tomu nam vyratali aj rates a to 1200 rocne....slak ma ide trafit...zvazujeme ze sa prestahujeme ,ale uvidime,lebo nechcem tu nechat segru samu,co by tu aj robila a mozno ak by sme natrafili na nieco co by nam vyhovovalo by sme sli spolu zit,ale muselo by to byt nieco ako dom plus teda s malou pristavbou...nech sme spolu ale aj zvlast....no uvidime......Evi ako babetka?.......irsko ma donutilo si urobit vodicak...bez neho to bolo o drzku.....idem ja uspavat najmensie.....Zuzka co nove na slovensku?....... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre