Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
20. nov 2009

ahojte kocky,
No MM mal vcera pocit na pohovore celkom dobry-vraj zostavuju nejaky novy tim,tak bud potrebovat viac ludi-vysledok bude o 1 a 1/2 tyzdna 😝 ked prebehnu vsetky pohovory.Tak by nebolo zle ak by dostal takyto darcek k 30ke 😅 -uvidime...

Zuzi-tak to ti verim,ze uz pomaly meter zacnes strihat 😀 a tie perne rana poznam,lebo MM chodi do prace na 7a.m(obcas nejde nastartovat Corsa-tak vtedy som taxikarka) 😝 a potom Misku vychystat do skoly-taaak sa jej nechce vstavat a to mame byt v skole 8:45 😝

Evi-lieky beriem len vtedy ked mi je fakt blbo(tento tyzden som ich brala rano asi len 2X)-lebo niekedy mam pocit,ze ked mi nieco nesadne,nech to radsej ide von a mne je potom lepsie 😀
...tusim som pribrala 1,5kg-uz som sa davno nevazila.

Rano som si bola oducit hodinku v skole,idem navarit obedik,upratat,ak stihnem-tak skocim do mesta ,pre Misku a vecer nas caka Bowling v Ballymene 😵 -organizuju to ludia z kostola do ktoreho chodime a potom ma byt spolocna vecera-ma to byt taky "family event" tak berieme aj Misku-som zvedava-ja by som teda asi hrat nemala,ze?(kedze tehulky nemaju dvihat tazke 😀 -uvidim.

cez vikend nas este caka mala oslava MM 30-ky 😀 takze bohaty program.
drzte sa 😵

ejviska
20. nov 2009

Eriko, ja bych to teda s tim bowlingem neriskovala. Navic muzes spadnout nebo cokoliv. Vsak se jeste nahrajes za zivot 🙂
My chceme jet v nedeli do BLF do muzea. Pojedem co nejdriv, tak snad tam nebude moc lidi " po ranu ". Mame tu noveho kolegu, Slovaka, ale je ze Znojma. Je tu bez rodiny, tak ho vezmeme s sebou, pokud bude chtit. Zita ma hodne prset, tak uvidime. Tady je dnes celkem pekne.

ejviska
20. nov 2009

Jdu na teacher-parent consultation. Aj s muzem, napsala jsem mu seznam otazek. On umi anglicky 😀

Coz mi pripomenelo, ze na tom DVD s anglictinou je veta : " Poletim se skyeurope" ( nebo tak neco ) 😀 😀

ejviska
20. nov 2009

Tak jsem zpatky. Pani ucitelka Terku moc chvalila. Ptala se, jestli se s ni doma ucime anglicky, ze se pry strasne rychle zlepsuje. Tak jsem mela velkou radost, my se s ni totiz neucime, jenom se pta, jak se co rekne. Rikala, ze uz se zacina vic bavit s detma a oni s ni. Ze ta jazykova bariera tam je, ale lepsi se to. No sama chvala... jak je prej dobre vychovana 😀

A na charitu, jak jsme tehdy vybirali, se vybralo na kazdou z nich ( byly dve ) 980 liber! Tak to jsem koukala, to je teda dost.

karolinka2
20. nov 2009

Ahojte.
U nas nie je nic nove,na mna nieco lezie zacina ma boliet hrdlo a lamu ma ruky.Tam kde som b ola na pohovor v Okine tak hlasili ze idu prepustat 150 ludi z morkarne tak dufam,ze bude vsetko o.k. ked ma volali na pohovor...
Zuzka mi sme mali ten isty problem s ATB Karolinke som ich nasilu vstrekovala do pusy....
Erika veru neprehanaj to s bowlingom a zajtra si uzite oslavu...
Evi no vidis aka dcerka je sikovna 🙂
A ostatne baby ako sa mate?
Pekny vikend vsetkym.

z.g.
21. nov 2009

dobré ránko/deň...

ejviska, tak super, že sa malej darí v škole, aj že sa včleňuje do kolektívu...
no dobrá veta- poletím so skyeurope 😀 ...

maťka, tak nech tá bolesť v hrdle rýchlo prejde...a nech to vyjde s tou prácou...

nakoniec sme včera užili ATB v pohode, dalalsom jej to do džúsu, prisladila a súťažili sme, kto to rýchlejšie vypije so slamkou...tak uvidím, čo dnes...posledná dáka...lebo keď som jej to vstrekovala, tak to držala v pusinke, aj niečo vypľúla...chjo...

erika, užite si slavu a tiež gratulujem manželíkovi, dodatočne...

dnes sa chystáme k našim, až sa mi doperie prádlo...

karolinka2
21. nov 2009

Dobre rano....
Tak som poriadne prechladena z nosa mi tecie,hrdlo ma boli,v utorok na angline sme dva hodiny sedeli v zime este vecer som sa nemohla ohriat doma,a na druhy den uz som zacala citit hrdlo a lamali ma ruky.....no pekne. 😠

nawal
21. nov 2009

caute, Mirovi vsetko naaaaj 😎
Matka aj ja zacinam soplit, hrdlo ma boli, dievcata uz kaslu a soplia 😠 . Nech uz ta zima skonci, lebo to je stale ten isty kolobeh 🙄

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinka2
22. nov 2009

Dobre ranko.
Tak uz nielen ja ale aj Karolinka je chora takisto ako mne tecie jej z nosteka kasle boli ju hrdielko. 😒 Idem jej zmerat teplotu dufam,ze aspon to nebude....
Aspon ze navarene mame od vcera,vonku hrozne fuka aspon u nas a hlavne v noci silno fukalo,nespali sme mala sa vkuse budila a plakala...
Nawal aj vy sa skoro vyzdravte.
Peknu nedelu.

etuska
22. nov 2009

skore uzdravenie vsetkym choruckym 😵
vcera som tu napisala prispevok a nevzalo ho 😝
My sa drzime,Bowling bol super-hrala namiesto mna Miska 🙂
Vcera sme trosku oslavovali a dnes maju este poobede prist susedia +bratranec s rodinkou.Aj tak sa nikam neda ist,take uprsane pocasie.
Juuj,dufam,ze na SVK bude snezit.Mamine som totiz povedala nech kupia Miske "boby" 😀
pekny zvysok vikendu 😵

ejviska
22. nov 2009

Ahoj holky, tak jsme dneska byli v Belfastu v muzeu. Moc pekne. Pak jsme sli do centra, maji tam predvanocni trhy. Uz bylo tma, tak to bylo velize hezke. My jsme jeste v BLF nebyli, jenom na letiste a zpet. TAk jsem mela dobry pocit. Kamaradka tam vbehla do M&S, joj jak ja bych nakupovala. Ale mely jsme 3 decka, takze to se nedalo.
Ale opravdu pekny vylet!!!

Preji skore uzdraveni vsem nemocnym!!! Nase mala kasle uz 14 dni!!, vubec to nema lepsi.Ale pekne si odkasle a v noci spi, takze se to da. Klep klep.

ejviska
22. nov 2009

Nawal, v Ballymene ten Fairhill shoppping center, je to tam dobre? Nebo co by jste doporucily? Mne se do Junction one nechce, moc se mi to tam nelibi. V Coleraine nic neni. Jeste v Derry jsou obchody nejake...
Mam rada Next, Marks.. a podobne. Diky!

etuska
22. nov 2009

Ejviska-Next si mozes mrknut aj na nete:www.next.co.uk

mne sa osobne dobre nakupuje u nas v Antrime v Castle mall-e,alebo aj v charity shopoch

jarka28
22. nov 2009

Ahojte...dlho som sa neozvala ale nebolo kedy,som akasi ulietana stale...pracovat som este nezacala lebo cakam na Police check,ale hadam uz coskoro budem.... 😉 u nas nic nove,zatial sme zdravy....Erika aj ja dodatocne vsetko naj k MM narodeninam...a choruckym skore uzdravenie...v utorok by sme mali mat net tak napisem viac.... 🙂

etuska
22. nov 2009

Jarka-dik
No nechcem ta strasit,ale ja som bola na pohovore koncom augusta (minuly rok) a Police check bol hotovy az v novembri 😒 -takze som cca 2,5 meiaca cakala na ten blby papier.

jarka28
22. nov 2009

V pohode Erika,ja som volala v piatok z manazerkou a ze to bude tento tyzden,ze to trva 3 tyzdne a malo by to uz byt,takze sa nebojim...ale sme v Irsku tak tu je mozne vsetko.... 😉

nawal
23. nov 2009

Evicka mame tu Tower center tam mas primark, dunnes store, quiz, new look, adams, boots... a vo Fairhille je next, m&s, velky new look, monsoon, H&M.... Ja mam radcej tower center su tam lacnejsie znacky. A medzi tymito dvoma centrami je trebars benetton, sisley, international, TK max, ..... Da sa tu dobre nakupit. Vela ludi sem chodi nakupovat aj z Larnu, Antrimu...je tu vacsi vyber.
Dufam ze som trosku pomohla.
😵

nawal
23. nov 2009

A charity shopov tu je dost vela, len v centre ich je okolo 9. 😀 takze sa tam vysantim hehe

ejviska
23. nov 2009

Nawal pomohla!!! Tak ja pockam, az bude leden a budu slevy a pak si k vam zajedu 😀 . Dneska jsem koupila mamce v Nextu krasny rolak a tatkovi takovy svetr, co ma vsitou kosili. Libilo se mu to, jak tu byli....tak snad potesi. A drahemu salu. A uz nechcu obchody ani videt! 🙂
Jo a sobe kalhotky. Kupuju si normalka obleceni velikost 12-14, tak jsem si vzala 14, radsi, ze jo... a jsou oooobrooovske. To az drahous uvidi, tak se zlame smichy 😀 😀 😀 😀 .Taky kravka, jsem se na ne nepodivala. Ale jsou za libru, toz se nezblaznim 😀

z.g.
23. nov 2009

aj my máme znovu maróda- staršia dcérka po 7 dňoch v škole znovu ochorela, tak je to zaujímavé, má horúčky, chúďa...tak mi to chodenie do práce pekne začína...
inak u nás nič nové, kukla som superstar, typovala som denisa na vypdnutie a idem za chvíľku hajať, lebo som hooodne unvaná...

karolinka2
23. nov 2009

ahojte.
ja som akurat dosla domov,kamoskin manzel mi volal ze sef hlada na upratovanie niekoho tak som tam bola a na dva tyzdne ma zoberie na skusku tak som rada....dva dni po pat hodin....
Zuzka aj mi sme boli nedavno chori a tiez nanovo,a pozerala som dnes spravy ze na svk su uz 400 pripadov prasacej chripky.
a co sa tyka super star tak som rada,ze vypadol on uz davno mal ist...

ejviska
24. nov 2009

Zuzko, to si beres "paragraf" nebo mas hlidani, kdyz jsou holcicky nemocne?

MAtko, tak fajn! Ja kdybych chodila nekde uklizet, tak doma uz nehnu ani prstem 😀
K tej chripce...ja myslim, ze Anglie si to odbyla v lete a v CR, SR to teprve prichazi. Taky jsem tehdy v lete cetla, ze v Angliii poradali " chripkove vecirky", kazdy se chtel nakazit radsi v lete nez v zime.

z.g.
24. nov 2009

no dobré, že chrípkové večierky... 🙂 🙂 🙂

mám zatiaľ stráženie, minulý týždeň sme sme boli u našich, odtiaľ som ráno dochádzala so staršou dcérkou, včera a dnes oni chodili sem, dnes príde teta a tak všelijak to lepím a organizujem, kým sa dá...nechcem vynechávať hneď prvé dni...a aj potom to bude také blbé, je nás tam málo...

možno aj natálka má nejakú chrípku, má len horúčky, sopeľ...bola by som bola rada, aspoň nejakú imunitu by získala...len to ťažko takto dokázať...

z.g.
24. nov 2009

maťka, tak aspoň nejakú robotuku budeš mať...

ejviska
25. nov 2009

Upekla jsem muffiny z takovych nedobrych jablek ( byly moc kysele ) a jsou mnam. Zitra nam prijede navsteva, moje svagrova. Ale z toho pocasi je asi porazi 🙂. Dneska hrozny vitr!

karolinka2
25. nov 2009

Evi tak prosim ta daj recept na tie muffiny,ja som robila predvcerom obliz prst tatik chcel ale sladky kolac....no veru v noci tak silno fukalo,ja som akurat doupratovala navarene mame od vcera mala spinka tak si idem pozriet ordinaciu...

ejviska
25. nov 2009

MAtko, najdu ho, jsou dobre, ale jsou nizke. To je asi troubou. Nebo mnou ( takze taky troubou 🙂 ), ja pecu naprosto minimalne. Jinak, kdyz das do googlu " jablecne muffiny", tak toho najdes kopec.
Ja tak varim vsechno, ze sednu k pocitaci.. 🙂 NO SAK!!! Dneska - trouba zapnuta, jabka nachystane a vypadl mi internet, tak jsem nevedela co dal 🙂. Nastesti za chvilku zase sel.

ejviska
25. nov 2009

zde:
Vlockovo-jablecne muffins (mufiny)
------------------------------------------------
Ingredience:
1cup (salek,hrnecek) vlocek
1 cup hladke mouky
1 lzicka prasku na peceni
1 lzicka skorice
1/3 cup medu
1/4 cup mleka
1/4 cup oleje
1 vejce
2 cup nadrobno nakrajenych jablek

Příprava:
Nejdrive si zapneme troubu na 200*C

Pak si vymazeme mufinovou formu olejem.

V mise smichame vsechny suche ingredience a k nim pridame mleko,med,olej a rozslehane vejce. Nakonec vmichame syrova na drobne kosticky nakrajena jablka. Testo michame opatrne,mufini pekne pri peceni vybehnou.

Peceme asi 25 minut.

ejviska
25. nov 2009

Neni tam cukr!!!! A na chut je to sladke spis min, ale zatim to nikdo jiny nejedl, jenom ja ( rovnou asi 6! )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre