Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

mamartinka
4. mar 2010

pajakubik i.p

jarka82
4. mar 2010

jej pajakubik vdaka ale urcite sa niekto najde este mame cas 🙂 ale stretko by sme mohli dat. 🙂 buduci tyzden pride aj eviska to by bola partia 😀 boze strasne je nadherne. mamartinka na Fb ta nemam.

mamartinka
4. mar 2010

Tak kto ma nema si ma pridajte ak chcete.Martina Sediva.

ejviska
4. mar 2010

My tu mame to ceske auto, protoze jsme si s nim v srpnu, jak jsme se sem stehovali, privezli veci. Hlavne pro malou i oblibene hracky apod.

ejviska
4. mar 2010

Pavli, jak ty vis, ci jsme? Ze pises Eva T. atd. Nemuzu na to prijit... 😀

pajakubik
4. mar 2010

Evi prece z facebooku,rikala jsem,kdyz jsem se tu registrovala,ze pulku holek znam z FB 🙂

ejviska
4. mar 2010

A ja te tam nemam 🙂 Tak se mi prihod 🙂

jarka28
4. mar 2010

Ahojte babule...akosi nestiham pisat...mam toho strasne vela..ale citam vas...Erika super ze ste obaja v poriadku len tak dalej....Pavly Kubik ako?uz sa mu ulavilo?????Ejviska ako dlho ste isly s CZ sem autom?ja planujem nieco podobne........Martinka ako sa mate???Evi???baby neviete poradit potrebujem aby mi moja Sasena schudla a neviem kde najst rady a recepty....je to pre nu nevyhnutne.....co sme v Irsku sa vyslovene preziera a ja uz neviem ako na nu....dala som jej urobit krvne testy nech som si ista ze je zdrava a ze je len pazrava....testy su ok takze ju musim prinutit schudnut......budem rada ak poradite.....nechcem nic drasticke pre nu........pekny vecer.... 🙂 🙂 🙂

pajakubik
4. mar 2010

ahojek jarus,
ja bych to nechala byt. Hlavne ze je zdrava a testy ma ok. Jak do toho budes rypat nebo do ni neustale hucet apod.akorat to bude zle. Moje sestrenka mela samy problem,kdyz byla mala. Moje teta super figuru,tak to nemohla prezit,porad do ni mlela a od 14 roku je z ni anorekticka,jak ji to uvizlo v pameti,kvuli tomu nemuze dnes met ani decka. A kamaradka zas mela dceru a ta chtela kvuli tomu spachat sebevrazdu v 11 rokach. akorat bych ju nejak navedla na sport. aerobik nebo brusle apod.

ejviska
4. mar 2010

Ahoj Jarko, nam to auto dovezl kamarad. Ale z Prahy do Craigavonu je to 28 hodin. Trajekt z Liverpoolu do Belfastu je 8 hodin. Z Doveru do Callais je to 2 hodiny. Z Belgie do CR celkem 12 hodin. Tak priblizne.

S tou " dietou ", jak psala Paja, nejaky pohyb, treba i kolo. A omezit sladke a bramburky. Pokud ji ve skole, tak to je fakt tezke. Mozna ji teda davat jidlo do lunchboxu z domu. Ale kdyz omezi sladke, smazene a prida pohyb, tak to musi mit efekt.
Pecivo ( teda jenom toustak 🙂 muze mit celozrnny.

jarka28
4. mar 2010

Baby ja to nechapem...ja sa snazim varit zdravo,nesmazim bohvieako casto...hranolky velmi malo......pohyb-no korculuje a bycikluje ,ked je skaredo tak plavame....neviem do skoly jej davam ovocie,mineralku ,sandvich plus actimel alebo jogurt a nejaku cerealnu tycinku.....ale moze to byt tim ze poslednu dobu zlenivela a sedi na zatku a nic nerobi...takze zacneme byt aktivnejsi...ja nechcem aby dopadla tak ze budem do nej hucat a bude z nej anorekticka ako spominas Pavly to teda ne......no uvidime...hlavne ze je zdrava teda a nejako pridame pohyb a obmedzime keksiky a chrumky.......a ozaj poznate tu neaky zdravy chlieb?aky mate nazor na toastovy celozrnny chlieb?je zdravy alebo sa len robi ze je zdravy.....na ranajky jej davam weetabix tie su plne vlakniny coz potrebuje lebo mala zapchu casto...teraz ich papa kazde rano a chodi na wc pravidelne.....a musim pridat viac zeleniny tusim....ja som hrozna matka nechala som si az takto moje deculo pribrat....chalani su obaja chudy tak ja neviem cim to je...kazdy mame to spalovanie uplne ine..........Pavly velmi som chcela prist s Davidkom na kafco ale robievam teraz aj soboty takze mi to nevyslo...ale ked budem mat sobotu volnu alebo budem robit len rano tak urcite pridem.... 🙂 Evi 28 hodin to nieje az take strasne ako som si myslela..... 😉

janka313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarka82
5. mar 2010

Dobre ranko vsetkym 🙂 🙂 🙂

jarka82
5. mar 2010

Ejviska odkial si? 🙂

ejviska
5. mar 2010

Jarko, ale nekdy jsou decka baculate a pak vyrostou a je to. Cerealni tycinky jsou samy cukr.
Celozrnne pecivo je urcite zdrave, obsahuje vic vitaminu a taky na dyl zasiti. Ale deti by ho meli jist jenom omezene, treba nekolikrat za tydena jist i bile pecivo, protoze potrebuji sacharidy k rustu.
A nekupuje si ve skole blbosti, sladkosti atd.?

JArka 82, tady bydlime v Portstewartu, to je az nahore u more a v CR v Uherskem Hradisti.

jarka28
5. mar 2010

Evi skusim teda nieco ine...co by si mi poradila zabalit jej do lunchboxu namiesto tej tycinky?musli tycinku?a teda ten celozrnny toatovy chlieb jej mozem kupovat je zdravy?ja som na slovensku obmienala celozrnne pecivo a chlieb s bielym pecivom ale tu akosi neviem najst nejake vhodne...celkovo na slovensku nepriberala tolko,bola od malicka trosku viac baculata ale jej aj dost vysoka na svoj vek,je o pol hlavy mensia ako ja a ma len 9 rokov.....Evi takze ani na ranajky pre nu ziadne cerealie asi ze?kedze su plne cukru....ale vlastne weetabix je nieco ine ......dakujem Evi,,

ejviska
5. mar 2010

Ja teda mam k odbornici na vyzivu daleko...🙂 Tak ji tam dej jablko nebo hroznove vino, banan, nejaky jogurt nebo jogurtove mleko a treba toust. Jednou ji dej bily, jednou cerealni. Muslli tycinka je to sam co cerealni, ne? To prave vsude porad rikaji, ze to je jenom reklama, ze je v tom moc cukru. Ja davam male nekdy takovy ten Kinder mlecny rez. Ale nedelamsi iluze, ze je zdravy, je to strasne sladke.
My tu jime jenom toustovy chleba celozrnny, obcas bily. Chleba normalni koupim jen malokdy v polskem obchode. Tak pokud treba toho peciva snite hodne, tak by stalo za to poridit si domaci pekarnu. Tam si udelas chleba jaky chces.
Celozrnne pecivo je takove, ktere ma v sobe ty zrna. Nektere pecivo je tmave, ale to neni celozrnne, je to jenom obarvene.

ejviska
5. mar 2010

http://www.hravezijzdrave.cz/index.php?option=c...
tady neco je a na tech strankach www.stob.cz je toho hodne k cteni. Jsou teda desne neprehledne..

jarka28
5. mar 2010

Evi ta domaca pekarnicka co robi?....maju ju aj tu v irsku?
🙂

ejviska
5. mar 2010

JArko, ja ji nemam, ale maji ji moji rodice. Vypada jak fritak cca. Ona jednak upece chleba, ale taky dela testa, i na rohliky, ale musis to pak upect v troube. Ten chleba ma tvar kvadru. Ale je vyyyborny. Chleba si udelas jaky chces, je na to spousta receptu a diskuzi vsude mozne. A taky dela marmeladu. Coz je parada, nahazeli jsme tam zbytky pomerancu, co uz se netvarily..., a marmelada vyborna. A taky sadlo skvarkove apod se tam da delat. Urcite to bude i tady, podivam se.

ejviska
5. mar 2010

Musim letet pro malou, nasi maji Moulinex.

pajakubik
5. mar 2010

Ahojek holky,
tak nevim jak u vas,ale u nas uz tady cerno a pod mrakem. A je po srande,jeste ze jsme toho pocasi s kubikem vyuzili hned od rana. Ale rikali v radiu rano,jak jsem jela do prace,ze ma byt pekny slunecny vikend,no uvidime.
Jari,jak rika Evca,holky to maji jinak v detstvi nez ti kluci. Saska se zacne nekomu libit a taky zacne na sobe pracovat. Ti klucu maji jiny metabolismus. vidim to doma. Snedi prvni posledni a nic,ja kdybych se tak krmila jak oni tak uz mam nadvahu.
Moje segra ma taky tu domaci pekarnu a je moc spokojena. Nekdy to je v genech,napr.moje babi byla takova robusni,moje mamka sice ma postavu tak akorat,ale ma hodne pohybu v praci,tak to nejak vstrebava a ja to mam po ni. Nepreziram se,ale taky si nemuzu dovolit napr.na noc snezt co chcu jen ovoce. a moje druha babicka byla chuda a segra to ma po ni. nevim, ja bych misto tech cerealii po ranu to zmenila na neco poradneho. at se poradne rano naji,pred skolou,chleba s maslem a salamem a rajce nebo okurek k tomu,snidane to je zacatek dne,ve skole vybeha a pak jen obed a malou veceru a ovoce a predevsim hodne pohyby. Treba je porad z te snidane hladna,tak ma potrebu jezt tak. Ja si teda po ranu s kubikem davam kralovskou snidani,ale nikdy nam na stole nechybi rajce,okurek atd.
Musi met jen hodne pohybu. Nejlepsi je to plavani. Jarus nesmutni,ona se z toho dostane,sama uvidis,az se ji zacne libit nejaky kluk,drzim palce a napis jak to probiha 🙂

eviska83
5. mar 2010

Ahojte kocky
Vy ste toho teda stihli popisat 😀 😀 😀
Jarka- pekarnicku mam ja a som veeelmi spokojna-kazdy vecer namixujem a rano vyberam vonavy cerstvy chlebik- peciem aj biele aj celozrne chleby- striedam to 🙂 a hlavne vies co obsahuje 😵
Aj nas Andrej je velky jedak- od malicka bol taky- on dokazal ale vypit aj 1.5 mlieka-tak sme to skrtli na 700ml- to mu musi stacit 😉 snazim sa mu davat nieco pod zub- kazde 2.5-3 hod- ovocie ,jogurt- aby mal stale nieco zdrave poruke-vtedy ho ani nenapadne chciet nieco sladke. nam sa velmi osvedcil aj tvarohovy kolacik- nieco ako musli tycinka- len si to upecies sama a vies co tam das- je to bez cukru a aj jemu to chuti 🙂 ak chces napisem recepis.
Skus si precitat aj nieco tu- www.chudnutie.sk- je tam par dobrych receptikov. Ale je tam v podstate toto- jest casto 5-6x denne- vela tekutin- sacharidy zrana- bielkoviny na vecer- nie je to ziadna dieta ale zdrava strava-skus mrknut 🙂
Jarka82- to fakt musia ist obaja rodicia 😲 -co ak by si bola slobodna matka alebo vdova? 😲

ejviska
5. mar 2010

Ja to mam jak Paja, jim kdeco, i sladke si vezmu, ale musim se trochu hlidat. Treba nejist vecer a neprehanet to se sladkym.
V tom odkazu prave je, ze snidane by mela byt poradna. A jidlo v 5-6-ti porcich za den. Tim se v podstate spravne nastartuje metabolismus. Kdo ji 2x denne, tak si telo uklada zasoby. Ja jsem se divala na fotky Sasky, tak zase takova hruza to teda neni, ale neni spatne mit od mala dobre stravovaci zvyky 🙂
Tak zrovna ted jim bily chleba opeceny v toustovaci se skvarkovym sadlem a navrch cibule. Takze uznejte, ze ja jsem na ty rady idealni 😀

pajakubik
5. mar 2010

Tak ted se musim smat!!! 😀 Hej Evi,ty nekdy co prasknes,tak to stoji za to 😀 😀 😀

ejviska
5. mar 2010

Pajo, jako ten chleba te rozesmal, jo? Ja jsem radsi snedla dva, ale malinke! 😀

pajakubik
5. mar 2010

Evco ten chleba a hlavne ten dodatek,ze si na ty rady idealni. Predtim si taky uz driv 2x napsala,taky jsem se smala. 😀

eviska83
5. mar 2010

hmm- tak ja som dostala chut na cibulku- ale ja trocha zdravsiu verziu- chleba celozrny- sadlo nemame tak len maslo- ale chutilo vyborne 🙂

ejviska
5. mar 2010

Ja mam hrozne rada tu jarni cibulku. Mnam.
Tady je to jeste v pohode, tady muzu psat co chci, ale vedle ve " snazilkach" jim tam pisu ty svoje ptakoviny a oni jsou tam takove vazne, same IVF atd... 😎 Ani vlastne nevim, proc jim tam pisu 😀 Asi aby na me preskocil nejaky tehotensky bacil. 😉

ejviska
5. mar 2010

Jarko, tak jmenuje se to breadmaker. Tady je neco http://www.moulinex.com/products/breadmakers/de...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre