Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
19. feb 2009

Dobre ranko.
Evi a ja ked somsi zistovala na svk ze na com mam narok,ci porodnne atd.tak mi vravela,ze nemam narok na nic,chodila som okolo toho sa informovat hadam mesiac.A len nedavno mi jedna baba poradila,ze mam narok na rodicovsky prispevok,tak som si ho zacala vybavovat aj to boli okolo toho opletacky,ze nemam narok atd.a nakoniec ta mudra pani mi povedala,ze ano lebo oni si stale mylia Irsko a Severne Irskko,v irsku nemas narok lebo tam zeny poberaju,tak mi to nakoniec vyplatili spatne rok ale aj tak o par mesiacov som prisla.
Pekny den. 🙂

eviska83
19. feb 2009

dobre rano,
Ano Martinka mas narok na skoro vsetky prispevky ,pretoze mas trv,pobyt na svk.Moja svokra prcovala na urade prace soc.veci a rodiny ,tak ona mi to vsetko pri Andrejovi zistovala a vybavovala.este ze ju mame,keby nie jej asi by sme sa aj mi na to vykaslali.My sme doteraz poberali rodicovsky prispevok na Andreja,ale uz sme to museli zrusit lebo uz poberam matersku oddtial.Nie je to nic moc ,ale 4500sk na zemi nenajdes.
Jarka -ano dostaneme 1.5porodneho (cca 7000sk)a 2x jednorazovy prispevok pri nar.deti(50000Sk),slusne nie?
Ale to si clovek tiez musi obehat ,vyplnovat a ziadat potvrdenia od skoro kazdeho 😀 😀 😀 .
A hlavne sme si najprv museli poziadat maternity grant tu (500£/dieta)a az ked nam ho zamietli(nepoberame ziadne benefity)tak az vtedy mame narok na svk.
Etuska - uz v tom mam celkom slusny prehlad ,tak ak nastane ten cas tak sa ozvi rada poradim.Drzim prsteky nech je to co najskor.nechcete ist na dovcu do Tuniska? 😀 😀 😀

karolinka2
19. feb 2009

A my ked sme tu prisli,nevedel nam nikto nic poradit,susedy sme sa pytali ci mame narok na porodne 500 lybier ona vravela,ze nepocula o tom,jedna znama mi vravela,ze to dostanem,na svk som lietala ako vol po nasich uradoch kazdy ma odmietal,tak som bola z toho jelen.
Akurat potom po porode nam zacali chodit poukazky na 250 lybier trust found ale to trebalo setrit to nemalo s porodnym nic.
Ideme mi do Belfastu omrknut tu nemocnicu co pojde drahy v marci na operaciu.

karolinka2
19. feb 2009

A este ten jednorazovy prispevok tak takisto nam potom povedali na svk ze ano mam narok ale uz bolo po funuse trebalo to poziadat do troch alebo siestich mesiacov uz nepamatam.ja som mala chut podat staznost na urad prace soc.veci ze pracuju na tych miestach a nevedia podat ludom spravne informacie.

jarka28
19. feb 2009

Ja som vybavila vsetko naraz a bez problemov,hned ako som mala slovensky rodny list tak na urade som si vsetko behom dna poriesila....nedala som sa odbit nakolko maju v tom chaos ze irsko -sev.irsko...stala som si za tim ze mam narok a aj tak bolo....vyplatili rodicovsky a aj jednorazovy.....tu som dostala 500lybier sure start.......Evi super pekne prasule dostanes.....treba lebo na deti sa zijdu.... 😉

eviska83
19. feb 2009

aj ja som to mala vybavene pri andrejovi bez problemov vdaka svokre,jarka nechcem Ta strasit ale vzala si si 2x peniaze ktore by Ti pravom nemali patrit.Porodne na svk a maternity grant 500£ je to iste cize si si o to mohla ziadat len v jednej krajine.Myslim ze premlcacia doba je 3roky,tak dufam ze ti na to nepridu 😀 😀 😀 .Ani my sme to nevedeli ,ale MM volal na miisterstvo a tam mu to povedali.Predtym este na svk neziadali doklad ze si to tu nedostala ale od noveho roka ked ziadas porodne musis mat aj doklad ze si nedostala maternity grant tu.
Martinka tych 250£ tu dostane kazd dieta pri narodeni je o nieco ako peniaze na studium ktore si dieta moze vybrat ked bude mat 18r.a da sa ktomu aj setrit ale nemusis.
Na aku operaciu Ti ide drahy? 😒

jarka28
19. feb 2009

Moze byt....ale dali mi bez toho aby som ziadala.....ked budu chciet vratim im tich par korun 😀 na kocik nebolo 😀 tych 250 lybier som dostala aj ja pre deti...som im zalozila ucty a setrim im co to mesacne nech maju nejake drobne ked budu velke.... 😉

eviska83
19. feb 2009

ved jasne,ja myslim ze Ti na to nepridu a po 3 r.uz si mozu piiiskat 😀 😀 😀 😀

jarka28
19. feb 2009

By som sa zasmiala...ine maminy oberaju o peniaze davaju im milne informacie o tom ze nemaju narok na rodicovsky atd....urcite niesom jedina.... 😀 no hadam ma nenatrete zeny ☹ ako dopadlo sono?

eviska83
19. feb 2009

neboj ,my ani muk 😎 😎 😎 na sono idem o 14.00 tak mam este chvilu cas.potom dam vediet.
A mas pravdu ze peniazky sa zidu ,ved ziadna sranda 2 naraz 😝 😝 😝
a ja som rada ze nam maternity grant zamietli lebo to by som dostala 1000£ a na svk dostanem viac. 😀 😀

jarka28
19. feb 2009

TO ANO PRI TOM CHABOM KURZE LYBRI.....SOM ZVEDAVA CO NA SONE BUDE....KEDY TI DALI TERMIN?IDES NORMALNE RODIT ALEBO CISARSKYM....PORODNICU UZ MAS VYBRANU?

eviska83
19. feb 2009

termin mam sice na 10.04 ale pri dvojkach sa rodi skor tak vraj najneskor 28.03,teda ked dovtedy budem 3in 1 😀 😀 .dali mi na vyber kedze deticky su dole hlavou tak som si vybrala normal. a ano ,budem rodit v craigavonskej nem.tu som rodila aj Andreja a ja som bola spokojna 😉 aj ja som zvedava uz sa neviem dockat 😒 😒 ,dufam ze vsetko bude ok

jarka28
19. feb 2009

Urcite bude ked sa dobre citis a citis pohyby....ja som rodila v royal hospital a bolo dobre...isla som cisarskym lebo aj dve pred tim tak isly...bola som spokojna...neviem zenam sa tu lepsie rodi ako na svk..je tu moznost volby a porodny plan coz sa mi lubi...aspon ja teda porovnavam a mozem len odporucit....a pohlavie viete ci bude prekvapko?

eviska83
19. feb 2009

ja som na svk sice nerodilaale bola som par krat pri porode,a tiez sa mi to tu zda o dooost lepsie 😵 😵 .pohlavie nechceme vediet,bude prekvapko 😀 😀

eviska83
19. feb 2009

ahojky,tak som uz doma z utz.Vsetko je ok.jedno ma 2006g a druhe 1830g,takze som max.spokojna.Na kontrolu zasa za 2 tyz.

karolinka2
19. feb 2009

Ahojte.
Evi fajn,ze je vsetko v poriadku s babetkami.Drahy ide na operaciu kolena.
Jaqrka takze zajtra cestujes,tak este raz stastnu cestu.
Dnes sme boli v cookstowne v tom polskomobchode co spominbala zuzka ze tam maju vsetky slovenske vyrobky,tak naozaj super vyber nakupili sme tarhonu,bryndzu,mila rezy,horalky perniky,kofily,koko,pasteky,muku a este aj cigarety 😀 😀 horciucu slovensku,proste vsetko co len nechcete maju ozaj super obchod,isli sme rov no z belfastu mala zaspala v aute a od nas je do cookstownu len 20 mil.
Pekny vecer. 🙂

zsuzsu
19. feb 2009

Matka, a co s tarhonou co som Ti ja kupila? 😀 A co si sa neozvala, ste sa mophli stavit na kafču.
Jarka štastnu cestu.
Pekny večer.

jarka28
19. feb 2009

Ahojte...zeny vdaka uz sa vytesujem....skoda ze ten cookstown je daleko isla by som na nakup aj ja..mozno si urobim niekedy vylet az budem pojazdna 🙂 kluc od auta uz mam -som dostala aj s priveskom srdieckom,uz len nech to mam papierovo v poriadku a bude dobre...testy si dorobim az sa vratim lebo som bola chora a nedalo sa....Evi super ze je vsetko v poriadku...treba relaxovat ked sa da a vydrzite az do terminu.... 🙂

karolinka2
19. feb 2009

Zuzka cely cas som na teba myslela,ked sme tam boli,ale nemala som sa ako s tebou sppojit,rozhodli sme sa dnes v belfaste ze tam ideme,ked mala zaspala v aute a ty chodis na konika raz za cas tak aj keby som ti to napisala vcera aj tak by si si to neprecitala,ale ak chces mozes mi poslat cez IP cislo na teba a ked najblizsie pojdeme tak by sme ssa zastavili.
Jarka potom daj vediet ako bolo v prahe.

karolinka2
19. feb 2009

Ozaj Jarka dala som fotky do fotoalbumu.

jarka28
19. feb 2009

No akurat som ich omrkla....ale dostala darcekov mala ti poviem a ta torta no napardau-by si mohol tvoj drahy privyrabat pecenim na objednavku...kus ale za 35lybier....ja som minule objednala ze spidermana tortu od pekarky no myslela som ze padnem na rit 😀 vyzeral jak ufonec a bola nechutna sucha len taka plana no des a hruuuuuza.....no more....zajtra ideme az v noci na bus z belfastu do dublinu tak sa este ozvem urcite.... 😉

karolinka2
19. feb 2009

Erika akko dosli rodicia?

eviska83
20. feb 2009

dobre rano,
ten moj syn sa dnes rozhodol vstat o 7.00,hroza ☹
martinka -Karolinka je pekna heeerecka 😀 😀 😀 ,no tych darcekov teda bolo,kde to skladujes? 😝 😝 😝 ,
torta nadrerna ,proste nechapem 😲 toto stvoril muz?
jarka - stastnu cestu
zsuzsu- ty si z cookstownu?my tam mame par znamych,ktory nam tiez priniesli minule plnu tasku z pol.obchodu.To sme si pochutnali 😝 😝 ,Si tam uz dlho?

karolinka2
20. feb 2009

Dobre ranko.
Tie hracky co je s nimi fotena to uz mame od davna,toho zajaca obrovskeho dostal tatik odomna.ale to je robil taky interier na fotenie s hrackami. 😀 ale naozaj hraciekmame plno uz ich skladujeme v mechom v izbe,kolkokrat ideme do charity tak jej tam vzdy daju plysakov,uz sa az hnevam ze mame plne vrecia a uz sa ich chystam odniest aj ja do charity.
Ano tu tortu piekol tatik.
Idem postavit karfiol mnam dnes budeme mat vyprazany karfiol a syr.
Pekny den. 🙂

eviska83
20. feb 2009

martinka- ja uz som sa zlakla ,ze nas andrej toho teda tolko urcite nedostal 😵 😵 😵
my budeme mat dnes rybycky 😝

jarka28
20. feb 2009

Cavicek zenusky.....dnes mam navarene co som si v predstihu povarila a tak idem vyupratovat dom nech mam dobry pocit ze im ho nechavam cistucky....pozehlim poperiem a hotovo.....este nemam ani kufor vytiahnuty zo satnika co nestiham 😀 Matka no som myslela ze ste mali tolko gratulantov ked som videla hraciek....ja mam do slaka plne boxy a tasky...tiez neviem co to neodnesiem uz volakde do charity....az budem pojazdna odvlecem to....no dneska mam perny den ale urcite este nakuknem.....akurat uspavam najmensie nase tak mam chvilku pohodu....ten tiez bezo mna nezaspi...este ze mam laptop a mozem byt na nete inak by som zaspala zakazdym.... 🙂 no zatial vam prajem pekny den....

zsuzsu
20. feb 2009

AHoj.
Tak Jarka Ty tu ešte strašiš? Už by si mala mat cestovnu horučku. 😀
Evicka nie som z Cookstownu, kusok dalej Tobermore je meno mojej dediny 😀
Erika už asi uživa rodičov, aj ja sa tešim, mamina pride so synovcom za necelé dva tyždne. Pridu zadarmo zasoby 😀
Mna strašne boli prava ruka a rameno. bodlo by dobry masaž .

jarka28
20. feb 2009

Zuzi este tu strasim stale....no ja idem az v noci a letim rano.... 😉 este nemam ani kufor vonku zo skrine 😀 aj ja si idem pre zasoby...aj do chladnicky a aj nacerpat sily....ideme aj na masaze a plavaren a kozmetiku a saunu uz mame vsetko objednane....juuuj sa tesim....iem uspat krpca lebo je jak satan maly 😠 zatim packo...ja este dojdem...

jarka28
20. feb 2009

Zeny tak uz som pobalena a aj nalicena a nachystana....dojde Marekov kolega a vezie nas....tak sa vam ozvem v stredu az dojdem....a budem na vas mysliet ked budem na masazach 😀 majte sa pekne a opatrujte sa....

etuska
20. feb 2009

ahojte kocky.
som tu len na skok.Rodicia dosli v pohode,poobede sme skocili do Belfastu-pozriet Belfast Castle-juuj,fakt pekne miestecko a vstup je zdarma.No a este sme boli na tom ruskom kole/ci ako sa to vola/ a pozriet si mesto z tej "View Gallery" vo Victoria Shopping Centre,ci ako sa to vola.

Zajtra asi pojdeme na North Coast ,kym je pekne pocasie.
Jarka-statnu cestu a zrelaxuj bez deticiek.
Bru nocku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre