Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
15. nov 2010

no volala som na Osobitnu matriku do BA-takze to 9.11 poslali na nasu matriku(vyzera to slubne)-lebo zo SVK rodneho listu uz vraj nemaju problem zapisat do pasu-tak som zvedava 😝

etuska
15. nov 2010

jeeej-baby -vy tu o dovolenkach? 😅
ja akurat pozeram nejake vianocne darceky na nete 😅 -nemam cas ani chut behat po obchodoch-akurat do JJb skocim kupit krsniatku botasky a hracky budem asi riesit cez internet 😀

My by sme tiez radi isli tento rok k moru-neboli sme odkedy sme tu v Sev.Irsku-resp. boli-ale len pri tom studenom 😀Láka nas Menorca-aj som kupila turist.sprievodcu ze si nastudujem co tam je a mozno vymaknem nejaky last minute-chceme nieco kam sa leti z Belfast International,alebo City 😀 -ale uvidime este ci zvysia nejake peniazky a tak....Po Vianociach bude tema "Number 1" moja praca-tak potom budem riesit to 😝
Idem nieco navarit na zajtra a trochu upratat kym ŠImon spi.Písala som,ze ma uz druhy zub? 😕 😅

mamartinka
15. nov 2010

@etuska nepisala.Tak gratulujem. 🙂

eviska83
16. nov 2010

Ahojte 🙂
@etuska - gratulko k dalsiemu zubadlu- pozor nanho teraz uz je to selma 😀 Klobasku mu daj 😀 Takze vasi vam budu posielat r.list tu a vy s nim potom pojdete do Dublinu?Dobre som pochopila? A v Dubline im nerobi problem zapisat do pasu? To su trubky- aky je rozdiel medzi zapisanim a vydanim dokladu? 😕
Andrej bol vcera na Bday party tak - prisiel az o 18.00 tak bol strasne utahany 😀 😀 Ozaj mi sme ziaden darcek nekupovali - dali sme peniazky do pohladnice 🙂
No a v nedelu sme kupili auto- dalsi crep - ale potrebovali sme uz nutne- Kupili sme peugota106 - 2000r- taka mala skatulka 🙂 za 340£ 😵 😵

ejviska
16. nov 2010

@eviska83 ze klobasku 😀 Ale cigosi tak davaju, aj gulas mimosum 😀
No to je cena za auto, kde vy na to chodite 😉

eviska83
16. nov 2010

@ejviska - keby len cigosi - nasa byvala susedka (michalovce) chcela davat Andrejovi hickose (halusky) ked mal 3 mes 😀 😀 😀 Na nete je vsetko 😀 😀 😀 😀 Joooooooooj a pozeram ze zasa mam strasnu hrubku - jasne ze mY 😝

ejviska
16. nov 2010

@eviska83 🙂 Ale co je hezky, jak pri prvnim decku se vsechno resi a pri druhem uz min. Kamoscina mala ( druhy potomek ) mela asi 10 mesicu a uz papkala cokoladu 🙂

etuska
16. nov 2010

@ejviska
no ja som bola minule soknuta ked nam znama vravela ze ich 5 mes. syn miluje cokoladu 😖

ejviska
16. nov 2010

@etuska kdovi co jeste miluje 🙂 Ale to je teda drsne...

NAm dnes hodili do schranky letak, ze budou sbirat obleceni do charity shopu, tak me to inspirovalo a vyhazela jsem vsechny hadry, do kterych "jiste" zhubnu, kt. jsem na sobe nemela cely rok, i po terezce neco. Dve mouchy jednou ranou ;)

karolinka2
16. nov 2010

Ahojte.
konecne sa mi podarilo sadnut k pocitacu,aj to sa uz chystam do hajan,dnes som dobita ako kon,vo stvrtok dojde mama tak sa velmi tesim....tak nakoniec ta moja staznost na sefa nic platna vobec sa neozval ani nereagoval an moje telefonaty,tak som sa jej v nedelu ospravedlnila nakolko som na nu potom aj vybehla co uz ma tak vytacala,ale ja tu robotu chcem a ak som nechcela aby mi zobrala tyzden a mala som peklo a nervy v robote tak som musela zatat zuby a ospravedlnit sa fakticky za nic,ale nic ine tu neostava ked chce clovek robotu len drzat hubu a krok. ☹ a nes mi povedala aby som jej to ospravedlnenie dala aj pisomne....
@etuska aj mi mame Menorcu na buduci rok uz sme zaplatili jednu splatku tak uvidime co este bude na rok...a blahozelame k dalsiemu zubku......
@eviska83 juuuj Evi super ze ste kupili druhe auticko aspon u nas to bolo tazko s jednym autom....marian hovori ze take male sikovne a hlavne dobra cena. 🙂 tak vela stastnych mil bez nehody.
@ejviska aj ja som dnes zbalila jednu tasku s topankami od karolinky ze zajtra odnesiem do charity...

eviska83
16. nov 2010

No neviem ,nevie, - ja som asi bola doslednejsia pri drobcoch 😉 Sice aj pri Andrejovi som davala pozor ale pri drobcoch som bola ovela opatrnejsia.Ale to asi len koli Andrejovej alergii. Ozaj Adam ma uz mesiac suchy exem na nohach 😒 - mastila som 3-4x denne a zmizol- vcera sa objavil znova 😒
No a pravdu povediac nasi mali cokoladu asi 2-3x 🙂
@ejviska - take charitne zbierky mi tu chybaju 🙂 Cloveka sameho od seba nenapadne triedit. 😵

eviska83
16. nov 2010

@karolinka2 - no to nemyslis vazne 😠 ako za co sa jej mas TY ospravedlnit? boze to je uroven 😠
No my sme boli s jednym autom 3-4mes a ozaj je to o drzku 😒
Aj my konecne chceme na real dovolenku- tak dufam ze to tento rok vyjde- my sme mrkali na Turecko-ale este nieje rozhodnute.Len horsie to bude so svokrovcami ked zista ze namiesto domov vyuzijeme dovcu inde 😒 Ale myslim ze uz to s drobcami zvladneme 😉 Prinajhorsom vezmeme aj svokrovcov s nami😀 😀 😀

etuska
16. nov 2010

@karolinka2
Mati-ja ti to prelozim-ale osobne si myslim to co Evka(ovela radsej by som ti pomohla s pisomnou staznostou-mozno potom by sa tym sef aj zaoberal)-lebo uprimne povedane niekedy sa clovek musi byt za svoje prava a ty si predsa nic neporusila a teda ta ani vyhodit nemozu.Preco to chce pisomne,-lebo ked to raz takto das na papieri-tak uz nemas ziaden tromf v rukach a ona sa moze ohanat tym,ze ma dokaz,ze nie ona,ale TY si bola ta co sa nevhodne zachovala......a v buducnosti to moze pouzit proti tebe......

etuska
16. nov 2010

idem dat Misku spat a potom ti to prelozim...

karolinka2
16. nov 2010

ako som uz pisala ona to uz rozoberala so sefom a urcite ma pred nim poriadne ociernila a on ani nereagoval na moje telefonaty a konzultovala som to s nasou majitelkou domu vzdy nam pomohla ked sme to potrebovali a v takych veciach vie chodit,a vravela,ze urcite mi pomoze ale nemam na zaklade coho podat staz\nost az keby mi zobrala tie hodiny ale to kludne mozu odovododnit ze nemaju pre mna pracu....

etuska
16. nov 2010

@karolinka2
lenze ak sa jej pisomne ospravedlnis vlastne potvrdis ze si urobila chybu a ona ma tromf v rukach-dokonca pisomny a na zaklade toho ta mozu v buducnosti vyhodit...dokonca ak je taka mrcha ako pises-tak ta moze este kvoli tomu vydierat ze ak nebudes skakat ako ona piska tak zase povie sefovi ze si sa zle spravala a kedze bude mat aj to pisomne vyhlasenie tak jej on aj bude verit....
Ak to on od teba nezaida-jej by som pisomne nic nedavala-lebo ides vlastne proti sebe...

etuska
16. nov 2010

@karolinka2
idem este precitat Miske rozpravku a Mirovi nachystat jedlo do prace a potom ti to prelozim,resp. mozeme sformulovat take nieco neutralne ak chces

karolinka2
16. nov 2010

@etuska o.k. erika dakujem vravela mi ze rano sef pride.Erika prosim ta napis mi to do posty ja rano vstanem skor a napisem si to lebo som uz velmi unavena a dakujem pekne....

karolinka2
16. nov 2010

@karolinka2 aj marian mi teraz hovori,ze odkial ja viem,ze ten sef to tak povedal,co ak fakt na mna nieco chysta????tak jej zajtra poviem,ze ked dojde sef tak nech ma zavola a pred nim jej to odovzdam....

karolinka2
16. nov 2010

@etuska boze mne uz sisi sama sebe som si napisala. 😀

etuska
16. nov 2010

@karolinka2
ok
napisem ti to do IP 😉

ejviska
17. nov 2010

@eviska83 ja ted nechapu, jak jsem mohla byt rok bez auta. To pocasi je brutus!!!
To je dobry napad vzit svokrovce na dovolenku. 🙂 Pomuzou s detma a vy si muzete treba i vecer povyrazit ;) Teda pokud jim to nevadi a hlidaji radi.
Nasi byli v Turecku, tam je to bezva. Oni byli Bodrum. Z Derry to lita snad do Alicante nebo tam nekde, tak my uvazujem zase tak..

ejviska
17. nov 2010

@karolinka2 teda erika ma pravdu a co kdyz ji nic pisemne nedas, co se stane???

karolinka2
17. nov 2010

tak som jej nic dnes nedala povedala som ze nech mi to da sef pisomne ale potom aj ja oficialne napisem pisomne vsetko....tak vravela ze on jej volal aby mi to dala a ze dnes preto pride mozno ze zajtra a nakoniec vravela ze nevie kedy.ale je to v mojom vlastnom zaujme jej to dat.

eviska83
17. nov 2010

@karolinka2 - no urco by som jej nic nedala- ak to chce sef nech si po to pride on 😠 😠 Ja suhlasim so vsetkym co pisala Erika- tak sa mi zda ze to chce proste pouzit proti tebe 😠
@ejviska - no svokrovci velmi radi pomozu- oni by boli najradsej aby sme im deti nechali na svk a my mozme ist kam chceme 😀 😀 😀 ale to som ja povedala ze uz nikdy- v Tunisku sme boli sami (Andrej bol u nich) a ja som cely cas myslela len na nho 🙂 No ale zasa keby tam bol s nami asi by sme nesplodili drobcov 😝 😝

ejviska
17. nov 2010

@eviska83 😀 jako k mori bych bez decek nejela, to ani nahodou. Ale na par dni, nejake poznavacky, s kamarady, treba BArcelona, MAdrid, New York...to bych mohla.

eviska83
17. nov 2010

@ejviska - no prave preto sme Andreja nebrali- bola to na pol poznavacka- ale bol tam jeden par s asi 7-8 mes babom a babo to znasalo perfektne- jasne ze sa museli trosku obmedzit- napr. na tavy a jeepy do puste proste nesli 😵

etuska
18. nov 2010

@ejviska
@eviska83
my sme raz boli v Chorvatsku s Miškinimi krstnymi-bola to tiez tak napoly poznavacka-dost sme toho videli a ja som sa vtedy este ucila na statnice-tak som potrebovala vypnut-ale Miska mi tam chybala 😝

O 2 roky na to sme s nou boli v C.Hore-bolo super-ale bolo to fakt o drzku lebo sme sli az dole k Albanskym hraniciam v aute bez klimy 😝
...ale akosi sa nam tu zapacil ten karavanovy sposob cestovania-tak si vravime ze raz by bolo super mat karavan a precestovat aspon Slovensko a ČR 😅 už dlho ma to laka-ale to asi az ked sa vratime natrvalo na SVK co netusim kedy a ci vobec bude 😀 😀 😀

etuska
18. nov 2010

nam sa to uz krati-pomaly by som mala aspon premyslat co beriem na SVK-ale v tom neporiadku sa tazko orientuje 😝 cez vikend sa asi do toho pustim.aj par darcekov by bodlo kupit...jaaaj ale ten cas leti a este musime buduci tyzden do Dublinu,resp. asi pojde len MM ked uz mame slov.rodny list

eviska83
18. nov 2010

@etuska - karavanom planujeme ist do CINY 😀 ale az ked budeme na dochodku 😉 Uz na to pomalicky setrime 😵
Kedy presne letite? Jooj to si uzijete slovenska 😵
@karolinka2 - tak co mamina?docestovala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre