Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
19. mar 2009

Ahojte,
Maťka, až teraz som sa dostala k počítaču, doobedie sme strávili u alergologičky, ja teda neviem, ale my sme kolegovcov nenechávali čakať...No, nič...
A pooede sme boli s meste. A Adrika mi dala dnes zabrať, lebo bola nevyspatá...

V skratke- osýpky a ovčie kaihne sú dve ochorenia.

Morbilli- Meaples /angl./- Osýpky... sú drobnejšie, početnejšie, potom sa zväčšujú až splývajú, výsevu predchádza horúčka, zápal horných dýchacích ciest, švrnky v dutine ústnej
nach. sa na tvári, za ušami, krku, trupe, končatinách
atď, atď...

Varicella- Chickenpox- Ovčie kiahne... býva len zvýšená teplota, vyrážky menia charakter, sú najprv ako švrnky, potom pľuzgierik, potom chrastička, nach. sa na tvári, vlasoch, trupe, nie končatiny..., sú izolované, počet môže byť rozny. Tiež zmeny v ústach...
Nákazlivosť je do zaschnutia poslednej morfy /cca 7-10 dni/, dovtedy u nás deti zostávajú doma, niektorí pediatri nechávajú deti do konca ochorenia, ale to je zbytočné, ale samozrejme, je to indivindi..., ak sú nejaké komplikácie...

Osýpky som ešte nevidela, vyskytujú sa veľmi zriedka, očkuje sa proti nim. Proti varicelle sa u nás zatiaľ neočkuje. Neviem, ako u vás...

z.g.
19. mar 2009

a ešte kiahne svrbia,
pre skúsené oko vyzerajú tieto ochorenia hodne odlišne,
ak si dáte do google napr. morbilli a varicella, tak vám tam vyjdú aj nejaké photos

na Cyprus ideme 7.apríla, tiež to bola sranda- ideme so SkyEurope a zmenili termíny letov, ale, našťastie nám to neprekáža,
ide sa nami aj svokra, tak som rada...
kríza sa tam zatiaľ nejako neprejavuje, aspoň myslím, skôr to asi úcítia cez turistickú sezónu,
ale lekárov tam potrebujú, lebo lekársku fakultu nemajú, takže chodia študovať do zahraničia, aj sa ďalej vzdelávať, niektorí študovali aj u nás

pôjdem ja spať, lebo sme ráno skoro vstávali...

ryba74
19. mar 2009

Ahojte kocky!Tak som tu zasa aj ja.Dnes som bola konecne u toho lekara,co som bola objednana uz tyzden.Samozrejme,ze ma hrdlo uz za ten cas preslo,lebo som brala ATB,ale aj tak mam aj ine problemy,tak som sla.Mala som lekarku,dokonca mi vzala aj vyter z hrdla,zmerala mi TK-hned zistila,ze ho mam vyssi,tak mi nasadila lieky a zajtra idem na krv-urobia mi vraj kompletne vysetrenia.Bola som milo prekvapena-lekarka bola velmi mila a nechala ma tyzden doma,aby sa aj ten tlak upravil a okrem toho-po dobrati tych ATB mam dost velke zazivacie problemy,tak som dost vycerpana a unavena.Neviem,ci to moze byt z tych ATB alebo z niecoho ineho,ale trva to uz stvrty den.Ozaj baby,neviete ako to je s vyplacanim marodky,ked pracujem a zostanem marodovat-dajme tomu ten tyzden?Poberam aj tax kredit,tak neviem ako to tu funguje.Citam,ze aj vase deticky maju jedno lepsie ochorenie za druhym.Vychutnali ste si to nadherne pocasie po tieto dva dni?Tak krasne ako bolo po tieto dni,tak to si nepamata ani MM,ktory je tu uz tri roky.Tak vam prajem peknu dobru noc.

karolinka2
20. mar 2009

Dobre ranko.
Zuzkag.dakujem za rady,tak Karolinka ma ovcie kiahne podla toho ako pises doktor povedal chicken pox ale v slovniku mi vyhodilo osypky,tak zato som si myslela ze to su osypky,ale su to ovcie kiahne.A zacina sa aj skrabat,takze doma ma byt tyzden a neviete mozem ju kupat ci nie?
Dnes vyzera byt vonku krasne.
Ada ked pracujes tak zamestnavatel ti vyplaca marodku moj teraz ked marodova dostal za tyzden 47 lybier a dalsi 70 lybier.a ked poberas tax ceredit tak si tam zavolaj a informuj sa ci ti budu doplacat marodku alebo nie.
Pekny den. 🙂

z.g.
20. mar 2009

Ryba, tak super, že ti lekárka zobrala výter aj krvi. Aké problémy kontrétne si mala pri tých ATB- hnačky?
Keďže to boloi vyčerpávajúce, tak únava môže byť aj z toho. Užívaš nejaké probiotiká?
A ak to je naozaj ten streptokok + únava, tak to je fakt dobré vyšetriť tie krvi. Pre istotu.

Maťka, môžeš sprchovať normálne, akurát jemne poutierať, nie trieť potom.
A pri veľkom svrbení som tu niekde našla doporučenie na kúpeľ na zmiernenie svrbenia... skúsim to neskôr nájsť...
Napr. mnohí doporučujú nedávať ani púder, nech koža dýcha, aby to pod tým nezačalo mokvať.
Ale každý má na to iný názor. Zase to schladí, ak to moc svrbí.
Ja osobne by som nedávala nič- to je môj názor...

Tak si užite pekné počasie, my tu máme stále chladno, achjo...

karolinka2
20. mar 2009

Zuzkag.dakujem pekne.ona nema toho vela,najviac okolo krku.Zuzka ved aj ty si cochvila uzijes slniecka na Cypre,urcite sa tesite ved to bude pre vas nieco nove.
Idem sa ja hrat s Karolinkou lebo teraz ked ani vonku nemozeme ist tak to je tazke sediet doma cely den,aspon keby vonku prsalo tak ma to tak nesstve ale je tak krasne.

mamartinka
20. mar 2009

ahojte.u nas je dnes tiez pekne.baby chcem sa spitat.neviete mi niektora poradit recept na parene buchty a ako ich robite?prosim ip.dakujem a zelam pekny den.

ryba74
20. mar 2009

Ahojte kocky!Zuzkag,dakujem ti za rady,ja som uzivala ako prve Duomox500,po dvoch,troch tyzdnoch ma znova zacalo boliet hrdlo a hlavne mandle,tak som isla na pohotovost a dali mi Amoxiclav,no a zasa ale o tri tyzdne ma zacali priserne boliet mandle,tak som si nasadila Azitrox 500-to ako iste vies su len tri tbl na tri dni.To som uz konzultovala aj s lekarkou zo Slovenska-aj ta mi ich poradila,ak mi tie dvoje predtym nezabrali.Uzivala som ich minuly tyzden-stvrtok,piatok,sobota.A v nedelu mi bolo cely den zle-tazko od zaludka,no a samozrejme vecer som uz zvracala a na druhy den zacali tie hnacky-resp.len voda zo mna isla.Tak som uzila Reasec-2ks a kedze to neprechadzalo,tak som si dala este tbl Endiexu-tiez na hnacky,mam ho zo Slovenska.Stale som ciltila taku tazobu na zaludku,aj take "zvlastne"pochody v bruchu.Vcera ma na obed zobudili priserne bolesti v bruchu,jasne,ze ma zasa prehnalo-nie uz voda,ale stale to bola hnacka,no a nic rozumnejsie ma nenapadlo ako si dat Ibalgin 600,lebo som uz nevedela vydrzat od bolesti.Ja som od toho pondelka samozrejme aj jedla,ved som si myslela,ze to je uz O.K,ale zrejme nebolo.Ten Ibalgin zabral,je mi uz lepsie a jasne,ze dietujem.Pripisujem to tym ATB,a som ozaj rada,ze mi vzali aj ten vyter,aj krv.V nej urcite ponachadzaju same"zaujimavosti".Zrejme ani KO nebude najlepsi,uvidim ako pecenove testy,ASLO...Ale ATB v najblizsej dobe nechcem ani vidiet-na jednej strane pomozu,no na druhej je to predsa len chemia.Baby,aj dnes je tu nadherne pocasie,neviem ako u vas.Ozaj,kam chodite na vylety?

ryba74
20. mar 2009

No a probiotika neuzivam ziadne,co je teda chyba,lebo po tej"chemoterapii" mam organizmus riadne oslabeny.Budem musiet navstivit lekaren a cosi kupit.

etuska
20. mar 2009

ahojte,
no my sme sa drzali,no dnes sa Miska zacala stazovat,ze ju stipe pri cikani,tak som jej dala Duomox 250mg,hadam to zaberie.Takze Matka-aj my sedime doma 😒 -ale na druhej stane aspon upracem ten neporiadok 🙂
pekny dnicek 😵

eviska83
20. mar 2009

ahojte!!!!!!!!
konecne som sa dostala k pc.som este cela,len pc sme mali pokazeny.Bol tu chlapik v stredu opravit a este viac ho pokazil.(zalozil zle ventilator) a tvrdil ze musia este vymenit maticnu dosku,dnes tu bol iny len pozrel a hned zistil ze to netreba menit len poriadne zalozit ventilator.Konecne to ide 🙂 🙂 🙂
Martinka- nas andrej mal ovcie kiahne ked mal 11mes.chytil ich prvy tyzden v skolke.Ja som nedavala nic tiez ich nemal vela.
Vcera dorazili svokrovci tak uz mozem ist rodit 😀 😀 😀 .V noci som zasa mala bolesti krizov ale zasa presli.Vcera som bola na kontrole ,vraj vsetko je ok a kontrola o tyzden kde sa uz dohodneme presne na vyvolavanie.najneskor 27.03 ak ma to nepochyti skor.

z.g.
20. mar 2009

erika, s tými ATB ste mohli ešte počkať, pokým to trvá zatiaľ jeden deň a nemá teploty, ale keď ste už začali, tak normálne pokračujte- podľa letáčika /3x250 mg 5-7 dní/

ryba, 3 ATB- to je už dosť na také problémy, tie probiotiká si nasaď,
uvidíš, možno tie výsledky nebudú také zlé,
a nebolo by zlé zájsť aj na ORL- podľa výteru, ASLO a príznakov, ale však ti ani radiť nemusím..., to ja zo zotrvačnosti... 😝

eviska, tak super, že ste si to tak zariadili, že máš po ruke svorkovcov..., tak sa opatrujte...

my sme ešte kiahne nemali /teda ja áno, ale malé/, bola by som rada, keby sme to už tiež mali za sebou...

z.g.
20. mar 2009

aj robievate niekto tie parené buchty?, ja som to teda ešte neskúšala...

ja teraz celkovo varím málo-
teraz chodíme cez víkend k našim, tak sa najeme 😀 😀 😀 , nabalíme, 😀 😀 😀
cez týždeŃ VARíM MAlo, keďže je manžel preč- nejakú polievočku, cestoviny,
malé toho moc nepojedia... a pre mňa sa neoplatí variť...

mamartinka, ako sa máte?

karolinka2
20. mar 2009

Zuzkag.ja robievam byuchty na pare,pisala som aj mamrtinke ale na IP ako chcela,raz vyskusa s a uvidis ake je to jednoduche,das si muku,drozdie ja pouzivam susene z tesca,ale ty si doma kludne mozes urobit kvasok,sol,cukor a mlieko,vypracujes cesto a ja neplnim lebo mi vzdy prasknu len si urobim malicke bochnicky a dam nad paru a lekvar dam na tanier no a maslo granko alebo co chces.
Evi to je fajn,ze mas tu svokrovcov aspon ti troska pomozu,ja ani neviem odkial karolinka chytila kiahne ved nie je v kontakte s detmi.

etuska
20. mar 2009

Zuzi-dakujem. 😉 Ja som tie ATB nasadila hned preto,lebo pri cikani tak zalostne plakala a my sme uz boli raz s mocovymi cestami v nemocnici -pred 2-mi rokmi,robili nam vtedy aj Usg obliciek ale vsetko bolo OK.Objedname sa pre istotu tu k lekarovi-aj tak Misku este nevidel odkedy sme prisli.

Co sa tyka ockovania-nasa detska lekarka nam zaskrtla nakoniec v tom zozname povinnych ockovani v UK co Miska este nema-a to je teda ockovanie proti pneumokokom a tusim meningitide.

Evi-drzkaj sa-uz coskoro vas bude plny dom 🙂 Mas kupene vecicky,lebo teraz maju super vypredaje ked kliknes na stranku "adamskids" 😉

Matka-drzte sa 😉 Uvidime sa v pondelok 😉

jarka28
20. mar 2009

No caute babule....konecne som tu.....ako vidim Karolinka ma kiahne.....mala Miska cikacie problemy...Ada zasa zacivacie...Evicka ma plny dom....a Mamartinka chce robit buchty...a Zuzka riesi lekarov pred odchodom na Cyprus....tak som si to zhrnula.....marodom teda skore uzdravenie 😉 u nas pohoda,deti su zdrave zatial....som zvedava kedy co donesu zo skoly zasa 🙂 pocasie ma prekvapuje,ani nepamatam kedy bolo takto pekne par dni za sebou...no a zajtra mam zasa jazdy tak som zvedava kedy ma mieni uz odporucit na test 🙄 lebo len platim o dusu a som pomaly svorc.....takze tak.....idem si vymysliet co zajtra varit a nejaky program pre deti.....papa

z.g.
21. mar 2009

erika, tak to je iná situácia, chúďa miška, ako to vyzerá dnes?

maťka, ľahko to mohla chytiť napr. v obchode, je to vysoko nákazlivé, stači prejsť napr. cez miestnosť, kde je chorý
a je to dobrý nápad, neplniť tie buchty, neviem, prečo sa mi to zdá zložité, možno preto, že niekedy sa mame stane, že sa - neviem spisovný výraz- "zgrcnú" 😀 😀 😀, ale tuším to niekedy vyskúšam...

jarka, pekne si to zhrnula 😀

mamartinka
21. mar 2009

baby cim umivate umyvadlo v kupelni?mi ho mame zajdene od spiny a nejde mi to nicim dolu.uz som to skusala aj dratenkou a to je este horsie.to sa doskrkalo a zostalo este viac spinave.co s tym?

jarka28
21. mar 2009

Mamartinka...skus nejaky pripravok napr.CIF -BLEACH....alebo tekuty pracok CIF...mne islo s tim dole vsetko,ked sme sa nastahovali tak tu pred tim byvali humusaci-IRI...ale islo to krasne,ked nechas posobit dlhsie.... 😉

etuska
21. mar 2009

Zuzi-Miska je uz OK-pokracujeme v liecbe,ale uz sa nestazuje na nic.
Jarka 🙂
Mamartinka-juuj,ja len obycajnym tekutim praskom-si mi pripomenula,ze musim umyt vanu a umyvadla-dnes sme skusali s Miskou novy bicyklik,ked bolo tak pekne,tak som nejak na to nemala cas.

Celkovo odkedy byvame samy,akasi som neporiadnejsia aj ja 😀 Pekny vecer 😵

jarka28
22. mar 2009

Caute zeny....ako sa dnes mate?u nas konecne vykuklo slniecko ale vetrisko fuuuuka....no hadam vybehneme niekam po obede...dneska len rezne a zemiaky som narobila,lebo polievky detom uz velmi nejdu ☹ citali ste Jade Goody dnes zomrela-mlada baba.... ☹

esentielka
22. mar 2009

ahojte kocky mam si robit danove ak som mala matersku v Irsku 2mesiace este za minule rocne obdobie??

inus95
22. mar 2009

ahojte zienky... konecne som sa k vam znova dostala... mala som dost perny tyzden... mala som co citat, tento tyzden ste sa nejak rozpisali...

☹ je mi luto malej Karolinky aj Misky, ze su chorucke... a co ty Adi, je ti uz lepsie?
...evka (eviska83) sa nejako stratila, zeby uz odisla do nemocnice?... aj nasej svagrinej sa to uz krati, zacala si uz chystat vybavicku... 🙂

... zienky ako travite dnesny den...aj u nas je take iste pocasie ako pise Jarka 😒... my so synom sedime doma, lebo manzel je v robote... od rana periem, lebo vcera som bola v robote az do vecera, tak dnes dohanam co som zameskala cez tyzden...

inus95
22. mar 2009

esetienka, materska je nezdanitelny prijem (tento prijem sa do danoveho priznania nedava)... pises, ze si mala matersku len 2 mesiace a co ostatne mesiace?... musis zohladnit cely rok a vsetky prijmy...

karolinka2
22. mar 2009

Ahojte.
My sme mali vcera strasny den ani do roboty som nesla,doobedu sme boli s karolinkou v kuchyni natierala som palacinky,ze sa ideme najest a ona ani neviem ako radsej ani nemyslim na to,lebo mi je zle skocila z gauca a rovno na hlavu na kamennu dlazku len som videla obrovsku modru hrcu na cele,mne az zle prislo,rychlo som volala drahemu do prace a utelkali sme na pohotovostg kym sme prisli na pohotovost uz jej to ani poriadne nebolo vidno troska jej to vybledlo,pytali sa ci zvracala pozreli jej do oci so svetielkom a keby zvracala mame sa vratit,ja som tolko v zivote hadam neplakala ako vcera.
Rano o siedmej som sama ten tazky gauc vytrepala z domu prec.
Akurat peciem nejaky jablkovo tvarohoy kolac tak som zvedava co to mi vyjde.
Pekny vecer vdetkym.

ryba74
22. mar 2009

Ahojte zeny.....,no vidim,ze tu sa stale cosi deje.Mne je uz lepsie,uzivam tie lieky na tlak,pomaly dietujem,uvidim,ako dopadnu tie vysledky krvi.No,to pocasie je naozaj od vcera vseliake-skoda,ze nevydrzalo to slnko cely tyzden.Matka,tak to si viem predstavit,ked ti mala tak nestastne spadla,ako ti asi bolo.Keby ti mala zvracala,tak ozaj chod s nou lekarovi,tam by bolo podozrenie na otras mozgu.Ale snad to bude v poriadku.A ako ste vikendovali?

karolinka2
22. mar 2009

Adi a ake lieky uzivas n a tlak mne vyskusali asi tri druhy kym mi nasadili po porode ked som mala vysoky tlak a beriem doteraz.

ryba74
22. mar 2009

Lekarka mi dala Ramipril-1tbl denne.

ryba74
22. mar 2009

Ozaj baby,syn je dost zachripnuty a kasle,chvilami straca hlas,ja som mu dala take ako Strepsils-tbl na cmulanie,ale neviete nejake domace recepty na zachripnutie?

etuska
22. mar 2009

ahojte kocky
Adi-cibulovy caj,kalciovy sirup-ten mi pomaha asi najviac.Nech je syn coskoro fit.
Mati-tak to je fakt hrozne,si viem predstavit aka si bola vystrasena ☹ hadam bude vsetko OK-Karolinka sa nestazuje na ziadne bolesti?
Hej Jarka, o Jade som citala poobede,no smutne,taka mlada baba a zomrela prave na "Den matiek" 😔 Neviete ako casto tu robia ten tusim "smear test" sa vola- u nas cytologia myslim.Ja som bola minuly rok v marci,tak uz by som chcela ist opat.U nas na SVK to bolo tiez kazdy rok,ale tusim ked bol min. zdravotnictva Valentovic(ci ako sa volal) tak to zmenil na raz za 3 roky 😠 Ja sa opytam tu mojho lekara,aj tak chcem za nim ist ohladom Miskinho ockovania.

My sme boli doobedu v kostole,potom som este dopiekla kurca a poobede sme boli mozno aj 3 hodiny vonku.Miska presla na bicykli hodny kus cesty,bolo pekne,svietilo slniecko.A uz je jej fajn.ATB jej zabrali este v piatok,ale podla Zuzkinej rady pokracujeme v liecbe.

Zajtra idem konecne k zubarovi,aj s Miskou na preventivku.
Pekny vecer 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre