Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

inus95
20. apr 2009

alenka, to ja neviem, ale zistim

alena8282
20. apr 2009

Ak budes taka dobra Inus, tak mi to prosim Ta pozri. 🙂 Dakujem

jarka28
21. apr 2009

Ahojte ...ako sa mate?ja som chytila virus a bola som KO....prespala som dva dni...ale uz je dobre....Malemu Davidovi uz dlhsie pozorujem zcervenalu kozicku okolo malicka na ruke a aj nechtik je trosku iny ako ostatne tak neviem co to moze mat a ci mam ist k GP nakolko sa bojim co zasa vymyslia....dala som mu kalciovu mast no neviem ci to pomoze...neviete co by to mohlo byt pripadne ako to liecit? 🙂

karolinka2
21. apr 2009

Ahojte.
Jarka ja som davala Karolinke ked mala okolo nechtika cervene framykoin a pomohlo jej to.

jarka28
21. apr 2009

Vdaka Matka pozriem ci mam masticku... 😉

jarka28
21. apr 2009

Nemam....baby nemate niektora navyse framykoinovu masticku?svokor dojde o par tyzdnov a vratim 🙂

etuska
21. apr 2009

Jarka-mozno pomoze aj obycajna "Vaseline".
prave som dosla z prace.skoda ze dnes sa uz ochladilo 😒

z.g.
21. apr 2009

jarka, malý sa zrejme pichol alebo mal záder a dostala sa mu tam infekcia
ten framykoin je dobrý, vazelína nepomôže, nemáš aspoň nejaký roztok na dezinfekciu?, v autolekárničke by malo niečo byť...
alebo skoč do lekárne sa spýtať, či je voľne na predaj nejaká antibakteriálna masť

my tu máme dnes horúco, slnko tu dokáže poriadne piecť už teraz, čo bude potom v lete...
tak som dala malým lavórik s vodou na terasu...
teraz malá spinká..., dnes nebudem variť, až zajtra, ešte máme od včera...

karolinka2
21. apr 2009

Jarka ja mam nacaty framykoin,tak ak ho potrebujes mozem ti ho poslat ked nic nezozenies v lekarni.
Ja som uz nestastna ta moja Karolinka rano uz nemala velmi vyrazky a o dva hodiny uz ma nozky obsypane,zajtra ide tatik na kontrolu k lekarovi po operacii kolena a zhodou okolnosti k tomu co nam neodporucal alergologa tak pojdem aj s malou a budem trvat nech mi vypise papiere.
Ja som akurat dovarila halusky s bryndzou a tvarohom.
Zuzkag.veru v lete sa tam uvarite. 😀 Ja mam rada teplo,ale nie horucavy.
Erika ako pokracujete s autickom?
Pekny den.

etuska
21. apr 2009

Miska dnes ostala doma s tatkom-v noci dost kaslala-taky dusivy kasel,ale cez den bola OK tak jej davam len vitaminky-jabko,banan...a este mame taky prir. sirup na imunitu z Weledy a raz denne kalciovy sirup.

Mati-no zatial chodim do prace busom 🙂 Miro ani nema cas hladat-akurat doobedu pozeral na nete.vcera im dali "overtime" tak boli v praci do 3-tej rana-no lutujem najma jeho kolegov kt. u nas parkuju,lebo v noci este cestuju do Ballymeny 😝

My sme dnes dojedli zemiaky na kyslo a Miske som robila cestovinky s makom,vecer uz musim uvarit nieco na zajtra.

Zuzi-chces byt este na MD,ci by si zohnala nejaku robotku aj na Cypre?Ake su sance?
Idem si uvarit cajik a asi ideme kreslit,malovat...lebo vonku opat prsi

zsuzsu
21. apr 2009

AHojky.
Tak muža už mam tak ako v poriadku, dnes už išiel aj pracovat.
Erika u Vas prši? Tu mame zatial krasne pocasie. Tu sprchlo v noci. Dufam, že to aj tak ostane. Dažd hlasili akurat na štvrtok a piatok. Tak uvidime aky bude vikend.
Cez vikend som bola s babamy pri jazere a v nedelu v Carrikfergus kuknut na zamok. Konecne som tam našla aj cukráren, kde predavaju zmrzku taku ako u nas.Mnam. Len sme chceli viac kopcekov ale oni do kornutka daju oba jeden. 😀neva, tak sme to zopakovali. A nakoniec sme si vypitali do kelimkov a tam Ti už daju kolko len chces. Aspon bola sranda.

etuska
21. apr 2009

Zsuzu-no striedavo,raz prsi,raz svieti slnko 😝
a co povedali manzelovi?Z coiho to mal? 😕
No vypinam ja PC,levo zase nic nestihnem 😅 mrknem vecer

ryba74
21. apr 2009

Ahojte,ja zasa len na skok.
U nas tiez prsalo v noci a cez den je krasne,ale co z toho,ked ja cez den spim.
Baby,ja som stale nezohnala toho zubara,vo stvrtok som objednana na Step,tak sa popytam tam..Tu v Dungannone proste nikto neberie na karty NHS.Uz ma to hneva,lebo kaz sa rozsiruje a ja sa bojim zubarov 😀.
Jarka,Z.g.ti dobre poradila,ale vies co aj pomaha celej nasej rodine na taketo veci,co sa tykaju nechtov?Je to masticka z Oriflamu-vola sa "hojivy zazrak",je v takom malom ruzovom sudku.Ja velmi nemusim take tie katalogove ponuky,ale toto mam fakt vyskusane.Vela krat som synovi strihala nechty,ked bol mensi a stalo sa,ze som mu "zastrihla",aj sa mu to zacalo "zbierat",ale davala som tu masticku a preslo mu to.No a o sebe ani nehovorim.Permanentne sa mi zapaluje koza okolo nechtov na nohach,hlavne v zime a na rukach mavam dost casto zadery.A ked dam nato tu mast,tak to zmakne a zahoji sa to.Ozaj vyskusane a fakt dobre.Mas si to odkial zohnat?
Tak pekny zvysok dna vsetkym!

jarka28
21. apr 2009

Ahojte...Adka vdaka skusim pozriet ci este mam to vajicko,alebo si hned aj objednam nech mam pre istotu......lekaren som nestihla lebo bola do obeda len otvorena a v hypermarkete antibacterialny krem nemali...Matka ak by som ta pekne poprosila,neposles mi tu masticku framy.co mas...vratim ked pride svokor za par tyzdnov.....bola by som velmi povdacna......dakujem za rady dievcata..... 🙂

etuska
21. apr 2009

Adi-aj moja mamina si to pochvaluje,hoci ja viac verim mastickam z lekarne-ale cokolvek pomoze je OK.
U nas sa nakoniec vycasilo,tak sme boli asi 2 hodinky v zahrade.Idem ja varit obed na zajtra.Pekny vecer 😵

z.g.
22. apr 2009

babule, čo varíte?

z.g.
22. apr 2009

ešte som zabudla, erika, ešte neviem, čo ďalej, aj by sme tu zostali, ale obávam sa gréčtiny, ani nie tak kvôli sebe, ale kvôli natálke, je tu síce "english school", ale učí sa tam aj gréčtina, a to by bolo asi toho moc, súčasne sa učiť čitať a písať po slovensky, algnicky aj grécky...
a ja by som tu musela začínať od znova, lebo nemám atestáciu
...tak uvidíme...

jarka28
22. apr 2009

Ahojte.....Zuzka tak skoro tu strasis...kolko je u vas hodin? 🙂 ja urobim k obedu roladu z mleteho maska zo sunkou syrom a vajkom a zem.pyre a salat zeleninovy.....neviem co vobec navarit aby pojedli....suroviny na bezne varenie ako doma sa daju kupiut?

etuska
22. apr 2009

ahojte zienky,
tak ja sa pustam do "druhej smeny" 😅 prisla som z prace asi o 12:45-predsa busom to trva o cosi dlhsie.My sme dnes mali zeleninovu polievku,rybku a hranolky.
No a bezim umyt riad,hodit veci do pracky a zvysok si necham ked Miska zaspi.

Zuzi-a na SVk sa chystas spravit si atestaciu?To sa dialkovo neda?Je to nieco ako v inych stud. odboroch doktorat,alebo je tam povinna aj prax v nemocnici???

Mrknem vecer.pekny dnicek 😵

karolinka2
22. apr 2009

Ahojte.
Zuzkag.mi este mame dnes halusky s bryndzou a tvarohom od vcera,a zajtra idem varit ryzu a morcacie maso s kari omackou.
Dnes sme boli u lekara,tak nebol nadseny,ze sa pytam na alergologiu ale nakniec vypisal papiere a vravel,ze aj tak sa dlho caka,a prvykrat rozpraval ze to moze mat z hociakeho jedla a teraz vraj v posteli mozu byt nejake bakterie.Tak som kupila cistiace prostriedky a idem dezinfikovat matrace a gaucovky. 😉 Hoci periny prezliekam kazde styri tyzdne.Vraj to s tym nema nic ze tie bakterie su zasite v posteli ci matraci.
Karolinka spinka,ja som pozehlila a zachvilu upratovat do kaviarnicky.
Ozaj mam super recepty,ale nedaju sa mi tu vlozit kto by mal zaujem mozem poslat na email,su to nepecene kolace ale vyzeraju naozaj super.
Pekny den. 🙂

z.g.
22. apr 2009

maťka, no, neviem, ako myslel tie baktérie, asi skôr roztoče..., urobia malej odbery a uvidí sa, čo vyjde, možno tak vyšetriť poraviny aj nejaké "inhalačné" alergény- vzdušné
natálka má alergiu na vaječný bielok, mlieko, skoré byliny, roztoče, u nej sa to prejavuje skôr kašlom a nádchou

erika, k atestácii treba prax v nemocnici 5 rokov, plus nejaké školenia, pobyty na klinikách- to je podľa odboru, prax v zahraniční by zväčša započítali- podľa typu pracoviska, ak sa jedná napr. o nemocnicu, tak by nemal byť problém...
na atestáciu by sa malo dať prísť aj zo zahraničia, keby som si dorobila tie školenia atď..., aspoň teda myslím

z.g.
22. apr 2009

..a ešte vďaka za inšpirácie na varenie 😉

z.g.
22. apr 2009

jarka, u nás je o 2 hodiny viac ako u vás, čiže ráno som sem písala cca o 9.00 nášho času

nakoniec dnes varila svokra, robila zapekané kuracie prsia so zemiakmi, paprikou a rajčinami,
ešte mi je dobre, keď má kto variť miesto mňa, v sobotu už ide svokra domov...
zajtra asi uvarím malým tú zeleninkovú polievku

eviska83
22. apr 2009

Ahojte,
drobce spia tak mam chvilu volna. :- 😀 😀 .
Poradte aj mne nieco na varenie,co mozem jest pocas kojenia.Uz mi dosli napady ☹ ☹ .

zsuzsu
22. apr 2009

Ahojky.
Tak Evicka ja som už zabudla 😉 😀 ale viem že vajickovu polievku s kminom mi svokra robila stale 😝 fuj 😝

Matka ja si myslim, že tiež bude mat mala hlavne s cokolady a s takych veci. Lebo tiež co poznam ludi co maju alergiui na nieco tak oni vačšinou kašlu alebo nevedia dychat. Dufam ale že to malej prejde velmi rychlo. Inak som kukala fotky. Ma strašne krasne vlasy. Jak anjelik 😵

Včera sme boli na navšteve u Alena8282, no tiež ma tak krasneho synceka 😵 Fajnovo sme si pokecali, a su velmi fajn ludia. Som velmi rada že sme sa spoznali .
Matka teraz Ty si na rade. A potom už aj celkové stretko by sa zišlo. že Jarka, Erika....?

etuska
22. apr 2009

ahojte zienky,
Zuzi-tak si este uzi kocky kym su male a pracovat mozes az do dochodku 😀
Ja sa tiez furt niekam trepem-ani pre istotu nepozeram ucitelske joby na bud. rok,lebo by sme sa asi na to druhe babo nedali-clovek si stale najde vyhovorku,ze preco este nie.. 😀 ,no ked mam zname,co su aj o 5-6 rokov mladsie a maju uz po 2 baba,prip. 3,tak si hovorim,ze vecne mlada nebudem 😀 Len ked moje druhe "ja" si uvedomuje do coho ide 😀

Zsuzsu- 😀 tu polievku si aj ja dobre pamatam,mne ju varila mamina,ze je vraj dobra na tvorbu mlieka-zaprazena polievocka s kminom 🙂 -nebola zla,ale uz som ju odvtedy nejedla 😀

Mati-no mojej kamoske ked zistili alergiu na roztoce,tak vsetky koberce a tazke zavesy isli z domu prec.Ktovie z coho to Karolinka ma 😖

Evi-skus napisat do temy o babatkach-mozno tam bude nejaka tema typu "strava pre dojciace matky"-ja si len pamatam ze som nejedla ni co naduva-strukoviny,kapusta,kel...zvysok si uz nepamatam 😅

z.g.
22. apr 2009

erika, aj ja si tak hovorím, že robota počká, v prípade potreby si môžem ešte predĺžiť MD, ale ako som písala, ešte neviem, ako to ďalej poriešime...

evička, tie kuracie prsia, ako som písala vyššie, by si mohla

jarka28
22. apr 2009

Ahojte zenusky...akosi nic nestiham a ani pisat...len co vzdy zbezne precitam co nove......Evi to je mile ako si napisala ze "drobce spia" 🙂 ako sa mate?...vela receptov a co papat urcite najdes na nete v diskusiach....ja som sa vyhybala strukovinam,kapustam potravinam co ma naduvali atd ako spomenula Erika...Matka-no mate veselo s Karolinkou,som zvedava ci ti pozistuju aj nieco...a kedy vas zavolaju.....Zuzka,dobre ti je ked svokra navari...ozaj vsetko spolu zapekala aj zemiacky?tusim nieco podobne vyskusam....ake ste mali dnes pocasicko,aj ste sa boli kupkat?....Zsuzsu-ja by som isla na stretko hned...ja jedina som tusim z druheho konca az 😠 otrasne....idem tusim spat lebo uz nevidim....pozdravujem vsetky dievcata....... 🙂

z.g.
23. apr 2009

ahojte,
jarka, naukladáš do zapekacej misy surové zemiaky, prsia, papriku a rajčiny, akurát osolíš a okoreníš, najprv sa to zapeká prikryté a potom sa to odokryje, dosť to pustí šťavu, navrch môžeš potom dať aj syr
svokra to ukladala tak, že do stredu misy dala tie prsia, na jeden bok zemiaky, na druhý bok tú zelelninu, ja som to doma robievala tak, že som robila také "balíčky" do alobalu podľa "receptov zo života", je to jednoduché na prípravu a chutné...

počasie je pekné, cez obed slnečno, teplo, cca 30st.C?, navečer sme boli s deťmi v parku, to bolo už na mikinku,
kúpať sme sa neboli, lebo tatko chodí na aute do robotky...ale boli sme na nákupoch a aj dnes sa ešte chystáme... 😀, no typické baby... 😀 😀 😀 , mne sa nakupuje lepšie s niekým , aspoň mi poradí 😀 😝
k moríčku chodíme cez víkend...máme to tak hodinku cesty, teda dá sa ísť aj bližšie, ale tam nie sú také pekné pláže

ideme pozrieť mačiatka do garáže, milé sú, detičky sa tešia... 😀

maťka, ako malá? dávaš jej ten sirup?

eviska83
23. apr 2009

zuzkag- tie prsia urcite vyskusam,dik 😀 😀 Ja viem co nemozem ,ale akosi nemam napady na to co mozem ☹ ☹
Baby a na mna ste so stretkom zabudli? 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre